r DRUNEN iVLUMEN HAARSTEEG ELSHOUT HEUSUEN SPRANG-CAPELLE SPRANG GAPELLE RAAMSDONKSVEER Geheimen der H. Mis van Calderon in nieuwe kerk te Drunen Tentoonstelling Kerkelijke Kunst WIELRENNEN DUIVENSPORT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 AUGUSTUS 1954 2 TOCHT OUDEN VAN DAGEN. zijn prediking van het Woord goede in gang mag vinden bij de gemeente, wat meer is dan dat Ds. goede opgang in de gemeente maakt. Van jongsaf heeft Ds. Lindeboom in zijn ouderlijk huis ho ren spreken over Sprang en wanneer het hier geen verbasterd nakroost is, zal het Ds. van den Hout onder Gods zegen hier goed gaan, geruggesteund door de ker- keraad en door het gebed der gemeente. Burgemeester Smit spreekt namens de burgerlijke gemeente en zegt dat het voor de overheid van groot belang is, van wel ke structuur een gemeente en kerk zijn en of zij op principiële grondslag staan en dat willen uitdragen. Het kan daarom niet anders, of het doet het gemeentebe stuur goéd deze plechtige ure bij te wo nen. Z.E.A. heet Ds. en Mevr. welkom en wenst Ds. toe dat hij met voldoening en blijdschap zijn arbeid zal mogen ver richten, daarbij de verzekering gevend dat hij daarbij1 steeds op de medewerking van het gemeentebestuur mag rekenen, onder beding van: souveriniteit in eigen kring. Hij wenst Ds. geluk dat hij deze gemeente gekregen heeft, maar ook de gemeente dat zij een goede dominee ge kregen heeft, omdat spr. weet dat de Geref. Kerk van Zwijndrecht altijd ac tief was. De burgemeester hoopt dat le raar en gemeente steeds met erkentelijk heid aan 1 Aug. '54 mogen terugdenken. Ouderling Jac. Timmermans spreekt tot slot namens de Ned. Herv. Kerk van Sprang en zegt dat een gevoel van dank baarheid en blijdschap, maar ook van diepe ernst Ds. hart zal vervullen, nu een reeds lang gekoesterde wens in vervul ling is gegaan. Ds. moet overal voor stellen een rijke Christus en een arme zondaar; dit is een heerlijk werk, maar een moeilijk en zeer verantwoordelijk werk. Daarom zal zich ook diepe ernst van U meester maken, want wie is tot deze dingen bekwaam, alle mensenwerk is met zonde bevlekt, zegt dhr. Timmer mans. Daarom bidt hij Ds. toe dat God de Here hem kracht moge geven en wijs heid en zijn hulp en verwachting alleen op de Here moge zijn. Zijn kerkeraad wil Ds. en Mevrouw welkom heten en hij spreekt daarbij de hoop uit dat de goede verstandhouding bestendigd mag blij ven en beveelt zijn gemeente aan in de welwillende vriendschap. Met een kort woord dankt Ds. van den Hout de verschillende sprekers voor het gesprokene, waarna de. dienst met dankzegging en lofgezang wordt beëin digd. i Het was zeker zowel voor Ds. en Mevrouw van den Hout als voor de Geref. Kerk vgjj) Sprang een. onvergete lijke dag. -r-r. I1.U.U In een imponerend schouwspel worden de geheimen der H. Mis tol leven gewekt. Alvorens de nieuwe kerk in ge bruik te nemen roept Deken Rooij- ackers er zijn parochianen driemaal in bij elkaar, om te komen horen en zien naar een fraai gemeen- schapsspel, kennelijk met de inten tie door een spel hun nog eens uit te leggen de betekenis van het H. Offer dat wij de H. Mis noemen Een goede gedachte, die de paro chianen op hun beurt gaarne zullen beantwoorden met hun belangstel ling voor deze drie opvoeringen Een schone en goede gedachte Gje Deken Rooij ackers werkelijkheid kop maken, omdat hij beschikt over parochianen die enthousiast en in tens willen meeleven met b.et fe°st der kerkwijding en omdat er onder deze parochianen acteur?, en actri ces zijn die onder- kundige en goede leiding met liefde en tpewijding dit spel willen opvoeren,, zoals in het programma vermekj staat, tot eer van God en tot Verheerlijking van zijn H. Naam. Het programma vermeldt ook dat zij het doen met de intentie ons bii te brengen een groter begrip en medeleven met de H. Mis. Men is daarm wel buitengewoon geslaagd, want wat via de preekstoel reeds meei dere- malen aan de beminde ge lovigen werd verteld, werd en kon nimmer zo pakkend en suggestief worden gedaan als thans De gehei men der H. Mis. De onwetendheid, voorgesteld in een vrouwenfiguur, vertelt hoe zij iedere dag ter kerke gaat, maar niet de helft. begrijpt van Wat daar geschiedt. De Wijsheid, des Heren, nu voor gesteld in pen- mannenfiguur, komt de onwetendheid leren niet alken met 'Ajourden, maar evenzeer met beelden, de betekenis van dft! on bloedig gedachtenisoffer. Wlf zien an horen dan Adam die ajjiji zonden belijdt. Mozes komt 'pet Introïtus zingen, maar hij kan het offer niet voleinden. St. Jan de Dopper kondigt dan de Verlosser aan, het koor heft 't Glo ria aan en dan verschijnt Christus zelf om het offer voort te zetten en te voltooien. Maar het Heidendom en 't Jodendom verschijnen ten to nele en gebieden dat deze gezangen zwijgen. Tiet vraagt uitlog waarom en waawoor. Het Heidendom be keert zich, maar 't Jodesndom blijft hardnekkig. Het vraagt een teken, mfir het krijgt een voorbeeld. Het er.Kent in Christus de profeet en naait hem in met p,almgewuif en gezang. Wij zien ook Paulus die zi?h bekeert en Johannes die het Evan gelie leest. Na de Sanctus komt een zeer so ber maar fraai diepzinnig tafereel als het Jodendom het lijden van Christus verhaalt en de wijsheid verklaart, hoe dit in de H. Mis spe- siaal in de Canon wordt uitgedrukt. Het slot is dan een wederkeren van Christus, wat met verdere beel den en taferelen ons herinnert aan de jongste dag als Hij zal komen om te oordelen. Dit gemeensc'üapsspel, opgevoerd in de nieuwe kjerk van Drunen, is een machtig h(nponere«nd schouw spel, dat alle Iteminde parochianen moeten gaan zien. Ja, wij schrijven uitdrukkelijk: moeten gaan zien, want op de plaats waarheen men straks zal trekken om mee te offe ren, worden door dit fraaie spel dat boordevol is van symboliek, de ge heimen va» de H. Mis een levende werkelijkheid. Niemand gaat graag door voor do onwetendheid, maar ga toch orat het geheugen nog eens te laten opfrissen of om getuige te zijn van dit fraaie gemeenschaps- spel, waar in kleuren, beelden, spel en taal ons nog eens wordt voor gehouden de schoonheid van onze Mis-liturgie. Men speelde ter ere Gods en la ten wij volstaan met te zeggen dat er voortreffelijk werd gespeeld, het heeft ons geboeid en gesticht tot 't laatste ogenbldk. H5 de iMsimi Op Zomerkamp. De jeugdbeweging gaat ïn dezu vacantie-maand op Zomerkamp. r>e Verkenners gaan van- 2-7 Augus tus naar Sehayk. De Jongensgi'lde van 39 Augustus naar Mook, de Rakkers van 510 Augustus naar Eerde en de Kabouters deze week naar Udenhout. Wij wensen hen al len goed weer en veel plezier. Processie Heusdeii-Kevelaer. De processie Heusden-Kevelaer trekt dit jaar op 14 en 15 Augustus, Zij die mee willen gaan, dienen zich op te geven vóór a.s. Donderdag bij de heer Fr. Elshout, Torenstraat al hier. Installatie Jeugdleiders. Door de Hopman zijn deze week P. v. d. Heijden en Jo de Hart ge> installeerd tot gilde-leiders. Na de installatie sprak nog de aalmoeze nier v. Erp, waarna voor de gilde- jongens nog een gilde-feest volgde. Mulo-examen. Voor het Mulo-examen A slaagde te VBosch Mej. C. v. d. Ven, Wol- put alhier. FESTIVAL- Op de vergadering van de Bond van Harmonieën en Fanfaregezelschappen in de Langstraat is besloten om het festival dat 18 Juli werd uitgesteld vanwege 't slechte weer, nu te houden op Zondag 26 Sept. Het uur van aanvang is be paald op 2 uur. GEEN AVONDMIS. 1 In verband met de seizoendrukte in de land- en tuinbouw zal Vrijdag a.s. geen Avondmis worden opgedragen. KOSTER-ORGANIST BENOEMD. Met ingang van Maandag 2 Augustus is tot koster-organist van onze parochie benoemd de heer J. Vermeulen, thans koster te Haps. GESLAAGD. Het Mulo-diploma behaalde M. v. d. Wiel Azn., het getuigschrift Huishoud en Industrieschool Mien van Huiten. Kranige tippelaar. Door zes onzer inwoners werd in de afgelopen week deelgenomen aan de vierdaagse afstandsmarsen die traditiegetrouw telken jare in de omgeving van Nijbegen worden gehouden. De deelnemers waren de dames Til en Miet Verharen en de heren B, en P. Verharen; ver tier J. van Es en P. Meijs; de drie laatstgenoemden marcheerden mee in militair verband. De drie eerst- genoemden namen individueel aan de vierdaagse deel. Ondanks de minder gunsltige weersomstandigheden wisten ze al len de tocht te volbrengen en ont vingen daarvoor aan het einde het herinneringskruis. Als bijzonderheid kan wel wor den vermeld dat de dames Til en Miet Verharen reedsi zes jaar ach tereen hebben deelgenomen aan deze vierdaagse wandeltocht zon der een enkele maal te zijn uitge vallen. Autotocht Ouden van Dagen. Het Comité Ouden van Dagen verzoekt ons ter kennis van de le zers te brengen, dat op 8 Septem ber a.s. wederom een autotocht zal worden georganiseerd voor de ou den van dagen. Er zal 'n bezoek worden gebracht aan Nijmegen en omgeving met een bezoek aan de H. Landstichting en de Grebbe- berg. Verleden jaar werd voor de eersjte maal een reis georganiseerd en deze werd een groot succes. De belangstelling en het medeleven van de zijde der inwoners waren zeer groot en dit was voor het co- Werken van de veelzijdige kunste naar Lucas v. Hoek, in het gemeen tehuis van Drunen bijeen. Zaterdagmiddag herbergde Dru nen 'n meestergezelschap van kun stenaars en kunstkenners en verde re belangstellenden voor de opening van de tentoonstelling Kerkelijke Kunst, een opening die geschiedde- door burgemeester Snels. Op deze tentoonstelling zijn de reeds ge reedgekomen werken van Lucas v. Hoek, voor de nieuwe kerk vervaar digd, bijeengebracht. Prof. Dr F. v. d. Ven hield deze middag ook een inleiding over het werk van deze Brabantse Kunste naar. Burgemeester Snels riep als voor zitter van het orgelfonds-comité, 'n comité dat zich belast heeft met 't bijeenbrengen "van gelden voor de verfraaiing van de kerk, allen har telijk welkom. Spreker deed dit ook namens het gemeentebestuur, dat 't gemeentehuis gaarne afstond voor deze expositie, waardoor het Dru- nense volk en velen met hun in de gelegenheid worden gesteld om de kunstwerken te komen zien waar mee de nieuwe monumentale kerk zal worden verrijkt. Wie, aldus bur gemeester Snels, het Drunense volk kent en weet hoezeer men begaan, was met de verwoesting van de ou de kerk, hem zal het geenszins ver wondering wekken dat de offerzin van het Drunense volk groot is als; het gaat om het nieuwe Godshuis- Het stemt ons daarona tot vreug de de gemeenschap Drunen in de komende dagen het resultaat van. hun offerzin te kunnen laten zien. Na dit korte openingswoord be trad Prof. v. d. Ven de katheder voor zijn inleiding over het werk van Lucas v. Hoek. Het verheugde spreker in 't huis van deze vooruitstrevende gemeen te het werk van een groot en veel zijdig kunstenaar bijeen te mogen, zien en te mogen belichten. Veel zijdig vooral noemde Prof. v. d„ Ven deze Brabantse kunstenaar, die in zich verenigd heeft de schilder, de tekenaar, de beeldhouwer, de glazenier, de ontwerper en de lite rator. Waarlijk een geniaal mens, een begenadigd kunstenaar. Prof. v. d. Ven belichtte niet al leen het werk van Lucas v. Hoek, maar evenzeer zijn persoon. In deze eeuw van specialisatie zou men een. veelzijdig mens als Lucas v. Hoek. voor onmogelijk achten. Waar an dere kunstenaars zich slechts uiten in 'n enkele vorm van kunstuiting, daar grijpt de kunstenaar v. Hoek naar velerlei uitingen om 't schone des levens een zinvolle vorm te ge ven. Spreker belichtte dan de verschil lende kunstvormen waarin Lucas v. Hoek zich heeft uitgesproken, daar bij vergelijkingen trekkende met reeds eerder tot stand gekomen werken, om dan tot de conclusie te komen dat men in het werk van Lucas v. Hoek de kunstenaar v. Hoek ziet groeien. Zijn werk aldus Prof. v. d. Ven, gaat van het over vloedige naar het monumentale, van het beminnelijke naar het ern stige diep menselijke. Waarlijk, zo besloot Prof. v. d. Ven zijn inlei ding, een begenadigd mens, een groot kunstenaar, een rijk bezit voor het katholieke Brabant. Burgemeester Snels verklaarde, na een kort dankwoord aan Prof. v. d. Ven, hierna de tentoonstelling voor geopend, hierbij de hoop uit sprekend dat zij de belangstelling zou mogen hebben die zij verdient. Hierna ging het gezelschap de tentoonstelling bezichtigen. Men treft op deze expositie o.a. aan vijf grote schilderwerken voor het hoofdaltaar. Dit zijn alle voor stellingen, betrekking hebbende op het kerkelijk jaar. Verder een fraai St. Lambertus-relief, bestemd voor de buitenzijde der kerk. Dit zal o.a. worden aangebracht boven de zij - jngang. Verder het in zilver gesla gen voorfront der tabernakeldeu ren, alsmede de verschillende mis gewaden. Ook vindt mener een ontwerp van de Piëta voor de de votie-kapel en een maquette van 't hoofdaltaar met foto van de afbeel ding van de H. Drievuldigheid als altarbekroning. Op deze tentoonstelling treft men verder een gebrandschilderd raam aan voor het zangkoor, voorstellen de Christus eeuwig priesterschap. De andere gebrandschilderde ra men, eveneens van Lucas v. Hoek, zijn reeds in de kerk aangebracht, o.a. twee in het priesterkoor, voor stellende Abraham en Melchische- dech, alsmede de fraaie ramen voor de doopkapel. Verder bevinden zich op deze tentoonstelling nog de fraaie handgeknoopte lopers voor 't priesterkoor. Een tentoonstelling welke zich in de komende dagen t/m 8 Augustus zeer zeker in een grote belangstel ling mag verheugen. De openstelling is dagelijks van 10 tot 12 v.m. en van 25 en 79 uur namiddag. mité een stimulans om op de inge slagen weg voort te gaan. Om ook dit jaar de ouden van dagen in s,taat te stellen een dagje uit te gaan, werd in het voorjaar reeds een sportdag- gehouden, die zeer was geslaagd, maar daar de op brengst daarvan niet toereikend is, zal er nog een collecte worden ge houden. Het comité verwacht dan. ook dat eenieder naar vermogen: zal bijdragen om onze oudjes een onbezorgde dag te bereiden. Benoeming. Met ingang van 30 Augustus üs Ds. Dijkstra, Nederl. Herv. Predi kant alhier, benoemd als legerpre- dikant. Zijn eerste standplaats is Eindhoven. Anjerfonds-collecte, De collecte die hier ten bate van het Provinciaal Anjerfonds is ge houden, bracht 46.18 op. Geslaagd. Onze stadgenote Mej. G. Merkx slaagde te 's-Bosch voor het Mulo diploma. Voor Machineschrijven slaagden onze stadgenoten K. Mouthaan, E. Jonker en E. Aerts. Voor stenografie slaagden onze stadgenoten G. Verbeek, I. Buys, I. v. d. Linden en T. Smits. Ongeval. Onze stadgenoot de heer W. Bors- je, werkzaam bij de scheepswerf al hier, kwam Donderdag j.I. tijdens, zijn werkzaamheden te vallen, waarbij hij zo ongelukkig terecht kwam dat hij in zeer ernstige toe stand naar het Ziekenhuis te Den Bosch moest worden vervoerd. Naar wij vernemen is zijn toe stand thans redelijk. BENOEMING. Tot opvolger van de heer J. G. Ad- dink, die de pensioengerechtigde leeftijd bereikte, werd tot directeur van de Coöp. Zuivelfabriek Melkinrichting „De Toe komst" te Sprang-Capelle benoemd de heer J. v. d. Heide, thans directeur van. de Coöp. Melkcentrale g.a te Naaldwijk, T.B.C.-VLUCHT, Met medewerking van de postduiven vereniging „Nooit Gedacht" zal door de plaatselijke commissie van het T.B.C.- Fonds „Draagt Elkanders Lasten" van het Chr. Nationaal Vakverbond in Ne derland, evenals vorig jaar weer een postduivenvlucht worden georganiseerd ten bate van de t.b.c.-bestijding. De verzorging van het technische ge deelte van deze vlucht zal door de ver eniging Nooit Gedacht op zich worden genomen. Het ligt in de bedoeling de wedvlucht te houden op Zaterdag 21 Augustus a.s. Alle postduivenliefhebbers uit onze gemeente kunnen aan deze wed vlucht deelnemen, waarvoor door de t.b.c.-commissie waardevolle prijzen be schikbaar zullen worden gesteld. De commissie hoopt en verwacht dat evenals vorig jaar weer zeer vele lief hebbers aan de wedvlucht voor dit zo bij uitstek mooie doel zullen deelnemen. Ook verwacht de commissie dat vele in gezetenen hun medewerking zullen ver lenen door het beschikbaar stellen van een prijsje, opdat de baten voor de t.b,c.- bestrijding zo groot mogelijk kunnen wor den. Van verschillende zijden werd de commissie reeds de toezegging gedaan tot daadwerkelijke medewerking in deze, zodat verwacht mag worden dat de wed vlucht zeker zal slagen. J.I. Donderdag maakten een kleine honderdtal ouden van dagen onde,r lei ding van het comité en enige helpsters hun jaarlijkse autotocht, met een 15-tal luxe auto's en een grote toeringcar van de ALad. Scheen het 's morgens vroeg dat deze hele tocht woordelijk in het water zou vallen, tot grote blijdschap van alle deelnemers en deelneemsters klaarde het weer spoedig op en hield 'het zich de ge hele dag vrij goed. Algemeen hoort men dan ook van de oudjes dat zij deze dag zeer hebben genoten en dat een en ander bijzonder is geslaagd. Het reisplan werd stipt uitgevoerd; in Overloon, waar ook het middagmaal werd gebruikt, dat allen zich uitstekend lieten smaken, bezochten velen van het gezelschap het Oorlogs museum. terwijl natuurlijk in de omge ving van Nijmegen, Berg en Dal, enz. ruimschoots van de prachtige natuur ge noten werd. Des avonds omstreeks 9 uur arriveerde men aan het Oosteande, waar de harmonie Marijke de stoet opwachtte om deze met marsmuziek tot bet gebouw van de Chr. Volksbond te vergezellen, alwaar de stoet werd ontbonden, en de oudjes werden thuisgebracht. Een woord van dank aan allen die medewerkten aan het welslagen van de ze mooie tocht, in het bijzonder aan de autobezitters en het comité, is hier zeker niet misplaatst, terwijl eveneens dank toe komt aan de fa. van Hilst die het comité in de gelegenheid stelde het gezelschap gedurende de reis van versnaperingen te voorzien, wat zeer op prijs gesteld werd. 'T ROZEKNOPJE WAS UIT. Woensdag was het voor bestuur en werkende leden van de gemengde zang vereniging 't Rozeknopje de jaarlijkse uitgaansdag, waarvoor dit jaar een be zoek aan Brussel en Antwerpen op het programma stond. Ongeveer 8 uur ver trok het gezelschap via Tilburg naar de grens, waar grenscontrole enig opont houd vergde. Over Turnhout en Leuven, in welke laatste plaats even gelegenheid werd genomen tot bezichtiging van het mooie stadhuis, werd nadat te Diest kof fie was rjedronken, tegen het middaguur de Belgische hoofdstad bereikt. Gedeel telijk wandelend en deels per touringcar werd Brussel in alle richtingen door kruist, zodat de dames en heren op rus tige wijze konden genieten, van hetgeen deze stad aan bezienswaardigheden 'biedt, o.m. de Grote Markt met zijn oude Gildenhuizen en het monumentale stad huis, alsmede 'het Paleis van Justitie, het grootste gebouw van Europa, en de go- thische 'St. Gedulekerk en niet te verge ten die oudste burger dezer stad, het be kende „manneke". Na versterking van de inwendige mens. in het bij; Nederlanders welbeken de restaurant van Piet van Kempen werd de touringcar weer opgezocht en de reis vervolgd over Laken, waar ge reden werd langs de O.L. Vrouwekerk met de Koninklijke grafkelder, het zo merverblijf van de Koning, de Japanse toren en het Chinese paviljoen, naar de Belgische 'Scheldestad, Antwerpen, waar men allereerst tijdens een rondrit de be zienswaardigheden dezer stad de revue liet passeren, om ten slotte nog een paar uur in de stad gezellig te vertoeven. Ten zeerste voldaan keerden de rei zigers even na middernacht, wel ver moeid, doch in de beste stemming en hoogstvoldaan te dezer plaatse terug. Een woord van dank aan de leiders van deze gezelsdhapsreis, alsmede aan de Autöbusdienst N.V. Alad met zijn chauffeur, onze vroegere dorpsgenoot Wynand Rosenbrand, voor de uitste kende verzorging van deze trip, mag hier een plaatsje vinden. - STUDIE BEKROOND. Te Tilburg slaagden onze dorpsgeno ten de dames Dina de Jong, Rie Min- naard en Janske Minnaard voor het exa men Middenstandsdiploma. Gefeliciteerd! Geslaagd. Voor het Middenstandsdiploma slaagde de heer J. Zijlmans; voor het diploma Schoenstikken Mej. J. Damen, terwijl Mej. A. van Strien haar getuigschrift voor pri maire opleiding behaalde. Motor in brand. Zeer onfortuinlijk was wel een motorrijder uit Steenbergen. Van wege een stortbui ging hij een ogenblik schuil voor het huis aan de Wilhelminalaan. Doordat de tank tot boven gevuld was met benzine, was deze overgelopen op de warme motor. Toen de motorrijder wilde starten, vloog deze met een knal in brand, waardoor de motor totaal vernield werd. ZILVEREN SCHOENTOURNOOI R.K.C. WSC—Baardwijk 2—3. RWBRKC 2—3. In tegenstelling met vorige week waren de weergoden heei wat gun stiger gestemd op de tweede dag van bovenstaand tournooi, waarbij alle plaatselijke clubs hun kans verdedigden om in de finales van volgende week te komen. Jammer genoeg moesten we con stateren dat over het algemeen ge nomen het spelpeil van de eerste wedstrijden hoger was dan nu. Een wins/tpunt was dat er in de beste verstandhouding werd gespeeld en lot het laatst werd vol gehouden om een eervol resultaat te bereiken. Door diverse oorzaken konden de elftallen niet in hun volledige opstelling verschijnen, waardoor vooral WSC gehandicapt was en 't vertoonde spel niet de juiste waar demeter kon vormen. Na hun resultaten in het neder- laagtournooi is Baardwijk toch wel meegevallen. De overwinning was verdiend en vooral voor de rust had hun voorsprong heel wat gro ter kunnen zijn. Nu werd het 20 door doelpunten van Kerx en Drik van Gelder. Paal en lat van 't doel van WSC werden diversie malen flink op de proef gesteld en enkele niet te missen kansen werden gran dioos om zeep gebracht. Na de rust was aanvankelijk ook Baardwijk weer het meest in de aanval en 'sicheen het pleit beslecht. Een penalty, genomen door Jos Blylevens, verkleinde toen de ach terstand, en zijn broer Piet bracht via een vrije trap de stand in even wicht. De strijd was weer volko men open, zelfs dachten we WSC een voorsprong te zien nemen, wanneer hun centervoor alleen voor de doelman komt. Dit loopt op niets uit en Baardwijk doet dit beter door een mooie kopbal van rechtsbuiten Leijens. In de wedsrijd tegen RWB trok RKC aanvankelijk fris van de lever. Zij speelden keurig samen en brachten verschillende keren de achterhoede van de nationaal ge- streepten in moeilijkheden, 't Was dus heel normaal dat linksbuiten de Peffer een prima voorzet van rechts benuite om de leiding 'te ne men. RWR wachtte niet lang met het antwoord en had verder voor rust de beste 'troeven. De achter hoede van de thuisclub bleek lang niet safe te zijn en stond herhaal delijk raar te schutteren, waarvan RWB gretig profiteerde met doel punten van v. Beek en Meuleman. RKC slaagde er maar niet in de bakens te verzetten en het rustsig- naal was voor hen een ware op luchting. De tweede helft bracht een her boren RKC-ploeg in het veld. Het klopte allemaal veel beter en weer kwam het RWB-doel onder hoge druk. Door dubieuSe beslissingen van de scheidsrechter dreigde de goede verstandhouding even ver loren te gaan, maar de spelers hiel den hun hoofden koel en de wed strijd bleef op een sportief peil st aan De 'geelblauwen bleven terugko men met frisse open aanvallen en met een dreun van een schot laat de Peffer de paal trillen. De terug komende bal wordt door Kuijs on houdbaar ingeschoten. Niet lang daarna is het 32 voor RKC, wan neer met vereende krachten de bal in het RWB-doel wordt gewerkt. Diverse schoten kwamen nog tegen paal en lat, wat evenwel geen ver andering in de stand brengt en zo zijn het Baardwijk en RKC, die a.s. Zondag de plaatselijke kleuren moeten verdedigen om De Zilve ren Schoen. VLIJMEN. Zondag namen de Vlijmense ren ners aan verschillende wedstrijden deel. De amateur Tini Wolfs nam deel aan de Ronde van de Vee markt en werd 7e. Gedurende de gehele wedstrijd gaf hij de toon aan en haalde elke renner die een uitlooppoging waagde weer terug. Maar toen de beslissende uitloop poging kwam en zes renners weg sprongen, ging Wolfs niet mede; hij werd in de sprint de eerste uit de groep en daardoor 7e. De nieuweling H. Kivits deed 't beter in deze Ronde, door als 2e te eindigen. De nieuwelingen v. d. Ven en Libregts namen deel aan de Ronde van Gilze-Reijen. v. d. Ven moest door pech opgeven. Het was jam mer dat hij ten val kwam, want in het begin reed hij zeer goed. Li bregts zat steeds in de kopgroep en werd 7e. Acht van Chaam. Woensdag nemen weer verschil lende renners deel aan de Acht van Chaam. Wolfs zal bij de ama teurs weer flink van zich moeten afbijten. De nieuwelingen nemen ook deel aan deze grote wedstrijd. We zijn benieuwd naar de uitslag. VLIJMEN. Wedvlucht Quievrain op Zondag 1 Augustus. Los 8.05 uur, eerste duif 10.27.40, laatste prijswinnende duif 10.44.11. Uitslag als) volgt: Fr. van Uden 1; H. Pelders 2, 4, voort 5, 31, 33; C. de Laat 6; Th. van Esdonk 7, 19, 25; M. Libregts 8; De Laat-Parijs 10, 21, 22, 50; J. v. d. Wiel 11; J. Oosterwaal 12, 16, 28, 32, 48; Th. van Overdijk 13, 49; J. van Bokhoven 14, 35; L. van der Heijden 15; H. Mommersteeg 17; W. van Ravensteijn 18, 36, 37, 53; H. de Vaan 20; J. Kivits 23, 41, 42; v. Gestel-v. d. Heijden 24; J. Ver haren 26; W. Roestenburg 27; L- Aloserij 29; J. v. d. Dungen 30, 34; L. van Esch 38, 51; A. L. van Hei voort 39, 40, 43; Jos Kuijs 44; P. v. d. Loo 45; H. Oosterwaal 47; J. van Engelen 52; M. van Dal 54; R. van Esdonk 56. Wedvlucht Dax. Door verschillende leden werd deelgenomen aan de laatste fond- vlucht op Dax. C. Diepstraten was weer de man op de fond, draaide om 2 en 3 uur de le en 2e prijs; H. Mommersteeg 3; P. v. d. Loo 4. ui ".li .iMnUBB CAPELLE. P.V. „NOOIT GEDACHT". De P.V. „Nooit Gedacht", geves tigd bij de heer C. v. Tilborgh hield j.I. Zaterdag een wedvlucht vanuit Gembloux (België) met jonge dui- vij. Ingemand werden 150 duiven. Los om 12.30 uur. le duif werd ge constateerd om 2. i 4.32, de laatste prijsduif om 2.53.13 uur. De prijzen werden behaald G. Janson 1, 2, 14, 17, 19; G. Ge nen 3, 35, 40; P. Verhagen 4, 15; M. Blok 5, 30, 36; C. Broeks 6, 29, 49; A. J. Ophorst 7, 8, 9; A. Snanhaan 10, 24, 45; H. van Zeist 11; C. v. Tilborgh 12, 26, 33, 46, 50; M. Netten 13, 25, 38; W. Nieuwenhuizen 16, 18, 22, 47, 48 Gebr. Rijken 20, 28, 44; P. v. Rooi 21, 37, 43; E. v. Esch 34. Met de oude duiven werd van het zelfde station gevlogen en werden: de prijzen behaald als volgt A. J. Ophorst 1; C. Verhagen 2; S. Faro 3, 4 J. A. Zwart 5. J.I. Vrijdag hield „Nooit Gedacht" een wedvlucht voor oude duiven, vanuit Bordoux; hierbij werden de prijzen behaald door J. Versteeg 1, 2; G. Rozenbrand 3, 9, 10; C. v. Tilborgh 4; A. Haver- hals 5; E. v. Esch 6; A. Snaphaan 7; C. Verhagen 8. A,s. Vrijdag inmanden voor Chi- ney. LOONOPZAND. De Postduivenvereniging „De Luchtbode" hield Zondag een wed vlucht vanuit Quievrain. Ze wer den gelost te 8 uur 5 minuten. De uitslag was als volgt: A. v. Dongen 1, 9, 25; G. v. d. Dries 2; H. v. d. Velden 3, 14, 18, 21; A. Spapens 4; C. v. Gompel 5; H. Dekkers 6, 29; Fr. Krol 7, 12; H. Leermakers 8 M. Vera 10, 30; M. Maas 11; K. v. Esch-Verschuren 13, 20; A. J. v. Dongen 15; J. Snoeren 16; G. Vermeer 17, 25; P. v. d. Vel den 19; J. Damen 22; G. IJpelaar 26, 28; C. v. Iersel 27. Overduif; G. Vermeer. Fr. Krolt Serie III.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2