Njl VROOM DREESMANN OCEAANUEFDE woens dag -prijzen 85c 49e 39c 35' Giersbergen krijgt licht, maar ook baatsbelasting „Kinderdorp" sticht een speeltuin. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 JUNI 1954 2 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 23 JUNI W.-ï ■j 75 225 's-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND BUSOVERVAL OP JAVA 11 DODEN. Gemeenteraad Drunen, j SSSSSSS I I I'll, S===S3====5=="^^~— DameszomerpantoHel m. grote pompoen en prima rubberzolen. In mooi 4 65 ruitdessin, mt. 36-40 Twents graslinnen voor lakens,slopen en schorten, degelijke kwal., voordelig 1 50 cm. 1 80 cm. Rugzak van prima khaki stof met sterke lederen afwerking. Speciaal voor onze jongens, die *J75 met vacantie gaan Tusor weekend-shirt, open en gesloten te dragen, sanfor, in grijs, groen, petrol, beige, R.AF.,4L25 koordsluiting wit en bleu Leuke plastic badtas in aardige kleuren, stevige ringen met «j 30 Zijden georgette pochet te in alle moderne tinten, een vlotte garnering op Uw japon of blouse, groot klein Plastic zakjes, zeer prac- tisch voor in huis en op reis, klein formaat, 6 stuks 25 c middel formaat,5stuks 25c groot formaat, 2 stuks Machinenaalden, m. platte kop,op alle machines A Cc te gebruiken, 6 stuks" Margrieten, fijn koff iekoekje,250 g Gesn. augurkjes, zoet/zuur, p"er pot \r. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCH^ BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Vieugelschortje v. meisjes van 1 tot 5 jaar, fijne kwali teit katoen met nopje. In 8 verschillende «J 95 kleuren, maat 45 kleine stijging per maat. Ringelsokje, fil d'écosse, stevige kwaliteit met nylon- versterking, frisse kleuren, maat 1-12, maat 1 10 cent stijging per maat. Plastic fruittest in verschil lende kleuren, onmisbaar voor Uw fruit zoals aard beien, kersen, A 25 bessen enz. Divanbed, sleemodel, 80 x 1 90 cm. met gezond heidsspiraal, 10 jaar garantie dat een aantal communisten bij de herdenking van de 17 Juni-opstand, door een woedende West-Duitse menigte werd gelyncht. Op het plein voor het West-Ber- Lijnse raadhuis sprak vice-kanselier Bluecher een menigte van 40.000 mensen toe toen plotseling een Oost- Duitse communist zijn stem verhief en poagde een rode vlag te ontrol len. Dit werd het esin voor 'n ver schrikkelijke verwarring. Woeden de Berlijners vielen op de ordever stoorder aan en scheurden de vlag in stukken. Andere communisten werden bewusteloos geslagen en de kleren werden hen van het fijf ge rukt. 78 mensen werden gewond; 27 werden naar het ziekenhuis overge bracht en 36 wreden door de politie in verzekerde bewaring gesteld. ERNSTIG ONGELUK BIJ SCHIET OEFENING. Vijf zwaargewonden. In het infanterieschietkamp „De Harskamp" op de Veluweis tijdens een schietoefening een ernstig on geluk gebeurd, waarbij drie militai ren zeer zwaar en twee zwaar wer den gewond. Het ongeluk gebeurde toen een mortierprojectiiel uit elkaar sprog bij het verlaten van de huls. De ge wonden zijn overgebracht naar het miiltair hospitaal in Arnhem. De oefening werd uitgevoerd door de M-compagnie van het 933ste ba- ttaljon infanterie. Dit bataljon is voor herhalingsoefeningen gelegerd te Ede. Elf personen zijn gedood en zes gewond, toen Maandag een gewa pende bende een autobusa te Djem- babat, op de weg van Poerwokerto, in Midden-Java, aanviel. De bende opende het vuur op de bus, voordat deze op het beve lom te stoppen kon stil houden. Drie soldaten, die zich onder de passagiers bevonden, be antwoordden het vuur, maar twee van hen werden gedood. Een een heid van het leger begaf zich naar de plaats, maar de bandieten waren gevlucht, nadat zij hun slachtoffers hadden geplunderd. EX-PRESIDENT AURIOL NAAR NEDERLAND. De gewezen president van Frank- r(je en mevrouw Vincent Auriol zullen, naar verwacht wordt, de a.s. herfst voor een particulier be zoek te gast in Nederland zjjn bij Koningin Juliana en Prins Bern- hard, aldus heeft Associated Press Donderdag uit welingelichte bron te Den Haag vernomen. In tegen stelling tot het bezoek, dat de pre sident van Frankrijk en mevrouw Bené Coty in de loop van de .maand Juli aan Nederland bren gen, zal het verblijf van de heer en mevrouw Auriol een volstrekt par ticulier karakter dragen. De raad der gemeente Drunen kwam Vrijdagavond in openbare vergadering bijeen ten gemeente huize onder voorzitterschap van burgemeester Snels. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van B. en W. werden deze gemachtigd om in beroep te gaan bij de Kroon aangaande het toesluit van Ged. Staten, waarbij de goedkeuring wordt onthouden aan het raadsbesluit van 6 October 1953 tot verkoop van gronden aan de N. V. Lips. Aan de orde was verder: Schrijven van Ged. Staten d.d. 21 April 1954 tot wijziging van presen tiegelden voor het bijwonen van commissie- en raadsvergaderingen. Hierover zegt het prae-advies: Bij schrijven d.d. 21 April 1954 ontvingen wij van G. S. de medede ling, dat de vergoeding voor de raadsvergaderingen gevoeglijk kan worden vastgesteld op 6.50 in- plaats van 5.terwijl de voorge stelde vergoeding voor het bijwonen der commissie- en afdelingvergade ringen dient te worden verlaagd en maximaal 3.25 mag bedragen. De raad gaf hieraan zijn goedkeu ring. Hierna was aan de orde 't voor stel van B. en W. tot toekenning van het gemeentelijk aandeel op de voet van de Premieregeling Woningver betering aan diverse personen. Het betreft hier een zestal aan vragen inzake vérbetering van wo ningen. De gemeente Drunen partipiceert in de te verlenen premie tot 'n be drag gelijk aan de helft van de rijks bijdrage. In totaal blijft ten aanzien van deze zes aanvragen ten laste van de gemeente 2291.19. De raad keurde dit goed. Verder was aan de orde het voor stel tot wijziging van de gemeente lijke bouwer edietregeling. Blijkens mededeling van de afd. Noord-Brabant van de Bouwspaar- raad van de Vereniging van Neder landse Gemeenten schijnt het thans nogal eens voor te komen dat bouw maatschappijen, aannemers e.d. met rijkspremie woningen bouwen en deze reeds vóór of onmiddellijk na het gereed komen aan gegadigden verkopen. In gelijke mate als zulks geldt bij nieuwbouw door betrokkenen rechtstreeks, komt het B. en W. voor dat ook in deze termen be staan om gemeentelijke medewer king te verlenen, hetzij door het verstrekken van gemeentelijke le ningen, hetzij door het garanderen van rente en aflossing van door der den te verstrekken leningen. Verder blijkt het genoemde be drag ad 40 per M2, hetwelk als aannemingssom ten hoogste in aan merking wordt genomen, in vele ge vallen te laag te zijn. De Bouw- spaarraad voornoemd adviseert in verband hiermede dit bedrag te ver hogen tot 45. De heer v. Sprang was voor dit voorstel, maar wilde deze regeling alleen laten gelden wanneer het bouwspaarkassen betrof. Na een korte bespreking over de ze aangelegenheid werd dit punt goedgekeurd. Het voorstel tot toekenning van vergoeding in verband met spraak lessen werd goedgekeurd. Aan de orde was verder: Voorstel tot: a. intrekking van het raadsbe sluit van 22 April 1954 inzake ver koop bouwterrein aan T. Frodijma. b. verkoop van het onder a be doelde bouwterrein aan L. Kleij- berg. c. verkoop van bouwterrein in de Burg. v. d. Heijdenstraat aan J. de Krieger en L. v. d. Dungen. Hierover zegt het prae-advies: Bij uw besluit van 22 April j.l. werd in de Burg. v. d. Heijdenstraat een bouwterreintje verkocht aan T. Frodijma tegen de prijs van 2.— per M2. Thans deelde Frodijma ech ter mede, dat hij van de aankoop van deze grond afziet, dit i.v.m. vermoedelijke emigratieplannen. Door L. J. Kleijberg, wonende in de Burg. v. d. Heijdenstraat, werd indertijd eveneens een verzoek inge diend tot verkoop van het betref fende bouwterreintje. Indien Bleij- berg zijn bouwplannen zal verwe zenlijken, komt er een gemeente woning vrij. Er is derhalve alle re den aanwezig het verzoek van Kleij berg in te willigen. Bij opmeting is verder gebleken dat op het per ceeltje grond, gelegen aan de West zijde van de Burg. v. d. Heijdenstr. ten Zuiden van de laatste gemeente woning, nog een dubbele woning kan worden gebouwd. Door J. de Krieger, Badhuisstraat en L. v. d. Dungen te Haarsteeg, zwager van de Krieger, werd eertijds reeds een verzoek ingediend tot verkoop van grond in de Burg. v. d. Heijdenstr. Verzoekers willen gezamenlijk ter plaatse een dubbele woning bou wen. Naar onze mening bestaat te gen verkoop van dit bouwterrein aan genoemde personen geen enkel bezwaar. De verkoop van deze grond zal geschieden tegen de door het Prijzenbureau voor Onroerende Za ken te 's-Hertogenbosch vastgestelde verkoopsprijs van 2.per M2. De heer de Veer vond dat het ge val van J. de Krieger veel te lang was blijven hangen en dat deze zaak al veel eerder afgewerkt had kun nen zijn. De voorzitter betoogde het tegen deel en zei dat de oplossing die er nu voor de Krieger en v. d. Dungen was, eigenlijk nog maar een nood oplossing was waarmede beiden ech ter accoord gingen. De heer de Veer wilde de voor zitter echter nog eens op het hart drukken, haast te maken met vele gevallen. De voorzitter zeide zich bewust te zijn dat met vele dingen haast ge maakt moest worden, maar ook het gemeentebestuur krijgt van boven af de bepalingen en soms remmen de bepalingen opgelegd. Aan de orde was verder verkoop van bouwterrein aan de Stationstr. Door de Stichting „Lips Woning bouw" is een verzoek ingediend om bouwterrein langs de Stationstraat nabij het dorpsplein. Zoals bekend zijn in 't kader van het Wederopbouwplan ter plaatse 4 woningen geprojecteerd, waarvan in Uw vergadering van 22 April j.l. reeds bouwterrein voor 1 woning aan Th. Lommers is verkocht. Hoe wel aan de inwoners onzer gemeen te voldoende bekend is, dat ter plaatse bouwgrond beschikbaar is, schijnt hier van deze zijde niet veel animo voor te bestaan. B. en W. zijn dan ook van mening, dat alles zins termen aanwezig zijn om de resterende 3 bouwterreintjes aan genoemde Stichting te verkopen. De heer Fortuijn vroeg of 't niet beter zou zijn dat de gemeente daar zelf woningen zou zetten, gezien de woningnood die er toch al heerst. De voorzitter was van mening dat, als particulieren daar willen bou wen of een instantie als de Stich ting Woningbouw Lips. dit niet te gen moet houden. Alle woningen zijn toch immers de. gemeente een blok aan het been. Het voorstel werd aangenomen. Verder was aan de orde de ver pachting van de jacht op de zg. Hei stukken. Rij besluit van 29 Febr. 1952 werd de jacht op de Heistuk ken, gelegen ten Noorden van de Spoorlijn ter grootte van 30 ha., voor de duur van 5 jaren verpacht aan M. Elshout alhier tegen 'n pacht prijs van 9.20 per jaar. Deze heeft thans de pacht van de jacht op de betreffende gronden opgezegd, in verband met zijn leeftijd. Door L. Bruurmijn te Drunen werd inder tijd reeds een verzoek ingediend in aanmerking te mogen komen voor de pacht van de jacht op deze per celen. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden 33) „Laten we beginnen bij miss Ma rino Zij kende Pete O'Connell en is zelfs met hem verloofd geweest. Zij beweert dat zij na de moord op O'Connell in zijn appartement bin nentrad. Geen bewijs voor moord. In haar nadeël pleit, dat zij O'Con nell haatte, omdat hij haar chan teerde. Dat kan een reden zijn, waarom zij hem vermoordde." Rodriguez knikte. „Dat klinkt goed", zei' hij. Gordon vervolgde: „Op het vol gende punt: de aanslag op mrs. O'Connell, wijzen ook verscheidene feiten in de richting van miss Ma rino. Zij was die nacht niet in haar hut. Zij gaf gehoor naar zij beweert, aan een uitnodiging om 's nachts aan dek te verschijnen en daar een brief in ontvangst te nemen. Die brief hebben wij hier. Veel bewij zen doet die niet. Het meisje kan die brief zelf wel getikt hebben. Zij heeft die persoon niet gezien. Nu de diefstal van hedenmorgen. Zij kan die gepleegd hebben. Mijn theorie luidt als volgt: Miss Marino ging de hut van O'Connell binnen. Zij werd verrast door de bewoner en geen uitweg meer ziende, doodde zij hem. Zij trachtte de volgende nacht weer haar slag te slaan, doch werd ge stoord door het ontwaken van Te- quita. Ook die trachtte zij van het leven te beroven, doch de vrouw gilde en zij vluchtte weg. Vanmor gen zag zij eindelijk haar kans schoon en stal wat zij hebben wilde. Tot zover klinkt dat allemaal heel aardig. Toch wil ik wijzen op het volgende feit: Als het haar alleen ging om de papieren, waarom stal zij dan die sieraden? Wanneer het verhaal over die chantage maar verzonnen is en zij een doodgewone dievegge is, waarom stal zij dan die papieren Rodriguez knikte. „Inderdaad, dit is moeilijk. Toch voel ik veel voor uw theorie. Kunt u niet een onder zoek in haar hut instellen? Mis schien vinden we daar de gestolen voorwerpen?" „Dat zou kunnen. Maar als ze die werkelijk gestolen heeft, zou ze die dan in haar hut bewaren?" „Onderzoek het", raadde Rodri- gue zaan. „Het is een mogelijkheid". Gordon noteerde dit en vervolgde dan: „De volgende verdachte is mrs. Tequita O'Connell. Het is van haar bekend, dat zij dikwijls ruzie had met haar echtgenoot. Vlak voor- de moord hadden zij nog een hevige twist. Kan zij haar man niet gedood hebben in drift? Kan zij die moord aanslag en die diefstal niet „in scè ne" gezet hebben? Zij kan voor al les wat er met haar en haar bezit tingen gebeurd is. geen bewijzen aanvoeren dat het ook in werkelijk heid gebeurd is, zoals zij beweert. Ook hier schuilt m. i. een mogelijk heid. Dan rest ons nog een derde per soon: de verstekeling, die gisteren ontdekt is. Hij kan de dader zijn, doch de dief is hij in elk geval niet, want ten tijde van de diefstal zat hij gevangen. Dit brengt mij weer op een volgende mogelijkheid: Staan de drie voorvallen los van elkaar? Of houden de aanslag op Tequita en de moord op haar man alleen ver band met elkaar en staat de diefstal daar los van?" Hij zuchtte diep en keek Rodri guez aan. „U hoort het, het is een labyrinth en iedere gang loopt dood." Rodriguez knikte. Dan haalde Gordon de beide brieven naar zich toe. Hij beschouwde ze alsof ze hem de oplossing zouden geven. „Die brief, die ik zojuist ontvan gen heb.die wijst in de richting van de diefstal. Ik ontving hem na dat de diefstal had plaats gehad en de zin: „Ik heb mijn doel bereikt" zou daar goed op kunnen slaon." Mr. Rodriguez knikte ijverig. „Ik voel ook veel voor die diefstal-theo rie. Ik heb u dat gisteren al gezegd. Ik geloof ook werkelijk dat we dat als uitgangspunt moeten nemen bij onze verdere onderzozekingen. Er ligt. „Kijk eens hier", riep Gordon plotseling. „Kijk eens naar die eer ste brief en let op de letter „o" van „Marino" en „Nodig". Die is ge schonden, nietwaar? Nu in de twee de brief. De letter „o" van „doel" heeft dezelfde fout. En de letters „b" in beide brieven zijn ook de zelfde. Ik meen te mogen constate ren, dat beide brieven met dezelfde machine getypt zijn!" Rodriguez bekeek de brieven nauwkeurig „Ik geloof dat u gelijk hebt", zei hij langzaam. „Dat is een gevaarlijke ontdekking" zei hij met een eigenaardige schittering in zijn ogen. „Hoe bedoelt u dat? Hoezo ge vaarlijk?" Rodriguez tikte op de brief, die aan Gordon gericht was: „Leest u deze regels eens". Hij lees op de laatste twee. Hardop las Gordon: ik herinner u slechts aan het geen Pete O'Connell overkomen is. Beschouw dit als een ernstige waar schuwing." Hij pauzeerde even als in gedach ten verzonken. Dan trok hij zijn schouders op. „Hoe zal de man er achter komen dat ik dit ontdekt heb." Hij wendde zich tot de kapi tein, die al die tijd als een zwijgen de toehoorder in het vertrek aanwe zig was geweest. „Wat denkt u er van, kapitein? Zal ik de typemachi nes hier aan boord eens aan 'n on derzoek onderwerpen?" „Dat is geen dwaas idee", vond Michael Jones. „Daar voel ik iets voor. Wat denkt u daarvan, mr Ro driguez?" „Er zit zeker iets goeds in dat idee, maar we waarschuwen daar mee de geheimzinnige briefschrij ver." „Tegen de tijd dat hen lont ruikt, is het vermoedelijk al te laat", stel de Gordon grimmig vast. „Laat dat maar aan mij over. Het onderzoek zal in alle stilte plaats vinden. Re ken daarop." „Wat staat ons verder te doen, heren?" vroeg de kapitein, hen beurtelings aanziend. De heer Pijnenburg vond 'n pacht prijs van 9.20 wel zeer weinig. De voorzitter was van mening dat meer van belang was wie de pacht kreeg en dat de pachter ondanks de misschien lage prijs er toch ook wel geen goudmijn aan zou hebben. Het voorstel werd goedgekeurd. Verder was aan de orde: Voorstel tot: a. algehele aflossing van de door het Rijk verstrekte voorschotten t. b.v. de bouw van woningwetwonin gen. b. het aangaan van een geldlening voor aflossing van de sub a bedoel de voorschotten. Momentee lbestaat hier een over schot aan vaste financieringsmidde len van ongeveer 400.000.—. Dit overschot, dat ontstaan is uit lenin gen, waarop de eerste 10 jaar geen extra aflossing kan geschieden, moet noodzakelijk tot nihil worden gereduceerd. De enige mogelijkheid hiertoe is de rijks voorschotten voor de woningbouw, die een rente dra gen van 4%, af te lossen. De voorschotten bedragen in to taal 706.200.22. Daar, zoals boven gezegd, het overschot aan financie»- ringsmiddelen 400.000.- bedraagt, zal nog voor een bedrag van ruim 300.000.een vaste lening moe- t en worden gesloten. B. en W. zijn er in geslaagd van de Rijkspostspaarbank een offerte voor een lening te verkrijgen van 400.000.tegen een rente van 3 7/16 Indien door de raad be sloten mocht worden bedoelde over eenkomst van geldlening aan te gaan, zal nog een overschot aan middelen aanwezig zijn van 95.000 Dit ontmoet echter geen overwegend bezwaar, daar in de komende maanden kapitaalswerken zullen moeten worden uitgevoerd tot een bedrag van ongeveer 415.000.—. Voor diverse werken is n.l. van wege Ged. Staten reeds machtiging voor 't doen der uitgaven verleend, o.a. aanleg wandelpad 105.000.-), aanleg torenuurwerk 7.000. omlegging Kasteeldreef 13.240.-) de bouw van 4 woningen 44.000) en enkele andere. Voor het overige bedrag zal dan t.z t. eveneens een lening kunnen worden aangegaan tegen een laag rentepercentage. De raad verleende zondere verde re op- of aanmerkingen hieraan z'n goedkeuring. Speelterrein. Aan de orde was verder 'n voorstel tot verlening van financiële facili teiten aan de Stichting „Kinder- doro" ten behoeve van een in te richten speelterrein. Hierover zegt het prae-advies: Zoals bekend, werd enige tijd ge leden in het leven geroepen de Stichting „Kinderdorp". Deze stich ting heeft zich o.a. tot doel gesteld het algemeen vormen van de jeugd door het scheppen van recreatiemo gelijkheden en het stichten van ont spanningsoorden. Blijkens mededeling van de Stich ting is zij voornemens per 3 Juli a.s. een speeltuin open te stellen voor de gehele Drunense jeugd. Aangezien zij momenteel over geen terrein beschikt, heeft 't R.K. Kerk bestuur te Drunen hiervoor tijdelijk welwillend 't terrein nabij 't Gym nastieklokaal ter beschikking ge steld. Blijkens overgelegde begro ting zullen de kosten voor de aan leg van deze speeltuin 6000.— be dragen, terwijl ook het overgelegde exploitatie-overzicht 'n tekort aan geeft. Aangezien de Stichting niet over voldoende middelen beschikt, verzoekt zij thans: a. aan de Stichting een bedrag van 4200.te lenen tegen 'n rente van 3% per jaar en af te lossen binnen 25 jaar; b. het resterende bedrag ad 1800 te schenken; c. in een eventueel exploitatie-te- kort te willen subsidiëren tot een maximum bedrag van 50%, hetgeen na raming hierop neerkomt, dat dit voor het eerste jaar maximaal 450.zal bedragen. Hoewel een en ander van de ge meente financiële offers vraagt, me nen B. en W. toch, gezien de doel stelling van deze Stichting, aan de raad 'n voorstel in dezen te moeten doen. De heer v. Sprang vond het doel waarvoor het voorstel gedaan werd, prachtig, maar een bedrag van 6000 gulden voor iets wat nog niet defi nitief was, vond spr. toch wel erg hoog. De heer v. Sprang was bang dat straks bij overzetting naar een defi nitieve plaats dit weer veel geld zou kosten. Spr. was het er mee eens dat voor de jeugd veel gedaan moest worden, maar 6000 voor iets tijde lijks vond de heer v. Sprang toch wel erg veel. De voorzitter stelde de heer van Sprang gerust. De attracties in de speeltuin kunnen alle worden gede monteerd, zodat een overzetting straks niet meer dan 500.— be hoeft te bedragen. Spr. achtte deze daad van de Stichting Kinderdorp een verantwoorde daad. Men is nu klein begonnen, al krijgt men dan ook waar voor zijn geld. De moge lijkheid is er wel dat straks al naar gelang de behoefte zich aandient, het geval zal moeten worden uitge breid. Het voorstel werd goedgekeurd. Giersbergen krijgt licht. Aan de orde was verder: Voorstel tot het vaststellen van een verordening tot heffing van baatbelasting, zulks in verband met de electrificatie van Giersbergen en Bossen. Hierover zegt het prae-advies: Bij besluit van 23 December 1953 werd besloten tot electrificatie van Giersbergen en de Bossen. De totale „Ik wil erst eens een onderzoek instellen in de hut van Miss Mari no", zei Gordon. „Daar ligt een mo gelijkheid." „Dat is zeer juist gezien", prees Rodriguez. „Verder stel ik voor dat we allen de zaak nog eens goed overdenken. Daarna spreken we el kaar weer en horen we eventuele nieuwe gezichtspunten." De beide officieren knikten. Gor don verwijderde zich en liep naar beneden. In de gang naar beneden kwam hij tot zijn verrassing 't per soontje tegen, dat hij juist eens even spreken wilde. „Hallo, Lucia", begroette hij haar. Het viel hem op dat ze er bezorgd uitzag. „Ha, Gordon, blij dat ik je zie. Ik ben al naar je op zoek geweest. Ik heb namelijk een rare ontdekking gedaan. Ik vond ongeveer een uur geleden in mijn kast ik zocht naar een japon enkele sieraden en een paar bundeltjes brieven waarvan ik de herkomst niet kan vaststellen. Van mij zijn ze in ieder geval niet." „Dat is hoogst interessant. Vindt je het goed, dat ik even met je mee loop?" „Natuurlijk, graag zelfs. Ik ver trouw dit namelijk niet. Er gebeu ren hier namelijk zulke rare dingen aan boord." Gordon knikte. „Ik heb al een flauw vermoeden", zei hij. „Ik ben zeer benieuwd of ik gelijk heb." Al sprekend waren zij bij Lucia's hut gekomen. Zij traden binnen en Lucia toonde hem haar vondst. Be langstellend boog Gordon zich er over. Het was een sierlijk bewerkt zilveren doosje, waarin zich enkele halskettingen, twee armbanden en een paar sierlijke gouden spelden bevonden. Dan bekeek hij het twee de gedeelte van Lucia's ontdekking. Twee pakjes, die verzegeld waren. Hij tuurde naar het merk in 't lak zegel. Met moeite ontcijferde hij „P.O.C." Dat klopte met de naam Pete O'Connell. Dit was dus hoogst waarschijnlijk hetgeen die morgen uit Tequita's hut gestolen was. Hoe kwam dat hier? Was Lucia de die vegge? En had zij uit vrees voor ontdekking dit zelf maar aangege ven, het voorstellend alsof iemand anders dit in haar hut verborgen had. Of had zij de hut onderzocht en niet gevonden waar zij naar zocht? Dat was de brief, waarmee O'Connell haar afperste. Maar in de pakjes had zij niet gekeken, want de zegels waren nog ongeschonden. „Waar denk je aan, Gordon?" vroeg Lucia. „Begrijp jij er iets van De stuurman knikte. Hij keek het meisje ernstig aan. „Dit is zeer ern stig, Lucia", merkte hij op. „Weet je wat dit is?" Het meisje keek hem angstig aan. „Zeg me Gordon, wat is dit? Wat is er zo ernstig?" „Deze dingen zijn vanmorgen uit de hut van mrs. O'Connell gesto len." Lucia sloeg een hand voor haar mond als om een gil te smoren. Ze zocht steun tegen de muur en hijg de: „Gordon, je denkt toch niet dat ikZe maakte haar zin niet af, doch het was duidelijk genoeg voor Gordon, wat zij had willen zeggen. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2