- -- -■ IISTHMI Waalwijkse en Langstraatse Courant Zonnig Zomerfeest HAARSTEEG DRUNEN ELSHOUT SPRAN6-GAPELLE HEUSDEN NIEUWKUIJK VLIJMEN Kerkwijding van Waalwijks Belang Evenementen trokken grote belangstelling in Drunen T.B.C.-DUIVENVLUCHT TEN BATE VAN „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". Blitzvergadering van Waalwijkse gemeenteraad 21 Augustus MAANDAG 16AUGUSTUS 1954 Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 per week DE ECHOHEI ZDIDEH 77e JAARGANG No. 65 Abonnement 19 cent per w«ek 2.45 per kwartaal 3.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2#2t Ut van BEURDEN STRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Wij hebben Zaterdagavond het gezicht van geen der bestuurs leden van Waalwijks Belang gezien, maar er is niet zo veel verbeeldingskracht nodig om zich te kunnen voorstellen, dat ze een goede barometer waren voor het weer dat ons deel was regen, regen en nog eens regen. Het zag er inderdaad niet zo bijster opgewekt uit voor 't jaarlijkse zomerfeest en de mens heid, die deze zomer geen hoge verwachtingen meer durft tie koesteren, durfde evenmin te hopen dat de grillige weergoden zich deze keer eens van de beste kant zouden laten zien. Doch ziet, eerst aarzelend, maar allengs met meer overtuiging, ziende hoe goed 't moeder aarde deed, klom de zon naar haar hoogste stand en overstraalde het zomerfeest met een zomerse en waar lijk feestelijke gloed. Geen wonder dan ook, dat de gezichten van het bestuur van Waalwijks Belang ook op mooi weer ston den. Misschien was deze stralende dag het grootste evenement en het zou niet zo verwonderlijk zijn als Waal wijks Belang zich begon te verbeel den dat het 't in de weerhemel voor het zeggen heeft. In ieder geval als het ons dit weer heeft bezorgd met of zonder hulp van St. Clara dan verdiende het dat ook de andere evenementen overeenkom stig of boven de verwachtingen slaagden. Hetgeen prompt gebeurd is, want het zomerfeest is een bui tengewoon plezierige middag en avond geworden die, dank zij de nieuwe Zondagswet wel wat laat begon, maar het feest heeft van dat uur af constant tenminste een deel van de gemeente aangenaam bezig gehouden. Het begon met het kluchtige wa genspel „Windbuil en Platzak" van Kees Spierings, door een vijftal Waalwijkse tonelisten onder regie van Tini v. d. Heijden, achtereen volgens gespeeld op het Raadhuis plein, in v.m. Besoyen, in v.m. Baardwijk en in de Antoniusparo- chie. Het werd een buitengewoon vlotte vertoning die de toeschou wers - en 't waren er zeer velen - veel deugd heeft gedaan en zo te zien de spelers zelf ook. Dat moet men hebben dat de genoeglijkheid van de Bühne, al was het dan deze keer een tweetal platte wagens, overslaat op het publiek. Daar zijn natuurlijk Jan v. Delft en Huub Brokken als de twee hoofdperso nen wel de mannen naar, vooral als de tekst nogal wat vrijheden toe laat en als het ware er om vraagt wat actualiteiten op een vlotte manier er doorheen te gooien. Ze deden het in een taaltje dat U het water in de mond deed lopen, zo sappig klonk het, al moet men niet om een definitie ervan vragen. Daarnaast waren er Wim Rombouts en Nelly Pullens-v. Beijnen, die er op hun manier niet voor onder de den en waarempel het slot bijna nog aandoenlijk maakten. En als de moraal er nog niet dik genoeg bo ven op lag, dan was daar nog Jan v. d. Hoven als de narrige direc teur van het „Circus" om ze U diets te maken, zoals hij de klucht ook op een vlotte manier inleidde. En daarna ging het lawaaierig zoals 't past, niet alleen door de motor van de tractor, naar de volgende stand plaats, waar het er weer even vro lijk toeging en even druk was. Om vijf uur was op het plankier op de Markt de volksdansgroep „De Klepperman" uit het Belgische Mol present. Dat was een heel ander vermaak, maar het was even volks, misschien op een wat hoger plan, doch niet minder aangenaam. We kregen een flink programma van volksdansen uit de Kempen, uit Duitsland, uit Scandinavië, uit En geland enz., allemaal keurig en vlot gedanst door een groep meisjes en jongens uit de Kempen, die dat kennelijk niet zomaar opvatten als een vertoning en er zelf zeker zo veel plezier in hebben als de toe schouwers, die velen waren, niet 't minst heel de jeugd, die dit ge dans wel aansprak, wat men kon afleiden uit het vuur waarmee ze na de uitvoering op het podium begonnen te springen. Het nationale karakter van de dansen spreekt in de manier waarop de Klepperman ze uitvoert niet 't duidelijkst, maar dat hoeft men niet als een bezwaar te voelen. Volks was het in ieder geval wel en ieder kon zien dat het helemaal niet onmogelijk is zo iets te leren. Het applaus was telkens heel hartelijk en dat moet de Bel- gen deugd gedaan hebben. Een bij- zonder succesnummer was de laat- j ste, de Weversdans, die op aan- j schouwelijke wijze het weven van j laken voorstelde, buitengewoon i sierlijk en toch zuiver volksdans. Dat is wellicht een van de grootste verdiensten van deze troep, dat ze er geen toneelvertoning van maakt, zodat ze ieder ogenblik het publiek in zou kunnen betrekken. Dat doet ze ook wel, maar het was in middels bij zevenen geworden en ook aan het prettigste moet een eind komen, Klokslag kwart over zeven im mers hoorde men bij het station het gedreun van de dieptrommen van de Drumband van „Euphonia", die in formatie door de Mr v. Cooth- straat, de Julianastraat en de Sta tionsstraat naar het Raadhuisplein trok, waar de harmonie een zeer ge slaagd concert gaf, dat ook weer door zeer veel belangstellenden werd bijgewoond. Men staat er tel kens weer verbaasd over hoeveel muziek de gemeente Loon op Zand kan opbrengen en in dat sympho- nische koor speelt „Euphonia" ze ker niet de minste partij. Met zeer veel accuratesse, zon der dat het vuur ontbrak, werden de intenties van de dirigent verwezenlijkt en de waardering voor dit spel stak men dan ook niet onder stoelen of banken. Direct al de Belgische Parachutistenmars van Pie ter Leemans maakte duidelijk dat het corps het vuurwerk niet schuwt, iets wat het nummer wel degelijk vraagt. Zo werd het pro gramma keurig afgewerkt en het Wilhelmus was een waardige af sluiting. Euphonia heeft in Waal wijk een zeer uitstekende indruk gemaakt. Men voelde dat zij zich weer opwerkt tot hoger plan. Een vrolijk besluit vormde 't bal champêtre op het plankier op de Markt, waar vooral de danslustige jeugd aan haar trekken kwam. De Boerenkapel van St. Crispijn maak te dat met haar opgewekte muziek wel mogelijk en het slot kwam na tuurlijk veel te vroeg. Maar aan al les ikomt een eind, moet men tel kens weer constateren. Voor wat dit zomerfeest van Waalwijks Be lang betreft, kan men tot zijn te vredenheid constateren dat het in alle opzichten goed is geslaagd en men kan er behalve het bestuur van Waalwijks Belang de weergo den niet dankbaar genoeg voor zijn. Maar ook de gemeente-werken, de lichtbedrijven en de politie verleen den als steeds weer die medewer king, waarvoor we gaarne 'n open lijk woord van dank brengen. wij Uwe Excellentie een hartelijk wel- j kom toeroepen, dan heeft dit welkomst woord deze keer wel een zeer bijzon dere betekenis, nu gij immers komt om onze fraaie nieuwe kerk in te wijden. Burgemeester Snels roemde dan de schoonheid van dit nieuwe kerkgebouw, oat onder de eminente leiding van de bouwer, Deken Rooyackers, tot stand j is gekomen en sprak de hoop uit dat met de consecratie van dit nieuwe ge bouw een nieuwe periode van groei en bloei voor de parochie zal zijn ingeluid, j Hie.rna trok de stoet onder een mas- sale belangstelling, door de bevlagde straten naar het kerkgebouw, waar Zijne Excellentie werd 'begroet door een groep bruidjes. i Bij de binnenkomst in bet kerkgebouw j van Zijne Hoogw. Excellentie zong het koor „Ecce 'Sacerdos". Deken Rooyackers hield hierna een gloedvolle toespraak, waarin hij Mgr. Mutsaerts hartelijk welkom riep en er op wees dat dit kerkgebouw tot stand is gekomen, dank zij de offerzin van de gehele parochie, rijk en arm. Dank zij het geloof, de godsdienstzin, de offer bereidheid der parochianen, noemde De ken Rooyackers zijn taak in Drunen licht. Met eenvoudige, recht uit het hart gesproken woorden, richtte Zijne Hoogw. Excellentie zich daarna tot de aanwezi gen. Zijne Excellentie zeide onder de in druk te zijn van deze hartelijke ont vangst, speciaal de wuivende kinderen en de schone bruidjes hadden zijn hart veroverd. Hij bracht dank aan Burge meester Snels voor zijn hartelijke woor den en aan Deken Rooyackers voor diens moeite .en zorg om deze kerk te bouwen. Het moet voor U, aldus Zijne Excellentie, vandaag wel een zeer bij zondere dag zijn. Uitvoerig wees de Bisschop ook nog op de betekenis van de kerkwijding en de kerk als woning van God. Daarna trok de Bisschop zich terug in de sacristie, om de relikwieën der H. Martelaren, welke in het Hoofdaltaar zullen rusten, gereed te maken. Het zijn de relikwieën van de H. Lambertus, de H. Bonifatius, de H. Martelaren van Gorcum en de H. Ignatius. Na het geven van de Bisschoppelijke zegen was de plechtige intocht besloten. Vandaag vindt de Kerkconsecratie plaats met pontificale H. Mis, opgedra gen door de 'Bisschop, terwijl hedenmid dag een kleurrijke optocht zal trekken, waarin de wisselvallige historie der ker ken en parochie zal worden uitgebeeld. Om 9 uur wordt de dag besloten met een lichtprocessie. COMITÉ VRIENDEN VAN DE ARBEIDERSJEUGD. Heden, Maandag 16 Aug., maakt het comité van de Vrienden v. d. Arbeiders jeugd een uitstapje met de kinderen van de leden naar Nijmegen, Arnhem en om geving. GEZINSVERZORGSTER. Op 1 September begint er weer een cur sus voor opleiding gezinsverzorgster.. Degenen die interesse hebben kunnen zich hiervoor opgeven. Leeftijd boven de 19 jaar. KERMIS TE VLIJMEN. Zaterdag 21, Zondag 22, Maandag 23 en Dinsdag 24 Augustus is het ker mis te Vlijmen. Reeds komen de kermis exploitanten opdagen. Het ziet er naar uit dat het nieuwe plein dit jaar te klein zal zijn voor de verschillende attracties. In verschillende café s werd Zaterdag 14 Aug. een teeravond gehouden van de spaarkassen, waarvan druk gebruik ge maakt wordt. Laten we hopen dat het weer dit jaar medewerkt, dan zal Ker mis 1954 zeker weer slagen. VOETBAL. De Vlijmense Boys namen deel aan een seriewedstrijd te Drunen en wisten door een 41 overwinning: op Nieuw- kuijk zich in de finale te .plaatsen. Glorieuze intocht van de Bisschop. Op een stralende Zondag-achtermid dag hield de Bisschop van 's-Hertogen- bosch, Mgr. Mutsaerts, zijn intocht in Drunen, waar 'hij vandaag, '16 Aug., de nieuwe parochiekerk consacreert. Een opgetogen Drunen was uitgelopen om de Bisschop een glorieuze intocht te bereiden. Burgemeester en wethouders, het Kerkbestuur en genodigden in deftig zwart, de 'bruidjes in smetteloos wit, de jeugdverenigingen in hun uniformen en met slaande trom en vliegende vaandels, de honderden vaders en moeders met hun kinderen en duizenden belangstellenden, allen met dit ene blijde en opgetogen gevoel eindelijk de Man binnen te ha len, die het monumentale kerkgebouw, een symbool van geloof en godsdienstzin, krachtens de macht van zijn ambt, zou kunnen toewijden aan God. Aan de grens der parochie werd Mgr. Mutsaerts opgewacht door het Kerkbe stuur, het Gemeentebestuur en de di verse jeugdverenigingen met Harmonieën eu Rijvereniging. Nadat eerst de leden van het Kerk bestuur en Gemeentebestuur aan de Bis schop waren voorgesteld, riep Burge meester 'Snels namens het gemeentebe stuur Mgr. Mutsaerts een hartelijk wel kom toe. Burgemeester Snels begon, met er aan te herinneren, hoe in 1944 de oude kerk, een symbool van godsdienst zin en gemeenschapszin, een prooi werd van de oorlog en hoe de parochianen van Drunen 10 jaar lang zich hebben moeten behelpen met een noodkerk. Wanneer, aldus Burgemeester Snels, BENOEMD. De Weleerw. heer Kapelaan van Erp is benoemd tot Kapelaan te Lieshout. De eerw. heer v. 'Erp is 8 jaar in Drunen kapelaan geweest, in welke tijd hij aller vriendschap wist te winnen. Kapelaan var; Erp was een vurige ijveraar voor het jeugdwerk en een actief werker voor Katholieke 'Gezinszorg. Ook RKDVC verliest in hem een goed adviseur. Tot Kapelaan te Drunen is benoemd de Weleerw. Heer G. J. van Boxtel, kapelaan te Buiningen. Kapelaan v. Box tel ontving zijn priesterwijding in 1941. MARIA-VIERING. De kringbedevaart van de R.K.J.B. Kring 'sJHe.rtogenbosch, gehouden op 15 Augustus, mag geslaagd 'heten. Ruim 400 jonge boeren uit de kring 's-Bosch kwamen naar Elshout, om daar het feest van Maria ten Hemelopneming te vieren. Om half 9 werd een plechtige gezon gen Mis opgedragen door de Geestelijke Adviseur, de WelEerw. Heer H. Hoek uit Berlicum. Voor de H. 'Mis heette de ZeerEe.rw. Heer Pastoor alle jonge boe ren welkom in het genadeoord Elshout en sprak de hoop uit, dat deze bedevaart in alle opzichten zou slagen. Onder de H Mis was er een algemene H. Com munie. Om 10 uur trok men in processie naar de Kapel, waar .een predikatie werd gehouden. Na de middag werd er we derom een plechtige processie naar de Kapel gehouden, waaraan alle vereni gingen met hun vaandels deelnamen. Ook Zondag 22 Augustus zal in Els hout het feest van het Onbevlekt Hart van Maria plechtig gevierd worden. Koningschieten. Door de vorig jaar in café J. v. Oijen opgerichte handboogschutte rij „Van knop tot bloem", werd op haar banen voor de eerste maal het z.g. „Koningschieten" gehouden, dat zeer geslaagd mag worden ge noemd. Na de eerste serie, die ging over 20 pijlen, bleek dat de vijf hoogst geplaatsten waren: B. v. d. Wiel 61 pnt., 2 W. Walk 55 pnt., 3. Ad v. Heijst 44 pnt., 4 J. de Vaan 34 pnt., H- v. d. Brandt 28 pnt. Deze vijf schutters moesten het in de eindstrijd tegen elkaar op nemen om de titel van koning te kunnen behalen, en na een span nende kamp was het tenslotte Ad. v. Heijst die met 27 pnt. uit 10 pij len de titel wist te verwerven. Kermis. De jaarlijks terugkerende kermis zal dit jaar worden gehouden op Zaterdag 21, Zondag 22, Maandag 23 en Dinsdag 24 Augustus a.s. Vier dagen zullen dan de zorgen aan de kant worden gezet en plaats moeten maken voor jolijt, vreugde en plezier. Ieder zal dat doen op zijn eigen manier; maar het groot ste gedeelte van de inwoners viert nog steeds ouderwets kermis en vooral in de avonduren kan men dan vaak ook vele ouderen aantref fen die het er, zoals men dat noemt, nog eens echt van nemen. De café houders laten dan ook niets onbe proefd om goed voor den dag te komen. In alle café's, en dat zijn er zeven, zal een band aanwezig zijn die de matinée's en de dansmu ziek zullen verzorgen. Indien- het weer wat meewerkt, beloven 't weer gezellige dagen te worden. HEROPENING. Donderdag j.l. heropende de Fa. L. J. Veerman aan de Botermarkt alhier haar geheel gemodernseerde kantoorboekhan del. Vele bloemstukken sierden de naar de eisen des tijds ingerichte winkel, wel ke een sieraad is voor onze stad. De re ceptie welke des namiddags werd gehou den werd zeer druk bezocht. Door de buurtvereniging De Boter markt, was de boerenkapel De Klompen trappers uit Ammerzoden geëngageerd, welke des avonds voor de vrolijke noot zorgde. INBRAAK. In de nacht van Woensdag 11 Aug. Aug. hebben ongewenste gasten zich toe gang verschaft in het café van M. van Beersum aan de Wljkse Poort alhier. Met medeneming van een motorrijwiel, een geldbedrag van pl.m. f 180.en enige rookartikelen hebben zij zich uit de voeten gemaakt. De politie is terstond met de opsporing begonnen. Door de plaatselijke commissie van het T.B.C.-Fonds der Christelijke Vak beweging is voor a.s. Zaterdag 21 Au gustus een postduivenvlucht georgani seerd vanuit Arlon in België. Afstand 228 km. Het inkorven zal plaats hébben a.s. Donderdagavond van 7 tot 9 uur in het café van Van Tilborgh. aan de Julana- laan. Voor alle duivenliefhebbers in de gemeente is de gelegenheid opengesteld cm mee te dingen naar de waardevolle eerste prijzen die voor de twee eerstko mende duiven van dezelfde eigenaar zijn disponibel gesteld, terwijl ongeveer 100 luxe prijzen, waaronder zeer mooie ge bruiksvoorwerpen, vervlogen zullen wor den. Er bestaat voor deze vlucht grote be langstelling, Geen duif zal om in de taal der liefhebbers te spreken in het hok achterblijven of ze moet geen veren hebben. Alles wordt ingezet om het mooie doel, waarvoor uiteindelijk de ha ten bestemd zijn, mede te helpen steunen. Ook van de zijde der afdelingen der bij het 'C.N.V. aangesloten bonden en van tal van particulieren, ondervond de commissie medewerking: de bijdragen van deze zijde ontvangen, vormen mede een belangrijk deel van de keurige prij- zen-collectie, zodat verwacht mag wor den dat een mooi bedrag aan het fonds ten goede zal komen. UITWISSELINGS-CONCERT. De 'Sp.rangse zang- en muziekvereni gingen gaven j.l. Zaterdagavond op de kiosk naast het gemeentehuis het aange kondigde concert. Van de zijde van het publiek bestond hiervoor, mede door het mooie weer, veel 'belangstelling. Onder leiding van hun directeuren werd het goed verzorgde programma uit stekend uitgevoerd, waarvoor de diverse verenigingen zeker een woord van lof toekomt. Het concert werd besloten met twee coupletten van het Wilhelmus. Jammer dat er bij velen niet de nodige eerbied voor ons volkslied bestaat, want bij de aanhef daarvan verlieten weer ve len reeds 'het terrein. mmm MOTOR-ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP. Zaterdagmorgen pl.m. 7 uur heeft al hier een motorongeval plaats gehad, dat aan de 38-jarige metselaar Groenendaal uit Vught het leven heeft gekost. Groenendaal, gehuwd en vader van 8 kinderen( reed met zijn voor kort nieuwe motor naar zijn werk. Ongeveer ter hoogte van het voetbalveld op de weg NreuwkuijkHelvoirt, is hij met zijn motor op onverklaarbare wijze komen te vallen en bijna op slag gedood. Direct waren er plaatselijke EHBO- leden ter plaatse voor de eerste hulp. De inmiddels ontboden geneesheer Dr. Ver hoeven uit Vlijmen, die spoedig aanwe zig was, constateerde de dood door een schedelbasisfractuur. GESLAAGD. Voor het middenstandsdiploma Alge mene Handelskennis slaagden de dames A. Sprangers, J. van de Ven, W. Luij- ben en F. Kiviets en de heren A. van Oyen en C. van Bers. Zij genoten hun opleiding bij de heer van Dommelen al hier. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente 'Heusden op 20 Augustus 1954, des avonds acht uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen vergadering 15 Juli 1954. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Verzoek Dept. 'Heusden der Mij. tot Nut van 't Algemeen om beschik baarstelling gelden voor eerste inrich ting ULO school. 5. Vaststelling bedrag per leerling voor het bijzonder ULO onderwijs voor het tijdvak 'September tot en met Decem ber 1954. 6. Vaststelling kindertoelageverorde ning. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een geldlening groot f 172.500. 8. Vaststelling uitgaven openbaar la ger onderwijs, alsmede van de uitkerin gen aan en de voor vergoeding in aan merking komende uitgaven en het ver schil tussen de uitkeringen en de ver goedingen voor het Bijzonder Onderwijs over 1953. 9. Voorstel van burgemeester en wet houders tot verkoop van een gedeelte perceel grond kadastraal bekend sectie A nr. 1672. GESLAAGD. Onze stadgenoot de heer A. Timmer mans slaagde te 'sJGravenhage voor het vakdiploma Stoffeerder. V.V. HEUSDEN. De voetbalvereniging Heusden hield dezer dagen haar jaarvergadering in café De Gouden Leeuw. Bij de bestuursver kiezing werden de volgende heren in het bestuur gekozen: G. Schouten, voorzit ter; A. de Moor, '2e voorzitter; J. v. Wijk, penningmeester; Fr. te Vruchte, secre taris; A. Sluimers, 2e secretaris; J. Kra mer en Jo van Wijk, commissarissen. In de elftalcommissie zullen zitting hebben: A. Verhoeven, 'M. v. Schijndel, Fr. Leijten, C. Timmermans en B. Gljs- wijt. Het was een uiterst korte verga dering die de raad van Waalwijk j.l. Donderdagvond ten gemeente huize onder voorzitterschap van burgemeester Teijssen hield. Maar deze vergadering moest op deze korte termijn worden belegd, aldus de burgemeester, omdat de moge lijkheid aanwezig was een geldle ning van 330.000.af te sluiten met de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten, een geldlening tegen zeer acceptabele conditiën, terwijl de geldschieter voor een bepaalde datum een beslissing moest hebben. De lening werd aangegaan ter fi nanciering van het resterende ge deelte van de 95 woningen, die in de Antoniusparochie zijn gebouwd. Voor de financiering hiervan is eer der reeds een lening van 530.000 - aangegaan. Geen der leden had enig bezwaar tegen of enig commentaar op dit voorstel. Vervolgens wilde de voorzitter de raadsleden graag békend maken met een aangelegenheid, die hij als punt twee aan de agenda wilde toe voegen. In een van de vorige vergaderin gen, aldus de voorzitter, besloot de raad tot het bouwen van een indus triehal voor de N.V. Levenbach te Amsterdam. Besprekingen met be paalde instanties hebben er toé ge leid dat er enige wijzigingen moe ten worden aangebracht in de huur overeenkomst, wijzigingen echter die de positie van de gemeente slechts sterker maken. Hij stelde de raad voor, B. en W. te machtigen deze wijzigingen aan te brengen. In een paar woorden stipuleerde de voorzitter deze wijzigingen. Op de eerste plaats zou de huurkoop aan een bepaalde termijn moeten worden gebonden; ook in de af schrijvingstermijn moest een wijzi ging worden aangebracht, terwijl tenslotte de investeringsovername en eventuele andere overnamen dienden te geschieden naar de taxa tie-waarde, en niet naar de boek waarde, zoals eerder was bepaald. Als de heer Verdoorn de zaken goed begreep, dan kon men redelijk aannemen dat de N.V. Levenbach met deze wijzigingen accoord zou gaan, aldus formuleerde hij zijn in- formatorische vraag. En de voorzitter kon deze slechts bevestigend beantwoorden. Inder daad, de partijen zouden elkaar op deze gewijzigde basis vinden. En toen kon de vergadering weer gesloten worden, nog voordat de bode ieder lid een kopje koffie had geserveerd, terwijl er toch vier le den minder waren dan normaal. De leden Van den Hoven, Mombers, Kemperman en Meys waren afwe zig; de eerste twee hadden een be richt van verhindering gestuurd; de anderen zullen wel op vacantie zijn geweest. AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Naar wij vernemen is met ingang van 1 September 1954 de heer Mr E. Idema Greidanus, Algemene Pro curatiehouder van het Kantoor Waalwijk, benoemd tot Directeur van het Kantoor Heemraadssingel, Rotterdam. Per 16 Augustus 1954 is de heer G. A. Pijnenburg benoemd tot Al gemene Procuratiehouder van het Kantoor Waalwijk. EEN HELICOPTERE LANDT IN WAALWIJK. Morgen (Dinsdag) tussen 1 uur en 10 over half twee zal een heli- coptere op het Vredesplein landen, nadat het vliegtuig eerst een rond vlucht boven Waalwijk heeft ge maakt. Deze vlucht en landing is een re clamestunt van Albert Heijn. Wan neer de helicoptere geland is, zal er een mand met boodschappen wor- .den overhandigd, terwijl de jeugd en ook de ouderen verrassingen te wachten staan. Er zal ongetwijfeld grote belang stelling zijn voor deze gebeurtenis. Zaterdag 21 Augustus a.s. zal het juist een jaar geleden zijn dat de roemruchte tentoonstelling Schoe nen, Leder en Mode (SLEM) offi- ciëel door Z. Ex. de Commissaris der -Koningin werd geopend en in de namiddag van de openingsdag door H.M. de Koningin officiéél werd bezocht. Wij behoeven niet in herinnering te brengen welk een uitbundig suc ces deze tentoonstelling, wat opzet, bouw, deelname, bezoek en resul taten, is geweest, ondanks 't meest erbarmelijke weer, maar wij vin den het wel een gelukkige samen loop dat bij deze eerste verjaardag de Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen is gekomen met een prachtig souvenir aan deze grootse gebeurtenis. Zij liet n.l. verschijnen het „Gedenkboek aan de Interna tionale Tentoonstelling Schoenen, Leder en Mode (SLEM) Waalwijk 1953". Dit gedenkboek, dat een 40-tal pagina's bevat, op prachtig kunst druk uitgevoerd, met tal van foto's verlucht, is gebonden in donker blauw linnen stempelband. De tekst is van de hand van de heer Willem v. d. Mee Jr, redacteur-verslaggever van ons blad; de verzorging ge schiedde geheel door onze drukke rij. Daarom zullen wij daaromtrent niet in bijzonderheden treden, maar 't oordeel aan anderen overlaten. Wij willen alleen maar wijzen op de verschijning van dit Gedenkboek dat de herinnering aan Waalwijks gloriedagen kan en o.i. zal levendig houden. SUCCESSEN VOOR WAALWIJKSE ZWEMSTERS EN ZWEMMERS. Eén aantal leden van de Waal wijkse Zwemvereniging en Red dingsbrigade heeft gisteren deelge nomen aan de door de Bossche Zwemver. BRB georganiseerde kilo- meterwedstrijden en onze plaatse-

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1