■MB Waalwijkse en Langs Courant SPRANG-CAPELLE SPRANG HAARSTEEG DRUNEN VLUMEN ELSHOUT CAPELIE WASPIK RAAMSDONKSVEER MIJNWERKERSSTAD EEN MAAND LANG EUROPEES METROPOOL. Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Auto on Tiden Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt' 2 x per week 77e JAARGANG No. 66 Abonnement 19 cent per week 2.45 p. kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: Hoe moet dat? WAT KATHOLIEK THUISFRONT WIL en DURFT Overplaatsing. Met ingang van 19 Augustus is Fr. Lidwinus benoemd tot hoofd van de Tarcisiussichool te Goirle. In zijn plaats is te Vlijmen be noemd Frater Emile. Misdienaarsdag. Vrijdag 20 Aug. a.s. zullen de Vlijmense misdienaars deelnemen aan de Misdienaarsdag, die te Den Bosch wordt gehouden. Uitstapje. Dinsdag 24 Aug. maken de mis dienaars hun jaarlijks uitstapje naar de Waranda te Oosterhout. Scherpschuttersvereniging Prinses Juliana. Zondag nam de scherpschutters- vereniging Prinses Juliana deel aan het laatste bondsconcours te Nieuwkuijk. Vlijmen behaalde 22 punten, evenals Haarsteeg. Hier door kwam Vlijmen in het bezit van de 5e prijs) over het afgelopen seizoen. Op Zondag 5 September zal bij A. van Vugt, Melie alhier, het kas teleinsconcours worden gehouden. Kanarievereniging Vogellust. Het bestuur en het tentoonstel lingscomité kwamen Dinsdagavond OP KAMP. Opening winkel in electriciteitsartikelen. De Gebr. Roovers, 't Vaartje 1 te Waspik, zullen Zaterdagmiddag a.s. om ongeveer 3 uur hun speciaal zaak in electriciteitsartikelen ope nen. Volksconcert. De Koninklijke Harmonie Volks vlijt en Volksvermaak zal Zondag avond te Waspik een volksconcert geven. In de pauze van dit concert zal het comité „Huldeblijk Harmo nie" aan de Kon. Harmonie een cadeau aanbieden. Uitgevoerd zullen worden de na volgende nummers! De trouwe Garde, mars P. Bisselink L'Italienne d'Alger, Rossini Selectie uit „The Geisha" Jones Madeliefjes, wals P. Bisselink Pauze. Taxandrië P. Bisselink Triomphmars uit Aida Verdi Wel thuis, mars Cori VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1954. GROTE STRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO'- Vreemde ontmoetingen in de wereld van de muziel. 4000 Man per concert doodgewoon Knud Erik Erikson uit Zweden was radeloos. Hij speelt trombone in de har monie van zijn stad en hij zou in de inu- ziekstad Kerkrade zijn zoon ontmoeten, die ook Knud Erik Erikson heet en die in Bonn studeert. Maar hoe Erikson Sr. ook zocht, hij kon in het overbevolkte Kerk rade Erikson Jr. niet vinden. En teneinde raad toog hij met zijn tolk naar de po litie. Eriksons moeilijkheden werden uit de doeken gedaan en de politie keek alle hotelopgaven na om te zien of Knud Erikson Jr. misschien ergens logeerde. Maar neen. Erikson Jr. bleef onvindbaar tot verdriet van zijn vader. Maar nauwelijks tien minuten later ontmoetten vader en zoon elkaar in een mensenmenigte van 20.000 personen? En overtuigd van het gunstige lot voor de harmonie van Nyborg in Zweden, trok ken beiden naar de enorme concerthal van het Wereldmuziekconcours. Papa Erikson om er zijn trombone te blazen en de verloren zoon Erikson om er zijn vader te horen spelen in de harmonie van Nyborg. Er gebeuren vreemde dingen in Kerk rade. Patrick Weill uit Dublin, van ge boorte Oostenrijker maar sinds jaren ge naturaliseerd Ier uit het groene Eire, ontmoette op een Vrijdagavond zijn broer 'Gerhard Weill uit 'Lienz in Tirol zonder dat hij overigens naar hem had gezocht. De beide broers vielen elkaar in de armen ten overstaan van duizen den concertbezoekers. Kerkradenaren spraken, na drie dagen gastheren van Ierse muzikanten uit Du blin te zijn geweest, beslist een heel aar dig mondje Keltisch, terwijl de Ieren vreselijk hun best deden om het Kerk- raadse dialect machtig te worden. Niels Thorshaug, regelrecht uit Horten in Noorwegen, logeerde bij precies dezelfde familie als in 1951 en hij bleek dezelfde prettige, correcte en charmante kerel te zijn, die hij in 1951 ook was. Overigens heeft het Ungdomsmusik- korps uit Horten in de buurt van deze Noorse marinewerf een buitenhuisje ge bouwd, het verloot en van de opbrengst dc dure reis naar Kerkrade bekostigd. En dan was daar nog Flight-Lieute nant Herbertson van de Royal Canadian Air Force, die als verbindingsman was toegewezen aan de Kamploops High School Band uit Kamloops Canada, De scholieren van de Canadeze High school begroetten in de Flight-Lieutenant bijna hun vader, toen zij hem voor de eerste keer ontmoetten op een Limburgs sta tion, waar hij aanwezig was om, do Ca- nadeesjes veilig en wel naar Kerkrade te brengen. Maar Flight-Lieutenant Her bertson strekte zijn arm en riep tot ver bazing van zijn landgenoten: „Alaaf Kirchroa!" in onvervalst Kirchroatsjer spraak, pe Canadezen begrepen hem niet direct en voor wie het ook nie mocht begrijpen, zij gezegd dat Alaaf Kirchroa betekent: Leve Kerkrade. En de Cana dese vliegerofficier was nauwelijks een etmaal in Kerkrade geweest- Kortom iedereen verliest in Kerkrade op een ge geven ogenblik wel 'eens zijn hoofd, zó begeesterend 'blijkt het Wereldmuziek concours te werken op de gasten van de mijnstad in een uithoek van Nederland. Daar zijn nog meer van die feiten Een brave burgerman uit Apeldoorn stonden de tranen in de ogen, toen zijn harmonie (die overigens uit Eerbeek kwam!) in de vaandelafdeling tijdens de internationale wedstrijden heel zuiver n moeilijke passage blies in Vijf Epigram men van Gerard 'Boedijn. Gerard Boe- üijn zit zelf in de jury en men zegt dat hij glimlachte toen hij Vijf Epigrammen hoorade spelen. Dat kan waar zijn maar dan was zijn glimlach in elk geval niet van invloed op zijn oordeel. De harmo nie behaalde geen eerste prijs. Op de eerste avond van het Wereld muziekconcours liep Frank Wright, 'Au straliër van geboorte, thans in Londen woonachtig musicus, tegen Uw reporter op: „I remember your face but I can't remember your name. I've had remem ber so Many names from people in Kerkrade"! ,r, En dat komt uit. Frank Wright was in 1951 jury-lid en hij is het nu weer. Aan het einde van Wereldmuziekconcours Nummer I zaten Frank Wright, de se cretaris van de jury en Uw reporter in een Kerkraads lokaal en dronken een glas korenblond bier. „Well, 1 hope to come back some day here in Kerkrade! verzuchtte de enorm grote Australiër op die gedenkwaardige avond. En drie jaar later dronken wij opnieuw een glas bier op de volgende ontmoeting in 1958! Nog drie weken lang zal de grauwe mijnstad Kerkrade muziekstad voor Eu ropa zijn. Nog drie weken lang zullen Oostenrijkers en Ieren, Zweden en 'Span jaarden, Italianen en Engelsen, Belgen en Duitsers, Fransen en Denen elkaar ont moeten in de wedstrijden om de hoogste muzikale eer. Maar ook buiten de wedstrijden zullen zij vrienden, goede vrienden zijn. De verbroedering der muzikanten is alge meen. De verbroedering met de Kerk- raadse bevolking is zo mogelijk nog har telijker. En telkens en telkens weer zul- len er van die vreemde ontmoetingen plaats hebben, telkens wee.r zullen de muzikanten uit het ene land< in hun han~ den klappen om de prestaties van muzi kanten van het andere land, telkens weer zullen de amateur-musici vol eerlijke en waarachtige bewondering luisteren naar het verfijnde musiceren van de grote be roepsorkesten, zoals het Nationaal Or kest van België, de Nord-West-Deutsche Philharmonic, het Londens Symphonie Orkest, het Koor van de Sixtijnse Kapel of de kapel van de Franse vloot. En deze bewondering zal getuigen van hun ernstige wil hun volkscultuur beter te dienen dan zij tot nu toe deden, zo als Minister Cals zo treffend zeide, toen hij het Wereldmuziekconcours opende. Kerkrade begint zo langzamerhand een roeping te vervullen, als ontmoetings plaats voor de musici van de halve wes telijke wereld, als een contactcentrum voor tienduizenden eenvoudige muziek- lieihebbers, die telkens weer in zo'n groten getale naar Kerkrade komen om er de concerthal té vullen, als het warmklop- pende hart van een levende volksmuziek cultuur, die hier de kans krijgt uit te groeien tot iets nobels en waardevols. De eenvoudige bezoeker, mijnwerker, boer, ambtenaar, burgerman of zelfs mu zikant breekt zich daar overigens het hoofd niet over. Neen hij zit avond aan avond met zo rondom vierduizend andere liefhebbers in de concerthal. Maar de critici, vakmensen, aanvankelijk sceptisch gestemd, gekomen naar dit festival, den ken daa.r anders over. Zij hebben moeite om critisch te blijven, zó aanstekelijk werkt de geestdrift van de tienduizen den. En bovendien hebben de muziek- experts de waarde van dit wereldmuziek concours ontdekt. Zij blijven de hele maand Augustus in Kerkrade. Niet om dat zij er moeten blijven, neen, omdat zij gegrepen zijn door de charme van deze muzikale ontmoeting der volkeren. En wanneer op 31 Augustus Jules Semler-Collery, dirigent van de 'Musique Principale des Equipages de la Flotte de Fiance, zijn dirigeerstok neerlegt^ na de laatste noten van Edvar Grieg's Peer Gynt, dan zal het Wereldmuziekconcours i Kerkrade 1954 voorbij zijn, maar niet de geest van deze ontmoeting, niet de vriendschap tussen Patrick Weill en een mijnwerker uit Kerkrade, tussen Niels Thorshaug en een ambtenarenfamilie in Kerkrade, tussen Mc Murdo uit Kam loops en een Kerkraadse tolk. De 'Duitsers zullen terugdenken aan het musiceren van de Belgen, de Noren aan hun vrienden uit Oostenrijk, de Ita lianen aan hun rivalen uit Zwitserland, de Spanjaarden aan de 'Denen en de Ie,ren aan de 'Canadezen. Mocht dit de enige winst van dit Wereldmuziekcon cours worden '(hetgeen overigens wel niet het geval zal zijn, omdat er veel meer winstpunten zijn)dan nog zou het Kerk raadse festival niet tevergeefs zijn ge weest. Dat één van hen zijn pet kwijt is*, is niet zo ernsüg. Dat hij in dienst zijn gods dienst verliest, daarvoor wil Katholiek Thuisfront zorgen. Steun daarom op Za terdag 21 Augustus en Zondag 22 Au gustus de collecte „PARADE" van Katholiek Thuisfront. Het raadsel van 22 Augustus. Kobus Pierewiet is soldaat geworden. Daar valt de wereld niet van om, want Kobus is 19 jaar. En we zijn nu een maal in een tijd dat alle 19-jarigen de kazernepoort binnen MOETEN stappen. Graag of niet, dat wordt niet gevraagd. Maar een leger van ,19-jarigen is een dankbaar object. Daar is wel wat te ha len aan sympathie. Daarom zijn er zo veel meisjes rondom de kazernepoorten, goede meisjes, maar ook slechte meisjes. Daarom is er zoveel activiteit binnen de kazernepoorten, allerlei kranten van al lerlei denkrichtingen geven hun dwa lingen en denkwijzen prijs aan de 19- jarigen, die vaak o zo 'bereid zijn het oor te lenen, als het iets aparts is, an ders dan thuis. De jongen van 19 jaar staat voor zoveel zaken open. Hij wil de wereld zelf wel eens verkennen Mogen onze katholieke ideeën daar achter blijven? Kan Katholiek Thuisfront best een tijdje wachten met het propa geren van goede zaken, met het verzor gen van wat thuis met zoveel moeite en offers in de jongens is gelegd? Neen, beslist niet, is het antwoord van elk weldenkend mens. Maar hoe moet dat dan met Kobus Pierewiet, en al de anderen met welke naam ook? Hoe dat moet? Wel het kan bijna niet eenvoudiger: Li steunt Katholiek Thuis- fiont in de grote zomer-collecte van 21 Augustus en 22 Augustus en de soldaten krijgen de zo nodige bescherming, ideeën, onderdak en vorming. Katholiek Thuisfront zou Katholiek Thuisfront niet zijn, indien het daarnaast ook voor U geen aantrekkelijke collecte zcu zijn. Collectefiguurtjes, zoals er nooit eerder werden uitgereikt, zijn de eerste geschenken die Thuisfront U aanbiedt. Groot en klein zullen er gek op zijn. Maar ook is er de meest originele attrac tie ooit aan een collecte verbonden een ksnsenspel. Meer dan honderd gelukki gen kunnen gedurende 38 jaar lang een kans maken op geschenken van f 100.000 of f 50.000, f 25.000, f 20.000, f 10.000, f 5.000, f 1.000 enz. enz. Elk van die gelukkigen is in ieder geval minstens f 150 te wachten! Het aardige van deze attractie is bo- vendien dat men de aantrekkelijke fi guurtjes niet behoeft stuk te" maken en ELK figuurtje waarde heeft. Hoe dat al lemaal precies in elkaar zit, zal via Ra dio Luxemburg II (208 m) en via de distributie worden bekend gemaakt. Snel ler ging het nooit te voren, want nau welijks is men in het bezit van de figuur tjes of reeds om half twee, komt de uit slag. Een leger van 225.000 soldaten heeft zijn hoop gevestigd op deze PARADE van Katholiek Thuisfront. Moge het een FARADE zijn van onze weldadigheid.. moge er voor onze jongens niet ka rig, maar GUL worden gegeven. Want ais Katholiek Thuisfront te kort schiet, komen onze eigen jongens tekort... Zó stappen ze deze maand met duizend en het kazernéhek binnen. Dat ze er ook weer goed uitstappen, daarvoor zorgt Katholiek Thuisfront, dat deze week cob lecteert in een voor de gevers aantrekkelijke collecte, onder de naam PARADE. Ongelooflijke geschenken voor U, maar ook een verwachting naar flinke gaven voor hen die de kazernes zijn binnengestapt. in café P. van Eggelen bijeen voor bespreking kanarieten.oonsielling. P.V. De Zwaluw. Zondag a.s. wedvlucht met jon ge duiven vanuit Vilvoorde. Dit is de eers.e inhaalvlucht van de 2e serie. Inmanden Vrijdag 20 Aug. in café B. Ooremans. BRAND. Woensdagnamiddag ongeveer 4 uur loeide de sirene; er was brand uitgebro ken in de houtmijten van de firma Ver boord, Mandenfabriek, die bij de fabriek op een opslagterrein stonden. Spoedig was de brandweer present en inet enkele stralen werd het vuur be streden en in korte tijd slaagde men er in het vuur te blussen. Gelukkig was de wind gunstig, zodat er geen gevaar was voor de omliggende percelen. De oor zaak van de brand is onbekend. KRUISBOOGSPORT. Interland-wedstrijd. Zondag 15 Aug. werd te Neerpelt (België) de jaarlijkse landenwedstrijd BelgiëNederland gehouden: dit is reeds de derde ontmoeting geweest in de jaren 1952-1953-1954. Bij de aankomst in Neerpelt werden de Hollandse schutters met muziek afge haald en naar het clublokaal gebracht, waar de heftige kamp plaats vond. Na een spannende strijd wist het Nederland se twaalftal te zegevieren. Onder de 12 uitverkorenen van de Nederlandse schut ters waren twee leden van Onderlinge Vriendschap Haarsteeg, n.1. J. v. Beijnen Haarsteeg en W. v. Engelen Vlijmen. Uitslag als volgt: België1 F. Michielsen 92 pt.; 2 J. Alders 91; 3 Gevens 90; 4 Valsen 89; 5 S J Michielsen '89; Gielhuis '87; 7 G Puks 87; 8 J Maasen 86; 9 Ch. Albers 86; 10 J Michielsen 84; 11 L Albers 84; 12 Palmus 83; totaal 1048 puntefi. Nederland1 M v d Broek 90; 2 J v Beijnen 90; 3 Molenaars 89; 4 Raht 89; 5 Tegenbosch 89; 6 Schoofs 89; 7 Mi- chelbach 88; 8 W v Engelen 87; 9 v Tuijl 87; 10 de Greef 86; 11 A v d Broek 86; 12 T Kas 86; totaal 1056 pt. Koningskruis België: J. Albers 42 pt., koningskruis Nederland: T. Kas 43 pt. Dat er kampioenen in de strijd waren is wel bewezen, want er werden 20 pijlen geschoten, door elke schutter was een totaal van 100 punten te behalen. Volgend jaar is de wedstrijd in Hol land. i Zondag was er gelegenheid tot dan sen in de nieuwe zaal en Maandagavond werd door de reeds genoemde clubs we derom voor een volle zaal hetzelfde pro gramma afgewerkt. ORANJE-VERENIGING VRIJHOEVE-CAPELLE. A.s. Zaterdagavond wordt op een ter rein achter Tandarts Hovinga te Vrijhoe- ve-Capelle door de Oranjevereniging al daar haar jaarlijkse feestavond georga niseerd. In afwijking met de vroegere gewoonte, om haar leden en verdere be langstellenden een concert aan te bieden door een gezelschap van buiten, is hier mede 'dit jaar gebroken en heeft het be stuur thans een gunstig bekend staand artisten-gezelschap uit Breda voor deze feestavond geëngageerd, welk gezelschap met voordracht en schets de bezoekers aangenaam zal bezig houden en waarbij de nodige humor zeker niet zal ontbre ken. Het plaatselijk fanfarecorps Sirena zal daarbij voor de muzikale omlijsting zorgen. Sirena zal Zaterdagavond tonen dat het haar ernst is met het maken van goede muziek en dat zij niet onder wil doen voor haar plaatselijke zusterver enigingen. Wij verwachten dan ook a.s. Zaterdagavond voor deze feestavond veel belangstelling. Leden en huisgenoten niet ouder dan 16 jaar van de Oranje-vereniging Vrij- hoeve-Capelle hebben gratis toegang tot het geheel verlichte terrein; niet-leden betalen f 1, kinderen 50 et. entree. Indien het weer meewerkt, belooft het een interessante avond te worden. de LRHEsmar Kansen voor de Kerk in de kaxerne. We zouden ons het Nederlandse leger niet meer zonder Katholiek Thuisfront kunnen denken. Vroeger de ouwe snorrebaarden weten dat nog wel was „dienen" een klein uitstapje uit het bur gerleven ja ook toen hielden de moe ders haar hart vast, soldaat-zijn is nu eenmaal nooit zonder gevaren. Maar thans nu de diensttijd een paar jaar duurt, en de legers in het volle Europese leven staan, nu grenzen als het ware Zijn weggevallen en de wereld voor de jonge soldaat open ligt, nu is het vooral zaak om de jonge soldaat datgene te ge ven waardoor hij in staat is te blijven staan in verleidingen enwat nog evel belangrijker is nu moeten de kan sen die in het leger liggen voor de volle honderd procent worden gebruikt. Zijn er dan andere kansen dan die voor gevaren? Ja waren het niet de sol daten van de Romeinse legioenen, die vaak als eersten het geloof brachten on der de volkeren van Europa. Menige ge- loofskern is gelegd door een enthousiast woord en door een bewust godsdienstig leven van een Romeins soldaat. Waarom zouden dan ónze soldaten geen kansen krijgen, wanneer ze twee jaar lang met andere jongens samen le ven, samen eten, samen werken, samen marcheren, samen het soldaten lief en leed delen? Natuurlijk liggen er die kan sen. Het is vaak voor dé Katholieke Kerk van vandaag de enige kans om in een bepaalde groep onze katholieke levens overtuiging te brengen. Indien we hierin zouden falen, zouden we een unieke kans verloren laten gaan Maar wat kunnen jongens van 19 en 20 jaar? Heel veel! Ze kunnen getuigen met het jong enthousiasme van hun hart. Maar een getuigen krijgt pas waar de indien hef ook fundamenten heeft, indien het een innerlijke en verstande lijke overtuigingskracht heeft. Daarvoor wil Katholiek Thuisfront in de eerste plaats zorgen. Het wil de Aal moezeniers tot steun zijn. Het wil, waar soldaten leven, de glorie van onze ere dienst vestigen door het inrichten van kapellen. Het wil door katholieke lec- tuurspreiding en uitgave van een solda- tenblad de geestelijke spirit en gods dienstige voeding van de soldaten be vorderen. Katholiek Thuisfront denkt 'aan die 225.000 söldaten, verspreid over de we reld, te jong om de volle verantwoor delijkheid van het leven te dragen en toch door hun militair verband daartoe gedwongen. Daarom wil Katholiek Thuisfront een Vormingscentrum voor de katholieke soldaten aankopen, waar zelfs aan buitenkerkelijke entree wordt verleend, opdat ook zij kennis kunnen nemen van de eeuwige waarheden die ons geloof bezit. Katholiek Thuisfront steunen, is veel meer dan een geldelijke gave geven... het is bouwen aan de kerk van Christus, door het behouden van hetgeen ons reeds is gegeven en door het aantrekken van allen, die zoekend langs de wegen gaan Steun daarom Katholiek Thuisfronts Zomercollecte „PARADE". ZONDAG-ARTSENDIENST Dienst Dr. Verhaak. GESLAAGD. Voor het diploma moderne bedrijfs administratie slaagde onze dorpsgenoot de heer Jos 'Merkx. HONDENSPORT. Zondag 15 Augustus werd op het ter rein van de „Verdediger" aan de Steeg- erf de selectiewedstrijd voor Noord-Bra bant gehouden. Deze wedstrijd stond on der auspiciën van de afdeling Noords- Brabant van de KNPV. Hieraan werd deelgenomen door de vijf 'beste honden uit onze provincie. Na een spannende strijd wist de heer v. d. Sanden uit Til burg de eerste prijs te behalen met 330l/i pnt. Deze zal nu deelnemen aan de na tionale kampioenschap-wedstrijden 1954 in Driebergen. De verdere uitslag van deze wedstrijd, waarvoor veel belang stelling bestond, luidt 2 Vermeulen, Eindhoven 3 J. Aarts, Drunen 4 Michels, Drunen 5 A. van Well, Waalwijk 329 pt. 315H Pt- 312H Pt- 256 pt. gunstig, maar toch hebben de jongens volop genoten van de heerlijke bossen, hei en de beroemde vennen. Een rijke afwisseling en drukte bracht het bezoek der ouders. Een woord van dank past aan de aalmoezenier, de leiders en leid sters voor hun opofferingen. Van hun activiteit hangt het vooral af, of het zomerkamp slaagt of mislukt. En deze dagen zijn geslaagd. EXCURSIE. In de vergadering van de tuinbouw- vereniging is besloten om een excursie te maken naar Venlo en omstreken. Een bezoek zal gebracht worden aan de proeftuinen en de rolbakken. DUIVENSPORT. Wedvlucht St. Denis, 370 km. C. v. Boxtel 1,2, 10; L. van Domme len 3, 5; J. Koevoets 4, 7, 9; A. van den Hovan 6; M. van 'Sluisveld 8; G. van der Sanden 11; A. van Sluisveld 12, VLIEGERWEDSTRIJD. A.s. Zondag zal voor jongens van het patronaat een grote vliegerwedstrijd ge houden worden op het terrein aan het einde van de Kapelstraat. Aanvang 2 u. Alle jeugdleiders worden verwacht. Aar dige prijzen worden beschikbaar gesteld. TERUG VAN ZOMERKAMP. Geheel verfrist zijn de welpen en ver kenners der ISt. Jansgroep van hun bivak en zomerkamp uit Overasselt terugge keerd. Het weer was niet onverdeeld Van 12 tot 16 Augustus zijn de jon gens van de Jeugdbeweging weer op het traditionele zomerkamp geweest. Het was een bizonder kamp, het was nl. de vijfde maal dat zij ér op uit trokken. Overasselt, bij de fam. Sengers, was de plaats, waar zij het eerste bivak betrok ken. Het lustrumkamp is weer op de zelfde plaats gehouden. Niettegenstaande dat de zomer aan de natte kant is ge weest, verliep het kamp met mooi zon nig weer. Naar hartelust konden de jon gens genieten van bos en hei en van het heerlijke zwemwater in het Ven onder de gemeente Wychen. Verliepen de da gen vol spanning en ontspanning, het hoogtepunt werd de bezoekavond van de ouders. Zondagavond kwamen de ouders om te zien hoe hun kinderen zich ver maakten en om het kampvuur bij te wo nen. 25e werden welkom geheten door de aalmoezenier en de heer v. d. Plas voerde het woord namens de ouders. Het werd een waardig besluit van zeer prettige dagen. Een woord van dank en hulde aan' de leiders, voor wie geen moeite teveel is, en dan vol moed naar het tweede lustrum. OPENING NIEUW CAFÉ. Het was Zaterdag j.l. voor de fam. Siegers wel een zeer belangrijke dag, toen zij haar geheel nieuw en naar de eisen des tijds ingericht café kon her openen. Om half 7, toen zich in de „Oude Hut", zoals de volksmond het noemde, een groot aantal familieleden en genodigden had verzameld, werd van daaruit naar de overzijde van de straat getrokken, waar burgemeester J. J. van Hout met een handomdraai het nieuwe bedrijf voor het publiek openstelde. Nadat alle aanwezigen het gebouw hadden bezichtigd en even daarna hun plaatsen hadden ingenomen, was het de burgervader die op het podium de familie Siegers feliciteerde met hun nieuw café en het tevens een aanwinst voor het dorp noemde. 'Hij sprak daarbij de hoop uit dat het volledig aan zijn doel zou beantwoorden en dat het een plaats zou mogen zijn, waar de inwoners zich thuis zouden voelen. De eigenaar de heer Siegers, dankte dc burgemeester voor zijn bereidwillig heid om persoonlijk het nieuwe bedrijf te openen; hij zag daarin een bewijs, dat de overheid belang stelt in alles wat er in de gemeente omgaat. Tevens dankte hij de architect, de aannemer en de uit voerders, die er gezamenlijk voor hebben gezorgd, dat het café op de vastgestelde datum voor het publiek kon worden opengesteld. Van de receptie die daarna een aan vang nam, werd een druk gebruik ge maakt en een stroom van familieleden, vrienden, zakenrelaties en buurtbewo ners kwam de familie Siegers compli menteren met hun nieuw bedrijf. Dat het niet aan belangstelling heeft ontbroken viel wel af te leiden uit 'het grote aan tal bloemstukken, die van alle zijden werden aangedragen en het toneel in n bloementuin veranderde. Het verdere van de avond werd ver zorgd door de aldaar gevestigde Carna valsverenigingen De Vrolijke en De Jon ge Hutters, die een afwisselend pro gramma afwerkten, bestaande uit schet sen, liedjes en voordrachten, betrekking hebbende op het Oude Hutje. GESLAAGD. Mej. K. Nieuwenhuizen Cd. alhier be haalde met goede cijfers op het te Rot terdam gehouden examen, afgenomen door de Stichting Vakexamen in de Textiel- en 'Detailhandel, het brevet voor de Textielhandel. BAZAR CHR. VOLKSBOND, Het bestuur van de Vereniging Chr. Volksbond alhier heeft het plan om om streeks de a.s. jaarwisseling in haar ge bouw een bazar te doen organiseren ten bate van de exploitatie van het gebouw. Het ligt in de bedoeling van he,t be stuur binnenkort een vergadering te be leggen met afgevaardigden van de aan gesloten verenigingen, ter bespreking van een en ander, terwijl dan tevens ter uitvoering hiervan een comité uit de aan gesloten verenigingen zal worden ge vormd. P.V. DE LUCHTVAART. De in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart gevestigde postduiven vereniging De Luchtvaart hield Zondag een tweetal vluchten van St. Denis, een met oude en een met jonge duiven. De prijzen vielen ten deel aan: Oude duiven: M. van Peer 1, 4, 6; Adr. Versteeg 2; J. van Oosterhout 3 en Adr. IStam 5. Jonge duiven: Adr. Tactor 1, 2, 16: Adr. Klootwijk 3, 19, 25, 31; St. v. Peer 4, 29; W. de Jong 5, 26, 28; J. v. Oos terhout 6; C. Boer 7, '17, 20; J. Rosen - brand 8, 13: Adr. Versteeg 9, 10, 18; D. J. van Helden 11, 21; M. van Peer 12, 27; Adr. van Raamsdonk 14, 15; Adr. Spierings 22; Adr. van Beek 23; J. v. Doornig 24; N. Nieuwenhuizen 30, 32. PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de iNed. Bond van Plattelandsvrouwen zal haar zomerprogramma besluiten met een ple zierreis op Donderdag 9 Sept. a.s. Het ligt in de bedoeling die dag een bezoek te brengen aan Scherpenzeel, waar de Sprang-Capelse Plattelandsvrouwen te gast zullen zijn bij de Bondsafdeling al daar. 's Namiddags wordt de tocht voort gezet naar de Gelderse hoofdstad met o.m. bezoek aan het Openluchtmuseum. Dames, welke dit uitstapje wensen mede te maken, dienen zich hiertoe vóór Za terdag 28 Aug. e.k. op te geven bij de secretaresse Mev,r. Minnaard-Lokerse. UITBREIDING R.K. ULO-SCHOOL. Dc uitslag van de aanbesteding voor de uitbreiding van dé R.K. Ulo-school voor Jongens te Raamsdonksveer is als volgt: J. Broeke, Terheijden f 71700; J.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5