miWYK VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 JULI 1954 2 TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Geslaagd. Op de R.K. Huishoud- en indus trieschool Mariënburg te 's Bosch slaagde voor diploma Coupeuse S. Verboord alhier. Voor getuigschrift vormingsklas R. Schraven alhier. Voor getuigschrift primaire op leiding G. van Heivoort en A. de Vaan alhier. Aan de Lag. Technische School te 's-Bosch slaagde in de kopklasse automonteurs D. H. van Heivoort alhier. Voor hei te 's Bosch gehouden R.K. Mulo-examen slaagden M. de Bon'th en J. de Kroon alhier. Diploma V.G.L.O. Vrijdagmiddag namen de meisjes van de 8e klas der V.G.L.O.-school te Vlijmen afscheid. Door Pastoor Heesakkers werden de diploma's uitgereikt aan: A. van Kuijk, L. Timmermans, D. v. d. Wiel, J. de Gouw, R. de Vaan, G. van Falier, Sj. van Vugt en D. v. d. Wiel, allen uit Vlijmen, R. Walk uit Haarsteeg en R. Timmermans uit Nieuwkuijk. H.B-S. te Waalwjjk. Bevorderd van de le naar de 2e klas: C. Achten, L. v. d. Heijden, J. Huijbrechis en A. Oremans. Van de 2e naar de 3e klas: J. van Buul, J. van Hest, P. van Hout, A. Schoo- nen, L. Sprangers, A. v. d. Weijen- berg en A'. v. d. Wiel. Van 4b naar 5b: H. van Buul en P. v, d. Wiel. Van MMS 2 naar MMS 3 is bevor derd Ans Achten. Ouden van Dagen. De Ouden van Dagen van Vlij men zullen op Dinsdag 10 Augus tus hun jaarlijks uitstapje maken naar Nijmegen en omgeving. Dege nen die nog geen formulier hebben ontvangen, moeten zich nog opge ven voor de reis bij het comité. ONGEVALLEN. Dezer dagen had alhier in de Mr. Prinsenstraat een aanrijding plaats, welke betrekkelijk goed is afgelopen. Ter hoogte van het pakhuis van de N.C.B. stak het 4-jarig. zoontje van de familie Halenwijn plotseling de weg over, toen vanuit de Oude Haven een auto be stuurd door J. V. uit Elshout naderde. Alhoewel de chauffeur krachtig remde, was een aanrijding niet te vermijden. De jongen kwam onder de auto terecht en deze moest worden opgevijzeld om het slachtoffer te bevrijden. Meer dood dan levend werd de kleine bij zijn ouders binnengebracht en ijlings werd een dok ter gewaarschuwd. De heer van Enge len, eigenaar en mede-inzittende verleen de de eerste hulp. De assistent van Dr. Verhoeven was spoedig ter plaatse en constateerde een hersenschudding en be handelde de opgelopen schaafwonden. Ook de politie was aanwezig, die een nader onderzoek instelde. Naar wij ver nemen is de toestand van de kleine thans redelijk wel. Op de hoek van de Haarsteegse weg Mr. Prinsenstraat ihad Vrijdag om streeks het middaguur een botsing plaats tussen een vrachtwagen Van de firma Schouten uit Giessen en een luxe auto. Waarschijnlijk door het te scherp ne men van de draai, kwamen beide wa gens met elkaar in botsing. De luxe auto was er het ergste aan toe en werd vart voren geheel ingedrukt. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De verkeerspolitie die vrij spoedig ar riveerde, stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. In de Priemsteeg had Zondagmiddag een ongeval plaats waarbij een zoontje van de familie van Bijnen uit Vlijmen vrij ernstig werd gewond. De jongen reed met zijn rijwiel pardoes tegen een luxe auto, die uit tegenovergestelde rich ting naderde. Met een hersenschudding eri vele snijwonden moest hét slachtoffer naar het ziekenhuis worden vervoerd. A.s. Donderdag hopen de Ouden van Dagen van Sprang dus weer hun jaar lijks uitstapje te maken. Zoals wij reeds mededeelden is de medewerking van de zijde der autobezitters en het publiek om dit uitstapje mogelijk te maken, alge meen. Een 70-tal oudjes zal aan de reis deelnemen, met het comité en enige helpsters. De tocht gaat ditmaal door een groot deel van Brabant, een stukje Limburg en Gelderland. Om half 8 zullen de oudjes aan huis worden afgehaald, terwijl om 8 uur de stoet zal vertrekken vanaf de Koesteeg. Er wordt dan gereden door Sprang, via Waalwijk, Drunen, Nieuwkuijk, Helvoirt, over Vught naar Schijndel, Veghel, Aar- le-Rixtel tot Helmond, alwaar een kop koffie zal worden gebruikt. Verder gaat de reis door de Peel over Deurne en Venray naar Overloon. Hier zal in hotel Giebels het gezelschap een iwarme maal tijd worden aangeboden. Om half drie vertrekt men dan uit Overloon naar Vierlingsbeek, Bergen, Af- ferden, Gennep, Mook en Groesbeek, een traject dat zeer rijk aan natuurschoon is. Nadat te Groesbeek een verfrissing is gebruikt, gaat het naar Berg en Dal, Nijmegen en voorts wordt de terugreis aanvaard over Wijchen, Ravenstein en Oss, waar nogmaals koffie of thee wordt aangeboden, om vervolgens via Heesch, Den Bosch, Vlijmen, Drunen, Waalwijk, Sprang weer te bereiken, waar men om streeks 9 uur hoopt te arriveren. Het belooft alzo een mooie dag te worden, waarbij natuurlijk in de eerste plaats wordt gehoopt op mooi zomer weer. INTREDE GEREF. KERK. Candidaat N. van den Hout van Zwijndrecht, beroepen predikant bij de Geref. Kerk alhier, hoopt a.s. Zondag 1 Augustus, na in de voormiddag-gods dienstoefening bevestigd te zijn door Ds. Lindeboom van Zwijndrecht, des avonds 7 uur zijn intrede te doen als predikant bij de Geref. Kerk alhier. KOMT ER EEN DORPSHUIS VOOR CAPELLE EN VRIJHOEVE? Woensdagavond werd in Stationskof- hiehuis Pruijssers een buitengewone ver gadering, uitgeschreven door het bestuur van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, ge houden. De presidente van de Sprang- Capelse afdeling van Plattelandsvrou wen, Mevr. Hovinga-Lakerveld, heette de dames en heren hartelijk welkom, in 't bijzonder de Edelachtb. Heer Burge meester A. Smit en de afgevaardigden van een 26-tal Capelse en Vrijhoevense verenigingen. Met genoegen constateer de zij, dat zovelen aan de oproep tot bijwoning dezer bijeenkomst gehoor had den gegeven. Mevr. Hovinga, haar ope- ninswoord vervolgende, zei, dat in de voorjaarsvergadering van de afdeling van Plattelandsvrouwen de wens werd geuit, het initiatief te nemen voor het voeren van een actie tot oprichting van een verenigingsgebouw of dorpshuis. De ze suggestie is in een vergadering van 't bestuur besproken en besloten werd aan alle daarvoor in aanmerking komende verenigingen, een circulaire te richten aangaande deze aangelegenheid en daar aan een uitnodiging te verbinden tot bij woning van een vergadering, om het ge opperde plan nader onder het oog te zien. Deze circulaire is niet alleen uitge gaan naar de besturen van verenigingen te Capelle en Vrijhoeve-Capelle, doch ook naar die verenigingen, welke hun werkterrein over de gehele gemeente Sprang-Capelle hebben. De specifiek Sprangse verenigingen, welke reeds over een eigen verenigingsgebouw beschikken, werd geen schrijven gezonden. Na deze inleiding kwam spr. tot het doel, waartoe deze bijeenkomst was be legd, t.w. de wenselijkheid van het stichten van een dorpshuis en de moge lijkheid om hiertoe te geraken, een punt van bespreking te doen zijn, alsmede om zo mogelijk te komen tot de vorming van een comité, om tot verwezenlijking van het voorgestelde doel te geraken. Mevr. Hovinga wees er verder op, dat het merendeel van de verenigingen en organisaties in de beide plaatsen voor vergaderingen en uitvoeringen gaarne zouden beschikken over 'n flinke zaal met een behoorlijk aantal zitplaatsen en di verse verenigingen hebben behoefte aan een vast tehuis in een verantwoorde om geving, in het bijzonder voor de jeugd. Tenslotte sneed spr. het financiëel pro bleem, zeer zeker niet het onbelangrijk ste, aan. Zij verheelde zich niet, dat dit niet het minst eenvoudige zal zijn, maar toch meende zij, dat ook deze moeilijk heid op te lossen is en het plan door de daadwerkelijke wil van allen kans van slagen heeft. Spr. zei, dat volgens mede deling van het hoofdbestuur van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, voor dergelijke sociale objecten gelden door t Rampenfonds ter beschikking worden gesteld en misschien, aldus spr., zou het gemeentebestuur wellicht bereid zijn dit gemeenschappelijk belang met een sub sidie te steunen en verder had zij een stille hoop, dat vele particulieren het streven zullen steunen met giften of wel door het nemen van aandelen. Na nogmaals gewezen te hebben op de urgentie van het hebben van een flinke zaal, was er gelegenheid tot ge- dachtenwisseling en meerderen van de aanwezigen maakten hiervan gebruik, om hun visie op deze aangelegenheid te geven. Alle sprekers waren er van door drongen, dat Vrijhoeve en Capelle een goed ingericht en over flinke ruimte be schikkend verenigingsgebouw broodnodig hebben en ieder zou het toejuichen, dat de wens naar voren gebracht werkelijk heid mocht worden. Men koesterde even wel gegronde vrees, dat de financiële zijde verwezenlijking van het verlangen in de weg zou staan. Burgemeester Smit wees er tevens op, dat zijn inziens 't Rampenfonds wel hulp verleent in de ge troffen plaatsen, waar een orpshuis of iets dergelijks als gevolg van de ramp vernield' is, doch niet in plaatsen, waar tevoren een soortgelijk gebouw niet be stond. iWel, aldus burgemeester Smit, bestaat de kans, dat bij stichting van een verenigingsgebouw 't Prins Bernhard- fonds hiervoor een subsidie geeft. Alhoewel omtrent het slagen van het: plan niets definitiefs kan worden gezegd, werd toch gesproken over de plaats, waar bij uitvoering van het voornemen het gebouw zal verrijzen en hierover werd in beginsel overeenstemming be reikt. Mede werd besloten tot vorming van een voorlopig comité, dat zich zal beraden over het plan en te zijner tijd zo mogelijk met voorstellen zal komen, welke richtlijnen zullen vormen om ho pelijk tot verwezenlijking van het ini tiatief te komen. In het comité namen o.m. zitting de dames A. Rijken-Tim mermans en W. Lems-Verstraaten en de heren H. J. M. Kommers, A. de Raat, F. Minnaard, J. de Rooij, D. Oversteeg en M. Verhagen. Met een woord van dank voor de flinke belangstelling en de geanimeerde, zakelijke bespreking van de aangelegen heid, sloot Mevr. Hovinga deze bijzon dere vergadering. BEVORDERD. Bij het overgangsexamen aan de M.. T. S. te 's-Hertogenbosch is de heer' M. P. Heurter Lzn. alhier bevorderd' van de le naar de 2e klasse afd. Elec- tro-techniek. LEDEN BOERENBOND WAREN UIT. Met een drietal touringcars maakte* een groep leden van de afd. Sprang-Ca pelle van de Coöp. Boerenhand Donder dag LI. met huisgenoten een vacantie- trip naar Duitsland met als einddoel Könlgswinter. In de prille ochtendstond werd de reis begonnen en via Den Bosch en Eindhoven naar Roermond gereden, waar tijd werd genomen voor een kop- koffie, om daarna de grens over te gaan. De controle vergde daar een tijd van: 1 uur en toen pas kon men Duitsland in, waar de reis voerde langs bergen en door dalen, met schitterend natuur schoon naar Poelheim, waar werd uit gestapt voor het versterken van de in wendige mens. Verder langs polderland' met velden met kostbaar graan en sui kerbieten (voor boeren een lust om te zier). De boerderijen in deze streek met hun zware poorten, welke het binnen hof afsluiten, waren interessant, evenals de vele volkstuintjes met groenten en bloemen, vooral rozen. Langs Keulen werd Bonn bereikt en door een schilder achtige streek werden de wijnbergen ge passeerd. Met zweeftoestellen werd ver volgens het plateau voor een berg, waar werd uitgestapt, opgezocht en onder het genot van een kopje thee genoten van het prachtige uitzicht. De tijd van schei den kwam ook hier te vroeg, maar de reis moest voortgezet worden en het voigende oponthoud was bij een wijn kelder, welke bezichtigd werd en waar een fijn glaasje wijn werd geconsumeerd. Verder rijdend kwam het gezelschap bij een zeldzaam mooi aangelegd park met aan de kant een muur naar Chinese trant. Na het passeren van de bekende btug bij Remagen volgde een boottocht naar het einddoel van de tocht, Könings- winter, waar nog enige tijd besteed werd voor het bezichtigen dezer stad. Terug voerde de reis naar Keulen,' waar even vertoefd werd en de Dom natuurlijk aller belangstelling had. De grenscontrole nam minder tijd in beslag dan 's morgens en via Roermond en Den Bosch werd Sprang-Capelle weer be reikt, waar ieder omstreeks half vier Vrijdagmorgen zijn huis opzocht, na de ze vermoeiende maar genotvolle dag. Een woord van dank aan de organi satoren van deze prachtige reis, alsmede aan de touringcar-onderneming en haar chauffeurs voor de prima verzorging van het uitstapje, moge hier een plaats vin den. En hierbij aansluitend zouden we willen opmerken, laat een dergelijke reis voor niet-aangeslotenen mede een aansporing zijn zich bij de Landbouwor ganisatie aan te sluiten. DIPLOMA VAKBEKWAAMHEID. Bij het van Maandag tot en met Vrij dag te Tilburg gehouden examen behaal de onze dorpsgenoot, de heer J. van der Waals, het diploma vakbekwaamheid schildersbedrijf. SLAGERS MET VACANTIE. Ingevolge gemeente-verordening zullen de Sprang-Capelse slagers in twee groe pen hun vacantie moeten nemen, zulks in de periode van 2 tot en met 14 Aug. Van 2 tot en met 7 Aug. zijn in ver band hiermede gesloten de zaken Wed. M Rijken Oosteinde en J. Nieuwenhui- zen Kerkstraat te Sprang; Ant. de Jong Heistraat, A. H. Kerst Nieuwevaart en D. van de Werken Hoofdstraat te Ca pelle. De tweede week 9 tot en met 14 Aug. zullen gesloten zijn Pluimert Oost einde en W. Nieuwenhuizen v. d. Duin straat Sprang en C. v. Oosterhout Hei- straat en Toh. de Jong Wendelnesseweg Oost te Capelle. 'T ROZEKNOPJE OP STAP. Bestuur en werkende leden van de gemengde zangver. 't Rozeknopje hopen Woensdag 28 Juli e.k. een uitstapje naar België te maken en dan Brussel en Ant werpen te bezoeken. EIND- EN OVERGANGSEXAMEN aan de Chr. Landbouwhuishoudschool. Bij het aan de Chr. Landbouwhuis houdschool Sprang-Capelle e.o. gehou den eindexamen slaagden voor het ge tuigschrift ingevolge art. 29 van de Nij verheidsonderwijswet de navolgende leer lingen: J. v. d. Galiën, J. de Graaff, B. de Groot, P. v. d. Hoeven, G. Mout- haan, G. Nieuwkoop, Cl. Paans, M. Pruijssers, R. de Rooij, R. v. d. Schans, R. Sprangers, H. Spuijbroek, C. Stein, L Sterrenburg, Tr. v. Vugt, R. v. Peer, N. v. Beveren, F. v. Beveren, B. Blom, J. Borstlap, C. v. 'Dijk, Gr. v. Gooi, G. v. Mourik, D. v. Pas, R. Pruijssers, M. de Rooij, C. Spuijbroek, A. Treffers, Sj. Verduijn en G. v. Zeist. Aan 2 leerlin gen kon geen getuigschrift worden uit gereikt. Het einddiploma twee-jarige avond naaicursus werd behaald door: B. van Bruchem, H. van Oversteeg, W. Tim mermans, R. Pols, J. S. van Zeist, A. Verlee, M. de Rooij, H. P, van Heijst, H. E. van Heijst, J. de Roon, D. Snij ders, N. Rosenbrand, B. van Drongelen, P. C. van der Laar, H. M. Hoefnagel en A. P. van Veen. Voor het met vrucht doorlopen van de drie-jarige avondnaaicursus werd het diploma behaald door D. Haverhals-de Rooij, J. C. Broeks, D. A. T. de Roon, R. Hoefnagel, L. Kleinloog, R. v. Cam- pen en P. C. Vos. Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd A. v. Baardwijk, J. Bax, D. v. Beek, Tr. de Bie, A. Braspenning, G. van Esch, A. de Haan, R. v. d. 'Hoven, J. Kuijsten, M. de Man, J. Molegraaf, T. v. Peer, H, Pruijssers, B. de Rooij, A. Rosenbrand, T. v. d. Schans, J. v, d. Schans, A. Stam, L. Varossieau, A. Vos, J. Waarts, T. Blom, J. Boer, P. de Borst, L. v. Dalen, A. Dank, A. de Geus, C de Jong, H. Kerstens, Sj. Mandemakers, G. Nederveen, iL. Martinus, D. Pruijs sers, Cl. de Rooij, M. de Rooij, R. v. d. Schans, C. v. Stokkum, B. Sprangers, C. Timmermans, H. Treffers, M. Wer vers en F. Wilhelm. Geslaagd. De heer Th. Boom slaagde voor het examen Moderne Bedrijfsadmi nistratie. De heer A. Anemaat slaagde te Breda voor het ULO-examen. Hij genoot zijn opleiding aan de R.K. ÜLO-school St. Aloysius te Raams- donksveer. Tocht Ouden van Dagen. Zaterdag j.l. maakten de Ouden van Dagen uit deze gemeente een uitstapje naar Rotterdam, waar zij o.a. een bezoek brachten aan de Diergaarde. 's Avonds werden de oudjes, die een buitengewoon prettige dag had den beleefd, ingehaald door de har monie „Volksvlijt en Volksver maak". Dat zij in een goede stem ming waren bleek wel uit de ronde dans die de oudjes maakten onder het spelen van enkele marsen door de harmonie. Burgemeester Couwenberg sprak namens de Ouden van Dagen en dankte de Waspikse bevolking en het comité Ouden van Dagen voor dit mooie uitstapje, alsmede de har monie voor deze hartelijke ont vangst. Hij hoopte dat de Waspikse bevolking het comité zou steunen. zodat ook volgend jaar weer een uitstapje georganiseerd kan worden. Geslaagd, Te Huybergen slaagde voor Mu lo B Hans van Zwol; voor Auto mobiel-technicus en Diesel-expert slaagde te Driebergen Arn. v. Zwol alhier. R.K. Huishoudschool. Aan de R.K. Huishoudschool te Breda slaagde voor het diploma Huishouden Mej. Ella Lambrechts; voor de vormingsklas Jo Berende; voor assistent Huishoudkunde Thil de Beer. Lingerie-examen. Onderstaande leerlingen van de Naaischool der Eerw. Zusters alhier behaalden hun Lingerie-diploma: Ria v. Dongen, Tonny v. Laar hoven, Nelly Verschuren, Riet v. d. Broek, Toos v. Drunen, Jo Flipsen, Jo Kommers, Willy Huygens, Gien Leeuwen, Anny de Meijer, Riet v Rooy, Betsie Verschuren, Corry Bouwens, Leny v. Dongen, Mientje Heesters, Corry Konings, Kaatje Luybregts, Nelly Netten, Nelly Pruijssers, Riet Raaijmakers, Corry Spuijbroek, Dina Snoek en Riet Vis sers. Mulo-examen. Voor het examen Mulo A slaag den te Den Bosch onderstaande leer lingen van de Ulo der Eerw. Zus ters alhier: de dames: A. Broeders, N. de Bruijn, N. Kuijsters, C. Prinssen, R. v. Rooy en T. v. Strien alhier; D. Heesters en T. Kuyper te Geer- truidenberg, A. Fens uit Raams- donk en W. Romme uit Made. 40-Jarige trouwe dienst. De heer A. Meeuwisse te Breda hoopt op 27 Juli a.s. de dag te her denken dat hij voor 40 jaar geleden in dienst trad als smid bij de I.G.B. aan de Keizersveer. Zeer zeker zal het de jubilaris die dag niet aan be langstelling ontbreken. Raamsdonksveer ontving de 3-daagse fietstocht. Raamsdonksveer heeft op waar dige wijze de meer dan 1500 deel nemers (sters) op feestelijke wijze ontvangen op hun doortocht. Om 11 uur arriveerden de eerste fietsers door de met vlaggen en wimpels versierde straten op het Heereplein. Verschillende kramen en tentjes waren hier neergezet door enige ac tieve zakenmensen, om de deelne mers van dienst te kunnen zijn. i Rond 1 uur sprak burgemeester Prinssen een woord van welkom. Het doet mij vooral nog temeer een groot genoegen, aldus spreker, dat gij in zo'n grote getale bent opge komen omdat ik zelf oud-Bossche naar ben. We hebben ons beste beentje voorgezet omdat Uw bezoek aan onze gemeente op hoge prijs wordt gesteld. Onder de deelnemers waren er van uiteenlopende leeftij den. Aan een oude deelneemster, Mevr. Slager uit Den Bosch, heb ik, zo vervolgde burgemeester Prins sen, gemeend een kleine attentie te moeten aanbieden. Voor de onder nemingsgeest bood hij haar een her- innerings-lepeltje aan. Een dave rend applaus van meer dan 3000 handen klonk hierop over het over bevolkte Heereplein. In het kort haalde burgemeester Prinssen de geschiedenis van zijn gemeente naar voren. De gemeente bestaat uit een 2-tal kernen, t.w. Raamsdonksveer en Raamsdonk, resp. groot 6300 en 2000 inwoners. Raamsdonk bestaat zelfs van het jaar 1330 af, toen Heer Willem van Duiven de rechten schonk om een kartuizer-klooster te stichten. Jammer genoeg zijn de tegenslagen ook hier niet voorbij ge gaan. De prachtige kerk van O.L. Vrouw ten Hemelopneming werd in de oorlog opgeblazen, doch 't plan om een nieuwe kerk te bouwen met een mooie toren, is er. Ook de wa tersnood heeft veel ellende en last veroorzaakt, z overvolgde de bur gemeester. Aangezien de rivier De Donge in verbinding staat met open zeewater, kreeg men hier 60 tot 80 cm. water; 20 a 25 huizen werden door het watergeweld verwoest. Dank zij de pontonniers was er slechts één slachtoffer te betreuren. Tot slot wenste burgem. Prinssen dat het 't bestuur en V.V.V. van 's Bosch goed mag gaan en dat 't nog vele tochten door ons mooie Bra bant mag houden. Tegen 3 uur ver trok de lange file fietsers weer naar Den Bosch. KINDSHEIDOPTOCHT IN BESOIJEN. De nikkertjes, de zustertjes en patertjes en al de kinderen die Zondagmiddag deelnamen aan de Kindheidsoptocht in v.m. Besoijen, hebben zich niet laten afschrikken door het dreigende weer en zijn in een prachtige stoet door de straten van de parochie getrokken, waar bij zij de grote belangstelling geno ten van vele Besoijenaren en ande ren. Het was inderdaad een mooie stoet, deze kindsheidoptocht, die het vorig jaar weer begonnen, aan 't uitgroeien is lol een prachtig en stijlvol geheel. We zagen mooie groepen in keurige kledij, prachti ge wagens, met eenvoudige midde len een grote expressiviteit berei kend. Episoden uit het leven van Ma ria werden uitgebeeld, vele van Gods lieve heiligen waren verte genwoordigd en de missiegedachte werd levendig gehouden door de laatste wagen en ook door de ge stalte van de H. Theresia, de grote patrones van de Missie. En ook door de kleine nikkertjes, die met rammelende bussen de stoet bege leidden en een offertje vroegen voor de echte arme nikkertjes. Het was een mooie optocht en we hopen, en met ons natuurlijk heel Besoijen, dat de stoet ieder jaar aan schoonheid en uitbreiding mag winnen. JUBILEUM IVO VAN HARENS' SCHOENFABRIEKEN. Naar wij vernemen zal op 23 Augustus a.s. het feit herdacht worden, dat 25 jaar geleden Ivo van Haren's schoenfabriek en ei gen winkels werden opgericht. Zijn wjj goed ingelicht, dan zal deze gebeurtenis, die in herinne ring zal brengen hoe deze onder neming in die jaren een ongekende vlucht heeft genomen, op grootse wijze worden herdacht en zal ook onze gemeente, waar deze belang rijke zaken hu,n oorsprong von den en waar nog steeds de hoofd fabriek en centrale leiding zijn ge vestigd, in belangrijke mate in de ze feestelijke herdenking worden betrokken. DR. VAN BEURDENSCHOOL. R.K. Middelbare Handelsavond school Waalwijk. Geslaagd voor practijk-diploma Boekhouden van de Associatie voor practijkexamens C. Roeien te Kaatsheuvel, J. de Kort, A. Kneepkens, P. v. d. Mee, A. v. Assen en G. van Iersel te Waalwjjk. R.K. HUISHOUD- EN INDUS TRIESCHOOL MARIËNBURG TE 's-HERTOGENBOSCH. Geslaagd; Voor de akte N.VII 2e gedeelte: M. van Rooij, Kaatsheuvel. Voor diploma coupeuse: S. Verboord, Vlijmen. Voor diploma uitgebreid cos- tuumnaaien: C. van Herpt (met lof) te Heusden. LAGERE TECHNISCHE SCHOOL TE 's-BOSCH. Uitslagen eindexamens: Smeden-bankwerken: G. A. Que- kel, C. Remijn, B. Ros, Heusden. Kopklasse automonteurs: D. H. van Heivoort, Vlijmen. Koper-, lood en zinkbewerken P. L. van Woensel, Waalwijk. Timmeren: A. G. v. Oosterhout. Haarsteeg. Metselen en stucadoren: M. Verreijt, Haarsteeg. GESLAAGD. De heer Drs. Vincent Hoffmans- Wintermans slaagde voor 't examen accountant. VERPLAATSING POSTAGENTSCHAP. Het postagentschap annex tele graaf- en telefoonstation te Baard wijk, dat voorheen was gevesigd in het perceel van de heer Lombarts, Min. Loeffstraat 39, is met ingang van 26 Juli j.l. verplaatst naar Min. Loeffstraat 35a, ten huize van Me vrouw Coppens-Bijnen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: een paar glacé heren handschoenen, kinderportemonnaie, portemonnaie met inhoud, zwarte shawl, zebra-vink gabardine re genjas, alpino-pet, vulpotlood, da mesrijwiel, hond (terrier), zonne bril, oorbel, gehaakte muts. Verloren: wit kinderschoentje, regenjas, bruin lederen portemon naie, zwarte gymnastiekschoen, kin dercape, wieldop, hond, herenbril. vulpen, damesportemonnaie, motor handschoen, racetube, schop, kin dertasje. NATIONALE DRESSUURWEDSTRIJDEN georganiseerd door het 30-jarige „Hondensport". De dresseervereniging „Honden sport" van de Waalwjjkse Kynolo- genvereniging organiseerde in het kader van de viering van haar 30- jarig bestaan gisteren op haar ter reinen bij de Galgenwiel een natio nale dressuurwedstrijd, waaraan door acht honden werd deelgeno men, Het waren alle befaamde ge certificeerde honden, die zich aan de proeven onderwierpen, dieren van grote klasse, maar per slot van rekening blijft het dierenwerk en daarom behoeft het geen verwon dering te wekken dat er hier en daar nog wel eens iets mankeerde aan het werk dat de honden te zien gaven. Het algemene peil van deze wed strijden lag daarom ook iets bene den de verwachting. Hiermee wil len we echter niets zeggen van de organisatie door de jubilerende vereniging, deze liet niets te wen sen over; alles was keurig gere geld en in een vlot 'tempo konden de diverse nummers, waarvan het eerste om goed half elf was begon nen. worden afgewerkt. Er heeft heel de dag door een goede belangstelling bestaan voor deze wedstrijden, vooral het stellen dat in de middaguren te zien werd gegeven, trok, ondanks de handi cap van het minder fraaie weer, een goede belangstelling. De uitslag was tenslotte: 1. J. Aarts, Drunen met 296 pni. 2. v. d. Sanden Tilburg, 286H pnt. 3. Michielsen, Tilburg, 2823^ pnt. 4 v. d. Brink, Roosendaal 280 pnt. 5. Van Unen, Zeist, 275^ pnt. 6. P. Damen, Kaatsheuvel 258 pni. 7. L. van Laarhoven, Helmond, 251^ pnt. 8. Katienviller, Oudenbosch 246 pnt. Als keurmeesters fungeerden de heren Somers uit Waalwjjk en Oos terveen uit Eindhoven. De voorzitter van de KNPV, Ma joor van den Hoek uit Vught, gaf door zijn aanwezigheid van zijn be langstelling voor deze kamp blijk. De voorzitter van de organise rende vereniging, de heer Verhoe ven, reikte tenslotte met een toe passelijk woord in het clublokaal, het café van de heer Steenbergen, de prijzen uit, terwijl de heer So mers, bij zijp spoedig vertrek uit Waalwijk, nog een woordje ten af scheid sprak. Het was een mooie en goede vie ring van hét 30-jarig bestaan van „Hondensport", die wij in haar verder verenigingsleven alle suc ces toewensen. ZWEMWEDSTRIJDEN IN HET HOEFSVEN. Brabantse clubs bekampen elkaar. Zondagmiddag werden in het on volprezen Waalwijkse zwembad Het Hoefsven de wedstrijden om het Brabantse clubkampioenschap voortgezet. Na Den Bosch was nu Waalwijk aan de beurt om deze wedstrijden te organiseren, en het moet gezegd, dat de Waalwijkse Zwemvereniging en Reddingsbri gade zich op voortreffelijke wijze van deze taak heeft gekweten. De organisatie was prima voor elkaar en het was jammer dat deze jeug dige enthousiaste club het weer niet in handen had, dan zou dit heel wat beter zijn geweest dan nu het geval was. Het was maar een natte beweging en dat is ongetwij feld ook de oorzaak van het feit, dat de belangstelling nu niet bijs ter groot was, hoewel toch vele tientallen de regen trotseerden en de wedstrijden aanschouwden, waarvan 't peil in geen geval door de regen leed. Het waren aantrek kelijke wedstrijden, met soms een behoorlijke dosis spanning, terwijl er op sommige nummers ook erg goede tijden werden gemaakt. De dames en heren van de WZV en RB sloegen helemaal geen slecht figuur temidden van deze vereni gingen, die stuk voor stuk langer getraind waren en meer wedstrijd routine hadden dan de Waalwijkse zwemsters en zwemmers. De uit slagen van de wedstrijden waren als volgt 50 meter vrije slag aspiranten meisjes: 1. W. Stikkers ZIJV 37.6 kampioen. 2. A. Stikkers BRB 40.4. 3. M. Meulensteen ZIJV 42.3. 4. J. Stevens TRB 43.3. 5. M. v. d. Heijden ZIJV 44.4. 100 meter schoolslag heren: 1. B. v. Baardwijk ZIJV 1.29.2 kampioen. 2. J. Struyken TZV 1.31.2. 3. M. Gevers, ZIJV 1.33.4. 100 meter rugslag dames: 1. W. Smulders TZV 1.38 kampioen. 2. A. Eliens ZIJV 1.51.2. 3. A. Mommers TRB 1.51.2. 50 meter vrije slag jongens: 1. H. v. Ommers ZIJV 33.4 kampioen. 2. J. Thorn ZIJV 34.6. 3. H. de Vroe TZV 38. 100 meter schoolslag dames: 1. W. Stikkers ZIJV 1.39.4 kampioen. 2. W. Smulders TZV 1.40.4. 3. N. v. d. Heijden ZIJV 1.43. 100 meter rugslag heren: 1. H. v. Ommers, ZIJV 1.29 kampioen. 2. J. v. Drunen ZIJV 1.30.5. 3. B. v. Baardwijk ZIJV 1.33.5. Einduitslag: 1. ZIJV 21.29.57. 2. TZV 24.19.35. 3. TRB 24.38.42. 4. WZV 25.39.51. 5. BRB 25.40.41. 6. NJORD 27.27.41. OM DE ZILVEREN SCHOEN. R.K.D.V.C.—Heusden 2—4 D.E.S.K.—O.D.C. 2—3 (na verlenging). Het begon zo goed. Prima voet- balweer, een zeer talrijk opgekomen publiek en een aantrekkelijk par tijtje voetbal brachten al direct sfeer in de eerste match om „De Zilveren Schoen", een tournooi dat elk jaar door RKC wordt georga niseerd. Daarom dubbel jammer dat later de regen, zoals zo dikwijls in deze zomer, spelbreker werd en de wedstrijd DESKODC niet dat gene bracht wat er van verwacht kon worden. In de openingswedstrijd begon Heusden met een overdonderend offensief, wat al direct het ergste voor Drunen deed vrezen. Door hun centervoor v. d. Oever konden zij al spoedig met een prima doelpunt de leiding nemen en steeds kwamen zij weer terug met aanvallen, ge leid door de buitengewoon goed spelende rechtsbinnen De Kok. De defensie van DVC trok echter de rug strak en verplaatste het spel naar de andere helft, waarbij alras bleek dat de achterhoede van Heus den nogal eens een steek liet val len, en met een striemend schot ge-

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2