gaxranniTT. L00N-0P-ZAND BERNDIJK WAALWIJK WIELRENNEN Buitenlandse Persconferentie. WIELRENNEN, Handelsdrukwerk Versnigingsdrukwerk Familiedrukwerk ,,De Echo' ook UW blad 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 JUNI 1954 7 18 33 18 21 18 21 18 20 18 20 18 18 18 15 18 15 18 12 18 5 "XAA j Frans Monlée I i Johanna Montée- Haarbosch 1 in 't betere genre Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieleti. Wij zijn gespecialiseerd in GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWBR1EVEN -KAARTEN WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELIN wedstrijden tegen Gemert niet tot een succesvol einde kunnen bren gen, zodat Geldermalsen vierde klasser blijft. Wit-Zwart kan over 'l geheel ge nomen tevreden zijn met haar pres taties in het afgelopen seizoen. De eindstand 4e klas D. 1 GW, Geldermalsen 2 RKJVV Den Bosch 3 HVCH Heesch 4 Zaltbommel 5 DESO Os-s 6 Haarsteeg 7 Vlijmense Boys 8 Nieuwkuijk 9 Wit-Zwart 10 Raamsdonk RAAMSDONKSVEER Good-Luck werd na beslissings wedstrijd tegen Aalburg kam pioen en promoveerde naar de Zaterdagse derde klas Good-Luck uit Raamsdonksveer is Zaterdagavond door de beslis singswedstrijd tegen Aalburg op het terrein van Kozakken Boys te Werkendam met 31 te winnen, kampioen geworden van de 4e klasse en tegelijk naar een hogere afdeling gepromoveerd. Aan de Raamsdonkers onze gelukwensen met deze mooie prestatie In het komende seizoen zal Good-Luck haar kansen gaan verdedigen 'te gen de sterke Zaterdagse derde klassers uit Rotterdam en omge ving. De sterkte van een Zaterdag se derde klasser staat in 't alge meen op één lijn met die van een Zondagse vierde klasser. VLIJMEN. Haarsteeg-Vlijm. Boys 43- Zondag speelden de Vlijmense Boys te Haarsteeg om de van Prinsen beker. Het was een spannende strijd. Enkele min. voor het einde was de stand 3-3. Haarsteeg had iets meer geluk en het werd 43, waardoor Vlij men uitgeschakeld werd. i ,J EINDHOVEN—DOS „FINALE" OM TITEL. Eindhoven—DOS, de laatste wed strijd van de kampioenscompetitie, heeft Zondag het gewicht van een finale in de strijd om de „Gouden Plak". PSV werd door een 4—0 ne derlaag in de Eindhovense derby uitgeschakeld en DWS verloor zijn laatste kans door de 3—0 nederlaag tegen DOS in Utrecht. De ontmoe ting DWS—PSV heeft dus geen be tekenis meer. Koninklijk Erkende Wielerclub „Olympia" te Waalwijk. Hei bestuur van „Olympia" mocht dezer dagen de verheugende mededeling ontvangen, dat haar statuten Koninklijk zijn erkend en alzo bekrachtigd door Hare Maje steit Koningin Juliana der Neder landen. „Olympia1' zal a.s. Zaterdag we derom van zich doen spreken, daar op die dag de grote wielerwed strijd, zoals reeds aangekondigd op de raamaffiches „de Ronde van Midden Brabant" zal worden ver reden. Deze wedstrijd, die door de Sportcommissie der K.N.W.U. aan gewezen is als selectie-wedstrijd voor de a.s. Europese en Wereld kampioenschappen en alzo in één lijn genoemd kan worden met de grote wedstrijden Ronde van Noord-Holland, Ronde van Mid den-Nederland en Amsterdam TielAmsterdam, gaat over een afstand van 200 km. en loopt langs pl.m. 70 gemeenten in Noord- Brabant en gedeeltelijk langs de Waal in Gelderland. Er werden verschillende promi nenten uit de Nederlandse Ama teurklasse aangewezen door de K.N.W.U., om deze grote wedstrijd mede te rijden, zodat wij hier in Waalwijk de toprenners aan start zullen zien en er van overtuigd kunnen zijn een buitengewoon harde strijd te kunnen meemaken om de hoogste plaatsen. Vrjjdag a.s. zullen wij nog terug komen op deze grote „Ronde van Midden-Brabant", met een route kaart en enkele bekende coureurs die aan deze Ronde deelnemen. Ook in de Nieuwelingen-ronde, die vanaf 5 uur tot 7 uur zal draaien langs het Spoorbaan-par- cours, zijn wij overtuigd een snelle course te kunnen meemaken, daar ongeveer alle bekende Nieuwelin gen deelnemen aan deze 75 km. ronde, die het publiek in spanning zal houden tót de renners uit de Ronde van Midden-Brabant zullen binnenkomen, VLIJMEN. Zondag namen de Vlijmense Nieuwelingen deel aan de Ronde van Tilburg. Het grootste succes boekte H. Kivits, die van het pe- leton de sprint won. Libregts had deze wedstrijd met pech te kam pen, tweemaal moest hij van fiets verwisselen. Sportief wachtte H. Kivits beide malen en samen wis ten zij na taai volhouden zich weer bij de koqlopers te plaatsen, waar van H. Kivits in de sprint 5e werd. De amateurs Wolfs en van Baardwijk namen ook deel aan de Bonde van Tilburg. Wolfs reed weer een goede wedstrijd en werd 3e. In de sprint van 10 weglopers werd Wolfs derde. Van Baardwijk moest wegens pech opgeven. Pater L. A. v. d, IJssel ra,s,f„ die a.s. Woensdag de dag herdenkt dat hij 25 jaren geleden de H. Priesterwij ding ontving. Zondag zal dit feest voor de buitenwereld gevierd worden met een receptie van 2,30 tot 5 uur. GESLAAGD. Mej. Gonny Robben en de heer An- toon van Beers slaagden beiden te Til burg voor het diploma Vakbekwaam: heid Kruideniersbedrijf van de Stichting Kruideniers-examens. De jongeheer P. Schellekens slaagde aan de R.K. HBS te Dongen voor het eindexamen A. Te Amsterdam slaagde voor het vak- diploma Drogist mevr. v. Heesch-v. d, Heuvel alhier VOOR DE ANJERDAG IN ACTIE. Op uitnodiging van Burgemeester Mr. van der Heijden waren afgevaardigden van de verschillende muziekverenigingen uit de gemeente Vrijdagavond ten ge meentehuize bijeen om te trachten de ac tiviteit voor het Anjerfonds te verleven digen. i i De laatse jaren bleef de opbrengst voor dit fonds onder het peil dat voor een gemeente op een muzikale hoogte staande als bijna geen andere gemeente elders, mag verwacht worden. Te wei nig nog is het doel van dit fonds be kend. Dit doel is, de zelfwerkzaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, kunst en cultuur in 't algemeen te bevorderen en 't fonds stelt zich voor dit doel te bereiken door het verlenen van financile steun aan perso nen en organisaties voor alle zodanige arbeid, die de geestelijke weerbaarheid kan versterken. Hiertoe zijn de Provin ciale Anjerfondsen in het leven geroe pen, die het grootste deel der financiën tot verdeling onder de plaatselijke ver enigingen krijgen toegewezen, wier werkzaamheden liggen op het gebied van de kunst, volksontwikkeling en de jeugd. Om eens heel duidelijk te zijn, zodat eenieder het begrijpen kan, onze harmo nieën kunnen hiervan profiteren en heb ben er reeds in beduidende mate van geprofiteerd, door het ontvangen van een subsidie bij aankoop Van nieuwe in strumenten. De aanvragen, die daaromtrent bij het Provinciaal Anjerfonds binnenkomen zijn legio, doch daartegenover staat, dat een mildere opbrengst ook meer gelegenheid tot subsidiëring biedt. Jaarlijks wordt door het fonds een overzicht uitgegeven, waaruit blijkt hoe veel per hoofd per gemeente gemiddeld wordt opgbracht en ook hoeveel iedere gemeente per hoofd hierin heeft bijge dragen. Nu, onze gemeente staat wat gemid delde opbrengst betreft vooral niet hoog, ja zelfs bedroevend laag. De af gevaardigden, die ten gemeentehuize bij een waren, moesten bekennen, dat het een ereplicht voor onze gemeente is, hierin verandering te brengen en daar om werd besloten tot een meer inten sieve actie. Op de avond voor de ker mis bestaat de gewoonte om met muziek korpsen rond te trekken en dan voor het Anjerfonds te collecteren. Veel te klein was echter steeds het aantal collectan ten en collectricen, die zich beschikbaar stelden hierbij dienst te nemen, zodat hierin verbetering te brengen de eerste taak van het comité is. Er zal middels de gemeente een beroep gedaan worden op diverse jeugdverenigingen, die het als een eer moeten beschouwen voor dit doel iets te kunnen doen. Reeds verna men \ïe toezeggingen, die de hoop wet tigen,, dat er een goede oplossing ko men zal. Dan volgt nog de belangstelling van de burgerij te wekken voor het sympathieke doel. Wij allen hebben iets over voor onze muziekkorpsen, want ze zijn in onze gemeente een - onmisbaar deel van de samenleving geworden. Ja ren gaan er vaak voorbij met de pogin gen deze corpsen te voorzien van goed nieuw materiaal. Met onze steun aan het anjerfonds scheppen we de mogelijkheid deze 3teun groter te maken en we staan daags voor de kermis, dus we wikken de uitgave van een dubbeltje of kwartje extra niet zo zwaar, zodat de anjercollect e van Woensdag 30 Juni een succes moet worden, waarop we dit jaar eens trots moeten mogen zijn, zo wel in Kaatsheuvel, als Loonopzand en de Moer. GROOT SUCCES VAN DE EUPHONIA-DRUMBAND. Eerste prijs met het hoogste aantal punten; het hoogste aantal punten van het concours en ere-prijs voor de Tambour-Maitre!!! De Euphonia-Drumband heeft op het Groot Nationaal Drumband-concours van de R.K. Sportvereniging Taxandria te Oisterwijk, uitgeschreven ter viering van het 10-jarig bestaan dezer vereni ging, de hoogste lauweren geoogst. Deel nemend in de 2de afdeling wist dit ac tieve korps onder leiding van instruc teur Jos van Best, niet alleen de eerste prijs met 84J^ punt in de tweede afde ling te behalen, doch tevens beslag te 'leggen op de grote beker, beschikbaar gesteld voor het corps, dat het hoogste aantal punten van de gehele wedstrijd wist te behalen, doch daarnaast nog de ere-prijs wist te winnen voor de beste Tambour-Maitre, de heer M. van Wan- rooij, die met 26 van de 30 te behalen punten, de hoogste prestatie leverde van de 13 tambour-maitres, die op dit con cours uitkwamen. Dat dit iets be tekent, zal iedereen duidelijk zijn, als men weet, dat daar Drumbands aanwe zig waren, als Huize Nazareth uit Til burg in de hoogste ere-afdeling, de Drumband van de Harmonie uit Boxtel, die van Steeds Voorwaai ts uit Tilburg en andere bekende Show-drumbands van naam. De Jury bestaande uit de heren Laros uit Roosendaal, Koppens uit Nij megen en v. Voorden uit Hilversum, wa ren unaniem vol lof over het optreden van de Euphonia-drumband, waarvan 't jury-rapport meldt: „U kunt op een ge slaagd optreden terugzien; overslag zeer goed; goede show; Tambour Maitre mooie stijl. Een succes voor intructeur van Best, die met vaste hand leidt en voor Tambour-Maitre van Wanrooij, die een karakteristieke figuur is gewor den van dit deel van het Euphonia-mu- ziekkorps. Begrijpelijk was het feest bij het Kon. Muz. Gez.! Bij Café van Heeswijk werd de Drumband opgewacht door de Har monie van het Kon. Muziekgezelschap en met volle muziek ging het onder veel belangstelling naar het Euphonia-tehuis, waar de stemming ten top steeg, toen voorzitter W. van Nieuwstadt bij zijn felicitaties bij die van vele particulieren de toezegging deed het corps te com plimenteren met 4 klaroenen. Onder de velen, die hun opwachting maakten, merkten we o,m. op wethouder Beerens en Gem.-secretaris M. van Nieuwstad. Dinsdagavond trekt de Drumband in groot ornaat met het muziekkorps uit om een serenade te gaan brengen bij de gouden bruiloft in de Heikant. Zeer ze ker onder grote toeloop. Zaterdag was de buitenlandse pers genodigd op de Efteling. Een 40-tal le den van de Buitenlandse Persvereniging B.P.V. hadden aan de uitnodiging van het bestuur der Stichting Natuurpark De Efteling gevolg gegeven en waren om 11 uur present in de grote Restauratie van het Natuurpark, waar eerst de kof fie werd gepresenteerd en daarna een wandeling gemaakt werd naar de Wa ter sportgelegenheden, die de stichting biedt, die meteen een attractie was voor enige leden om gebruik te maken van de unieke gelegenheid een verfrissing te nemen in het keurige zwembassin Aan de Brabantse koffietafel, die daarna aangeboden werd, sprak de voor zitter het gemeleerde gezelschap toe, waarin we naast Engelsen, Fransen en Belgen, ook Italianen, Spanjaarden, De nen, Noren en vele andere nationaliteiten aantroffen. Mr. v. d Heyden schetste voor de aanwezigen het ontstaan en de groei van het Natuurpark, de kwestie van hoge kwetsbaarheid van een eenzijdige industrie, waarop de gemeente is aange wezen; die unieke natuurschoon-gelegen- heid, die een tourisme alle mogelijkhe den biedt en het succes, dat een poging in deze richting reeds in een tweetal ja ren gehad heeft. Een tweede rondwandeling, nu naar de speeltuin en het sprookjesbos bracht weer nieuwe openbaringen %an het en thousiaste gezelschap en de voorzitter van de BPV verborg het niet onder stoe len of banken, dat de Leden van de BPV, die dan toch wel iets meer gezien hebben, nog niet dat moois verenigd heb ben getroffen in een ontspanningsoord, als hier door De Efteling gepresenteerd wordt. Zijn in het Engels gesproken woord vol geestigheid en charme, kruid de hij met de woorden, dat de journalist opportunist is, wat de mogelijkheid in houdt, dat de twee BPV-Ieden die de lust niet ontkomen konden het zwembassin te beproeven, ook in staat zouden zijn, de schone slaapster in het Sprookjesbos Wakker te kussen en zodoende als de uitverkorene deze met zich te voeren ten huwelijk. Weer eens te meer bleek De Efteling te zijn, wat het doel der Stichting is, het meest verantwoord cultureel ontspan ningsoord dat Nederland, ja zelfs geheel Europa biedt. ZILVEREN KLOOSTERFEEST. Om 9 uur Woensdag 23 Juni wordt er in de Parochiekerk van St. Jan een plechtige H. Mis van Dankbaarheid op gedragen bij gelegenheid van het Zilve ren Kloosterjubileum van de Eerw. Br. Constantianus, Hoofd der St. Jansschool alhier. Na de H. Mis gaat de schooljeugd Br Constantianus huldigen in de zaal van Euphonia. Dat wordt natuurlijk een spontaan feest, waarin zich de jongens gaan uitleven, zoals ze zijn in toneel zang en declamatie. Na de middag is het vrij en de volgende dag volgt de school reis voor de laagste klassen. AGENDA. Maandag 8 uur nam. repetitie Harmo nie Apollo. Dinsdag 8 uur nam. repetitie R.K. Zangkoor St Jan in de school. Woensdag 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. Muziekgezelschap Euphonia. Woensdag 8 uur nam. Apollo-Theater Tot de laatste Kogel, 14 jaar. Dinsdag 10 uur v.m. Jaarverg Nrd.- Brab Mij van Landbouw, Efteling. Woensdag 8 uur nam. vergadering Ge meentehuis Anjeractie. Donderdag 8 uur nam. Repetitie Gem. Koor Bel Canto. Woensdag 10 uur voorm. Huldiging Eerw. Broeder Constantianus, Hoofd der St Jansschool in de zaal van Euphonia. GOUDEN BRUILOFT HEIKANT. Dinsdag gaat de Heikant zijn gouden bruiloft vieren van het echtpaar Jan en Jana Akkermans-v. d. Bleek. Er wordt al vroeg gestart, want men leeft daar nog in een idyllische omge ving, waar het vroeg dag wordt. Om 6 uur is het reveille en wordt de ver siering, die de voorbereiding binnens huis gehad heeft, afgewerkt. Iedereen wordt hierbij verwacht, terwijl eveneens iedereen verzocht wordt de vlag uit te steken. Om half 9 wordt begonnen met het opstellen van de stoet, die het feest- paar en de familie naar de kerk zal DRUMBAND BEHAALDE 2e PRIJS, Op 't Drumband-concours georgani seerd door Taxandria te Oisterwijk be haalde j.l. Zondag de Drumband van de Kon. Erk Harmonie St Jan 'n tweede prijs met 70 punten,, juist 5 punten tekort voor een eerste prijs, n Goed resultaat voor de nog jonge Drumband. Van de 13 deelnemende corpsen wist St. Jan zich vijfde te plaatsen. De heer Wouters, instructeur van St. Jans drumband, nam met drie drum bands aan het concours deel; hij wist met twee verenigingen 'n eerste prijs te behalen, terwijl er slechts drie eerste prijzen werden behaald. Hij ein digde in de algemene rangschikking met z'n drie corpsen onder de eerste vijf. St. Jans Drumband zal dan ook onder zo'n goede leiding zeker in de toekomst 'n nog beter resultaat gaan bereiken. AGENDA. Maandag 21 Juni 9 uur nam. repetitie Parochiëel zangkoor St. Cecilia. Dinsdag 22 Juni 730 uur trainen voor de v.v. Berkdijk. 7,30 uur oefenavond voor de Biljart vereniging Poedelvrees. DE LUCHTBODE. De Postduivenvereniging De Lucht bode hield j.l. Zaterdag een wedvlucht vanuit Charteauroux, 589 km. 33 Duiven namen aan deze wedstrijd deel, duiven gelost te 7,30 uur voorm. De uitslag was als volgt: P v d Velden 1; W Huibregts 2; G Vermeer 3; A J v Dongen 4, 8; H v d Velden 5; G Vermeer 6; W van Riel 7; A Maas 9; C van Dongen 10. Uitslag wedvlucht vanuit Quentin, afstand 235 km. Deelname 40 duiven. Los te 7 uur voorm, bij NW-wind. K v Esch en Verschuren 1, 5; G van Gompel 2; A Spapens 3, 4; M Maas 6, 8; G Schoenmakers 7; G IJpelaar 9, 10. Overduif M Vera, idem, serie 3. AVONDCONCERT. Door heerlijk zomerweer begunstigd gaf de Kon. Erk. Harm. Concordia Zon dagavond met medewerking van de Gem. Zangver. Liedertafel Echo der Duinen vanuit de muzieknis op het Oranjeplein, onder geweldige belangstelling een al zijdig geslaagd avondconcert. Reeds da delijk na het eerst uitgevoerde nummer heerste op het plein de vereiste sfeer en onder ademloze stilte werden de ver schillende nummers aanhoord. Vooral een der concoursnummers met name: Het daghet in den Oosten, van D Hayer, beleefde een uitstekende vertolking. Dit nummer beloofd een succes te worden bij het a.s. concours te Kerkrade in Aug. a.s. Zowel de directeur de heer Fr. van den Abeelen als zijn corps oogstten na ieder nummer een dankbaar applaus. Ook Echo der Duinen voerde onder de heer J. Lombarts meesterlijk een mooi programma uit. Vooral het koor uit Na- buco van G. Verdi werd prachtig uitge voerd, terwijl de andere nummers even eens een dankbaar applaus oogstten. Muziekminnend Loon heeft wederom een avond beleefd van waar kunstgenot. TWAALF CAND1ÜATEN VOOR DE TOUR DE FRANCE-PLOEG De Sportcommissie van de Kon. brengen, waar om half tien een plech tige H. Mis van Dankbaarheid zal wor den opgedragen, en iedereen, die daartoe de gelegenheid heeft verzocht wordt aanwezig te zijn. Na de H. Mis, onge veer om kwart voor elf, brengen de bruidjes een hulde aan het gouden paar. Van 13,30 tot 14,30 uur is het receptie, In de vooravond om 19,30 uur wordt het feestgeschenk door de buurt aange boden, waarna om kwart over acht de harmonie Euphonia verwacht wordt om een serenade te brengen. Het buurtfeest volgt de komende week, waarvoor de programma's tijdig worden bezorgd. Ned. Wielren-Unie heeft in overleg met de ploegleider Kees Pelle- naars twaalf renners geselecteerd, uit wie t.z.t. de Nederlandse ploeg voor de Tour de France zal wor den samengesteld. Zoals bekend zal de Nederlandse Tour-ploeg dit jaar weer uit tien man bestaan. De twaalf aangewezen renners zijn, in alfabetische volgorde: Hein van Breenen (Amsterdam), Nico van Est (Fijnaart), Wim van "Est (Sint Willebrord), Henk Faanhof (Amsterdam), Jules Maenen (Val- kenswaard), Jan Nolten (Geleen,) Thijs Roks (Zundert), Henk Ste vens (Elsloo), Jos Suykerbuyk (Breda), Adri Voorting (Haarlem) Gerrit Voorting (Roosendaal) en Wout Wagtmans (Breda). Zoals men ziet, zijn Adri Voor ting en Jan Nolten, ondanks de bo ze woorden van Pellenaars tijdens de Ronde van Italië, to^fh weer in deze selectie-ploeg opgenomen. 't Is voorts niet onmogelijk, dat aan deze voorlopige candidaten- ploeg nog uitbreiding zal worden gegeven, SCHITTERENDE SUCCESSEN VOOR DE WAALWIJKSE BRANDWEER, De Waalwijkse brandweer, die Za terdag deelnam aan de grote brand weerwedstrijden te Roosendaal, is met lauweren beladen terug geko men; de uitslagen van de wedstrij den bewijzen, hoe goed getraind het Waalwij kse korps momenteel is en ■hoe vaardig men met het materiaal weet om te gaan en zich uit moei lijke situaties weet te redden. Met twee groepen nam de Waalwij kse brandweer deel aan deze kamp; de oudere, meer geroutineerde brand weermannen kwamen uit in de hoofdklasse, de anderen, die pas een jaar in training zijn, onderwierpen zich aan de proeven van de derde klasse Dertien korpsen, waaronder di verse beroepsbrandweren, kwamen in de hoofdklasse uit; de brand weermannen noemden de opdracht die uitgevoerd moest worden, on menselijk zwaar, maar dit alles maakt de vierde plaats die de Waal wij kse ploeg in dit gezelschap wist te bezetten, nog zoveel te waarde voller. De Waalwijkse brandweer kan gerust zijn voor de toekomst, want de nieuwelingen presteerden het om in de 3e afdeling de eerste prijs te behalen. Vijftien korpsen namen in deze klasse deel, Waalwijk streefde ze allemaal voorbij. De man, die een zeer groot aan deel heeft gehad in deze beide zeer eervolle resultaten, is zonder twijfel ondercommandant de heer J. Pot, die beide groepen op deze wedstrij den leidde en ze naar de overwin ning wist te brengen. Hem komt heel veel van de eer toe, die de Waalwijkse brandweer wist te be halen. EXCURSIE KAREI, DOORMAN DOOR LEERLINGEN NIJVERHEIDSSCHOOL. De 3e klas bankwerkers is Donderdag op excursie geweest. Om kwart voor 8 jvertrokken we met de touringbus van Mulders-Sars naar Rotterdam voor het bezichtigen van het vliegkampschip Ka- rel Doorman. Van tevoren had onze leraar bij de Marine Voorlichtingsdienst een paar deskundigen gevraagd om ons op het schip rond te leiden. Zodoende voegde een vertegenwoordiger van deze dienst zich bij ons op de aanlegsteiger en voeren we naar de Karei Doorman die midden op de Maas lag. Van de com mandant der Karei Doorman kregen we door bemiddeling van de vertegenwoor diger 3 officieren en 2 onderofficieren van de technische dienst ter beschikking om ons het hele schip te laten zien. Zo doende hadden we kleine groepjes en konden we alles, vooral op de plaatsen waar het publiek niet mocht komen, goed bekijken. We bekeken het landings- dek en hierop stonden 6 vliegtuigen en het toestel waarmede vliegtuigen afge schoten worden als er geen wind is, de hangars, werkplaatsen, opslagplaatsen, machinekamers, hutten, eetzalen, verblijf voor officieren, het hart van het schip, van waaruit de commando's naar alle plaatsen gedirigeerd worden enz. enz. Het is teveel om alles op te schrijven en daarom volstaan we met te zeggen: het was een kolossaal gezicht Een woord van dank aan de commandant is dan ook zeer op zijn plaats. Na 3J^ uur over en door het schip gelopen te hebben, moes ten we het schip verlaten, dankbaar zijn de dat we in staat waren alles met eigen ogen te bezichtigen. Na de middag bezochten we de ma chine- en scheepsfabriek der Rotterdam se Droogdok Maatschappij. Hier zagen we grote werktuigen, zoals draaibanken, fraisbanken, schaafbanken en persen in groten getale staan, de één al groter dan de ander. Ook hier maakte alles een grootse indruk Vanhier zouden we te voet door de Maastunnel gaan, maar toen we daar aankwamen, was er juist een onderzeeboot in de Maas aan het duiken en bleven we dus kijken Hierna zijn we naar Schiedam gereden, waar we een kerktoren beklommen. We had den een prachtig gezicht over Schiedam en verre omtrek. Toen was de tijd aangebroken om de terugreis te aanvaarden. Onderweg werd nog een laatste maal halt gehouden voor een ijsje en het was een zeer geslaagde en leerzame dag; we hopen, voor we van school gaan, nog zo'n dag te mogen beleven. - EEN LEERLING. wmM bw un oraai «ww bkmu «ei Op Zaterdag 26 Juni a.s. I hopen onze geliefde Ou- dors I de dag van hun zilveren 3 huwelijksfeest te herden- J S ken. Om 9 uur v.m. zal in de 9 Parochiekerk van St. Jo- seph een H. Mis uit dank- baarheid worden opgedra- j Hunne dankbare kinderen Mien en verloofde André Receptie van 13-14 uur Kaatsheuvel, 21 Juni 1 954 j Mgr. Völkerstraat 120

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 7