WAALWIJK Wit wordt mode ST, JOACHIMMOER BERNDUK LANDBOUW Voor de Vrouw DROEVIG EINDE VAN EEN VAGANTIE-UITSTAPJE. Fraaie resultaten aan de M. V. L S ATHLETIEK. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 16 JULI 1954 6 «UEiws&s,»*" »>ww»w rewKSWB. TUINFEEST. Op 17 en 18 Juli a.s. zal St. Joachim- moer in het teken staan van instrumen tale en vocale muziek. De fanfare St. Joachim organiseert beide dagen voor 't eerst in haar jeug dig bestaan een muzikaal tuinfeest op het terrein, gelegen achter de school. Tevens is er een fancy fair aan verbon den, die echter zo ingericht is, dat het de concerten niet zal kunnen verstoren. Zaterdagavond opent de fanfare St. Jcachim zelf met een concert, om 7 uur, met in de pauze reidansen door de R.K. Boerinnenbond. De Zondag is echter het hoogtepunt, daar dan diverse koren en harmonieën te beluisteren zijn. Om 4 uur concerteert de harmonie Concordia uit Loonopzand, waarna achtereenvolgens zullen optre den: Loon op Zand's Gemengd Koor; Harmonie Euphonia uit Kaatsheuvel; Ge mengde Zangvereniging Echo der 'Dui nen; Harmonie St. Jan uit Berkdijk, en tot besluit Sophia's vereniging uit Loon- op-Zand. Vooral voor muziekliefhebbers zal 't een hoogtedag zijn, daar bijna alle con- courswerken uit de hogere afdelingen ten gehore gebracht zullen worden, o.a. de concoursmuziek voor 't grote inter nationale concours te Kerkrade van de V aandelafdeling. Men verwacht een zeer grote belang stelling, vooral op Zondag 18 Juli. EERSTE NEOMIST IN ONZE PAROCHIE. Zondag a.s., 18 Juli, zal onze paro chiaan de Eerwaarde Heer J. Donders, van de Congregatie van de H. Geest, de H. Priesterwijding ontvangen uit de han den van Zijne Hoogwaardige Excellen tie Mgr. Joachim de Lange C.S.Sp. Pre laat van Teffe (Brazilië) in zijn kloos terkapel tê Gemert. Op Zondag 25 Juli zal de jonge pries ter voor de eerste maal een plechtig dankoffer aan God opdragen in zijn pa rochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorcum, waarna om 3 uur in de namid dag het danklof volgt. Verwacht wordt dat alle parochianen in deze nog weinige dagen van voorbe reiding zeker zullen bidden voor deze nieuwe priester, die zeer zeker in de toe komst Gods woord zal verkondigen in de verre missielanden. Reeds maandenlang zijn voorbereidin gen getroffen om de Eerw. Heer Don ders bij zijn eerste H. Mis een luister rijke ontvangst te bezorgen, doch op dit alles komen wij volgende week uitvoe rig terug. HEROPENING Voetbalterrein R.K.V.V. Berkrijk. Zondag a.s. zal het vernieuwde voet- balterrein officieel worden heropend; dit werd bekend gemaakt op de j.l. Zondag gehouden bestuursvergadering. Dat zij in staat waren dit geheel te vernieuwen danken zij op de eerste plaats aan de grote steun van hun sup portersvereniging, die geen enkele moei te gespaard heeft om de nodige finan ciën bij elkaar te krijgen. Het terrein ziet er nu reeds keurig uit; deze week wor den nog de laatste karweitjes opgeknapt, zodat 't Zondag in topvorm zal zijn. De grasmat is een groot stuk verbeterd, on danks de mollen. De afraste ring, keurige paaltjes met staaldraad, goalpalen en poort, alles tesamen een mooi geheel, is ook geschonken door de supportersvereniging, 't Is te begrijpen dat 't nu Zondag a.s. een belangrijke dag is voor de voetbalvereniging; 't zal voor hen een onvergetelijke dag worden. Een goed programma is samengesteld, een programma om van te watertanden en we laten dit graag met enkele toelich tingen volgen. Reeds vroeg begint hun dag. Onder de H. Mis van kwart voor 9 zal de ver eniging gezamenlijk communiceren, om Gods zegen af te smeken voor het wel zijn van hun club; daarna volgt er een koffietafel in het verenigingslokaal van café Wed. van Dinteren; de dames van Dinteren verzorgen dit geheel en dat het dan prima in orde is, dat weten reeds velen uit ondervinding. Om 3 uur in de namiddag zal het eerste elftal een openingswedstrijd spelen tegen haar zustervereniging Desk 2. Maar voor het zover is zal eerst het terrein officieel heropend worden. Vanaf het clublokaal vertrekken dan de beide elf tallen naar het terrein, begeleid door de Kon. Erk. Harmonie St. Jan, die voor de nodige muzikale noot zal zorgen. Bij het terrein gearriveerd, zal de geestelijke adviseur, de Zeereerw. heer Pastoor ARietra, het lint doorknippen en de bal aan het rollen brengen, waarna de wed strijd Berkdijk 1Desk 2 zal aanvangen. Als scheidsrechter is aangewezen dhr. Vlamink en als grensrechters functi oneren de heren H. Verduijn en G. van Velthoven. Zij verwachten dan ook een I GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar Dirk v. d. Wouw en Dien v. d. Wouw-Zeebrechts, dat op 24 Juli zijn gouden bruiloft zal vieren. flinke schaar supporters en hopen dat het een spannende sportieve wedstrijd mag worden. Na deze wedstrijd zal er weer, maar nu voor beide elftallen met hun leiding en genodigden, een koffietafel worden aangeboden. Verder wordt deze dag in gezellig samenzijn doorgebracht. Mogen wij heel de vereniging, speciaal de voor zitter, de heer A. Snoeren, die reeds ja ren de belangen der club behartigt, van harte gelukwensen met deze modernise ring, die men reeds tot stand kan brengen, dank zij de grote financiële steun der supportersvereniging. De Voetbalver. Berkdijk is vooruitstre vend, dank zij haar actief bestuur. Wij wensen haar a.s. Zondag een heel prettige dag toe en veel succes in de toekomst. AGENDA. Vrijdag 16 Juli 8 uur repetitie par. zangkoor St. Cecilia. Zaterdag 17 Juli 15.45 uur repetitie drumband Harmonie St. Jan. Zondag 18 Juli 11.3012.30 uur Leesbibliotheek. 56.30 uur Jongenspatronaat voor jongens van 1215 jaar. 7.309 uur voor jongens boven 15 j. 3 uur officiële heropening van het voetbalterrein V.V. Berkdijk; daarna voetbalwedstrijd Berkdijk 1Desk 2. Maandag 19 Juli 8 uur repetitie Kon. Erk. Harmonie St. Jan. TOELATINGSEXAMEN Dr. MOLLERCOLLEGE. Afdeling M.M.S. Geslaagd; M. de Cock, L. van Hel voirt, M. Maas, M. Mombers, H. Peerik, A. Pullens, J. Rensen, L. Smelt, J. v. d. Ven, M. Verhulst, P. Vugs en M. van Rijckevorsel uit Waalwijk; C. Debrichy en C. Pij nenborg uit Drunen; C. Loonen uit Nieuwkuijk; M. van Hout uit Vlij men; M. van Oort uit Raamsdonk; R. Merkx, Th. Vermeer en J. Vora- gen uit Geertruidenberg. Afgewezen: vier. Afdeling H.B.S. Geslaagd H. Aarts, J. v. Alphen, J. v. Assen, J. Bergmans, A. v. d. Broek, R. Don kers, W. Donkers, A. Duquesnoij, P. van Eeuwijk, J. Henkelman, U. Hovers, M. Janssen, F. Klerkx, J. van Loon, P. de Louw, H. Passier, N. Schellekens, A. Schoemans, P. Somers, G. Verheijen, M. Pullens uit Waalwijk; W. van Bokhoven, P. van Elshout, M. de Hart, W. v. d. Lee, J. v. d. Putten, A. Pelders uit Drunen; F Druyts, G. Smith en J. Vorstenbosch uit Vlijmen; A. v. d. Aa uit Nieuwkuijk; H. van Raste ren en J. van der Linden uit Heus- den; L. v. Gerwen en A. de Grauw uit Waspik; P. Grootswagers, M. v. Nieuwstadt, J. van Riel en F. Tim mermans uit Kaatsheuvel; F. van Hest uit Tilburg; A. Lensveldt uit Dussen; W. Raaijmakers uit Ros malen. Afgewezen: twee. EIND EXAMENS H.B.S. Afd. HBS-A. F. Bakkers, I. Bergman, J. Grijs- bach, F. Leenheers, A. W. de Louw, allen te Waalwijk; W. v. Bladel en N. Boeren te Heusden; J. Mimpen te Drunen; H. van Laarhoven en H. Schoenmakers te Raamsdonk; J. Mateijsen te Kaatsheuvel; A. Wete- rings te Geertruidenberg; J. Ver gouwen te Roosendaal. Afgewezen 3. EEN DODE EN EEN ZWAAR GE WONDE, BEIDEN UIT WAALWIJK Op de rijksweg naar Nijmegen, on der de gemeente Heesch, bij Oss, heeft gisteren een ernstig verkeersongeval plaats gevonden, waarvan twee perso nen uit onze gemeente het slachtoffer zijn geworden. Zij maakten met nog twee andere in gezetenen, per bromfiets een uitstapje naar Nijmegen. In een bocht van de weg bij Heesch is, vermoedelijk door glad heid van het natte wegdek, een auto ge slipt en in volle vaart op dit gezelschap ingereden. De heer M. v. d. Steen-Strijk en Me vrouw van Bokhoven Korthout, die ach ter hem reed, beiden uit Waalwijk, wer den met zware verwondingen naar het Ziekenhuis te Oss overgebracht, waar de heer v. d. Steen reeds 10 minuten na aankomst overleed, terwijl mevrouw van Bokhoven een zware hersenschudding bleek te hebben opgelopen. Haar toe stand, die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, is thans zodanig, dat er geen onmiddellijk levensgevaar is. De verongelukte was 31 jaar en ge huwd. Gisterenmorgen zijn op de Mid delbare Vakschool voor de Leder en Schoenindustrie de diploma's uitgereikt aan degenen die met goed succes hun eindexamen hadden ge daan en dat waren er 21 van de 24 cursisten. Ons dunkt, dit is een prij zenswaardig resultaat, dat learen zowel als leerlingen tot grote eer strekt. Bij de officiële diploma-uitreiking waren o.m. aanwezig burgemeester Teijssen, voorzitter van het school bestuur, nog enkele andere heren van het bestuur, de heren gecom mitteerden Mannaerts en Vos, de heren leraren en de geslaagden. Er heerste een feestelijke stem ming, verklaarde de directeur van de school, de heer Ir. Roelof Heyr- mans, want op de eerste plaats was het moment aangebroken dat de di ploma's zouden worden uitgereikt en bovendien was er nog een an dere reden tot festiviteit en dat was het 40-jarig jubileum van de heer Buddingh, die 40 jaren aan de school en het Leder instituut TNO was verbonden. De directeur bracht dank aan het bestuur voor zijn voortdurende be- langstelling, dank ook aan de heren f gecommitteerden, die veel werk I hebben gemaakt van de examens; de pers dankte hij voor haar be langstelling. Wat het onderwijs zelf betreft, zei de directeur, daar zou ik bij een vergelijking met hetgeen in vorige jaren gezegd is, nog over willen opmerken, dat de outillage en in richting van de praktijkruimten voortdurend worden verbeterd. Dat blijkt al zeer duidelijk uit de bouw en de inrichting van de uitbreiding van de looierij-praktijkruimte, die nu eindelijk in volle gang is. Door deze bouw zullen in het volgend jaar nog wel enige moeilijkheden bestaan, maar daarna zal die afde ling dan toch over een praktijk ruimte beschikken, die er zijn mag en daarnaast blijkt de verbetering ook uit het feit, dat de afd. Machi nale schoenfabricage toestemming heeft ontvangen enige nieuwe ma chines aan te schaffen, waardoor o.a. de nu aanwezige Good-Year ma chines van oudere datum vervan gen kunnen worden door het z.g. Economy-systeem. Nadat de directeur verklaard had het gemiddelde examen als zeer be hoorlijk te beschouwen, richtte hij zich tot de leerlingen, voor wie hij uiteenzette aan welke kwaliteiten een bedrijfsleider moest voldoen. Aan de volgende personen reikte hij het diploma uit Afd. Lederbereiding Ang Tjing Lok; H. J. M. Bataille; Han Tik Gwan; L. de Hoop; L. W. van der Lee; Óng Kok Tong, met lof; R. J. Pouw, met lof; Oei Tiong Gie; H. J. Wiesman; A. Chr. Wille men. Afd. Mach. Schoenfabricage W J. M. Baeten, met lof; C. A. M. van Delft; F. C. van Eeten; A. H. M. Hermans; A. H. M. Jansen; A. J. C. Janssens; J. G. H. M. van Lier; J. H. H. J. Otten, met lof; J. J. van Roy; Th. J. R. Schoenmakers; H. P. W. M. van de Vaart.' De heer Mannaerts sprak namens zijn mede-gecommitteerde woorden van gelukwens tot de geslaagden en burgemeester Teijssen deed evenzo terwijl hij ook van zijn recpect ge tuigde ten opzichte van directeur en leraren voor de moeite en zor gen die zij zich getroosten om steeds de belangen van de leerlin gen voor te staan. Namens de geslaagden van beide afdelingen dankten enkele leerlin gen allen die hun op dit slagen had den voorbereid. En toen bezochten allen de tentoonstelling die in een van de lokalen van de school is in gericht en die een fraai en duidelijk beeld geeft van de goede resultaten die op deze school worden bereikt. OVERSTROMING IN BEIEREN. Met boten wordt het verkeer in stand gehouden en bewoners die in gevaar zijn, geëvacueerd. een coverbedrijf zenden, die kan beoor delen of de band nog vernieuwd zal kunnen worden. Het is namelijk van be lang te weten dat het karkas van een band mits in redelijk goede staat een waarde heeft ongeveer gelijk aan de helft van de aanschaffingsprijs. Voor dit bedrag brengt het coverbedrijf immers een nieuwe laag rubber aan op de band, zodat deze weer geheel van een nieuwe ribprofiel voorzien wordt. Een nieuwe band is nu eenmaal duur der dan een gecoverde en toch is er nagenoeg geen kwaliteitsverschil tussen beide. Rijdt dus nimmer een band tot het uiterste op en denkt er aan, indien een band beschadigd is, deze bijtijds door een coverbedrijf te laten repareren. He: geldelijk voordeel dat U hierbij heeft, is waarlijk niet gering. Ook land- bouwband-en kunnen in vele gevallen vernieuwd worden. Autobanden die voor Landbouwtractie geschikt gemaakt zijn, kunnen over het algemeen niet zo gemakkelijk gecoverd worden. Toch moet men een band niet te snel weg werpen of als afval verkopen, want men weet als niet-deskundige nooit of men daardoor niet een verlies lijdt, dat vermeden had kunnen worden. WEES ZUINIG OP UW TRACTOR EN LANDBOUWBANDEN. Momenteel worden er in de Neder landse landbouw circa 32.000 tractoren gebruikt, die een zeer grote waarde ver tegenwoordigen. Een dergelijke kostbare machine, die voor de meeste boeren een grote investering betekent, vergt een grondig onderhoud. Een van de duurste onderdelen, die tevens het meest aan slijtage onderhevig is, is de band, vooral de profielband op de achterwielen. Over het algemeen weet men wel hoe deze banden te behandelen. Men weet dat overdruk en onderspan ning fnuikend zijn, dat te grote snelhe den op een harde weg de band snel naar zijn ondergang voert. Maar zelfs met een goede verzorging komt toch eens het ogenblik dat de band zijn lang ste tijd gehad heeft. Koopt men dan een nieuwe of probeert men het nog zo lang mogelijk met de bijna versleten band te stellen? Wanneer men al die jaren de tractor band zorgvuldig behandeld heeft, moet men hem niet verder afrijden, maar aan DRUNEN. Op de Nenijto sintelbaan te Rot terdam heeft onze athleet W. v. d. Lee het prachtige succes van een promotie weten te behalen. Op de 100 meter, waarin hij als C klasser uitkwam, eindigde hij in de finale op de derde plaats in de tijd van 11.4, waarmede hij promo veerde naar de B klasse. Op de 800 m., waarin hij uit kwam als B klasser, eindigde hij als no. 1 in de tijd van 2.1.7; hier door promoveerde hij naar de A klasse. De tijd van de A klasse was 2.2. JEAN DESSES JACQUES HEIK P8ERRS KALMAAN ■ALEMCiAGA JACQUES GRIFTE Naast rose en lichtblauw zullen we in Frankrijk deze zomer heel veel witte japonnetjes, mantels en costüums tegenkomen. De reden hiervan is, dat wit bijna iedere vrouw flatteert en bovendien kan een wit kledingstuk met welhaast iedere kleur gecombineerd worden. Dus brengen vele Parijse ontwer pers een aantal witte wollen kle dingstukken in hun „tussen"-col- lectie, die bedoeld is voor de zomer. Voor witte kleding komen wollen materialen het meest in aanmer king. Vooral voor costuums, drie kwart- en lange mantels, voor de wandeljapon en de namiddag-jurk. Er wordt door de Parijse ontwer pers zeer veel wollen (z.g. „Engels"), flanel verwerkt. Daarnaast wollen mousseline, jersey, kortharige ve lours en witte wollen crêpes. Het voordeel van deze stoffen is, dat ze een zomerse indruk maken en toch voldoende beschutting ge ven wanneer de wind guur is. Dus zeer zeker ideaal voor het Neder landse klimaat, Oneindig zijn de variaties op het gebied van witte zomerkleding. JEAN DESSÊS brengt bijv. 'n witte fr wollen jersey wandeljapon, waar van de mouwen in driehoeksvorm werden ingezet. De afwezigheid van een kraag garandeert mogelijkhe den met shawls en piqué garnerin gen. Evenals Jacques Heim brengt Dessès ruimte in de rok aan. Dessès doet dit door ingezette heupstuk ken, Heim daarentegen brengt de „trompet-lijn", die van boven zeer nauw en even boven de knieën zeer wijd is. Vrijwel alle modellen van Heim zijn ceintuurloos. De elegante japon van de tekening werd ge maakt van witte wollen crêpe. De accessoires kunnen door het neutra le wit tot in het oneindige worden gevariëerd. JACQUES GRIFFE heeft zijn ei gen ideeën over witte wollen zo merkleding, zoals bijgaande illus tratie laat zien. Men moet van dit soort driekwart mantels houden. Practisch en doelmatig is dit model zeker: of het elegant is, laten wij in het midden. Om eerlijk te oordelen moeten wij er echter bij vermelden dat deze mantel (van wollen mous seline) op letterlijk elk soort japon en costuum kan worden gedragen. Dan is daar nog PIERRE BAL- MAIN: de „evenwichtige", zoals we hem zouden kunnen noemen. De man die van klassieke kleding houdt. Die niet alleen evenwichtig is, maar ook in grote mate conser vatief ,en zich niet kan verenigen met modellen, die uitheems zijn en daardoor snel uit de mode raken. Pierre Balmain interpreteert de „witte mode" in de vorm van een witte wollen jersey zomermantel. Eenvoudig van lijn, maar zeer stijl vol. De pas rond de schouders wordt onderbroken door ferme zakken: de enige garnering (ruimschoots vol doende) die deze mantel rijk is BALENCIAGA brengt 'n costuum van witte cheviot. Een materiaal dat niet alleen sterk is, maar door de dikte van de garens zich uitstekend leent voor het maken van tailleurs. Van de martingale heeft Balenciaga nog niet genoeg. Getuige het spor tieve jongemeisjespakje van de te kening. Het is belangrijk voor witte kle ding de beste materialen te kiezen, die verkrijkbaar zijn. Goede (wol len) materialen hebben niet alleen het voordeel langer mee te gaan, maar worden ook minder snel smoe zelig en vereisen minder onderhoud.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6