WMXWYK f D.D.D. OÖEAANUEFDE Zwitsalette~2_ attRActieve kepmispRijzen vepwiel's leóeuwARen- en sieukunsthuis 7 WRIGLEY DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 JULI 1954 Kermisprogramma ZAAL „THALIA" Vwadeni sprookjesachtige Bagdad, met zijn dappere mannen, zijn schone prin sessen en zijn politieke kuiperijen. Het verhaal weeft zich rond het gouden toverzwaard, dat zijn bezit ter onoverwinnelijk maakt en rond de figuur van een lieftallige, maar temperamentvolle prinses en een dappere jongeman, die tenslotte in het bezit komt van èn het zwaard èn de prinses èn de troon. Maandag en Woensdag na de ker- misweek staat ons de film „Ver zwegen Verleden" te wachten, een film, die boeiend is vervaardigd en ook om zijn intrige weet te fascine ren. Het is de geschiedenis van een jonge vrouw, die eens onschuldig is veroordeeld. Als haar man dit hoort breekt hij met haar, haar de moe dige vrouw, die een lieve moeder is voor haar zoontje,ook al woont dat bij haar man, weet hem tenslotte van haar onschuld te overtuigen, en dan staat niets hun hernieuwd ge luk meer in de weg. DE LIEDERTAFELS MET KERMIS. Der traditie getrouw zullen de Waalwijkse Liedertafels „Oefening en Vermaak" en „Tot Bloei der Toonkunst" zich tijdens de kermis dagen ook weer laten horen. „Oefening en Vermaak" geeft met haar groot gemengd koor Zon dagmiddag om 12 uur in Musis Sa crum het jaarlijkse kermismatinée, dat dit jaar zen bijzonder accent krijgt door het optreden van Mimi Aarden, die al eerder de gast was van de Liedertafel. Mimi Aarden, die verbonden is aan de Nederland se Opera, heeft in haar korte carri ère als zangeres reeds grote succes sen geboekt, vooral haar optreden in de titelrol van de opera Carmen was zonder meer een evenement. Ook uit deze opera zal zij enkele aria's ten gehore brengen en we twijfelen er niet aan of velen zul len haar hernieuwd optreden in Waalwijk met vreugde begroeten en beluisteren. Daarnaast treden de eigen solis ten van de liedertafel natuurlijk •ook op; we noemen: Nel Dupont, M. Hesselberth, Rich. v. Dongen, Rob. v. Dongen en Joh. v. d. Griendt Het programma omvat een keur van bekende koren en aria's uit graag gehoorde opera's en zal de volle instemming hebben van het Waalwijkse publiek, dat natuurlijk in groten getale naar het matinée komt. Ook de liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst", hoewel pas sinds kort weer aan het repeteren, zal met kermis op een bescheiden manier voor het voetlicht van de belang stelling treden. Zij geeft Woensdagavond in de zaal van de heer Lambert v. Crom- voirt een soirée, waarop ook 'n aan tal koren ten gehore zullen worden gebracht en waarop ook de solis ten die de vereniging rijk is, zich zullen laten horen in soli en duet ten. Na afloop van dit concert, dat voor eenieder vrij toegankelijk is, zal het orkest van Piet van den Ho ven de taak van de liedertafel weer overnemen en voor gezellige dans- muizek zorgen. En, zoals ieder jaar bij „Tot Bloei der Toonkunst", het zal er weer echt genoeglijk naar toegaan, bij „Pietere", waar velen, die met de Baardwijkse liedertafel sympathi seren, die avond zeker een kijkje zullen komen nemen. (Voor nadere bespreking zie men pagina 10). TENSLOTTE. Tenslotte, er zijn zoveel manieren om kermis te vieren en op zoveel manieren kan men zijn kermisgeld besteden en graag wijzen we daar om ook nog even op de in dit blad voorkomende advertenties van an dere Waalwijkse middenstanders, die hun artikelen aanprijzen. Zoekt U voor Uw geld iets leuks, iets blij vends of iets practisch: raadpleeg „De Echo", hij is ook wat dit betreft een betrouwbare gids. En vergeet U ook niet te kijken in het reisprogramma van Musa Erpress, wellicht kunt U eens een of meer dagen er op uit in een van de luxe touringcars van dit bedrijf, die U naar de mooiste streken van Nederland brengt en ook van het buitenland. In elk geval, hoe U het ook viert, een gezellige en genoeglijke kermis! 5. „Das goldene Zeitalter" van Franz Königshofer. 6. „Perikles" van Franz Kö nigshofer. Na afloop van dit concert volgt een gezellig samenzijn in Hotel Verwiel. DRESSEERVERENIGING „HON DENSPORT" BESTAAT 30 JAAR. De hondendresseer-vereniging alhier, gevestigd in café „Galgen- wiel", die indertijd door en uit de Kynokogen-vereniging werd opgericht, bestaat 30 jaar. Te dezer gelegenheid zal 't bestuur een receptie houden op a.s. Zon dag 11 Juli, van 122 uur in café „Galgenwiel". Tevens zal Zondag 25 Juli a.s. een nationale wedstrijd gehou den worden op het terrein nabij Galgenwiel, ter herdenking van dit jubileum. Dr. MOLLERCOLLEGE WAALWIJK. Eindexamen H.B.S. B. Geslaagd J. van Helvoirt, N. van Huiten, J. Minke en Th. van Well uit Waalwijk. J. de Bonth en W. Ivlerkx, Drunen. J. de Bonth, Nieuwkuijk. J. Langerwerf en Th. Langer- werf, Waspik. C. Schoenmakers en C. Steen bergen, Kaatsheuvel. Afgewezen twee. HET BEZOEK VAN HET ZWITSERSE MUZIEKCORPS. Zoals wij reeds vroeger heb ben medegedeeld, zal de „Stadt- musik Solothurn", de plaats waar de hoofdfabriek van Lan- dis Gyr in Zwitserland is ge vestigd, een bezoek brengen aan de fabriek te Waalwijk en daar door ook aan onze gemeente. Het muziekcorps, dat bestaat uit 60 executanten en onder lei- I ding staat van de directeur Dr. Franz Königshofer, komt Don derdag 5 Augustus naar hier en 't programma, dat voor dit be zoek is samengesteld en onder leiding staat van Waalwijks Be lang, luidt als volgt C.a. 19.45 uur aankomst te Waalwijk op het kruispunt Gro testraat-Putstraat. Vandaar met muziek naar het Raadhuis. C.a. 20 uur ontvangst door 't Gemeentebestuur. Daarna mars met muziek naar de muziekkiosk aan de Bre- derodelaan. C.a. 21 uur aankomst Brede- rodelaan, waar het volgende pro gramma zal worden afgewerkt, tesamen met de liedertafel „Oe fening en Vermaak". 1. Wilhelmus (met medewer king van de Liedertafel „Oefening en Vermaak"). 2. Ouverture „1812" van Pe ter Tschaiskowsky. 3. „Prélude" van Franz Liszt. 4. Liedertafel „Oefening en Vermaak". houdt U fris en monter ?t CABARET-DANSANT - BAR - SHOW - BONTE AVONDEN. Bespreek tijdig Uw plaatsen. Zie grote raambiljetten. De Belgische ploeg voor de Tour de France arriveercfé per trein in Amsterdam. Zittend v.l.n.r. de Bruine, Brancard, Desmet en van Genechten. Staande achter de Bruine van de Brand. 'erin~ monter. 1 'oncfen. KERMISMATINÉE „OEFENING EN VERMAAK". Als van ouds opent a.s. Zon- ('ag te 12 uur de liedertafel „Oefening en ermaak" de Waal wijkse Kermis met hare tradi tionele Volksmatinée. Het populaire programma ver meldt een rijke variatie van nieuwe koren, afgewisseld door het optreden van diverse solis ten. De medewerking van Mimi Aarden, sinds kort verbonden aan de Nederlandse Opera, waar zij reeds grote successen boekte, zal de aantrekkelijkheid van het program zeer zeker nog verho gen. Zij zal o.m. aria's ten ge hore brengen uit La Favorite, Carmen en Don Carlos. Voegen wij hier nog aan toe de bekende Waalwijkse solisten Nel Dupont, M. Hesselberth, J. v. d. Griendt, Rob en Richard van Dongen met gemengd- en mannenkoor, dan kunnen wij er van verzekerd zijn, dat de muze weer hoogtij viert in Musis Sa crum. DER ZIGEUNERBARON. A.s. Zaterdag en Zondag geeft i Tilburgse Operettegezelschap in het Oisterwijkse natuurthea- ter een tweetal opvoeringen van de bekende Strauss-operette „Der Zigeunerbaron". De Waal wijkse artisten Nel Dupont, so praan en Rinus Hesselberth, te nor, zingen de hoofdrollen. DE NIJVERHEIDSSCHOOL IN 'T MIDDELPUNT DER BELANGSTELLING. Dinsdag en Woensdag heeft de Nijverheidsschool voor Waal wijk en omstreken in het mid delpunt van de belangstelling gestaan toen daar 's middags en 's avonds openbare lessen wer den gegeven en een tentoonstel ling gehouden werd. Veel ou ders, toekomstige" leerlingen en andere belangstellenden, hebben van de geboden gelegenheid ge bruik gemaakt en eens kennis gemaakt met deze school, met het onderwijs dat er gegeven wordt en de manier waarop en de resultaten die met dit onder wijs worden bereikt. In de cantine was een fraaie overzichtelijke tentoonstelling ingericht van het werk der leer lingen en vooral hier is het dat men de deugdelijkheid van de school ervaart. Het tentoonge stelde getuigt van het goede ón derwijs dat hier gegeven wordt en van de zorg die aan de op leiding van de leerlingen wordt besteed. Op deze expositie ziet men 't prachtige werk dat de smeden hebben vervaardigd, het preci siewerk van de mechanische en de handbankwerkers de leder- warencursus is er vertegen woordigd met voortreffelijk mooi afgewerkte werkstukken de machinale en de handschoen makerij tonen de eindproducten in hun fraaie vormen aardig en knap is het werk van de elec- triciëns, degelijk en duurzaam het timmerwerk, dat in verschil lende vormen wordt getoond en aan de muren hangt het artistie ke werk van de schilderklas, terwijl de fraaie afwerking van de timmerproducten ons een an der aspect van het schilderon- derwijs toont. Daarnaast geeft deze tentoon stelling ook een overzicht van de perfecte leermiddelen en van de methodes die bij het onder- school heerst en waarin het on derwijs prettig gegeven kan worden. Kortom, op deze dagen, in openbare lessen en tentoonstel ling, werd aangetoond, hoe groot goed de Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken is en hoe zeer haar bestaan de toe komst van jongens en van de industrie ten goede komt. Van patroonszijde kon men de belangstelling, jammer genoeg, niet groot vinden. De aangifte van nieuwe leer lingen bereikte thans reeds het cijfer 13. RESULTATEN DER 3e INTERLE- DERBEURS BEVREDIGEND. Van jaarbeurszijde schrijft men ons De derde vakbeurs voor de 5 Bijzondere aanbiedingen t.g.v. Waalwijkse kermis geldig van 3 tot en met 17 Juli a.s. originele witte ritstas, vlot model nu 3.25 moderne plastic overslagtassen, in wit, zwart, rood en beige nu 3.95 idem in luxere uitvoering, met inhoud nu 4.75 zeer fraaie en royale canvas reistas, geheel leder garnering, met grote voorzak en riem nu 14.95 onze successerie solide koffers, mooi en degelijk, alle maten v.a 4.95 Oók voor Uw verdere reisuitrusting, voor tassen en handschoenen, voor 'n goed geschenk naar WAALWIJK wijs worden gebruikt. En om te laten zien dat dit alles geen show is, kon men Dinsdag en Woens dag zo maar de klaslokalen bin nenstappen, waar het onderwijs in volle gang was. Er werd ge timmerd, gesmeed, gelast en ge- glatt, en randengekramd, kórt om alle werkzaamheden van alle onderwezen vakken kon men er bewonderen. De timmerlui bij voorbeeld waren buiten de school op het grasveld een com plete bungalow aan het bouwen. En ook kon men de goede sfeer gewaar worden die op deze Krabben en peuteren Hllln* maakt de kwaal steeds -5** erger. De helder vloeibare UltSlflQ D-D-D- dringt diep in de poriën door, zuivert, ont smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP schoen- en lederindustrie, wel ke van 28 Juni2 Juli in de Bernhardhal te Utrecht werd ge houden, heeft over het algemeen een bevredigend resultaat opge leverd. Tal van exposanten deel den mede, dat dit resultaat hun verwachtingen verre had over troffen, andere meldden een be vredigend aantal opdrachten te hebben ontvangen en slechts een klein aantal exposanten is min der te spreken over de tot stand gekomen zaken. Volgens opgave van de Bui tenlandse Dienst werden voor de derde vakbeurs voor de schoen en lederindustrie buitenlandse bezoekers uit niet minder dan 20 landen geregistreerd. De heer Aug. Mannaerts, Voorzitter van de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten en Voorzitter van de Stichting „Interleder", noemde deze vak- FEUILLETON VAN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" 38). „Kunt u niet begrijpen, mr. Jen kins, dat wij er niet aan denken Engels te spreken? Sinds drie jaar ontmoet ik mijn broer. „Dit is geen moment voor een ge lukkige familiehereniging", sneed Gordon's stem. „Ik wil u er even op attenderen dat uw broer evenals u, hier staat onder een zeer ernstige verdenking." „Hoe bedoel je dat, Gordon?" In haar opwinding vergat ze hem, zo als ze anders deed als er meer per sonen in hun gezelschap waren, met mr. Jenkins aan te spreken. „Gaat u zitten, miss Marino, dan zal ik het een en ander verklaren". Niet begrijpend, liet het meisje haar broer los en gaf zij gevolg aan Gordon's uitnodiging. „Ik heb u enkele dagen geleden verteld, dat wij een verstekeling aan boord hadden. Ik wist toen ook nog niet, dat dit uw broer was. Van morgen net voor uw bezoek verzond ik een telegram naar Rome waarin ik inlichtingen vroeg om trent uw broer. Ik wilde uw ver haal over de chantage aan de waar heid toetsen. Ik kreeg antwoord en het klopte met hetgeén u gezegd j had. Hij vertelde mij echter ook de naam van uw broer, waaronder hij in Amerika leeft. Die naam kende ik en ik herinnerde me ineens, dat de verstekeling die als zijn naam opgegeven had. Wij verhoorden de man ert hij viel door de mand. Daarna toonde ik hem de brief, die u mij vanmorgen gegeven had. Hij herkende die. Mij dunkt, dat alles nu wel duidelijk is. Alleen wens ik dit nog te weten: Wie vermoordde Pete O'Connell. U of uw broer? Het meisje had in stomme ver bazing zijn verhaal aangehoord. Gaandeweg had haar gezichtje een angstige uitdrukking aangeno men. „Dat geloof je toch zelf niet, Gor don", fluisterde ze meer dan ze sprak en haar grote donkere ogen waren in angstige spanning op hem gericht. ,,U hebt de feiten gehoord", hoor de Gordon zichzelf zeggen. „Me dunkt, de conclusies liggen voor de hand." „Dus. hijgde ze, „dus jij hebt alles wat ik je verteld heb, tégen me gebruikt. O God. wat ben ik dom geweest jou te vertrouwen. Wat vindt ik dit intens gemeen." De laatste woorden waren op een schrille toon geuit en ze barstte in tranen uit. Gordon beet zich op zijn lippen. Hij hield zijn hoofd afgedraaid en durfde haar kant niet uit te zien. Lucia's broer had zijn arm bescher mend om het schokkende lichaam heengeslagen en keek vernietigend naar Gordon. Nu achtte de kapitein het tijd om in te grijpen. „Heeft u een van bei den nog wat aan hetgeen gezegd is toe te voegen?" Beide Marino's zwegen. „Wie van u beiden is de schul dige?" klonk wederom de stem van de kapitein. „Ik!" Het klonk als een pistool schot. „Guiseppe! Dat is niet waar. Dat kan niet waar zijn." j Guiseppe Marino vermeed het z'n zuster aan te zien. „Ik doodde Pete I O'Connell, die die brief in handen had." I Kapitein Jones knikte tevreden. I „Ik verzoek u, Miss Marino, naar j uw hut terug te gaan en deze niet te verlaten. Indien u dat toch doet zal ik tot mijn spijt genoodzaakt zijn andere maatregelen te treffen, i Mr. Marino gaat ook terug naar zijn j verblijfplaats. Gordon, wil je de matroos even waarschuwen?" Gordon gaf gevolg aan dat ver zoek en Marino werd weggeleid. Hij wierp daarna een vragende blik op de kapitein, terwijl hij in de rich ting van het meisje knikte, dat ver dwaasd toezag hoe haar broer werd weggeleid. „Kan ik er van verzekerd zijn, dat u zich ook naar uw hut begeeft? Ik zou het onprettig vinden, als ik iemand met u mee zou moeten stu ren. Ik houd er niet van opzien te verwekken." Het meisje knikte even en ver wij- derde zich. Toen de deur achter haar dicht gevallen was, viel Gor don op een stoel neer en steunde met zijn hoofd in zijn handen. Me delijdend keek de kapitein naar de jongeman. Hij legde zijn hand op Gordon's schouder. „Hou je taai, kerel", zei hij zacht. „Ik ben een oud man en ik weet dat het leven soms hard is. Treur niet over dit meisje. Ze was jou niet waard". Gordon keek de gezagcoerder aan Hij zag de vaderlijke blik in 't strenge gezicht, dat thans bezorgd op hem neer zag. „Ik kan nog niet geloven in hun schuld, kapitein", zei hij hees. „Ik kan het niet geloven en ik zal het ook niet geloven. Al heb ik zelf dan ook het bewijsmateriaal bijeen ge gaard, toch weet ik dat er ergens een misverstand moet zijn." Michael Jones schudde langzaam zijn hoofd. „Dat geloof ik niet, zoon", zei hij rustig. „En dat zal jou ook duide lijk worden. Denk er nu maar niet meer over. Later zal je dat wel dui delijk worden. Ik ben trots op je prestaties en zal dit alles aan de maatschappij rapporteren." Gordon stond op. „Dat interes seert me allemaal niets", viel hij ruw uit. „O, ik zou mezelf wel voor m'n hoofd willen slaan. Had ik me maar nooit met die zaak in gelaten." Kapitein Jones wilde zijn aan dacht afleiden, doch deed dit pre cies op de verkeerde manier. „Hoe ben je aan die brief geko men?" vroeg hij. „Vanmorgen kwam ze me opzoe ken in het hospitaal. Ze vertelde me, dat ze die brief gevonden had op dezelfde plaats als ze al eerder die papieren en sieraden gevonden had. Ze was er echter zeker van, dat die brief er niet lag, toen ze het andere vond. „Hij zweeg even en barstte toen uit: „Zag u die blik in haar ogen? Het verwijt, dat ze mij deed." „Ik vertrouwde op je en je gebruikte alles tégen mij." Hij kreunde en liep toen de hut uit. Medelijdenk keek Michael Jones nem na. Buiten op het promenadedek liep de stuurman op en neer met ge jaagde passen. Zijn gedachten lie pen verward doorheen. Steeds weer zag hij die blik op hem gericht. Het verwijt en later de schokkende schoudertjes. Hij stopte zijn zinloos heen en weer geloop en leunde over de verschansing. De gong voor het souper luidde. Gordon bewoog niet. Met niets ziende ogen staarde hij voor zich uit. Dan zag hij een man, die juist beneden hem, in het op dat uur ge heel verlaten gangboord liep. Onge ïnteresseerd zag Gordon toe, hoe de man een pakket overboord wierp. beurs een machtige manifestatie van de Nederlandse schoen- en lederindustrie, die in geen enkel opzicht behoeft onder te doen voor die te Londen of arijs. Bovenstaande gegevens wor den bevestigd door de uitslag van een enquête onder de deel nemers, welke heeft uitgewezen dat 78 van de exposanten te vreden was over het zakelijk re sultaat van hun inzending, 62 was tevreden over de geboekte orders en 35 van de deelne mers gaf op ter beurze export orders te hebben ontvangen. In de schoenensector bleek 80 tevreden over het resultaat van deze Interlederbeurs. Een derde deel van de exposanten gaf op buitenlandse opdrachten te hebben ontvangen, ongeveer 60 der exposanten is tevreden over het totaal aantal verkregen orders. Volgens de opgave van de deelnemers in de ledersector blijkt 60 tevreden over het aantal bezoekers, ongeveer de helft heeft een bevredigend aan tal orders geboekt en circa 14 der exposanten heeft opdrachten uit het buitenland ontvangen. JULIANA-TOURNOOI. JULIANA—R.K.Ch Zaterdagavond a.s. speelt Ju liana dan haar laatste wedstrijd tegen de plaatsgenote R.K.C. Wij verwachten voor deze wed strijd grote belangstelling. De R.K.C.-ers zijn belust op de eer- ste prijs en zullen dus trachten een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Maar daar staat te genover dat de Juliana-mannen hun best zullen doen om de overwinning te behalen. Al met al belooft het weer een spannende plaatselijke partij voetbal te worden, die zeker door vele voetballiefhebbers zal bezocht worden. De wedstrijd vangt aan om 7 uur. Volgende week is er geen trai ning vanwege kermis. Dinsdag in de kermisweek speelt het veteranen-elftal tegen Juliana 1. Dit kan een aardige onamoeting worden, die door de gehele Juliana-aanhang moet wox-den bijgewoond. Aanvang 7 uur. Tegen PERIODIEKE PIJNEN: Uitsluitend bü Apothekers en Drogisten Hij draaide zich daarna om en Gor don zag dat het Rodriguez was. Dan drong het langzaam tot hem door, dat het wel vreemd was wat de man deed. Wat was het dat hij in 't wa- ter gooide? Hij besteedde er verder geen aandacht aan. Hij voelde nu ook de honger knagen en haastte zich naar tafel. Er heerste een op gewekte sfeer in de eetzaal. De vol gende dag zou Miami bereikt wor den en de passagiers verheugden zich in het vooruitzicht van een prettige vacantie in deze luxe bad plaats. Verstrooid luisterde Gordon naar de gesprekken. Mrs, Wood stock richtte het woord tot hem. Vindt u het niet prettig dat we het j einde van de reis bijna bereikt heb ben?" vroeg zij. Gordon trok zijn schouders op. „Een haven binnenvaren betekent voor een zeeman ook dat het schip er weer uit wegvaart. Zo blijft het torh steeds hetzelfde." „Wat bent u somber," zei de oude dame bestraffend. „Foei en dat voor een jongeman." „Jongemannen kunnen ook wel eens reden hebben om somber te zijn," merkte Gordon op. „Wat is er met u?" vroeg mrs Woodstock.,, U bent heel anders ineens. Is er iets gebeurd?" „O nee, wat zou er gebeurd moeten zijn?" (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6