MAIWÏR WASPIK VOETBALSPORT DUIVENSPORT Kruisboogsport 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 JUNI 1954 6 Evenals voorgaande jaren, be stond ook nu weer een flinke be langstelling, vooral op Woensdag middag, toen enkel de ouders der leerlingen toegang hadden, voor de ze tentoonstelling, en velen hebben weer kennis kunnen nemen van de resultaten van het onderwijs gedu rende het lopende schooljaar. Ook benutten tal van moeders deze ge legenheid om met directrice en le raressen van gedachten te wisselen over vordering en gedrag hunner kinderen. Aan deze tentoonstelling, waarop tijdens 'n show de door de leerlin gen kledingstukken konden worden bezichtigd, was een expositie van 'n goede en doelmatige voeding ver bonden, welke ingeleid werd met 'n causerie, waarna, aansluitend hier aan, de in de keuken tentoongestel de panelen met de betreffende ge rechten bezichtigd werden. Tijdens deze twee dagen hebben vele moeders uit Sprang-Capelle en naaste omgeving zich op de hoogte kunnen stellen van de resultaten van het onderwijs aan deze school en er zich van kunnen overtuigen, dat de tweejarige primaire oplei ding de meisjes heel wat wetens- waardigs op huishoudelijk gebied bijbrengt. Opbrengst collecte. De in de Ned. Herv. Kerk gehou den collecte ten bate van het Zen dingswerk van de Geref. Zendings- bond bracht 187.26 op. Benoemd. De heer A. de Bruijn, eertijds werkzaam ter gemeentesecretarie dezer gemeente, is benoemd tot ambtenaar ter gemeentesecretarie te Gorinchem. Ontbinding rijtoer. De rijtoer welke de bezoekers van de ledenvergadering van de Noord- Brab. Mij. van Landbouw a.s. Dins dagmiddag na afloop der vergade ring zullen maken en waarbij een bezoek zal worden gebracht aan de veiling te Drunen, zal alhier aan de Nieuwevaart bij de Landbouwhuis- houdschool worden ontbonden. Het ligt in de bedoeling de deelnemers na de ontbinding van de rijtoer thee met gebak te serveren, zulks op ini tiatief van het bestuur van de plaat selijke afdeling van de Plattelands vrouwen. Ledenvergadering. Woensdagavond half acht komt de afd. Sprang-Capelle van de Nederl. Bond van Plattelandsvrouwen in een der lokalen van de Landbouw- huishoudschool bijeen. Na afhande ling van het huishoudelijk gedeelte van de agenda zal Mej. Zr. G. C. Gantvoort, distrist-verpleegster van de Prov. Noord-Brab. Ver. Het Groene Kruis een lezing houden over „Rheuma". GROTE BRAND. Vrijdagavond jl. om omstreeks half 8 brak brand uit in de boerderij van H. Biemans-Kamp in de Schotse Hooglan dersstraat. Het was een oud huis met rieten dak. De brand begon in de schuur en greep zo snel om zich heen dat er een ware vuurzee opsteeg alvorens de plaatselijke brandweer was gealarmeerd. Drie minuten nadat de sirene loeide was de brandweer op de plaats van het on heil en gaf direct water, maar de boer derij kon niet behouden blijven, 'n Wei nig huisraad en het vee heeft men kun nen redden. Het gehele gebouw werd in de as gelegd. Het gezin bestaat uit man, vrouw en drie kinderen. GESLAAGD. Aan de kweekschool te Dongen slaag de de heer Th. Gijsman voor onderwij-' zer. Mej. J van Hooren slaagde voor on derwijzeres aan de kweekschool te Den Bosch. Mej. A. Maas slaagde voor het eind examen MMS te Waalwijk. BENOEMD. Aan de Chr. School alhier werden tot Onderwijzeres benoemd mej. A. van den Berg uit Zeist en mej. G, A, Hofman uit Arnhem. Wegens uitbreiding van het aantal leerlingen aan deze school kon een der de leerkracht worden aangesteld. DRUMBAND. Op het internationaal concours te Oisterwijk behaalde de drumband van de Koninklijke Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak de tweede prijs met TiVi punt in de derde afdeling. BEËDIGING. A.s. Zaterdag zal te Maastricht voor het front der troepen beëdigd worden als 2e luitenant der infan terie de heer Philip Timmermans Jzn. alhier. GESLAAGD. Voor het examen keurturner van het Bisdom Den Bosch, Zondag j.l. gehouden in het Stadion De Vliert, slaagden de heren Reinier Hurk- mans met 88 punten voor het keur corps en Jozef de Bont met 85 pun ten voor de le graad. Beiden zijn lid van de Gymnas tiekvereniging OWS. Proficiat. Vorige week slaagde te Den Haag voor het diploma Gemeenteadminis tratie (G.A. I) de heer L. F. R. van Gils, ambtenaar ter secretarie al hier. EINDEXAMEN Dr MÖLLER- COLLEGE te WAALWIJK AFDELING M.M.S. Geslaagd zijn: C Baars, H. Ba- taille en C. Dumoulin te Waalwijk; Tr. Hempenius te Drunen; A. Maas te Waspik; T. de Rooij te Sprang- Capelle. RAAD S VERG ADERING. De gemeenteraad van Waalwijk zal volgende week Vrijdag 2 Juli in openbare vergadering op 't gemeen tehuis bijeenkomen. GEORGANISEERD OVERLEG. Er is tegen 5 Juli te half elf een vergadering uitgeschreven van het georganiseerd overleg, waarop be handeld zullen worden de nieuwe kindertoelageverordening voor het gemeentepersoneel en de vacantie- uitkering. SACRAMENTSPROCESSIE IN DE PAROCHIE ST. JAN. Gisteren werd in de parochie St. Jan de jaarlijkse openbare H. Sacra mentsprocessie gehouden. Na de plechtige Hoogmis, die om kwart voor 10 werd opgedragen door pas toor van den Hurk met assistentie van de kapelaans Wassenberg en Lempens, werd de stoet opgesteld op het kerkplein.'Alle in de paro chie vertegenwoordigde organisaties en verenigingen namen er aan deel. Daar het weer zich in de loop van de morgen nogal dreigend had laten aanzien, werd besloten de oorspron kelijke uitgebreide route aanmerke- tijd te verkorten, zodat de processie nu trok door de Stationsstraat, de Julianastraat, de Mr. van Cooth- straat en de Grotestraat naar 't rust- altaar, dat stond opgesteld op het Raadhuisplein. Daar werd een kort Lof gecelebreerd, waaronder pas toor v. d. Hurk een predicatie hield over het H. Sacrament, en daarna werd de stoet ontbonden, terwijl de Sacramentsgroep met het H. Sacra ment naar de kerk terugging. De hele plechtigheid kon onde» uitstekende weersomstandigheden Verlopen, wat er toe meerwerkte dat ondanks het soberder karakter de processie toch werd tot 'n waar dige hulde van de parochie aan het H. Sacrament. SCHOOLTUINTJES IN BAARDWIJK De jongens van de St. Clemensschool zijn sinds enkele weken aan het tuinie ren. Het stukje grond naast de school, dat de schone naam draagt van ,,mis- terwaaike" en dat weinig meer is ge weest de laatste tijd dan een soort kweb, is opgehoogd en daarop beproeven de leerlingen van de school nu hun krach ten. De leiding van de school heeft de in woners van de Baardwijksestraat ver zocht er aan mee te werken, dat wat de scholieren met veel toewijding verzor gen, niet door anderen te niet wordt ge daan. En we twijfelen er niet aan, of ze zullen hieraan al hun medewerking geven, want ze zijn veel te blij, dat dat onooglijk stukje grond een heel wat fat soenlijker aanzien heeft gekregen. DEMONSTRATIE. Blijkens een in dit blad voorko mende advertentie wordt er Don derdag a.s. de gehele dag en ook 's avonds bij I. C. Mortier N.V. een demonstratie gegeven met de be kende EDDY-wasmachine, die te vens ook droogmachine is. De huis vrouwen zijn uiteraard zeer be nieuwd naar de resultaten van deze vinding. BREDA OPPERMACHTIG IN GOED GEORGANISEERD HANDBALTOURNOOI VAN WSC. De jonge enthousiaste Waalwijk- se Handbalvereniging WSC mocht gisteren op haar terreinen het afde- lingstournooi van West Noordbra bant van de Nederlandse Handbal- bond organiseren. En iedereen die getuige was van dit tournooi, of hij speler was, official of tosechouwer, zal toegeven dat het een uitstekend georganiseerd tournooi was. Alles verliep zeer vlot, de accomodatie van kleedkamers en terreinen was prima en het programma kon keu rig worden afgewerkt. Het is ook een zeer sportief tour nooi geweest, waarin goed handbal werd gespeeld, terwijl ook wat het aantal bezoekers betreft, het tour nooi zeker een succes mag worden genoemd. Het werd aldus 'n mooie propaganda voor de prachtige hand balsport, die in Waalwijk eigenlijk nog te weinig bekend is. Wie ech ter gisteren op het WSC-terrein wa ren, zijn meteen voor deze sport ge wonnen. Breda was oppermachtig in dit tournooi, want zowel bij de dames als bij de heren werden de twee perste plaatsen door Bredase elftal len bezet. Bij de dames waren het Soa en Sportief, die zich in de laatste ron de plaatsten en in een uitermate spannende beslissingswedstrijd, die tot tweemaal toe met 13 meter wor pen moest worden verlengd, wist SOA tenslotte zich als eerste te plaatsen, waarmee zij in het bezit kwamen van de wisselbeker: Spor tief werd tweede, terwijl WSC een goede derde plaats bezette. De Waal wij kse dames wonnen twee van de drie te spelen wedstrijden; alleen in Sportief moesten zij hun meer dere erkennen. Bij de heren waren het eveneens SOA en Sportief die om de hoogste eer streden en ook hier was 't SOA dat uiteindelijk het sterkste elftal bleek te bezitten; Sportief bezette hier ook de tweede plaats.. Voordat de voorzitter van de af deling, de heer van Vliet, de prijzen uitreikte, dankte de heer P. Dek kers, voorzitter van de handbalver eniging WSC, allen, die aan 't weL slagen van dit tournooi hadden bij gedragen. Op de eerste plaats de af deling, die WSC dit tournooi had la ten organiseren, ook de scheidsrech ters, die zeer hard en goed hebben gewerkt en vooral ook de EHBO af deling Waalwijk, die nogal eens handelend moest optreden, want er waren veel verstuikte vingers en polsen. De heer van Vliet reikte de prij zen uit, maar voordat hij dit deed, roemde hij dit tournooi in alle op zichten en complimenteerde hij WSC, dat alles zo voortreffelijk voor elkaar had. Laten we hopen dat de handbal sport in Waalwijk door dit tournooi veel aan populariteit heeft gewon nen, de sport is het waard. W.S.C.-NIEUWS. Woensdag 23 Juni 's avonds om 7 uur zal er op het WSC-terrein 'n voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen lederfabrikanten en handela- j ren uit de huiden- en looistoffen- branche. Vorig jaar heeft een der gelijk treffen plaats gehad op het RAC-terrein te Reenv, waar de le derfabrikanten de sterkste bleken te zijn. De nu te houden wedstrijd kan als een revanche beschouwd worden, waarbij de handel er op gebrand zal zijn dit keer de overwinning te be halen. Het WSC-terrein is Woensdag avond voor ieder vrij toegankelijk. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: blauwe step; militair grondzeil; badpak en handdoek; ha mer; bal; rode step; bril in étui; schakelarmband, jongensjasje; da mesarmband. S Verloren: vulpen en vulpotlood; werkjasje; drie zwemkaarten; 1 p. glacé dameshandschoenen, porte- monnaie met inhoud; gouden ringe tje; huissleutel; bril in étui; zilveren kettinkje; polshorloge; kinderfiets je; bos sleutels; badtas met inhoud, portemonnaie met inhoud. AGENDA. Woensdag 23 Juni 8 uur repetitie dameskoor Oefening en Vermaak in Hotel Italiaander. Zondag 27 Juni 12 uur repetitie mannenkoor in De Twee Kolommen WAALWIJK. P.V. „De Postduif". „De Postduif" vloog Zaterdag vanuit Chateauroux. Afstand 595 km. Eerste duif 15.58.1 11.74.40 m. per min. H. Lombarts 1, 4 G. Schoe- mans 2, 14 Th. Groeneveld 3, 5, 7 Jan Lammers 6 v. Huiten 7, 20 Wasselewski 9 v. d. Meij- denberg 10 v. Riel 11 v. d. Bo- gaert 12 Jos v. Bladel 13, 21 de Ronde 15 v. Kessel 16 v. Esch 17 Duivekam 18 P. Leij- tens 19 A. Bakkers 22 van Brunschot 23 Joh. Verhagen 24. Zondag was het St. Quen- tin. Afstand 241 km. Hier was de eerste duif 10.5.17 uur. Laat ste prijsduif 10.19.50 uur. De prijzen werden als volgt verdiend Th. Groeneveld 1, 8; Fr. Schoe- mans Jr. 2, 18, 23 Joh. Verha- fen 3, 10, 11 J. Timmermans 4; ac. Verhoofstad 7 H. Lom barts 6, 19 Kooymans 7 van Kessel 9 v. Brunschot 12 Did- den 13 P. Leijten 14 v. Gelder 15 v. Riel 16 Stam 17, 30; Bouman 20 Klijn 21 v. Eeten 22, 29 Knippels 23 v. Schaijk 24 Damen 25, 47 A. Schuwer 26 Wasselewski 27 - v.d.Boom gaard 28v. d. Geijn 31, 42 Verhoeven 32 D. Blok 34, 41 Schafer 35, 44 v. d. Gouw 36, 40 Bakkers 37 J. Pas 38, 45 Heesbeen 39 v. Bokhoven 43 G. v. Helvoirt 46. CAPELLE. De Luchtvaart. Zondag hield de postduivenver eniging „De Luchtvaart", geves tigd in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart, vluchten van Chateauroux en St. Quentin, waar bij de prijzen werden behaald als volgt Chateauroux C. Groeneveld 1 G. de Cloe 2 J. Nieuwenhuizen 3 C; Boer 4 B. Pols 5 Adr. van Raamsdonk 6 A. Tactor 7 Adr. de Jong 8 en C. van der Schans 9. St. Quentin J. van Doornik 1, 17 Adr. Versteeg 2, 27; H. Dal- meijer 3 C. de Cloe 4 H. van Campen 5, 12, 18, 20, 22, 31, 32 St. van Peer 6 M. de Jong 7, 14, 24 D. J. van Helden 8, 10 Adr. van Beek 9, 15 C. Groeneveld Sr. 11, 19 C. van der Schans 13 Adr. de Jong 16 Th. van dei- Schans 21 J. v. Oosterhout 23 W. Haverhals 25 J. Rosenbrand 26 C. Groeneveld 28, 33 M. van Peer 29 Adr. Stam 30 en M. Mesch 34. VLIJMEN. Wedvlucht Chateauroux. Zaterdag 19 Juni hield de com binatie Vlijmen-Nieuwkuijk-Dru- nen en Deute-ren een wedvlucht vanuit Chateauroux (Fr.). Afstand 4500 km. Los 7.30. Eerste duif 4,12,2. Laatste prijswinnende duif 5.46.50. Uitslag als volgt L. de Laat Parijs V 1 P. Pulles V 2, 8, 22 M. de Graaf D 3 J. Koevoels D 4 Gestel v. d. Heijden V 5, 20 A. Kleyn N 6 Oremans de Laat V 7, 21 Jan Kuijs V 9 L. v. Dommelen D 10 H. Meijs N 11 Gebr. v. Baardwijk N 12 D. Stupers V 13, 14 J. v. d. Dungen V 15 J. v. Engelen V 16 J. v. d. Ven N 17 A. v. Halder D 18 W. v. Esdonk V 19 C. Diepstraten V 21 Gebr. v. Son Ni 24. Wedvlucht St. Quentin. Zondag 20 Juni hield de Post duivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit St. Quentin. Af stand 250 km. Los 7 uur. Eerste duif 10.15.59, laatste prijswinnen de duif 10.33.30. L. v. Esch 1. 6, 21 J. Ooster waal 2, 8, 11 J. v. d. Dungen 3, 10, 15 M. Nicols 4 D. Stupers 5 M. Zeebregts 7 de Laat Parijs 9 M. v. Dal 12 H. Mommersteeg 13 P. v. d. Loo 14, 17, 20 H. Oosterwaal 16 H. v. Beijnen 18 J. Kivits 19 R. v. Esdonk 22. KAATSHEUVEL. De K.P.V. hield Zaterdag 19 Juni een wedvlucht vanuit Chateauroux afstand 590 km. Lostijd 7,30 u. v.m. Eerste duif 3.50.35 n.m. In- gemand 216 duiven. De eerste 50 prijswinnaars waren 1 J. P. Brouwers 2 M. de Vries; 3, 10 J. Vesters; 4, 12 J. M. Muize- jaar 5 W. v. Heijst 6 J, Vloe- tmans 7, 18 W.Aussems 8, 27 L. Mosselveld 9, 14, 23 C. More- val 11 A. v. Ruijk 13 J. Hamers; 15, 16, 17, 19, 26, 30, 38 Jos Schrau- wers 20 C. Labee 21 G. v. d. Linden 22 Fr. Damen 24 J. v. d. Berg 25 L. Ververs 28, 45, 46, \47 J. v. Riel 29 W. Jansen 31 Th. v. Wanrooy 32 A. v. Boxtel 33 A. de Bie 34 J. v. Heeswijk 35 L. v. Heel 36 P. Ligtvoet 37, 50 P. Zijlmans 39 M. Kemmeren; 40 Jac. Vloemans 41 Fr. v. d. Linden 42 M. Lensveld 43 M. v. Kuijk44 H. Schoenmakers 48 J. v. Boxtel 49 J. Evers. Wedvlucht St. Quentin. Afstand km. Zondag 20 Juni. Ingemand 346 duiven. Lostijd 7 uur v.m. le duif 10.4.10 v.m. Eerste 50 prijs winnaars 1, 32 L. Mosselveld 2 A. Zacht; J. v. d. Linden 4 W. v. Hefjst 5 Jac. Klerkx 6 P. Ztjlmans 7, 18, 44 W. Aussems 8 M. v. d. Vel den; 9 H. Hendriks; 10, 39 Chr 'Y- Heeswfjk 11, 47 B. Timmers 99 Brs'naSs13 J' Vo°8d u' ~2, 31 J. P. Brouwers 15, 41 J Zeebrechts 16 M. Soeterboek 17 „A 4? B°ndt 19 5t. J. v. Wanroofj; 20 M. Voogd 21, 33, 34 A. Snoe ren 23 A. Couwenberg 24 Gebr. Kuijs 25 J. v. Beers 26 Th. Net ten 27 A. Mosselveld 28 B. v. Hebsch 29, 42, 46 Jos Schrau- wers 30 H. Hendriks 35 M. Lens veld 36, 43 Jos v. Wanroojj 37 A. Vermeer 38 A. Zacht 40 Jac. Klerkx 45 G. Grootswagers 48 J. v. Heeswfjk 49 J, v. Riel 50 H. v. Helvoirt. VLIJMEN. Zondag werd een bondscon- cours gehouden van de Langstraat- se Schuttersbond, waarvan de uit slag is als volgt Corps A. I. Heidebloem, Schijndel 88 p. 2. Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg 86 p. 3. Na Arbeid Vermaak, Rosmalen 80 p. 4. Vriendschap onder ons, Haarsteeg 80 p. 5. Al doende leert men, Herpt 71 p 6. Rozenjacht, Vlijmen 68 p. 7. Jonge Batavieren, Nieuwkuijk 67 p. Corps B. 1. Heidebloem, Schjjndel 83 p. 2. Rozenjacht, Vlijmen 78 p. 3. Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 76 p. 4. Rozenknopje, Vlijmen 63 p. Corps C. 1. Rozenjacht, Vlijmen 76 p. 2. De Heidebloem, Schjjndel 73 p 3. Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg 70 p 4. Willem Teil, Vlijmen 70 p Personeel A. Sjef v. Bijnen, Haarsteeg 25 p M. v. Ravensteijn, Haarsteeg 24 p fi. Smetsers, Herpt 24 p W. v. Engelen, Haarsteeg 24 p W. Kok, Haarsteeg 23 p Personeel B. ■1. A. v. Engelen, Haarsteeg 24 p 2. B. v. Erp, Schijndel 24 p, 3. G. Verhagen, Rosmalen 24 p, 4. Thijs de Laat, Vlijmen. Personeel C. 1. G. Hellings, Schijndel 24 p. 2. B. Kuijs, Haarsteeg 23 p. 3. M. v. d. Broek, Schijndel 23 p. WAALWIJK. AnitaHabro 1—1. Woensdag j.l. traden de elftal len van de buurtvereniging Habro en van de schoenfabriek van de fa. Vesters, Anita, tegen elkaar in het strfjdperk. Reeds direct na 't begin signaal Ontwikkelde zich een snel op en neer gaand spel, met Anita ietwat in de meerderheid. Na enkele mi nuten spelen kreeg de Anita mid- voor een prachtige kans. Hij om speelde de Habro achterhoede en van tjen meter van het doel knalde hij in de rechter benedenhoek, maar de Habro doelman wist met een tijgersprong de bal uit de be dreigde hoek te keren. Daarna werden de Habro spelers actiever en gingen ze het midden veld beheersen. Uit een voorzet van de uitstekend spelende Habro rechtsbuiten wist toen later de midvoor te scoren. Daarna wierpen zich de Anita spelers als leeuwen in de strijd. Een harde schuiver, afgevuurd door hun midvoor, werd echier met veel bravour onschadelijk ge maakt door de Habro doelman, die deze avond menig open doekje mocht incasseren. Na de thee was het vooral Anita dat de toon aangaf. Hoewel de Ha bro achterhoede, met hun spil aan 't hoofd, in 'n goede vorm stak, bleef de gelijkmaker niet uit. Na ongeveer 20 minuten werd deze door de Anita linksbuiten in het net gedeponeerd. Beide ploegen spanden zich toen tot het uiterste in'om het winnen de doelpunt te maken. Een vlie gend schot, afgevuurd door de Habro rechtsbuiten, kon maar op 't nippertje onschadelijk gemaakt worden. Tien minuten voor 'i ein de kwam de kans voor Anita Pe nalty. Hun kanonnier-midvoor plaatste zich onder doodse stilte achter de bal. Maar zijn kogel werd door de keeper op keurige wijze over de lat geslagen. Onder hoogspanning vochten de beide ploegen voor 't laatste doelpunt, maar dat bleef uit. Het was de goed leidende arbiter, die tenslotte met het eindsignaal de spanning verbrak. JULIANA—RWB 1—1. Zaterdagavond j.l. werd bovenge noemde wedstrijd voor het neder- laagtournooi van Juliana gespeeld. Ondanks de grote hitte was het een goede wedstrijd, vooral voor de rust gaven de Juliana-mensen een goe de partij voetbal te zien. Beide par tijen scoorden voor de rust 'n doel punt, bij Juliana werd dit gescoord door A. van Tuijl uit een voorzet van links en voor RWB deed het Meulman. Verschillende goed opge zette aanvallen gingen bij Baard wijk nog verloren door buitenspel. Zo ging de rust in en toen kwam RWB meer aan bod, maar ook zij wisten niet meer te doelpunten. Het laatste kwartier was weer voor de Juliana-lui, doch ook zonder resul taat. Zondag a.s. komt RKDVC uit Drunen op bezoek. Woensdag a.s. spelen de veteranen tegen Drunen, aanvang 7.30 n.m. De training is door het bestuur als volgt vastgesteld: Dinsdagavond en Vrijdagavond voor de jeugd. Donderdagavond voor de groten. Dus Juliana-lui, allen present, want het is nodig dat ge traint. SPRANG-CAPELLE. NEO—WSC, 1—1, De huldigingswedstrijd tussen 't eerste elftal van NEO en het eerste elftal van WSC (met drie invallers) is geëindigd in een 11 gelijk spel. Sprang heeft voor deze uit slag héél hard gewerkt, maar dat er tussen een Zondagse derde en een Zaterdagse vierde klasser minstens twee klassen verschil be taal, bleek overduidelijk. Schijn baar was het niet de bedoeling van de Waalwfjkers met een korfbal zege huiswaarts te keren, want zij sprongen al te royaal met de hun geboden kansen om. Het was een zeer prettige wedstrijd, waarvoor een matige belangstelling bestond. H.N.C.Vrfjh. Boys 25. In het kader van het nederlaag- tournooi speelde het eerste elftal van HNC j.l. Zaterdagavond tegen Vrijh. Boys I. De thuisclub liet zich niet van haar beste zijde zien en verloor tenslotte met 52. Het had zeer zeker anders gekund De ontmoeting HNC 1VVN 1, die Zaterdag 12 Juni zou worden gespeeld, is naar een latere datum verschoven. A.s. Zaterdag staat op het pro gramma HNC 1—Good Luck 1. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Grafische Nijverheid Drukkersleerling Bouwnijverheid Timmerlieden Schilders Metselaars Halfwas schilder L.l. timmerman Schoen en Leder Schoenstikkers Chef stikkerij Chef snij der ij Chef zwikkerij Overleersnijders Handschoenen-coupeurs Bijtuigers Machine-zwikkers Doorzetters Overhalers Hakfrontschuurder Hakkenafwerker Zoolleerstanzer Binnenzoolstanzers Kantenschrooiers Afmakers Prima ophalers Hulp-ophalers Div. hulparbeiders schoenfabriek voor alle afd. tot 35/40 j. Sjouwers (nathuis) lederfabriek tot 20 "jaar Uitzetter lederfabriek Leerspuiters Jeugdige schoenfabr.arbeiders voor alle afdelingen. Schoenstiksters Plaksters Handschoenstiksters Magazijnknecht schoenfabriek Voeding en genot Broodbakker Kurk-Hout-Stro: Machinale Houtbewerker. Metaalnijverheid -_s Mach. bankwerkers Stempelmaker Halfwas automonteur L.l. plaatwerker L.l. constructie-bankwerker. L.l. machine-bankwerkers Handel L.l. winkelbediende vr. Verkeer Meisjes voor garderobe Cantine-j uf f r ouw Werksters Vrije beroepen Steno-typiste Kantoorbedienden mnl. en vr. Huish. diensten Dagmeisjes Werkmeisje (R.K. instelling) Huishoudster BIEDEN ZICH AAN: Schoenen en Leder: Magazijnbeheerder Lederfabriek Stanzmeester L.l. sorteerder Lederfabriek. Landbouw Landarbeiders (gemengd bedrijf) Verkeer Bezorgers Huish. diensten Werkster (avonduren) UITSLAGEN WERELDKAM PIOENSCHAP VOETBALLEN. Zuid-SlaviëBrazilië 11 OostenrijkTsjechoslöwakije 50 UruguaySchotland 70 ZwitserlandEngeland 0—2 HongarijeDuitsland 8—3 FrankrijkMexico 32 Turkije-Korea 70 BelgiëItalië 14 Brazilië-Hongarije in kwart-finale. In de nacht van Zondag op Maan dag is de loting geschied voor de kwartfinales van het tournooi om 't wereldkampioenschap. Dit is het re sultaat: Brazilië-Hongarije; Zuid Slavië tegen de winnaar van Duits land—Turkije; Uruguay—Engeland; Oostenrijk tegen de winnaar van ZwitserlandItalië. Deze wedstrij den worden op 26 en 27 Juni ge speeld. CAPELLE. Wit-Zwart-Nieuws. 1 Va,^, 18 wedstrijden die het te elital van Wit-Zwart deze com petitie heeft gespeeld werden er 5 gewonnen, 2 gelijk gespeeld en 11 verloren. Er werden in totaal 29 doelpunten gescoord. Hiervan nam J. v. Raamsdonk er 9 voor zijn re kening, A. Priest 7, M. Priest 6, H. Kerst 2, J. Pruyssers 2, M. Dekker l, M. van der Galiën 1 en A. Ver- duijn 1. Uit de volgende wedstrijden ver kreeg Wit-Zwart haar puntento taal Raamsdonk- Wit-Zwart— Wif-Zwart— Wit-Zwart— Nieuwkuijk- Wit-Zwart— Wit-Zwart— -Wit-Zwart -Zaltbommel Raamsdonk -Haarsteeg -Wit-Zwart HVCH RKJVV 1—2 1—1 1—1 2—1 2—5 3—2 5—0 Raamsdonk degradeerde naar de le klas van de Brabantse Voetbal bond en GW, Geldermalsen, werd kampioen. Inmiddels heeft GW naar wij vernemen haar promotie-

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6