M Waalwijkse en Langstraaise Courani EEN VERNIEUWDE WAALWIJKSE KERMIS. WAT WAALWIJK ONS TE BIEDEN HEEFT. matinée der liedertafil „flifenini en Vermak" Mimi Aarden Tiende Drie-daagse fietstochten Maar zal deze verniewing ook een verbetering blijken Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. STEMMIGE MUZIEK, SPIEGELGLADDE VLOEREN, PRIMA GEKOELDE DRANKEN. daor het Zemerie land van Brabant. VRIJDAG 9 JULI 1954. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 77e JAARGANG No. 55 Abonnement 19 cent per week 2.45 p. kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 i De Waalwijkse kermis staat weer voor de deur en zoals ieder jaar heerst in de pers week weer de stemming van het prettige vooruitzicht van een week vrij, van een week 'ns een beetje de bloemetjes buiten te zetten, 'ns er op uit te gaan voor een meer daagse vacantie buiten de grenzen van gemeente, piovmcie ot land. In onze oren begint de kermismuziek al te tinkelen, we horen in de verte al de draaiorgels en de bandjes en het schui felen van voeten op de dansvloer. In. onze neuzen dringt al flauw de geur van oliebollen en gerookte paling. Zo langzamer- hank komen we al in de stemming. Maar deze stemming van het prettige vooruitzicht is voor velen gemengd met een zekere mate van nieuwsgierigheid. Want de Waalwijkse kermis is niet zoals andere jaren, hij is ver nieuwd, hij heeft een andere, ruimere en in menig opzicht be tere plaats gekregen. Maar bewezen is er nog niets, het zal nog moeten blijken of deze vernieuwing inderdaad een verbetering is of deze uit het oogpunt van verkeersveiligheid en ruimte betere plaats, inderdaad ook de kermis als zodanig, met name het bezoek er aan, zal ten goede komen. ons zelf het stellige voornemen ma ken, toch zeker eens een paar ke ren naar de vernieuwde kermis te gaan. Als we ons dit allemaal voor nemen, wordt het gezellig op de Waalwijkse kermis. Enfin, we zul len kijken of we U op het kermis terrein kunnen ontdekken! OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" ALLE MOGELIJKE VERTIER. Maar in één opzicht heeft deze verhuizing ons een winstpunt ge bracht. Het gemeentebestuur is namelijk thans in de gelegenheid geweest, meer én grotere attracties een plaats te gunnen op het kermis terrein. Moesten, toen de kermis gehouden werd op Raadhuisplein en Markt en in de Stationsstraat, jaarlijks verschillende gegadigden worden teleurgesteld, thans is men in staat geweest in veel grotere ma te aan de vraag te voldoen. En het Vredesplein zal vol staan met meer en grotere attracties dan we de laatste jaren gewend waren. En dan is er nog een aspect van de kermis, dat dit jaar beter ver- zorgd is en dat is de plaatsing, de opstelling van de attracties. We hebben een blik geworpen in de „plattegrond" van de kermis en daaruit blijkt hoe men nu, op het Vredesplein, is kunnen komen tot een gezellige, ruime opstelling. Op en rond het Vredesplein zijn de at tracties zo geplaatst dat het geheel een gezellige aanblik biedt, dat er voldoende ruimte is voor het pu bliek, dat voorheen door de nauwe pijp van de Stationsstraat geperst werd. Dit zijn enkele voordelen van de verplaatsing die reeds nu kunnen worden geconstateerd. Maar of de toeloop van het pu bliek, de sfeer van de kermis, het succes van de exploitanten, van ca féhouders en andere zaken, met de ze verplaatsing gebaat zullen zijn, is een vraag waarop het antwoord pas volgende week gegeven kan worden. Aan veronderstellingen en gissingen hebben we zo weinig, la ten we dus maar afwachten en voor Hoepla-ring-werptent van Meijer, bij de schiettent van Raangs; iets bijzonders is ook de steilwand van Weber en de Cyclotron van Brun- selaar moet ge ook niet vergeten, het kan daar erg gezellig zijn. Brun- selaar heeft ook een Hoofd van Jut, lukt U dat ook nooit? Hier hebben we de hangpaardjes- molen van Siegers, de babymolen van Oudsen en de autorijwielca- roussel van Roels. Ginds staat het theater Variété van Ophof en de rupsbaan van Bakker en tenslotte de duikbootsport van Beekvelt. Wat die ponny's daar doen? Die kun je voor 'n ritje huren bij Moo- nen. Honger of trek in wat fruit of ïest zoets? Hier, kijk 'ns: de vis- en zuurkraam van Prins; Vermeer uit Waalwijk staat er met zijn fruit- kraam en van Delft uit Waalwijk ook; de grote nougat- en suiker- kraam van Pulles-Paashuis is er ook weer en natuurlijk ook de pof fertjeskraam van Twist. Schouten is er met zijn suikerspin en Wan ningen heeft er ook al zoiets staan en hier, die zou je nog vergeten, de pindakraam van Jansen. Wat? Wilt U nog iets voor de „klein mannen" meenemen. Waar zouden die speelgoedbakjes van Jansen anders voor staan. Zo, nou hebben we alles gehad, valt het niet verschrikkelijk mee? Hé, waar staat U nu heen te gapen? Wat?! O, verduiveld, dat zouden we nog vergeten! WAT ER ALLEMAAL KOMT. SCHNEIDERS LILLIPUTTERS. We zullen, al is er dan bijna nog niets te zien op het Vredesplein, toch eens vast in de geest een wan delingetje over de kermis gaan ma ken. Het staat er vol; daar heb je de kinderdraaimolen van Giezen, daar staat Trommelen uit Waalwijk met zijn frite-kraam, die zal zijn frite en zijn croquetten wel kwijt kun nen; bij ons wil er van tijd tot tijd zoiets wel in. En dan is daar de kraam van v. d. Haar met zijn gerookte paling en de gebakwagen van Gerssen. En zie je daar de imposante voorgevel van Janviers Lunapark? Een eindje verder staat Janvier met zijn auto scooter, die mag natuurlijk op geen enkele kermis ontbreken. Daar in de buurt staat de zweefmolen van Lebon en de luchtschommels van v. d. Vorst. Gigengock is er met zijn tête a queu; weet u niet wat die vreemde naam betekent? Probeer het maar eens en dan zal het u wel duidelijk worden! Tussen al deze grote etablisse menten staan de kleinere spelen, zoals het Balco-spel van Kooistra, twee bumperspelen van Janvier en natuurlijk ook de aantrekkelijke vliegbomsport van Trommelen uit Waalwijk. We zijn nog lang niet klaar. Hier zijn we gekomen bij de U bedoelt natuurlijk dat prachti ge, hoge val, dat daar staat. Het lijkt wel een paleis hè. Dat is nu een stad op zich. 't Klinkt gek maar 't is zo. Dat is een Lilliputtersstad. Ja, ga maar kijken. Het is een leuk stadje, daar is een echt raadhuis en verschillende andere huizen, daar is een theater, een bar, allemaal klein natuurlijk, maar de mensen die er huizen zijn ook maar klein, maar overigens echte mensen, vol komen normale mensen, net als U en ik. Ga maar 'ns mee in de bar, dan zullen we 'ns een praatje met enkelen van hen maken. Zo, nou hebt U het zelf kunnen constateren. Maar daar is nog wat anders te zien; ik zei, dat het men sen waren net als u en ik. Maar kom nu maar eens me naar het theater, dan zult U dat niet meer zeggen, want doe 't maar 'ns na, wat daar allemaal gedaan wordt. Ongeloof lijk! Ja, dit is de grote attractie van de Waalwijkse kermis 1954; stro men volk zal dit trekken, reken maar van yes! Laten we nu maar gaan, dan kun nen de mensen rustig hun kermis opbouwen; wij zullen nog een paar dagen flink „persen" en dan gaan we het versieren. Maar vergeet niet te duimen voor een beetje goed weer, want dat is de laatste weken lamentabel! Men kan niet van ons, ouder wordende mensen, verlangen dat we heel de kermis maar in autoke's tegen elkaar botsen, of dat we net zo lang schommlen, tot we de gevolgen ondervinden waarvan het speeltuinliedje spreekt, of dat we in het luna-park te keer gaan tot we geen kleren meer aan ons lijf hebben. We zullen dat allemaal wel 'ns een keer doen, maar we verlangen toch ook naar een beetje rustiger vertier, waaroij we onze licha men niet zozeer behoeven in te spannen. U begrijpt wel wat we bedoelen. Dat vertier is er volop. In onze Waalwijkse café's, in de za len en de bioscopen. Daar zal een groot gedeelte van de Waalwijkse kermisviering zich voltre ken. En, natuurlijk, in een gezellige, echte kermissfeer; zonder dat, zoals dat heet, één wanklank wordt gehoord. Voor de rest zorgen de Waalwijkse middenstanders en zaken lui op dit gebied wel. Dat komt wel voor elkaar. HUN BESTE BEENTJE VOOR. Die zetten natuurlijk hun beste beentje voor; die hebben voor een schoon muziekske gezorgd, die heb ben hun vloer 'ns extra glad ge maakt en hun bier en oude klare extra gekoeld. „Zoume nie meugen 'ns vrolijk wezen....?" We zullen die zaken waar wat te doen is, eens even in willekeurige volgorde de revue laten passeren. En bent U dan nog niet volledig op de hoogte: in dit blad staan nog altijd de nodi ge advertenties! Laten we 'ns beginnen bij Frans van Helvoirt in de Putstraat; wie Waalwijk kent, kent deze zaak en wie van dansen houdt, kent ze ze ker. Het dansen zal er weer hoogtij vieren; vanaf 12 uur iedere dag is er gelegenheid voor in de ruime zaal. En de muziek is prima, nie mand minder dan Ab Jansen met zijn Musical Comedians zal daar voor zorgen. U kent ze nog wel van twee jaar geleden. Na hun tournée door Duitsland zijn ze weer terug in Waalwijk en in hun gezelschap is ook de bekende Jodelzangeres Maria Wilano. We gaan maar kris-kras door Waalwijk en dan komen we nu bij Lambert van Cromvoirt, op het Hoogeinde in Baardwijk. De nieuwe gerant in een oude echte Baard- wijkse zaak. Hier zal ook gedanst worden dat het een lust is. Piet v. d. Hoven zal met zijn Melody Band, het bekende dans- en showorkest, wel voor de stemming zorgen. Ie dere dansliefhebber kent dit en thousiaste bandje, dat altijd zo n goede stemming weet te kweken. En anders doen dat de voortreffe lijke dranken van dit café wel. Laten we nu 'ns naar Besoijen treffelijke cropquetten, waar deze zaak een goed deel van haar repu tatie aan te danken heeft. Jac. Passier, in de Antoniusstraat, heeft wel een heel bijzonder eve nement op zijn programma staan, n.l. de humoristenwedstrijden, die Vrijdagsavonds om 8 uur gehouden wordt. De grote krachtmeting waar ieder jaar de Waalwijkse humoris ten naar uitzien. Wie zal dit jaar de titel mogen voeren van beste Waalwijkse humo rist? Gaat U zeker eens kijken, er zal veel gezelligheid zijn. Die is er trouwens de andere dagen ook, daar hoeft U niet over in te zitten. Koos Passier weet wel wat zijn gas ten toekomt. Café-restaurant Jan Vrijhoeven aan de Parallelweg geniet eveneens een grote bekendheid en speciaal met deze dagen zal het er gezellig zitten zijn. U kunt er 'ns een lek ker hapje gebruiken, dat is altijd wel welkom met zulke dagen, wan neer we ons zelf wat meer verwen nen dan anders. Hetzelfde kunnen we zeggen van Café C. van Berkel op de hoek van de Putstraat en de Grotestraat. Ook de heer v. Berkel weet wat zijn be- 11 Juli Musis Sacrum 12 uur, Als Gast Plaatsbespreking Zaterdag 45 uur Entrée f 1.- alles inbegr. gaan kijken. In heel Waalwijk kunt ge immers met deze dagen terecht. Dus oök bij Bernard Baijens in zijn café „Hof van Holland", een café dat een goede reputatie heeft en waar velen al gezellige uren heb ben doorgebracht. Maar nu zal het er wel extra gezellig zijn. Er staat een groot nieuw orgel, de vloer is glad, aan alle voorwaarden voor 'n gezellige dans is voldaan. En voor de rest is er de service van dit ge renommeerde café, die Uw verpo zen bijzonder aangenaam zal doen zijn. In Café De Korenbeurs, waar Ma ry Brak de scepter zwaait, kunt U uitrusten als U vermoeid bent van het dansen elders. En U zult er on getwijfeld een echte kermisstem- ming aantreffen. Daar is dit café om bekend. En wat U dan ook niet moet vergeten? Dat zijn de voor zoekers op kermisdagen te kort ko men en hoe hij hen het beste kan bedienen. En wie speelt niet eens graag een rustig partijtje biljart of „tien van de rooie"; er is hier alle gelegenheid voor, want café v. Ber kel beschikt over een prima biljart. Een naam die in Waalwijk reeds een zeer grote en goede bekendheid geniet, is Ko de Nijs, de Ooster- houtse zakenman, die echter in Waalwijk zich al volkomen thuis voelt en die er zich zeer populair heeft gemaakt. Zijn grote zaal „De Gecroonde Leersse" leent zich uit stekend voor een gezellige dans avond en dat zal met de kermisda gen natuurlijk allemaal nog beter en nog voortreffelijker zijn. Alles is er schitterend verlicht, er is prima muziek, kortom aan alle voorwaar den voor een goede kermissfeer is voldaan. We durven Ko de Nijs dan ook rustig een goede kermis te voorspellen. Vlak daar in de buurt is Hotel Verwiel, ook erg bekend om zijn ge zellige kermisavonden. De dansmu ziek wordt er weer verzorgd door het orkest van Joe Haans, die er met Vastenavond zo'n geweldig succes had, en die ongetwijfeld dit succes zal prolongeren. Het zal er stemmingsvol zijn en over de be diening hoeft U helemaal niet in te zitten, want die is, zoals steeds, na tuurlijk af. 't Vosje op het Laageinde in Baardwijk verdient ook een plaats in deze rij van Waalwijkse zaken, want de heer Wouter Pullens zal zonder twijfel alles doen om het zijn gasten zo gezellig en zo aange naam mogelijk te maken. De Tempo Boys verzorgen de muziek in dit Baardwijkse café en dan weet U wel dat dat voor de bakker is. Nu we toch in Baardwijk bezig zijn: U moet niet vergeten 'ns wat te gaan eten in de automatiek van de heer Antoon van de Water in de Min. Loeffstraat. Deze automatiek geniet een grote bekendheid en niet voor niets, want wat er te krijgen is, is voortreffelijk; de moeilijkheid alleen is, dat ge er bijna niet kunt uitscheiden als ge eenmaal aan de gang bent, zo lekker is het alle maal. In de Stationsstraat is het het Café Centrum waar de heer Broers van Engelen de scepter zwaait en zo zwaait dat het er steeds gezellig' vertoeven is. Wanneer U 'ns even rustig wilt gaan zitten en even on gestoord wilt genieten van 'n voor treffelijke consumptie, dan kunnen we U adviseren hier 'ns heen te gaan. U zult er geen spijt van heb- ben! Natuurlijk schenkt U met de ker misdagen thuis ook wel 'ns een bor reltje in, voor U zelf en voor Uw gasten. Bekijk daarom eens de ad vertentie van Slijterij Widelovado, die kan U goede dranken leveren tegen voordelige prijzen. Kermistijd is vacantietijd. En niets is zo'n goed middel om de her innering aan een prettige vacantie levendig te houden als een foto. Ook hierin kan de Waalwijkse za kenwereld U helpen. De foto-ate liers en fotohandels De Bont op de Markt en Schuurmans aan de Ha ven staan klaar om U te vereeuwi gen of om U aan alle gewenste ma teriaal te helpen. Wel een heel bijzonder kernus- programma presenteert de heer M. v. d. Bracht in zijn zaal Thalia in de Stationsstraat. Op de eerste kermis-Zondag be gint er om 6 uur een cabaret-dan sant en van Maandag tot en met Woensdag beginnen om 8 uur de Bonte Avonden, waarin wordt mee gewerkt door het Confetti-cabaret onder leiding van Joep Peters, be kend van de Bionte Dinsdagavond; van dit cabaret maken o.a. deel uit Tony Tovari, kunstfluiter en imita tor; Carlos Thielen, de man met de vele stemmen; Joep Peters, komisch imitator en humorist. Tevens is er iedere avond het populaire spel „Trek aan de bel". Natuurlijk wordt er ook gedanst, op de muziek van het Dansorkest van Joost van den Akker, iedere avond na afloop van het amusante cabaretprogramma. Van Donderdag tot en met Zon dag 18 Juli treedt in Thalia het dans- show- en amusementsorkest „De Vrolijke Golf" op onder leiding van Cees v. d. Pol. En dan, dat zouden we nog ver geten, wordt op Zaterdag 10 Juli de kermis in zaal Thalia geopend door de „Boerenkapel" o.l.v. Wim Rom- bouts. Wie Wim Rombouts ooit heeft meegemaakt, weet wat hem die openingsavond te wachten staat. Dat is humoristische kleinkunst van de bovenste plank. En velen zullen ook de jonge Boerenkapel, gevormd uit musici van St. Crispijn, aan het werk willen zien. Als interessante bijzonderheid en als mooie geste kunnen we nog ver melden, dat de heer v. Bracht tij dens de kermisdagen de achterzaal van zijn café beschikbaar heeft ge steld voor de Ouden van Dagen, die dan niet in hun lokaal in 't K.J.C.- huis terecht kunnen. Zodoende zijn zij in de gelegenheid, ook tijdens de kermis op 'n gezellige manier bij elkaar te komen en hun potje te kaarten en hun partijtje te biljai- ten. U begrijpt, dat zij hier de heer v. Bracht erg dankbaar voor zijn. U moet ook zeker niet vergeten met de kermisdagen 'ns een bezoek te brengen aan de Lunchroom van J. Keetels-Festen, die U met alles kan gerieven, met alle mogelijke hapjes, koude en warme, en met heerlijke, koele dranken. Boven dien is er een van de nieuwste band-recorders, die voor prachtige muziek zal zorgen. Een goeed kermisadres is ook het Café van der Pluijm, waar The Rhythme Musicals voor de muziek zullen zorgen, waar Zondag om 12 uur een matinée gegeven wordt en waar, en dat is ook een grote trek pleister, ge die grote potten Maas trichts bier kunt krijgen. Iets bijzonders heeft ook de heer Steenbergen in zijn Café „Galgen- wiel" te bieden. Daar zal 't vooral 's avonds extra gezellig zijn, wan neer de verlichting van de cafe-tuin ontstoken wordt. Maar ook het café zelf heeft een goede naam en niet voor niets. De Twee Kolommen heeft ook n heel bijzonder kermisprogramma aan te bieden. Van 11 Juli tot 18 Wie wil doordringen tot het ware hart van Brabant, moet de fiets nemen. Dus geen auto, geen motor en ook geen bromfiets, maarde ouderwetse trap fiets. Eenieder die het met deze opvatting eens is, en het échte Brabant wil leren kennen, moet deelnemen aan de driedaagse fietstochten door het zomerse land van Brabant, die voor de tiende maal gaan verreden wor den op Donderdag 22, Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Juli. De tochten, die door V.V.V. 's-Hertogenbosch worden geor ganiseerd, hebben ten doel, de deelnemers in kennis te brengen met het mooie Brabantse land en het Brabantse volk met zijn folkloristische gebruiken. De driedaagse is dus geen wedstrijd in hardrijden, geen puzzle voor kaartlezers, en evenmin een rallye, maar een zuiver toeris tisch evenement. Men vertrekt 's morgens tussen acht en half negen met een handige en duide lijke routebeschrijving uit Den Bosch, peddelt gezellig en prins heerlijk ongeveer negentig kilo meter door Brabants dreven en zorgt om uiterlijk half zeven 's avonds in de Hertogstad terug te zijn. Het „bellend legioen" wordt over goede fietspaden en landelijke weggetjes geleid door het lichte en vriendelijke land vol verscheidenheid als wisselen de decors in een zomerspel langs kronkelijde riviertjes en beken, wuivende korenvelden, ruisende bossen, spiegelende vennen en karakteristieke dor pen. Elke route voert naar een at tractieve Brabantse gemeente, waar de fietsers door de plaatse lijke bevolking gastvrij en op 'n feestelijke wijze zullen worden ontvangen. Op de eerste dag concentreert zich de fietsvreug- de om het kersendorp Uden, al waar op het marktveld 250 Udensen schoolkinderen een kersenoperette zullen opvoeren. Op de tweede dag zal Raams- donksveer als gastheer optreden, die de pedaalridders feestelijk zal ontvangen op het in 'n groot openluchtcafé herschapen Hee replein, waar tevens door de jon ge boerinnenbond reidansen zul len worden uitgevoerd. Op deze dag zal ook Waalwijk in de rou te betrokken worden. Hier zal halt gehouden worden ter af stempeling en hier hopen we ze met muziek te ontvangen. Het doel van de derde dag is Oir- schot, dat een boerenkapel laat optreden op de opgepoetste Markt, de humoristen en voor drachtskunstenaars onder de fietsers ruim baan geeft op het bordes van het stadhuis, rhyt- mische dansen laat uitvoeren, een tentoonstelling over „Oir- schots verleden" openstelt en door een tachtigjarige inwoon ster van Oirschot laat demon streren, hoe poffers worden ge wassen en gerepareerd. Den Bosch als centrum van de fietsvreugde zal de meer dan duizend deelnemers elke avond plezierige ontspanning weten te bieden. Het feest wordt dit jaar reeds op Woensdagavond geo pend met een vlaggenparade, ge volgd door een wagenspel „De klucht van windbuil en platzak", met een harmonieconcert tot be sluit. Donderdagavond kunnen de fietsers naar een soirée dan sante, Vrijdagavond naar een cabaret op de Markt en Zater dagavond naar een groot slui tingsbal onder de sterrenhemel. En omdat het de tiende drie daagse is, zullen alle deelnemers een rijmprent ontvangen, ont worpen door de dichter Carel Swinkels en de tekenaar Harrie van Rosmalen. Wie over dit wielerfestijn meer wil weten, kan zich wen den tot V.V.V. in Den Bosch. De inschrijvingsluit op Donderdag 15 Juli'. Juli is er iedere avond een soirée- dansante en Zondags van 12 tot 2 uur matinée, waaraan wordt mee gewerkt door Albert Gerritsen en zijn orkest, wie kent ze niet! en Lou Hermans in zijn creatie van All Johnson. En achter op de tennis baan heeft de heer Winter ink een Amusementspaleis ingericht, waar een cabaretprogram wordt geboden afgewisseld met dansen. Hier tre- j den op o.m. Ton van den Bos, hu morist-conferencier en de „Blik vangers", het bekende radio-gui- taarduo, die U ongetwijfeld meer dan eens hebt gehoord via de KRO de VARA of de Belgische Omroep; zij brengen imitaties o.a. van The Andrew-sisters en Louis Armstrong. Iedere avond zijn er nieuwe attrac ties, terwijl de dansmuziek wordt verzorgd door het dansorkest „Me- lodian" o.l.v. A. de Kort. Maar de grote attractie vooral zal 't optreden van de vermaarde Olga Lowina zijn, die van 11 tot en met 15 en op 18 Juli daar zal optreden; velen zullen graag deze bekende zangeres eens in werkelijkheid wil len horen. En tenslotte geeft de heer Winte- rink op Maandag 12 Juli van 2 tot 4 uur een gratis kindervoorstelling in het Amusementspaleis. IN MUSIS SACRUM. Musis Sacrum heeft natuurlijk ook voor een bijzonder kermispro- gram gezorgd en in een kermispro- gram mogen natuurlijk de figuren van Abbott en Costello niet ontbre ken. Van Vrijdag t.m. Zondag zijn hun dolle streken te zien in de film „A C en Dr Jekyll Mr Hyde" De twee komieken zijn hier twee politieagenten, die natuurlijk om hun dolle streken ontslagen wor den en zich willen rehabiliteren door een afschuwelijk monster, dat al veel moorden op zijn geweten heeft, onschadelijk te maken. Dit monster is een dokter, die zich in een monster kan veranderen en die een lieve pleegdochter heeft. Om deze figuren speelt zich een dolle klucht, die juist met kermis er in zal gaan als koek. De vrouw met het ijzeren masker die van Maandag tot en met Don derdag wordt vertoond, is "n avon turenfilm van het beste soort, want de Drie Musketiers spelen de hoofd rol in het verhaal van de prinses, die als tweelingzuster van de troon opvolgster gevangen wordt gehou den in een afzichtelijke kerker, en een ijzeren masker draagt om haar sprekende gelijkenis met haar zus ter te verbergen. De Drie Muske tiers onder aanvoering van d'Ar- tagnan weten hun weg wel te vin den in de doolhof van politieke kuiperijen en de film te brengen naar een happy end, waaraan ech ter tal van opwindende avonturen zijn voorafgegaan. Het Gouden Zwaard, welke film van Vrijdag tot en met Zondag (in het laatste gedeelte van de kermis- week) wordt vertoond, is eveneens een avonturenfilm van het zuiver ste water. Het speelt zich af in het

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5