VROOM DREESMANN 'A: VERVEN L00N-0P-ZAND VIJF DAGEN NAAR PARIJS noeiK§tï€ifi -prijzen 98e WIELRENNEN DUIVENSPORT 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 SEPTEMBER 1954 10 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 15 SEPTEMBER s-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND in modetinten FPopulairelp prijzen HUURT EEN WASMACHINE. (Wordt vervolgd) -K <*m Badstof keukendoek, in rood-wit ruitdessin, Q Ac 60x60cm., koopje Fantastische aanbieding: Ballpoint, sierlijk model, metalen clip, grote O Qc inktcapaciteit Extra zware ongebleekte katoen, dubbel gezuiverd, voor 1 - en 2-persoons lakens 1 50 cm br. 1 80 cm br. O 60 O10 Nylon damesblouse, in moderne ellen tinten of leuke ruitdessins, open en gesloten te dragen, E95 maten 38-44 Kameelhaar herenpan- toflel, met gevulcaniseerde rubberzooi, tegen een zeer speciale prijs, *395 maten 40-47 Wollen herenshawl, grote maat, in frisse ruit- en streep- dessins een bijzonder 4 95 voordelige aanbieding Langeherenpan talon, met elastiek en hemd met korte mouw, prima kwaliteit in terlook, maten O 95 5 6-7, per stuk Damesjarretelles.vandub- belgeweven jacqu- CCc ardelastiek, p. paar Nougat met amandelen, zeer fijne kwaliteit, d Re 200 gram Boterhamworst, de echte, geen z.g. ontbijt- ^,QC worst- 200 gram Sterke jute markitas, in cocosstreepdessins <S 20 met franje afgewerkt Platic kinderkleerhanger met figuurversiering, in ver schillende kleuren, ÖQc 4 stuks O Fantasie herenanklets, sterke kwaliteit fil d'Ecosse met perion ver sterkt, mooi dessin Zware wollen Smyrna foyer, in prachtig Perzisch dessins,60x1 20crr. j{^50 SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN door M. van Noye, schijnt opgelost te deze linie zich voortdurend kansen te scheppen, welke niet onbenut kunnen blijven. Zo was het ook Sn deze wed strijd tegen St. Michielsgestel. Vanaf de aftrap wist Uno geleidelijk aan. het ini tiatief in handen te nemen. Verschillende gevaarlijke situaties ontstonden voor het doel van St. Michielsgestel. De bal werd aanvankelijk echter nog naast of over geschoten, maar in de 20- ste minuut kreeg M. van Noye de bal in vrije positie en uit een voorzet van rechts werd het eerste doelpunt in deze competitie geboren. Kort voor de rust werd deze voor sprong door A. van Noye vergroot tot 02. St. Michielsgestel was er tot dan toe nog niet in geslaagd Werkelijk ge vaarlijk te worden voor het Uno-doel, zodat keeper JBijer geen enkele maal han delend behoefde op te treden. Na de hervatting vlotte het bij Uno nog beter. 'Reeds na tien minuten ver grootte J. Meijer de stand op 30 en de bal was nog maar goed en wel afgetrapt, of dezelfde speler maakte er 4—0 van. Geleidelijk aan werd nu door keiharde schoten, waartegen de moedige keeper van 'St. Michielsgestel machteloos was, de stand opgevoerd tot 70. Uno vond het nu welletjes, zodat St. Michielsgestel wat op adem kon komen en het Uno- doel kon gaan belagen. Kort voor het einde slaagden zij er in de eer te redden, en met deze 47 stand kwam het einde. A.s. Zondag krijgt Uno haar eerste thuiswedstrijd te spelen en wel tegen Zwaluw VFC uit Vught. Zoals wij vernemen moet Zwaluw ook dit jaar over een goede ploeg beschik ken, zodat er door Uno weer aange pakt zal moeten worden. Met de rugge steun van deze overwinning durft Uno deze wedstrijd met een gerust hart te gemoet te gaan. DRUNEN. Taxandria—R.K.D.V.C. 5—1. RKDVC was Zondag te gast in Oisterwijk bij Taxandria. In een ta melijk goed gespeelde wedstrijd moesten zij met niet minder dan 51 in hun gasten hun meerderen erkennen. Laten we er echter on middellijk aan toevoegen dat dit een wel enigszins geflatteerde uit slag is. Reeds bij de rust hadden de DVC-ers een 40 achterstand, waarbij dient te worden gezegd dat het vooral de DVC-rechtsbinnen was die pech had met zijn schoten. Vrij kort na de rust was het de DVC-midvoor die een tegenpunt wist te scoren. Hierdoor geïnspi reerd, begon DVC de zaken steviger aan te pakken en een volgend doel punt zat in de lucht. Het kwam echter aan de andere kant. Kort voor het einde moest Koks een ge blesseerde v. Gorcum vervangen. De stand bleef 5—1 en met deze nederlaag zette DVC de nieuwe competitie in. D.V.C. 2Gestel 2 8—1, Het tweede elftal van DVC kwam beter uit de bus en wist Gestel in een mooie wedstrijd een 81 ne derlaag te bezorgen. D.V.C. 3—R.K.C. 3 8—3. Het derde elftal deed het ook goed en behaalde op RKC 3 een 83 overwinning. De wedstrijd tussen 't Veiling- personeel der Veiling „De Lang straat" en de kopers, eindigde met een 5—1 overwinning voor 't per soneel. VLIJMEN. iZaltbommelVlijm. Boys 31. De Vlijmense Boys hebben niet veel plezier gehad van hun eerste uitwedstrijd tegen Zaltbommel. In het begin waren de Boys 't meest in de aanval en nu en dan moest de Boys-verdediging handelend op treden. Zo hielden de Boys stand tot een zware regenbui kwam op zetten en de wedstrijd even moest worden gestaakt. Na deze regenbui was het terrein zeer slecht en de Boys hadden het meeste moeite op de been te blijven. Zaltbommel pro fiteerde daarvan en wist met drie doelpunten tegen de Boys één, door hun achterspeler Heesbeen gemaakt, de beide puntjes te veroveren. HAARSTEEG. HaarsteegOisterwijk 22. Toen 8 minuten voor het einde Tini v. Bladel, na zich prachtig te hebben vrijgespeeld, met een dia gonaal schot de Oisterwijk-doelman passeerde en daarmee de opgelopen 12 achterstand wegwerkte en de partijen op gelijke voet bracht, leefde er bij de. Haarsteeg-aanhang nog een sprankeitje hoop dat het nog wel een overwinning zou wor den. In de resterende minuten werd alles op de aanval gezet, maar mede dank zij resoluut ingrijpen van de Oisterwijk-achter hoede bleef de stand gelijk. Lange tijd heeft het er in deze ontmoeting naar uitgezien dat het een nederlaag zou worden, niet dat de opgelopen achterstand met de rust verontrustend was, integen deel; na de hervatting had de thuis club immers het windvoordeel en zou de voorhoede zeker in staat zijn daaruit profijt te trekken. Inder daad werd 't kort na de hervatting, zij het uit een strafschop, gelijk, maar toen begonnen juist de bezoe kers aan een offensief, waartegen de thuisclub, ondanks het voordeel van de wind, niet opgewassen bleek. De gehele Oisterwijkploeg leek als herboren en aanval na aanval werd op het heiligdom van doelman Kuis ondernomen; na enkele harde schoten met succes te hebben ge stopt, werd hij even later gepas seerd. Achterspeler v. Dal keerde de bal met de handen en de toege kende strafschop werd in een doel punt omgezet. De eerste helft had een vrij eentonig verloop, het was vooral Oisterwijk dat, dank zij windvoordeel, het meest in de aan val was. In de 16e minuut werd hun werken beloond, toen midvoor J. v. Roosmalen van kortbij hard in schoot en daarmee de stand op 01 bracht. Tien minuten waren er in de 2de helft gespeeld toen uit een straf schop Jo v. Dal de stand op 11 bracht. Zoals reeds is beschreven, werd het tenslotte 22, waarmee ook het einde kwam. VLIJMEN. Dc Vlijmense renners. In Dussen werd Zaterdag de 4e Ronde van Dussen verreden, waaraan de Vlij mense renners deelnamen. 'Het parkoers dat 1800 meter groot is, moest '55 maal gereden worden. Als om 3 uur het start schot wordt gelost, vertrekken er 70 renners, waaronder de besten van Ne derland. De eerste die uit het peleton ontsnapt is Geldermans uit Beverwijk, die 100 meter voorsprong krijgt. Wies van Dongen weet zich bij de koploper te voegen en samen draaien zij enkele ronden voor het peleton uit. Wolfs ziet het gevaar en gaat met Wuits, P. Maas en v. d. Putten een ach tervolging inzetten, zodat de kopgroep na enkele ronden uit zes renners bestaat. Dit zestal verstaat elkaar goed en weet steeds verder uit te lopen. Onder aanvoering van Rusman ont staat er een tweede groep, waarin Ko- nings, Marchant, B. de Vree, v. d. Borst eti van der Linden trachten de vluchte lingen te achterhalen, maar deze laten zich niet meer tot de orde roepen. In middels komt er een flinke regenbui, waarin het voor de renners zeer zwaar wordt en vele renners die in de achter hoede zwoegen de strijd staken. De kopgroep bestaat nog uit 4 ren ners; v. d. Putten moest wegens pech de strijd staken en voor 'Geldermans bleek het tempo te hoog. Zeven ronden voor het einde is het Wuits, die bij het halen van een premie, er ineens vandoor gaat en een mooie voorsprong weet te nemen; kranig draait deze renner alleen door en weet dan onder luid gejuig de eindstreep te passeren. Inmiddels wordt er fel ge streden om de tweede plaats, die in een felle sprint 'door Tini Wolfs werd ge wonnen, vóór Piet Maas en Wies van Dongen. De uitslag is als volgt: le A. Wuits, Kruisland; op 40 sec. 2e Tini Wolfs Vlijmen; 3e Piet Maas 'Pin- dorp, 4e Wies van Dongen Breda, op 2 min. 5e 'C. v. d. Borst Etten, 6e B. de Vree Breda, 7e W. Rusman Haarlem, 8e J Konings Breda, 9e P. Marchant Til burg, 10e H. Bouwmeester Breda, 11e A. van der Linden Tilburg, op 1 ronde 12e J. van Zummeren Berghem, 13e P. van Muilwijk 'Rotterdam, 14e M. Bloks 's-Bosch. Bij de Nieuwelingen die om half twee waren gestart en 40 km moesten rijden, was het van Engeland uit Schijndel die in de sprint de bloemen wist te behalen. lev. Engeland, 2e P. van Dijk Made, 3e G. Kreukniet Rotterdam, 4e Stroomer Wijk aan Zee, 5e Liebrechts Vlijmen, 6e v. d. Sanden Veghel, 7e Tuib Baarle Nassau, 8e v. ISon Nieuwkuijk. Zondag wist Tini Wolfs in Bel gië in een sterk bezet veld de derde prijs te behalen. Wolfs is op het ogenblik weer in goede vorm, gezien de prestaties van de laatste weken. Zaterdag namen de Vlijmense Nieuwelingen deel aan de Ronde van 'Dussen; de Vlijmense renners deden het zeer goed; jammer dan Parijs pech kreeg. Libregts en Kuijs waren bij de uitlopers en wisten zich in de sprint rep. -als 5e en 13e te plaatsen. Zondag nam Libregts deel aan de Ronde van de Waranda bij Oosterhout. Libregts deed het weer best en wist in deze wedstrijd dé eerste plaats te be machtigen; dit betekent zijn 5e overwin ning in dit seizoen. Kuijs kwam ten val en staakte de strijd. WAALWIJK. P.V. „DE POSTDUIF" Uitslag van de vlucht vanuit Pont St. Maxence; afstnd 317 km. H. Knippels 1, 3; Veltmeijer 2, 5, 7; Th. de Ronde 4; Jan Hensen 6; H. Lombarts 8; Jos Hensen 9, 11; Jos Pas 10. HOGEVAART. De PV Nooit Gedacht, gevestigd by de heer C. van Tilborgh, Hog'e- vaart, hield j.l. Zaterdag een wed vlucht vanuit Roermond. De prij zen werden behaald door: A. Snaphaan 1, 17, 20; P. Verha- een 2; C. v. Tilborgh 3, 14; M. Net ten 4, 16, 26; C. Verhagen 5, 21; Jos Rozenbrand 6, 11, 13, 18; C. Broeks 7, 9, 19; J. Pols; 8, 15, 22; M. Blok 10; A. Spuibroek 12; W. Nieuwenhuizen 23; A. J. Ophorst 24; J. A. Zwart 25. A.s. Vrijdag inmanden voor de laatste wedvlucht vanuit Maas tricht. Voor deze laatste wedvlucht zal voor ieder deelnemend lid een extra prijs beschikbaar worden gesteld. VLIJMEN. Wedvlucht Pont Sint Maxence. Op Zondag 12 Sept. werd door de combinatie een wedvlucht gehou den vanuit Pont Sint Maxence; af stand 325 km.; los 7.30 uur; eerste duif 10.50.55, laatste prijswinnende duif 11.3.26. De uitslag is als volgt: M. Nicols V 1, 3 9; J. v. d. Dun- gen V 2; A. v. Halder D 4, 6; Jan Kuijs V 5; Jan v. Engelen V 7; Jos Kuijs V 8. EEN GILDEFESTIJN DAT DEED DENKEN AAN LANG VERVLOGEN EEUWEN. Zaterdagmiddag begonnen alhier de festiviteiten bij gelegenheid van het 170- jarig bestaan van de Gilde St. Amb,rosius. Te 3 uur in de namiddag verzamelden de Gildebroeders van St. Ambrosius, St. Hubertus en St. Crispijn zich in hun respectievelijke gildekamers, waarna te 3.15 uur de 'St. Ambrosiusgilde haar ko ning naar aloud gebruik aan diens wo ning ging afhalen, om hem na het bren gen van de vaandelgroet te geleiden naar de gildekamer. Te 3.30 uur werd de jubilerende gilde door de twee zuster- gilden aan haar home afgehaald, waar de voorzitter van „Comité Gildedag '14" Dr. Ten Home de gildefeesten met enige plechtigheid had geopendi in tegenwoor digheid van de Hoofdman der Gilde Jhr. Mr. 'Eug, Fr. X. Verheyen. Gezamenlijk trokken de gilden vervolgens naar het feestterrein, waar de Kermesse D'Eté werd geopend. Nadat de Koning van St. Ambrosius gilde volgens aloud gebruik de schuts- boom in naam van de heer der heerlijk heid had „gevrijdt", begonnen de schiet wedstrijden. Op een apparte boom schoten de drie Koningen der Loonse gilden om een zil veren koningskruis, waarbij de Koning van St. Hubertusgilde, de heer J. Snoe ren de titel van „Koning der Loonse gilden" verwierf. Te 8.30 uur werden in de consump tietent de jubilarissen van het St. Am- brosiusgulde gehuldigd, waarna de prij zen werden uitgereikt aan de winnaars van de schietwedstrijden. De middeleeuwen schenen te herleven in al hun glorie, toen Zondagmorgen de aanwezige gilden uit Brabant, België, Duitsland en zelfs een afgevaardigde uit Zwitserland, zich met hun gildeschatten aan prachtige vaandels, zilver en van oudheid vergeelde dieptrommen opstel den, om, voorafgegaan door een drietal vendelaars, zich te begeven naar de kerk, voor het opdragen van de Gildemis, die werd gecelebreerd door 'Pater Kempkens MSF, die de predikatie hield' naar aan leiding van de vermaning van St. Paulus aan Timotheus (1 Tim. 20)... „bewaar het toevertrouwde pand". De gewijde spreker schetste hierin 'het grote geloof en tevens de trouw onzer voorouders aan God, Kerkelijk en Wereldlijk Gezag, welke trouw en eerbied zich vooral de monstreerde in 't Gildekoningschap, de Vendelgroet enz. Het parochieel zangkoor zong onder leiding van de directeur L. van Loos- drecht de Missa van Perosie (driestem mig). 'Organist was de Eerw. Frater An- gelice. Indrukwekkend was het ogen blik der Consecratie, toen een tiental vaandels voor den Oppersten Koning en door één vendelzwaaier uit naam van allen de vaandelgroet werd gebracht. Na de H. Mis gingen de aanwezige gilden met slaande trom en wapperende vaandels naar hun „home". Nadat te 1 uur in de namiddag de of ficiële ontvangst van de Hoofdlieden en Koningen had plaats gehad in de gilde- kamer bij de heer Wijtvliet, waar de Hoofdman van St. Ambrosius Jhr. Ver heyen een openingsrede hield en Dr. Ten Horne en Burgemeester van der Heijden een welkomstwoord hadden gesproken, had de aanbieding van de erewijn plaats. Te 2 uur trok een kleurige en fleurige gildestoet door de straten, zoals we die hier slechts zelden gezien hebben, en die op welsprekende wijze demonstreerde wat er in onze Zuidelijke provincies nog aan traditie leeft. ROKKEN JUMPERS OAMESVESTEN TOPPERS S 50 TWIN-SETS JAPONNEN IUNV.) MANTELS Agentschap voor WAALWIJK Fa. L. v. Adelberg Stationsstr. 69, Tel. 31 1 3 Cl U/A GROTESTR.207 TEL. 2190 Nadat men op het feestterrein was ge arriveerd, sprak de voorzitter van de Kring Maasland van de Fed. van Brab. Gilden, een openingswoord, waarna 'het Zwitserse, Belgische, Duitse en Neder landse volkslied weerklonken. Vervolgens wisselden elkaar af: Stan daardrijden, Vendelen, Trommen en Volksdans, terwijl op de binnenplaats van het kasteel gelegenheid bestond om een rijkdom aan zowel oude als nieuwe vaan, dels en standaarden, prachtig gildezilver en zelfs zeer originele en uiterst zeldza me gildedocumenten te bewonderen, die allen getuigden van de kunstzin en gods dienstzin van ons voorgeslacht. Al met al mogen we zeggen, dat de jongste Brabantse Gildedag op uitsteken de wijze is geslaagd. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". door Tom Lodewijk. 11), Zouden we het doen? wei felde Els plichtmatig, maar Carla knikte instemmend Heb ik best zin in zei ze beslist komaan Hannes, jongen, doe maar eens wat voor de kost en leid onze schre den. Denk je er om, dat we om één uur in de Cité moeten zijn? HOOFDSTUK VL BELLA. De reizigers in bet gezelschap vormden een groep zonder samen- bang. De meesten waren niet aan elkaar voorgesteld en leerden el kander zo successievelijk kennen. Daardoor vonden allerlei bijnamen snel ingang, en werden de jongge huwden die onafscheidelijk waren, al s „de tortelduiven" g'equalifi- ceerd, de drie leraressen, die ach teraf helemaal geen leraressen ble ken le zijn, als „de drie gratiën" aangeduid. Vooral Els was sterk in het uitdenken van benamingen. Maar toch begonnen zich reeds groepjes af te tekenen, die elkaar zochten, vooral bij het kiezen van de tafels in de eetzaal van de Cité. Mevrouw Hoogeboezem zocht en vond het bijdehande eeuwig-jonge drietal, Prikkie en Dikkie zag men in gezelschap van de stoïcijnse me neer Stollenga en een bleek, stil meisje, dat door de magere en de dikke met een soort broederlijke zorg en hoffelijkheid van al het no dige werd voorzien, hoewel ze bij na geen woord sprak. Het ideale paar wisselde idealismen uit met een bejaard echtpaar, waarvan de „hy" nimmer zonder wandelstok uitging, en dan was er nog 'n zeer luidruchtige tafel, waaraan 'n dik ke vrolijke dame met een bedaarde maar droogkomieke echtgenoot 't hoogste woord voerde. Mocht men haar geloven, dan moest zij haar man in dit wufte Parijs voortdu rend bij de slippen van de jas vast houden, en Carla moest onwille keurig glimlachen toen ze hem droevig alles zag beamen en on dertussen nauwgezet zorgen, dat zij onder 't praten bleef eten denk om je lijn, liefste! maande hij je mag hier niet verzwak ken. Tegenover hen zaten een bre de man met een beslist' gezicht en een stevige onderkaak, naast een niet meer zo jonge vrouw, die er eveneens zeer kordaat uitzag, en 't verwonderde Carla niet te horen, dat deze mensen op een plantage in India hadden gezetentype voortrekkers. Aandachtig bekeek ze deze vogels van diverse plui mage, hier zo wonderlijk saamge- bracht en tijdelijk tot eenheid ver smolten. - En ik zit er tussen bedacht ze met verwondering en ik zit ze te bekijken en te becri- tiseren. En ze bekijken mij en cri- tiseren mijwat zouden ze van me denken en over me zeggen? Haar blikken dwaalden naar de tafel, waar Frans Noordeloos haas tig zat te eten. Die moest natuur lijk opletten, dat het hele zaakje straks in de bus terecht kwam, die het gezelschap naar Versailles zou voeren. Naast hem zat Hannes Averkamp, die er niet in geslaagd was een plekje te vinden in de buurt van Els. Ze praatten druk en zakelijk en Carla kreeg de indruk, dat Hannes de rest van de reis wel zo'n beetje de adjudant van Frans zou zijn. Hij kon een slechtere keus maken. Daartegenover zat een bij dehand meisje met zwarte ogen, die zeer rad Frans en zeer rad Hol lands sprak en hier studeerde, en er wat bij verdiende door te assis teren als gids, Ze was al heel gauw populair bij de groep door haar onverstoorbare opgewektheid en de vlotte manier waarop ze haar „schaapjes" overal heen dirigeer de. En ze deelde ongevraagd aller lei mee, dat door de nieuwsgierige toeristen als „inside information" graag werd opgezogen, terwijl ze vrijwel zonder ophouden de siga retten rookte, die haar door de he ren werden gepresenteerd. En naast haar zat de schone Bella. Carla kon haar precies bekijken. En het verschafte haar maar een gemengd plezier. Want Bella Montagne maakte blijkbaar heel veel werk van Frans Noordeloos. En op een geraffineer de manier. Ze luisterde naar hem met geconcentreerde aandacht. Ze stelde vragen, Carla kon ze niet verstaan, maar het waren blijkbaar kinderlijk-lieve vragen, want ze zag over Frans' gezicht die uit drukking komen van gevleide su perioriteit, die zulke vrouwen bij zulke mannen zo snel weten op te wekken. Iedere man is in zijn hart een ijdeltuit en vrouwen die zijn ijdelheid strelen, hebben meestal succes. Het viel Carla tegen, dat Frans zich door dit geraffineerde gansje zo liet strikken. Geërgerd wendde ze haar blik af en luister de naar Meta Perland, die geestig vertelde van het debat dat ze ge voerd had met een winkeljuffrouw in de Rue Mogador, half in 't Frans en voor de rest in Hollands en En gels. Els genoot van het verhaal en de heer Perland at zwijgend en glimlachend, en merkte slechts op, dat hij gedurende dit debat maar een stoel had genomen, wat wel de moeite waard bleek. Waarop mevrouw Perland hem gebrek aan morele ruggegraat verweet, en hij antwoordde, dat dit gebrek ook oorzaak was dat hij tenslotte maar ja gezegd had toen ze hem had ge vraagd, en haar verontwaardigde repliek verder kalm over zich liet heengaan. Frans Noordeloos intussen was ook niet in een al te beste stem ming. Hij vond het verre van pret tig, dat Carla in zijn groep zat. Hij vond hier geen verstrooiing en ver getelheid, wanneer hij opkeek zag hij haar. Maar zij had geen ogen voor hem. Zij besteedde veel meer aandacht aan die jonge Averkamp, die weliswaar een heel geschikte en handige vent was, dat moest hy toegeven, maarOch, deze jon geman kwam van goede familie, hij had gestudeerd, hy was vlot en gezellig, veel meer voor Carla ge schikt dan hy zelf. En die Els, die vriendin met dat ro'oie haar, was blijkbaar ook al door die blau-ogi- ge Adonis ingepalmd. Enfin, hij kon het Averkamp niet kwalijk ne men. Maar dat die Carla zo onuit staanbaar trots en uit de hoogte was. Moest je haar daar zien zit ten, als een koninginHy ver dreef de onwillige bewondering uit zyn blik en staarde in het naar hem opgeheven gezicht van de blonde Bella. Haar sprekende grij ze ogen zagen hem belangstellend aan, een vage glimlach speelde om haar mond, toen ze vroeg: Kun je hier nu 's avonds gerust wande len, meneer Noordeloos? Is 't hier veilig Net zo veilig en net zo onvei lig als in Amsterdam «ei hy on verschillig. Dan werd hij aandach tiger, ze had toch werkelijk een bijzonder knap gezicht, en voegde er aan toe: Natuurlijk moet ie mand als u wel een beetje oppas sen, want de Fransen zyn een spreekwoordelijk galant volk.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 10