WAALWYK ■niH KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraaisa Courant L00N-0P-ZAND De eerste kennismaking met onze HUISHOUDSCHOOL liötasasaoiEfa AD. SOHOEMANS wegens vacanti# gesloten e v Sk - v finite l Burgemeester Teijssen opende Een Juweel van een zaak Fa. J. ZEEGERS en Zn. vierde een belangrijke dag AUTO-RIJSCHOOL C. J. Vossen Co. VRIJDAG 16 JULI 1954. Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tillen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHQ HET ZUIDEN 77e JAARGANG No. 57 •VboanemMit 19 cent per week 2.45 p. kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-ad verten Lies ^speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8. KAATSHEUVEL TEL 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" BENOEMING KAPELAAN ST. ANTONIUS. Inplaats van de tot pastoor te Loosbroek benoemde kapelaan P Ras, is door Z. H. Exc. de Bisschop van 's Bosch benoemd tot kapelaan van de St. Antoniusparochie de Wel- Eerw. Heer M. Donkers, thans ka pelaan te Moergestel, geboren te 's-Bosch. BENOEMING. Benoemd tot hoofd der Chr. School de heer H v. d. Veen, hoofd van de Chr. School te 'sHeer Hendriks kinderen (bij Goes). GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer A. J. Berg mans slaagde voor het chauffeursdiplo ma B, dat wordt uitgereikt onder auspi ciën van de Contact-Commissie Chauf feurs Vakbekwaamheid. De heer C. Mous alhier slaagde voor 't patroons-diploma in de ty pografie. De heer Mous is werk zaam bij de drukkerij Giel v. Box tel te Kaatsheuvel. DIENST DES WOORDS. A.s. Zondag hoopt in de dienst des Woords in de N. H. Kerk te Baardwijk voor te gaan Ds. Ooms van Andel. Aanvang 9 uur. KERMIS IN BAARDWIJK. Het matinée of het soirée, hoe U het noemen wilt, van de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" te v.m. Baardwijk, is daar altijd een gerede aanleiding geweest tot een dag van kermisontspanning die klinkt als een klok. Dat was ook nu weer het geval, toen Woensdagavond de liedertafel in café Lambert van Cromvoirt, haar verenigingslokaal, een uitvoe ring gaf, waarvan door velen werd genoten en die gevolgd werd door een balavond, zoals we er zelden eentje zagen. Het concert dat gegeven werd, was een klein beetje een verras sing. We weten dat de liedertafel een moeilijke tijd heeft meege maakt en dat men eerst sinds en kele weken, onder leiding van di recteur Frans Wilmont, weer op nieuw begonnen is. Grote resulta ten mogen dan ook niet verwacht worden, maar niettemin, het was zeer verdienstelijk wat het koor ons deze avond liet horen. Men zong fris en zuiver, en al moet er nog 't een en ander gebeuren, wil het ge heel een voltooide indruk maken, toch moeten we onze waardering betuigen voor hetgeen hier op deze avond werd ten gehore gebracht, onder directie van de heer Frans Wilmont en begeleiding van de heer Louis Sars, wat zeer door de liedertafel en de aanwezigen werd op prijs gesteld. niet en ge moet U op zo'n avond onderdompelen in het amusante V orm i C"f PPQ't" De liedertafel heeft 't er zodoen de met haar jaarlijkse kermisuit- viering heel goed afgebracht; niet alleen kan zij met groot vertrouwen de toekomst tegemoet gaan, maar bovendien heeft zij getoond dat zij een vereniging is die nog volop leeft en die gekenmerkt wordt door een echte Baardwijkse stijl. Deze avond bij „Bart van Crommert" be wees dit ten volle. Het was een ker misavond, zoals we ons alle kermis avonden zouden wensen. O. O. G. O.O.G. presenteerde Donderdag morgen zijn leden en belangstellen den een kermis-matinée in De Ge croonde Leersse, dat vanzelfspre kend druk was bezocht en de be zoekers 'n hoogst gezellige ochtend bezorgde. Het programma bestond uit muziek, zang en dans, afgewis seld door conference en humor, kortom een programma voor elk wat wils, zoals O.O.G. dat weet te organiseren. DE KERMIS. Wat de kermis zelf betreft, we menen dat deze over 't geheel ge nomen, druk wordt bezocht. Wij maakten Woensdagavond nog eens een rondgang en op 't kermisterrein was het, ondanks de slechte toe stand van de bodem vanwege de voortdurende regen, druk te noe men en alles was in volle actie. Ook in café's, dancings en caba rets was het vol en dat midden in de week, dat is geen slecht teken; vooral is er druk bezoek van vreemdelingen. En nu voor de rest der dagen veel genoegen en goede zaken. ONGELUKKEN TEZELFDERTIJD. Woensdagmiddag om half twee ongeveerk wam een zekere J. B. uit Haarsteeg ter hoogte can café De Haan met zijn fiets te vallen. Hier bij liep hij een zware hoofdwonde op. Dr. Lenglet, die spoedig ter plaatse was, hielp de man, maar hij achtte overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk. Ongeveer tegelijkertijd slipte ter hoogte van de fabriek van v. Haren 'n bromfietser, zekere O. Hij kwam lelijk te vallen en brak zijn arm. Dr. Lenglet, die toch ter plaatse Dames- en Herenkapsalons Laageinde 87 Waalwijk van 19 tlm 28 Juli was, verleende de eerste hulp en liet ook dit slachtoffer naar het zie kenhuis vervoeren. BRABANTSE SHOW VOOR PLUIMVEE- EN PELSDIERENLIEFHEBBERS. Op initiatief van de Eindhovense Pluimvee- en Konijnenverenigingen, een zal op Zondag 18 Juli aanstaande een bijeenkomst gehouden worden van afgevaardigden van alle Brabantse Pluim vee- en Konijnenverenigingen, aangeslo ten bij de Raad van Beheer. Deze bijeen komst vindt plaats in café-restaurant Musis Sacrum, Kruisstraat 2 te Eind hoven. 'De bedoeling hiervan is om te komen tot een jaarlijkse grote tentoonstelling in Noord-Brabant, ieder jaar in een andere plaats en door een andere vereniging te organiseren met medewerking van allen, in de geest van Avicultura en Ornitophi- lia. De goedkeuring voor seizoen 1954— 1955 werd reeds verleend, terwijl ook de heer 'Dr. den Hartog, directeur van de Veemarkthallen te Den Bosch en voor zitter van de Raad van Beheer, afd. Noord-Brabant, zijn volle medewerking heeft toegezegd. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Marinus L. M. z. v. D. J. M. van Herpt-Samuels. Marinus z. v. G. G. M. Hoef nagel-Vos te Sprang-Capelle. - Johanna G. A. d. v. J. Berkel- mans-van der Velden. Paulus A. R. z. v. R. G. Koopman-Ver- meulen. Francijna J. M. d. v. L. H. van Dongen-Donders. Gerardus C. A. z. v. N. J. I. R9de- wijk-van den Berg. Henricus W. M. z. v. W. J. van der Mee- v. d. Griendt Maria E. A. d. v. J. A. van Tuijl-Mutsaerts. Nicolaas H. C. z. v. H. J. v. d. Meijdenberg-van Loon. Overlijden Johanna van der Bruggen 74 j. gehuwd geweest met Adrianus Spierings. Huw.-Aangiften Geen. Huwelijken W. G. Maurits, 26 i. te Loonopzand en M. J. Korthout 24 j. alhier. H. M. van Woensel 25 j. te Loonop zand en M. C. Burmanje 23 j. te Waalwijk. E. Oudbier 25 en H. C. M. de Graaf 21 j. bei den alhier. Ingekomen R. C. A. Kooien, echtg. Boxelaar van Hengelo. D. C. Lievens van Oosterhout. Vertrokken A. F. Berkeveld naar Sevenum. J. C. G. de Peffer naar Boxtel. H. H. T. Hurkmans naar Gilze-Rnen. R. M. Geurts naar Veghel. - F. A. Hurkmans naar Den Hel der. - - ijjV 1. --VTfy-FSt-MM Bouw van een muwe s-eiger voor de Harwich boot te noeK van ooi land. De bestaande steiger van 340 meter (achtergrond) wordt met 60 meter verlengd Het geheel wordt vernieuwd en verbreed. Naast enkele koorwerken boden de solisten van de liedertafel nog enkele goed gezongen soli. Daar waren de routlné's, de heren Jan en Bart v. d. Ven, die ieder drie soli voor hun rekening namen, en dat deden op hun gemakkelijke en zeer muzikale manier. Ieder die in het Waalwijkse muziekleven is geïnte resseerd, kent hen en hier geldt overigens „goede wijn behoeft geen krans". Mej. Jeanne van den Hoven, met haar zeer zuivere en lieve sopraan- stem, was natuurlijk ook van de partijzij zong een duet met de heer Bart v. d. Ven en enkele fijne lie deren van K. Wiertz en Catharina van Hennes, en het Baardwijkse publiek had de grootste waardering voor haar optreden en volkomen terecht. Tenslotte waren daar de heren Tiefenbach, een debutant in dit ge zelschap, wiens optreden echter met veel applaus werd begroet, toen hij het Wolga-lied ten gehore bracht, en de heer A. de Brouwer, die het onsterfelijke „Ik ben wat mans" op de juiste manier voordroeg. Kortom, dit concert was 'n prach tige inleiding voor het verdere ge deelte van de avond, toen „The Me lody Band" onder leiding van de heer Piet van den Hoven muziek begon te maken en de benen van de vloer gingen voor een gezellige dans. En de Baardwijkers en -sters vierden weer kermis, zoals kermis gevierd moet worden, dat wil zeg gen heel genoeglijk, en als één gro te familie. Het orkest van de heer van den Hoven slaagde er weer in, zoals trouwens alle avonden, een echte kermisstemming te kweken, waarin iedereen deelde. Ge moet op zo'n avond meedoen of ge wilt of Het is niet overdreven, wanneer we de nieuwe zaak, die de Fa. J. Zeegers en Zn., installateurs van sanitaire artikelen, loodgieters en electriciens, Woensdagmiddag in gebruik nam, een juweel van een zaak noemen. Want dat is het, L kunt V er zelf van overtuigen, wanneer U staat voor dat 23 meter brede pand, wanneer U door de grote etalageruiten een blik werpt in deze winkel, waarin alles flonkert en schittertwaarin het schoonstedat op dit gebied te vinden is, op een zeldzaam geslaagde manier staat ten toon ge steld. Duidelijker bewijs van de bloei van deze bijna vijftig-jarige Besoijense firma hoeft er niet gegeven te worden, terwijl dit eerste begin van het Besoijense kernplan tevens laat zien hoe prachtig deze kern zal worden wanneer alle plan nen gerealiseerd zijn. Een zaak, die een aanwinst is voor Waalwijk en het is geen wonder, dat burgemeester Teijssen bij de opening ver klaarde, te hopen, dat meer van deze zaken in Waalwijk zullen tot stand komen. OVERWELDIGENDE BELANGSTELLING. Er was een overweldigende be langstelling bij dit bijzondere feit. In een lange rij stonden de wagens in de Grotestraat geparkeerd, en in het woonhuis van Mevrouw Zeegers was het een gaan en komen van zeer velen, die de firma kwamen gelukwensen; zakenrelaties, colle ga's, mensen uit de aannemerswe reld, vertegenwoordigers van de der hadden de firmanten het op prijs gesteld, dat burgemeester Teijssen met zijn aanwezigheid dit feestelijk moment wilde opluiste ren. Het grote ogenblik was thans aangebroken, het ogenblik waarop heel Besoijen had gewacht, name lijk de realisering van de plannen ten aanzien van dit stadsdeel, van welke plannen zij de primeur moch ten hebben. In een goed half jaar was de nieuwe zaak tot stand geko- reld, vertegenwoordigers van de j men, in een razend tempo was er Middenstandsvereniging, iedereen j gewerkt, en in dit verband noemde liet op een allerhartelijkste manier de heer Zeegers met overgrote waardering de namen van de heren zien hoezeer de heren Zeegers ge zien zijn en hoe een grote bekend heid hun zaak geniet. In gezelschap van wethouder Smolders, de heren Kobben, direc teur van gemeentewerken en van Vliet, directeur van de gemeentelij ke bedrijven, in gezelschap ook van enkele andere heren van gemeente werken, waaronder de heer Koe- voets, die een groot gedeelte van deze fraaie nieuwe zaak op zijn naam mag schrijven, kwam burge meester Teijssen Woensdagmiddag naar Besoijen, waar hij in het be- drijfskantoor van de nieuwe zaak werd begroet door de heer J. Zee gers, die het .een aangename taak vond hem en vooral ook de Zeer- Eerw. Heer Pastoor Verbiesen wel kom te mogen heten. Zeer bijzon en hij zei met hoeveel genoegen hij aan de uitnodiging om deze opening te verrichten had gevolg gegeven. Hij kon natuurlijk niet bij iedere .mening deze representatie vervul- ïen, verklaarde hij, maar nu had hij graag een uitzondering gemaakt. En de voornaamste reden, van gemeen telijk standpunt, was het feit, dat met de opening van deze zaak een begin is gemaakt met de realisering van het grootste uitbreidingsplan, dat voor Besoijen is geconcipiëerd. Het gemeentebestuur was verheugd dat het dank zij de medewerking van de firma Zeegers, in staat was hier een betere kern tot stand te brengen. Hij wenste hun veel geluk met deze nieuwe zaak; hij had nog lang niet alles gezien, maar wat hij er van gezien had, overtrof zijn ver wachtingen volkomen. Deze zaak was niet alleen een aanwinst voor Waalwijk, maar met dit was er iets tot stand gekomen dat een waar sieraad was voor de gemeente. En graag hoopte hij dat meer van der gelijke zaken in Waalwijk zouden worden gebouwd. Het tekende in bijzondere mate de ondernemingszin van de firman ten; zeker het was tot stand geko men met de medewerking van het gemeentebestuur, maar zonder de energie, de daadkracht en de on dernemingsgeest van de heren Zee gers was dit niet mogelijk geweest. Hij wenste de zaak een gelukkige groei toe, waarvoor het vakman schap en de service een voldoende garantie waren, en dat Gods zegen mocht rusten op dit werk. Ik sta perplex" over deze zaak, zei de heer Piet Elshout uit Drunen die zich graag aansloot bij de woorden van de burgemeester en die de he ren Zeegers feliciteerde met de durf die ze hebben getoond. En hij zei de zinvolle spreuk Wanneer wen wil en hard genoeg, 't is nooit te laat of nooit te vroeg, voldoende op je zelf vertrouwt dan is er geen macht die je weerhoudt. En met een „Kom nooit te laat!" overhandigde hij de heer Jozef Zee gers zijn geschenk. Tal van geschenken heeft de fir ma Zeegers in ontvangst moeten nemen, tientallen bloemstukken sierden de zaak en honderden kwa men hun belangstelling laten blij ken. Fa. J. Zeegers en Zn„ in gouden letters staat het op de gevel, in gou den letters ja, want het volgende jaar zal deze Besoijense zaak haar gouden bestaansfeest vieren. Vijf tig jaren is zij oud, maar jong is haar ondernemingszin en jong haar durf. We kunnen haar niet anders wensen dan dat dit jeugdig enthou siasme steeds behouden mag blij ven, dan zal het waarachtig wel gaan. de naaivakken, volgens de meest moder ne methode. Maamemen, patronen ma ken, passen, naaien, stikken, strijken, versieren met verschillende steken enz., is hier het programma, waarvan reeds resultaten te zien waren, die de bewon dering wekten, vooral van de vele huis moeders, die hier een kijkje namen. Door een ruime gang, waarlangs de kamer van de directrice en de sanitaire instal laties komen we in het ruime combinatie lokaal waar de praktijklessen gegeven werden voor keuken, huishouden en was- behandeling, rondom en in het midden bezet met alle mogelijke benodigdheden, die de huisvrouw in haar dagelijkse be zigheden maar wensen kan bij haar werkzaamheden voor alles wat het. ge zin verder behoeft. De voor verschillen de gelegenheden gedekte tafels waren het bewijs, dat hier niet alleen aan de bereiding, doch daarnaast ook aan de be diening de nodige zorg besteed wordt. Mej. van Gelder en Mej. Reuvel met mej. Eijkmans staan voor de zware taak deze twee allervoornaamste vakken te verzorgen. Smaakontwikkeling en stofversiering is een apart vak, aan de zorgen van mej. Steenbergen in een vierde lokaal toevertrouwd. Ook hier was de belang stelling en waardering voor wat te zien was bijzonder groot. Naast deze zuivere praktijkvakken wordt aan de Huishoudschool les gege ven in Godsdienst door de Weleerw, lieer Verheijen, kapelaan en. in lichame lijke ontwikkeling door de heer Groels. Als met September het nieuwe school jaar aanvangt, staat de directie voor de zware taak een oplossing te vinden om het grote leerlingen-aantal voor dag- en avondcursussen onder te brengen, waarvoor nu reeds ruim ten en leerkrachten te kort schieten. Da heer Wennekes is echter overtuigd, nu naast de grote noodzakelijkheid ook de waardering naar dit onderwijs zo over duidelijk spreekt uit de enorme vlucht die het leerlingenaantal reeds in dit eer ste jaar maakt, in de kortste tijd tot een oplossing te geraken, die ten volle aan de te stellen eisen voldoen zaL Hij mag in deze rekenen op de volle medewer king van de inspectie en het gemeente bestuur, dat op deze „kijkdag" eveneens blijk vah waardering gaf in het bezoek van Burgemeester Mr. van der Heijden roet zijn echtgenote en de beide wet houders Beerens en van Rooij met ge meentesecretaris van Nieuwstad. Kaatsheuval Tel. 2486 DE 200.000ste REEDS GEBOEKT. Kobben en Koevoets, die veel tot de totstandkoming hadden bijgedra gen, en vooral ook de naam van de firma Kramer uit Genderen, de aannemer, die op Amerikaanse wij ze dit prachtige resultaat had be reikt. De heer Zeegers besloot met de wens, door de heer Pastoor 's mor gens bfj de inzegening reeds uitge sproken, dat Gods beste zegen op het bedrijf mocht rusten. Daarop begaven allen zich naar buiten, waar burgemeester Teijs sen de sleutel stak in het slot van de zware toegangsdeur en de schone zaak opende. Temidden van het geglinster van emaille, nikkel en spiegelglas voer de de burgemeester toen 't woord Als het spreekwoord „Onbekend maakt onbemind" waarheid bevat, dan moet ook het tegenovergestelde geen leu- geu zijn en dat is reeds voor de volle 100 bewezen door de grote belang stelling, die uitgaat naar de nieuwe tak van onderwijs, waarop Kaatsheuvel dan eindelijk eens roemen mag. We geven het gaarne toe, Kaatsheuvel is op onder wijsgebied niet te royaal bedeeld. Voor al het voortgezet onderwijs moeten onze kinderen naar buiten. Tot zelfs een huis houdschool, om maar met het meest noodzakelijke te beginnen, ontbrak ons tot een jaar geleden. En het begin, om op dat gebied te slagen heeft heel wat moeite, zorgen en beleid gekost. Jaren van voorbereiding met vaak teleurstel lingen en tegenwerking, kregen toch ein delijk, door vasthoudendheid het succes, dat in het najaar 1953 de erkenning uit Den Haag binnenkwam en moeizaam ge start kon worden in de voor dat doel beschikbaar gestelde lokalen van het pa tronaat. Als „alle begin moeilijk is" dan is het deze start geweest, in lokaliteiten veel te klein en zonder enige accomoda- tie. Doch, terwijl de eerste maanden voorbij gingen met een „zich behelpen", alleen maar aan de leerkrachten bekend, die zich door deze moeilijkheden moes ten heenworstelen, werd met man en macht gewerkt aan de verbouwing van de oude Mari a-school tot Kleuter school en Huishoudschool. En toen de inrichting, lokaal voor lokaal eindelijk bewoonbaar was, werd klas voor klas overgehuisd naar de nieuwe inrichting, die mogelijk nog wel niet voldoet aan de eisen, welke de meest moderne school op dit terrein kan tonen, doch wel mag bogen op een praedicaat „practisch, licht en luchtig". „Reeds veel te klein" bevestigt de waarheid, waarmede we ons artikeltje aanvingen, wat hier ter kennis kwam, won de sympathie van allen. Reeds di rect bleek de grote behoefte, die er voor dit onderwijs bestond. Ruim 100 leerlin gen was het resultaat van de eerste op roep, zodat direct met dubbele klassen moest gestart worden. En nu de bevol king niet meer onbekend is met de vele mogelijkheden, die dit onderwijs voor de toekomstige huismoeders biedt, blijkt de sympathie eerst ten volle gewonnen te zijn. Voor het volgende schooljaar kwa men reeds meer dan 90 nieuwe aan vragen voor het le en 2e schooljaar binnen, waarnaast een ruim 40 voor het Mater Amabilis onderwijs, waarvan 22 voor de te Loonopzand te geven cursus, 20 voor de lessen van meisjes van 14 Jaar, 15 voor de fijne keuken en 15 voor de burgerkeuken, terwijl nog dagelijks dé belangstelling stijgt. De directrice, Mej. Gedde, komt èn met de beschikbare ruimte èn met het personeel reeds zodanig in het gedrang, dat noodzakelijk alles in het werk moet gesteld worden om uitbreiding te ver krijgen. De heer Wennekes, voorzitter var. het schoolbestuur, is zeer optimis tisch dit in de zeer naaste toekomst te zullen bereiken. Is destijds, door het niet gelijktijdig klaar komen van de verbouwing der lokaliteiten een officiële opening achter wege moeten blijven, de gelegenheid Woensdag 14 Juli geboden, om de school te bezichtigen, werd door zeer velen aangegrepen, om een kijkje te nemen en kennis te maken met het aan de school verbonden personeel. De school be schikt thans over vier ruime, luchtige lokalen, keurig modern gemeubileerd, waar frisheid en intimiteit een sfeer van gezelligheid scheppen. Me). Pel zwaait de scepter in het A.V.O. lokaal, waar de beide leerjaren algemene ontwikkeling en practische ervaring wordt bijgebracht. Lezen, rekenen, tekenen, godsdienst en alles wat het meisje en de toekomstige moeder later in het leven van dienst kan zijn, vormt hier de stof van de lesroos ter van de twee dubbele klassen. Mej. van Dommelen, brengt in het vol gende lokaal de kinderen spoorwijs in Dezer dagen passeerde reeds de 200.000ste betalende bezoeker de poorten van De Efteling en nog is half Juli niet voorbij en komen de drukste vacantieda- gen nog aan. Zelfs de laatste dagen met ongekend guur weer verminderde de stroom van bezoekers in het geheel niet. GESLAAGD. Voor het diplam B typen slaagde te Tilburg de heer W. Robben alhier. De jongedame R. Litjens slaagde te Tilburg voor het diploma M.M.S. INSTRUMENTARIA „APOLLO". Het bestuur van de Kon. Erk. Harmo nie Apollo is met medewerking van het destijds gevormde instrumentenfonds er in geslaagd, tot de aankoop van een vol ledig nieuwe bezetting instrumenten voor de harmonie over te gaan, gecom pleteerd door een complete drumband. Zondag 25 Juli wordt in de kleine zaal van Apollo een tentoonstelling gehouden van de instrumenten. De heer P. Dek kers van de Handschoenenfabriek Kaats heuvel schenkt gratis de benodigde hand schoenen voor de drumbandleden. H. PRIESTERWIJDING, Zondag 18 Juli zal de Eerw. Heer W. J. Damen van de Paters v. d. H. Geest, de laatste jaren studerend aan het Insti tuut van de H. Geest te Rome in de ka pel van het Missie-Seminarie van de H. Geest te Gemert, uit de handen van Z. H. Exc. Mgr. Jouke de Lange, Titulair Bisschop van Photice, Prelaat Nullius van Tefé (Amazonië - Brazilië) de H. Priesterwijding ontvangen. Op Zondag 25 Juli zal de neomist in zijn vroegere parochiekerk van de H. Joannes de Do per alhier zijn Eerste Plechtige 'H. Mis aan God opdragen. AGENDA. Vrijdag 16 Juli inmanden wedvlucht Vilvoorde Café De Sportwereld. Zaterdag 8 uur n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 uur nam. Apollo TheaterRo bin Hood, Toegang 14 Jaar. Maandag 8 uur nam, repetitie Harm. Apollo. ONGEVAL, Dinsdagavond te circa uur waren een tweetal heren aan het jagen in de omgeving van het landgoed „Huis ter Heide" onder Loonopzand. Niet vermoedende dat zijn collega de heer v. B. zich achter een tiental meter van hem af groeiend struikgewas be vond, loste S. V. een schot op een zich in die richting bevindend konijn, met het gevolg dat v. B. in de rechterbovenarm getroffen werd. Vanaf Huis ter Heide werd dokter Smals telefonisch gewaar schuwd, die spoedig ter plaatse was. On - derwijl was de ziekenwagen van de Ge- neesk. Dienst uit Tilburg ter plaatse, die de getroffene naar het St. Elisabeths- ziekenhuts vervoerde.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5