VffiALWYR KAATSHEUVEL BERNDIJK L00N-0P-ZAND De l.OOO.OOOste 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1954 6 V V Efteling-bezoeker AUTO RIT VAN DE OUDEN VAN DAGEN. AUTO-RIJSCHOOL C. J. Vossen Co. ZONDAGSDIENST 15 Augustus 1954 Arts: Dr Lenglet Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 15 Augustus 1954 10 uur: Ds. W. L. Jens. GESLAAGD. Onze stadsgenoot de heer Ad Heesters, slaagde op 11 Augustus J.l. te Rotterdam voor het textiel- brevet damesconfectie. WINDBUIL EN PLATZAK, Het wagenspel op het volksfeest. Het programma dat de vereni ging Waalwjjks Belang heeft sa mengesteld voor haar traditioneel olksfeest op Zondag 15 Augustus a.s. kenmerkt zich door een bonte verscheidenheid. Men is er in ge slaagd de gehele namiddag en avond te vullen met echte volks festiviteiten. Een van de evenemen ten, een novum voor Waalwijk, zal zïl'n de volkse gebeurtenis van het Wagenspel. Een aantal Waalwijkse tonelisten zullen op een platte wa gen door Waalwijk trekken en op een viertal plaatsen hun wagenspel vertonen, zoals dat in lang voorbije tijden de gewoonte was. Onder regie van de heer Tiny van der Heijden hebben Mevrouw Pulles-van Beijnen, de heren Jan van Delft en Huub Brokken van OOG en Jan van den Hoven en Wim Rombouts van Baardwijks Toneel, het wagenspel van Kees Spierings „Windbiul en Platzak" ingestudeerd. Windbuil en Platzak zijn twee zeer door de honger gekwelde va gebonden, wier enige streven ge richt is op het vullen van hun maag. Zij zien hun honger al ge stild, wanneer zij horen hoe een bakker uit moet naar een feest, en zijn vrouw opdraagt een reuze-pas tei mee te geven aan een zekere persoon. Het is voor de vagebon den niet moeilijk die persoon na te bootsen en zo zijn zij in de gele genheid hun hongerige magen meer dan te verzadigen. Eenmaal 't heer lijke product van 's bakkers be kwaamheid genoten hebbende, ver langen zij echter naar meer en dit komt hen duur te staan. Hoe, dat zullen de Waalwijkse toneelspelers in hun koddig spel aanstaande Zondag wel laten zien. De regisseur heeft dit spel ge heel aangepast aan de Waalwijkse volksaard; hij laat het spelen in Waalwijk en het geeft hem de ge legenheid bepaalde toestanden in Waalwijk en kenmerken van de Waalwijkers te hekelen. Dit wa genspel leent zich buitengewoon voor dergelijke „aanvullingen". En als U de namen van de spe lers eens bekijkt, dan heeft U on getwijfeld voor zelf de overtui ging dat deze actrice en acteurs er iets heel gezelligs van zullen ma ken. U moógt daarom deze gebeur tenis niet missen. Zoals uit het elders in dit blad gepubliceerde Volkjsfeestprogram- ma blijkt, heeft U tot vier keer toe de gelégenheid dit spel te bewon deren. SINT CRISPIJN GEEFT AVONDCONCERTEN. De harmonie Sint Crispijn heeft, nu de concoursvoorbereidingen achter de rug zijn en met zo'n schoon succes zijn bekroond, het plan om een aantal avondconcer ten te geven in verschillende delen van onze gemeente. Deze concerten zullen gegeven worden op de verplaatsbare mu- ziekkiosk van de gemeente U ziet welke mooie gevolgen het be sluit een dergelijke kiosk te kopen heeft en zo kan men dus de meest geschikte plaatsen uitkiezen. Als het weer het toelaat, zullen de volgende concerten op de volgen de data worden gegeven: op 28 Augustus in de St. Antoniusparo- chie; op 6 September in v.m. Be- sojjen; op 13 September in de Vic toriestraat en tenslotte ook een concert in v.m. Baardwijk,'voor welk concert de datum nog nader wordt bepaald. Ongetwijfeld zal de Waalwijksp burgerij deze zomeravondconcer ten zeer waarderen. We prijzen graag dit mooie initiatief van Sint Crispijn; een harmonie die het ge meengoed wil zijn van de gehele burgerij, moet inderdaad vaak naar buiten van zich laten horen en op gezette tijden eens wat vrolijke mu ziek laten klinken. ZILVEREN DIENSTJUBILEUM BIJ DE P.T.T. In tegenstelling tot een vorig be richt kunnen we onze lezers me dedelen dat de heer S. Blom op Donderdag 19 Augustus a.s. zijn zilveren jubileum in dienst van de PTT zal vieren. Het zal de heer Blom, die thans de functie bekleedt van chef-mon teur, op die dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. DEERLIJKSE KAJOTTERS KOMEN NAAR WAALWIJK. Morgen, Zaterdag, zullen de Ka- jotters uit Deerlijk voor een twee daags bezoek naar Waalwijk ko men. Hun komst geldt als een te genbezoek aan de Waalwijkse Ka jotters, die enkele weken geleden naar Deerlijk zijn geweest. De Waalwijkse gastheren zullen het hun Vlaamse gasten natuurlijk zo aangenaam mogelijk maken. HANGBOOGSPORT. De tweede dag van de onderlin ge koppelwedstrijd van de Hand boogschutterij „Eendracht maakt Macht" heeft nogal wat verande ring gebracht in de standenlijsjt. Was het vorige week het koppel H. Verhoeven-H. Verhoeven Jz. dat een ronde wist te nemen, ditmaal waren het er twee; allereerst het koppel Snoerenv. d. Mee, daar na het koppel L. v. BladelGlou- demans, waardoor laatstgenoemd koppel zich van de onderste naar de derde plaats wisjt op te werken en Snoeren-van der Mee zich aan de kop plaatste. De stand is thans: I. P. Snoeren-M. v. d. Mee 238 p. 2. H. Verhoeven- H. Verhoeven Jz. 226 p. 3. L. v. Bladel- A. Gloudemans 220 p. Op 1 ronde 4. B. Pullens-H. v. d. Mee 230 p. 5. A. Leijtens-H. de Jong 223 p. 6. Q. v. d. Hoven-J. Klijberg 204 p. 7. J. v. Beijnen-P. v. Bavel 197 p. K.A.V. BAARDWIJK. Op 8 Aug. j.l. heeft de K.A.V., af deling Baardwijk, traditiegetrouw weer een prachtige reis gemaakt, 's Morgens om 7 uur zijn ze geza menlijk naar de H. Mis gegaan. Na de H. Mis, om pl.m. 8 uur, nadat ze een plaatsje in de bus gevonden hadden, zijn ze per touringcar van Mulders-Sars vertrokken. Hun eer ste aanlegplaats was Grave, waar zij onder het genot van een heerlijk bakske koffie hun boterhammen verorberden. Vanuit Grave zijn ze naar Nijmegen, via Groesbeek langs het Canadese kerkhof gereden. On danks het regenachtige weer heb ben zij toch genoten van het prach tige natuurschoon in de omgeving van Nijmegen, Arnhem, Groesbeek en Apeldoorn. In het Prins Bern- harddal in Apeldoorn werd hun een gezamenlijk diner aangeboden, het welk hun goed smaakte. 's Avonds zijn zij nog de prachtig verlichte stad Nijmegen doorgere den; om pl.m. 10 uur vertrokken zij weer uit Nijmegen, waarna zij om half 11 allen weer zeer voldaan over deze mooie dag naar huis te rugkeerden. „RONDE VAN ST. ANTONIUS". Gaarne voldoe ik aan het verzoek om als voorzitter van het comité „Ronde van St. Antonius'' een en kel woordje te schrijven. Het is mjj op de eerste plaats een zeer grote behoefte om het ge meentebestuur eh de zakenlieden van Waalwijk hartelijk te danken voor hun spontane medewerking. Ook het Oranje-comité „Trouw aan Oranje", uit de St. Antonius- parochie wordt in deze dank be trokken. Ik ben zeer verheugd een uiterst sterk geselecteerd veld aan de start te kunnen brengen om 't pu bliek te laten genieten van wieler sport van de bovenste plank, n.l. de bloem der Ned. amateurs en adspiranten. Veel en moeilijk werk is er overwonnen moeten worden, maar dank zij bovenstaande mede werking van gemeentebestuur, za kenlieden en organisatieleden, be hoort ook dit weer tot het verle den. Deze medewerking inspireert steeds weer iets te brengen Waal wijk en omgeving waardig. Ik zou nog meer willen medede len, maar daar het werk mijn per soon nog opeist voor de laatste toe bereidselen van de course, volsta ik met de hoop uit te spreken dat vooral het publiek van Waalwijk getuige moge zijn van een faire, aantrekkelijke strijd, die nog lang in ieders geheugen moge blijven. P. BROUWER, Poolsiestraat 24, Waalwijk. B.B.A. Het was 1.1. Woensdag op een gegeven moment weer mis met het vervoer door de BBA. De bus die om pl.m. half 5 uit Waalwijk naar Lage Zwaluwe vertrekt, kreeg pan ne en daar stonden de reizigers; geen andere bus was voorhanden en voordat er enkele monteurs uit Oosterhout waren gearriveerd, en voor dat die de bus hadden gerepa reerd, was het 6 uur. Ondertussen kwam natuurlijk de bus van half 6, maar u weet dat die in gewone om standigheden al stampvol zit, zodat het gevolg van dit alles was, dat er reizigers waren, die anderhalf a twee uur later in Lage Zwaluwe aankwamen dan hun plan was. Dergelijke voorvallen vragen toch wel om voorzieningen, die 'n her haling kunnen voorkomen. Het heeft, vinden we, lang genoeg ge duurd. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Marcus A J zv M A van der Steen- Strijk Jacob L zv G P Waarts- de Groot Maria A dv C L van Veldhoven-van Loon Albertus H P M zv A P Bresser-Kouwenberg te Heusden Catharina J M dv J J v der Westen-van der Aa Adri- aan P zv A H Vos-Heurter, Sprang- Capelle Cornells J M zv C J Schalken-Brekelmans Catharina M J dv K v Gelder-Maas Theo dora G M dv H de Vaan-van Hoof. Overlijden Paul J M W Schuurman 1 jaar Maria C van den Houdt 78 jaar, echtg van G J van Bijnen. Huwelijksaangiften J de Haan 25 jaar te Lopik en C E Ketelaars 24 jaar alhier T Ro- senbrand 31 jaar te Sprang-Capelle en P J M Bossaerts 29 jaar alhier. Huwelijken J A van Hoof 22 jaar en T J de Boon 19 jaar beiden alhier - W N S Adriaanse 26 jaar en A J A Bre- kelmarus 21 jaar beiden alhier C J van Roy 54 jaar en C P Geb- bing 49 jaar beiden alhier. Ingekomen M T H T Donkers van Moerges tel P Wl J van Wijk van Eind hoven J de Jonge van Onstwed- de - W G Swinkels van Valkens- waard. Vertrokken E A van Engelen naar Roermond - M van Giersbergen naar Oister- wijk A W Ot'ten naar Breda A H Swinkels naar Loonopzand A J Verschuren naar Sprang-Ca- pelle GE Laros naar Loonop zand. ANWB VERZOEKT VERLICH TING KRUISPUNT RIJKSWEG BREDA-TILBURG-VIJF EIKEN- OOSTERHOUT. Het verkeer dat bij avond van de rijksweg BredaTilburg de pro vinciale weg Vijf EikenOoster hout wil oprijden, kan in de duis ternis moeilijk de toegang tot deze provinciale weg vinden. Hieruit kunnen gemakkelijk gevaarlijke verkeerssituaties ontstaan. De ANWB heeft de gemeente Gil- ze-Rijen dan ook verzocht dit be langrijke kruispunt van een moder ne verlichting te voorzien. In af wachting hiervan zou naar de mening van de Bond het aan brengen van een verlichtingsarma tuur op de hier aanwezige ANWB- wegwijzer reeds verbetering kun nen brengen, daar een snelle oriën tatie van de weggebruiker hierdoor ten zeerste wordt bevorderd. AAA v "V Wat we in ons vorig nummer reeds aankondigden en eerste Zondag a.s. ver wachtten, is reeds Woensdagmiddag ge beurd. De l.OOO.OOOste bezoeker is in Nederlands grootste ontspanningsoord, het Natuurpark „De Efteling" verwel komd en met een berg van rijke geschen ken overladen, 't Is weer een van de Ef- teling-evenementen geweest, zoals die het Natuurpark al verschillende beleefd heeft in zijn nog korte bestaan van nau welijks twee jaren. En 't mag tekenend genoemd worden voor de vermaardheid, die ons Ontspanningsoord geniet in bin nenland en buitenland, dat de millioen ste bezoeker een Zuiderbuur geweest is, een van de ontelbaar velen die op die dag weer in De Efteling te gast waren. De voorbereidingen, die zichtbaar ge troffen waren om dit feit tot een waar feest te maken, niet alleen voor de ge lukkige zelf, doch ook voor de velen, die daarvan getuigen mochten zijn, de den de belangstelling voor dit feit nog stijgen, zodat vanaf het middaguur velen zich een plaatsje verzekerden rond de toegangspoort, om toch maar niets te missen van wat gebeuren ging. Er wer den zelfs extra entree-kaartjes gekocht in de stille hoop mogelijk het gelukkige lot te treffen. Juist om 14.58.22 uur ver scheen aan het Hoofdloket, dat voor de ze gelegenheid alleen open was, een ge zelschap bestaande uit vader, moeder, twee eigen kinderen en 'n gastje, waar onder de millioenste bezoeker aanwezig moest zijn. Het gehele gezelschap ontving de hul diging, die voor de millioenste bedoeld was en deelde rijkelijk in de geschenken, die reeds bij de ingang aanwezig waren. Waar Burgemeester Mr. van der Heijden wegens vacantie afwezig was, vervulden de heren Salet, directeur van de Efte ling, de heer M. van Nieuwstadt, secre taris der Stichting, de heer Reijnders uit Eindhoven en de heer Venmans, Chef voor Pers en Publiciteit uit Zeist, de honneurs. Directeur Salet heette het ge zelschap welkom en feliciteerde het met het geluk dat het ten deel viel. Met grote verbazing hoorde de heer Henry Hagdorn en zijn echtgenote Delphina Nuyts, hunne twee kinderen Guido, 5 jaar en Hilda 4 jaar, allen uit de Lun- denstraat 80 te Öeurne bij Antwerpen, met hun kleine gastje Cor Schoons uit de Zomerstraat uit Tilburg, die even door de gelukkig onderweg was opge haald, de mededeling dat het bestuur van de Stichting Natuurpark De Efte ling hun een keur van geschenken aan bood. Eerst werd een reuzentaart, bijna 15 kilo zwaar, een 5-delig moscovisch gebak, versierd met Kabouters en Efte- ling-emblemen in zuiver marsepein, kun stig bewerkt en beschilderd door de chef kok van het Restaurant, de heer Viguurs, naar voren gebracht. Verschillende fotografen maakten op namen, terwijl het gelukkige vijftal rond het smakelijke prachtwerk stond opge steld. Dan volgde een volledige keukenuit- zet, een grote kist extra fijne sigaren en een berg van speelgoed voor het drie tal kleuters, die niet wisten wat hun overkwam. De heer Hagdorn, dankte in korte woorden, ontdaan van wat hem overkwam. Eenvoudig chauffeur vén be riep, kon hij zich niet voorstellen, dat dat alles voor hem en de zijnen bedoeld v/as. Toen het vijftal in de prachtig ver sierde open landauer, bespannen met twee paarden had plaats genomen, werd een stoet geformeerd om een rondrit door het 65 ha. grote park te maken. Voorop de drumband van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, dan een groot spandoek met de woorden „De l.OOO.OOO ste bezoeker van De Efteling", dan de reuzentaart, gedragen door in groen te nue gestoken Efteling-wachters, daar achter de koets met het gelukkige vijf tal, met als slot twee Efteling-feeën, ro yaal lekkere lolly's voor de jeugd rond delend. Een drom van duizenden sloot de stoet, die door de speeltuin, over het An ton Pieck-pleintje, langs het Sprookjes bos en het Zwembad naar het grote Restaurant trok, waar de gelukkigen ein delijk bekomen konden aan een verzorg de theetafel van de verrassingen, die hun onverwacht waren ten deel geval len. 't Zal zeer zeker het gezin Hagdorn nog lang heugen en zeker aanleiding zijn om De Efteling nog eens met een bezoek te vereren. GESLAAGD. Voor het examen MULO slaagden de dames Els Markus Cor Schellekens, Betsy Frederiks en Clasina Steenbergen alhier, allen van het pensionaat der Eerw. Zusters Franciscanessen te Oir- schot. i i 1 DIPLOMA SCHOENHERSTELLER. Voor het examen Rijksgediplomeerd Schoenhersteller, gehouden te 's-Bosch, op 29, 30 en 31 Juli j.l. slaagde de heer H. Kleijsen alhier. CONCERT. - De Concertenreeks van De Efteling is een Zondag onderbroken geweest, doch wordt a.s. Zondag weer voortge zet door een der beste dilettantencorp- sen uit ons land, n.l. door de Muziek vereniging Apollo uit Goor, onder di rectie van kapelmeester Albert 'Somers. Apollo uit Goor is een geüniformeerd corps met een zeer grote bezetting in de Vaandelafdeling een goede bekende en gevreesde tegenstander. Voor het Efte- ling-concert op het Restaurant-terras, om 5 uur nam., is een programma gekozen vén zeer populaire nummers, zoals uit onderstaand programma blijkt. Wil het weer eindelijk weer eens meewerken, dan verwachten we voor het optreden van dit Overijsels muziekcorps veel be langstelling. i I. Colonel Bogey K. J. Alford 2. Romeo en Juliette Berlioz 3. Aïda Verdi 4. The Carnival of Venice Ambr. Thomas Pauze. 5. Willem Tell Rossini 6. Slavonic Rhapsody C. Friedemann 7. Orphée aux Enfers J. Offenbach 8. Hoch das Banner O. Bollier. 'Het comité, dat de Autorit voor de Ojiden van Dagen organiseert, hield j.l. Dinsdagavond zijn eerste bespreking ter voorbereiding van de 5de maal, dat dit sympathieke werk zal worden uitge voerd. Dit eerste lustrum moet een extra succes worden. Besloten werd dit jaar op 18 September a.s. een tocht te ma ken naar Rotterdam, om te trachten de oudjes een beeld te geven van wat deze hypermoderne stad in haar herrijzing geworden is. De juiste plannen worden nog nader bestudeerd en uitgewerkt. Waar de kosten extra hoog zullen zijn, zal het comité weer een beroep doen op de burgerij. Gezien de sympathie waar mede het vorig jaar de collecte voor dit doel is gesteund, is het comité er van overtuigd, ook dit jaar met een collec te de nodige gelden bijeen te krijgen, om het plan uit te voeren. Deze collecte zal in een huisbezoek in de week van 22 29 Augustus, na uitreiking van een cir culaire gehouden worden. ONZE LEVENSSCHOLEN EEN ONGEDACHT SUCCES!!! Hebben mogelijk sommigen nog even getwijfeld aan de mogelijkheid dat de plannen tof vorming van een Pater For- tisschool en een Mater Amabilisschool zouden slagen, de zitting Woensdag avond door het Bestuur der Stichting gehouden, heeft bewezen, dat de bevol king deze plannen met volle sympathie begroet en hieraan zijn spontane mede werking geeft. Niet minder dan 86 leer lingen hebben zich voor de Pater For- tisschool aangemeld. Deze medewerking is veel groter dan verwacht werd en stelt het bestuur der Stichting voor nieu we problemen. Doch onvervaard zal ge tracht worden deze op te lossen. Waren reeds twee leraren benoemd, die drie cursussen van ieder 15 leerlingen op Woensdagmiddag zullen verzorgen, waarvoor achter de Gildenbond een schitterend verblijf wordt opgebouwd, thans möet nog, uitgezien worden naar twee leraren, die op een andere middag eveneens drie cursussen kunnen bedie nen. Ook de aanmelding voor het Mater Amabilis-onderwijs loopt schitterend. Naast de vele aangiften welke reeds binnenkwamen, meldden zich Woensdag avond in de Gildenbond nog een 12-tal nieuwe leerlingen aan. 't Is een verheugend verschijnsel, dat blijkt, dat de plannen, welke met zo grote offervaardigheid en enthousiasme medewerking van overheid en werkge vers zijn gevormd, zo spontaan gesteund worden door de werknemende bevol king, om hun kinderen een practische voorbereiding te bieden voor het volle leven. i Kaatsheuvel Tel. 2486 DUIVENSPORT. Eerst Maandag om 8.15 uur v.m. werden de duiven van de KPV al hier gelost te St. Quentin, afstand 235 km. Eerste duif 10.57.53. Inge- mand 963 duiven. Uitslag 1, 34 W. Aussems; 2, 60 C. van Boxtel; 3 J. Muizelaar; 4 J. van Wanroofj; 5 C. van Rooij; 6, 14,52, 62 L. van Geel; 7, 21 Fr. v. d. As sem; 8, 39 Chr. van Hee§wijk; 9, 14, 17, 31, 48 A. Pijnenburg; 10 Jus Schrauwers; 11, 40 Th. Netten; 12 J. Laros; 3, 58 D. Matejjsen; 16 J. Evers; 18 A. Kusten; 19 P. Adri- aansen; 20 Th. van Gooi; 22 J. Bergmans; 23 J. van Beers;, 24, 30 Wim Hamers; 25 M. Sulsters; 26, 29 C. Moreval; 27 H. de Kort; 28 J. van Boxtel; 28, 64 W. van Hejjs>t; 32, 51, 53, 57 J. van Riel; 33 Jo Jansen; 36 J. Kemmeren; 37 P. Zjjlmans; 38 Wal Hamers; 41 A. Verhoeven; 42, 47, 59 A. van den Hoven; 43, 56, 63 A. de Bie; 44 H. Schoenmakers; 45 Jan Snoeren; 46, 66 A. van Kuik; 49, 50 L. Mos selveld; 54 Pooters-Liglvoet; 55 Jan Damen; 61 A. Zacht; 65 G. Kemmeren; 67 M. J. van Wanrooij; 68 Jo Hamers; 70 P. Ligtvoet. Uitslag wedvlucht Dax van de Kringwedstrijd 1 J. van Kuik, Kaatsheuvel; 2 C. Labee, Kaatsheuvel; 3, 26 L. Ha mers, Kaatsheuvel; 4 M. Ververs, Kaatsheuvel; 5, 9, 10, 16, 18, 22 G. van der Linden Kaatsheuvel; 7 A. de Bie; 8 H. Klis; 11 W. van Geijn, Waalwijk; 12, 15 A. Trommelen, Dongen; 13 A. Vera, Loonopzand; 17 P. Dirksen; 19, 35 L. van Ree; 20, 30 Jac. Vloemans, Kaatsheuvel; 21 Gebr. Verharen, Dongen; 23 L. Mosselveld, Kaatsheuvel; 24 Poo- ters-Ligtvoet, Kaatsheuvel; 25 W. Laros, Dongen; 27, 34 Th. Groene- veld, Waalwijk; 28 L. van Geel, Kaatsheuvel; 29 M. Kennekens te Dongen; 31 C. van Dongen, Don gen; 32 J. van Riel, Kaatsheuvel, 33 P. Schoenmakers, Kaatsheuvel. Als bijzondere attractie wordt a.s. Zondag op de vlucht St. Denis een rijwiel vervlogen. Zondag a.s. wordt een extra oe- fenvluch! gehouden voor late jon ge duiven vanuit Wernhout, waar voor Zondagmorgen van 89 uur kan worden ingemand. AGENDA. Vrijdag 13 Aug,: tussen 7 en 8.30 u. n.m. inmanden voor de Duiven vlucht St. Denis in café De Sport wereld. Zaterdag 8 uur n.m. en Zondag 6 u. n.m. en 8.30 u. n.m. voorstelling Apollo-Theater. Zondag 5 uur n.m. Concert in „De Efteling" door de Muziekvereni ging „Apollo" uit Goor. Dir. Alb. Somers. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon Erk. Harm. Apollo. ST JAN ORGANISEERT EEN BARAK-CONCOURS. Enige tijd geleden schreven wij in ons blad dat St. Jan door haar prestaties de waardering moet ge nieten van niet alleen de Berndijk, maar van geheel Kaatsheuvel. In de komende maanden kunt U blijk geven van Uw waardering, want St. Jan gaat, beginnende 18 September, weer een Barak-con cours organiseren. Naast een prijs voor de beste barakker in ieder ca fe, zal er ditmaal een prachtige hoofdprijs zijn. Bewoners van Kaatsheuvel, toont Uw waardering voor de Kon. Erk. Harmonie St. J an en zorgt er voor dat het succes van het. vorige Ba- rak-concours wordt overtroffen. Nadere gegevens zullen te zijner tijd m ons blad worden opgenomen Uno AnimoD.E.S.K. Er zijn nu eenmaal wedstrijden die sterk tot de verbeelding van 't publiek spreken. Eén er van is ze- kei de wedstrijd van a.s. Zaterdag Bij de aanvang van 't nieuwe voet- tvpo^-206!1 zu^en Uno Animo en DIlSK elkaar te Loonopzand ont- moeten. Reeds meerdere malen is de laatste jaren getracht een derge lijke wedstrijd te organiseren, maar steeds kwam er op het laatste ogen blik iets tussen, zodat de strijd niet kon doorgaan. Het nog altijd in de tweede klasse spelende DESK treedt aan tegen de 3e klasser Uno. DESK zal moeten bewijzen dat het deze hogere plaats waardig is, terwijl Uno er alles op zal zetten het tegendeel aan te tonen Of de technisch snelle ploeg uit Loonop- zand hierin zal slagen, is een vraag- teken. Vast staat in ieder geval dat beide ploegen alles zullen geven om Tir ®£emonie voor zich op te eisen. We hopen dat beide rivalen elkaar de eer m een sportieve strijd zullen betwisten, dan wacht ons in ieder geval een goede wedstrijd. t zal de moeite lonen daarbij aanwezig; te zijn. De wedstrijd vangt aan Zaterdag- middag om 6 uur. Begin van brand. Woensdagnamiddag om ongeveer kwart voor 3 bemerkte voorbijgan gers dat uit de achterbouw van een perceel aan de Hogesteenweg al hier, bewoond door de familie V., dikke rookwolken sloegen. Wijl de familie voor enige dagen door va cantie afwezig was, waarschuwde men de in de nabijheid aan 't werk zijnde timmerlui. Onmiddellijk was de motorbrandspuit aanwezig en onder leiding van brandmeester v. Roosmalen Jcon het vernielende ele ment tot een minimum worden be perkt. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat er nog enig vuur in een wasfornuis aanwezig was, dat met brandbaar materiaal in aanraking is gekomen. Zilveren bruiloft. De heer J. v. Roosmalen alhier, aie sinds enkele jaren de leiding heeft bij de brandweer ter plaatse, vierde Dinsdag zijn zilveren brui loft. Dat genoemde heer de volle sympathie geniet van de bevolking en tevens van brandgasten ter plaatse, bewijst wel het feit dat hij Dinsdagavond zowel door de brand weer van Kaatsheuvel als door die van Loonopzand op spontane wijze werd gehuldigd, waarbij de jubila ris en diens echtgenote een passend cadeau werd aangeboden. Duivensport. Maandagmorgen om 8.15 uur wer den te St. Quentin de duiven gelost, waarvan, voor wat Loonopzand be treft, de uitslag was als volgt: Oude duiven: P. v. d. Velden 1, 2, 10; J. v. Don gen 3; H. Leermakers 4, 21; K. van Esch-Verschuren 5, 20; Chr. van Gompel 6, 9; J. Snoeren 7, 15; Jo v. d. Velden 11, 23; G. v. d. Dries 12, 13; Ad Leermakers 16; M. Vera 18; A. v. d. Velden 19; G. Schoen makers 8, 22. M. Vera: overduif. Serie II K. v. Esch-Verschuren. Serie II H. Leermakers.. Jonge duiven: K. v Esch-Jos Verschuren 1, 14, 18; C. v. Dongen 3, 16; G. Schoen makers 4, 9; G. Vermeer 6; H. Leer makers 7, 8; Fr. Krol 11; M. Maas 12; A. J. v. Dongen 13, 22; H. Dek kers 15; A. Leermakers 17; L. v d Zanden 19; M. v. d. Velden 20; M. Vera 21; G. IJpelaar 23; P. v. d Velden 24; G. Vermeer 25. Overduif: L. v. d. Sanden. Serie III A. J. v. Dongen. Serie II Fr. Krol. Gildedag „St. Ambrosius". In de oude Heerlijkheid Loonop zand maakt het Gilde St. Ambrosi us zich klaar om op 11, 12 en 31 September a.s. zijn Internationale Gildedag te vieren bij gelegenheid van het 170-jarig besJiaan. Het Gilde St. Ambrosius, opge richt in 1781 door de Heer der Heerlijkheid, Jhr. Jan Bapt. Ver- heijen, rentmeester van de Prinsen van Salm-Salm, had tot doel de band te vormen tussen de katho lieken dezer plaats enerzijds en an derzijds de schakel te zijn tussen de ingezetenen en het kasteel. In het eerste geval een band tussen de katholieken onderling als ge hechtheid en saamhorigheid aan elkaar, om hierdoor gemakkelijker weerstand te kunnen bieden aan de gevolgen die de Reformatie met zich bracht, was een aanleiding tot de oprichting van dit Gilde, die gesterkt werd door het be stuur der Heerlijkheid. De oprich ting ging naar het voorbeeld van een St. Barbara- en St. Huijbert- Gilde, welke eertijds onder de druk na de vrede van Munster, zjjn ver dwenen door de protestantisering der streek. Onder bekwaam beleid kwam men tot de oprichting onder

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6