miWYR DE ECHO VAN HET ZUIDEN 7O, <i zotgan Economisch Adviesbureau CONGRES IN DE EFTELING Raad van Loonopzand werkte vlot zijn agenda af Ors.F. A.6R00TSWA6ERS BIOSCOOP-PROGRAMMA Op de vooravond van kermis Kerkdorp Loonopzand weer voorzien van bouwrijpe grond ADVERTEERT DUS IN „DE ECHO" a.s. ZATERDAG BURGEMEESTER VAN DER HEIJDEN HERBENOEMD. ADMINISTRATIE en BELASTINGZAKEN. -^rais VRIJDAG 2 JULI 1954 77e JAARGANG No. 53 Op de vooravond van kermis hebben de Loonopzandse raadsle den, met het oog op de diverse kermispotten waarschijnlijk, op buitengewoon vlotte wijze vergaderd. Toch kwamen er op de agenda wel punten voor die niet van belang waren ontbloot, we noemen bijvoorbeeld het voorstel tot het aangaan van een aan tal transacties met het doel in het Kerkdorp Loonopzand weer de beschikking te krijgen over bouwrijpe grond maar behoudens enkele kleinere vragen en opmerkingen schaarde de raad zich in alles achter het college. Een klein uur slechts duurde de ver gadering. 1 tijdig voor Uwe advertentie in het KERMIS-NUMMER van ons blad dat Vrijdag 8 Juli verschijnt. dan voor een mooiej^advertentie, goede plaats en de beste publiciteit. Waarin zal men beter adverteren dan in een NIEUWSBLAD, dat juist die plaatsen bereikt, waarbij men belang heeft, waar mensen wonen, die naar Waalwijk komen en daar kopen. Daarom moet men adverteren in „DE ECHO", die juist in W aalwijk en in die plaatsen in de omgeving algemeen verspreidt en ook gelezen wordt. de organisatie en de unieke gelegenheid voor dit congres geboden. Dan volgen de verschillende agenda punten van huishoudelijke aard, die goed voorbereid, vlug onder de voorzit tershamer doorgaan, tot de heer Wou ter Perquin, perschef van de N.R.K.M. zijn causerie aanvangt over „de nieuwe vooruitzichten in het economisch en fis caal beleid. De inhoud van zijn schitte rend gedegen betoog kunnen we in 't kort samenvatten in het volgende over zicht Hoewel er nog geen aanleiding bestaat om in een hiep-hiep-hoera-stemming te verkeren, mogen we toch met vreugde constateren, dat het herstel van onze na tionale welvaart stabiel blijkt te zijn. Het economisch en fiscaal beleid droeg in het verleden de stempel van de ab normale economische verhoudingen. Het herstel van meer normale economische verhoudingen heeft een wijziging ge bracht in dit beleid. Van strikt geleide economie zijn wij gekomen tot een eco nomisch beleid, waarin de zelfwerk zaamheid van het bedrijfsleven meer tot zijn recht komt. Er zijn volop redenen om aan te nemen, dat deze ontwikke ling zich zal voortzetten. Ook in het fiscaal beleid komt de betekenis van de vrije onderneming meer tot zijn recht. Verheugend is het, dat in de benoe ming van een eigen Staatssecretaris voor de Middenstand en in de door hem ge publiceerde Middenstandsnota een basis is gelegd voor een structureel Midden- standsbeleid. De grote massa vraagstuk ken waarmede wij thans geconfronteerd worden in het kader van deze ontwik keling op economisch, fiscaal en maat- schappelijk-organisatorisch gebied han gen ten nauwste samen met onze le vensbeschouwing. Mede tegen de ach tergrond van hetgeen in het Bisschoppe lijk Mandement wordt gesteld, zullen wij daarom onze Katholieke Vak- en Stands organisatie zowel kwantitatief als kwa litatief moeten uitbouwen om in de op lossing van deze vraagstukken ons Christendom concreet gestalte te kun nen geven. Een spontaan, dankbaar applaus met een keurig woord van dank van de Bondsvoorzitter, was de reactie op deze zakelijke spreekbeurt. Het Geestelijk kwartiertje van de Bondsvoorzitter werd verschoven tot de vooravond-bijeenkomst. De Brabantse Koffietafel, vooral voor de vele Noorderlingen een openbaring, wachtte op de hongerige magen en werd alle eer aangedaan. Terwijl de dames der leden een excur sie gingen maken naar de Schoenfabrie ken „PEHAVE" te Kaatsheuvel en „TIMTUR" te Waalwijk, gingen de heren opnieuw in vergadering om de rest van de grote agenda af te werken. Verschillende mededelingen, meer spe ciaal van belang voor de leden en meer dere ingekomen stukken gingen onder de hamer door. Begroting en Bondscontributie werden vastgesteld en het Hoofdbestuur kreeg machtiging voor eventuele wijzigingen in de begroting 1955. De aftredende Hoofdbestuursleden P. Hendriks uit Arnhem, J. van Riinsoever uit Amsterdam en A. H. Sikkema uit Roosendaal werden herkozen. De volgende Jaarvergadering werd op verzoek van de afdeling Eindhoven voor 1955 in Eindhoven vastgesteld. Na behandeling van verschillende voorstellen van de afdelingen en een vlotte rondvraag sloot de voorzitter met een dankwoord de vergadering om het verdere van de dag in aangenaam sa menzijn, een heerlijk verzorgd diner en een amusante avondbijeenkomst, opge vrolijkt door de bekende goochelkunste naar Willv Albert en Jan Hombergen met zijn orkest door te brengen. STEUNT de Collecte voor het Uitstapje van de Ouden van Dagen. Bij deze vergadering waren de heren Wennekes, Snoeren en Broe ders niet aanwezig; zij hadden hier van bericht gezonden. De notulen deden de heer van Kuik een vraag stellen, die bleek te berusten op een misverstand zijnerzijds terwijl hij op zijn vraag waarom ze deze keer zo lang weg waren gebleven, van de voorzitter als antwoord .kreeg, dat het ditmaal een omvangrijk boek werk betrof en dat de personeels bezetting ter secretarie momenteel niet zo sterk was. Bij de ingekomen stukken bevond zich ook 't Koninklijk Besluit, waar bij de burgemeester herbenoemd was. Dit was voor de heer Beerens aanleiding en hij meende zeker namens alle leden te spreken om de burgemeester van harte geluk te wensen met deze herbenoeming. Laat ons hopen, zei hij, dat wij in onderlinge samenwerking en onder Uw voortvarende leiding veel voor de gemeente kunnen bereiken. Vervolgens werd aan de heren D. J. Mateijsen, J. H. M. Brekelmans en J W. van Hees wijk grond ver kocht, aan de twee eersten twee percelen aan de Beatrixstraat en aan de derde een perceel op de hoek van de Verl. St. Jozefstraat en de van Hees wijkstraat. In antwoord op een vraag van de heer Elshout, zei de voorzitter dat laatstgenoemde op dat perceel slechts een magazijn mocht bouwen en een garage, geen fabriek; bovendien moest hij alles afsluiten met een muur. Na besloten te hebben een geld lening van 500.000.aan te gaan tegen een rente van 3 7/16 verleen de men medewerking aan de Ber- nardusschool, voor herstel van door de oorlog aan de verwarming toe gebrachte schade en aan de Leonar- dusschool in de aanschaf van ban ken, die nodig waren in verband met het groeiend aantal leerlingen. Het voorstel tot aansluiting van enkele percelen op het electriciteits- net deed de heer Grootswagers vra gen of de aansluiting van de heer v. Laarhoven niet voordeliger had ge kund; was het niet mogelijk geweest hem vanuit het Sportpark aan te sluiten. Het oorspronkelijke plan van de PNEM, antwoordde de voorzitter, kostte 3800.—; B. en W. hebben toen ook op die andere mogelijkheid gewezen en in principe was de PNEM hiertoe bereid maar dan zou den de kosten nog hoger zijn, omdat de kabel van de Efteling, die dan gebruikt zou moeten worden, t e licht zou zijn. Men heeft nog be sprekingen gevoerd en ten laatste werd het bedrag teruggebracht op I960.—. De heer Grootswagers merkte ver volgens op, dat na de bevrijding de eigenaar van de woningen, de heer Timmermans uit Waalwijk, had ver klaard, een gedeelte van de aanleg te betalen. Was hierover gesproken. De voorzitter zei, dat wanneer de eigenaar een bedrag ineens zou betalen, dit niet zo voordelig zou zijn ais het jaarüjks betalen van de baatbelasting. De heer Bossers vroeg of het niet mogelijk was de kabel van de Efte ling te verzwaren; maar ook deze methode, aldus de voorzitter, zou zeker niet voordeliger zijn dan de thans voorgestelde. Punt 7 behelsde de aankoop van een aantal perceeltjes van de heren J. v. d. Abeelen en A. Kamp; de perceeltjes van de eerste eigenaar lagen allemaal in het uitbreidings plan en de aankoop van het perceel van de heer Kamp zou de gemeente in staat stellen de verkeersverbete- ring bij Driestapelenstoel op een ge makkelijker manier aan te brengen. Nadat de raadsleden besloten had den het personeel in dienst van de gemeente een vacantieuitkering te verlenen, bracht men de wijzigin gen aan in de gemeentelijke kinder toelagerekening, die het Rijk had voorgesteld, met dit verschil echter, dat men de leeftijdsgrens van niet- studerende kinderen handhaafde op 18 jaar en niet zoals het Rijk voor stelde, terugbracht op 16. Na enkele begrotingswijzigingen te hebben goedgekeurd, verklaarde de raad het nodig een Mater Ama- bilisschool in de gemeente op te richten en deze school een subsidie toe te kennen van 1600.deze subsidie zou eigenlijk door het Rijk worden verleend, maar dan moest men zijn subsidieaanvrage voor 1 Maart hebben ingediend. Het was nog niet gezegd, aldus de voorzit ter, dat het Rijk niet alsnog de sub sidie zou verlenen. De heer Grootswagers juichte dit initiatief zeer toe, maar hij was bang, gezien de belangstelling op de onlangs gehouden vergadering, dat de interesse van de zijde van de bevolking, met name van het be drijfsleven, niet erg groot zou zijn. De voorzitter merkte naar aanlei ding hiervan op, dat men voor die vergadering een zeer ongeschikte dag had gekozen. Maar 't gemeen tebestuur was na zijn inlichtingen er niettemin van overtuigd, dat de belangstelling veel groter zou zijn dan uit de belangstelling op de ver gadering zou blijken. INDUSTRIETERREIN. Aan de orde was vervolgens een voorstel tot ontsluiting van het in dustrieterrein aan de Oostzijde van de Jan de Rooijstraat; men zou er een straat heen leggen, waterleiding aanleggen en enkele percelen grond nog aankopen. De heer Elshout meende dat de raad destijds grond had aange kocht op een andere plek, terwijl bij de behandeling van het uitbrei dingsplan bepaald was dat de in dustrie verwezen zou worden naar de Pater van den Elzenstraat. Hier bij de Jan de Rooijstraat was het goede landbouwgrond. Verschillende motieven hadden hiertoe geleid, op de eerste plaats, aldus de voorzitter, dat de fa. Ves- ters, die daar haar nieuwe uitbrei ding had gebouwd, van deze weg gebruik wilde maken. Bovendien had de gemeente er al 3 ha. in ei gendom en de grond was er goed koper. Besloten werd vervolgens aan de harmonie Apollo (was het Apollo, die op zeer muzikale wijze haar ver zoek voor het raadhuis kwam on derstrepen?) een renteloze lening te verstrekken van 2500. Met graagte stemde de heer Groot swagers hiermee in; hij vond het al leen jammer dat het geen subsidie had kunnen zijn, de mensen hadden er hard genoeg voor gewerkt. De voorzitter achtte een subsidie hier niet op zijn plaats, dit voor schot zou veel stimulerender wer ken en bovendien zou men gevaar lijke precedenten scheppen. ONTSLUITING IN LOÖNOPZANDa Voorgesteld werd hierna door B. en W. een aantal besluiten te nemen die nodig zijn om de beschikking te krijgen over de grond voor de aan te leggen verbindingsstraat met aanliggend bouwterrein, lopende vanaf de van Salm Salmstraat naar de Kerkstraat. Het was, zei de voor zitter, een heel moeilijke geschiede nis geweest en het had veel inspan ning en beleid gevraagd van de be treffende ambtenaar. Nu kon men overgaan tot het leggen van een riolering; in deze straat zou een nieuw hoofdriool voor Loonopzand worden gelegd en bovendien zou er ruimte komen voor minstens 50 wo ningen. Ten Oosten van de v. Rijc- kevorselstraat wilden B. en W. nog niet bouwen, omdat de mogelijkheid nog steeds aanwezig was, dat er olie in de grond zat; de resultaten van de proefboringen waren nog niet bekend. De heer v. Noije vindt o.m. het bedrag erg hoog, waarvoor de grond gekocht moet worden en hij is bang dat het een gebrekkige straat zal worden, die niet volgebouwd kan worden, omdat men niet overal aan beide kanten kan bouwen. Maar de voorzitter stelde hem ge rust. Niet alleen als ontspanningsoord, doch ook als gelegenheid om te vergaderen en te congresseren krijgt De Efteling naam. Er gaat de laatste tijd geen week voor bij of een of meer verenigingen of in stellingen houden hun bijeenkomst in de grote Restauratiezaal van het Natuur park. Zo waren Dinsdag en Woensdag de leden van de Ned. Kath. Bond van Werkgevers in het Loodgieters, Fitters en Sanitair-installatiebedrijf in twee daags congres bijeen. In een schitterend verzorgde feestgids, verlucht met voor woorden van Burgemeester Mr. van der Heijden, de heer Markus, als voorzitter van de Afdeling Waalwijk, die de zorg voor de organisatie op zich had geno men, bondsvoorzitter Rijbroek, Bonds- adviseur Klaver en de Afd. Adviseur Pastoor Rietra, stond het uitvoerig pro gramma beide dagen volledig vullend. Met de Jaarvergadering 1954 werd het congres ingezet. t Was wel even over tijd eer de voorzitter de vergadering kon openen met een welkom aan de leden met hunne dames, die in zeer groten getale waren lllll l« II Will BW Julianastraat 13. TELEFOON 7369. opgekomen, mogelijk ook om de roep, die van deze mooie vergader-gelegen heid en het mooie natuurpark uitgaat; aan de verschillende autoriteiten, waar onder Burgemeester Mr. van der Heij den; de spreker van de dag, Wouter Perquin enz. Dan geeft hij het woord aan de heer Markus, die met zekere trots het voor stel aanvaard heeft deze jaarvergadering hier te organiseren. Het heeft zijn moei- Ook de heer Elshout is niet erg tevreden met deze plaats; hij vond de v. Rijckevorselstraat beter; bo vendien had hij gehoord dat er hele maal geen olie gevonden zou zijn. De voorzitter had de indruk dat er wel iets gevonden was, doch dat ze er nog geen bekendheid aan ge ven wilden. De heer Elshout vroeg ook nog of men dan niet alleen de riolering op de voorgestelde plaats kon leggen en de huizen elders bouwen. Maar ja, ook wanneer men er een riole ring wilde leggen, aldus de voorzit ter, moest de grond van de gemeen te zijn. Met alle eigenaars was ac- coord bereikt ,we hebben hen bij de agenda in ons vorig nummer al ge noemd. Bij deze transacties, die volledig door de raad werden goedgekeurd, zal de voetbalvereniging Uno Ani mo haar oefenterrein kwijt raken. De gemeente wil de vereniging ech ter tegemoet komen. De vereniging is in de gelegenheid de percelen tussen het voetbalveld en de Til- burgseweg aan te kopen voor een bedrag van 3600.—, dat kan ze echter niet betalen. De gemeente neemt nu deze percelen tegen de zelfde prijs van de vereniging over en stelt dan de grond kosteloos aan de vereniging ter beschikking. Met tertijd zullen nadere voorstellen ge daan worden om het terrein te ega liseren, om er electriciteits- en wa tertoevoer aan te leggen. RONDVRAAG. In de rondvraag vroeg de heer v. Noije of het niet mogelijk was de bomen aan de Oostzijde van de Ho ge Steenweg op het trottoir weg te nemen. Als het mogelijk en nodig was, antwoordde de voorzitter, zou het gebeuren. Kon de Kloosterstraat niet afge werkt worden, vroeg hetzelfde lid. Dit werd opgehouden, antwoord de de voorzitter, door een kwestie met de PNEM, die wilde dat de ge meente 1800.betaalde voor de aanleg van een ondergronds licht- net. De heer Bossers vestigde de aan dacht op de nieuwe woningen aan de Lage Zandschel, die nog geen stoepje voor de deur hadden. De voorzitter kon hierop antwoor den, dat er overleg gaande was met de gemeente Sprang-Capelle, om daar een heel bevredigende oplos sing te krijgen. De heer Elshout bracht de nieuwe methode ter sprake, die voortaan ge volgd wordt bij het rondzenden van de prae-adviezen aan de leden van de raad; telkens wanneer er een ad vies klaar is, wordt dit meteen weg gestuurd. De leden zouden een map krijgen waarin zij de stukken dan konden bewaren. De heer Elshout informeerde hoe het zat met de regeling van de gas- tarieven, die op zijn verzoek eens bekeken zouden worden. Wethouder Drs. v. Rooy antwoord de hierop dat deze materie niet zo eenvoudig was en dat het nog wel enige tijd zou vragen voordat de ad viezen, die men ontvangen had van de commissie van gasafnemende ge meenten, aan de toestand hier in de gemeente waren aangepast. Hieraan immers waren financiële consequen ties verbonden, die niet ineens te overzien waren. De heer Grootswagers tenslotte bracht hulde aan het college voor de prachtige manier waarop zij de van Heeswijkstraat verfraaid had den. Maar moest men nu de gemeen tewoningen daar verveloos laten staan? Dezer dagen, kon de voorzitter antwoorden, zou er met verven be gonnen worden. En nadat hij alle leden een ple zierige kermis had toegewenst, sloot hij de vergadering, en gingen de le den welgemoed naar buiten, waar al iets van de plezante kermissfeer kwam te hangen! lijkheden en zorgen opgeleverd, doch hij hoopt, dat het afdelingsbestuur deze heeft weten te overwinnen. Hij met zijn medebestuursleden staan nog klaar, om, daar waar nog wensen of moeilijkheden zijn, deze zo enigszins mogelijk in te willigen of op te lossen. Vervolgens houdt de Bondsvoorzitter zijn openingsrede, waarbij hij nogmaals zijn vreugde uit voor de buitengewone belangstelling, die voor dit congres blijkt te bestaan; hij mag roemen op een goede organisatie, waarvoor hij God dankt reeds 15 jaren het voorzitterschap te mogen dragen. Tot zijn genoegen moet hij constate ren, dat er bij de Regering groter be langstelling gaat groeien voor het Am bacht. Het is doorgedrongen, dat de na tionale welvaart afhankelijk is mede van een goed gevoerde Ambachtspolitiek. Doch de tijden, die veel gewijzigd zijn, vragen van ons een aanpassingsvermo gen, willen wij onze plaats in de Volks huisvesting behouden. De tijden bren gen hun moeilijkheden; de stijging van de materialenprijs dwingt tot groter ka- pitaalsinzet; het financieringsvraagstuk eist meer ontwikkeling, een goed gevoer de administratie, de zorg van een nauw keurige na-calculatie, waarnaast tal van vraagstukken op economisch gebied on ze aandacht opeisen. Wij ouderen heb ben de plicht om te zorgen, dat de jon geren hunne volle ontwikkeling in het bedrijf krijgen; zij moeten niet stil staan bij de ideeën van vader en moeder, doch wij moeten hen stimuleren door tijdige en volledige inschakeling in de bedrij ven tot grotere en betere bedrijfsvoe ring. i Het Bedrijfsschap, waardoor de orga nisaties de taak der regering voor een groot deel overnemen, om die maatre gelen te treffen, die voor het bedrijf nuttig of noodzakelijk zijn, dwingt ons tot meer intensieve werkontplooiing op organisatorisch en economisch terrein. Hij spoort aan tot een beter beleven van de verplichtingen van het lidmaat schap van de bond door het regelmatig bezoeken van de Bonds- en afdelings vergaderingen en het principieel steunen van het beleid van de Hoofd- en Afde lingsbesturen. Hij brengt een compliment aan de afdeling Waalwijk voor de goe- ZONDAGSDIENST. Zondag 4 Juli 1954. Arts: Dr. van Rooij. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK. Zondag 4 Juli 1954. 10 uur: Ds. W. L. Jens. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer Frans Wilmont, leraar Muziek aan het Dr. Mollercollege en dirigent van verschillende koren uit Waalwijk en omgeving, slaagde Dinsdag voor het einddiploma Koordirec tie aan het Conservatorium te Utrecht en voor het diploma C II, schoolmuziek, dat hem de volle dige bevoegdheid geeft tot het ge- van van muziekonderricht op mid delbare scholen. Onze gelukwensen TWEE CONCERTEN. Op de verjaardag van Prins Bernhard, Dinsdag j.l., hebben de beide Waalwijkse harmonieën, St. Crispijn en St. Jan, een openlucht concert gegeven. Het zal wel aan de minder fraaie weersgesteldheid gelegen hebben dat de belangstel ling voor beide muzikale gebeurte nissen niet zo bijster groot was en zich voornamelijk beperkte tot de kinderen, die altijd in groten geta le te vinden zijn bij dergelijke eve nementen, niet altijd ter bevorde ring van de rust, die toch een voorwaarde is voor het ongestoord genieten van een concert maar bjj St. Crispijn werd het langza merhand druk. St. Crispijn musiceerde op de verplaatsbare kiosk van de ge meente, die voor deze gelegenheid was geplaatst in de Brederodelaan. Het was een goede omgeving voor een openlucht-concert, we werden niet gestoord door het hinderlijke wegverkeer; maar nu was 't een Harvard van Gilze-Rijen die wat al te veel lawaai maakte, hetgeen be grijpelijkerwijs de muziek niet ten goede kwam. „THALIA" brengt een K E RMIS - PROGRAMMA dat het plafond omlaag zou doen komen als de zaal niet van hechte constructie was. Dit verhinderde echter niet dat we van het concert dat St. Crispijn gaf, een goede indruk mee naar huis konden nemen de stemming van deze harmonie is over het al gemeen zeer goed en de uitgevoer de nummers waren prima inge studeerd. Onder de leiding van de heer Duyvelaar zal dit corps onge twijfeld crescendo gaan. Toch zouden we 'ns graag zo mo gelijk een concert horen in het park daar zijn misschien gedeel ten die uitermate geschikt zijn voor een concert. We begrijpen wel, dat het gemeentebestuur hier enigszins huiverig voor is, maar wanneer er afdoende maatregelen worden getroffen, zal een concert in het park toch niet veel schade toebrengen aan de gazons en de planten, dunkt ons, terwijl de rust en de orde er beter gehandhaafd kunnen worden dan waar ook. De Baardwijkse harmonie St. Jan concerteerde op de muziekkiosk in de Minister Loeffstraat. Voor dit concert was de belangselling van de volwassenen wel zeer miniem. Dat lag zeker niet aan het concert zelf, want wat St. Jan ons onder leiding van de instructeur, de heer van 's Gravenzande, liet horen, ge tuigde volledig van de opgang die dit gezelschap momenteel mee maakt. Ook hier een goede samen klank en vooral ook wist de diri gent een grote expressiviteit te leggen in de uitgevoerde werken. Het gaat goed met onze beide Waalwijkse harmonieën, maar het zou beide gezelschappen nog beter gaan, wanneer de belangstelling van de zijde der inwoners groter was, wanneer zij zich gedragen wisten door het enthousiasme van de bevolking. Dit stumuleert de muzikanten ten zeerste en kan de korpsen slechts tot nog betere prestaties brengen. SUCCES VOOR DE W.Z-V. EN R.B. De zwemsters en zwemmers van de Waalwijkse Zwemvereniging en Reddingsbrigade namen j.l. Zondag deel aan de Brabantse Kringkampioenschappen Zomer- clubs, die in Den Bosch werden gehouden. De jeugdige Waalwijkse vereniging, die nog weinig gele genheid had gehad haar leden be hoorlijk te trainen, klasseerde zich vierde van de 6 clubs. Deze wed strijden om het kringkampioen schap zullen in drie manches ver- zwommen worden de eerste wed strijden zijn j.l. Zondag in Den Bosch geweest, Zondag 11 Juli worden de wedstrijden van de tweede manche in Veldhoven ver- zwommen en Zondag 25 Juli zul len de Brabantse zwemclubs die voor deze kampioenschappen heb ben ingeschreven, naar Waalwijk komen voor het verzwemmen van de laatste manche in deze wed strijden. Tevens zullen dan drie polowedstrijden gespeeld worden. Op Zondag 18 Juli a.s. nemen verschillende Waalwijkse zwem sters en zwemmers deel aan een prestatietocht te Tilburg. DIPLOMAZWEMMEN. Naar wij vernemen zal op 5 Juli a.s. de gelegenheid gegeven wor den zich een diploma zwemmen te verwerven. Het betreft hier de diploma's 1 en 2, waarvoor op die dag resp. om 5 en om 6 uur zal worden gezwommen. JAARVERGADERING VAN JULIANA. Op Maandag 5 Juli a.s. zal de sportvereniging Juliana in de sportlent van de heer van den Heuvel op het voetbalterrein in algemene jaarvergadering bijeen komen. Naast de verschillende jaarverslagen komt aan de orde een bestuursverkiezing. De heren Scheerman, van Herpt, van Hilst, P. Ketelaars en A. Pulles zijn af tredend van hen stelt de heer Pulles zich niet meer herkiesbaar. Herkiesbaar zijn wel, zoals de agenda luidt C. van Herpt, A. v. Hilst, P. Ketelaars (voor penning meester) en A. Scheerman (voor voorzitter). Door het aftreden van de secretaris heeft het bestuur ge meend de volgende candidaten daarvoor 'e moeten stellen voor zitter A. Scheerman secretaris C. van Herwijnen. Voorts zullen er op die vergade ring aan de orde zijn verkiezing elftalcommissie, verkiezing kas- commissie en verkiezing jeugd commissie. OUDEN VAN DAGEN BEZOCHTEN WAALWIJK. Een grote stoet wagens kwam Dinsdagmiddag Waalwijk binnen rijden. Het waren de Oosterhoutse Ouden van Dagen, die hun oud plaatsgenoot, de heer Ko de Nijs, 'ns op kwamen zoeken. Ze zijn daar keurig onthaald en hebben er enkele aangename uurtjes doorge bracht, terwijl ook de omgeving van raadhuis, plein en markt de volle belangstelling van de Ooster houtse oudjes had. NIEUWE INSTRUMENTEN VOOR DE DRUMBAND. De nieuwe instrumenten die de drumband van de K.A.J. onlangs heeft aangekocht, zijn te bewonde ren in de etalage van muziekhan del „Crescendo", die de ins'ru- menten ook leverde. Velen hebben deze week ongetwijfeld een blik geworpen op deze prachtige ver zameling het zijn inderdaad keurige instrumenten, die onge twijfeld de drumband zullen sie- hen of ze inderdaad goed zijn, zullen we binnenkortw el horen bij het eerste optreden van de drumband met dit nieuwe instru mentarium, maar niemand zal hieraan twijfelen. AANBESTEDING. Onder architectuur van de heer A. van Hullen had de aanbe steding plaats van de uitbreiding van kantoren en magazijnen der firma Van Oldenbeek en Smelt aan de Kerkstraat te Waalwijk. De inschrijving was als volgt Fa. J. de Kort, Kaatsheuvel 32.463 Fa. F. Couwenbergh, Waalwijk 34.940 Fa. Wed. A. Aarls en Zn., Waalwijk 35.465 Fa. Coppens, Waalwijk 36.495 5 PROT. CHR. H.B.S. VOOR WAALWIJK EN OMGEVING. Lijst van toegelaten leerlingen tot klasse I cursus 19541955. H. J. Baars, Heusden; E. van Bel, Waalwijk; W. Benschop, Sprang-Capel le; A. Bogaards, Drimmelen; C. P. H. Branderhorst, Den Bosch; J. L. E. Bras penning, Waalwijk; G. J. Bretveld, den Bosch; D. van Buuren, Meeuwen; E. C. Cové, Sprang-Capelle; E. J. Cové, idem; D. Dekkers, idem; W. M. Dekkers, Waalwijk; IJ. F. Deug, Sprang-Capelle; J. R. Eikelenboom, Waalwijk; M. G. Gerritsen, Esbeek; W. F. Gerritsen, Or- then; H. A. van der Giessen, Waalwijk; G. J. de Graaf, Waalwijk; H. de Graaf, 's-Gravenmoer; S. I. C. de Graaff, Raamsdonksveer; W. Greve, Waalwijk; Ch. Janse, Meeuwen; C. Jansen, den Bosch; M. de Jonge, Drimmelen; J. Kei- luhn, Vugt; P. A. Konings, Sprang-Ca pelle; E. M. Kielen, 's-Gravenmoer; A. O. Koekkoek, 's-Gravenmoer; C. de Kruljf, Waalwijk; D. W. Kuijsten, Heus den; G. M. Maijers, Sprang-Capelle; J. Th. Molenbrugge, Drunen; L. Molewijk, Raamsdonksveer; A. J. Quirijns, Sprang- Capelle; J. Reuvers, Waalwijk; A. de Rooij, idem; J. de Rooij, Sprang-Capelle; C. Rutters, Geertruidenberg; M. J. Rij ken, Sprang-Capelle; A. J. Slot, Gende- ren; Th. Trouwborst. Sprang-Capelle; J. C. J. Versteeg, idem; A. Vissers, Raams donksveer; B. J. van der Vlies, idem; A. G. van Vuuren, Sprang-Capelle; M. H. Westerveen, Waalwijk; W. L. B. Wil schut, den Bosch; W. J. A. Lucas, Geer truidenberg; E. J. Wallert, Heesbeen. Afgewezen4 candidaten. MUSIS SACRUM. Het vierde masker. Van Vrjjdag t.m. Zondag draait voor personen die zeker 18 jaar moeten zijn, in Musis Sacrum een spannende film, die in Nederland wordt uitgebracht onder de tilel „Het vierde masker" een Ameri kaanse gangster film in optima forma, die ons vertelt van de ma nier waarop een aantal boeven te werk ging bij uilerst geraffineerde overvallen en van de manier waar op zij tenslotte onschadelijk wor den gemaakt. Een spannend ver haal, verteld in een boeiende stijl, dat velen ademloos van spanning zal doen worden. De zoon van d'Artagnan. U zult uit de titel wel begrepen hebben in welke sfeer deze film (Maandag en Woensdag) zich af speelt in de sfeer namelijk van de drie musketiers. We zien in deze film d'Artagnan, maar vooral zijn zoon, strijd leveren tegen on recht, verdachtmaking en verraad. Veel hachelijke momenten zijn er in de wisselvalligheden van dit tweetal, waarvan de zoon een waardige opvolger van zijn vader blijkt maar uiteindelijk komt al les natuurlijk in het reine.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 9