OOM fc ESMANN Voor de Vrouw 0 ICEMNLIEFDE woens -prijzen Italië. Het detail kenmerkt de mode FEUILLETON 78' 88c 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 JULI 1954 6 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 21 JULI s-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND V£NE2. |A NI QAROSA S I M 0 fl FABIAN FERDINAND! ANT0MELL CAPUCC. 2KB Een prachtpartij kinder schoenen, geheel leder ge voerd, met dubb. crêpe zolen in bruin en beige, ook in gespmodel, maten 36-39 5.48. 32-35 4.88, 28-31 4.48, 24-27 3.88, O 98 22-23 3.48, 20-21 Compote- of pudding- schaaltjes, helder glas, leuk model, ©"Sc 6 stuks voor O J Partij bontgeweven zephirruities, voor kinder kleding en kampeer- qqc blouses, 80 cm. br. Vö Als extra opruimings aan bieding, sanlor jongens jacket, in de modekleuren, voor leeftijd 6 jaar £)38 kl. stijging per maat. V Beddentijk, prima kwaliteit in fris gekl. strepen, gt 98 140 cm. breed 1 Interlock herensinglet-of sportbroek, extra zware kwaliteit, g. 4Q maten 5, 6 en 7 I Restant partij prima gras linnen slopen, met royale overslag. 62x72 cm. gt 88 normale prijs f 3.95 I Restant partij extra zwaar graslinnen, voor lakens, slopen en verpleeg- stersschorten, 4 88 150 cm. breed Groot blik lever- 4 Cc pastei, inh. 200 gr. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Fantasie herenanklets, Fil d'Ecosse, met perion versterkt. Gesort. koekjes, 250 gram 45c Wit plastic ceintuur, met linnen effect, aparte gesp, 2 cm. breed "Ffïc extra lang 0.88 3 cm. breed extra lang 0.98 Vulpenhouder, m. 1 4 krt. gouden pen, sierlijk model, 1 jaar schriftelijke ngg garantie „Alpa", naald voor het op halen van ladders in nylon- en fijne zijden kousen. Gemakkelijk en prac- gÊ S3 tisch in het gebruik 1 BELLENGH De huidige mode komt tot uiting in het detail, dat de aanblik van een reeds bekende lijn verandert en een nieuw evenwicht in de structuur van het costuum teweegbrengt. Het belang van de kleinigheden ontgaat niet aan het oog van een ter zake kundige, want zelfs een paar centi meter te veel of te weinig in een kraag kunnen het effect van een creatie bederven. De mode is een wonder van even wichtskunst. Zij bedient zich van kleinigheden en dwingt de ontwer pers hun hoofd te breken bij het moeizame zoeken naar een nieuwe techniek, teneinde elk seizoen de modellen een nieuwe toets te geven. Midden in het seizoen kan het nut tig zijn kort samen te vatten welke de waardevolste bijdragen zijn, die de couturiers ons hebben geschon ken voor onze zomerse elegance De platte kragen vindt men in alle collecties, ze accentueren de jeug dige allure van vele robes chemi- siers. Bij de tailleurs presenteren ze zich met minder nadruk en ze zijn vrijwel verdwenen van de zo mermantels met hun rechte lijn en staande boordjes of sportieve kraag jes van beperkte afmetingen. De matrozenkragen vallen vooral in de smaak bij de heel jonge vrouw, die ze met enthousiasme heeft aan vaard. De bolero-jasjes van lichte wol, met succes door Venetiana gelan ceerd, hebben modehuizen en bou tiques veroverd. Dames van een ze kere leeftijd houden er van omdat ze jong maken, en de jeugd draagt ze, omdat ze haar rechtens toeko men. Recht van coupe, niet al te kort, hebben ze het voordeel, de ge vulde vrouw wat slanker en de te magere wat gevulder te doen schij nen. Ze flatteren iedereen, uitgezon derd de uitgesproken lange vrou wen. Het vest van wollen stof in Schot se ruiten, afgezet met effen, geeft n zeker raffinement wanneer men het onder een effen tailleur draagt. Het effen vest, gedragen onder een tailleur van fantasiestof maakt min der effect. Vele zomerse deux-piè- ces van lichte witte of rose alpaga bestaan uit een mouwloos jasje in de vorm van een heren vest over een geplisseerde rok. Jasjes met stiksels, minder stijf dan de jasjes met baleinen, vallen in de smaak bij de dames. In Italië worden ze door Capucci gebracht en als het idee opgang maakt, kan het aanmerkelijk invloed hebben op de najaarsmodel. Hemdjasjes wordeng ebracht door Veneziani, die ze tooit met een fijn geplisseerd of geborduurd „plas tron". Ze zijn bestemd om 's och tends gedragen te worden over een nauwsluitende rok. Stofjassen van lichte wol, ver werkt als tussor of shantung. Ze zijn ook heel mooi van wollen po- peline met een klein motiefje. Ze worden uitgevoerd in zachte pastel tinten en kunnen van de ochtend VAN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN": *1) Weer keerde Gordon terug op zijn schreden en even later klopte hij aan bij de hut van de man. Mr. Rodriguez toonde in niets, dat hij verbaasd was door zijn komst. Hartelijk noodde hij de of- fisier uit tot binnenkomen. „Hebt u het hoofdstuk doorgelezen?" „Inderdaad", zei Gordon. „En 't vertoonde veel overeenkomst met het geval, dat wij hier aan boord hadden. Ik vond echter nog iets en daar werd mijn aandacht door ge trokken. Misschien vindt u het erg onbescheiden, maar het wekte zo- Zeer mijn nienwsgierigheid op, dat ik het u even wilde vertellen en tevens wilde vragen wat dat bete kent. Ik bedoel dit." Gordon sloeg het boek wederom open en wees op de regels in het oud-Peruaanse schrift. Mr. Rodri guez volgde zijn aanwijzing en Gordon, die de man scherp gade sloeg, zag duidelijk dat hij schrik. „Dit?" vroeg hij verward. „Och, het is niets. Ik kreeg het boek van een vriend, die zeer geïnteresseerd was in assyrisch schrift. Hij kende mijn hobby voor „crime" en schreef enkele regels van een oud assy risch wetboek als herinnering op deze pagina. Ik weet niet precies wat het betekent, maar het gaat over diefstal, die altijd gestraft wordt." Gordon voelde dat de man loog. Had Tequita niet gezegd, dat het oud-Peruaans was? Wat kon Rodri guez voor een reden hebben om dat te verbergen? Hij had die, want 't was uitgesloten, dat Peruaans spij kerschrift en Assyrisch hetzelfde waren. Vergiste de man zich en kon hij zich niet goed meer herinneren wat het precies voor soort schrift was? Dat was een kleine mogelijk heid, doch Gordon wenste die voor lopig niet aan te nemen. Hij luis terde verstrooid naar mr. Rodrigu ez, die weer teruggekeerd was tot de geschiedenis, die hun beider aan dacht had. Af en toe gaf hij 'n ant woord en maakte hij een vage op merking. Er rijpte een plan in zijn brein. Het was zot, idioot, maar als hij verkeerd was, was er nog niets verloren. Het was te proberen. Een laatste kans. „Heb ik of heeft iemand y al ver teld van onze laatste ontdekking?" vroeg hij de man. „Nee, hoe dat zo? U hebt me wel verteld, dat miss Marino de gesto len voorwerpen in haar hut ont dekt heeft. Bedoelt u dat dan mis schien?" ,Nee", antwoordde Gordon. „Van middag hebben wij ontdekt, dat de verstekeling die hier aan boord is I gevonden, ons een valse identiteit opgegeven heeft. Zijn naam luidt: Giuseppe Marino. Hij is een broer van miss Marino. Bovendien is er een brief gevonden, waarin die broer aan zijn zuster bekent, dat hij een moord gepleegd heeft. Deze brief werd gevonden in miss Mari no's kast in haar hut. Ons komt het thans voor, dat de zaak „rond" is. Beiden ontkenden hun schuld, maar nadat de zaak nog eens scherp ge zet was, gaf Giuseppe Marino toe de moord gepleegd te hebben." „Maar dat is prachtig", riep mr. Rodriguez uit. „Ik mag u wel feli citeren met uw prestatie. Dat is waarlijk kranig werk." „Ik heb het tevens aan uw op merkingen te danken", zei Gordon met een werkwaardig strak gezicht. „Ik ben blij, dat we zover gekomen zijn. De bewaking van het schip kan nu opgeheven worden. Beide personen zyn in hun hespectieve- lijke hutten geconsigneerd. Er kan nu niets meer gebeuren." Mr. Rodriguez sprong op. Hij lachte vrolijk. „Dit is de eerste zaak, waarbij ik daadwerkelijk heb mogen meehelpen een moordmys terie op te helderen. En het is goed gelukt. Wat denkt u van een zachte dronk om dit succes te vieren?" Gordon zag zo gauw geen uit vlucht om hieraan te ontkomen en zag zich genoodzaakt te drinken op een zaak, waarvan hij de goede uitslag eigenlijk verfoeide. Hij for ceerde echter een glimlach en dronk met Rodriguez mee. „Het zal u wellicht geen windeie ren leggen, dunkt me, mr. Jenkins" zei Rodriguez. „De maatschappij zal uw houding toch wel naar waarde weten te schatten, dunkt me. Een promotie wellicht." „Ik heb niets anders dan mijn plicht gedaan", weerde Gordon be scheiden af. „Dat is valse bescheidenheid. Het is aan uw moed en doortastendheid te danken, dat deze geschiedenis tot een bevredigend einde is ge bracht. Tot tweemaal toe bent u maar nauwelijks aan de dood ont snapt Gordon kreeg een klein schokje, toen hij deze opmerking hoorde. Hij zweeg echter en Rodriguez vervolg- tot de avond worden gedragen. Romantische lijn. Marucelli heeft de romantische lijn weer opgeno men en accentueert deze door ge fronste volants onder langs rok en mouwen. Soms is ook de ronde hals uitsnijding daarmee afgezet; dan is er een zwart fluweeltje doorheen geregen, dat eindigt in een platte strik. Japonnen in deze stijl verei sen een dunne wollen stof met een fijn, regelmatig lijnpatroon over een licht fond. Korte vilten manteltjes van vlot te, sportieve allure, in levendige kleuren en met knopen van wit pa relmoer. De pseudo-kraag is eigenlijk geen kraag, doch een incrustatie van flu weel of atlas, die een bedriegelijke voorspiegeling geeft van een niet aanwezige kraag. Simonetta is er de ontwerpster van en brengt hem in haar collectie in velerlei vormen. Op een mantel van pioenrode wol maakt een ronde, zwart fluwelen pseudokraag die in ronde lijn om de hals loopt en terzijde van de dub bele sluiting eindigt, een uitstekend effect. „Mathematische" jasjes van Fabi- am, die op de rug recht zijn, doch van voren, dank zij een zeer vernuf tige coupe, licht getailleerd zijn. 3/4 mouwen in wollen japonnen, iets korter dan tot dusverre en ein digend zonder manchet in 'n kleine vernauwing onder de elleboog. Neb- bia werkt ze af met drie knopen. Wijde rokken in zomerjurken van wollen popeline, met eigenaardige hoogteverschillen verwerkt in de coupe, waardoor de figuur iets lichts en zwevends krijgt. Nog steeds veel plissé in de mo dellen van Bellenghi, rokken met van voren twee waaiers van plissé bij de tailleurs van zomerwol, ge plisseerde stukken onder in de rok ken van middagjaponnen van wol len voile. „Maiden Queen" decolleté's in de chemisiers van Maide, d.w.z. naief- ronde halzen, geaccentueerd door sierlijk borduurwerk in bloemmo tieven. Vlechtmotieven van felgetinte wol op wit vilten jasjes. Vlechten van rode wol op een pantalon in Schotse ruiten, vlechten van gele wol op een donkerblauwe jumper. Raffia en koraal voor borduursel op rokken van laken of vilt en voor wollen badcostuums in de door Daz- za gecreëerde tunica-lijn. Gabardine baretten in levendige kleuren in jockey-lijn, met vierkan te bol, gecreëerd door Manacorda, ter aanvulling van ochtend- of reis- tailleur. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Grafisehe Nijverheid Drukkersleerling Bouwnijverheid Timmerlieden Schilders Metselaars Halfwas schilder L.l. timmerman Schoen en Leder Schoenstikkers Overleersnij ders H*ndschoenen-coupeurs Bijtuigers Machine-zwikkers Doorzetters Overhalers Hakfrontschuurder Hakkenafwerker Zoolleerstanzer Binnenzoolstanzers Kantenschrooiers Afmakers Prima ophalers Hulp-ophalers Inpakker. Div. hulparbeiders schoenfabriek voor alle afd. tot 35/40 j. Sjouwers (nathuis) lederfabriak tot 20 jaar Jeugdige schoenfabr.arbeiders voor alle afdelingen. Schoenstiksters Plaksters Handschoenstiksters Magazijnknecht. Kurk-Hout-Stro: Machinale Houtbewerker. Metaalnijverheid Mach. bankwerkers Stempelmaker Halfwas automonteur L.l. plaatwerker L.l. constructie-bankwerker. L.l. machine-bankwerkers Handel L.l. winkelbediende vr. Hotel Messroombediende. Meisjes voor garderobe. Cantinejuffrouw. Werksters. Vrije beroepen Steno-typiste Kantoorbedienden mnl. en vr. Boekhouder. Ass. Boekhouder. Huish. diensten Dagmeisjes Werkmeisje (R.K. instelling) Huishoudster Dienstbode (dag en nacht). BIEDEN ZICH AAN: Schoenen en Leder: Modeleurs. Stikmeester. Werkmeester Fjnishafdeling. Werkmeester Zwikkerij. Werkmeester Stanzerij. Bedryfsleider kleine schoen fabriek. Magazijnknecht schoenfabriek, L.l. sorteerder Lederfabriek. Huish. diensten Werkster (avonduren). Deze bekendmaking is geldig vanaf 19 Juli t.m. 24 Juli 1954. de: „Het zou me zeer bevreemden als uw maatschappij dat niet zou waarderen. BovendienMr. Ro driguez trok een geheimzinnig ge zicht" .uw kapitein heeft me in vertrouwen meegedeeld, dat hij een zeer gunstig luidend rapport over u geschreven heeft. Nee, ik geloof werkelijk, dat u een goede kans hebt." Gordon werd haast misselijk van het geklets van de man. Voelde de ze dan niet, dat alles wat hij zei als een scherp mes in Gordon's ziel sneed? Ten koste van Lucia promo tie maken? Bah.... Judasloon! Hij dronk in één teug zijn glas leeg en stond op. „Ik moet gaan, Mr. Ro driguez. Hartelijk dank voor uw gastvrijheid. Goede nacht." „Goede nacht, mr. Jenkins". Met moeite bedwong Gordon zich de deur hard achter zich dicht te trekken. Wat een draak van een ke rel! Langzaam liep hij in de richting van de rooksalon, waar hij de kapi tein verwachtte. Wat zou deze zeg gen van zijn plan? Was het te zot in zijn ogen? In gedachten repeteer de hij de zinnen die hij zeggen zou. Hij moest al zijn geschut opstellen om de man tot overgave te dwin gen. Dit moest geprobeerd worden. Morgen bereikten zij Miami en dan was het te laat. Vastbesloten liep hij weer naar boven. In de rooksalon trof hij de gezagvoerder, die in druk gesprek gewikkeld was met dokter Merry- land. „Verdraaid", riep hij geërgerd uit, toen hij Gordon opmerkte. „Wat is dit nu weer. Ik dacht dat jij al in je bed zou liggen, en je loopfrhier nog rond? Waar is dat goed voor?" „Ik moet u dringend spreken", zei Gordon, zonder acht te slaan op de opmerkingen van de kapitein. Het duldt-geen uitstel, kapitein." Dokter Merryland wilde opstaan, doch Gordon wenkte hem te blij ven zitten. Gordon schoof 'n stoel bij en begon dan op zachte en ge jaagde toon te spreken. Naar ge lang hij vorderde, werden de ogen groter. Toen hij klaar was met zijn verhaal, barstte de kapitein uit: „Maar dat is idioot! Te gek om over te praten. Ik begin te vrezen, dat het je in je hoofd geslagen is." Nogmaals begon Gordon te pra ten, doch hij voelde, dat hij tegen een muur stootte. Beslist schudde Michael Jones het hoofd. „Geen sprake van. Het is te dwaas om over te redetwisten. Je hebt toch zelf de bewijzen in handen Wat wil je nu nog (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6