l?i5rWill S emse TOUR DE FRANCE van 26 t/m. 31 Juli GESLOTEN Het Nederlands elftal behoeft groepsverband Een „duur" horloge tegen „populaire" prijs! DE KRINGKAMPIOENSCHAPPEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 JULI 1954 6 Rijk geborduurde LAKENS flinke maat 4.48 SLOPEN knoopsluiting 1.79 1500 meter KATOEN BLAUWE KEPER en andere stoffen alles voor 89 ct. 700 HEREN- P Y A M A'S in unikeper, fla nel en strepen 7.98 GERUITE OVER HEMDEN met borstzak alle maten 3.98 MOLTON DEKENTJE 80 x 100 zachte kleuren en dessins. 2.95 POPLIN ZOMERROK rood, groen, koren en zwart, 8.95 MOLTON DEKENS zolang de voor raad strekt flinke maat 2.48 M. Demmers 24 j. te Waalwijk. Huwelijken Ga W. van der Lee 25 j. te Loonopzand en E. van de Wiel 22 j. te Waalwijk - J. C. Kuijpers 29 j. te Gilze- Rijen en M. A. P. M. Hensen 25 j. te Waalwijk J. C. v. Seters 25 j. te Raamsdonk en J. A M. Hornes 23 j. te Waalwijk. Ingekomen M. A. Mateijsen van Waspik; L. Timmermans van Amsterdam; J. F. M. Ver- wiel van aren; M. P. H. Minten van Heesch; A. M. H. Prevoo van Margrtiten; L. S. M. v. Daal en gezin van elmond; G. C. W. J. Dirks van Venray. Vertrokken A. J. A. Hooft Hooft van Huijsduijnen en echt- gen. naar Ostterhout; P. J. A. M. Ras naar eeswijk; H. J. van Boxtel naar Sprang-Capelle; G. W. van Heesbeen naar Vun'ht J. J. de Leijer nar Kaapstad (Z. Afrika) H. W. F. M. van de Vaart naar Utrecht. Daartoe oefenwedstrijden tegen zwakkere clubelftallen De KNVB laat het voorlopig Ned. Elftal als regel een oefen wedstrijd spelen voor een inter landwedstrijd. Vóór die tegen Zwitserland gebeurde dit niet, omdat tussen Stockholm en Zu rich maar 10 dagen lagen. Die oefenwedstrijden gaan meestal tegen sterke buiten landse profteams, Franse, Duit se en Engelse en die aantrekke lijke tegenstanders trokken dui zenden toeschouwers. Het voor lopig Nederlands elftal heeft met afwisselend succes tegen deze profteams gespeeld. Soms was het een leerzame oefenwedsctrijd voor onze jongens, maar als de hoortegenstanders het als een tegenstanders het als een par tij-je vacantievoetbal opvatten, was van van een behoorlijke te genstand geen sprake. De Technische Commissie zat dan met de grootste moeilijkheden. Een voorlopig Nde. elftal wordt zelden in zijn geheel gehandhaafd. VACANTIE. Volgende week hebben w\j vacantie onze zaak is dus H. VAN MIL—VAN SPRANG Zondag 25 Juli a.s. worden in het zwembad „HET HOEFSVEN", Waalwijk QOPf in div. dessins. GESLAAGD. Voor het diploma 3-jarige Mulo slaagden alle candidaten van de R.K. St. Michaëlschool te Waalwijk. Het zijn W. A. J. Aussems, Kaats heuvel; M. G. Beex, Kaatsheuvel; N. Htuer, Kaatsheuvel; J. W. A, A. van de Put, Kaatsheuvel; A. M. Lommers, Els- hout; N. Dekkers, Drunen; Fr. Kamp, Kaatsheuvel en P. H. T. van den Bracht, W. A. Dekkers, B. P. H. Hens, K. J, Ketelaars, P. A. Pulles, J. T. G. de Vaan en H. C. M. Vrijhoeven allen te Waal wijk. Voorts slaagden te 's-Bosch voor het Mulo-examen A. de Bruijn, Raamsdonksveer; A. Fens, R'donk; G. Heesters, Geertruiden- berg; A. Kuiper, Geertruidenberg; C. Kuysters, R'veer; C. Prinsen, R'veer; M. de Bonth, Vlijmen; L. van den Broek, Waalwijk; P. van Dongen, Waalwijk; G. Elshout, Drunen; G. Govers, Heus- den; A. de Gauw, Drunen; W. Aussums Kaatsheuvel; P. van Bracht, Waalwijk; M. Beex, Kaatsheuvel; P. Pulles, Waal wijk; W. Dekkers, Waalwijk; B. Hens, Waalwijk; N. Heuer, Kaatsheuvel. J. de Kroon, Vlijmen; M. van Rooij, Raamsdonksveer; C. van Strien, Raams donksveer; C. Hens, Waalwijk; M. Hes- selberth. Waalwijk; C. van Huiten, Waalwijk; G. Koks, Drunen; E. Kooien, Waalwijk; F. Kamp, Kaatsheuvel; K. Ketelaars, Waalwijk; A. Lommers, Els- hout; N. Dekkers, Drunen; J. van der Put, Kaatsheuvel; J. de Vaan, Waal wijk; H. Vrijhoeven, Waalwijk. C. Soeterboek, Kaatsheuvel; G. van der Sanden, Waalwijk; M. de Rooij, Waalwijk; M. van der Put, Kaatsheu vel; P. Steenbergen, Waalwijk; M. Lom- barts, Waalwijk. Het elftal tegen Zwitserland week zeer sterk af van dat tegen Zwe den. De voorhoede was drastisch gewijzigd v. d. Kuil, v. Melis en Bennaars hadden plaats moeten maken voor Dillen, W. v. d. Gijp en Bleyenberg Miche'ls was van rechtsbinnen naar linksbinnen ver plaatst, Klaassen was weer rechts half en Tebak was door Boskamp vervangen. Zonder oefenwedstrijd moest dit elftal naar Zurich tegen Zwitser land, dat wegens de laatste resul taten in interland-verband als veel sterker moest worden beschouwd. Voor ons betekende dit een „inter landwedstrijd", voor Zwitserland slechts een laatste oefenwedstrijd voor de wereldkampioenschappen. Dat we verloren hebben, lag voor de hand en de cijfers vielen geluk kig nog al mee, WAGTMANS NAAR DE VIJFDE PLAATS. Jan Nolten rukt op. De zwaarste bergetappe in de Tour de France met drie zware cols, de Tourmalet, de Aspin en de Pey- resourde, heeft de gelederen van de renners degelijk en definitief? door elkaar gegooid, 's Avonds in Luchon prijkte de Franse regionaal Bauvin in de gele trui van Wagt- mans, waarop hij al enkele dagen stormaanvallen had gedaan, die Wagtmans tot dan toe met succes had afgeslagen. Maar de ineenstor ting van de vesting was volkomen: van een achterstand van 9 seconden voor Bauvin na de eerste bergetap pe over de Aubisque, waarin Nol ten en Wagtmans als 6e en 7e bin nenkwamen, naar een achterstand van 19 minuten en 20 seconden voor Wagtmans, nu op de 5e plaats achter Bauvin, Bobet. Schaer en Kubler. Als 43ste kwam de gele trui-drager in Luchon, zowat 18% minuut achter de winnaar. Maar Koblet moest, wat kort tevoren zijn concurrenten waren, maar nu zijn meester, omtrent een half uur prijs geven. Beide renners werden ge plaagd door verwondingen, die ze eerder hadden opgelopen. Onze grote man werd in de Py reneeën Jan Nolten. Met Wagtmans kwam hij over de Aubisque in de zelfde tijd als de winnaar Ockers in Pau aan als 6de; eenzaam werkte hij zich over drie cols en arriveerde als vijfde in Luchon op nog geen 5 minuten achter de winnaar, terwijl hij toen nog niet naar adem stond te happen. Twaalf minuten na Bau vin kwam als 19e Hein van Breenen binnen. En dank zij vooral de pres taties van deze twee behield Neder land zijn tweede plaats in het ploe- genklassement achter de Zwitsers en voor de Fransen en de Belgen. Voorting werd 29ste, Faanhof 49ste, Van Est 54ste en Suijkerbuijk 72e. In het algemeen klassement maakte Nolten een sprong naar voren naar de 7e plaats achter 22.19 achter Bauvin. Van Est zakte naar de 21e plaats. Het grote nieuws van Woensdag was het opgeven van Hugo Koblet, 85 km. buiten Luchon. Hij kon zich onmogelijk handhaven. Met hem verdwenen twee andere Zwitsers van het toneel. Overigens was het een tamelijk rustige etappe van Luchon naar Toulouse, die door de Belg de Bruyne werd gewonnen in de sprint in een groepje van drie, dat met hem de karavaan was ont vlucht. Na de inspanningen van de vorige dag spaarden de renners zich kennelijk. Alle Nederlanders zaten in het peleton, dat een mi nuut of vijf na de winnaar, die met zijn trawanten op een minuut door een groepje van vijf man werd ge volgd, in Toulouse binnenliep. Veel wijziging kwam er niet in het alge meen klassement. Bauvin hield de eerste plaats, gevolgd door Bobet, Schaer, Kubler, Wagtmans op 19.20, Mallejac en Nolten op 22.19. Wim van Est bleef 21ste, Voorting 24ste, Van Breenen 29ste, Faanhof 52ste en Suijkerbuijk 75ste. Nederland behield zijn 2e plaats in het ploe- genklassement op 22.15 achter de Zwitsers, maar de Belgen namen de derde plaats over van Frankrijk en zit op 17.13, gevolgd door Frankrijk. Maar wat voor waarde heeft een dergelijke interlandwedstrijd Elf goed willende jongens, die stuk voor stuk over behoorlijke capaci teiten beschikken, maar die in het geheel niet op elkaar zijn ingesteld. Het teamverband was dan ook ver te zoeken. De voorbereiding voor een interlandwedstrijd moet dus herzien worden. De Hongaren hebben in Londen en in Budapest bewezen, dat zij de sterksten van Europa zijn en dat de voetbalsuprematie van Enge land is afgedaan. Waardoor Door het teamwork van dit Hongaarse elftalDat teamverband wordto p- gevoerd in de oefenwedstrijden, niet zoals wij gewend zijn tegen keien van profs. Neen, vóór de Hongaren naar Engeland gingen, speelden zij vriendschappelijk in Parijs tegen een elftal van de Re- naultfabrieken, vóór de wedstrijd tegen Engeland in Budapest speel den de Hongaren tegen een Neder landse combinatie te Amsterdam en nu hebben deze strekste voet ballers van het continent gespeeld tegen de Luxemburgse club Union, versterkt met 3 spelers van Red Star en 3 spelers van Go Ahead, dat in Luxemburg toert. Drie zwakke tegenstanders, waarin de Hongaren ruimschoots gelegenheid kregen om hun combi natievermogen op te voeren en het teamverband nog meer te perfec tioneren. Deze Hongaren hadden even goed tegen sterke Italiaanse of Spaanse profclubs kunnen spe len, doch men hechtte meer waar de aan zwakke. In Parijs was in het geheel geen publiciteit aan de ze wedstrijd gegeven en slechts enkele honderden stonden langs 't veld, dat geen tribunes rijk \yas. In Amsterdam waren 40.000 toe schouwers, maar deze wedstrijd gold ook als een jubileum wedstrijd voor de Amsterdamse VB, die een goede recette best gebruiken kon. Maar afgelopen Zondag waren in Luxemburg een paar duizend men sen aanwezig om dat Hongaarse wonderteam met 100 te zien ze gevieren. De kracht van deze Hongaren ligt in het feit, dat de spelers vol komen op elkaar zijn ingesteld een geweldige samenwerking tus sen de linies onderling, teamver band en teamwork. De Hongaren volgen in hun voorbe reiding een apart systeem; oefenwed strijden tegen zwakke tegenstanders, en kel en alleen om het teamwerk op te voeren. De wereldkampioen Uruguay denkt er anders over. Men speelde tégen Zwitserland, vorige week tegen Real Madrid in Spanje en afgelopen Woens dag tegen de Belgische landskampioen Anderlecht in Brussel. Het Nederlandse systeem is het zelfde: hoe sterker de tegenpartij, hoe belang rijker wij dit vinden voor het voorlopig Ned. Elftal. De pers schrijft, dat de tijd gekomen is, dat de KNVB een streep zet onder het interland-voetbal. Maar voor het ko mende seizoen zijn nota bene reeds vier wedstrijden vastgesteld 24 OctoberBelgiëNederland. 13 Maart: NederlandDenemarken. 3 AprilNederlandBelgië. 1 MeiIerlandNederland. We moeten dus verder in het komen de seizoen. De technische commissie zal vroegtijdig moeten beginnen om een se- lectieploeg voor een wekelijkse training uit te nodigen; uit die selectieploeg het sterkste elftal moeten samenstellen en dat laten spelen tegen de beste clubteams van ons land. Maar dan slechts wijzigingen aanbren gen in uiterste instantie. Als een dergelijk team gelegenheid krijgt eeri wedstrijd of 6 te spelen in de zelfde combinatie, dan zal het een „in gespeeld elftal" zijn en dan zal de waar de blijken van teamverband. Zoals we nu naar Zurich gingen, wa ren we al verdronken voor we water hadden gezien. Elf goede voetballers vormen nog geen goede combinatie. Dat verkrijgt men alleen door steeds met hetzelfde elftal te spelen tegen doodge wone amateurteams. Hongarije won in Londen met 63, hetzelfde elftal op Budai na, die vervan gen was door Todt, sloeg de Engelsen in Budapest met 71, en ditzelfde elf tal van Budapest met enkele reserves maar ook met Budai, is zich nu in Lu xemburg aan het voorbereiden op de we reldkampioenschappen. Wie had gedacht dat deze veel besproken Hongaren hun oefencampagne zouden voorzitten la... Luxemburg tegen... Union? Vervolgens togen zij naar Zwitserland. Daar hebben zij twee oefenwedstrijden gespeeld, n.l. tegen de tweede klasser Solothurm, die met 10—0 gewonnen werd (men was de tel daar zelfs kwijt geraakt) en van Young Boys met 90. Al weer bewijzen hoe men het spelen van oefenwedstrijden ziet. Het gaat niet om de tegenstander, het gaat alleen om met dezelfde combinatie tot sterker samenspel te komen en het raffinement om doelpunten te maken te verhogen. Laat dan ons Nederlands elftal in September enkele oefenwedstrijden spe len, b.v. tegen AGOVV in Apeldoorn, Achilles in Assen of 't Gooi in Hilver sum. Recettes zijn dan bijzaak geworden, maar het gaat dan om de opvoering van het teamwerk! HET NOORDEN OP WEG NAAR BETALING. Het heeft er: lange tijd de schijn van gehad, dat het nationale voetbalrumoer aan het Noorden voorbij zou gaan. Aan de besprekingen van de eerste klassers werd weinig of geen aandacht geschon ken en her en der leek het erop, dat de gebruikelijke sfeer van afwachten en de kat-uit-de-boom-kijken zou blijven han gen. Om niet te spreken van een vage onderstroom van hoop, dat alles ten slotte nog wel weer op z'n amateuristi sche pootjes terecht zou komen. Maar eensklaps is het allemaal anders geworden. Vooral rond Be Quick gonst het van de geruchten. De Groningse Good Old, die immers in het kielzog vaart van de zo plotseling van koers veranderde KNVB, zou Micky Clavan hebben gevraagd, men spreekt in het zelfde verband van Luiten en v. d. Bo- gert, noemt verder de WW'er Walburg (Noordelijk elftalspeler) en de Veloci- taan Kuipers, terwijl ook de namen van sommige GVAV'ers (verdedigers) ter sprake werden gebracht. De canards wa ren plotseling losgebroken, en het voet balvolk heeft moeite zijn interesse tus sen al dat „hot news" in de voetbal wereld en de Tour de France te verde len. Wat ervan waar is? Van Be Quick-zijde vernam ik, dat men officieel vanwege het bestuur niets, maar dan ook niets heeft ondernomen om aan nieuwe spelers te komen. „Wij wachten", zo werd mij verzekerd, „in de tegenwoordige chaotische toestand, waarin de Bond verkeert, rustig af. Tot de KNVB bekend maakt, onder welke voorwaarden en tót welke grenzen men de verenigingen zal toestaan de voetbal lers vergoeding toe te staan. Er zullen eerst definitieve richtlijnen moeten komen voor wij nadere maatregelen kunnen treffen". j i Andree Roosenberg, Eén naam werd boven nog niet ver meld: die van Andree Roosenburg. Ook hij, zo heet het, zou door de Groningers zijn aangezocht. Sinds zijn terugkeer uit Italië wil hij niets liever dan ook hier de voetbalschoenen nog weer aantrekken en de Noordelijke voetbalaanhangers iets laten meeproeven van de kanonskogels, die hem bij Florentina zoveel furore heb ben doen maken. Er komen nu, bij de nieuwe-koers in de Bond, kansen voor deze oud-internationaal, maar het ziet er naar uit, dat de band met Sneek het hechtst zal blijken te zijn. Men heeft dezer dagen de Noordelijke eerste klassers verweten, dat zij niet, als die van elders, groepsgewijs haar wen sen en bedoelingen kenbaar maken. Juist is dit echter niet, omdat Be Quick im mers de andere voor een fait accompli heeft gesteld. En dat werkt nu door. In verschillende verenigingen heeft men met zijn spelers overleg gepleegd en de „uitdaging" van Be Quick aan vaard. Gaat men op Esserberg tot be taling over, dan zal men zelf ook voor een regeling in die richting vatbaar zijn. Men zal uiteraard de Bondsaanwijzingen moeten afwachten en rekent op de club- trouw van zijn spelers. Tot zolang. Versterking nodig. Terwijl andere clubs afwachten of in tern aan koerswijziging dokteren, hebben wij alsdus onze zegsman eerlijk gezegd, waar het bij Be Quick op staat. Stellig, de oudste Groninger voetbalclub is altijd een voorstandster van het ama teurisme geweest, maar thans, nu de KNVB zijn inzichten radicaal heeft ver anderd, zag men zich voor de keuze ge plaatst. geruisloos en langzaam verdwij nen naar lagere regionen, of wel op n Horloge met alle goede eigenschappen,die zo kenmerkend zijn voor Prisma. Prachtige lijnen, perfect j precisie-mechanisme en... bizonder l^ag geprijsd: Chroom, edelstaal achterkast, 15-steens anker. Waterdicht, Incabloc-schokbreker, anti-magnetisch. PRISMA basis van de moderne mogelijkheden proberen het verworvene in stand te houden en de club ook onder de nieuwe omstandigheden een waardige plaats te doen bewaren. En men heeft radicaal en vrijwel unaniem de voorkeur gegeven aan het laatste. In de toekomst zal Be Quick een ver eniging zijn met twee aparte afdelingen: een groep, waaraan betalingen worden gedaan, en de amateurs. Waarbij men hoopt dat de recettes, verkregen met de eerste, zullen strekken tot behoud en handhaving van de tweede. Dat de hui dige hoofdploeg, wil zij zich in de nieu we competitie tussen betaalde spelers staande houden, dringend versterking be hoeft, ontkent men ook in Be Quick- kringen niet. Maar men zal toch eerst eens moeten weten, hoe de KNVB de zaken denkt te organiseren en welke mogelijkheden men jegens zijn spelers zal hebben. Er zijn er, die het met de nieuwe koers in de oude, aan traditie zo rijke vereniging niet eens zijn. Dat laat zich denken. Ook in het buitenland ontmoet men, vooral bij de ouderen, vurige aan hangers van het oude amateurisme, dat voor hen nog altijd boven alles gaat. Maar deze mensen vergeten, dat de sportwereld, evenmin als enige andere wereld, op dit woelige ondermaanse pleegt stil te staan. In Nederland schéén dat na de laatste oorlog wel zo. Maar nu is men met de onvermijdelijke schok wakker geworden. CAPELLE. NEDERLAAGTOURNOOI H.N.C. A.s. Zaterdag zullen het eerste en tweede elftal van HNC hun nederlaag- tournooi weer voortzetten en wel tegen het eerste en tweede elftal van Waspik. Dat dit een spannende ontmoeting zal worden valt te begrijpen. Er zal echter flink aangepakt moeten worden, om met een goed resultaat uit de bus te komen. Dus HNC-ers, doe je best a.s. Zater dag. Het programma luidt als volgt 3 uur HNC II—Waspik II. 5 uur HNC IWaspik I. STREMMING TREINVERKEER DORDRECHT-LAGE ZWALUWE. Op Zondag 25 Juli a.s. De werkzaamheden aan de spoor brug over het Hollandsch Diep bij Moerdijk, maken het noodzakelijk, het treinverkeer tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe opnieuw gedu rende een dag stil te leggen. Deze stremming zal Zondag 25 Juli a.s. plaats vinden en wel van 5.00 tot 17.00 uur. Ter vervanging van de treinen zullen autobussen rijden. Deze ver trekken ieder heel en half uur van Dordrecht en tien minuten over ie der heel en tien minuten over ieder half uur van Lage Zwaluwe. Brood- en Banketbakkerij Grotestr. 234 WAALWIJK van de zomerclubs gehouden Prijzen zitplaatsen 40 ct, staanplaatsen 25 ct, kinderen 15 ct Het bad is voor zwemmers geopend: van 12-15 uur voor heren van 15 -18 uur voor dames REISGENOEGENS Het zal met u net zo zijn als met menig anderals je op reis gaat, moet je niet veel te dragen hebben- Ieder mens streeft naar gemak. Juist de fabrikanten van de betere merk artikelen hebben dat ingezien en brengen nu producten in de handel, die het u een beetje gemakkelijker maken. Onze nieuwe zending reisnecessaires en daarbij behorende garnituren, is hiervan een sprekend bewijs. In onze etalage kunt u die garnituren bewonderen. Zo licht als ten veertje, onbreekb&ar, elastisch en bovendien charmant van vorm en gedis tingeerd van uiterlijk. Dit is fraaier en minder zwaar dan glas. Uw kennissen zullen U benijden om dit moois! Komt U eens kijken de prijs zal U meevallen. STATIONSSTRAAT 49 TEL. 2294 W A A L W IJ K

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6