VROOM DREESMANN VffiALWYR woens -prijzen VIJF DAGEN NAAR PARIJS Een veelbelovend begin voor W. A.C. 52= 44 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 AUGUSTUS 1954 6 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 18 AUGUSTUS 's-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND ZEEMAN TEGEN WIL EN DANK Waalwijksche Atheletiek-Club opgericht FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". HOOFDSTUK II. MENEER NOORDELOOS. (Wordt vervolgd). Een goed kinderschoen- tje. met prima lederen zooi, in wit en rood ieder, ^25 maten 18 t/m 24 Kinder vleugelschortje, in groen, blauw en rood, m. leuke gebloemde garnering, maten 45 t/m 60 O 25 magt 45 kleine stijging per maat Sporthaldit is echt iets voor in de vacantie; hier kan de jeugd niets Cftc mee vernielen Meisgesvest, van wollen tricot, met rijk borduursel, hoog gesloten model, in rood, bleu, koren, 7^"* groen, grijs, leeft. 4 j. leeft. 4-1 2 j., kl. stijg p. m. Plastic ceintuur, met ste vige gesp, ook geschikt voor badceintuur, div. Z.C c kleuren en transpar. Strodessin, naturelkleur en wit 1.10 Opvouwb. boodschap- tasje, in div. ruitdessins, ook practisch voor 4 55 reis en vacantie Zijden linksgeweven da meskousen, m. perion ver sterkt, geh. gemind., 4 50 zeer mooie kwaliteit Witte dameszakstaek, met ingeweven .nnd dessin, prima kwal., royale 71 c maat, 30 x 30 cm. Café noir, mocca glacé biscuit, 250 gr. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Nylonblouse In leuke ruitdessins, model, maten 38 t/m 44 diverse prettig Cervelaatworst, zeer fijn, 100 gr. Blauwe overall van pri ma keper, alle naden 3 gestikt met 2 borstzakken Sterk slaapkamerkleed je, in Perzische, moderne en kelimdessins, 50 x 1 00 cm., extra voor- 4^** delige aanbieding Inmaakaanbleding, be staande uit prima inmaak- ketel met drager,thermo meter, veren, 6 inmaak- glazen van 1 Liter, 6 ringen en 4 4 90 receptenboekje eenvoudigweg om van te rillen, wanneer men ziet wat de s,chrjjver allemaal behandelt en ja, als ge per se alles een naam wilt geven, de klassieke grammatica's en poë- sjsboeken hebben namen en termen genoeg. We vragen ons bovendien af voor wie s,chrijft men zo een boek? Niet voor degenen die zich het lot van de taal aantrekken, die kunnen wel elders terecht, al moeten we toegeven dat DE grammatica van het Nederlands nog niet geschre ven is; voor wie schrijft men dan; ja natuurlijk voor wie zeer slecht schrijft en spreekt, en die de taal, „eine reine Jungfrau" (en wat is. ze allemaal nog niet meer in dit boek geweld aan doet. Maar zal die naar een boek grijpen over zijn moedertaal, zal die naar DIT boek grijpen, laat het dan nog eens zo onder-houdend zijn en nog eens zo ge-zellig en ge-noeglijk. (Die gekke streepjes leerden de ook van Meester Mesters De goeie man, neen de slechte man, die zijn moeder-taal zo doet lijden, weet van geen toeten of bla zen meer, als, hij deze compacte overdaad heeft verwerkt, maar waarschijnlijk zal hij zover niet ko men; laat het onderhoudend be doeld zijn dit boek, de ver-beeld ing van de schrijver stond dit ide aal in de weg. Bestrijdt hij cliché taal, uitstekend, maar laat hij be denken, dat er nog andere uiter sten zijn. VOOR DE JONGELUI. Avontuur en liefde. Uitgeverij Kluitman in Alkmaar is een zeer bekende uitgeverij van jeugdboeken, en is, dat al lang, want een beroemd boek als Dik Trom, dat bij geen enkele uitgever indertijd genade vond, werd door Kluitman uitgegeven en zelden heeft een Nederlands jongensboek groter succes gekend, een bewijs voor het feit, dat men in Alkmaar de smaak van de jeugd kent en er graag rekening mee houdt. Ieder jaar ziet er een stel jeugd boeken het licht; we willen er en kele van noemen van Anton Beuving, een vlot ge schreven verhaal van een jongen, enige zoon van een rijke re der, schandelijk door moeder en zuster verwend; kortom een pap kindje, tot grote ergernis van zijn vader, die zo graag een man van hem wil maken. Met dit doel ver trouwt hij hem enige tijd toe aan een van de stoere kapiteins van zijn schepen, waarop hij als licht matroos en koksmaatje het harde rauwe leven van de matroos leert kennen. Ge begrijpt hoe het ons moederskindje vergaat, maar d matrozen weten wel weg met hem, als hij zich verzet of als 1 j iets bepaalds niet wil doen, en scherp, maar goedmoedig is de spot die hij te verduren krijgt. Wat er van hem wordt, leren de laatste bladzijden van dit boek, wanneer de zee, die van iedere Hollandse jongen een kerel maakt, ook hem aan zichzelf doet ontgroeien. TUSSEN REM EN GASPEDAAL van P. J. Zonruiter, een opvallend fris en levendig geschreven boek. We zien vaak dat deze boeken „wel aardig" zijn, ze boeien de jeugd on getwijfeld, maar als wij, ouderen, ze eens doorlezen, is er weinig_wat ze onderscheidt van de soortgeno ten. Met dit boek was dat anders, telkens trof ons een aardige uit drukking, een spitse beschrijving, een heel goede toon, en dit alles doet het boek uitsteken boven het jongensboek van de middenmaat. Het verhaal gaat over een chauf feur van een vrachtwagen en zijn jonge vriend, die samen een groot avontuur doormaken en door hun dappere houding en hun hard wer ken hun toekomst verzekerd zien. AVONTUUR in 2050 van Pieter Nierop en Koert de Haan, is, zoals de titel al doet vermoeden, 'n heel anders geaard boek. Dit is een toe komstroman voor de jeugd, 'n ver haal dat zich echter in een niet zo verre toekomst afspeelt, in het jaar 2050, honderd jaren na nu; maar wat er dan allemaal veranderd kan zijn, toont ons dit boek; hoe geper fectioneerd dan wellicht de voer tuigen zijn, hoe heel de wereld dan één is en zich gezamenlijk te weer Stelt tegen machten, die al dit per fecte willen aanwenden voor ver nietiging. Een aantal jongens, die met een Atobro (atoombromfiets) rijden en vliegen, zoals de jeugd nu met een fiets zich voortbeweegt, krijgt een reeks spannende avon turen 'te beleven, en de jeugd van heden zal in spanning die avontu ren vo'»en, fantastische avonluren weliswaar, maar van deze werke lijkheid zijn we niet zo ver meer verwijderd als Jules Verne, toen hij over vliegtuigen en onderzeeërs schreef. CONNIE'S WONDERLAND, van de bekende jeugdschrijfster Fred dy HagerSi, 'n vaak gehoorde naam in de boekenwereld die uitgeverij Kluitman vertegenwoordigt. Con nie's Wonderland is een zeer up to-date boek, nademaal het de ge schiedenis van Madurodam als hoofdthema heeft. Wat een aantal, uiteraard gefingeerde jongelui, hier rond beleven, vormt de stof voor dit vlotte boek. LENNY WAAROM een boek voor oudere meisjes, weer van Freddy Hagersi. Lenny, waarom vraagt tandarts van der Vlist, als zijn aardige behulpzame assistente plotseling haar baan opzegt. Waar om De jongedame heeft het ant- woord op deze vraag niet kunnen vergeten in een prettige vacantie op een Friese boerderij, een vacan tie die de schrijfster de gelegen heid geeft, veel interessants en ge- noegjjjks over het leven daar te vertellen. Waarom Omdat het meisje, dat een afkeer heeft van alle banali teit, van alle heel gewoon doen zo als iedereen, niet verliefd wil wor den op haar eigen baas. Wanneer hij dat merkt, de reden weet van haar heengaan, komt het toch zo ver, en dan vindt het meisje het helemaal niet banaal meer. MEEN JE HET WEL PETER? van Annik Saxegaard; alweer een boek met een vraagtitel, en alween zal het bevestigende antwoord de climax zijn in hel aantrekkelijke verhaal dat deze Noorse schrijfster schreef. Het was voor het omroep- sterlje inderdaad een vraag, of de bekende charmante liedjeszanger voor de radio het wel met haar meende, en wanneer hij plotseling weg blijft en niets, meer van zich laat horen, zoals zij van tevoren, toen hij er nog was, ook al weinig omtrent hem te weten kwam, dan gelooft ze, dat Peter er inderdaad niet veel van meent. Maar radicaal verandert haar mening, wanneer een jonge geleerde, die heel hard voor zijn studie heeft moeten wer ken en zich veel heeft moeten ont- zggen, haar vraagt zijn vrouw te worden. MIJN HART TREKT NAAR HET WATERLAND van J. M. de Groot, een gezellig geschreven boek over een aantal jongelui, meisjes en jon gens, die elkaar op en om het wa ter ontmoeten en gezamenlijk veel prettigs beleven. Het zijn allemaal zeer uiteenlopende types,, met ge heel andere karakters, maar hun liefde voor het water hebben zij gemeen en ook het streven van hun leven wat meer te doen zijn dan wat oppervlakkig pleizier. Voor allen heeft deze ontmoeting grote gevolgen en sommigen zien er hun hele leven door bepaald. Het begin van de R.K. Waalwijk- se Athletiek Club' kortweg WAC genoemd' die op een vergadering Vrijdagavond in Thalia werd ten doop gehouden' was veelbelovend. Hoe kan het ook anders. Want was het niet een beetje droevig dat een stad als Waalwijk tenslotte geen athletiek-club meer rijk was. We hebben er in het verleden wel en kele gekend- de voetbalverenigin gen Juliana en R.K.C. kenden er een als onderafdeling, maar deze clubs was geen gelukkig lot bescho ren. Het kon moeilijk anders, wan neer zij in het grote kader van hun sportvereniging slechts een klein onderdeel waren, dat niet altijd de aandacht en de verzorging kreeg- die het behoefde. Maar nu is er iets beters op touw gezet; per slot van rekening kroop het athletisch bloed waar het niet gaan kon. en aan het initiatief van een aantal oud-athleten is het te danken dat Waalwijk thans weer een athletiekclub rijk is. die zich speciaal en uitsluitend op deze sport die de "moeder aller sporten" wordt genoemd, hetgeen inderdaad volko men juist is. als men het krijgsbe drijf tenminste niet tot de sporten rekent, zal gaan toeleggen. Het begin is veelbelovend. Voor de oprichtingsvergadering hadden de initiatiefnemers, met de heer De Graauw aan het hoofd als grote stuwkracht, zich reeds de. medewer- king verzekerd van 25 leden, en we twijfelen er niet aan of binnenkort zal dit aantal minstens verdubbeld zijn. Want het jonge WAC dat bleek ons op de vergadering heeft zijn zaken al behoorlijk voor elkaar. De vergadering stond onder lei ding van de heer De Graauw. die graag allen verwelkomde en die er op wees hoe met de oprichting van de club in een grote behoefte wordt voorzien, wat bewezen werd door de goede opkomst en vooral ook door het enthousiasme van een aantal oud-athleten die direct spon taan bereid waren de athletiekclub mee op te richten. De jonge club had ook al proble men en de heer De Graauw noemde bijvoorbeeld de financiële zijde van het geval en de kwestie van een veld. Maar van de andere kant wa ren er ook hoopgevende feiten, zo als 't feit dat men reeds beslag had kunnen leggen op een gediplomeerd trainer in de persoon van de heer Valentijn. de hoofdbadmeester, ter wijl men al 90% zekerheid had om trent een zaal. zodat ook de indoor- training deze winter wel in orde zou komen. Hij vond ddt de jonge club er niet slecht voorstond. De financiële kwestie hoopte men te regelen door de contributie van de leden, door bijdragen van donateurs en ook door gemeentelijke subsidie. De kwestie van het materiaal zou echter ook wel enige zorgen baren. Momenteel verheugde de club zich in het bezit van 2 kogels, maar dat was dan ook het enige. En zolang men geen veld had. zou men de buitentraining in de hei houden; men moest per slot van rekening roeien met de riemen die men had en de hei was ntïg niet zo'n gékke plaats voor een buiten training. Met deze goede en minder goede vooruitzichten verklaarde hij dan dat de R.K. Waalwijkse Athletiek Club WAC was opgericht. Aan de orde was vervolgens de kwestie van de bestuursverkiezing en de heer De Graauw deelde mee enkele ..oud"-athleten bereid ge- vonden te hebben voorlopig de be stuursfuncties waar te nemen. In de eerste jaarvergadering zou men trachten een bestuur te formeren van oudere mensen, die geen actief deel hadden aan de sportbeoefening. Maar deze mensen zouden straks een geordende vereniging aan moe ten treffen, en daarom achtte hij. en de vergadering ook. zoals bleek, het wenselijk dat de vier oprichters voorlopig het bestuur zouden voe ren. En zo werd de heer P. Valen tijn. die tevens dus trainer is- ook de voorlopige voorzitter; de heer J. de Graauw zal de functie van secre taris waarnemen; de heer Paul Hoppenbrouwers is penningmees ter. de heer Bakkers materiaal-com missaris. Eigenlijk moest in het be stuur een dame zitting hebben, maar aangezien de dames die zich reeds als lid hadden opgegeven deze avond verhinderd waren, werd het bestuur voorlopig aangevuld met de heer Leijten. De voorzitter-trainer kreeg toen het woord en hij vertelde het een en ander over de training, die op een goed tijdstip kon worden be gonnen. Tot' prestaties zou het dit seizoen wel niet meer komen, men kon eerst beter heel de winter flink trainen, 's Zondagsmorgens om 10 uur zal er getraind worden door dames en heren in de hei; voor een aantal van de aanwezigen geen on bekend terrein, want een echte ath- leet doet toch aan sport, club of geen club. zoals bleek, 's Woens dagsavonds om 7 uur trainen de heren ook. en Donderdagsavonds om 7 uur de dames. Eind September zal op deze dagen de zaaltraining gehouden worden. De secretaris las vervolgens de statu ten voor, het enige commentaar dat de vergadering hierop had was „er staat genoeg in"; inderdaad, het zat degelijk in elkaar. De contributie werd vastgesteld op f 1.25 per maand ivoor senioren en f 0.90 voor adspirantleden, jongens en meisjes tot en met de 16 jaar. De kleuren die de club zal gaan voeren zijn groen-wit; het embleem zal nog wor den bepaald. De rondvraag gaf het bestuur, dat alle vragen goed wist te beantwoorden, ge legenheid, te zeggen, dat er plannen zijn, eind September te komen reeds tot een onderlinge wedstrijd of een ontmoeting met een van de bevriende clubs. De leden van WAC mogen als zodanig echter nog niet op wedstrijden van de KNAU uitkomen. En nadat de leden nog eens aange spoord waren zoveel mogelijk andere sportliefhebbers actieve sportbeoefenaars in WAC-verband te maken, kon voor zitter Valentijn een geanimeerde verga dering, een hoopgevend begin voor de jeugdige club, sluiten. Veel succes. BENOEMINGEN IN ONS BISDOM Door Zijne Hoogwaardige Excel lentie de Bisschop van 's-Hertogen- bosch is de Weleerw. Heer A. J. H. v. Erp, die voorheen kapelaan in Drunen was, benoemd tot kapelaan te Lieshout. In zijn plaats is in Dru nen benoemd de Weleerw. Heer G. J. v. Boxel, die eerst kapelaan in Beuningen was. De Weleerw. Heer C. A. Beex, kapelaan te Geertruidepberg, is be noemd tot kapelaan van de Paro chie J. Joannes Bosco te Eindhoven; tot kapelaan te Geertruidenberg is benoemd de Weleerw. Heer A, C. M. v. Loon, die voorheen kapelaan was in Lith. GESLAAGD. Voor het te Rotterdam gehouden exa- men voor 't textielbrevet algemeen ge deelte, slaagden de heren: C. Klerkx, M. Trommels en H. Vrijhoeven, allen uit Waalwijk. Geslaagden genoten hun opleiding bij de Stichting Vakexamens in de Textiel- detailhandel „Detex" te Amsterdam. ONDERSCHEIDING. Bij Kon. Besluit is aan de heer J. Treffers, ophaler bij de Schoenfabriek Fa. M. D. v. d. Hammen te Waalwijk, de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. ONGELUKKEN. Donderdagmiddag kwam het op het kruispunt BaardwijksestraatN.-Paral- lelweg tot een botsing tussen een bestel auto bestuurd door v. B. uit Waalwijk en de mottorrijder J. eveneens uit Waal wijk. De auto die de Baardwijksestraat in Zuidelijke richting uitreed, verleende geen voorrang ,aan de rechts van de Pa- ralelweg komende motorrijder, zodat een botsing tenslotte niet meer voorkomen kon worden. J. werd via de motorkap van de wagen op. de weg geslingerd, waarbij hij enige verwondingen opliep. Dr. Lenglet verleende de eerste hulp. Zijn motor echter werd zwaar bescha digd en de auto liep enkele lichte be schadigingen op. Vrijdagmiddag stak Mevr. H. plotse ling de Grotestraat over, in de nabij heid van de Markt, zonder voldoende op het verkeer te letten. Uit de richting Haven naderde een motorrijder, S. uit Den Bosch (geen rijbewijs) en hoewel zijn snelheid niet zo groot was, kon hij toch een aanrdijirg niet meer voorko men. De bejaarde vrouw werd tegen het wegdek gesmakt en liep een ernstige hoofdwonde op. Dr Langemeijer was Spoedig ter plaatse en achtte overbren ging naar 'het R.K. Ziekenhuis noodza kelijk. Met de brancard-wagen van Mul- ders-Sars is het slachtoffer toen daarheen vervoerd. Zij bleek een ernstige sche del-basisfractuur bekomen te hebben. door Tom Lodewijk. 2) En omdat ze allebei nog jong waren en tamelijk eigenwijs bovendien, groeide de afstand, kwamen er ruzies en beslo ten ze eindelijk, zonder ruzie, maar ijse- lijk bedaard, de verhouding maar te verbreken. Sindsdien zagen ze elkaar niet meer. Het had Carla toch aangegrepen. Ze voelde zich eenzaam zonder Frans. Ze had hem niet kunnen laten voelen, dat al die bijkomstigheden er voor haar niet toe deden, dat zij zijn eerlijke, hartelijke persoonlijkheid waardeerde en geloofde dat het met de rest wel in orde komen zou. Zijn boze .ruwheid had haar be zeerd en gekwetst. En nu was ze weer alleen, eenzamer dan tevoren. Om zich te verzetten, had ze beslo ten samen met Els vijf dagen naar Pa rijs te gaan. Ze gingen met een reisge zelschap, maar dat bond tot niets. Ieder kon zijn eigen gang gaan. Alles was ge reed, over drie dagen zouden ze gaan, en nu kwam dit bericht. Frans, notabene van alle tien millioen Nederlanders, Frans Noordeloos als leider van haar groep! Els kon makkelijk lachen! Die zat er niet mee opgescheept. Wat zal ik doen? vroeg ze weer. De reis maar opzeggen? Met een an dere gaan? Als dat nog maar kan! weifelde Els. Ach kind, dat geeft zo'n gemier. Maar Carl, kan het je eigenlijk veel sche len? Je hebt met Frans toch practisch niets te maken? Die zal zijn handen vol genoeg hebben, en zich heus niet speciaal met jou bemoeien. Voor hem is het ook niet leuk zei Carla stil. Els keek naar haar. Carla was zo fijngevoelig. Die tilde niet zo licht aan de dingen. Els zou het, geloofde ze, een sport vinden, zo'n gevalletje, een vroe- J gere aanbiddersjonge, wie weet welke komische situatiesMaar (peinsde ze verder) als je het nu eens bad geméénd? Carla leefde zozo diep; die speelde geen spelletje. Zou 't nog pijn doen, dat geval met Frans? Zit het je nog dwars? infor meerde ze ronduit. Carla trok haar dunne wenkbrauwen op. Nee, dat niet. Het is een episode geweest en die is uit. Maar ik houd niet van zulke eh... zulke situaties. Het kan pijnlijk zijn, niet? En dan heb je geen plezier. Hij niet, of ik niet, en misschien geen van beiden. Els dacht even na. Je moet hier kordaat en sportief zijn zei ze toen vastberaden. Je spreekt met Frans af, dat jullie volko men vreemden voor elkaar zijn. Een gentlemans-agreement! Juist. Jij bent juffrouw Mertens en hij is meneer Noordeloos. Jullie kent el kaar, dat zegt niks. Maar meer is er met. En niemand) kent jullie. Bemoei je met met elkaar, meer dan nodig is. Of. je moet zijn aanblik niet Els, in vredesnaam, doe niet zo- sentimenteel! Ik zal heus niet gaan zitten, kwijnen, en hij evenmin! Nou dan, waar maak je je zorgen- ever? Zal ik het voor je doen? Ik knap het zelf wel op. Dat wals Carla weer, dacht Els, trots, self supporting. Er zat pit in „dat Java air tje". Els' vriendenhart werd een Ogen blik warm. Carla, dat was er toch een. Zo vond je er geen twaalf in een dozijn. Een meisje met karakter, met persoon- lijkheid. Die Frans was een roodkope ren ezel! Ze zei het hardop. Waarom? vroeg Carla glim lachend. Daarom- zei Els. Nou, lief ste mijn, zullen we dan nu eens samen het lijstje opmaken van wat we meene men? Dacht je dat acht koffers de man voldoende was? Carla Mertens hep een beetje nerveus over het Spui. Ze had Frans, haar vroegere vriend: opgebeld en hem te spreken gevraagd. Frans had vlot toegestemd, al klonk zijn stem koel. Ze zouden elkaar in het neu- t-ale, zakelijke „American" op het Leid- seplein ontmoeten. Carla liep stilletjes voor zichzelf te repeteren hoe ze dat in 't vat zou gie ten. Het was toch een moeilijk geval, dat zij nu op reis ging, terwijl Frans vijf dagen lang als reisleider zou optreden. Daar konden zo licht onprettige dingen vit voortkomen. Maar ze kon haar reis niet meer opgeven en wilde dat ook niet. Els, haar roodharige vriendin, had haar dat ten sterkste ontraden. Maak eer. kameraadschappelijke afspraak - had ze gezegd dan heb je geen last. Die afspraak te maken was het doel van Carla's tocht. Diep in gedachten liep ze met lange passen langs de stille kant van het Spui, zich onbewust van de aandacht die haar Oosters type en slank mooi figuur trokken. Plotseling hoorde ze naast zich een stem Hal lo, Carla! Ze keek verrast en een beetje ge schrokken opzij, ademde toen verlicht op. Het was Frederik Moerlant. Frederik Moerlant was een wonder lijk man. Hij behoorde tot die groep jongeren, die meent zich te moeten on derscheiden van de rest door het 's win ters dragen van een jas, die met touwtjes en houtjes wordt dichtgehouden, en het 's zomers exposeren vaa een soort apart gekleurd shjrt, zonder das uiter aard, een corduroy broek en vooral niet te vergeten een ringbaardje. Frederik zag er erg ongeschoren mee uit en vooral omdat de baard hier en daar nog nestharen vertoonde, leek hij veel op een aangebrande vos. Maar dit liet hem koud. Hij wierp zijn lange haar (zijn oom, een net burgerheer, had hem rog pas twee kwartjes aangeboden om naar de kapper te gaan) trots naar ach teren en voelde zich gelukkig in het be sef, geen massa-mens te zijn. Hij maakte verzen, die alleen door een kring van zt er ingewijden werden begrepen, hij te kende wat in zijn vrije tijd en ook hier gold dat alleen naaste vrienden ten naas tenbij snapten wat het was, en verder was Frederik helemaal niet zo excen triek als hij graag wilden lijken, maar verrichtte ernstig-secuur en zelfs min of mter verantwoordelijk werk op een groot uitgeverskantoor, waar men zijn won derlijk uiterlijk op de koop toe nam, om dat als een paal boven water stond dat hij zich dagelijks waste, wat niet van al zijn kunstzinnige spitsbroeders kon wor den gezegd. Wanneer Frederik niet al te hoog op de Olympus zat, was hij een aardige, vlotte jongen, vriendelijk en hulpvaardig. Carla kende 'hem van de Kunstnijverheidsschool, waar hij ook een blauwe Maandag gestudeerd had. En al glimlachte ze vermaakt, toen ze zijn ex- tra-vagante kleding bespeurde, er was toch eerlijke hartelijkheid in haar stem toen ze zei: Wel, Preekje, jou hier te zien! Waar ga je naar toe? wilde Freek weten. Naar American. Afspraak? i Ja. Maar zakelijk. ISnap niet dat er ergens een kerel bestaat die met jou een afspraak maakt en die zakelijk wil houden «telde Fre derik vast. Er zal wel meer zijn, dat jij niet snaptik hoop niet, dat ik je hier mee beledig? antwoordde Carla een beetje scherper dan ze bedoelde. Ik zou me liever door jou heel m'n leven laten beledigen, dan dat je me stil zwijgend voorbijging zwoer Frederik enthousiast. O Freek, wat ben je weer melig zuchtte Carla baars ondanks lachend. Vertel es wat, wat voer je uit tegen woordig? Ze wist dat Freek's mond met een strootje open te krijgen was (al was hij daarna slechts met een koevoet weer te sluiten), wanneer je hem maar over zichzelf liet praten. En als Freek praatte, kon zij zwijgen. Dat paste haar best. Dus liet ze Freek maar babbelen, terwijl ze haar weg zocht door de druk ke Leidsestraat, toonde door ikorte op merkingen en vragen dat ze luisterde, en spon ondertussen, ergens achter in haar hoofd, voort aan het eigen gedachten- weefsel. Menigeen keek het span ver wonderd aan; dit voorname meisje met haar type van Indisch prinsesje, en die wonderlijke, artistieke jongeman met zijn rossig baardje, die daar breed gebarend en druk pratend naast haar liep. Hoe finde se mekaar so zei een dikke juffrouw. So potje so pannetje, slj sal ook sofeel besanders niet weese oordeelde haar vriendin, die wèl bijzonder was in dier voege, dat ze tweehonderd achttien pond woog, schoon aan de haak, zoals haar melkboer placht te zeggen.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6