DE LSHGSimi Waalwijkse en Langstraatse Courant DEUKEN ELSHOUT VLUMEN HAARSTEEG HEUSDEN WASPIK Uit Binnen- en Buitenland N.V. WAVEEM BOUWDE HYPERMODERNE GARAGE De nieuwste vindingen werden toegepast VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1954 Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 77e JAARGANG No. 62 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" ZONDAGSDIENST ARTSEN. Dienst Dr. v. d. Wouw. GEMEENSCHAPSPEL. Het Gemeenschapspel ,/De Geheimen der H. Mis" van Calderon, dat Zon dag j.L in de nieuwe kerk werd opge voerd, zal a.s. Zaterdag en Zondag beide avonden om 8 uur, weer worden opgevoerd Wij zouden iedereen willen aanraden dit zeer fraaie spel te gaan zien. Naar wij vernemen zal, om een ieder de gelegenheid te geven het spel goed te kunnen volgen, in het priester koor een flinke verhoging worden aan gebracht. i KINDERSPEELTUIN. De Kinderspeeltuin van de Stichting Kinderdorp geniet een zeer goede be langstelling. Dagelijks en vooral in deze vacantiemaand vertoeft Drunens jeugd in deze gelegenheid. Gezien de grote be langstelling heeft het speeltuincomité, om de grote gezinnen tegemoet te komen in de kosten een reductie ingesteld voor de gezinnen met zes kinderen en meer. Grote gezinnen kunnen vanaf 1 Aug. een boekje met 30 intreebewijzen krij gen tegen f 1.Bij overlegging van het trouwboekje zijn deze boekjes verkrijg baar bij de speeltuinleider. REPETITIE GEMEENSCHAPSPEL. Voor een korte repetitie worden alle medewerkers en medewerksters van het gemeenschapspel heden Vrijdag 6 Aug. des avonds om negen uur in de gym nastiekzaal verwacht. Voor deze korte repetitie zijn geen ver dere oproepingen gedaan en men gelieve dit als een oproep te beschouwen, i GESLAAGD. 1 Voor het in 's-Bosch gehouden exa men voor Diploma A (Onder Rijkstoe- zicht gediplomeerd Schoenhersteller) slaagden de volgende personen, die allen hun opleiding ontvingen aan de Gem. Vakschool voor Schoenmakers te Dru- nen: A. Korthout Geffen; J. van Loon en C. van Loon, Loonopzand: H. Klijsen, Kaatsheuvel: W. Rombouts, Th. Verdonk en A. van Riel, Waalwijk; A. Parijs, Vlijmen. i TENTOONSTELLING KERKELIJKE KUNST. De tentoonstelling Kerkelijke Kunst, welke deze week ten gemeentehuize ge houden wordt, mag zich verheugen in een goede belangstelling. Dinsdag telde men ruim 200 bezoekers. Deze tentoon stelling is nog geopend tot Zondag, elke dag van 1012, van 25 en van 7.9 uur. BENOEMD. De heer J. van Kessel, hoofd der R.K. Jongensschool alhier, is naar wij verne men benoemd tot leraar aan de Mulo- school in Arnhem (Zuid). De heer "an Kessel was sinds enkele jaren hoofd der school in Drunen. De heer van Kessel zal aan de Muloschool les geven in En gels, Geschiedenis en Aardrijkskunde. Tot leraar aan de Rijkswerkplaats te Rucphen N.B. is benoemd onze dorps genoot de heer Fr. v. Delft Jzn. VAKSCHOOL VOOR j SCHOENMAKERS. Voor het diploma. A (Onder Rijks- toezicht Gediplomeerd Schoenhersteller)! slaagden de volgende heren: G. van der Sanden, Drunen; Fr. Zonneberg en C. Broeren, Zeeland; W. v. d. Bragt, Esch; M Optenberg, 's-Bosch; J. Bastlaans, Vlijmen; J. P. van Amstelvoort, Oister- wijk. Zij genoten allen hun opleiding aan de Gemeentel. Vakschool voor 'Schoen makers te Drunen. 1 R.K.J.B.-NIEUWS. Op de Sportdag te Berlicum behaalde de afdeling Drunen enkele prachtige successen; o.a. werden de Jonge Boeren no 1; 1500 m C van Drunen no. 1, B. Verdijk no. 7, J. Jehoel no. 10; 100 m C. van Drunen no. 1; Hoogspringen: F. Pelders no. 2; Ver springen A Klerkx no. 4; Kogelstoten C. van Drunen no. 2, J. Jehoel no 6. Boerinnen: Algemeen klassement no. 3, Volksdansen no. 2, Vrije oefening no. 2. BURGERLIJKE STAND Over de maand Juli 1954. I Geboren Johannes Laurentius Maria zv C A van Herpt en M J v Balkom Josephus Johannes Theodoras Henricus zv A A H van Stokkum en A W M Janssen Nicolaas Martinus Antonius zv Chr van Mook en C J M Kouwen- berg Norbertus Adrianus Phllippus Maria zv N J de Wit en C M van der Sanden Henricus Norbertus Cornells zv A J Klerks en J G M v Huiten Wilhelmina Caroline dv J W Wijchgel en J W Ruru Antonetta Josephinai Maria dv G Vesters en M E Verdiesen Franciscus Marius Johannes zv M J v Broekhoven en F M Pijnenborg Maria Bernadette Johanna Christina dv P J Elshout en J P van Riel Albert dina Anastasia Clasina dv A van der Lee en M B Bataille Gertruda Adri an a Maria dv L van Belkom en M A. Marisael Adrianus Petrus zv J A Romsom én Th M van Schaick. OverledenArdina van der Lee 83 j wed van W v d Lee. Gehuwd Wilhelmus S de Wit 24 j en Gerdina M Pulles 23 j Franciscus van Venrooij 31 j en Engelina M van Logten 3Q 'j Marinus C de Wijs 26 j en Johanna Gvd Wiel 25 ij An tonius van de Ven 29 j en Henrietta C M Pulles 28 j Johannes W v Wijk 28 j en Maria J P Siegers 22 j An- tonie A H van Honsewijk 34 j én Cor nelia H Brok 34 j. i GESLAAGD. Voor het Middenstandsdiploma alge mene handelskennis slaagden Arn. v. d. Besselaar, Jo v. d. Besselaar en Betsy van Huiten. AFSCHEID. 1 Op passende wijze heeft de Elshoutse Jongensschool afscheid genomen van Mijnheer Peters, die met ingang van 1 September benoemd is tot hoofd der school te Deuteren '(Den Bosch). Aanwezig waren daarbij de Z.E. Heer Pastoor met het Schoolbestuur, de Weleerw. Heer Kapelaan, de ouders van Meester Peters en het personeel en de leerlingen van de Jongensschool. De Z.E. Heer Pastoor dankte de heer Peters niet alleen voor wat hij voor de school gedaan heeft, maar ook voor het vele werk in de parochie, zoals de ver kennerij, de volkszang, het jongenskoor tje enz. Namens het schoolbestuur bood hij hem het eerste deel aan van Dr Pius Parsch: „Rond het Kerkelijk Jaar". Namens de jongens dankte Fr. Wil- lems en bood het tweede deel van ge noemd boekwerk aan. Het hoofd der school de heer D. v. d. Brink dankte namens het personeel. Hij liet daarbij vooral uitkomen de eensge zindheid die er steeds tussen het perso neel heerste en die een der voorwaarden is voor het welslagen van een schoolge meenschap. 'Hij bood het derde deel Van Pius Parsch aan, benevens een kistje sigaren. Getroffen dankte de heer Peters voor de gesproken woorden en de cadeaux. Hij voelt zich als een bloem die verpot wordt. Losgescheurd uit de Elshoutse ge meenschap, zal hij nu weer moeten wen nen in een geheel nieuwe werkkring. De jongens kregen een apart woord ter be hartiging. Een gezamenlijk lied, gevolgd door een royale tractatie was het slot. Geslaagd. Op het te Breda gehouden exa men slaagde onze dorpsgenoot de heer J. v. Nunen, onderwijzer aan de Fratersschool alhier, voor Hoofd- acte. Te Eindhoven slaagde de Eerw. Frater Marcellines. Op het te 's-Hertogenbosch ge houden examen voor Coupeuse slaagden onze dorpsgenoten Mej. Leni v. d. Heijden en Betsy v. Wa genberg. Zij genoten hun opleiding bij de Zusters van J.M.J. in Den Bosch. Sportdag Berlicum. Op de sportdag te Berlicum wer den door de leden van de R.K.J.B. de volgende successen behaald: Ver-springen A. Kiviets, 3e prijs 5.27 m. Kogelstoten A. Kiviets, 4e prijs 10.42 m. Door de leden van de Boerinnen- bond werd de 8ste prijs behaald in A-klassement, omvattende bal-, knots- en vrije oefeningen. Maandvergadering Visclub „De Hut". Zondag maandvergadering van de Visclub „De Hut" in café Vismalen; trouwe opkomst wordt verwacht. „De Zwaluw". Zaterdag 7 Augustus maandver gadering van „De Zwaluw" in café B. Oremans. Nieuwe zaak. In de afgelopen week opende on ze dorpsgenoot de heer Fr. van Liempt zijn nieuwe kapperszaak. Dit mag zeker een belangrijke aan winst voor het dorp worden ge noemd. Op dezelfde plaats waar enkele jaren geleden zijn oude zaak door een noodlottige brand totaal werd verwoest, heeft hij een geheel naar de eisen des tijds ingerichte zaak herbouwd. Er is een aparte salon aanwezig voor dames én heren en het gehele interieur is keurig uit gevoerd. De aannemer en uitvoer der, de firma J. de Veluw alhier, heeft dan ook alle eer van zijn werk. Geslaagd. Voor het examen „Bevelvoerder Brandweer" slaagde te 's-Bosch onze stadgenoot de heer D. Wiech- mann. Voor het examen, acte L.O. Frans, slaagde onze stadgenote Mej. L. Crijns. Bevorderd. Onze oud-stadgenoot de heer A Bouman, thans Hoofdcommies op 't Departement van Financiën te Den Haag, is bevorderd tot Referenda ris. Bondsconcours. De Langstraatse Schuttersbond „St. Joris" hield Zondag j.l. op de schutsbomen van het schuttersgilde „St. Blasius" alhier het voorlaatste Bondsconcours. De uitslagen hier van zijn als volgt: 1. Gilde St. Ambrosius, Baardwijk 67 pnt.; 2. St. Jan, Kaatsheuvel 65 pnt.; 3. St. Ambrosius, Haarsteeg 52 pnt.; 4. St. Blasius, Heusden 52 pnt.; 5. Juliana, Vlijmen 50 ^nt.; 6. O.L. Vrouw Schuts, Elshout 50 pnt.; 7. St. Crispijn, Besoyen 48 pnt.; 8. St. Joris, Nieuwkuijk 34 pnt. De eerste 10 personele prijzen: le Prijs Th. Sperber, Kaatsheu vel; 2. B. v. Kuijk, Heusden; 3. Ant. v. Bladel Jr, Heusden; 4. W. van Leeuwen, Heusden; 5. W. Pulles, Heusden; 6. W. v. d. Broek; 7. J. Dingeman; 8. G. v. Beijnen; 9. P. Schoenmakers; 10. W. v. Bokhoven. Het laatste Bondsconcours zal worden gehouden te Nieuwkuijk op Zondag 15 Augustus a.s. Burgerlijke Stand over de maand Juli 1954. Geboren: Johan, zv. L. Verheij- Blom; Gijsbert Pieter, zv. A. Mes- Schild; Adrianus Marinus, zv. M. J. v. d. Staak-v. Sprang; Geertruida Johanna Gerardina, dv. M. Storc- hart-v. Wijk; Elisabeth Geertruida Maria, dv. G. A. Klaveren-v. Over- beek; Cornelia Joanna Maria, dv. J. W. v. Hulten-van de Wiel; Petro- nella Hendrika Johanna, dv. H. P. v. Deursen-Smits; Gijsberdina Geer truida, dv. J. v. d. Linden-Bouwens. Gehuwd: Hendrikus P. v. Dom melen 23 j. en Adriana A. Fitters 21 j„ beiden te Heusden, Overleden: Hendrikus G. Clerkx 81 j., gehuwd geweest met H. Mo raal; Maria P. Wels 72 j„ echtgeno te van W. v. d. Loo. Bal. Zondag a.s. zal in de zaal van hotel Van Iersel een groot bal wor den gegeven, georganiseerd door 't comité „Huldeblijk Harmonie". De opbrengst van dit bal komt geheel ten goede aan het Instrumenten fonds van de Koninklijke Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak". Polymnia. De gemengde zangvereniging Po lymnia is weer druk aan het repe teren voor het kermis-matinée. Zij zal dit jaar, evenals vorige jaren, de Waspikse kermis met een con cert openen. Geslaagd. Dezer dagen slaagden te Tilburg voor Gezinsverzorgster onze dorps genoten Mej. An v. Bladel en Mej. Dora van den Brand. Vererende uitnodiging. Onze dorpsgenoot de heer Jos. Kuys, die es-clarinettist is van de harmonie St. Cecilia alhier en van de P.T.T.-Harmonie in Den Bosch, zal op Zaterdag 14 Aug. a.s. van 14.40 tot 15.15 uur optreden voor de K.R.O. in het programma „Musi cerende Dilettanten". Dit mag zeker wel een vererende uitnodiging worden genoemd. Nieuwe school. Door het kerkbestuur is onlangs een perceel grond, gelegen tussen het kerkplein en café W. v. d. Loo, aangekocht, waar ter zijner tijd een nieuwe R.K. Jongensschool zal wor den gebouwd. PvdA WENST KVP NIET TE ANTWOORDEN. Het partijbestuur van de PvdA acht het overbodig te reageren op de verklaring, die de KVP heeft uitgegeven na de op 3 Juli gehou den socialistische kaderdag. „Deze verklaring immers maakte de in druk meer haasitig dan wel over wogen te zijn opgesteld", zo heet het in een communiqué, dat de PvdA heeft verstrekt na de maan delijkse vergadering van haar par tijbestuur op 31 Juli j.l. Het com muniqué werd gepubliceerd in het socialistische partijblad. Dit bete kent, dat de PvdA in feite niet wenst te antwoorden op de door de KVP gestelde vraag, of de soci alistische partij het gewenst acht haar aarzelende houding omtrent de samenwerking met de KVP te laten varen en tot een duidelijke beslissing te komen. Verder vermeldt 't communiqué, dat aan het partijbestuur versjag werd uitgebracht van een bespre king, die door het dagelijks gesiuur van de PvdA was gevoerd met so cialistische partijgenoten, die een sociaaldemocratische werkgemeen schap in de partij zouden willen oprichten. (Het gaat hier om een groep van socialisten, die weer te rug wil grijpen op de geest en de doelstelling van de oude SDAP. Red.). In deze bespreking met de betrokken partijgenoten is ge bleken, dat het in het openbaar verschijnen van een circulaire op een misverstand berust en dat de betrokken partijgenoten dit ernstig betreurden. (Vkr.) Ir. J. VAN DER TOORN DIRECTEUR P.T.T. Bij Koninklijk Besluit is ir. J. D. H. van der Toorn, hoofddirecteur algemene zaken en radio van het Staatsbedrijf der PTT, met ingang van 1 October benoemd tot direc teur-generaal der PTT. De heer Van der Toorn volgt de heer L. Neher, die met pensioen gaat, op. KORPORAAL EN JONGEN IN WAAL VERDRONKEN. Bij het dorpje Ooy, tussen Nij megen en de Duitse grens verdronk de 20-jarige korporaal van de Luchtstrijdkrachten J. P. G. A. uit Maastricht en bij Millingen ver dronk de 16-jarige J. N. Korporaal A. voer met 'n vriend in een kano op de Waal. Nabij het dorpje Ooy sloeg het bootje om en beide militairen raakten midden in de rivier te water. De tweede mili- litair trachtte vergeefs A„ die niet kon zwemmen, te redden. Korpo raal A. was gehuwd. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Enkele kilometers stroomop waarts, nabij Millingen, is de 16- jarige Jan N. bij het zwemmen waarschijnlijk in een draaikolk ge raakt en naar beneden gezogen. Twee verkenners verdronken. De 13-jarige H. G. Mensink en de 19-jarige W. J. J. Meijer uit Wier den, zijn in Lingen aan de Em^ (Duitsland) verdronken. Op deze plaats hadden een Wierdense en een Almelose verkennersgroep hun kamp opgeslagen. Ter hoogte van hun bivak lag een stuwdam in de Eme;. De jongens zijn, terwijl an deren gingen zwemmen op een on gevaarlijke plaats, op de muur van de stuw geklauterd en de 13-jarige Mensink gleed als gevolg van de gladheid uit. Waarschijnlijk heeft hij de andere verkenner meege sleurd. De mogelijkheid beskaat echter ook, dat deze laatste de eer ste drenkeling heeft willen redden. TWEE TOERISTEN GEDOOD OP ONBEWAAKTE OVERWEG Een 33-jarige Deense ingenieur en een 26-jarige Amerikaanse stu dente in de medicijnen zijn van middag op slag gedood, toen de auto van de ingenieur op de onbe waakte overweg in de Breudijk, tussen Harmeien en Vleuten, werd gegrepen door een electrische per sonentrein uit de richting Woer den. Even later werd het wrak van de auto nogmaals gegrepen door een trein uit de richting Utrecht. De Breudijk is een verharde zandweg, die van Vleuten over Harmeien naar Woerden loopt. De auto reed in de richting Haarzui- len, vermoedelijk omdat de slacht offers daar het bekende kasteel wilden gaan bezichtigen. De stof felijke resten der omgekomenen zijn naar het ziekenhuis te Woer den overgebracht. NEDERLANDS JONGETJE IN NW.-ZEELAND VERMOORD. Een 14-jarige jongen is Woens dag in Auckland' beschuldigd van moord op de 8-jarige Jos Verbie- sen, een kind van Nederlandse im migranten. Het lijk van het jongetje is Dinsdagavond in een stadspark geéonden. De naam van de 14-ja- rige is niet bekend gemaakt. De familie Verbiesen woont thans drie jaar in Nieuw-Zeeland. STAKING IN W.-DUITSLAND In West-Duitsland is het met de arbeidsvrede gedaan. Veertiendui zend arbeiders in Hamburg, de grootste stad van de bondsrepu bliek, hebben Woensdag het sein gegeven tot een algemene campag ne voor loonsverhoging met een staking, die de gas-, water- en ver voerbedrijven in de stad heeft sul- gelegd. In Beieren heeft de vak bond der metaalarbeiders een sta king uitgeroepen te beginnen op Maandag. In het Roergebied trach ten fabrikanten en regeringsverte genwoordigers een dreigende sta king af te wenden in de ijzer- en staalindustrie, waar de arbeiders een loonsverhoging eisen van ne- (Zie vervolg kol. 1 pagina 6). Boveneen beeld van de oprit vanaf de Marijke-straat naar de nieuwe Waveem-garage. Op de voorgrond de moderne pompen; op de achtergrond links de was-inrichting, daarnaast de moderne smeer- kuil. Beneden een foto van het ruime interieur van de werkplaats. Reeds enige tijd heeft de N.V. Waveem, Chevrolet- en Opel-dealer, de nieuwe bedrijfsruimte in gebruik. Deze prachtige ruime, van alle moderne comfort voorziene ga rage, is gebouwd achter de oude bedrijfsruimte van de fir ma tot aan de Marijkestraat. Uit het feit, dat zo gauw mo gelijk deze nieuwe panden in gebruik zijn genomen, valt af te leiden hoezeer deze zich steeds uitbreidende zaak deze nieuwe ruimte nodig had en uit het feit, dat de nieuwe ga rage voorzien is van alle mogelijke moderne apparaten en hulpmiddelen, kan worden geconcludeerd dat de N.V. Wa veem steeds blijft streven naar een zo groot mogelijke ser vice voor diegenen die hun wagen aan de zorgen van de heren Van Baal en hun personeel toevertrouwen. EEN PRACHTIG STUK WERK. Aannemer Couwenberg, die de ideeën van architect A. van Ilulten uitvoerde, heeft met de bouw van deze nieuwe garage een prachtig stuk werk geleverd. Het geheel is stijlvol, maar degelijk gebouwd, uiterst practisch ingericht, en biedt mogelijkheden tot een even tueel nog verdere uitbreiding. De ligging van het bedrijfspand is er in alle opzichten op vooruit gegaan. Moest men vroeger via de Groteslraat door een nauwe door gang naar de garages en pompen, thans ligt de nieuwe garage aan de Marijkestraat, de eerste zijstraat links van de Wilhelminaatraat. Op een zeer ruim parkeerterrein staat een geheel nieuwe pompin- stallatie, met een cabine voor een speciale bediende en acher dat plein rijzen de grote tuimeldeuren die toegang geven tot de garage en de diverse afdelingen en aparte ruimten, hoog op. De garage is licht en ruim, ver warmd door een hete-luchtinstal- latie, overal voorzien van lucht- kranen, werkbanken en andere ge makken, die een economisch en snel werken bevorderen. Wanneer we het instrumentari um van de N.V. Waveem eens be kijken, dan zien we een prachtig voorwieluitlijnapparaat, met daar- •i bij een balanceerapparaat; in een afgesloten ruimte, waar ook aan de werkbanken het kleinere werk kan i worden verricht, zien we eenklep- penslijpmachine staan en een vernuftige werkbank, waarmee heel de electrische installatie van de wagens kan doorgemeten en ge controleerd worden. We zien verder in de garage nog de hefbrug en ook de wel zeer practische en uiterst moderne smeerkuil. Het lijkt een nieuwe keuken, wanneer we ons in die kuil bevinden, alles heeft men er bij de hand, men kan er vlot en ge makkelijk werken, er is een doel- matige verlichting in, een ontluch- tingsinstallatie, een superpomp, n apparaat om de olie af te tappen, die dan van zelf in grote onder grondse reservoirs loopt, er is een apparaat om te bitaccen; onder n druk van 500 atmosfeer wordt van af de shell-oliebar, ook iets gloed nieuws, de hele smering van de wagen verzorgd en zo is er veel meer nog in en rond deze kuil, dat ons lekenverstand niet eens alle maal kan bevatten, maar dat ons toch grote bewondering geeft om de degelijkheid en de doeltreffend heid, die er ons in treffen. Dan is er nog een aparte badka mer voor de wagens; een helder betegelde afgesloten en verwarmde ruimte, waarin de wagens gewas sen worden. Vroeger moest dit bui ten gebeuren, wat vooral in de winter nogal eens moeilijkheden opleverde; thans echter kunnen te allen tijde de wagens worden schoongemaakt, op een vlugge en afdoende manier. Tenslotte slaat rechts op 't grole plein voor de nieuwe garage een nieuwe ruime woning voor een van de firmanten, een woning die het totaalbeeld van dit prachtige nieu we bedrijf verrijkt. Zoals we zeiden was de heer A. v. Huiten de geestelijke vader van het plan, dat tot dit fraai resultaat is uitgegroeid. De fa. Fr. Couwen berg "was de degelijke aannemer, die zijn naam hier weer alle eer heeft aangedaan. De fa. Verhulst zorgde voor de doeltreffende hete- luchtverwarming, de fa. Zeegers verrichtte de loodgieterswerkzaam heden en de fa. H. v. d. Heuvel verzorgde de kracht, terwijl de fa, Gebr. v. d. Waals alles keurig in de verf zette. Zij hebben in voortreffelijke sa menwerking een bedrijfsruimte ge schapen, waarin het voor de heren v. Baal en hun 14 man personeel niet moeilijk zal zijn hun bedrijf te handhaven op het hoge peil, waar op het sleeds heeft gestaan, zelfs dit peil nog te verhogen, hetgeen we hun gaarne toewensen. EDUARD VAN BEINUM VOOR BRABANTS ORKEST. De eerste dirigent van het Con certgebouworkest, Eduard van Bei- num, heeft zich bereid verklaard in Mei 1955 de tweede serie lustryen- concerten van Het Brabants Orkest te Breda, Eindhoven, Den Bosch en Tilburg te leiden. TOERISTEN OVERSTROMEN ZUID-LIMBURG. Tientallen bivakkeren in open lucht. Nu het de laatste dagen prachtig zo merweer is, wordt Zuid,-Limburg door een ongekend groot aantal toeristen be zocht. De hotels en pensions, onde.r an dere in Maastricht en Valkenburg, zijn overvol. Ongeveer 200 personen moes ten Dinsdagnacht bivakkeren in de open lucht en in auto's. 'Het bureau van de V.V.V. te Maastricht wordt overstelpt met aanvragen voor nachtverblijf. Extra logeergelegenheden zijn inmiddels al in gebruik genomen. I

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1