mSLWYK m SPORT Waalwijkse enLangsiraaise Courani v..,PHILISHAVE tedeieen op mm tWM Ut- - sfiÉii Jan van Dongen Stationsstraat WAALWIJK. "T, v; w.s.c. VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1954. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HET ZUIDEN 77c JAARGANG No. 74 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" ZONDAGSDIENST 19 September 1954 Arts: Dr v. Daal Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 19 September 1954 10 uur: Ds. H. J. Dickerhof Legerpredikant. GESLAAGD. De heer H. v. d. Ven te Waalwijk slaagde voor het examen vakbekwaam heid voor verwarmings- en kookappara- ten, vaste brandstoffen, gas, electriciteit en oliestookverwarming. OPGEWEKT VERKEER OP i MIDDENSTANDS- j BINNENMARKT. Niet alleen voor of na, maar ook tijdens de Middenstandsbinnen markt spreekt men met voor- en tegenstanders van een dergelijke manier van reclame maken. De te genstanders hebben een keur van argumenten voor hun s.andpunt, tegen sommige waarvan weinig in te brengen is, tegen andere meer. Zo is het ook gesteld met de voor standers. Maar op het ogenblik verkeren zij in de gunstige positie dat zij een argument aan de prak tijk kunnen ontlenen, en wel de Middenstandsbinnenmarkt, die op het ogenblik in Waalwijk wordt gehouden. Want in welke gestelte nis men er ook heen gaat, men komt onder de bekoring van het vertier, dat deze markt op een be scheiden weliswaar, maar in ieder geval publieke ruimte, geeft. En wij geloven dat men dit niet moet onderschatten. Het begint trouwens buiten al. Als er niets te doen is, zou men dan op en rond Markt en Raad huisplein op zo'n herfstavond als het b.v. Woensdagavond was, zo'n drukte treffen Het weer lokte be paald niet tot wandelen en men kan zich voorstellen dat menigeen liever met 'n boekske in 'n hoek- ske zou blijven zitten. Dat zullen ve len ook wel gedaan hebben, maar desalniettemin was er aardig wat drukte op straat, die men nergens anders aan kan toeschrijven dan aan de binnenmarkt. Bovendien hebben verschillende middenstan ders deze week bijzondere zorg be steed aan hun e'.alag'e, zodat ook de niet-deelneijiers in zoverre een graantje meepikken van wat hun actievere broeders in de tent op het Raadhuisplein hebben gezaaid en nu aan het oogsten zijn. De muziek en de geluiden van de Markt lokken naar binnen en vooral in de avonduren was er dan ook een drukte van je weiste aan de ingang'. Men moet bekennen dat de ruimte vrij beperkt is, maar men kan moeilijk ruimte voor veer tig gaan huren als er twintig gega digden zijn. Dit daargelaten kan men constateren, dat er met de be schikbare ruimte gewoekerd is. De slands of kramen zjjn zeer prak- j tisch opgesteld en ingericht. Bij de- ze inrichting kan de koopman din gen doen, die hij zich op een bui- tenmarkt niet kan veroorloven, zo dat de binnenmarkt een heel eigen aspect krijgt. Ook wie sceptisch staat tegen over zo'n markt, kan, wanneer hij zijn ogen open wil doen, niet de voordelen er van ontkennen. Men hoeft er maar een ogenblik rond te wandelen om op te merken dat zo'n marktverkeer een veel opge wekter aanblik biedt dan het ge wone winkelverkeer. Er zijn ver schillende stands die zijn ingericht door winkeliers, in wier zaken ve len zo maar niet zonder meer zou den binnenlopen om dit of dat ar tikel eens te bekijken en te vragen hoeveel het kost, ook als zij niet van plan zijn het direct te kopen. Maar nu ze er als het ware met hun neus worden opgeduwd, is er alle reden om een artikel eens nader te bekijken en er inlichtin gen over te vragen. We zouden niet durven beweren dat deze kijkers al halve kopers zijn geworden, maar de eerste stap is dan toch gezet. En het is werkelijk frappant, dat men er verschillende winkeliers aan treft met artikelen die men niet 't eerst op een markt zou verwach ten. Niet op de eer te plaats door smaakvolle aankleding, maar voor al door een uitgebreide sortering en grote verscheidenheid, door de monstratie of door een aardige re clame maken ze hun s ands aan trekkelijk, wat enslotte hun voor deel en dat van de klant i Overi gens munten enkele stands ook uit door een bijzonder smaakvolle aankleding en ook dit trekt klan- ien. Al ,met al kunnen wij onze lezers verzekeren, dat he zeer zeker de moeite, waard is de resterende da gen nog een: een kijkje te gaan ne men op de Middenstandsbinnen markt. U komt dan in winkels waar u anders misschien niet zo gemakkelijk komt, of u treft een ex ra voordelige aanbieding, een bizondere sortering, kor.om, bijna elke tand biedt u iets dat u in de gewone winkel niet treft. Voeg daarbij vrolijke muziek, hetzij op de gramofoonplaat hetzij door een orkest, vlotte conférences, gelegen heid om een kopje koffie of iets anders te drinken, bliksemloterijen en diverse andere attracties, en u ziet dat u waarachtig niet met lege handen naar huis hoeft te gaan. In hoeverre iemand tëijn portemom- naie leeg' is, ligt aan hem of haai zelf. gaat U natuurlijk naar LUMBER-SALE VAN 16—19 OCT. Het begrip „Lumber-Sale" begint zo langzamerhand vertrouwd te worden in Waalwijk. Men heeft er al meermalen over gehoord en er in ons blad over kunnen lezen en nu ziet men op veie plaatsen affiches hangen, terwijl boven dien dezer dagen in alle brievenbussen een circulaire is gevallen, waarin u wordt uitgenodigd bij te dragen voor de lumber- sale. Als iu die circulaire hebt gelezen en als u het nog niet gedaan hebt, doet u liet nu dan eens zult u gezien neb ben, dat het geenszins een schooipartij 'is, al komt het comité er eerlijk voor uit, dat ook goederen als giften van harte welkom zijn.Maar er is ook voor u zelt wat te verdienen. Kruipt u eens op zol der en zoek eens in een. vergeten hoek, kijk eens een kast na, licht dat u wat vindt, dat u kwijt zoudt willen zijn, maar dat te goed is om zo maar weg te doen. Dan ligt in de Lumber-Sale uw kans. Vul de kaart in die bij de circulaire zit en bezorg die voor 25 September bij een van de comitéleden of gooi ze zonder ze te frankeren op de post. Dan komen er binnenkort een paar comitéleden bij u thuis om naar de bullen te kijken en sa men met u de verkoopprijs vast te stel len. Daarvoor plus 25 opslag voor de Lumber-sale zullen ze dan tussen 16 en 19 October a.s. in de zaal van „De Ge croonde Leersse" aan liefhebbers verr kocht worden. Mocht het niet lukken voor de vastgestelde prijs, dam is er de laatste dag nog altijd kans om ze op een andere manier kwijt te komen. Wat u zoal aan de Lumber-sale kunt verkopen? in de circulaire worden o.a. genoemd meubilair, schilderijen, kleden, lampen, antiek, aardewerk, kachels, huis houdelijke artikelen, gereedschappen, sportartikelen, fietsen, boeken, grote speelgoederen, aquariums, muziekinstru menten, sieraden, uurwerken, glas, por- celein, beelden, handwerken, huisvlijtar- tikelen, alles in goede staat natuurlijk. Kleding, beddegoed, drank, levensmidde len, rookwaren of schoeisel, kan het Lumber-sale comité evenwel niet kopen. Ze kunnen echter wel als geschenk gege ven worden en worden dan natuurlijk dankbaar aanvaard. Laten we dus maar eens beginnen met van de week allemaal op zolder te krui pen om onze overbodige spullen op te ruimen. Voor iedereen een prettige ma nier om zaken te doen. U weet toch dat de opbrengst van de Lumber-sale ten goede komt aan het so ciale werk van St. Vincentiusvereniging, St. Elisabethsvereniging en Katholiek Vrouwengilde? Nu dan! v... - k.a Engeland won de eerste Anglo-American Vintage Gar Raliye weike op Goodwood (Sussex) eindigde, na een reis van een week door Edinburgh. Schotland, en welke Raliye 850 mijl lang was. Ieder land kwam binnen met vijf auto's van 1904- 1914 en vijf van 19201930 vintage. Engeland won met 8.376 punten tegen Amerika met 7.001 punten. FotoDe Amerikaan W. Hemis uit Braftleboro, Vermont, rijdt zijn Ford model K 1906 door de laatste test te Goodwood, DE KAJOTTERS-DRUMBAND KREEG NIEUWE VLAG. Zaterdag 11 Sept. waren in de KAJ- zaal in de parochie St. Antonius alle jongens van de Drumband met hunne ouders bijeen voor de overdracht van de nieuwe vlag, die door de ouders aan de Drumband geschonken werd. Om ongeveer 8 uur werd de avond geopend door de voorzitter die 'n woo rel van welkom sprak, speciaal tot de Z.E. heer Pastoor van Haren, de Weleerw. heren Donkers en Lempens en de Eerw. Broeder Romualdus. Hij noemde deze dag een zeer bijzondere dag voor de Drum band, want heden zouden zij een prach tige vlag, voornamelijk door hun ouders bij eengespaard, overhandigd krijgen. Hij dankte voor 't medeleven met de Drum band en verzocht Aalmoezenier vervol gens 'de vlag te wijden. Na de korte plechtigheid sprak de Aal moezenier. Ik ben graag naar deze bij eenkomst gekomen, zo zei hij, omdat dit medeleven van de ouders mij zo getrof fen heeft. Hij gaf 'n korte uiteenzetting van de taak van de KAJ en de Drumband en spoorde de jongens aan niet alleen de Drumband' bijeenkomsten, maar ook die van de KAJ te bezoeken, vooral omdat in 1955 het 10-jarig bestaan van de KAJ en 't 5-jarig bestaan van de Drumband wordt herdacht. Hij sprak de wens uit da' de KAJ en de 'Drumband zouden groeien en bloeien en wenste hen veel succes in de toekomst. Ook de ouders spoorde hij aan de jon gens er op te wijzen dat 'de KAJ voor hen de leerschool is voor 't latere leven en hoopte dat 't medeleven met de KAJ steeds zo zou blijven. Hierna kreeg, dhr. de Peffer, voorzit ter van 't oudercomité het woord. 't Was hem1 'n grote vreugde, dat vrij wel alle ouders aanwezig waren. Aan hem was de eer te beurt gevallen de prachtige vlag aan de voorzitter te over handigen, Het is een vlag, sprak hij, Waalwijk aardig en wij zullen trots zijn als wij deze vlag, omringd door uw keu rig corps door Waalwijks straten, zien 9aan. Hij gaf 'n kort overzicht hoe dit alles tot stand is gekomen en dankte speciaal de Eerw. Broeder Romualdus, die op zo'n kunstzinnige wijze het ontwerp van deze vlag maakte. (Een warm applaus klonk op en onderstreepte die dank). Ook naar de firma Denaulet uit Deer lijk gaat onze dank uit. Deze firma had op perfecte en keurige wijze de nieuwe vlag gratis uitgevoerd. Hij dankte alle ouders en die Waal wijkse ingezetenen, die zo gul en spon taan voor dit doel hebben bijgedragen. Het is onmogelijk om allen persoonlijk te danken, aldus de spreker, maar één naam wilde hij toch noemen, n.l. de fa. Dekkers, Stationsstraat alhier, die geheel gratis de prachtige piek vervaardigde voor de vlaggestok, een zeer moeilijk werk, dat op kunstige en voortreffelijke wijze is uitgevoerd. Ook hierop volgde een daverend ap plaus. Hierna kwam de vrolijkheid op de planken in de gestalte van: De Boeren- kapel De Knollentrekkers van Harmonie St. Crispijn, o.l.v. Wim [Rombouts, die ook voor deze avond geheel belangeloos hun medewerking gaven en voor sfeer en een prettig stukje muziek zorgden. Men bleef nog geruime tijd bijeen en om de enkele kosten te dekken werd er een grote verloting gehouden met fraaie prijzen. Velen maakten van de gelegen heid gebruik om de nieuwe vlag, die op 't toneel was opgesteld, een trotse blik toe te werpen. Een trotse blik, ja zeker, als men de frisse kleuren ziet (die door 'n ware kunstenaar niet verbeterd kun nen worden) die bij elkaar horen, dan kan men zeggen: wij zijn trots op zulk 'n vlag. De vlag is 't grote wapen, van Waalwijk, daaromheen 'n prachtige blauwe rand; de pauselijke kleuren schei den 't wapen van Waalwijk in vier de len met daarin 't KAJ-embleem en de datum van oprichting: Waalwijk 1950, en Drumband K.A.J. Samen een prachtig geheel en iets dat de Drumband van de Ka jotters weer mooier en trotser maakt. SIMCA-KARAVAAN NAAR WAALWIJK. A.s. Maandag zal de Simca-kara- vaan van automobielbedrijf W. A. Holland te Tilburg een bezoek brengen aan Waalwijk. Nadat hij 's morgens in Kaatsheuvel is ge weest, zal hij 's middags door Waal wijk rijden, waar hij ongetwijfeld grote belangstelling zal trekken, vooral van de kant van automobi listen. Zij zullen de fraaie collectie van de nieuwste Simca-wagens in diverse modellen willen zien en be- wtonderen. Welke dat zijn, kunt U lezen in de advertentie in dit num mer. HANDBOOGSPORT. Op de laatste dag van de zesweekse Koppelwedstrijd van de Handboogschut terij Eendracht maakt Macht, is er veel spanning geweest, doch niemand zag kans een ronde uit te lopen; vooral de koppels van der MeeSnoeren en Pul lensvan der Mee schoten buitengewoon goed, maar het lukte hun niet de leiders van hun eerste plaats te verdringen, zo dat er in de stand geen verandering kwam en de einduitslag van deze Zes weekse is 1 H. VerhoevenH. Verhoeven 743 p. Op 2 ronden: 2 P. SnoerenM. v. d. Mee 764 p. L. van BladelA. Gloudemans 719 p. 4 G. PullensH. v d. Mee 674 p. 5 Q. v. d Hoven-J Kleijberg 616 p. 6 A. LeijtensH. de Jong 591 p. 7 J. v. BeijnenP. v Bavel 578 p. Na, afloop werd door de voorzitter de heer M. van der Mee, het winnende kop pel in de bloemen gezet en feliciteerde hij hen met hun prachtige overwinning, waarna hij beiden de herinneringsmedail- le op de borst spelde. Ook de overige koppels mochten een prijs in ontvangst nemen. Deze werden ook onder een toepasselijk woord uitgereikt, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. A.s. Zondag wordt het jaarlijkse ko- ningschieten van onze vereniging gehou den. Heren schutters, allen om kwart voor drie present aan het clublokaal, om ge zamenlijk de koning af te halen. AANRIJDINGEN. Toen de heer P. v. d. Hoek van „De Twee Kolommen" Dinsdag op de fiets in de richting van voorin. Baardwijk reed, ontmoette hij ter hoogte van het Arbeidsbureau een paar kennissen, tegen wie hij zwaaide. Plotseling evenwel slin gerde hij haaks, de rijweg op, juist op het moment dat er een auto, bestuurd door W. J. R. uit Tilburg kwam aangereden. Deze kon dhr. v. d. Hoek niet meer ontwijken of afremmen, zodat deze tegen de au to reed. Hij kwam te vallen en brak daarbij zijn rechterbeen. De fiets werd licht beschadigd en van de auto werd de voorruit versplin terd. Vermoedelijk is de heer van den Hoek met zijn broek aan de trapas blijven haken, waardoor hij zijn sumr niet meer kon houden, i Hij werd naar het ziekenhuis ver voerd en naar wij vernemen maak! hij het nu naar omstandigheden I g'öed. i Op dezelfde dag had er een aan- j rijding plaats op de Floris V-laan tussen een motor, bestuurd door G. J. B. te Drunen en een motor, j bestuurd door A. M. J. G. P. te De venter. De oorzaak is vermoedelijk da! P., toen hij van richting veran derde, aan B. geen voorrang ver leende. Er was alleen materiële j schade en de politie maakte pro ces-verbaal op. MOOIE OPBRENGST VOOR BLINDEN. He! feest dat de heer P. v. d. Ho ven Zondag, en ook Zaterdag al 'n beetje, voor de blinden hééft aan gericht, heeft een mooie opbrengst gehad, want hij kon het recordbe drag van netto 848.30 afdragen, waarbij komt dat de blinden een vrije reis, 2 koffietafels en een di ner hebben gehad. Vorig jaar kon een bedrag van ruim 700 over handigd worden. Het is dus geen wonder, dat de directeur van het Blindeninstituut vol lof was over he! initiatief en de activiteit van de heer van den Hoven. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Nicolaas J G M zv N J van Kuijk- de Groot te Loonopzand Alie dv H Paans-de Rooij Anlonius S zv H v d Galiën-Mouihaan te Sprang- Capelle - Raymond A A M zv J L H Hoek-Stroom Jacobus W P M zv F J van Onna-Peijnenburg Adrianus H zv M J H van den Heu vel-Timmermans - Adrianus A zv J J de Jong-Faro. Overlijden Adrianus v Breugel 89 jaar, ge huwd geweest met E H M Verhulst Jan Knuist, 09 jaar gehuwd ge weest met G v Ee'ten AG Schil ders 65 jaar eclitg van M Mutsaers. Huwelijksaangiften: Gene. Huwelijken: Th Rosenbrand 31 jaar te Sprang- Capelle en P J M Bossaerts 29 jaar alhier Th J M de Peffer 19 jaar en E J van Mierlo 20 jaar heiden alhier G de Kroon 28 jaar en C F P van Oers 21 jaar beiden alhier. Ingekomen: AAP Bergmans van Driebergen G J Vos van 's-Herlogenbosch G J van Dongen van 's-Grave- moer E van Loon van Sprang- Capelle B van der Wiel van Werkendam M G Hermans van Tilburg J T Bürge van Zwitser land F Wolfers van Drieberg'en- Rijsenburg H T C van der Vel den van Amsterdam G A J van der Loo van Asten M J A H G Teunissen van Nuland. Vertrokken: R Soffner naar 's-Hertogenbosch J. Soffner naar 's-Boscli D. Soffner naar 's-Bosch H. Soff ner naar 's-Bosch D G Lievens naar Oosterhout JA van Hoof naar Sprang-Capelle M I A v d Erve naar Naarden JA Pulles naar Australië P C H Somers naar 's Gravenhage P A W G de Koek naar Amsterdam C G Span naar Loonopzand RJMv Delft naar Nijmegen WC Rombouts naar 's-Gravenhage A M T de Leijer naar Boxtel A v d Waal naar 's-Gravenhag'e M van Ark naar Kaatsheuvel Cv Diermen naar 's-Gravenhage J A J Franke naar Sprang-Capelle. DE HEER F. C. A. SMITS TE OOSTERHOUT PAUSELIJK ONDERSCHEIDEN Bij gelegenheid van zijn 50-jarig' jubileum als lid van de St. Vincen tiusvereniging is de heer F. G. A. Smits te Oosterhout door Z. H. de Paus benoemd tot ridder in de or de van de H. Gregorius. Dit werd de jubilaris Zondagmorgen tijdens een feestelijk ontbijt meegedeeld waarna de jongste dochter van de door deken Van Sasse van Ysselt, heer Smits hem de onderscheiding op de borst spelde. Tevoren had de deken in de St. Janskerk een H. Mis opgedragen tot intentie van de jubilaris en tij dens het ontbijt werd deze toege sproken door de president van de afdeling der St. Vincentiusvereni ging, die vooral de nederigheid Van de heer Smits in 't licht slelde. Na het ontvangen van de onder scheiding kon deze zich slechts diep ontroerd afvragen waaraan hij dit alles had verdiend. Daarna kwamen nog velen de onderscheiden jubilaris gelukwen sen. Met nadruk worden de leden en domateurs er op gewezen dat bij wedstrijden de lidmaatschapskaari c.q. donateurskaart moet worden getoond, daar zij anders entréegeld moeten betalen. R.K.C. Programma voor a.s. Zondag: RKTVV 1RKC 1. RKC 2OJC 2, aanvang half 3. BKC 3WSC 3, aanvang 12 uur. WSC 4RKC 4, aanvang 12 uur. Het eerste elftal heeft een zware uitwedstrijd voor de boeg, maar gezien de uitslag van j.l. Zondag, mag het ook deze wedstrijd met ver!rouwen tgegemoet zien. Wel zal er natuurlijk uit alle macht ge werkt moeten worden, maar als daarmede de overwinning wordt behaald, zal ze des te zoeter zijn. R.K.C.-ers, succes Van de lagere elftallen wordt kort en goed meer verwacht dan ze Zondag gepres'eerd hebben. KAATSHEUVEL. DESK-NIEUWS. DESK—SCHIJNDEL. Na de zware uitwedstrijd van J.l. Zondag tegen Helmond, krijgen we Zondag de eerste thuiswedstrijd. Op eigen veld, voor eigen volk wordt aangetreden tegenSchijn- del. Een oude bekende die dit sei zoen ook flink van wal is gestoken tegen SET. Niettegenstaande het in 't begin nog steeds maar tasten is naar eikaars sterkte, lijkt Schijndel me toch een ploeg waarmee we ons moeten kunnen vergelijken. Dus Zondag' kunnen we op ons gemak een waardemeter vastleg gen. La'en we alle excuses dus op zij zetten en Zondag aantreden in de vaste overtuiging van: nu of nooit! Kijk eens, eip'en veld moet toch ook een woordje meespreken. Laten we daarom vastberaden en doortastend oplreden. Vooral dit laatste zal nodig zijn. In Helmond heeft de voorhoede de nul nog niet kunnen wegwerken, maar dat zou den wij Zondag graag in de kortste keren zien gebeuren. Slaat toe als de omstandigheid zich voordoet. Het is juist het kenmerk van de ware speler als hij de kansen weet uit te buiten en te benutten. Jongens, er is weer iets groei ende in Kaatsheuvel, waarover hieronder meer. Laat zien dat die mensen niet op drijfzand bouwen. Stel hun vertrouwen dat ze in jul lie hebben niet teleur. Kaatsheuvel hunkert weer naar de oude glorie tijd. Dat die in een twee drie niet bereikt wordt, zal niemand jullie kwalijk kunnen nemen, als het ge acht publiek maar kan waarne men dat er terdege aan de opbouw wordt gewerkt. Wij weten allen, nu er een paleisrevolutie in de voet balwereld aan de gang is, dat het er heus niet makkelijker op wor den zal, maar er zal toch iets van jullie vereist worden indien je mee wilt blijven tellen. Doe daarom al len je best en laat zien dat er in Kaatsheuvel nog krachten zitten die weten wat voetballen is. Laten we door eendracht sterk zijn en blijven. Je werkt mee aan een plaatselijk belang. We rekenen er dus. op dat je Zondag' je beste beentje voorzet en de eerste over winning van het seizoen binnen haalt. Dat moet! Succes! Scheidsrechter is de heer War- tenberg. Concordia SVD 2DESK 2. Van ons tweede elftal verwach ten wij Zondag a.s. in Den Bosch ook een overwinning. Jullie heb ben genoeg pijlen op je boog om dit tot waarheid te kunnen maken. Met volle overgave moet dit te be reiken zijn. Scheidsrechter de heer Huinink. Met interessante! vliegtuigplaatjes

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3