DE LMBSTRMÏ Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN ELSHOUT VLIJMEH IZotyt IA 7Oii HEUSDEN HAARSTEG attractieve kermispnjzen verwiel's leöeRWARen- en sieukunsthuis SPRANG GAPELLE SPRANG-GAPELE GEERTRUIDENRERG .DE ECHO' Lf ZOltydll ADVERTEERT DUS IN 3.25 3.95 4.15 in elk huisgezin: MAANDAG 5 JULI 1954. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 77e JAARGANG No. 54 Abonnement 19 cent per week 2.45 p. kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" OPENING KINDERSPEELTUIN. De jeugd van Drunen en Elshout had Zaterdagmiddag feest, toen de speeltuin van de Stichting Kinderdorp door Bur gemeester Snels officieel werd geopend. Hoe hard de jeugd van Drunen op deze speeltuin heeft zitten wachten, heett zij bij de opening op wel zeer demonstra tieve wijze getoond. Toen de jeugd na lang wachten, de tuin werd immers ot- ficiëel geopend, het verlossende woord hoorde uit de mond van Burgemeester Snels, dat hij de speeltuin voor geopend verklaarde, nam de jeugd de tuin als het ware stormender hand. De jeugd had geen aandacht meer voor verdere officiële plichtplegingen, maar nam spontaan de tuin in gebruik, wat grotere mensen ernstig en vormelijk moesten doen. De Stichting Kinderdorp, het speel tuin-comité, het gemeentebestuur en tal rijke genodigden waren Zaterdagmiddag biieen op het terrein achter de noodkerk, waar de speeltuin voorlopig is ingericht tot zij naar de definitieve terreinen van de Stichting Kinderdorp kan worden overgebracht. De drie Harmonieën uit de gemeente hadden de jeugd meegebracht naar dit elderado voor de kinderen en deze ston den om drie uur dan ook te popelen van ongeduld om deze tuin in gebruik te kunnen nemen. Dat kon echter niet voordat Burge meester Snels de tuin officieel geopend had, wat Drunens eerste burger dan ook zeer graag deed, nu de jeugd met zo" veel spanning naar dit moment st°n" uit te kijken. Burgemeester Snels wilde ech ter, alvorens tot de opening over te gaan, eerst over deze tuin nog wel iets zeg gen. Dit, aldus spreker, is de eerste vrucht van de veel besproken Stichting Kinderdorp en het is een, goede vrucht. Deze speeltuin voorziet in een grote be hoefte, die in ons dorp reeds lang be staat en wij mogen hopen dat deze speeltuin voor onze jeugd dat mag zijn, wat men er zich van heeft voorgesteld, n.l. een oord waar de jeugd zich op een gepaste manier onder goede leiding zeu kunnen ontspannen. Burgemeesters Snels kon dan ook niet nalaten de medewer king te vragen van alle ouders, om ge zamenlijk er voor te zorgen dat de jeugd met het bezit van deze speeltuin rijker geworden niet alleen materieel maar ook geestelijk, dit bezit ook bewaart. Noch het speeltuin-comité, noch de dagelijkse leider van de speeltuin ,noch de Stichting Kinderdorp kan dit, hier hebben speciaal de ouders een taak. Burgemeester Snels bracht ook nog dank aan de diverse instanties die aan het tot stand komen van deze speeltuin hun medewerking hebben gegeven, spre ker noemde o.a. het speeltuin-comité, de gemeenteraad, de N.V. Lips, de fa. Vis sers N.V., de BBA en vele anderen die spontaan hun medewerking hebben gege ven om deze speeltuin nog voor de va- cantie gerealiseerd te krijgen. Met het hijsen van de vlag en het spelen van het volkslied werd dan de speeltuin geopend. De jeugd die deze middag gratis van de tuin gebruik mocht maken, had nu pas echt feest, terwijl als speciale at tractie bij deze opening in de gymnas tiekzaal een film werd gedraaid, waar van de jeugd ook dankbaar gebruik Hl ci 3 let 0» De penningmeester van het dagelijks bestuur maakte deze middag ook nog de verschillende bepalingen aangaande het gebruik van deze tuin bekend. Zo wordt o.a. verzocht om kinderen beneden de 7 jaar niet zonder geleide te sturen. De entreekaarten zijn geldig voor een hele dag, de prijs bedraagt 10 cent per kind of een knipkaart van 10 keer voor 50 et. Tot slot werd door een jongen en een meisje namens de jeugd de dank overge bracht aan de Stichting Kinderdorp, aan Burgemeester Snels en aan het speel tuin-comité, namens welke de presidente mevr. Lips bloemen in ontvangst moest nemen, terwijl Burgemeester Snels bloe men kreeg voor Mevrouw Snels, die we gens ziekte niet aanwezig kon zijn. Jan van Broekhoven en Ria van Hees- wijk vertelden óp ongedwongen wijze in versvorm wat zij te zeggen hadden. Ondanks het slechte.weer genoot de speeltuin Zondagmiddag een zeer grote belangstelling. DEMONSTRATIE-AVOND. Kapsalon „Figaro" gaf dezer dagen een zeer geslaagde demonstratie-avond in de zaal van Th, Elshout, welke zeer druk bezocht was. Medewerking aan de ze avond werd verleend door het Huis John Francis. De gediplomeerde schoon heidsspecialiste gaf op deze avond vele leerzame en nuttige wenken. Gedemon streerd werd ook met moderne kapsels en sportkapsels; bijzonder geslaagd wa ren de coiffures in V-stijl. Tot slot wer den nog tal van bruidskapsels gegeven met bruidsmeisjes en bruidsjonkers. Het was een zeer verzorgde avond, die bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Medewerking werd verleend door het Modehuis Merkx en de bloemen waren verzorgd door het Bloemenhuis fa. van Loon, waarmede tevens de goede onder linge samenwerking van de Drunense middenstand werd gedemonstreerd. wen, en vier KAJ-ers zal onze parochie in de grote Lourdes-bedevaart vertegen woordigd zijn. RETRAITE. Dienstplichtigen kunnen zich deze week op de pastorie nog opgeven voor de a.s. retraite van 2326 of van 27 30 Juli. ""'OUDEN VAN DAGEN. A.s. Donderdag zullen de oudjes hun zo langzamerhand traditioneel geworden uitstapje maken. Ongeveer 100 70-ja- rigen of ouderen zullen de tocht mee maken. Het uitstapje zelf is natuurlijk nog een verrassing. Concours hippique. Op Zondag 4 Juli had op het ter rein van de Vlijmense Boys, gelegen achter café H. Boom, een groot lan delijk concours hippique plaats, ge organiseerd door de Rijvereniging St. Norbertus. Reeds om 12 uur nam het concours een aanvang wegens de grote deelname; 18 verschillende verenigingen namen deel. Voor de achttallen waren 14 deelnemers en voor de viertallen 11. De deelnemers bekampten elkaar in de verschil lende nummers: ind. dresseur 75 deelnemers, stoelendans 45 deelne mers en éénspannen landbouwtuig- paarden 15 deelnemers. Aan het springconcours namen vele ruiters deel in de verschillende klassen. Door „Het Edele Ros" uit Haaren werd een demonstratie ge geven van vrijheidsdresseur. Hier van dient zeker vermelding de twee ruiters te paard, die door een brandende boog, waarin een bran dende hindernis van een halve me ter hoogte was aangebracht, spron gen. Ook ging een paard tegen de grond liggen, waarover een plank werd gelegd; een ruiter reed daar dan met de fiets over; een prachti ge stand werd door ruiters en paar den uitgevoerd, wat bij het publiek zeer in de smaak viel. Totale deel name pl.m. 170 paarden. De uitslag van de nummers komt in het vol gend nummer. Het concours werd door de voor zitter van de Rijvereniging, de heer Nic. v. Bokhoven, geopend, waarbij hij in zijn toespraak in het bijzon der welkom heette de Edelachtbare Heer Burgemeester v. Hout, Heren Geestelijken en verdere belangstel lenden en dank bracht aan de lan delijke rij verenigingen voor hun grote opkomst. Verder heette hij welkom wedstrijdleiders, jury-leden en allen die hun medewerking ga ven voor het slagen van deze mooie sportdag, hij bracht dank aan schen kers (sters) van ere-prijzen en gaf het woord aan de burgemeester, die de officiële opening verrichtte. Burgemeester v. Hout bracht op de eerste plaats dank an de organi satie voor het vele werk dat hier tijdig voor Uwe advertentie in het KERMIS-NUMMER van ons blad dat Vrijdag 8 Juli verschijnt. dan voor een mooie advertentie, goede plaats en de beste publiciteit. Waarin zal men beter adverteren dan in een NIEUWSBLAD, dat juist die plaatsen bereikt, waarbij men belang heeft, waar mensen wonen, die naar Waalwijk komen en daar kopen. Daarom moet men adverteren in „DE ECHO", die juist in W aalwijk en in die plaatsen in de omgeving algemeen verspreidt en ook gelezen wordt. Middenstandsdiploma Algemene Han delskennis slaagden onze dorpsgenoten Bertus van de Wiel en Piet Bechtold. BENOEMD. Tijdens de in de afgelopen week ge houden raadsvergadering van de ge meente Vlijmen werd met algemene stemmen tot badmeester aan het ge meentelijk zwembad „De Nieuwe Wiel", gelegen onder Nieuwkuik, benoemd on ze dorpsgenoot Janus van Engelen. Dit mag voor hem, die zoveel voor de gemeenschap heeft gedaan, zeker een prachtige promotie worden genoemd. Voor het zwembad alhier, waarover hij tot nu toe het beheer had, zal een plaatsvervanger worden gezocht. BONIF ATIUSHERDENKING. In tegenwoordigheid van Mgr Huibers, Mgr Mutsaerts en de pau selijke muntius Mgr Giobbe, heeft de aartsbisschop-coadjutor gisteren in de Utrechtse kathedraal een pon tificale" H. Mis gecelebreerd ter her denking van de marteldood van de H. Bonifatius. Hierbij waren o.m. nog aanwezig de ministers Beel, Luns, Cals de Bruyn en de staats- secretaresse Mej. dr de Waal. Tij dens de H. Mis hield Mgr Alfrink een korte predicatie. 's Middags hield een in de gevul de Utrechtse schouwburgzaal Dr v. Buytenen, archivaris in Friesland, een doordachte herdenkingsrede. Maar de dag tevoren, Zaterdags, vond in Dokkum de grote nationale herdenking plaats, een herdenking, afgezien van kerkelijke of maat schappelijke groepering. Rond de persoon van H.M. de Ko ningin groepeerden zich vele hoog waardigheidsbekleders van de ka tholieke kerk en de protestants christelijke kerken. Een Nederlands Hervormd, een Gereformeerd en een Katholiek Hoogleraar heben op deze nationale herdenking het woord gevoerd. benoemd. Nadere mededelingen aan het publiek zullen spoedig volgen. Biljart- en Barakeoncours. In café H. Lammers werd Zondag een aanvang gemaakt met een bil jart-concours, georganiseerd door de wielersupportersclub „De sportieve jongens", tiet concours zal op lo Augustus worden gesloten. Ook dit maal zijn er weer prachtige prijzen. DE VLAG IN TOP. Op het in aanbouw zijnde nieuwe café van de heer J. Siegers werd in de afge lopen week door de arbeiders de vlag gehesen; even daarna brachten traditie getrouw de buurtbewoners de Meiboom aan. De heer Siegers heeft er ongeveer 25 jaar een traditie op na gehouden, die 5 Bijzondere aanbiedingen t.g.v. Waalwijkse kermis geldig van 3 tot en met 17 Juli a.s. originele witte ritstas, vlot model moderne plastic overslagtassen, in wit, zwart, rood en beige idem in luxere uitvoering, met inhoud zeer fraaie en royale canvas reistas, geheel leder garnering, met grote voorzak en riem nu 14.JÖ onze successerie solide koffers, mooi en degelijk, alle maten v.a 4.JD Oók voor Uw verdere reisuitrusting, voor tassen en handschoenen, voor 'n goed geschenk naar WAALWIJK LOURDES-BEDEVAART. Door de aalmoezenier van de K. A. J. de Weleerw. Heer Kap. A. v. Leeu- aan vooraf ging om deze sportdag te doen slagen; hij bracht dank aan de landelijke rijverenigingen die in zo groten getale naar Vlijmen wa ren gekomen om elkaar te bekam pen, bracht hulde aan de rijvereni ging „Het Edele Ros" uit Haaren voor de mooie demonstratie en sprak een dankwoord tot allen die, in welke vorm ook, hebben bijge dragen, evenals aan de schenkers van ere-prijzen. De belangstelling noemde spr., ondanks 't slechte weer groot en hij twijfelde er niet aan of allen gingen voldaan huiswaarts. Na alle deelnemers(sters) veel suc ces te hebben toegewenst, besloot spreker zijn rede. Het vermakelijkste nummer was wel de stoelendans; het aantrekke lijkste was het springconcours. R K. Middenstand. Op de gehouden vergadering van de R.K. Middenstand was veel be langstelling voor de winkel-actie en voor de kinderfeesten die in Sep tember zullen worden gehouden; reeds 23 deelnemers gaven zich staande de vergadering voor de win kel-actie op. Een comité zal worden zeer zeker enig in Nederland is: hij vei- plaatste n.l. tweemaal in één jaar zijn huis met café. In de maand Mei brak hij zijn uit verstelbare schotten bestaande huis af en verplaatste dit voor de zo mermaanden naar de polder, waar hij dan ten gerieve van de hooiers tot October verbleef. Was iedere arbeid in de polder gedaan, dan verplaatste hij het weer naar het dorp, waar dan het café-be drijf annex zijn boerderij werd voortge zet. Nu blijkt het verplaatsen, mede ten gevolge van de mechanisatie in het boe renbedrijf overbodig en heeft -hij besloten zijn traditie prijs te geven en voortaan in het dorp te blijven. Dit vond mede zijn oorzaak in het feit, dat door het ongeveer 50 maal afbreken en opbou wen zijn houten huis in enige staat van verval is geraakt. Tengevolge daarvan heeft hij een geheel nieuwe zaak in aan bouw, waarin hij zijn café-bedrijf zal voortzetten. Men is daarmede thans zo ver gevorderd dat de vlag in top kon worden gehesen. De eigenaar hoopt, naar wij vernemen, met de a.s. kermis, die op het einde van de maand Augus tus zal worden gehouden, zijn zaak of ficieel te heropenen. GESLAAGD. Op het dezer dagen te 's-Bosch ge houden examen ter verkrijging van het Voortrekkers er weer veel opuit te gaan, de wijde natuur in en ook hun spel van verkennen te spelen langs het strand en in de duinen. Natuurlijk zullen de kamp vuren weer als hoogtepunten van het zomerkamp worden gehouden. Ook ho pen de Verkenners veel van de werke lijke natuur te onderzoeken; zo groeit er o.a. op het eiland Terschelling de Blauwe Zeedistel, die nergens anders in Nederland voorkomt. Al met al hopen de jongens weer een fijn Zomerkamp te hebben dit jaar en wc wensen hun dan ook veel plezier toe en mooi weer. GESLAAGD. J.l. Donderdag slaagde aan het Kon. Conservatorium te Den Haag voor het Staatsdiploma Orgel A, practisch peda gogisch gedeelte, onze dorpsgenoot Jan Boer. Geslaagde onze hartelijke gelukwen- VERKEERS-EXAMEN. Een 100-tal leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen in onze ge meente, die sinds enige tijd speciaal on derricht ontvingen in de verkeersregels, zullen a.s. [Woensdag het Verkeers-exa- men afleggen. Gunning. Aan de fa. J. M. van Veluw is te gen de som van 32.225.gegund het bouwen van een boerderij voor de heer M. v. d. Bosch alhier. Architect is de heer H. Baaijens. Geslaagd. Voor het Mulo-diploma A slaag de Woensdag j.l. onze stadgenoot Ailri Janson. Mooie successen. Onze stadgenoot, de heef Jac. Groen, directeur van de Chr. Gem. Zangver. „Excelsior" uit Sprang, behaalde Woensdag j.l. op het na tionaal zangconcours te Utrecht met deze vereniging in de ereafde- ling een le prijs met 309 punten. Het dubbelmannenkwartct „Can tabile" alhier, met als directeur de heer L. Groen, behaalde in de su perieure afdeling een le prijs met 334 punten. Tevens behaalde de Chr. Gem. Zangver. „Hallelujah" uit Genderen, waarvan ook de heer L. Groen directeur is, een le prijs mei 330 punten in de ereafdeling. Jaarvergadering. Op Donderdag 8 Juli a.s. zal in café Leijten alhier de jaarvergade ring worden gehouden van de R.K. Middenstandsvereniging. Als spre ker zal optreden Pater Adam uit 's-Bosch. CHR. VERKENNERSGROEP „JAN DE ROOIJ. Hoe meer 'de onderlinge patrouillewed strijden het einde naderen, hoe meer de spanning stijgt. Het resultaat van de wedstrijd van Zaterdag was, dat drie patrouilles nu evenveel punten hebben en dat de Vossen de rode lantaarn heb ben afgegeven aan de Spechten. De stand luidt: 1, 2 en 3, Sperwers, Eekhoorns en Kieviten met elk 165 pun ten, 4 Vossen met 163 en 5 Spechten met 161 punten. De stand in het individuele klasse ment is: 1 en 2 A. Braspenning en H. Pruijssers 190; 3 J. de Cloe 182; 4 G. voor de Poorte 181; 5 en 6 S. Schouten e:i J. Elsman 179; 7 A. van Vuuren 169; 8 A. Kreugel 168; G B. Horn 165; 10 N. Nieuwenhuizen 159; 11 C. de Cloe 158; 12 W. Kappert 154; 13 P. voor de Poorte 156; 14, 15 en 16 H. van Oos terhout, G. de Rooij en C. Nieuwen huizen 133; 17 en 18 C. de Graaf en P. Pruijssers 131; 19 C. van den Hoven 128; 20 Th. Roubos 127; 21 A. Elsman 125; 22 J. Pol 122; 23 G. Gouda 103; 24 J. de Groot 96; 25 A. Quirijns 89. ZOMERKAMPEN. Ook dit jaar gaat de Jan de Rooij- groep weer op Zomerkamp. Het Welpen-zomerkamp wordt dit maal gehouden van 23 tot en met 28 Augustus te Terheijden. 'Het Verkenners- en Voortrekkerskamp wordt dit jaar gehouden van 30 Juli tot en met 11 Augustus op de „Parel der Waddeneilanden", Terschelling. De reis erheen gaat gedeeltelijk per autobus en gedeeltelijk per boot, zodat de reis alleen al de moeite waard is, door geheel ons landje te reizen. Reeds eerder heeft de plaatselijke Ver- kennersgroep haar kamp gehad op dit mooie, natuurrijke eiland en wel in het begin, kort na de oprichting van de groep, in 1948. Veel hebben ze toen reeds gezien van het mooie eiland, zoals de beroemde Boschplaat, de Vuurtoren „De Branda- ris", één van de grootste van Nederland enz. Ook nu hopen de Verkenners en Leerlingen Koningin Juliana-school bezochten België. Vrijdag maakten de leerlingen van de middel- en hoogste klassen van de Koningin Juliana-school, on der leiding van het onderwijzend personeel en enkele leden van de Oudercommissie, hun jaarlijks zo- mer-uitstapje, een hele gebeurtenis voor hen, vooral dit jaar, nu ze een buitenlandse reis maakten. Om goed 7 uur werd per touring car bij de school vertrokken om de weken van tevoren verbeide school reis te beginnen. Via Breda werd de grens bereikt en nadat bij Wuest- wezel de grensformaliteiten hadden plaatsgevonden, werd met een kor te verpozing te Brasschaet naar Antwerpen gereden, waar de klei nen vol bewondering de bedrijvig heid op en langs de Schelde in ogen schouw namen om vervolgens de tunnel te bezoeken en een wande ling te maken door de voetgangers tunnel. Weer terug bovengronds, werd de bus opgezocht voor 't ma ken van een rondrit door de stad, langs tal van bezienswaardigheden. Over Mechelen werd tegen de mid dag de Belgische hoofdstad bereikt, de tweede pleisterplaats. Deels rij dend en gedeeltelijk wandelend, werd Brussel doorkruist om het moois van deze stad te bezien, o.m. de Grote Markt met de gouden Gil- dehuizen en het monumentale stad huis en natuurlijk werd het beken de „kleine manneke" niet vergeten. Nadat de inwendige mens ver sterkt was, werd de reis vervolgd naar Waterloo, waar o.m. het mo nument „De Leeuw van Waterloo", opgericht ter plaatse waar de Prins van Oranje in 1815 werd gewond, bezichtigd werd. Vanaf de heuvel, ruim 40 meter boven de begane grond, waarop de leeuw is geplaatst en welke hoogte te bereiken is langs een trap van 226 treden, werd ge noten van het prachtig vergezicht over de omgeving dezer historische plaats. Intussen was het tijd geworden voor de thuisreis, die voerde over Laken langs de O.L. Vrouwekerk met de Koninklijke grafkelder, het Koninklijk Paleis, Chinees pavil joen en Japanse toren. Onderweg werd bij Brasschaet even gepau zeerd in een speeltuin. Hoogst vol daan arriveerden de kinderen on geveer half elf, opgewacht door tal van belangstellenden, weef bij de school en zocht ieder der kleinen vermoeid het ouderlijk huis op. Met vreugde mag op deze dag worden teruggezien en een woord van dank aan onderwijzend perso neel en leden der Oudercommissie, alsmede aan de directie van „Musa- Express" te Waalwijk, die, zoals steeds, ook nu weer voor een goede touringcar met uitstekende bedie ning had gezorgd, moge hier een plaats vinden. Ook de ouders willen wij in dit dankwoord betrekken voor de gelegenheid die zij hun kin deren mee hebben geboden om deze niet alleen prettige, doch tegelijk leerzame dag mee te maken. Wat gevonden en verloren werd. Op het bureau van de groeps commandant van de Rijkspolitie te dezer plaatse, Hoofdstraat 37, kun nen inlichtingen worden ingewon nen omtrent de navolgende als ge vonden of verloren aangegeven voorwerpen: Verloren: vulpenhouder „Parker" met gouden dop; machinaal gebreid grijs damesvest met mouwen; gou den schakelarmband; badtas, inhou dende drie badpakken, drie hand doeken en twee stellen ondergoed; gouden damespolshorloge met dou blé armband. Het horloge is voor zien van Arabische cijfers en een bol glas. Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Mede werd aangifte gedaan van het weglopen van een zwart-bonte melkkoe, overwegend wit met witte kuif, oud 4 jaar en van een zwart bont kalf met kol, leeftijd 1 jaar. Comité Ouden van Dagen. Zoals we reeds vroeger bericht ten, zal dit jaar de tocht voor Ou den van Dagen, welke tocht bereids door het comité is uitgestippeld en Dinsdag 20 Juli e.k. wordt gehou den, voeren door het rijk aan na tuurschoon, zijnde Midden-Brabant. Het ligt in de bedoeling in "de pe riode, die voorafgaat aan de tocht, bij de ingezetenen van Capelle en van Vrijhoeve-Capelle aan te klop pen voor een bijdrage ,om de oud jes van boven de zeventig uit beide plaatsen weer een blijde dag te be zorgen. Hoewel al te vaak een beroep wordt gedaan op de offervaardig heid der inwoners, heeft het comité toch het volste vertrouwen dat niet tevergeefs zal worden aangeklopt en dat ieder naar vermogen zal bijdra gen om de Ouden van Dagen-tocht mee te helpen verwezenlijken. Dankbaar voor de medewerking voorgaande jaren van de zijde van hen, die de beschikking hebben over een luxe auto, doet het comité ook nu weer een dringend beroep op de automobilisten in beide plaat sen om ook thans geheel belange loos hun wagen ter beschikking te stellen. Indien ieder enthousiast en spontaan meewerkt, dan is slagen van de tocht voor een zeer groot deel bij voorbaat reeds verzekerd. Ter oriëntatie delen wij nog mee dat het in 1949 op initiatief van de Oranjevereniging „Wilhelmina" op gerichte comité, waarvan de heer L. Poldervaart voorzitter en de heer H. M. J. Kommers secretaris is, wordt gevormd door de dames Me vrouw Gerlach, Mevr. Hovinga, Me vrouw Kuiper, Mevr. Poldervaart, Mevr. Schoondermark, Mevr. Ver hoeven ,Mevr. Waverijn, Mej. M. Molegraaf, Mej. E. Mouthaan, Mej. T. Treffers, Mej. N. v. d. Hoeven en Mej. B. Vos. Zij, die voor het meemaken van het uitstapje in aanmerking komen en dit willen meemaken, kunnen zich bij één der leden van het co mité, bij voorkeur bij het comitélid van hun wijk, opgeven. Verkeers-examen. Woensdagnamiddag a.s. zullen de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen te dezer plaatse, die dit voorjaar slaagden voor het schriftelijk gedeelte, het practisch deel van het verkeers-examen af leggen. Excursie. Het ligt in het voornemen dat meerdere leden van de afd. Sprang- Capelle van de Ned, Bond van Plat telandsvrouwen Dinsdag 13 Juli a.s. een excursie naar Zevenbergen zul len maken. Naast het bijwonen van de die dag aldaar te houden Provin ciale vergadering van de Bond, zal o.m. ook de tentoonstelling van landbouw, midenstand en industrie „Zelmito" worden bezocht. Bekroningen. De donker-kastanjebruine merrie Pimmie, vader Imperator, van de landbouwer A. J. Verhoeven alhier, werd op de te Meeuwen gehouden premiekeuring van merriën, uit gaande van de Vereniging tot be vordering' van de Landbouwtuig- paardenfokkerij, afd. Noordbrabant, in de klasse driejarige merrieen, Gronings type, met een B-premie bekroond. De zwarte merrie Line, vader Ru- linus. van de Landbouwer F. J. v. Zuilichem aan de Winterdijk, be haalde in de afd. vier- tot zevenja rige merrieën, Gronings tyne, even eens een B-premie, terwijl van deze landbouwer 'n veulen premiewaar dig werd verklaard. AFSCHEID VAN BURGEMEESTER BIANCHI, In de raadzaal van het Geertruiden- bergse gemeentehuis heeft Burgemeester Bmnchin afscheid genomen, van de wet houders en de gemeenteraad. Oud Bur gemeester Bianchi sprak een kort woord van dank tot de wethouders en de raad voor hun medewerking; heel bijzonder dankte hij de gemeente-secretaris de heer M. de Visser, die gedurende de lange ambtsperiode de naaste medewerker was geweest. Namens de raad dankte de heer Schot de burgemeester voor zijn woorden, ter wijl hij hem en zijn echtgenote het aller beste toewenste.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1