i VOETBALSPORT Sensationeel einde van de St. Antonfusronde DUIVENSPORT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 AUGUSTUS 1954 Spijkers strooiende onverlaten trachtte banden en de Ronde te vernielen. EERSTE KLASSERS GAAN BETALEN. lijke favorieten wisten tot goede prestaties te komen. Zo werd Ad v. Reijen tweede op de 2000 meter schoolslag heren, voor welke mooie prestatie hem een lauwertak werd uitgereikt.. Theo Fijneman werd op dit num mer vierde. Bij de 2000 meter schoolslag da mes werd Corry Dekkers no. 4, ter wijl Nelly v. Muilekom op de 7e plaats beslag wist te leggen. Inderdaad geen geringe successen voor de jonge Waalwijkse Zwem vereniging. DEERLIJKSE KAJOTTERS MET HUN OUDERS IN WAALWIJK. Om pl.m. 6 uur Zaterdag arriveer de de bus, die een 30-tal Deerlijkse Kaj otters naar hun Waalwij kse vrienden bracht, bij de Antonius - parochie on daar stond de Drum band van de K.A.J. klaar om de welkome gasten een joyeuse intocht in Waalwijk te bereiden. De Belgische en Waalwijkse Ka- j otters kwamen toen bij elkaar in de school, waar een smakelijke kof fietafel wachtte en tot een uur of negen bleef men daar gezellig bij elkaar om te „verbroederen", voor zover dat nodig was. Hierna gingen de gasten met hun gastheren naar hun woningen en velen hebben er nog een gezellige avond van gemaakt, dat laat zich begrijpen. Zondagmorgen was er in de kerk van St. Antonius om 8 uur een ge zamenlijke H. Mis met H. Commu- nie, waarna weer een koffietafel volgde. Om 10 uur was de ontvangst van de ouders der Belgische Kaj ot ters, die eveneens met een bus m Waalwijk arriveerden. Ze werden in de school begroet door hun zonen en Waalwijkse vrienden en voor de rest zijn zij de hele dag overgedra gen aan de goede zorgen van de Waalwijkse gastheren. Om half negen kwam men weer bij elkaar voor het afscheid en toen de gasten om goed 11 uur uit Waal wijk vertrokken, hadden zij geno ten van een paar mooie dagen en waren zij vol lof over de maniei waarop zij in Waalwijk ontvangen waren. TROUW AAN ORANJE ST, AN TONIUSPAROCHIE. A.s. Zondag 22 Augustus nam. 8 uur zal dan het al vroeger aangekondigde concert door de harmonie St. jan uit v.m. Baardwijk plaats hebben in de St. Antoniusparochie, op de kiosk die ge plaatst zal worden aan 't einde van het St. Antoniusplein. Trouw aan Oranje en de harmonie St. Jan bieden de bewoners van de St. Antoniusparochie dit concert aan. Wij zijn er van overtuigd dat de be woners van de St. Antoniusparochie dit concert ten zeerste op prijs zullen stellen en hopen dat zeer velen dit concert ko men beluisteren. Nu de harmonie St. jan in het bezit is van nieuwe en hernieuwde instrumenten zal zij zeker haar uiterste best doen om het programma, dat met zorg samenge steld is, zo uitstekend mogelijk ten ge hore te brengen en daarom, als het weer mede wil werken, verwachten wij grote belangstelling. Het programma is als volgt Solidarité, mars Lureman Een Schone Meimorgen, fantasie, P. B. Bisselink Partita Piccola, G. Boedijn Florida, mars Duroc Pauze Lustspiel, ouverture, Kelar Béla Weense Parels, potpourri, Strauss Suppé Paul Hertkam Op een Perzische Markt, A. Ketelbey Our Director, mars, 'F. Bigelow Trouw aan Oranje zal binnenkort weer twee bonte avonden organiseren, welke weer gratis toegankelijk zijn voor de ge huwde inwoners der St. Antoniusparo chie. Nader zal men hieromtrent nog vernemen. VISSCHERSLUST.. Zaterdag j.l. hield Visscherslust haar 35ste jaarvergadering in haar clublokaal Frans van Helvoirt. Door de tamelijk bezette verga dering werden de jaarverslagen van Secr. en Penningm. onder laaiend enthousiasme goedge keurd. Het kasoverschot met bank saldo bleek ruim 700.te be dragen. Het ledental, dat zich ge staag uitbreidt, bedroeg per 1 Jan. 1954 331, inclusief adspiranten en donatrices1 (dames der leden). Het ideale sportviswater, het Noorderafwateringskanaal (Djron- gelen-Hank), bleek weer voor 4 jaar te zijn herpacht, terwijl een partij pootvis werd uitgezet. Huldi ging van een lid, dat 25 jaar lid der vereniging is, kon wegens het zich daaraan onttrekken geen doorgang vinden. (Te bescheiden, Biekenaü). Het 'rapport van de Kas-con!role-commis^ie wees uït, dat boeken, bescheiden en gelden door de penningm. beheerd, prima in orde waren bevonden. Hij werd deswege door de vergadering ge dechargeerd. Proficiat Kelder. Met algemene stemmen (6 daar van uitgezonderd) werd besloten wegens te kleine behuizing van het tegenwoordige clublokaal té yer- huizen naar 'n groter (Co de Nijs). De Heer Frans van Helvoirt werd bedankt voor de vele en goede zorgen aan de vereniging betoond. Bij de bestuursverkiezingen wer den de secr. en de Heer Stevens herkozen. Door de verkiezing van de Heer Kneepkens viel het ex- bestuurslid Jan van Es| af. J^n> vanaf deze plaats onze openlijke hulde voor je diensten de vereni ging bewezen, bovenal voor die, van je elk jaar weerkeerende func tie van hoofd-controleur bij ons concoursfestijn, waarvan wij gaar ne gebruik zullen blijven maken. Dat de vergadering anders be sliste is te betreuren. De gratis verloting van overge- verliep bleven concourspryzen zonder revolte. De z.g. „buitenleden" Tilburg, Eindhoven, Breda, Hilversum etc. zullen hun contributie per giro hebben te voldoen. Hierdoor is het correspondentschap Tilburg opge heven per l-l-'55. Een animerend rikconcours, waarvoor enkele dagprijsjes be schikbaar waren, bracht het slot van deze welgeslaagde vergade ring, waarvan de leiding in goede handen was van de voorzitter (Blom) en die van het rikconcours (Kneepkens). VECHTPARTIJTJE. Na de wielerronde van gisteren was er in de Dr Ringersstraat nog een klein vechtpartijtje, dat echter niets te maken had met de course zelf. De verzorger van coureur R. uit Den Bosch, zekere O., reed met zijn fiets tegen een dame uit Den Haag, supportster van een andere wiel renner. De dame maakte O. attent op het feit dat hij met zijn fiets niet op het trottoir moest rijden. Waar op de heer O. niet anders wist te antwoorden dan door zijn pomp te grijpen en de dame hiermee te lijf te gaan. De politie greep gauw in en maak te tegen dit al te onstuimig heer schap proces verbaal op. GEVONDEN EN VERLOREN. Verloren: zilveren halsketting, overall en sporthemd, bruin lederen portemonnaie, kinder jasje, porte- monnaie, actetas, portemonnaie, oud zilveren armband, zilveren broche m?t Zeeuwse knoop, militaire rug zak, kindersierspeldje. Gevonden: Richtingaanwijzer van auto, double armbandje, step, col bertjasje, alpinomuts, gevlochten tas met zwemattributen, ceintuur tje, sleuteltje, kinderfietsje en ro zenkrans. MARIA-OMGANG BERGEN OP ZOOM. Voor de tiende keer is gisteren, op het feest van Maria ten Hemel opneming, de Bergen op Zoomse Maria-omgang gehouden, die elk jaar aan luister wint. Er werd o m. aan deelgenomen door de bisschop van Breda, Mgr Baeten, minister Witte, oud-burgemeester van Ber gen op Zoom, de geestelijkheid der parochies en de stedelijke autori teiten. Duizenden Maria-vereerders hadden zich langs de Middeleeuwse bee-weg geschaard. den achter de grote groep aan, maar tenslotte werd heï hem toch te machtig en moest hij het hoofd buigen. Er waren nog ruim 20 ronden te rijden, toen het rennersveld was gedund lot 12 renners, en toen de twee eerder genoemden kwamen te vallen, waren het tenslotte de 10 laatsiten die de eindoverwinning moesten beslissen. Nog 18 ronden: toen sprong in eens de s.erke Arie van Geluk weg in een onbewaakt ogenblik en me, zo'n vaart demarreerde deze suc cesvolle coureur (de vorige dag won hij de ronde van Oostvoorne) dat er geen houden meer aan was. En toen viel heel de groep uit el kaar, Vink en van Laarhoven kwa men ook los, van der Pluijm deed alles wat hij kon, kortom nu kwam het aan op louter kracht, loiLer benenwerk en die de langste adem had zou zegevieren. Ondertussen draaide de vermeende outsider Steenvoorden felle ronde na felle ronde, hij liep; uit op het peleton, evenals van Geluk, wiens voor sprong op zijn naaste concurrent opliep tot 30 seconden. Nog snel ler ging Steenvoorden toen hij Rui ten uit Den Bosch lapte, die was komen te vallen en getweeën snel den zij het parcours over. Toen Steenvoorden zijn laatste ronde gereden had, was de jury nog niet overtuigd van haar ver gissing en liet hem nog een ronde rijden en intussen werd Arie van Geluk als overwinnaar bejubeld. Spoedig echter klaarde de toestand op en kon de dappere man uit Heemstede de bloemen in ontvangst nemen. Arie van Geluk werd tweede en kreeg voor zijn sterke solo-rit en niet in het minst ook om zijn spor tieve verklaring de suikerprijs toe gewezen door de aanwezige jour nalisten. De overige uitslagen waren 3. Vink, Rotterdam. 4. C. Pos, Vreeland. 5. Weiten uit Made. 6. Leo v. d. Pluijm uit Dussen. 7. Nuijten uit Terheijden. 8. Van Laarhoven, Tilburg. 9. Van den Berg, Sliedrecht. 10. Rutten uit Den Bosch. De' ADSPIRANTEN. De Ronde van St. Antonius die gisteren door de Waalwijkse Wie- Ierclub Leonora werd georganiseerd, heeft zich dcor bepaalde zeer in het oog lopende feiten gekenmerkt. Op de eerste plaats was daar de stralende zon, een zeldzaamheid in de zomer 1954, die duizenden belangstellenden naar het circuit lok te. Vervolgens was er een sensationeel te noemen slot, Veroorzaakt door een vergissing van de jury, die Arie van Geluk als kampioen wilde aanwijzen, terwijl door een groot deel van het publiek en ten slotte ook door v. Gulik - wat een prachtige sportieve renner is dat - Piet v. Steenvoorden als winnaar werd aangewezen en tenslotte door de wedstrijdleiding als zodanig werd uitgeroepen ook. En tenslotte was daar de wel zeer lafhartige daad van een hoogst onsportief individu, dat een groot aantal kleine spijkertjes op 't par- I publiek° genoot van dit gevecht, cours had gestrooid. Iemand, die zich zeer voor zichzelf moet scha- Zodat tenslotte nie men en die de minachting verdient van iedereen die het wel meent met de wielersport. Zijn minne streek heeft verschillende coureurs gedwongen de strijd te staken, of hen ver naar achteren gebracht, onder andere ook die kleine dappere Nuyten uit Terheijden, die met de sterke Leo v. d. Pluijm een mooie voorsprong had gekregen. HET BEELD WAS VERWARD Om half 2 waren de adspiranten van start gegaan en fel hebben de ze aankomende coureurtjes, deze spest van de wielersport, om de erepalm gestreden. Tenslotte was het A. Rekelhof uit Uithoorn, die met een voorsprong van enkele honderden me.ers winnaar werd. 2. A. de Graaf uit Rotterdam. 3. Vis uit Rotterdam. 4. M. Marinus uit Amsterdam. 5. Niesten uit Beverwijk. Zij reden hun 20 ronden, in to- rekening mee zullen houden. Het beeld dat de course ging bie den toen verschillende renners plat reden, uitvielen of met grote ach terstand de strijd weer opnamen, was op een gegeven moment zeer verward. En daaraan is het ook te wijten dat op een gegeven moment, er zullen ongeveer een 35 ronden verreden zijn geweest, de jury v. Laarhoven uit Tilburg en Weiten uit Made als koplopers aanwees en daarbij over het hoofd zag dat Piet Steenvoorden al eerder uit de groep v/as weggesprongen. Nu meenden de heren dat hij op het punt stond gedubbeld te worden. Er werden zelfs extra premies uitgeloofd als deze coureur er in zou slagen zich niet te laten dubbelen en zwaar is ongetwijfeld de strijd geweest van deze renner die niet alleen tegen een jagend peloton, maar ook tegen een foutieve mening van de jury, wat natuurlijk erg deprimeert, te vechten had. Maar dapper reed hij door en zijn supporters, die wel een weinig heetgebakerd waren, kregen tenslotte gelijk toen Arie v. Geluk verklaarde dat zijn collega eerder was weggesprongen en zo bleken ook onze aantekeningen de juiste te zijn geweest. Vijf ronden waren er gereden door een uitgelezen rennerstroupe, waaronder velen die tot de beste Ne derlandse amateurs gerekend mo gen worden, toen Leo v. d. Pluijm uit Made en Nuyten uit Terheijden zich los reden van het felle peloton en iedere ronde een steeds grotere voorsprong namen. Het peloton slonk al in de eerste ronden, die met een groot gemiddelde gereden werden, en het waren niet alleen de zwakkere broeders die al gauw de strijd moesten staken, ook een sterke coureur als Sjefke Coonen, moest opgeven. Allicht stelde het peloton alle po gingen in het werk de twee ont snapten terug te halen. Marchand zagen we een poging wagen, en Pos, op een gegeven moment sprong ve ler favoriet Tini Wolfs weg met een derde groep van 8 renners gevormd, wat later gingen Wolfs en Ouwe hand er met hun tweeën van door. En ondertussen kwam het drama tische hoogtepunt van deze wed strijd, toen tenslotte ook Nuyten in de spijkers van het individu reed, niet gauw genoeg een fiets kreeg en ver achter raakte op zijn collega v. d. Pluijm, maar hij zette door en Zodat tenslotte niet anders ge zegd kan worden dan dat de ronde die Leonora organiseerde, een suc ces is geworden. Er wasi veel be langstelling en er is een sportieve s rijd geleverd. De afzetting van het parcours had beter verzorgd kunnen zijn, de controle had nog strenger kunnen zijn, maar dit zijn ongetwijfeld dingen, waar de orga nisatoren de volgende keer meer rekening zullen houden. Het was een mooi onderdeel van het schitterende zomerfeest, dal 't ongure individu met zijn spijkers niet in de war heeft kunnen stu ren, al blijft zijn laaghartige daad weerzinwekkend. zijn 7e plaats was een ere-plaats. Het was juist gezien van de Dus- „T„, senaar dat hij, nadat er een goede GERRIT VOORTlNG WON DL 20 ronden gereden waren, niet al leen het beulswerk van de uitloper verrichte en zich terug liet vallen in de tweede groep, waaruit hij zich, ondanks zijn grote krachtsin spanning van het begin af aan, niet meer los liet rijden; integendeel, hij bleef een van de meest strijdlustige renners. De meute slonk nog meer; Wolfs •Sftapte op een gegeven moment af en Pullen viel zodanig dat hij de strijd moest staken en steeds draai den de renners ronde op ronde; in een uur had men 40 km. en 850 m. gereden; een verward beeld bood de course nu, maar op een gegeven moment zagen we zich toch een kopgroep van 12 man formeren en dat waren: Geldermans uit Bever wijk, Leo van der Pluijm uit Dusr sen, A. Geluk uit Rotterdam, Ha- melinck uit Den Haag, C. Pos, H. Rutten, Vink, Nuijten, Wellen uit Made, v. Laarhoven uit Tilburg, Steenvoorden en van den Berg. Hard trok deze groep aan 't ren nersveld, dat hoe langer hoe meer de vorm ging aannemen van een lintworm, maar dan een in stukken gesneden exemplaar. Toen sprong Piet Steenvoorden weg; even later gingen v. Laarhoven en Weiten, de laatste twee werden na verloop van tijd weer ingelopen, maar Steenvoorden was en bleef weg, al meende de jury dan dat hij 'n ach terblijver wasi; hij ging -door en geen van de andere renners heeft hem nog kunnen bedreigen. En toch zijn er pogingen genoeg ge daan, maar de sterke kopgroep be waakte elkaar angstvallig. Van der aantal gezellen, waaronder Van piuijm roerde zich met de allure a* nf yan een .gej,oren renner, maar men liet hem niet veel kans. Gelder mans en Hamelinck kwamen ern stig ten val toen een klein meisje onverwacht de weg overstak. Ja, over het publiek kunnen we met bijster tevreden zijn, dat stond soms midden op het circuit en maakte het de renners danig las tig. Volgende keer schrikdraad er langs. We hebben verschillende ren ners in deze fasie van de stiijd mo ven bewonderen, een daarvan was van Houwelingen, die een geruime tijd moederziel alleen heeft gere- Baardwijk, maar na een ronde of veertien waren al deze achterha- lingspogingen op niets uitgelopen en zat het peloton weer als een compacte massa bij elkaar. Premie op premie werd er verreden, Arie v. Geluk sprong weg en nam een goede voorsprong; in zijn gezelschap zagen we later v. Steenvoorden doorkomen, Vink en Hamelinck en enkele, andere renners, die samen een sterke achtervolgingstroupe hadden gevormd en inderdaad de coureurs v. d. Pluijm en Nuyten ernstig gingen bedreigen. Meer ren ners scheurden zich los van een ver moeid rakend peloton, er werd een RONDE VAN DEN BOSCH. De Ronde van Den Bosch, gis teren verreden, met deelname o.a. van de volledige Tourploeg en van Gerrit Schulte, is gewonnen door Gerrit Voorting, die de 150 km. reed in 3 uur en 37 minuten. Twee de werd v. As op 300 meter en 3e de Belg De Paepe. Schulte eindig de in het peleton en van Voortings collega's in de Tour vielen de meeste uit. RONDE VAN EUROPA. Amsterdam tweede etappeplaats. De organisatoren van de Ronde van Europa hebben de etappes de finitief vas.tges'eld. De totale af stand van Parijs door België, Ne derland, wederom België, Luxem burg, Duitsland, Oostenrijk, Italië, Zwitserland en weer naar Frank rijk (Straatsburg) terug, bedraagt 3008 km. De afsjtand is verdeeld over 13 etappes. Er is géén rustdag in het schema opgenomen. De etappes zijn als volgt ingedeeld 21 Sept. Parijs-Gent over 305 km. 22 Sept. Gent-Amsterdam 252 km. 23 Sept.: A'dam-Namen 286 km. 24 Sept.: Namen-Luxemburg 155 km. 25 Sept: Luxemburg-Stuttgart 301 km. 26 Sept.: Stuttgart-Augsburg 168 km. 27 Sept.: Augsburg-Innsbruck 158 km. 28 Sept.: Innsjbruck-Vicenza r 296 km. 29 Sept.: Vicenza-Bologna 158 km. 30 Sept.: Bologna-Como 264 km. 1 Oct.: Como-Lugano, 61 km. te gen het horloge. 2 Oct.: Lugano-Vevey 280 km. 3 Oct.: Vevey-Straatsburg 324 km. Besloten is, dat 16 fabrieksploe- gen, elk 'uit zeven renners be staande, zullen deelnemen. 5 Fran se, 4 Italiaanse teams en 1 Spaan se, Nederlandse, Belgische, Zwit serse, Engelse, Duitse en Deense ploeg zullen starten en verder een jeugdploeg van Franse renners. De eerste in het algemeen klas sement ontvangt één millioen trs. In totaal zijn voor het algemeen klassement twee en een half mil lioen francs ter beschikking ge steld. Voor elke etappe is een be drag van 240.000 francs uitgeloofd. WIELERCLUB OLYMPIA. De jonge Waalwijkse Olympia- renner Jan de Geus wist in de op 14 Augus.us verreden ronde van Bergenopzoom een mooie twaalfde plaatei te bezetten. In een zeer sterk veid van 60 renners was Jan steeds in de kopgroep te vinden. Deze kopgroep, die tot in de laatste tot 22 man was geslonken, moest in de qprint uitvechten wie de sterkste was. Jan, die de laatste weken in prima vorm is en vorige week een 10e plaa s bezette in de Ronde van Boxtel, behaalde nu bovenvermel de eervolle plaats. VLIJMEN. Zondag namen de Vlijmense amateurs deel aan de Ronde van St. Antonius te Waalwijk. Wolfel, naar wie grote belangstelling uit ging, staakte reeds spoedig de strijd. G. van Raardwijk hield nog het langste vol, maar werd op het laatst gedubbeld en moest de strijd staken. De nieuwelingen reden in Bladel maar de resultaten waren nog niet bekend. De Zaterdag in Krasnapolsky ge houden buitengewone bondsverga dering van de KNVB, waarop be slist moest worden over het be stuursvoorstel tot het geven van vergoedingen aan spelers, heeft na vijf uur confereren geen enkel po sitief besluit opgeleverd. De ver gadering werd verdaagd tot Zater dag 28 Augustus). De eerste-klas- sers, die zich tevergeefs tegen een verdaging hadden verzet, maakten toen tegen het einde van de verga dering "bekend, eigenmachtig per 1 September tot betaling van hun spelers over te gaan. Zij vertrok ken onmiddellijk naar het Ajax- stadion om hun plannen nader uit te werken. Het op de agenda staande be stuursvoorstel kwam niet aan de orde. De vergadering moest drie maal worden geschorst om de af gevaardigden in de gelegenheid te stellen zich over hun houding te beraden. Het voetbalparlement kreeg, inplaa'ts van het bestuurs voorstel, een motie voorgeschoteld waarop de eerste klassers en de lagere klassers Donderdagavond tijdens het vooroverleg in Utrecht, nader tot elkaar waren gekomen, maar waarvan de inhoud te elfder ure door de lagere groeperingen was veranderd. Deze gewijzigde motie achtten de eerste klassers on aanvaardbaar, waarna zij vasthiel den aan het bestuursvoorstel. EERSTE SEMIPROFWED- STRIJD IN ALKMAAR. AlkmaarVenlo 30. In Alkmaar is Zaterdagmiddag de eebste semiberoepsvoetbalwed- strijd een hele mond vol in ons land gespeeld. De semiprof- clubs van Alkmaar en Venlo .ra den tegen elkaar aan en de wed strijd liep uit op een eclaiante overwinning van de mannen van „Alkmaar". Er waren een 12.000 toeschouwers. Voor de ru t bleet de stand dubbelblank, maar daar na maakte Klaas Smit al gauw het eerste doelpunt voor Alkmaar. Van der Sluis maakte er 20 van en Smit maakte de overwinning vol ledig met zijn tweede doelpuiit 3-U. Uiterlijk was het professionalis me te zien aan de naam van de firma van herkomst op de trai ningspakken en aan de rugnum mers. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD: R. W. B. R.W.B.—N.A.C. 2, 2—3. Deze oefenwedstrijd kan toch nog wel enigszins een goede oefening zijn ge weest. De spelers kunnen gezien 'heb ben dat het tempo in de res. Ie klas hoger ligt. Overigens waren beide par- Hijen wel aan elkaar evenredig, aange zien er meermalen op de NA'C-helft werd gespeeld, doch hier kwam juist het ver schil in tempo tot uiting: overigens wil het ons voorkomen dat de vroegere op stelling nog steeds de voorkeur ver dient. De tijd van experimenteren is nu voorbij. De cijfers 01, rust, 0 2, 1 2, 13, 23 tonen wel aan dat het een spannende wedstrijd is geweest. R.KC.-NIEUWS. HEUSDEN—R.K.C. 0—0. RKC. wint door strafschoppen. Een koude douche bezorgden ons de 'spelers van het eerste elftal in Drunen op het „Henk Romijn Tournooi", waar RKC uitkwam te- zen Heusden. Wel zijn zij er in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale, maar erg verheffend was het spel letje niet, dat hier voorgeschoteld werd. We kende de spelers een voudig niet meer terug van vorige week, toen we verrast werden met een gave partij voetbal. Ditmaal was elk verband totaal zoek, en 't is alleen aan het energiek ingrijpen van onze achterhoede, en niet te vergeten de 'schotloosheid van de Oranje voorhoede te danken ge weest, dat de Waalwijkers er nog zo goed zijn afgekomen. Een mager excuus is dat KKL met enkele invallers moest aantre den, maar dit gold eveneens voor Heusden, dat evenmin in zijn bes te vorm gestoken was. Bouwnijverheid Timmerlieden Schilders Metselaars Halfwas schilder Schoen en Leder Schoenstikkers O verleersnij ders Bijtuigers Machine-zwikkers Doorzetters Overhalers Hakfrontschuurder Hakkenafwerker Kantenschrooiers Afmakers Zoolleerstanzer Binnenzoolstanzers Prima ophalers Hulp-ophalers Inpakker. Hulparbeiders schoenfabriek voor alle afd. tot 35/40 j. Sjouwers lederfabriek Jeugdige schoenfabr.arbeiders voor alle afdelingen. Schoenstiksters Plaksters Handschoenstiksters Kurk-Hout-Stro: Machinale Houtbewerker. Meubelmakers Metaalnijverheid Mach. bankwerkers Stempelmaker Halfwas automonteur L.l. plaatwerker L.l. constructie-bankwerker. L.l. machine-bankwerkers Voeding en genot Broodbakker Hotel: Messroombediende Werkster Vrije beroepen Steno-typiste Kantoorbedienden (vr.) Huish. diensten Dagmeisje BIEDEN ZICH AAN: Schoenen en Leder: Modeleurs. Stikmeester. Werkmeester Finishafdeling. Werkmeester Zwikkerij. Werkmeester Stanzerij. Bedrijfsleider kleine schoenfabr. Magazijnknecht schoenfabriek. L.l. sorteerder Lederfabriek. Handel L.l. winkeljuffrouw Huish. diensten Dagmeisje dagen Landbouw: Bloemistknecht Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestr. 339, Tel. 2131. Deze bekendmaking is geldig vanaf 16 Aug. tot en met 21 Aug. '54. Het Arbeidsbureau Waalwijk ver- verstrekt ook inlichtingen aan ad- spirant-emigranten. Het was zo echt voetbal van een elftal, dat op een vacanlieirip rondtoerde en wij hopen van harte dat de RKC-ers bij hun volgende wedstrijd in Drunen iets beters zullen laten zien. Vooral voor de rust was het een hopeloze parlij. Diverse opgelegde kansen werden met een rustig ge baar om zeep gebracht; men ver gat dat er met elf man gespeeld wordt;het plaatsen was islecht, kortom voetbal om er moedeloos bij te worden. In de tweede helft ging het iets beter en alleen het fameuse talent van doelman de Kok voorkwam er ger voor Heusden. De 'sjtand bleef zodoende dubbelblank, en ook de verlenging bracht geen wijziging. Zoals reeds vermeld wist RKC de strafschoppen beter te benutten dan hun tegenstanders. Het tweede elftal 'speelde Zater dagmiddag 'n partijtje tegen Baard wijk II en won niet onverdienste lijk met 31. Tenslotle waren nog een drietal juniorenelftallen uit Groesbeek van de V.V. „De Treffers" te gast bij RKC. In alle wedstrijden wis ten de Waalwijkse jongeren te ze gevieren. VLIJMEN. Uitslag van de wedvlucht vanaf St. Quentin van de combinatie Vlij- men-Nieuwk|uy k-D runenU ïtslag als volgt A. van Halderen D 1, 4, 75; H. Pelders V 2, 28; II. de Vaan V 3; W. van Ravensteijn V 5, 47, 78; J. Koevoets\ D 6, 15; G. van Huiten D 7 10, 16, 25; H. Oosterwaal V 8, 63, 69; A. Kleijn N 9, 13, 58; M- de Graaf D 11; Gebr. v. Son N 12, 38; G. van Boxtel D 14; J. Verharen V 17, 64; Aloserij V 18, 23, 37, 55, 73; H. Meijs N 19, 20, 52, 77, 85; L. van Esch V 21; M. Pelders D 22, 33; J. Oosterwaal V 24, 49, 57; P. Pulles V 26, 43, 56, 67; J. v. d. Dungen V 27; J. van Engelen V 29, 72; Fr. v. Uden V 30, 51, 83; J. Kiviets V 31; Jac. van der Pennen D 32; De Laat- Parivsi V 34, 59, 62; L. v. Dommelen D 35, 41; H. Pelders D 36; v. Tuijl- van Huiten D 39, 40, 46, 61Gebr. van Heivoort V 42, 87; M. Nicols 44, 68, 82; Gebr. Samuels N 45; P. Willemse D 48; G. van der Sande D 50- Th. van Esdonk V 53, 65, 71; Jos Kuijs V 54, 60; R. van Esdonk V 66, 86; A. Kniotek N 70; Beek mans. N 74; W. Schellen N 76, W. Roestenburg V 79, 80; Jan Kuys V 81; Th. van Overdijk V 84.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2