WMIWYK KAATSHEUVEL BOBET triomfator het Pare des Princes BERNDUK Oudersavond St. Jan opnieuw gelauwerd DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 AUGUSTUS 1954 nijmegens vierdaagse. in C'est fini Enorm succes van de Kon, Harm Sophia's Vereniging te Loon op Zand een eerste prijs met 268 punten in de eerste afdeling!!! GESLAAGD. Voor 't Mulo-examen te Utrecht slaagde de jongedame Thea de Kort. Zij genoot haar opleiding op Pen sionaat „Mariakroon" te Culem- borg. Proficiat Onze plaatsgenoot de heer A. J. C. Vissers isjlaagde dezer dagen voor gezel B Herenkleermaker, waarvoor een examen door de vakgroep Kleermakerij te 's Bosch werd gehouden. De heer P. Klerx legde met succes examen af voor het diploma M.B.A. (Moderne BedrijfsadminLst- tratie) evenals van het eerste ge deelte van het examen Belasting recht. Op Zaterdag 31 Juli slaagden te Tilburg voor net aldaar getiou- den examen „Machineschrijven" de volgende dames Janny v. d. Leur, Henny van Delft, Corry Priems, Jeanne Hoevenaar^ Gobi Lans en Gobi Klauwen, allen uit Waalwijk; Jo Nouwens te Kaatsheuvel, Maja de Groot te Sprang, Tony v. Hoorn te Waspik; en de heren M. v. d. Schans te Sprang, A. van de Pluijm, Th. Heliings, G. de Bont en G. de Bont, allen uit Waalwijk. De geslaagden voor dit laatste examen genoten hun opleiding hij de heer L. v. d. Leur te Waalwijk. Aan alle geslaagden onze harte lijke gelukwensen Geslaagd voor practijkdiplo- ma Boekhouden aan de Dr. van Beurdenschool, R.K. Middelbare Handelsavondschool te Waalwijk de heer M. v. d. Aa te Waalwijk Van dfe 9 candidaten slaagden er in totaal 7, afgewezen 2. Onze stadgenoot de heer Chr. Thijssen Mzn. slaagde aan de school Reserve Officieren Infanterie te Er- melo voor het Officiersexamen. Onze stadgenoot de heer L. van Oudheusden nam deel aan de grote Nijmegense Vierdaagse. De heer v. Oudheusden, die iedere dag vijftig kilometer liep, heeft evenals zo vele anderen, de regen, de wind en de lange weg getrotseerd en kwam in triomf Nijmegen binnen op de •laatste dag. Ons dunkt, dit is wel een extra vermelding en een pro ficiat waard. BESCHERMHEER W.S.C. Naar wij vernemen heeft de heer G. Verwiel het beschermheerschap aanvaard van de R.K. Waalwij kse Voetbalvereniging W.S.C. OP EEN KOOPJE UIT Vanmorgen begon bij de fa. Gu- nen, de uitverkoop en in de herenzaak hing in de etalage een costuum van vijftien gulden de kooplustigen door zijn verleidelijk lage prijs te lokken. Wat doet men als men dat koopje perse wil heb ben? Men neemt het zekere voor het onzekere en zorgt er voor de eerste te zijn. Zo dacht er 'n vrou welijke kooplustige uit Sprang-Ca- pelle blijkbaar ook over en daarom vatte zij Zondagavond maar vast post voor de deur van de zaak. De fa, Cunen kon deze liefde tot koop jes wel waarderen en begon met haar een stoel te offreren, terwijl zij in de loop van haar wachttijd ook koffie kreeg aangeboden. Maandagmorgen al vroeg kreeg zij gezelschap van anderen. Wij ho pen nu maar dat zij haar slag ge slagen heeft. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: zonnebril in etui, oor bel, gehaakte muts, enkele porte- monnaies met inhoud, voorhamer, bruin kinderjasje, een paar regen pijpen, badhanddoek en zwem broekje, witte keeshond, herenrij wiel met lege band, kinderfietsje, poesje, rood gebreid kindervest. Verloren: bruin kinderjasje, pa- rapluie-foudraal, enkele portemon- naies met inhoud, rechterdames- schoen, zwarte ballpen, sigaretten aansteker, bril, kralensnoer, twee polshorloges. AGENDA. Woensdag 4 Aug. 8 uur repetitie damesi en heren Oefening en Ver maak in Hotel Italiaander. Donderdag 5 Aug kwart voor 8 bijeenkomst dames en heren Oefe ning en Vermaak op het Raadhuis plein ter begroeting der Zwitserse gasten. Zondag 8 Aug. 12 uur repetitie mannenkoor in De Twee Kolom men. J Als) een triomfator heeft Louison Bobet, de brillante Franse renner, gisteren in het Pare des Princes te Parijs), de laatste aankomstplaats van de Tour de France, zijn ere- ronde gereden. Niemand heeft de laatste dagen hieraan nog getwij feld. Eigenlijk stond voor de Alpen zijn overwinning reeds vast, in de Alpen werd die nog eens op een duidelijke manier bevestigd en toen hij ook in de tijdrit de sterke Zwitsier Rubier versloeg, was het wel zonneklaar, dat inderdaad de sterkste renner van het gehele veld de gele trui definitief zou bezitten. De laatste etappen van de Tour waren weinig opwindende etap pes, hoewel de Nederlandse equi pe toch enkele zeer betreurens waardige dingen moest meemaken. Donderdag was daar het opgeven van Wout Wagtmans, die eenvou- idig leeggereden was, die na zijn glorieuze begin, na een week §ele '.trui, na zijn prachtige vierde plaats in de etappe van de Izoard, te veel van zijn krachten had gevergd en ineens zijn rennersvuur geblust wist. Zijn opgeven werd slechts) in :zeer geringe mate vergoed d°°r 9e prachtige tweede plaats voor Het11 van Breenen in deze etappe; Hein van Breenen, een magnifiek en sterk renner, die zich in bijna ie dere etappe op de een of andere manier heeft onderscheiden; hoet- de hü niet als voortreffelijk knecht op te treden, dan deed hij het zelf en speelde een grote rol in de eer ste regionen. Vrijdag stond na een kleine etappe, die door Mahé gewonnen werd, de beroemde tijdrit op het programma, een rit waarin bij voorkeur de tourgroten voor het t. ratst eikaars krachten meten. Het 4,°rd een fantastisch gevecht tus sen Rubier en Bobet, maar ook nu wee r toonde de Franse renner zich oppermachtig en hij won, hy wou voor Kubler, die alles op deze rit Ifb1--*- kJiitadttki--- had gezet, voor Schaer, die in elk geval zijn derde plaats weer terug kreeg, voor de Belg Brankart en voor onze Wim van Est, die het niet verder brengen kon dan de 9e plaats. In de voorlaatste etappe van Nancy naar Troyes, werd onze equipe gehalveerd; een ongelukki ge stuurmanoeuvre deed Suijker- buijk een flinke smak maken waar bij hij zijn schouder brak; in de ambulancewagen reed deze renner naar het ziekenhuis, de Nederland se Tourploeg was gehalveerd. De Belg de Bruyne won deze etappe; zijn derde etappe-overwin ning. En toen kwam de laatsie etappe naar Parijs, een etappe die, wanneer Faanhof een beetje ver standiger gereden had, hem een mooie overwinning had (kuRnen brengen. Maar toen hij alleen met de Bruyne zich naar Parijs spoed de en de Belg kennelijk leeg was, trachtte de Nederlander niet hem kwijt te raken, hoewel de Belg bij na geen meter kop deed, en zo was het mogelijk dat zich nog enkele renners bij hen voegden, doen kwam men het Pare des Princes binnen en weer was er een fout van Faanhof, die veel te vroeg de sprint inzette, en oen niet kon verhin deren dat èn de Bruyne en ten slotte Varnajo over hem heen gin gen; hij werd derde. Het was een heel verschil met het vorig jaar, toen de Nederlandse ploeg de eerste plaats in het ploe- gen-eindklassement bezette, toen Wagtmais een prachtige vijfde plaats innam. Nu was alles wat minder, maar toch zijn er nog vier van onze renners onder de eerste twintig: Nolten 14, Van Est 16, Voorting 17 en van Breenen 20. Faanhof klasseerde zich 47e, ter wijl men ook niet kan zeggen dat de ploeg er niet financiëel wel bij gevaren is. GESLAAGD. Voor het «Middenstandsdiploma slaag- ,den van de 18 candidaten van de R.K. Handelsavondschool van de R.K.M.V. alhier 15 candidaten. Voor het monde ling examen werd slechts één candidaat afgewezen. Geslaagd zijn de dames: H. van de Ven, A. Oerlemans, M. Didden, Jos van d enHoven, Loonopzand, Virg. .Steenbergen en de heren: M. Brekel- nians, Jac, Remmeren, Alf. de Leijer, Loonopzand, Ed. Steenbergen, J. Tol boom,, Ad. Vermeulen Loonopzand, Ad. Vermeer, Loonopzand, P. van Wanrooij en Chr. Vesters. Voor het examen Engels L.O. slaag de de eerw. Broeder Franciscus; voor t examen Hoofdakte B de eerw. Broeder Castulus en de heren A. van Son en W. Jansen van de scholen der Eerw. Broeders van Liefde alhier. DIENSTJUBILEUM. Zaterdag voor het ingaan der 8-daag- se vacantie, mocht weer een der leden van het dienstpersoneel van de N.V. Schoenfabriek Stokkermans v.h. J. C. aan de Rechtvaart, zijn zilveren dienst- jubileum vieren. Dat het niet zeldzaam is, dat zulke jubilea in deze zaak voor komen, is wel een bewijs, dat er een goede verhouding bestaat tussen werk gever en werknemer. Ten kantore der firma werd de jubilaris, de heer Joh. Ver- duijn, werkzaam in de onderwerkafde- ling door de Directeur der N.V., de heer Ant. Stokkermans toegesproken en ge feliciteerd, waarbij deze dank bracht voor de toegenegenheid, waarmede de jubilaris 25 jaren de zaak gediend heeft. Hij reikte hem een cadeau onder cou vert over, de hoop uitsprekend, dat V. nog vele jaren met dezelfde ijver de zaak zou dienen. Bij monde van de heer Cor Haverhals volgde een felicitatie met aanbieding van geschenk van de afde ling. Aan de echtgenote van de heer V. werden bloemen aangeboden. GONCORDIA IN DE EFTELING. De Zaterdag, vooravond van de va- cantieweek scheen geen goede uitgeko zen tijd te zijn voor het concert dat de Kon. Erk. Harm. Concordia uit Loon-op- zand in het Restaurant van De Efteling presenteerde. Er was maar een matige belangstelling voor dit evenement op mu zikaal gebied. Een evenement, want Concordia bood een programma aan, waarop buiten de andere nummers van het allerhoogste gealte. alle verplichte nummers voor de hoogste afdeling Har monieën van het Wereld-muziekconcours te Kerkrade voorkwamen, n.l. „Het Da- ghet in den Oosten" van D'Hayer, van de R.K. Federatie, „la 2ième Suite d Or- chestre" van Moerenhout van de Chris telijke Federatie en „Scènes Alsaciennes van J. Massenet, arr. van G. Boedijn van de Ned. Federatie. Voegen we daar bij nog het vierde ingestudeerde werk „Carnaval Romain" van Berlioz in een arrangement van G. Meister, een werk, dat slechts hoogst zelden op het. reper toire van een dilettantencorps voor komt, dat mogen we wel reeds zeggen, dat de hoofdschotel van wat geboden werd, muziek was zoals slechts zelden door een liefhebberijgezelschap op de lessenaar wordt gelegd. Vooraf hoorden we nog een frappante mars van Zehle onder de titel van „Trafalgar" en de Si- ciliaanse Vespers van Verdi, arr. Des- prey, terwijl de laatste programmanum mers „Jalouzy" van Gade, Espana Cani van Marquina en Stars and Stripes van Sousa waren. Of alles geheel vlekkeloos was? We zouden overdrijven als we hierop met n volmondig „ja" antwoordden. Een en kele ongelijkheid in de aanvang', een niet volkomen feilloze stemming, op enkele punten, soms een verzorging, die een ge voeliger pp. rijker had gemaakt, zijn aan merkingen, die wel steeds in een beoor deling blijven voorkomen, doch alles bij een leverde Concordia een prestatie zeer ver boven die van de beste corpsen uit gaande. Alleen reeds de keuze der wer ken, waarbij we opnieuw op de uitzon derlijk hoge technische moeilijkheden van een Carnaval Romain mogen wijzen, stempelt het corps, zoals we ook Sophia mochten betitelen: een dilettanten-kun stenaars-ensemble. Het concert sloot met een leuke toegift. Wars van een show- drumbrand, trad de 9-jarige Jan v. Loon, als tamboer op in de Manoeuvre-mars van Stenz en hij deed dit staande op de directeurstree met een elan en een rhyth- misch gevoel, dat hij een staande ova tie mocht incasseren. 't Was weer een Efteling-avond,zo als alleen Loonopzand verzorgen kan. Onder het niet te talrijke pubhek merk ten we ook Prof. de Quay, commissa ris va nde Koningin in de Provincie N. Brabant op. EEN TELEURSTELLING. Mochten we de vorige week in ons volledig programma van de Eftelimg- ccncerten voor a.s. Zaterdag 7 Augus tus de „Kamloop (High School Band" uit Canada, als wel het grootste evene ment in de Efteling-concerten melden, thans moeten we berichten, dat het be stuur der Stichting dezer dagen vernam, dat dit corps niet op kan treden, daar hel in de dagen, dat het in verband met de deelname aan het Wereld-concours te Kerkrade in Europa verblijft, geheel in beslag genomen is, door de Amerikaanse legerbezetting in Duitsland, endaar heeft men hogere rechten. PROCESSIE ROERMOND. ■De traditie der laatste jaren getrouw vertrekt Dinsdag a.s, de Kaatsheuvelse Processie naar O. L. Vr. in 't Zand te Roermond Om 6 uur wordt in de St, Janskerk een H. Mis opgedragen, waar na met bussen van de B. B. A. naar het Genade-óord van O. L. Vrouw in de Limburgse Bisschopstad wordt afgereisd. JUBILEUM. Zaterdag 7 Augustus is het feest op het Station Kaatsheuvel van de N.V. Van Gend 6 Loos, alg. Transport- en Exped. Onderneming, waar Directeur A. B. Vlak het feit herdenkt, dat hij een kwart eeuw in deze dienst is. werkzaam geweest. Roosendaal, Venlo, Maastricht, Roermond, Utrecht, nog eens Roermond, Breda en Kaatsheuvel hebben achtereen volgens van de arbeidzame en organisa torische krachten van deze populaire man mogen profiteren. Nog sinds een drietal jaren aan Kaatsheuvel verbon den, heeft hij zich door zijn voorkomend heid en correctheid, zijn toewijding en werklust, naast een permanente joviali teit reeds vele vrienden gemaakt, zodat de dag van zijn jubileum, zeker niet on opgemerkt zal voorbij gaan. ui WARD-EXAMEN. j Voor het examen Ward I en II van de I tweejarige cursus in het Theresiaschool door de heer v. d. Aalst uit Eindhoven alhier gegeven, slaagden de Eerw. Zus ters Emma, Pai^la en Firmata, alhier, de Eerw. Broeder Silvester uit Dongen, de heer A: van Son uit Loonopzand en de dames H. Pontenagel, D. Lambooij, D. van Geijn, G. de Nijs en C. Laros alhier. 1 i De deelname van de Kon. Harm. Sophia's Verefiiging aan het Fede ratief Concours te Spankeren (Gel derland) werd wederom een groot succes. Met 118 punten plus de lof der Jury behaalde onze harmonie in de Vaandelafdeling de eerste prijs met verplicht nummer „Scènes Al- sasiennes" van Massenet, arr. G. Boedijn en „Scènes Caucasiennes" van M. Ipolitov Iwanof, arr, A. Del- haye. Zowel de eminente directeur de heer Ton Kotter als bestuur en le den van deze 90-jarige harmonie, mogen met trots terugzien op dit enorm succes. j In de uiterste spanning werden te Loon de eerste berichten omtrent de uitslag afgewacht, dit mede in verband met de deelname aan het a.s. Wereldconcours te Kerkrade. Groot was dan ook de vreugde in Loon toen het heuglijke nieuws om ongeveer 6 uur in het dorp bekend werd en velen verwisselden hun vacantiepakje met de overall, om de zaal van de harmonie een fees telijk aanzien te geven voor de thuiskomst van het zegenvierende corps. Om ongeveer 9 uur arriveerde Sophia's Vereniging in het dorp, waar zowel de besturen van de zus terverenigingen als bestuur van de Kon. Erk. Harmonie Concordia, van de Gem. Zangvereniging „Echo der Duinen" en Loonopzand's Gemengd Koor hun opwachting maakten. De huldej zowel aan directeur als muzikanten gebracht, groeide aan tot een ovatie. Verschillende spre kers voerden het woord en spraken woorden van lof aan het adres van het zegevierende corps. Het gejubel duurde voort tot na middernacht. Schier geheel Loonop zand was op de been en het heug lijke nieuws was op ieders tong. Omdat vele leden der muziek verenigingen vacantie hebben, werd het brengen van een serenade tot later uitgesteld. DUIVENSPORT. De K.P.V. hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit Quivrain, 158 km. Lostijd 8.05 uur vm.; eerste duif 10.16.09 uur v.m.; ingemand 1026' duiven. De eerste prijswinnaars zijn: 1, 65 M van Boxtel: 2, 4, 6, 62, 78, 79 Wim Hamers; 3 H Schoenmakers; 5 J Kemmeren; 7 Fr v d Assem; 8, 48 Th Netten; 9, 83 J v d Linden; 10 J v Riel; 11, 51, 89 P Ligt- voet; 12, 26, 30, 36 A Schrauwers: 13, 16, 39, 76, 85 A Priems; 14, 74 Fr Da- men; 15, 38, 49 C M Snoeren; 17 M Brokx 18, 25, 29 A. Pijnenburg; 19, 43 C van Boxtel; 20, 27, 40, 61, 73 L van Geel; 21, 82 Chr van Heeswijk; 22 M de Vries; 24 J Brent; 28 W van Heijst; 31 J Muizelaar; 32, 45 A de Bie; 33, 41, 47 L Mosselveld; 34 J v Kuijk; 35 J v d Berg; 37 Gebr Kuijs; 42 J v Beers; 44 P Adriaansen; 46 J Evers; 50 M v Zon; 52 J Zeebrechts; 53 A Zacht; 54 Wal Hamers; 55 M Damen; 56 M Lensveld; 5/ J v Boxtel; 58 P v d Velden; 59 H v Flelvoirt; 60 C Moreval; 62, 66, 70 J Cornelissen; 64 Jac Hoevenaars; 67 J van Riel; 68 B Kemmeren; 69, 99 M Ver vers; 71 A Mosselveld; 72 A Meeuwsen; 75 Th van Gooi; 77, 87 G 'Smit; 80, 90 M Soeterboek; 81 Jan Hoevenaars; 84 Gvd Linden; 86 W Kemmeren; 88 Ben v Heesch; 91 Pooters-Ligtvoet; 92 P Zijlmans; 93 H v Nieuwstadt; 94 M Kemmeren; 95 A Couwenberg; 96 P Zijlmans; 97 J Snoeren; 98 L de Bondt en 100 J Snoeren. WEDVLUCHT DAX. Met 64 duiven vloog, de K.P.V. Vrij dag vanuit Dax, afstand 989 km, lostijd Vrijdag 1.15 uur n.m.; eerste duif Zater dag 10.59.17 uur v.m. Uitslag: 1 J v Riel; 2 C Labee; 3, 17 L Hamers; 4 M Ver vers; 5, 8, 9, 10, 11, 14 G v d Linden; 6 A de Bie; 7 H Klis; 12, 21 L v Ree; 13, 19 Jac Vloemans; 15 L Mosselveld; 16 Pooters-Ligtvoet; 18 L van Geel. WIJKFEEST. Zaterdagavond was e.r feest in de Sportwereld, waar de gehele wijk Markt straat bijeen was, om de gouden bruiloft van het echtpaar v. d. Wouw-Zee- brechts nog eens onderling te vieren en de band van onderlinge vriendschap en samenwerking aan te halen. Er zat stem ming en gezelligheid in de zaal van de heer van Ee-Kimenai, waartoe de humo rist-conferencier van Iersel uit Waspik niet weinig bijdroeg. Het comité zorgde voor de nodige tractatie en toen aan het eind van de avond de kas nog een saldo van pl.m f 30.bleek te bevatten, werd besloten vier permanente zieken uit de buurt ieder een fruitmand ter waarde van f 7.50 të geven. Een mooie geste, die de instemming van allen weg droeg. AGENDA. Dinsdag 7 uur v.m. Processie naar O. L. Vr. in 't Zand te Roermond. Woensdag 8 uur nam Apollo Theater De Boy van Oklahoma Toeg. 14 jaar. Om ongeveer zes uur n.m. gingen de schooldeuren open der R.K. Meisjes school in Berkdijk en hadden de ouders der leerlingen de gelegenheid om eens binnen te lopen en eens te kijken in de klassen 'hunner kinderen, hun werk te belonen of te becritisêren en meteen eens •een praatje te maken met hun onderwij zeressen. Van deze gelegenheid werd buiten verwachting goed gebruik ge maakt. De meisjes van de V.G.L.O., hadden hun lokaal omgetoverd in een kleine tentoonstelling, waar men hun voornaamste werken kon bezichtigen. Zoals hun naaiwerk, borduren, opknap- werk, hoe van oud weer nieuw te ma ken, 'n afdeling poetswerk, hun kook kunst, bakwerk en nog veel meer, terwijl in de overige klassen de diverse werken der kinderen te bezichtigen waren. Om half 8 begon dan de oudersavond in het patronaatsgebouw, dat tamelijk goed bezet was. Na 'n hartelijk ope ningswoordje van de Zeereerw. heer Pastoor E. Rietra, nam een Weleerw. Pater Capucijn uit 's-Hertogenbosch het woord en sprak op 'n duidelijke aange name manier over „de opvoeding der kinderen en 't gezinsleven. Het gezin is 't voornaamste in de maatschappij en in de kerk, aldus de pater, doch daarover is bij de mensen zeer weinig begrip. Hij maakte gebruik van de woorden die Mgr. Beaten eens tijdens de oorlog, zei: „Huis in puin, 'n tafereel om stil van te wor den, gezin in puin, 'n tafereel om van te sdhreien." Hij memoreerde hoe de kinderen op hun leven beslag gaan leg gen ten goede of ten kwade; vanaf de geboorte leeft het kind en dat kind houdt nooit op te bestaan, ook niet na de dood. De opvoeding volgens kerkelijke wet omvat volgens de pater, de lichamelijke, sociale en zedelijke opvoeding; wanneer ge dat Uw kinderen hebt bijgebracht, danhebt ge gedaan wat nodig was. Ouders hebben een pracht taak gehad om het scheppingswerk van God dooi te zetten, 'n kind heeft er recht op dat het door de ouders wordt opgevoed. De lichamelijke opvoeding, 'n gezonde geest en lichaam, zal t gemakkelijkste werken. Maak uw kinderen sportief, laat ze gerust aan diverse sporten meedoen, leer ze sober zijn in eten en drinken, dan zal 't resultaat zijn 'n goede ge zondheid en tucht. Vervolgens de sociale opvoeding. Leer uw kinderen beseffen dat er mensen voor hun aan 't werk zijn. Leer uw kinderen rekening houden met 'n ander, Leer hun eerbied te hebben voor 'n zieke, 'n mis sionaris enz. Geef uw kinderen zon op voeding, dat ze later 'n behoorlijke plaats krijgen in de maatschappij; socia le opvoeding kan een man en een vrouw niet alleen vervullen, dit moet gaan via scholen; geef uw kinderen goede scho len. Geef uw kinderen een school waar zij zich kunnen opwerken tot een nut tig. onderdeel in de maatschappij, als 't enigszins kan, geef hun dan de kans zich op te werken in de maatschap pij, 't gaat om' 't belang onzer kinderen, zij behoeven niet achter te staan bij de andere. De meisjes, de toekomstige moe ders hebben nodig een goede opvoeding. Als 't enigszins kan laat dan uw kinde ren rustig uitgroeien tussen de 12 en 18 jaar. Het is onverantwoordelijk als men onze kinderen maar aanspoordt, als men maar geld verdiend; men moet de volle medewerking geven aan de school, mee leven met de school, doch ook met het kind. Van tijd tot tijd. uw kind belonen, maar ook niet te hard van stapel lopen. Weet op tijd te luisteren naar hen, mee leven met Uw kind, met zijn successen en mislukkingen. Er moet ook samen werking zijn tussen de onderwijzers en ouders; de offers die je voor uw kinde ren gebracht hebt, daarvan zal je dub bel en dwars genieten. Het derde punt, de godsdienstige op voeding. Als je geen godsdienst hebt, heb je niets. We moeten niet aan Gods geboden gaan tornen. U hebt toch uw kinderen laten dopen, 't gaat om 't god delijk leven; U kunt uw kind alle soor ten opvoedingen geven, maar als U dat niet geeft, dan is 't mislukt. Er moet in uw huisgezin dat goddelijk leven zijn. Als ge uw kind hebt laten dopen, dan moet U de genade voort laten bestaan, 't Heilig Misoffer is 't voornaamste mid delpunt der belangstelling, de H. Com munie en de Biecht. Hun daarheen te krijgen dat moet men vooral niet doen door te praten, maar door uw voor beeld. Zo hier in 't kort het betoog van de pater, 'n betoog dat ruim IJ/2 uur duurde en dat nog te kort leek. Vervolgens sprak de Zeereerw. heer Pastoor 'n kort dankwoord aan de pa ter voor zijn duidelijke uiteenzetting en .reikte aan diverse leerlingen van de V.G.L.O. school het diploma huishoud kunde en lingerienaaien uit. Daarna namen de leerlingen zelf het woord en zorgden onder leiding van de Zeereerw. Zuster Reinalda voor een ge noeglijke verdere avond door zang en voordracht. Jammer dat het te vroeg laat was, waardoor diverse toneelstuk jes moesten vervallen. Het overige werd op 'n keurige manier ten gehore ge bracht. GESLAAGD, De dames Ria van Moergestel en Toos Dirksen behaalden op de R.K. Huishoud en Industrieschool te Waalwijk het di ploma schoenstikken A, beiden met lof. De heer H. van Eeuwijk, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool behaalde te Breda hoofdakte B. Het Middenstandsdiploma behaalde te Breda de heer T. van Amersfoort. Aan allen van harte proficiat. ONGEVAL. Zondagmorgen na de Hoogmis liep een kind nabij de kerk tegen de fiets van een juffrouw uit Oosterhöut, die hier door ernstig kwam te vallen en 'n flinke hoofdwonde opliep. Dokter Raaijmake.rs die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp. DE LEDEN VAN DE H. FAMILIE GAAN OP REIS. Ook de Familie-mannen gaan traditie getrouw dit jaar weer op reis. Woens dag a.s. starten ze vanaf de kerk om half 8 voor een tocht door de Veluwe. Wij wensen hun allen veel plezier. RECTIFICATIE. Bij 't verslag van de priesterwijding van de Weleerw. Pater J. Donders van j.l. Vrijdag, zijn wij nog een belangrijk punt vergeten, n.l. dat V/. van Kuijk namens Berkdijks Belang' niet alleen 5 kazuifels aanbood, doch ook een prach tige wijwateremmer met kwast 'Onze verontschuldiging hiervoor. AGENDA. Maandag 2 Aug. 2 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harmonie St. Jan. Dinsdag 3 Aug. 6 uur v.m. vertrek v. d. Maria-Congregatie naar de Belgische Ardennen Woensdag 4 Aug. 7.30 uur v.m. ver trek van de leden der H. Familie naar de Veluwe. Zondag nam de Harmonie St. Jan uit Berndijk opnieuw deel aan een concours, en wel aan dat van de R.K. Federatie van Diocesane Mu- ziekbonden in Nederland te Boxtel, en weer behaalde het corps een lste prijs, thans met 268 punten. Het is een bewijs dat er in St. Jan een geest van durf en moed zit die niet zal versagen, voor het doel bereikt is te promoveren tot de afdeling Uitmuntendheid. Dat dit thans niet behaald is, moge dan een kleine te leurstelling zijn, daarnaast was het een groot genoegen te mogen con stateren dat de punten, in Boxtel behaald, ten volle verdiend zijn en de rapporten een grote waardering uitspreken over wat St. Jan pres teerde. De jongens weten nu dat een promotie niet gekregen wordt, doch ten volle verdiend moet zijn en eerst dan zal er volle vreugde in het kamp van St. Jan zijn, als er op dergelijke wijze gepromoveerd wordt. De voorbereiding voor dit concours is in alle stilte geschied. Er is intens hard gewerkt onder lei ding van directeur Kuijten, die al les over heeft voor het corps en door de jongens op handen wordt gedragen. Zelfs een officiële slot- repetitie werd dit keer niet gehou den om de kosten voor de harmo nie, die heel vanzelfsprekend niet over kapitalen beschikt, niet zwaar der te maken dan nodig is. Het was in Boxtel wel een ideale gelegenheid te concerteren en St. Jan had reeds bereikt dat er geen spoor meer over was van de zenuwen die de jongens zes weken geleden in Vessem parten speelden. De beoordeling van de jury was zeer streng, doch kan ten volle ge waardeerd worden. Mannen als Martin Koekelkoren, H. Scheifers en Langeveld zijn tot oordelen be voegd en geven in hun rapporten naast waardering, wijze lessen voor verbetering en vervolmaking. We zouden deze rapporten volledig kunnen overnemen, doch volstaan met de puntenlijst en enkele korte samenvattingen. Koekelkoren schrijft over 't ver plichte werk „Images de France" van A. Thiry: „aardige muzikale weergave van de inleiding" en „vrij aardige vertolking" van het geheel. Scheifers zegt: „Ga zo door en 't wordt goed" en Langeveld oordeelt: „inzet goed". Van het vrije nummer „Hephais- tos" van G. Boedijn zeggen dezelfde juryleden „Inleiding goede vertol king" „Weer een goede inzet" en „begin goed". De puntenlijst luidde voor 't ver plichte werk van de drie juryleden: Koekelkoren: stemming 8, klank gehalte 7, samenspel 7, rhytmiek 8, techniek 8 en interpretatie 716; Scheifers: 8, 7, 7, 8, 8, 7% en Lan geveld: 8, 7, 7, 8, 8, 7y2. Voor het vrije werk waren de punten van dezelfde juryleden in dezelfde volgorde: 7, 7, 8, 7, 8, 7; 7, 7, 8, 7, 8 7 2/6 en 7, 7, 8, 7, 7, 7 1/6; in totaal 268 punten, eerste prijs. Na de bekendmaking van de uit slag was St. Jan dankbaar, doch 'n weinig teleurgesteld dat het doel „promotie" nog niet bereikt was. Toen echter de rapporten spraken, kon men zich met het oordeel van de jury ten volle verenigen, in de overtuiging dat, wanneer de pro motie bereikt wordt, deze ook ten volle verdiend zal zijn. Met nieuwe moed gaat St. Jan verder. In opgeruimde stemming werd de thuisreis aanvaard en de stemming bleef er, al was er geen corps om de gelauwerden af te halen. Dit deed mogelijk de burgerij vreemd aan, doch we mogen hier verklaren dat dit de uitdrukkelijke wil en wens was van het bestuur van St. Jan. Steeds worden de kosten voor de corpsen bij die gelegenheden ho ger en wanneer het naar concours gaan een noodzakelijkheid wordt door de eisen die gesteld worden voor een promotie, dan brengt die herhaling te grote kosten met zich om die te kunnen dragen. In de zaal van St. Jan aangekomen, sprak de voorzitter, de heer Soethoudt, 'n kort woord van felicitatie, waarin hij wees op het resultaat, dat naast een kleine teleurstelling echter zeer veel waardering inhoud en de moed oplevert verder te gaan. Hij bracht grote dank aan directeur Kuijten en is overtuigd onder zijn leiding het einddoel te bereiken. Een har telijk applaus bewees dat de leden het allen met de voorzitters eens zijn. En als St. Jan dan opnieuw be sluit door te gaan om te trachten dit doel te bereiken, dan moeten we toch respect hebben voor het corps uit Berndijk, dat de grote offers brengen wil die hiervoor van de harmonie gevraagd worden en wij zijn het eens met de voorzitter dat dit niet kan zonder de sympathieke steun, ook van Kaatsheuvel. St. Jan laat geen gelegenheid voorbij gaan om ook in Kaatsheuvel zijn mede werking te bieden waar en wanneer die ook gewaardeerd kan worden, waartegenover staat, dat ook Kaats heuvel niet afkerig, zal zijn ook dit corps financiëel te steunen als hier op een beroep gedaan wordt. Reeds viermaal in opvolging werd het corps met een lste prijs bekroond; alleen dat is een waardering waard, niet slechts in een woord van hul de, doch ook met een daad die klinkt. Wij wensen het bestuur veel succes wanneer het een beroep op Kaatsheuvel doet.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3