KAATSHEUVEL VOETBALSPORT ZWEMSPORT WANDELSPORT TENNIS HOCKEY. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 SEPTEMBER 1954 6 bevorderd. m 13v r ™,mr p«"T"Wï.i!ra U V DE AUTO-TOCHT VAN DE OUDEN VAN DAGEN. om te danken voor de grote mede werking die hij had ondervonden van de eigenaar van de zaal, die ook het diner voor de blinden had ver zorgd, van de Waalwijkse zakenlie den, kortom van iedereen. Hijzelf kreeg een geschenk dat de blinden zelf hadden vervaardigd en ook zijn vrouw kreeg er een, want die had haar man de laatste veertien dagen ongeveer niet meer thuis gezien. De blinden kwamen dus toneel «pelen en frater-directeur riep bij voorkeur de clementie van de aan wezigen in en legde uit met hoe veel moeilijkheden de instudering van een stuk voor hen gepaard ging^ Nu, men ziet op onze tonelen wel eens slechter spelen, want het soms werkelijk frappant met hoe veel gemak deze mensen zich^ver het toneel bewegen. Ook zij miien natuurlijk grotere en mmder gr t talenten en daar komt bij, dat er zijn die zich meer of minder zeke voelen op de ruimte van het onbe kende toneel. gezien Maar als men het niet geziei heeft zal men het niet en als men gezien heeft zal men Je» soms nauwelijks geloven. Ini tfer o-evnl heeft de volle zaal ten zeerste genotèrf van „De ®«,an van een TCranteniongen" cn de lsch traan die werden aangekondigd, waren er allebei. Voeg daar nog bij dat de Melody-Band van de heer v d Hoven voor een passende opgewekte omlijsting borgde, dat er een verloting was en dat er een b tengewoon welwillende sfeer in de zaal heerste, dan kunt ge er van op aan dat deze vijfde avond in Waal- whk voor de blinden niet minder dan een festijn is geworden, terwijl hier het begrip en de waardering van het werk en voor de blinden ongetwijfeld opnieuw is gegroeid. Zaterdagmiddag was er film vooi de jeugd De zaal zat tjokvol en nog lesten er buiten blijven staan. Na afloop stroomde een zaal vol tevre den kinderen leeg. De heer J. F. C. Martens, ambte naar ter secretarie alhier, is bevor derd tot de rang van commies, ter wijl de heer H. A. M. Boel, leerling- ambtenaar, werd aangesteld tot schrijver. A.R.K.A. Gisteren opende de afdeling van de A.R.K.A. het seizoen met een H. Mis in de kerk van O.L. Vrouw On bevlekt Ontvangen, opgedragen door de Adviseur van de afdeling, de Zeereerw. Heer Pastoor Verbie- sen, die ook een predicatie hield over de plaats van de ambtenaar in het maatschappelijk leven. Vele le den woonden deze H. Mis bij. Daar na was er een gezamenlijk ontbijt in het Patronaat te v.m. Besoyen. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de burgemeester en de hoofden van dienst, 's Avonds hield in zaal Thalia de Vlaamse schrijver Lode van Gent een lezing over Vlaamse humor, waarvan hij vooral het culturele as pect belichtte. Het was een interes sante en geestige causerie. Voorts werden een aantal interne aange legenheden behandeld. VOGELVER. „VOGELLUST". „Vogellust" zal dit jaar wederom ten tonele verschijnen met 'n grote vogelshow. Dit ter gelegenheid van het eerste lustrum. Waren de voorgaande tentoonstellingen al schitterend, deze show zal alles overtreffen. Maandenlang zijn de werkzaamheden al in volle gang'. Alhoewel de vogels de eerste en voornaamste plaats zullen inne men, is er aan flora en fauna ook gedacht. Een complete siervijver zal worden aangelegd, alsmede schitterende terrariums, bevolkt met tropische vogels, een lust voor het oog'. Trokken onze vorige ten toonstellingen duizenden bezoe kers, ditmaal zullen het er zeker veel meer zijn. De show zal gehou den worden op 30 en 31 Oct. en 1 November en zal worden vooraf gegaan door een groot barakcon cours met als le prijs een rook- fauteuil, 2e prijs; een theeservies en 3e prijs een pendule. Voorts zijn er vele waardevolle prijzen met iede re dag een dagprijs. U ziet, barak- en vogelliefheb bers zullen weer enige dagen kun nen genieten van het moois dat „Vogellust" te zien geeft en de ba rakliefhebbers zullen er goed aan doen eens een kansje te gaan wa gen. De toegang is geheel gratis, dus; dit kan voor niemand een bezwaar zijn. OPTREDEN TEGEN BALDADIGHEID. Twee minderjarige jongelui, nog maar 13 jaar, uit Kaatsheuvel, wer den door de gemeentepolitie op heterdaad betrapt, toen ze probeer den met centen de automaat van de fa. Van H.-P. te lichten. Ze werden mee naar het bureau genomen en daar ernstig onderhouden. Hetzelfde gebeurde met jongens van 1213 jaar, die met fietsen door de rhododendrons aan de Van Brederodelaan aan het rijden wa ren. Bovendien werden hun ouders gewaarschuwd, die er hopenlijk in slagen aan deze zinneloze baldadig heid en vernielzucht een einde te maken. GILDE ST. CRISPIJN EN CRISPINIANUS VAN BESOIJEN. Gisteren is door ons gilde deelgenomen aan de grote internationale Gildedag 1954 te Loonopzand. Hoewel er door St. Crispijn geen prijs werd gewonnen, mag toch wel worden vermeld dat hier in Be- soijen meer gildebloed gaat stromen, in CORRESPONDENTIE. Enkele lezers uit Drunen. Wij wil len Uw ingezonden stuk zeer zeker opnemen, als ons de naam van schrijver(s) of inzender(s) bekend is. RED. de goede zin des woords. Immers is ons gezelschap naar Loon opgetrokken met een nieuwe trom, die volgens kenners een machtig mooie gildetrom is. Tevens waren er twee vendeliers, die hun gilde vertegenwoordigden met twee prachtig mooie vendels in de kleuren van rood en groen. Deze drie, tamboer en vende- liers, waren tevens getooid in hun nieu we uniform: rode baret, witte blouse, groen bolerootje, rode ripfluwelen broek, witte kousen en witte schoenen. Deze combinatie deed het zeer goed. Achter deze groep volgden de schutters met nieuwe sjerpen in de kleuren van t gil de: rood en groen, vooraf gegaan door koning en hoofdlieden, getooid met hun meer dan honderd jaar oude steek met pluim. Voorwaar een mooie vooruitgang voor ons gilde en zij hopen op 25 Oct. van dit jaar meer van zich te laten ho ren en zien. Dan immers telt ons gilde niet minder dan drie jubilarissen en dat kan een gildebroeder zo maar niet met de stille trom laten passeren. AANBESTEDING. Vanmorgen had in Hotel Ver wiel namens het kerkbestuur van St. J an de aanbesteding plaats van de ver bouwing en uitbreiding van de R.K. Huishoud- en Industrieschool, onder architectuur van de architect Ed- mond Nijsten. Er werd ingeschreven als volgt: Fa. v. Huiten-Krol Waalwijk 108.000 A. Smits, Heusden 108.000 P. A. Kramer, Genderen 107.666 G. Coppens, Waalwijk 107.400 Fa. Maas, Waalwijk 106.000 Fa. v. Hulten-V. Bladel, Waalwijk 105.560 Fa. Rosenbrand, Sprang-Capelle 101.400 M. Kramer, Babiloniënbroek 100.000 Fa. Kooien, Waalwijk 99.980 H. M. Kramer, Waalwijk 99.900 Fa. M. Kleijngeld W'wijk 99.000 Ant. Naber, Tilburg 89.100 Fa. Den Teuling, Kaatsheuvel 86.000 De begroting bedroeg 87.852.79. AANGEHOUDEN. Door de gemeentepolitie werden aangehouden zekere L. D. en L. v. B., zonder bekende vaste woon- en verblijfplaats, die aan de justitie nog iets verschuldigd waren. D. kon vertrekken nadat hij zijn schuld had betaald, maar v. B. moest een tijdje bromlmen omdat hij niet be taalde. AANRIJDINGEN. Zaterdag had er in de Minister Loeffstraat een aanrijding plaats tussen de luxe wagen van F. J. R. uit Drunen en de vrachtwagen van J. A. K., eveneens uit Drunen. R. wilde op een gegeven moment de stilstaande vrachtwagen van K. pas seren, maar deze reed plotseling links de rijweg op zonder een teken te geven. Daardoor raakte hij de luxe wagen van R. aan de rechter kant, zodat beide auto's lichte scha de opliepen. De politie maakte pro- ces-verbaal op. Gisteren was er een aanrijding op het kruispunt Min. Loeffstraat Baardwijksestraat tussen een par ticuliere autobus, bestuurd door P. H. uit Rotterdam en een motor, be stuurd door E. L. te Waalwijk. De aanrijding werd veroorzaakt door L., die de van rechts komende bus die de Baardwijksestraat wilde in rijden, geen voorrang verleende. Beide voertuigen werden licht be schadigd en de politie nam het on derzoek in handen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: bruinieren linker he renschoen; schakelarmband; wit kinderblousje; wit kousje en wit schoentje; dop van benzinetank; zakspiegel in etui. Verloren: blauwe ceintuur; da- mesportemonnaie met inhoud; wit kousje en wit schoentje; meisjes- fiets; 2 pakken deksels van schoen dozen; nortemonnaie met inhoud; broche; dubbele fietstas; broche met steentje; schooltas m. inhoud; zwar te balpen; herentas met inhoud. AGENDA. Woensdag 15 Sept. 8 uur: repetitie dames en heren van „Oefening en Vermaak" in „De Twee Kolom men". Zondag 19 Sept. 7.15 uur vertrek „Oefening en Vermaak'* vanaf de markt naar Antwerpen-Brugge. ZILVEREN PATER LOOP UITBUNDIG GEVIERD. De viering van het zilveren pro- fessiefeest van Pater W. Loop Is; Zondag in Haarlem een grootse mae- nifestatie van de naastenliefde gé worden. Tijdens de receptie in het bureau van de Bond Zonder Naam kwamen honderden de jubilerende pater hun gelukwensen aanbieden onder wie zijn grote voorganger Henri de Greeve. Het grote moment kwam pas toen onder muziek van de harmonie St. Michaël uit Heem stede honderden promotoren en promotricen uit heel het land op marcheerden naar het bureau van de Bond, waar Pater Loop voor de ingang zijn massaal bezoek lachend ontving. Zij droegen grote pakken met goederen bestemd voor de „mensen in nood". Er waren han den te kort om alles op te stapelen. SPRANG. N. E. O. NEOTGOR, 1—1. In een wedstrijd: waarin tot het einde de spanning is gebleven, hebben beide partijen loon naar werken gekregen; het werd een gelijk- spel 11. Reeds in het begin trokken beide elf tallen in een hoog tempo van wal en daarbij bleek al spoedig dat de verdedi gingen moeilijk te passeren waren en een doelpunt van veel waarde was. Voor de rust bleef het een boeiend optornen van beide voorhoedes tegen perfect Wer kende verdedigingen en .mocht het lal tot een schot komen, dan bleken ook beide doelwachters van goede klasse te zijn. Na de rust kwam de thuisclub voor een lastige opgaaf te staan, toen ma tien minuten spelen de NEO-achterhoede een steek liet vallen en dit prompt met een doelpunt werd -afgestraft. Gelukkig bleek echter dat er nog voldoende reserve aan wezig was om een offensief in te zetten, dat de bezoekers in het defensief bracht. Een half uur was er echter nog nodig voor het NEO-overwicht in een doel punt kon worden uitgedrukt. Na ver schillende safes moest ook de TGOR- doelman een veer laten. De resterende tijd werd onder hoog spanning uitgespeeld, doch verandering in de stand kwam er niet meer in deze pittige wedstrijd, die door scheidsrechter Dalmeijer op voortreffelijke wijze werd geleid. Het tweede elftal van NEO, met vier invallers spelend, leed een eervolle, doch geflatteerde nederlaag tegeii Vrijhoeven- se Boys I. i DIPLOMA-ZWEMMEN. Zaterdag 11 Sept. j.l. werden voor de leden van de R.K. Waalwijkse Zwemvereniging afd. Reddingsbri gade de examens gehouden voor het verkrijgen van Diploma A Red dend Zwemmen. Mevrouw Cuhfus uit Eindhoven, die de leden hier voor getraind had, nam met twee bondsofficials de examens af. In 't geheel waren er 15 candidatèn, die allen slaagden voor het practische en theoretische gedeelte. Het me disch gedeelte zal door Dr. de Rooij worden afgenomen, waarna de geslaagden in het bezit kunnen worden gesteld van 't zakdiploma van de NBRD. De heer Koopmanschap uit Roo sendaal sprak na afloop de ge slaagden namens de Bond toe. Hij wenste allen veel geluk met het be haalde diploma, waar ieder flink voor had moeten trainen, wat, ge zien de resultaten, ook was ge beurd, ondanks het aanhoudende slechte weer. Echter wees hij er op de diverse onderdelen bij te hou den, zodat men paraat kon zijn in geval van nood. Het volgend jaar hoopte hij weer hier te kunnen ko men om de B-candida'ten te exa mineren. Hierna werd door de heer L. Dekkeers namens de geslaagden 'n woord van dank gebracht aan Me vrouw Guhfus voor de moeite en zorg van haar voortreffelijke trai ning, wat hij vergezeld deed gaan van een aardige attentie. Zondag werden in Het Hoefsven te Waalwijk voor training van de leden van de RW WZV enkele vriendschappelijke polowedstrij- den gespeeld tegen de TRB uit Til burg. De wedstrijden werden alle gewonnen door Tilburg, waarna de afspraak werd gemaakt dat Waalwijk Zaterdag a.s. in Tilburg revanche zou komen nemen. Hierna werden eveneens voor de leden van bovengenoemde vereni ging' de hogere KNZBrdiploma's; verzwommen, waarvoor alle can didatèn slaagden. Diploma geoefend zwemmer: Ad van Delft. Zwemvaardigheidsdiploma I: A. v. d. Broek, Ad van Delft, H. van Delft, L. v. d. Hoven, S. de Jong, Th. Leenheers, L. de Leijer, J. Mahieu, G. Smolders, L. Smol ders, Chr. Trimbach, L. Verwiel. Zwemvaardigheidsdiploma II: A. v. d. Broek, H. v. d. Broek, Th. Fijneman. Zwemvaardigheidsdiploma IV: Ad van Rijen. Op Zaterdag 11 en Zondag' 12 September 1954 organiseerde de Waalwijkse WSV „Hertog Jan" de eerste wandeltochten in het nog korte bestaan van deze vereniging. De parcoursen waren uitgezet in de mooie omgeving van Waalwijk en voerden de wandelaars afwis selend door en langs weiden, ak kers, heide en bossen, zodat elkeen kreeg wat hij verlangde. De opkomst was zeer bevredi gend. Ongeveer 300 wandelaars vertrokken van het Stationskoffie huis om de 15 of 25 km. vol te ma ken. Een enkele regenbui vermocht niet de .stemming te drukken en even fris en monter als ze vertrok ken waren, kwamen de wandelaars na de tocht weer terug in Waal wijk. Niet alleen de wandelaars waren tevreden, ook de organise rende vereniging was dit. Niet om dat zulk een tocht een geldelijk voordeel oplevert, want de grote Uitgaven die, de organisatie van 'n wandeltocht nu eenmaal meebrengt worden niet gedekt door de ont vangsten aan inschrijfgelden. Wel is „Hertog Jan" tevreden, omdat in de eers'.e plaats in en om Waalwijk op een reusachtige ma nier propaganda i gemaakt voor dé wandelsport en tevens omdat door de tochten van Zaterdag en Zondag vriendschapsbanden wer den aangeknoopt en verstevigd. En niet in de laatste plaats omdat ruim 25o deelnemers van buiten Waalwijk voor het eerst of bij ver nieuwing kennis maakten met de omgeving van Waalwijk. De zeer deskundige jury, die be stond uit de heren Maagdenburg en Martin uit Breda en de heer Talens uit Dordrecht had een zware taak. De uitslag was: Senioren 1. Crescendo Made 223 p. 2; De Trékvogels Eindhoven 220 p. 3. TMS Breda 219 p. 4. Steeds Voorwaarts Breda 213 p. 5. Em. Be. E. Breda 212 p. 61 MFM Eindhoven 198 p. 7. Swa.Ce Tilburg 192 p. i Buiten mededinging deden mee De Zwaluw Eindhoven, De Wan delende Bakkers Oss, Tilburg v.h. PTT Tilburg, DDV Dordrecht en JJtola, Eindhoven. Junioren 0'. L De Trekvogels Eindhoven 221 p. 3. Combinatie EWV-Irene, Eindhoven 214 p. Aan de deelnemende afdeling "Pontonniers uit Keizersveer werd Saterdag nog een speciale legpen ning uitgereikt. Al met al kan „Hertog' Jan" op een goed geslaagd wandelfeest te rugzien. Zij die belangstelling heb ben, kunnen alle gewenste inlich tingen krijgen aan het secretariaat Cssan de vereniging, Gro'testraat 377 -te Waalwijk. WAALWIJKSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. T 7 _,s Zaterdag werden de resterende wedstrijden van de Waalwijkse ten niskampioenschappen gespeeld. Van ihet heren enkelspel B-klasse werd Êe derde set tussen Borowicz en v. iéyst 'uitgespeeld en door v. Heyst gewonnen, zodat deze kampioen werd. Het heren enkel C werd gewon- hen door Ad Schilders. De heer Pij pers, die niet aan het tournöoi had meegedaan, had evenwel het recht zijn beker te verdedigen. Hij be hield die door Ad Schilders in drie gets te verslaan. Het gemixed dubbel werd gewon nen in drie sets door Mevr. Itali- fander-Borowiez tegen Mevr. El- ers-v. Iersel. CAPELLE. TENNISTOURNOOI TENNISCLUB RAOKTUM TE CAPELLE. Uitslagen t.m. Zaterdag 11 Sept. J Dames enkelspel Mej. Elsman slaat Mej. D. voor de Poorte 62, 61. Mevr. Oèrlemans-Aalfs slaat Mej. Janny Kerst 69, 61. Mej. Treffers slaat Mej. Elsman 6—4, 6—0. Mevr. Smelt slaat mej. van Bre men 26, 75, 63. Mej. N. Dekkers; slaat Mevr. de Rooij-Mortier 64, 61. Mevr. Maris slaat Mej. N. Dek kers 61, 61. Mej. Treffers slaat Mevr. Oerle- mans-Aalfs 16, 62, 6i. Dames dubbelspel: Dames de Rooij-Smelt slaan Me vr. v. Drongelen—Mej. van Bremen 6—2, 5—7, 6—3. Dames Gerlach-Oerlemans slaan dames v. Oversteeg-Heijmans 62, 6—2. Dames J. en J. Kerst .slaan dames N. Dekkers-C. v. Dijk 57, 75, 6—4. Dames Maris-Treffers slaan da mes J. en J. Kerst 63, 61. Dames Oerlemans-v. d. Heuvel Krujjssen slaan dames Elsman van Drongelen 62, 64. Dames Maris-Treffers slaan da mes de Rooij-Smelt 63, 60. Heren enkelspel: Hohlenstein slaat R. van Dron gelen Rzn. 61, 6-1. Dr. Winterwerp slaat G. v. Dron gelen 64, 63. A. van Oversteeg slaat Dr. Ger- Iach 61, 62. M. de Rooij slaat Dr. Winterwerp 6—4, 6—2. S. Dansewicz slaat Hohlenstein 6—4, 7—5. R. van Drongelen Jzn. slaat de Kwaasteniet 64, 63. Heren dubbelspel: v. d. Graaf-Smelt slaan R. van Drongelen-R. v. Drongelen 61, 6—2. Dr. Winterwerp-de Kwaasteniet slaan Hohlenstein-G. van Dronge len 7—5, 7—5. Mixed dubbelspel: Dr. en Mevr. Winterwerp slaan Mej. v. Bremen-heer de Kwaaste niet 64, 62. Heer en mevrouw Oerlemans-v. d. Heuvel slaan Mej. J. Kerst-heer R. van Drongelen 75, 63. Heer en Mevr. de Rooij slaan Mej. Elsman-heer J. de Grauw 6—3, 6—1. Mevr. Kruijssen-heer Hohlenstein slaan de heer en mevr. v. Dronge- len-v. Koeveringe 62, 6—3. Mevr. Gerlach-heer de Graaf slaan mevr. v. Oversteeg-F. Smelt -3, 6—4. Mevr. Maris-Dr. Gerlach slaan dr. en Mevr. Winterterp 61, 62 D.E.S. KAATSHEUVEL. DES heeft gisteren in het Liber- tv-tournooi weer twee prijzen in de wacht gesleept, al waren het di'maal dan geen eerste prijzen en wat de heren betreft, hadden zij die ook niet verdiend. In de eerste wedstrijd moest ge speeld worden tegen de 2e klasser Were Di en DES deed 't wel heel slecht, tenminste in de eerste hejft. Er werd zo enorm geschutterd dat Were Di bij rust een verdiende 2-0 voorsprong had. In de tweede helft werd het zelfs al gauw 30 en toen leek het er op dat de maat vol was. Tenminste binnen 10 minuten was; het 33, maar in de resteren de tijd wist Were Di met een uit stekend doelpunt de leiding weer te heroveren. Were Di wón zo vol komen verdiend. De dames hadden inlussen vol komen legaal met 20 van 't ster kere Liberty verloren. In de vol gende ronde speelden dames en heren tegelijk tegen resp. Waran da en Waranda 2. Tot 30 toe konden de heren de DÉS-dames bijhouden met doelpunten maken, maar toen was het ook afgelopen. Waranda 1, dat bij de heren vol komen overspeeld werd, was een te gemakkelijke prooi en ieder wil de een doelpunt maken, maar dat lukte niet. De dames intussen voer den door de midvoor de score op tot 7—0! In de finale om de 3e prijs speel den dames en heren weer tegelijk. De dames wonnen tenslotte van Pelikaan met 21, na geruime tijd met 20 te hebben voor gestaan. En volkomen verdiend. De heren speelden tegen Liberty en maakten voor en na de rust een doelpunt en behaalden dus ook een 3e prijs. Merkwaardig is dat van de drie promotieklassers Pelikaan, Weert en DES, zich geen ploeg voor de winnaarsfinale wist te plaatsen. A.s. Zondag begint voor de heren de competitie en wel tegen Push 'twee jaar geleden nog le klasser en sindsdien kampioenseandidaat der promotieklasse. Het zal voor de DES-heren dus een zware vuur proef worden. Woensdag 15 Sept. a.s. zal het 12Yi jaar geleden zijn dat de R.Kr Mixed Hockey-club DES werd op gericht. Op die datum zal 's avonds in het clubhuis een vergadering be legd worden voor alle leden, in welke vergadering dit feit zal wor den herdacht. Op deze avond zal verder worden vastgesteld hoe dit koperen feest in besloten kring zal worden gevierd. DE PATER FORTISSCHOOL. De lessen aan de Pater Fortisschool beginnen op 14 en 15 September a.s. Op beide dagen vangen twee groepen jon gens om half twee en een groep om 3 u. aan, zodat er bij elkaar op Dinsdag en Woensdag tesamen 6 groepen van .15 jongens les krijgen. De cursus duurt telkens 3 uren, alzo van half twee tot half vijf, of van 3 tot 6 uur. Aan de werkgevers en ouders is ken nis gegeven door het bestuur van de school, op welke dag en op welk uur hun jongen op school wordt verwacht. De levenslessen worden gegeven door kapelaan van Oort, die wel blijk heeft gegeven op de openingsavond, dat hij met enthousiasme het werk voor de jon gens wil beginnen. Nu en dan zullen be paalde onderwerpen in de lessen van ka pelaan van Oort worden behandeld door vakmensen, zoals een dokter, een sociaal deskundige, enz. Mijnheer v. Gorp geeft op Woens dag Handenarbeid en zolang er nog geen tweede leraar is benoemd; ook op Dins dag. Hij is in het 'bezit van de acte Han denarbeid en heeft veel ervaring met jongens in de K.A.B. opgedaan. Hij kan als doorkneed in dit vak beschouwd wor den. Mijnheer Evers geeft sport op Woens dag. Hij is een op en top jeugdleider, die een koempoelan heeft geleid met een groot kampvuur van 4000 jongens. Hij heeft de acte Lichamelijke Oefening en jarenlange ervaring. Mijnheer Vossen geeft Sport en Spel op Dinsdag. Hij is leraar aan de Levens school in Den Bosch en heeft gestudeerd aan het Instituut voor Sportleiders te Overveen. Daarenboven is hij nog oefen- iceester van de Kon. Ned. Voetbalbond en -Zwembond en deskundige op het terrein van „Basketball Bij hem zal ze ker, evenals bij de heer Evers, de sport in goede handen zijn. De Sportlessen zullen 'hoofdzakelijk gegeven worden op het terrein aan de Mgr. Völkerstraat (achter nr. 75), dat dooi de KAJ-mensen zal worden om heind met materiaal, dat de gemeente be schikbaar stelt. Binnenkort, ongeveer half October, maken de leerlingen hun eerste excursie. Waarheen, is nog een punt, dat in het bestuur wordt besproken, maar het wordt vast goed. v 1 FEEST IN 'T KLOOSTER DER EERW. BROEDERS. 't Was een intiem feest bij de Eerw. Broeders van Liefde, dat Zaterdag, in t klooster gevierd werd. In de kloosterge meenschap, werd de dag, herdacht, dat 25 jaar geleden de Broeders in Kaatsheuvel arriveerden, om op '16 September d.a.v. met het onderwijs der beide jongens scholen aan te vangen. Om half tien werd er een plechtige H. Mis van dankbaarheid' opgedragen, om mede Gods zegen over het verdere werk van onderwijs en opvoeding van de Kaatsheuvelse jeugd af te smeken. Na de H. Mis werd een feestelijke reünie ge houden in de recreatiezaal van het klooster, waarbij tevens aanwezig waren de Zeereerw. Pater Rector en Pater Eco noom van het Missiehuis St. Antonius, dat de geestelijke zorg in het klooster waarneemt en de lekenonderwijzers en oud-onderwijzers aan de scholen der eerw. Broeders verbonden. De Zeereerw. Broeder Vivinus, het eerste Hoofd der St. Jansschool, thans provinciaal van de Nederlandse Congre gatie, de Eerw. Broeder Elzear, destijds hoofd van de St. Bernardusschool en thans Inspecteur van het Onderwijs in de Congregatie en de Eerw. Broeder Jona- thus, vanaf de oprichting tot voor enige weken werkzaam in Kaatsheuvel en dé laatste zes jaren Overste van het Kloos ter, momenteel Overste van het nieuwe Klooster te Roermond, waren eveneens aanwezig. Namens de collega's der beide scholen, huldigde de heer Hillen, onder wijzer aan de St. Janschool de Eerw. Broeders voor hetgeen in de vervlogen kwarteeuw voor de jeugd van Kaats heuvel gedaan is, dank brengend voor de goede leiding bij het onderwijs gegeven en de waardering voor het werk der le- keu-onderwijzers steeds betoonw. Als blijk van erkentelijkheid bood hij twee schitterende Phenikxs-palmen voor de kloosterkapel aan. Ofschoon weinig bekendheid aan het feit gegeven is, verscheen toch een de putatie van oud-leerlingen en ouders van oudleerlingen, waarvoor de heer Litjens, directeur van het PTT-bedrijf alhier het v/oord voerde. In een korte, keurige speech, bracht hij hulde voor hetgeen de Eerw. Broeders van Liefde in de ge passeerde 25 jaren voor de Kaatsheuvel- se Jeugd in onderwijs en opvoeding ge daan hebben, speciaal ook voor datgene, wat gepresteerd is in de vrije tijd van Woensdagen, Zaterdagen en vacantie, waarop de eerw. Broeders steeds hun tijd beschikbaar stellen, om in sport en spel en anderszins de jongens bezig te houden eu te leiden. Namens oud-leerlingen en ouders bood de heer Litjens een pracht bloemenmand aan met het verzoek een dag te willen bepalen, waarop de bur gerij zijn hulde kan komen betuigen en waarop de heer Litjens blijk hoopt te kunnen geven van de sympathie, die de Kaatsheuvelse bevolking in alle lagen de Eerw. Broeders toedraagt. De Eerw. Broeder Tertius, sinds eni ge weken Overste van het Klooster, biengt geroerd dank voor de betoonde attentie en belooft namens de klooster gemeenschap gaarne voor het stoffelijke en geestelijke welzijn van de Kaatsheu velse jeugd te blijven werken. DE MATER AMABILISSCHOOL. Ook de Mater Amabilisschool vangt deze week met haar lessen aan. Dins dagmorgen begint de Jongenscursus om half negen en Dinsdagavond; om 7 uur de Avondschool van het Mater Amabi- lisonderwijs. De meisjes worden er aan herinnert, een kookschort mede te bren gen. In ons volgend nummer hopen we meer gegevens van de Mater Amabilis school, evenals we dat in het nummer van heden deden van de Pater Fortis school, te kunnen verstrekken. Het heeft heel wat werk gekost het groot aantal deelnemers onder te brengen in de beschikbaar gestel de auto's van de particulieren. De deelname is dit jaar echter zo groot, dat naast de ruim 80 wagens nog vijf grote autobussen zijn ge huurd, wat een niet geringe aderla ting van de kas vraagt. Waar de reis groter is dan andere jaren en het aantal deelnemers abnormaal is gestegen, wordt een vriendelijk, doch dringend beroep op alle mede werkenden gedaan, om toch vooral te zorgen dat stipt aan de opgege ven tijden wordt vastgehouden. Een te-laat-komer dupeert het gehele gezelschap. Voor het bezoek aan Blij dorp de prachtige dierentuin van Rotterdam wordt eveneens een beroep gedaan op alle chauf feurs en hulppersoneel, om alles in het werk te stellen om het grote ge zelschap bijeen te houden. De di rectie van Blij dorp heeft ons alle medewerking beloofd. Door de tuin wordt ons een geleide verstrekt, dat de kortste, meest attractieve weg zal volgen, maar dan is het drin gend noodzakelijk dat deze weg door allen gevolgd wordt en er geen groepen achterblijven. Op de hulp van de chauffeurs en vergezellend personeel wordt in dezen gerekend. Het comité is de medewerking toe gezegd van een orkest „Bietenbou wers" van de Harmonie Apollo, die speciaal in de grote Rivièra-hal van Blij dorp hun gezellige medewerking zullen bieden tijdens de lunch. Het belooft een prachtige dag als het weer ende deelnemers mee willen werken. Om tijd te winnen, die nodig is, om de diergaarde te bezichtigen, zal bij thuiskomst niet, evenals andere jaren, op de Markt een slotwoord gesproken worden, doch zal reeds in de Rivièra-hal een dankwoord tot de chauffeurs en de

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6