miSHEUVEL SPORT AFWEZIG WIELRENNEN I. v. Roosmalen viel hartelijke huldiging ten deel. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 JULI 1954 HET PEOTO-TYPE VAN DE SOCIALE WEEREE. JULIANA-NIEUWS. SLAG VOOR DE NEDERLANDSE TOURPLOEG P. WIJTENBURG van 31 Juli t/m. 15 Augustus. R. RAAYMAKERS, arts lukte het v. Weerd de gelijkmaker aan te laten tekenen. Van een be paald overwicht was nu geen spra ke meer, maar toch gelukte het De Kok, na individueel spel, met een prima goal voor Heusden de leiding te nemen. Voor de rust bracht van Gorcum de balans weer in even wicht. In de tweede helft was het Heus den dat de toon aangaf. Wel belaag den in het begin de Drunenaren nog meermalen het doel van de vesting stadbewoners, maar deze beschik ken over een doelman van klasse, die zich niet liet vermurwen. Een vrije trap, door De Kok genomen, belandde achter de doellijn, het geen scheidsrechter Druits ontging. Dit bleek echter uitstel van execu tie, want door Verhey en v. Rijs wijk, resp. links- en rechtsbuiten, kwam de stand op 42 in 't voor deel van Heusden, waarmee 't pleit beslist was. Het was werkelijk een keurige partij die hier voorgescho teld werd. Heusden won beslist ver diend en beide partijen hebben fair gespeeld, zonder dat van salonspel gesproken kon worden. Zoals hierboven reeds vermeld, is de tweede wedstrijd min of meer in het water gevallen. Vooral na de rust viel de regen bij stromen neer en men moest werkelijk een door gewinterde voetballiefhebber zijn om de elementen te trotseren. De uitslag 22 aan het einde gaf de verhouding goed weer. De titel houders hadden voor de rust 't heft in handen, nadat in het begin de tweede klassers getracht hadden 'n opening in de Boxtel-defensie te forceren. Er zat evenwel te weinig stootkracht en fantasie in hun aan vallen en met open spel begon ODC toen van leer te trekken, wat hun al spoedig een 2—0 voorsprong be zorgde. DESK kwam evenwel terug en door een fraai doelpunt van rechtsbuiten Mosselveld kregen de geel-blauwen weer betere papieren, terwijl een keihard schot tegen de lat de gelijkmaker had kunnen zijn. In de tweede helft werd DESK steeds sterker, maar het zat niet Zwart de van de zijde van Good Luck (Raamsdonksveer) gedane uitnodiging om met haar eerste en tweede elfial deel te nemen aan 't nederlaagtournooi, heeft aanvaard. Aan dit tournooi wordt ook door enkele andere Zondagse derde en vierde klassers deelgenomen. VLIJMEN. Prachtige successen voor Vlijmense renners. Zaterdag nam de nieuweling Fr. Libregis deel aan de Ronde van Zierikzee, waaraan de beste nieu welingen van Nederland deelna men. Net was 'n mooi parcours van 3 km. lang en een zeer groot aantal supporters woonde deze spannen de wielerwedstrijd bij. De eerste ronden werd al fel gejaagd en in de 4e ronde sprongen twee renners weg, waaronder v. Son uit Nieuw- kuijk. Spoeflig hadden deze renners een minuut voorsprong en geheel de wedstrijd bleven zij op kop. Li- bregiS sprong tegen het einde nog uit het peleion, doch kon het niet verder brengen dan een halve mi nuut. In de sprint moest de beslis sing vallen en van deze twee moe dige renners was v. Son de sterk ste. Libregis bezette de 3e plaais. Een mooi succes voor onze Bra bantse renners. Kivits en Kuijs werden 11 de en 15e. Zondag namen de Vlijmense nieuwelingen Kivits, Libregts, Kuis en v. d. Ven deel aan de Ronde van Gennep. Onder zeer slecht weer werd gestart. Kivits waagde het eerst een uitlooppoging, nog een renner ging mede, doch door een val werden beiden weer inge haald. Na 40 km. waren weer twee renners, waaronder ook Kivits, weer weg. Lang hielden zij stand, maar in de laatste ronden voegden zich nog drie renners bij hen. In voorkomt onder de eerste tien van het algemeen klassement. De best geplaatste is nu Jan Nollen op de 12e plaats, ruim een half uur op gele truidrager Bobet; hij wordt op 'i]/2 seconde gevolgd door Wagi- mans. Eén sterrijder had de equipe van Pellenaars Zaterdag en dai was Hein van Breenen, die van Pelle naars met Adri Suijkerbuijk de op dracht had gekregen om met elke demarrage mee te gaan. Dat deden ze, toen al 10 km. buiten Le Puy Bahamontes en Varnajo demarreer den. Met hen gingen er nog 'n aan tal mee, zodat er een kopgroep van 13 man ontstond, die hun voor sprong geregeld vergrootten. Som migen was het straffe tempore machtig', onder wie Suijkerbuijk, zodat hij de razende kopgroep moest laten schieten. Vooralsnog vond het peleton met de favorieten het best, maar 90 kilometer voor het einde staken Schaer en Kübler de lont in het kruitvat en de brand die daaruit ontstond werd de Ne derlandse cracks poodlottig. Ze misten de aansluiting met de vluch telingen, zodat er geen Van Est, geen Nolten, geen Voorting en geen Wagtmans bij was en ze kregen ook niet de kans om bij te komen. Maar in het allervoorste gelid handhaaf de zich in die tijd Hein v. Breenen waar hij een tweede plaats zat te veroveren. Ondertussen joegen de favorieten achter de kopgroep aan en weg van het neleton, met het gevolg dat beiden terrein verloren. In de laatste kilometers echter gaf de kopgroep met v. Breenen geen seconde meer prijs aan Schaer en Kübler en Bobet enz. In Lyon won Forestier, terwijl v. Breenen in de zelfde tijd tweede werd. Op 5 mm. 8 sec. volgde de groep Kübler met o.a. Bobet, op 7 min. 19 sec. Van Est als 19e, op 15 min. 42 sec. Nol ten als 35ste, op 18 min. 19 sec. Voorting als 36ste en op 20 min. 3 sec Faanhof (43), Bauvin, die z n tweede plaats verspeelde, Wagt mans (53) en Suijkerbuijk (61). In het algemeen klassement zit Bobet op fluweel, op ruim 10 mm. gevolgd door Schaer en Kübler, op 30 min. 31 sec. Nolten (12), op 30 min. 53 sec. Wagtmans (13), op 35 min. 40 sec. Van Est (15), op 44 min. 52 sec. Voorting (21), op 4o min. 47 sec. Van Breenen (22), op 1 uur 44 min. 51 sec. Faanhof (48) en opi 2 uur 29 min. 29 sec. Suij kerbuijk (66). In het ploegenklas- sement heeft Nederland zijn twee de plaats moeten ruilen voor de vierde achter Zwitserland, Frank rijk en België op 22 min. 26 sec. Enkele snapshots van de tocht die de Waalwijkse ,,jongen van dagen1' Vrijdag naar de Roestelberg maakten. Niets dan blije gezichten. TWEE NEOMISTEN IN KAATSHEUVEL. erg mee. De combinaties werden sprint viel de beslissing. Kivits v,™,ov,men veel te ver doorgevoerd, I wer(j winnaar; Libregts, die op 't bovendien veel te ver doorgevoerd, wat de bekende stopper van ODC telkens de gelegenheid gaf het spel te verplaatsen. Toch was diezelfde speler de oorzaak van de gelijkma ker. Een voorzet van de linksbuiten van DESK werd door hem onnodig met de hand weggeslagen. De pe nalty werd onberispelijk benut en zo was het vlak voor het einde weer gelijk, zodat een verlenging nodig was. Ook hierbij gaf DESK de toon aan, maar in de allerlaatste minuut werd het 3—2 voor ODC door een onhoudbaar schot vlak langs de paal. Behoudens de regen mag RKC op een zeer goed geslaagde openings dag terugzien. Ook in de tweede wedstrijd werd er sportief gespeeld en W6 hopen dat ook voor Zondag a.s. te kunnen schrijven, wanneer alle plaatselijke rivalen aan de start verschijnen. De verwachtingen zijn hoog gespannen en wij zijn er van overtuigd dat een talrijk publiek hun favorieten aan het werk zal willen zien. er de De Juliana-spelers worden nogmaals aan herinnerd dat training voor de senioren op Don derdagavond plaats heeft, voor de junioren op Dinsdag- en Vrijdag avond. Door samenloop van omstandig heden is de reeds aangekondigde sportdag voor de jeugd op Zater dag 31 Juli verschoven naar Zater dag 7 Augustus. Het programma vermeldt o.m.voelbal, baidribbe- len, doelschieten, ingooien. Verder hardlopen, ver springen, hoog springen en tot slot prijsuitreiking. De wedstrijden vangen aan om 2 uur precies. Natuurlijk is hierbij dé gehete Juliana-aanhang aanwe zig om de Baardwijk-jeugd in deze onderlinge kamp aan te moedigen- Dus Juliana-lui, houdt Zaterdag 7 Augustus vrij voor de Sportdag van Baardwijk. SPRANG-CAPELLE. SpartaWit-Zwart 04. De vriendschappelijke weds>rijd tussen Sparta en Wit-Zwart ein digde j.l. Zaterdagavond in 'n over tuigende 40 zege voor W.-Zwart. Ofschoon de Vrijhoevenaren uitste kend hun best hebben gedaan, kon den zij toch niet verhinderen dat Wit-Zwart in het veld voortdurend haar superioriteit liet gelden. Het klasseverschil kwam vooral na de rust heel sterk lot uitdrukking. De Wit-Zwarten hadden een paar de butanten in de gelederen, die, in aanmerking genomen het feit, dat zij nog slechts een enkele maal in het eerste elftal hebben gespeeld, behoorlijk voldeden. De afwerking van de aanvallen liet echter bij de Capellenaren nog veel te wensen over. Hierdoor en door het feit dal de Wit-Zwarten het na de thee vrij rustig opnamen, is de score tot 0-4 beperkt gebleven. Het is van het begin tot 't einde een heel prettige en sportieve wed strijd geweest. Vooraf werd nog een oefenpanij gespeeld tussen het 2e elftal yan Sparta en het 3e elftal van Wit Zwar (alleen de keeper was van het 2e elftal). Deze ontmoeting eindigde in een 52 overwinning voor de Spartanen. Mét rust was de stand 32. CAPELLE. Wit-Zwart ook naar Good Luck. Wij vernemen dat het bestuur van de voetbalvereniging Wit laatst nog een poging had gewaagd om bij de vijf vluchtelingen te ko men, kwam alleen als 6e binnen. Kuis zat in de derde groep en in de sprint werd hij 11e. Een buitengewoon succes van onze Vlijmense nieuwelingen. Kivits won hiermede zijn derde wedstrijd van het seizoen. Omloop van de Zes Provinciën Onze dorpsgenoot Tini Wolfs heeft zich in de Omloop van de Zes Provinciën, een driedaagse eiappewedstrijd, weer bijzonder onderscheiden. In de eerste etappe van 240 km. op Vrijdag bezette hij de zevende plaats. Zaterdag wist hij met enkele renners een voor sprong van enkele minuten ie krij gen, maar een gesloten overweg bracht alles weer bijeen. Toch wist een groepje te ontsnappen, waai- van Wolfs derde werd. Hij bezette Zaterdag in het algemeen klasse ment de 2e plaais, op 59 seconden achter Kusten. De laatste etappe bracht weer de pech. Toen hij zich 15 lam voor de finish bij de kop lopers had gevoegd, kreeg hij een lekke tube, waardoor hij van de eerste plaatsen werd uitgesloten. Hij werd 17e geklasseerd. In het algemeen klassement bezette Molts de 10e plaats. TOUR DE FRANCE. Opmerkelijk fris zijn de Nederlanders tenslotte toch uit de pyreneën gekomen, waar de grote klappen zijn gevallen. Op de eerste plaats is de gele trui de etappe van Donderdag om de schouders gegleden van de Franse favoriet en gedoodverfde tour-winnaar 1954 Bobet. Bauvin is bezweken onder jhet moor dend geweld van samenspannde tour groten; de twee etappe-overwinningen, een tweede plaats, en het alleen veen- ten der laatste dagen hebben zich op deze dappere gewroken. Een groep van 21 man tenslotte storm de op de finish te VI lil au af en onder hen waren maar liefst 4 frisse Neder- landers, van wie van 'Est 5e werd, Voorting 10e, Wagtmans 19 en Nolten 20e, de andere landgenoten zaten in het grote peloton; Suykerbuyk en van Bree nen hadden zich in deze etappe prachtig heisteld van een inzinking en van pech. Vrijdag zou het bijna weer een Ne derlandse etappe-overwinning geworden zijn. Ongeveer 100 kilometer waren voor bij in deze etappe van Millau naar Le Puy, toen Gerrit Voorting als een steen uit een katapult wegschoot, en zo fel demarreerde, dat 'hij heel gauw een mooie voorsprong kon krijgen, daar zorgde de rest van de vaderlandse equipe die het de zich bedreigd voelende Zwitsers erg moeilijk maakte om weg te komen, trouwens ook wel voor. Toch joeg het peleton ondanks alles erg hard en soms slonk de voorsprong van Ger rit zienderogen, maar dapper trok hij door, en hij zou recht op een Neder landse etappe-overwinning zijn afgegaan, wanneer dertig kilometer voor het einde de renner van lie de France Forlini niet op hem was gesprongen, samen zijn ze naar de finish gegaan, waar Forlini's betere sprint het won, niettemin een prachtige 2e plaats voor Voorting, een vierde voor Henk 'Faanhof en een 8e vooi' Wim van Est; vier punten winst voor de Nederlandse equipe. Misschien heeft de rustdag van gisteren in Lyon de Nederlandse renners goed gedaan om vandaag terug te kunnen komen, want Za terdag in de rit van Le Puy naar Lyon hebben ze harde klappen moeten incasseren, zo zelfs dat er geen enkele Nederlander meer Twee neomisten beiden van de Con gregatie van de H. Geest had Kaatsheu vel Zondag bij hun Eerste Plechtige H. Mis te huldigen. In de parochie Berndijk de Weleerw. Pater J. Donders en m de parochie van St. Jan de Doper de Wel eerw, Pater W. Damen, oud-plaatsge- root, die voor zijn Eerste Plechtige H. jylis Kaatsheuvel als zijn geboorteplaats uitnodigde. Van de feestelijkheden in de parochie Berkdijk Vrijdag a.s. het uit voerig verslag. Zaterdag ving reeds de feestviering aan in de Parochie St. Jan. De Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, haar drumband in groot te nue en zeer .vele parochianen maakten zich Zaterdag op om de Weleerw. Neo mist Pater Walter Damen te verwelko men. Het was even over half negen toen de stoet auto's aan de rand van de pa rochie arriveerde. Verkenners escorteer den de wagen van de nieuwe priester en onder tromgeroffel en muziek trok men via de Gasthuisstraat naar de Dr. van Beurdenstraat, waar de Neomist bij de heer P. Elshout, zijn oom z'n tijdelijke intrek nam, en waar een stijlvolle, kunst- zinnige gevelversiering als eerste blijk van sympathie van de wijkbewoners ge tuigde. Zondagmorgen half tien werd de neo mist met familie door het comité in een feestelijke stoet, gevormd door de Har monie Euphonia en een keurige rij bruidjes, artistieke bogen dragend, ver sierd met bloemen, naar de kerk bege leid om zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. Bij het binnentreden in de kerk zong 'het parochiaal Zangkoor het Veni Cieator. Om goed 10 uur ving de H. Mis aar., opgedragen door de Neomist, ge assisteerd door de Weleerw. Pater J. Strik, C.'S.Sp. als Presbyter Assistent; de Weleerw. heer Verheljen als Diaken, de Weleerw. Pater Th. Slaats C.S.Sp, als sub-diaken. De feestpredikatie werd gehouden door de Weleerw. Pater Strik naar aan leiding van de tekst; „et exaltavit hu- miles de nede.rigen heeft Hij verhe ven". Het zangkoor zong op zeer ver- dienstelijke wijze de mooie driestemmige mis voor gemengd koor „Secunda Ponti- ficalis" van L. Perosi en na de H. Mis de grote vierstemmige priestercantate '1 u es sacerdos in aeternum van Elb, Fiensen, waarin de solist de jongeheer J. H. Litjens op uitzonderlijke wijze zijn moeilijke taak vervulde, waarover een reep was, vooral door de vele vreemde lingen, die bij de plechtigheid tegen woordig waren. Na de H. Mis werd in het Café-Hotel Restaurant Euphonia de koffiemaaltijd gebruikt, waarna om 1 uur de receptie in de Dr. v. Beurdenstraat aanvang, na dat eerst de harmonie Euphonia door een aubade opnieuw haar sympathie ge toond had. Ontroerd dankte de neomist voor de spontane hulde en een zo aan gevoeld medeleven. Toen dan de receptie aanving scheen er geen einde aan te komen, want ieder een wilde de zoon van de sympathieke oud-postbode Willem Damen een hand drukken. Bij monde van de Weledelge- leerde heer Dr. Wijtenburg bood het comité namens de wijk zijn gelukwen sen aan, waarbij hij het genoegen had een prachtige schrijfmachine als blijk van sympathie te kunnen aanbieden. Met vreugde aldus Dr. Wijtenburg zijn wij vervuld, wij t.w. de Dr. van Beurden straat, in wiens midden gij thans uw tij delijk verblijf gekozen hebt en de Hoofd straat, van waaruit gij uw priesterlijke studie hebt aangevangen. Verheugd zijn wij een nieuwe priester te kunnen eren. Met zekere schroom stellen wij onze fe licitaties naast de eervolle gelukwensen, die gij telegrafisch mocht ontvangen van Z.H. de Paus. 'Gij gaat weer terug naar Rome om uw buitengewone verstande lijke gaven verder te ontwikkelen, om daarna in dienst te stellen van de Missie. Bewogen dankte de neomist voor zo veel medeleven en het cadeau hem aan geboden, iets wat hij niet meer verwacht had, daar hij feitelijk hier niet meer woont. Om half drie werden de plechtighe den van de dag met een Lof met assis tentie gesloten. Kaatsheuvel eerde weer op waardige wijze de priester. w.g. 'Montini Pr., Secr. St. Jan de Doper zijn eerste Plechtige H. Mis opdroeg en de laatste vier jaren in Rome studeerde, mocht van Z. H. de Paus het volgende telegram ontvangen; Heiliger Vater sendet Neu-priester Walter Damen, Angehörigen, wie Fest- gemeinde als Unterpand reicher Liebe unó Gnade Christi in Vaterlicher Ge- neigtheit erbetenen, Apostolische Segen. HOGE WAARDERING. ARTS Praktijk wordt waargenomen door Spreekuur 8 uur 10 uur. Boodschappen 'smorgens vóór 9 uur Inenten 29 Juli 2 uur. DE DRIE KABOUTERS. In ons nummer van Vrijdag j.l. wezen wij met een kort woord op de officiële opening van het nieuwe moderne Café- Restaurant-Pension „De Drie Kabouters dat aan de mooie entree naar de Efte ling is verrezen, welke opening Zater dagmorgen door Burgemeester Mr. v. d. Heyden geschiedde. Vooraf was de in zegening van het gehele gebouw ge schied door de Zeereerw. Heer Pastoor Rietra, Moderator van de afdeling Kaatsheuvel van Hocres. Burgemeester v. d. Heijden zegde met veel vreugde cieze opening te willen verrichten, daar hier getoond is, dut de bedoeling Kaats heuvel tot een toeristisch centrum te ma ken, begrepen is. De gemeente mocht dan een mooi natuurschoon bezitten in prachtige bossen en heide velden, doch dit alleen trekt de vreemdeling niet. Dit mooie natuurschoon moet de aandacht trekken door een openstelling en een presentabel maken voor het publiek. De gemeente heeft dit gedaan door De Et- teling tot een attractiepunt te maken; t sportpark door 't initiatiefvolle werk van Pastoor Rietra reeds tot een ont spanningsoord gemaakt, is nu een re creatieoord dat naam gekregen heeft. Nu is het woord aan de Middenstand om de vreemdelingen trek door verzorging van hun zaken nog te vergrote. De Caféhou ders zijn daar op de eerste plaats de mensen van. die met dit tourisme ge baat zijn. De oorlog, zegt hij, is voor de eigenaar van het vroegere pand een ge luk geweest, doordat door de verme iing van zijn pand een herbouw mogelijk is geworden. Bij de aanleg der wegen is door de gemeente een hoek gereserveerd, die de mogelijkheid bood iets te bouwen wat het publiek kon trekken. Architect Grips is daar z.i. aardig in geslaagd. Waren we in het begin even bang toen we de tekening zagen, gaandeweg heb ben we. de indruk gekregen dat hier wel van een succes sprake mag zijn. Onge twijfeld zal dit pand voor de passant en de toerist een plaats zijn, die tot een bezoek nodigt. Hij spreekt de hoop uit. dat het vooral de vreemdeling zal zijn, waarvoor zich de eigenaar op de eerste plaats zal interesseren; daardoor heeft hij de meeste kans zijn zaak op peil te kunnen houden. De zaak moet een blij vende indruk van verzorging blijven bie den, waarin niets gedaan of veranderd mag worden, zonder de architect te ken nen. Juist door de zaak op peil te hou den kunt ge medewerken het tourisme i te bevorderen. Hij wenst de heer Brekel- mans met wat hij begonnen is geluk en verklaart daardoor de Drie 'Kabouters voor geopend. De heer Brekelmans dankt de Bur gemeester voor zijn medewerking bij de uitvoering der plannen ondervonden; hij hoopt met de oprichting van deze zaak enigszins mede te kunnen werken het vreemdelingenverkeer te bevorderen; hij dankt hem voor de moeite heden deze opening te hebben willen verrichten, wat bij op zeer hoge prijs stelt. Hij brengt dank aan Pastoor Rietra voor de verrichte inzegening, waarbij hij toezegt alles te zullen doen om zijn zaak te houden tot een die deze inzegening -waard is; hij brengt dank aan Bouw- .heer Grips die hier iets ontwierp dat naast de romantiek van De Efteling ge tuigt van nuchtere zakelijkheid, ver werkt in een moderne schepping, voor de reemdeling een plek, die tot bezoek zal Onomwonden heeft het Waalwijk- se gemeentebestuur bij monde van burgemeester Teijssen en wethou der Smolders vanmorgen van zijn waardering doen blijken voor het werk dat de heer L. v. Roosmalen, chef van de afdeling Sociale en Mi litaire Zaken, Bevolking en Burger lijke Stand, ter gemeentesecretarie, secretaris van de gemeentelijke in stelling en Maatschappelijke Zorg en van alle commissies en instellin gen die hun werkzaamheden heb ben op het maatschappelijk terrein, gedurende vijfentwintig jaren voor de Waalwijkse gemeenschap en bij zonder voor de leden van die ge meenschap die in nood verkeren, heeft verricht. Een hartelijke huldi ging viel hem ten deel en hij werd geprezen om zijn naastenliefde, zijn sociaal voelen, zijn vriendelijke hulpvaardigheid en zijn collegiali teit. „OOK IK DIEN OMDAT IK MAG". De reden van dit feestbetoon, al dus burgemeester Tejjssen, bij de plechtige huldiging van deze zil veren ambtenaar in de raadzaal hedenochtend, is niet gelegen in de noodzakelijke plichtplegingen, die een dergelijk jubileum sieeds vergezellen, maar in onze zeer bij zondere waardering voor de ma nier waarop U al deze vijfentwin tig jaren Uw taak heb! verricht, Uw functie hebt vervuld onder vaak moeilijke omstandigheden, 'n functie die U in aanraking bracht met grole lagen van de bevolking. Uw functie heeft zeer bijzondere aspecten, omdat Uw werkkring zo zeer verweven is met de sociale noden van de bevolking. Het is U volkomen gelukt, aldus de burge meester, Uw functie zo te vervul len, dat gij in staat zijt geweest j niet alleen de sociale noden te le- nigen, maar ook hen die in nood verkeren, namens de overheid de j helpende hand te bieden. Met nim- j mer aflatende zorg en voorbeeldige ijver hebt gij de zaken van de ge- meente behartigd. Gij waart inder- i daad een voorbeeld, een voorbeeld in elk opzicht, met belrekking tot de toewijding, ten aanzien van de kennis en werklust, met betrek- king ook tot de collegialiteit. Ik hoop, besloot de burgemeester, dat gij in de komende jaren met dezelfde vitale energie en toewij ding U zult weten te geven aan Uw werk, dan kan het niet anders of het gemeentebestuur zal zich ver heugen en degenen die met de maatschappelijke dienst in aanra king komen, zullen er de profijten van ondervinden. Nadat hij ook Mevrouw v. Roos malen in de hulde had betrokken, bood hij de jubilaris een geschenk onder couvert aan en feliciteerde hij de heer v. Roosmalen en zijn ge zin en de vader van de jubilaris, die ook deze huldiging meemaakte. Van de vele aanwezigen, onder wie wij zagen het voltallige college van B. en W., de hoofden van dienst, de leden van de gemeentelijke in stelling voor Maatschappelijke Zorg, voerde ook wethouder F. Smolders, wethouder van sociale zaken, het woord en het was hem een genoe gen als zodanig uiting te geven aan ziin grote sympathie voor deze bij uitstek sociale man. Wethouder Smolders gaf een opsomming van de zeer vele functies die de heer v. Roosmalen op maatschappelijk ter rein vervult en grotelijks huldigde hij hem, terwijl hij hem namens de maatschappelijke instelling ook een bloemenmand aanbood. Graag vertolkte vervolgens de ge meentesecretaris, de heer N. Vlaar, de gevoelens van de hoofden van dienst en het secretariepersoneel, graag omdat hem gebleken was dat de jubilaris over heel bijzondere capaciteiten beschikte om zijn so ciale functie in dienst van de over heid te vervullen. U is een persoon, aldus de secretaris, met een grote werkkracht, een groot verantwoor delijkheidsgevoel, U heeft de na tuurlijke begaafdheid om leiding te geven. Nadat hij de ontwikkeling ge schetst had van de maatschappelij ke zorg van de overheid, vervolg de hij met de jubilaris het proto type van de sociale werker te noe men. U bent een persoonlijkheid, U hebt een grote mate van zelfbe heersing, U geeft 'telkens blijk van een groot optimisme en vertrou wen, maar vooral bezit U 'n grote mate van naastenliefde; achter ie der geval ziet U de mens. We stel len er prijs op U als collega en als vriend te hebben. Een salon-kroon was het geschenk van hei secieta- riepersoneel, dat de secretaris toen mocht aanbieden. Ik ken mezelf bijna niet meer te rug, zozeer hebt U me met lofuitin gen overladen, zei de jubilaris toen hij de burgemeester dankte en hem verzekerde, hoe hij altijd met ge noegen het sociale werk had ge daan; de dienst werkte met men- senmateriaal, met zielen; deze te mogen en te kunnen helpen is een mooie taak. En wanneer ik daarin, zoals U zegt, voldoende geslaagd ben, dan is dat de schoonste vol doening. r, Ook wethouder Smolders dankte hij; veel zaken van schrijnende nood zijn in die vijfentwintig jaar van onafgebroken samenwerking met deze wethouder van sociale zaken gepasseerd, maar in de meest hartelijke en openhartige samen werking. Met deze wethouder, die een hoge kerkelijke en wereldlijke onderscheiding draagt, vooral ook voor zijn sociaal werk, te mogen samenwerken, is een grote eer. Hij dankte de leden van de maat schappelijke instelling voor hu,n aanwezigheid en tenslotte des e- cretaris en zijn collega's, die hij dankte voor de goede geest, die er steeds op het secretarie heerste. Gij dient de gemeenschap, besloot hij, omdat de allerhoogste U toe staat te dienen. Ook ik dien, omdat ik mag. En dan drukten allen de heer v. Roosmalen de hand en dit zagen we ook de Zeereerw. Heren Pastoors B v. d. Hurk en A. v. Haaren doen en de heer C. Pullens, voorzitter van het Wit-Gele Kruis en voorzit ter van de St. Vine tiusconferentie in de St. Clemensparochie en men hief het glas op de langdurige vriendschap met de heer v. Roos malen, zoals de heer J. Thijssen t uitdrukte, toen hij de jubilaris moest danken namens alle collega s voor de collegialiteit en de vriend schap die men van hem steeds on dervond. Als hij kwam was het ol de zon doorbrak, zei de heer Thijs sen. Kortom, overduidelijk is gebleken hoe zeer het werk en de persoon van de heer L. v. Roosmalen wor den gewaardeerd en dat hij in staat mag zijn waardering steeds te be houden is het beste wat wij hem kunnen toewensen, en daarin ligt al het andere wenselijke besloten. van zijn adviezen gebruik te mogen ma ken en wenst hem toe nog menig bouw werk in Kaatsheuvel te mogen scheppen. Ook aan aannemer Pepping brengt hij dank voor de toewijding en zorg waar mede hij dit bouwwerk heeft uitge voerd. In een minimum tijd is alles op geleverd met een correctheid tot in de kleinste onderdelen, die de goedkeuring wgdraagt van architect en principaal. Ook de ondraannemers Beekmans, Dek kers en Snels en speciaal nog de heer Snoeren voor de smaakvolle verzorging De neomist Pater Walter Damen, C.S. j| vreemdeling een plek, die tot ezoe za I "oe^ onj-vangen woorden van Sp„ die Zbndag in de parochiekerk van f nodigen. Hij hoopt in het vervolg steeds der terrassen, ont g dank, met al degenen die aanwezig zijn of hun belangstelling of medewerking getoond hebben bij de bouw of deze opening. Nu deze belangstelling bleek uit een druk bezoek en de de zeer vele bloem werken en andere attenties daarbij ge boden. De heer Vermeulen sprak als voorzitter van Hocres woorden van fe licitatie tot de heer Brekelmans en ook tot architect Grips en aannemer Pepping voor het werk hier geleverd. 't Begint al aardig te lopen in De Drie Kabouters. Reeds menige touristenbus BBM

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3