mBHEVvn VOETBALSPORT Kantoorjuffrouw ELSHOUT ALGEMENE BERICHTEN Fa. Wed, J. Verhulst Zn. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 SEPTEMBER 1954. V V V Aanrijding. SSi^T«KüTS,erïï'»7SJ» ".engfleld, gebaseerd is „p W. v. d. HEIJDEN HUUftT EEN W A SMACHINE. AANVANGSCURSUS E.H.B.O. Wij vragen voor directe indiensttreding liefst met enige ervaring Machinefabriek - Waalwijk Ie prijzen in de wacht te slepen, n.l. R. Verhoeven de le prijs en A. SÏaats de 2e prijs in de afdeling meisjes 1214 jaar, en Joke v. d. Ven de le prijs in de afdeling meis jes 1012 jaar. De wisselbeker voor de dames werd echter een prooi van „Taxandria". Bij de heren bleek J. Remie van „Kunst en Kracht" de sterkste, zo dat hij de eerste prijs verwierf. Bij de jongens van 1214 jaar behaal de L. Boom van „Kunst en Kracht" de 2e prijs en bij de jongens van 10 tot 12 jaar sleepte B. Remie van „Kunst en Kracht" de eerste prijs in de wacht. Tenslotte bleek ook dat de geza menlijke heren- en jongensafdelin gen van „Kunst en Kracht" 766% punt hadden behaald, tegenover Taxandria 760 punten en daarmee was de wisselbeker voor de eerste maal in liet bezit gekomen van „Kunst en Kracht". Met grote voldoening mag „Kunst en Kracht" op deze wedstrijd terug zien. Deze successen mogen 'n aan sporing zijn tot ernstige training om straks, bij een tegenbezoek van „Taxandria" een niet minder fraai resultaat te behalen en vooral om de wisselbeker in Baardwijk te hou- d6Ondanks het zeer slechte weer werd, tussen de buien door, nog n flinke wandeling gemaakt door de fraaie omgeving van Oisterwijk en wist de jeugd zich enige tijd in een speeltuin uitstekend te vermaken. FIETS GESTOLEN. Zaterdagavond werd te Waalwijk een fiets zeer goedkoop ten verkoop aangeboden; de aspirant-koper kreeg echter argwaan en stelde de politie hiervan in kennis. Zijn ver moedens bleken juist te zijn ge weest, want toen de verkoper, zeke re v. V. uit Waalwijk, door de po litie werd aangehouden, bekende hij de fiets in Kaatsheuvel gestolen te hebben. Hij werd in arrest gesteld. AGENDA. Woensdag 29 Sept.: 8 uur repetitie dameskoor „Oefening en Ver maak" in Hotel Verwiel. Zondag 3 Oct.: 12 uur repetitie man nenkoor in „De Twee Kolommen" GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Grijze capuchon; een hoofddoek; aantal postzegels; een paar damesglacé's; étui met vulpen en vulpotlood; damesportefeuille met inhoud; kinderschoentje; dek zeil; kinderbeursje; twee regen jassen; geldbedrag; bankbiljet; he renhandschoen. Verloren: Zilveren oorhangertje; portemonnaie met inhoud; gouden damesring; damesrok; uurwerk uit damespolshorloge; bril in etui; kindermanteltje; vulpen. soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Omstreeks 2 uur was men er in geslaagd een van de spo ren vrij te maken. Ook de gedeel telijk ontzette bovenleiding was toen gerepareerd. In de loop van de middag werden werden de 50 intact gebleven Wagons terugge sleept naar Abcoude. 3000 DODEN BIJ TYPHOON IN JAPAN. Ongeveer 3000 mensen zijn in Ja pan om het leven gekomen door dat de schepen waarop zij zich be vonden, tijdens een wervelstorm zonken. De meeste slachtoffers vielen bij het vergaan van 'n veer boot van 4300 ton, die de dienst lussen de eilanden Honsjoe en Hokkaido onderhield. 1180 perso nen, onder wie 56 buitenlanders, meest Amerikanen, verdronken. Honderd passagiers hebben de j ramp overleefd. Bij een andere j scheepsramp kwamen 67 mensen j om het leven. Er is nog een derde j groot schip vergaan. Ook hierbij zijn veel slachtoffers gevallen. i PRINS ENTHOUSIAST IN ZUID-AFRIKA ONTVANGEN. Prins Bernhard is Zaterdagmor gen om elf uur op het militaiée vliegveld Swartkop bij Pretoria ge land. Hij werd er begroet door de Zuidafrikaanse gouverneurgeneraal dr. E. G. Jansen, en door premier dr. D. Maian. Toen de Prins uil het vliegtuig stapte, werden 21 saluut schoten gelost. Een kapel van de Zuidafrikaanse luchtmacht speelde het „Wilhelmus". AAA Mej. T. K. kwam na een botsing met een andere wielrijder zodanig te vallen, dat doktershulp moest worden ingeroepen. Een lichte her senschudding was het gevolg van de aanrijding. Ontspanningsavond. De Ontspanningsavond van „Els- hout Vooruit" heeft veel belangstel ling gehad en is goed geslaagd. Door de afwisseling in het pro gram is het een avond geweest waarvan oud en jong hebben kun nen genieten. De één-acter „Mijn heer als hulp in de huishouding" ging er buitengewoon goed in. Door de zeer aantrekkelijke en waarde volle prijzen verliep de lotenver- koop voor 't rad van avontuur bui tengewoon vlot. Het muziek-ensem- ble zorgde er voor dat de danslus- tigen volop konden draaien. GEMATIGD OPTIMISME OVER LONDENSE CONFERENTIE. Zes van de negen ministers, die Dinsdag in Londen de beslissende besprekingen over de Europese defensie zullen beginnen, zijn in Londen gearriveerd met gematigd optimi ische verwachtingen. Mi nister Dulles verklaarde bij zijn aankomst: „Wij komen vol hoop op goede resultaten, want het is een gebiedende eis dat snel resultaten worden bereikt. Anders kon alles wel eens ineenstorten. Maar 't feit dat negen landen hier bijeen zijn om de ernstige toes', and te bespre ken is al een goed voorteken". Dul les wees er op dat de Verenigde Staten niet met eigen voorstellen komen, maar de in Europa opge stelde plannen zoveel mogelijk zu,l- len steunen. Voor zijn vertrek uit New-York ech.er had hij te ver staan gegeven, dat Amerika zijn ei gen weg zal gaan, indien Duitsland niet met medewerking van Frank rijk bewapend zal worden. „Ame rika kan zich niet veroorloven de eigen veiligheid op het spel te zet ten en defensieprogramma's, die geen echte veiligheid bieden, laten voortbes aan", zo had hij gewaar schuwd. DOOR ONVEILIG SIGNAAL GEREDEN. Het treinverkeer Amsterdam Utrecht heeft Zaterdag ernstge vertraging ondervonden door een ontspoorde kolentrein, die de spoorbaan versperde. Omstreeks 20 minu.en voor 8 reed een kolen- trein, bestaande uit een electrische locomotief en 52 wagons ter hoog te van Duivendrecht op een stoot- blok. De eerste kolenwagen werd versplinterd, de tweede schoof over de wraks'.pkken van deze wa gon door en kwam gedeeltelijk te recht op de locomotief, die schuin naast de rails was weggezakt. Per- PROPAGANDA-VERGADERING RESERVE-PO L1TIE. 't Was een propaganda-vergadering, waaraan weinig propaganda was vooraf gegaan, welke Donderdag in de zaal van de heer Piet ,van Dun gehouden werd. De belangstelling was alzo niet groot, al mogen we wel van een select gezelschap spreken, dat in volle aandacht de agen da van de avond volgde. De vergadering stond onder auspiciën van de Provinciale Commissie -van het Nationaal Instituut Steun Wettig Ge zag, waarvan o.m. Burgemeester Mr. Raaymakers, voorzitter van de afdeling Noord-Brabant aanwezig was. De District-commandant van de Rijks politie in Tilburg, de heer M. C. Ruig- rok, leidde de vergadering. In een kort woord heette hij de aanwezigen welkom, waarna Burgemeester Raaymakers een uiteenzetting gaf van de opvoedende taak van de Politie, meer in het bijzonder te genover de opkomende jeugd. Een prach tige kleurenfilm over de grondwinning in Nederland in verband gebracht met de Eruit- en Bloementeelt trok de aandach tige belangstelling van de aanwezigen. Kapitein Offermans uit Den Haag kreeg daarna het woord om in grote trekken het doel en de taak van de po litie in het algemeen en van de Reserve^ politie in het bijzonder uiteen te zetten. Hij wees er eerst op wat deze reservisten mogelijk in vredestijd, en daarna wat hen in oorlogstijd en in tijden van bijzondere omstandigheden te doen staat. Als voor beeld haalde hij aan het machtig «mooie en effectieve werk tijdens de watersnood ramp in 1953 door de reserve-politie verricht. Dan wees hij op de grote gevaren die geschapen werden door het steeds groei ende communisme, dat reeds een derde gedeelte van de wereld geheel in zijn macht heeft en in de landen, waar zijn invloed nog niet overheersend is, toch reeds een invloed uitoefent, die het erg ste, ook voor West-Europa doet vre zen. Deze 5de colonne is een macht, die op politiek, op economisch, op sociaal en godsdienstig gebied zijn funeste in vloed doet gelden en waartegen wij ge wapend moeten zijn op het ogenblik, dat ze haar slag wil slaan. Zolang we echter niet overtuigd zijn -van de noodzaak ons hiertegen te wapenen, schieten wij tekort in onze duurste plicht: de bescherming van ons gezin, ons geloof, ons bezit en ons vaderland, tegen onze ergste vijand. Met een aansporing tot aanmelding als vrijwilliger voor de nationale reserve Rijkspolitie, sloot spreker zijn vurig be toog onder een hartelijk applaus. Nadat de aanwezigen een heerlijke kop koffie was aangeboden werd de avond vervolgd met de vertoning van de grote watersnoodfilm van 1953, die nog eens in herinnering en ogenschouw gaf, welk gruwelijk leed, toen in een groot deel van ons land geleden is. ORANJE-COMITÉ. Ja, lezer, het staat er. Een Oranjeco mité, waar al zo lang naar gevraagd is, bij al die gepasseerde gelegenheden, dat er in Kaatsheuvel niets gebeurde, als overal elders keurige feesten georgani seerd werden bij gelegenheid van ver jaardagen van het Koninklijk Huis of an dere nationale gebeurtenissen. Er daarover gesproken en er is daarover ge kankerd. En gekankerd wel het meest door degenen, die wel willen feesten, maar die terugschrikken van elk initiatief om zelf iets te doen, die wel critiek heb ben op wat gebeurt of nagelaten wordt, maar het werk en de financiële zorg aan een ander overlaten. Er iS tijd en gele genheid geweest voor degenen, die iets wilden doen, om het roer in handen te nemen, doch e.r is niets gedaan, dan rond de bittertafel en in de kappersalon bij herhaling z'n ongenoegen te uiten, dat er in Kaatsheuvel toch geen enkel intitia- tief zit. Maar nu gaat er iets gebeuren, tenminste als er niet begonnen wordt met afbreken, doch met steunen in woord en daad, het eerste zeker zo belangrijk als het laatste. Donderdag kwam een zevental heren, die het evengoed verdroot als elke an dere burger, in Euphonia bijeen, om een bespreking te houden met het doel een comité op te richten, dat op de aller eerste plaats zal pogen onze Bevrijding, die de komende maand 10 jaar geleden een feit werd, te herdenken en daarnaast ook in de toekomst organiserend werk wil verrichten, om voorkomende feeste lijkheden, speciaal betrekking hebbend op het Koninklijk Huis te leiden. De voor besprekingen werden gehouden tussen de voorzitters van de harmonieën Euphonia en Apollo, die menen, dat waar steeds op de eerste plaats muziek niet kan gemist worden, de tijd aangebroken is, om tot daden te komen. Uit dit eerste contact werd de vergadering van 'Donderdag jl. geboren, waar twee bestuursleden van Euphonia, de heren W. van Nieuwstadt en J. Kemmeren, twee bestuursleden van Apollo, de heren A. Schalken en M. Ververs, twee heren van de Gemeente secretarie, de heren M. van Nieuwstadt en J. Reijnen met de heer J. Tuerlings, Directeur van Bel Canto tegenwoordig waren. De eerste besprekingen, voort vloeiend uit de noodzakelijkheid op korte termijn tot iets goeds te komen, hadden een vlot en geanimeerd verloop. Besloten werd te trachten om op Zaterdag 30 Oc tober te komen tot een spontane viering van onze bevrijding 29 October 1944. Er is niet lang getalmd met een programma op te zetten, uitgaande van de gedachte, dat op aller medewerking kan gerekend worden. Een feest zonder jeugd mist de fleur die de 'kinderen aan een feest geven, daarom is op de allereerste plaats aan de schooljeugd gedacht. Getracht zal worden in overleg met het onderwijzend personeel om te komen tot een kinder aubade in de voormiddag en een kinder optocht in de namiddag. Daarna zijn de gedachten van het comité uitgegaan naar een demonstratie van de jeugdverenigin gen; de KGV; de Gilden; de Verkenners en Voortrekkers, de Jonge Boeren en Boerinnen enz., in de vooravond op de Markt. Getracht zal worden de Midden stands- en Winkeliersvereniging warm te -krijgen voor een extra etalage-verzorging en verlichting. De mogelijkheid werd overwogen de diverse wijken te inte resseren voor een straat- of gevelver siering. De muziekgezelschappen zegden reeds bij voorbaat hun medewerking bij de diverse programmanummers toe, ter wijl de aanwezige bestuurderen reeds imet het idee van een fakkeloptocht, met als slot 'n taptoe ter tafel kwamen. Alles bij een een programma, dat zeker de be langstelling van de velen, die naar een feestviering ter plaatse hebben uitgezien, zeker moet interesseren. Maar er kan niets georganiseerd worden, of er is geld nodig. Zonder geld geen Zwit sers is een oud spreekwoord, doch ook zender geld igeen feestviering, hoe klein ook. Een huis-aan-huis bezoek vergt naast de tijd, welke de organisatie vraagt te veel tijd. Het comité meent een weg gevonden te hebben, die veel spontaner is, n.l. een inschrijving in de krant, die geregeld verantwoord wordt. De heer Tuerlings, die het voorlopige voorzitterschap van 't comité heeft aan vaard, heeft zich beschikbaar gesteld de bijdragen te ontvangen en geregeld in „De 'Echo van het Zuiden" te verant woorden. Er wordt echter geen enkele bijdrage geaccepteerd onder N.N., omdat de voorzitter geheel verantwoord' wil zijn tegenover elke medewerker, dat zijn gift gepubliceerd wordt. Men kan wel verzoeken zijn bijdrage te vermelden on der bepaalde letter of anoniem of schuil naam, maar men moet kunnen zien, dat de gift gestort is. Wil b.v. zekere Jan Jansen zijn naam niet voluit geplaatst hebben, dan kan hij verzoeken zijn rijks daalder in de Echo te melden onder J. J. f 2.50; of „Enthousiast" f 2.50, of „We steunen graag" f 2.50. We kunnen de lijst reeds met een mooi gebaar openen: Kon. Muz. 'Gez. Euphonia f 25. Kon. Erk. Harm. Apollo Kon. Erk. Harm. St. Jan f Kon. Erk. Zangver. Bel Canto f De voorz. v. h. Oranje-comité f 25.— 25, 25, 5, f 105.— Wie volgt? In het nummer van Vrijdag-morgen a.s. hopen we de lijst in lange lengte te kunnen vervolgen. Denk niet te gauw dat er geld genoeg is, want feestvieren kost geld, dat weet ge allen, zelfs al doet ge het nog maar in eigen kleine huise lijke kring. Hoe meer geld er is, hoe meer kan gedaan worden. Voor het nummer van Vrijdagmorgen a.s. moeten de bij dragen die daarin verantwoord worden voor Woensdagnacht 12 uur bij de voor zitter binnen zijn, altijd onder naam of eigen vastgestelde letters of andere aan duiding, die ge zelf kunt controleren. Het eerste werk van het comité is met eer. circulaire de burgerij op de hoogte te stellen van de plannen. Deze circulaire za'. huis-aan-huis bezorgd worden. De Echo houdt U vervolgens uitvoerig op de hoogte van wat er gaat gebeuren. Het comité is gaarne bereid ideeën of tips te accepteren, doch is zeer weinig gebrand op afbrekende critiek. Er zullen wel fouten gemaakt worden, want die maakt ieder die werkt, doch apprecieer, dat er weer mensen zijn, die de hand aan de ploeg willen slaan en steun die moreel, maar ook met dé daad en een daad die klinkt. We menen duidelijk genoeg1 te zijn en wachten op de reactie. Om het comité, dat voorlopig het werk op zich heeft genomen te completeren is aan de heer Hoinck van Papendrecht, voorzitter van Bel Canto en de heer Soethout, voorzitter van de Harmonie St. Jan. verzocht zitting in 'het comité te willen nemen, wat beiden reeds hebben toegezegd. De heer Jan Reijnen zal voor lopig het secretariaat waarnemen De naam „Oranjecomité" is voorlopig ge kozen. „OranjeComité" is voorlopig ge kozen. We hoorden reeds stemmen op gaan, dat hierin zou liggen opgesloten, dat het werkterrein beperkt zou zijn, daar b.v. medewerking van het comité, als De Schoen 1949 weer eens een grote show zou gaan houden als b.v. het 500- jarig bestaan van onze plaats zou kunnen gevierd worden, deze naam minder goed zou klinken, doch hierop kunnen we ant woorden, dat „voorlopig" de naam wei nig ter zake doet en als alles goed op po ten staat nog een andere naam kan ge kozen worden. Nu mag zeker deze naam. voor iemand een beletsel zijn om zijn medewerking te onthouden en... op deze medewerking wacht het comité. FEEST IN DE ST. VINCENTIUS- VERENIGING. Een spontane huldiging Grote belangstelling. Zondagmorgen was het feest in de St. Vincentiusver. te Kaatsheuvel, want de heer C. Snoeren vierde het feit, dat hij 40 jaren en de heer A. de Kort, dat hij 25 jaren actief lid dezer charitatieve in stelling was. 'De dag was begonnen met een plech tige gezongen H. Mis in de kapel van dé Eerw. Zusters, waaronder alle broeders van de vereniging ter 'H. T afel naderden. Na de H. Mis werd in Euphonia aan een goed verzorgde koffietafel aangeze ten en om 12 uur werd een feestverga- dering gehouden in de smaakvol met bloemen versierde concertzaal van het Koninklijk Muziekgezelschap. Voor een druk bezette zaal, waarin we o.m. burgemeester v. d. Heijden, ka- pelaan van Oort, die namens de Hoog- eerw. heer Deken tegenwoordig was, Pastoor F. J. de Klijn met zijn kape laan Hoek, Kapelaan Verheyen, Broe der Overste en zijn raadsbroeders van de Broeders van Liefde nagenoeg alle le den van de Landelijke Bijzondere Raad en vele mede-Broeders van verenigingen uit de omliggende dekenaten en dames en heren uit Kaatsheuvel en Loon op Zand, aanwezig waren, opende president v. d. 'Hoven met de Christelijke groet, waarop 'hij terstond het woord gaf aan de Weleerw. Heer van Oort, die namens de 'Hoogeerw. heer Deken een geluk wens uitsprak. Het is zeker niet de ge woonte, aldus de spreker en zeker niet in de geest van de beide Jubilarissen om de loftrompet te steken over wat in de vereniging gedaan is, ook niet om 'hun kwaliteiten naar boven brengen. Deze gelegenheid mag echter niet gepasseerd woren, zonder een terugblik op uw ver leden in de vereniging. Zeker hebt ge he denmorgen in de 'H. Mis God gedankt, dat hij U de genade gegeven heeft wel te doen, gedachtig het spreekwoord be ter te geven dan te ontvangen. In de loop van de 40 en 25 jaren hebt ge ge legenheid gehad de geestelijke en stoffe lijke noden van uw medemensen te le nigen, wat 11 nu tot dankbaarheid mag stemmen, daar ge het gedaan hebt uit liefde tot God en uw medemens. Zonder dat gij dit gezocht hebt, moogt ge thans de hulde en dank aanvaarden voor wat gij beiden in de afgelopen ja ren gedaan hebt. En als spreker zich dan tot de heer Snoeren wendt, moet hij, die 25 jaren lang ook het secretariaat van de vereni ging verzorgde, een bijzonder woord van hulde en waardering aanvaarden, daar hij het werk dat hem lief was, overdroeg aan jongeren, toen deze in de vereniging kwamen met mogelijk andere ideeën en inzichten. Dit gebaar verdient een apar te waardering, daar het getuigt van be scheidenheid en begrip voor het werk der vereniging. Ook het werk verricht in samenwerking met het burgerlijk Arm bestuur is waardering waard en dan neemt spreker de gelegenheid te baat een woord van dank te brengen aan Burgemeester Mr. van der Heijden, die steeds op de bres staat, waar de midde len van het particulier of verenigings initiatief te kort schieten het maatschap pelijk werk te steunen. Hij sluit met een woord van dank aan beide jubilarissen voor wat zij voor de gemeenschap deden, de hoop uitsprekend, dat zij nog jaren aan de vereniging verbonden mogen blij ven en eens Gods loon voor hun werk mogen ontvangen. Ook de familie van beide jubilarissen feliciteert hij met het heugelijk feest. Burgemeester Mr. van der Heijden noemt deze feestvergadering een verheugend feit, niet alleen omdat hier twee jubilarissen gehuldigd worden, maar vooral omdat het hier geldt twee mensen, die buiten het maatschappelijk leven, dat van iedere mens feitelijk zijn volle persoonlijkheid eist, om de kost te verdienen, nog tijd, toewijding en offer hebben weten op te 'brengen, om geheel belangeloos het werk van naastenliefde op zich te nemen. Mogelijk als de twee jubilarissen een terugblik werpen op de 40 en 25 jaren die gepasseerd zijn, dat zij de schouders ophalen en zeggen dat het niet zoveel geweest is, wat zij ge daan hebben, doch wij weten wat het zeg gen wil, als ge uw zware dagtaak ver richt 'hebt en ge moet dan dag aan dag tijd vinden om met vergeten van uw eigen zelf aan t leed van anderen te gaan denken en de middelen te vinden om dat op te lossen. Dat vraagt offers. Als spreker dan iets meer aandacht aan de heer Snoeren gaat wijden, doet hij dat, omdat hij deze kent als de man, die ook 25 jaren belangeloos het werk van secretaris van het burgerlijk Armbestuur met grote verdienste heeft vervuld. Niet alleen Kaatsheuvel 'brengt hem daarvoor dank, doch zelfs 'H.'M. de Koningin heeft het behaagd zijn verdienste te erkennen door hem de Zilveren Medaille van. Oranje Nassau toe te kennen. En terwijl de Burgemeester persoonlijk de onder-- scheiding op de borst hecht, feliciteert hij hem met deze onderscheiding, de hoop uitsprekend, dat hij nog jaren lang van. deze erkenning zal genieten en ze met trots zal dragen. Hij sluit met de wens dat. beide jubilarissen in gezondheid nog lan ge jaren hun werk mogen voortzetten tot. eigen heil en Gods eer. Dan neemt de president van de Vereniging, de heer G. v. d. Hoven,, het woord. Ook hij wijst er op da de Vincentiusvereniging niet de vereniging is om feest te vieren, doch dat deze gelegenheid niet mocht gepasseerd worden, waar het hier twee jubilarissen geldt die in. alle bescheidenheid en met wegcij fering van zichzelf de evenmens n reeks van jaren onbaatzuchtig ge diend hebben; ook hij prijst beide heren dat zij zich hebben wet.en aan te passen aan de richting die de jongeren in de vereniging wensen te volgen. Hij dankt in het bijzon der de heer Snoeren voor het ver dienstelijke werk 25 jaren lang als secretaris gedaan. Hij hoopt in de vereniging nog jarenlang van de adviezen van beide jubilarissen te mogen profiteren. Hij feliciteert de heer Snoeren met de onderschei ding, hem door H.M. de Koningin toegekend en verheugt zich daarin een blijk te zien, dat zijn werk ook buiten de vereniging waardering ontvangen heeft. Hij hoopt dat het beide jubilarissen zal gegeven zijn nog lange jaren hun krachten aan de vereniging te kunnen geven om daarna het loon te ontvangen door God toegezegd aan degenen die het werk der naastenliefde verrichten in de woorden: wat gij de minste der Mijnen gedaan hebt, hebt gij Mij gedaan en Ik zal u belonen. De echtgenoten van de jubilarissen be trekt hij in zijn hulde, hij feliciteert hen met de jubilarissen en biedt biedt hen als blijk van dankbaar heid voor hun onmiskenbare steun in het werk verleend, een prachtig Delfts-blauw wandbord met inscrip tie aan. De her Theo v. d. Linden, presi dent van de Bijzondere Raad, voegt zijn felicitaties bij die van de vo rige sprekers. Hij wijst terug op die 40 en 25 jaren, wetend wat het be tekent lid van een Vincentiusver eniging te zijn, wat tijd, offers en zelfvergetenheid vraagt. Men moet daarbij geen lid zijn om het 40 en 25 jaren vol te houden, anders gaat mèn eer heen. Hij wenst beide ju- de heer Chr. Brekelmans alhier, onder architectuur van de heer Hub. Prins, is bij onderhandse aan- besteling gegund aan de aannemer J. de Kort ie Kaatsheuvel. I OPENING VAN HET K.A.J.-WIN- TERPROGRAMMA. Op Vrijdag 1 October a.s. opent de KAJ afdeling Kaatsheuvel weer haar winterprog'ramma in de R.K. Gildenbond te 7.30 uur n.m. i Ook nu weer heeft het bestuur een geheel nieuw programma sa- t v. j jvorrmns. ontwikkenns en ontsnnn- voegt een bijzonder woord van dank en felicitatie aan het adres van de heer Snoeren toe, die, toen hij voor een 7-tal jaren een beroep op hem deed het secretariaat van de Bij zondere Raad te aanvaarden, dit spontaan op zich heeft genomen. Hij feliciteert namens de B. R. ook de beide echtgenoten van de jubi larissen. Namens de B. R. biedt hij de heer Sn. een schitterende actetas als blijk van waardering aan, in de hoop dat hij nog lang op diens me dewerking zal mogen rekenen. Pastoor de Klijn sluit de rij van sprekers met beide jubilarissen in zijn eigen taal geluk te wensen, te prijzen, dat zij de hulp hebben wil len aanvaarden van de jongeren, die van de wijsheid van de ouderen kunnen profiteren om hun werk voort te zetten. Hij hoopt dat Kaats heuvel nog lang zal mogen genieten van het zegenrijk werk van de St. Vincentiusvereniging. Hij feliciteert beiden met het behaalde jubileum en wenst de heer Sn. geluk met de onderscheiding, hem ten deel geval- j len. Mede namens zijn medebroeder, j de heer de Kort, neemt dan de heer i Sn. het woord. Hij dankt geroerd - O L. Heer voor het werk dat hij voor de St. Vincentiusvereniging j heeft mogen verichten. Hij dankt j kapelaan v. Oort voor de felicitaties I ook namens de Hoogeerw. Heer De- j ken uitgesproken, de burgemeester voor de hoge onderscheiding hem namens H.M. de Koningin uitge reikt en de president voor de woor- 1 den namens de B. R. hem toege sproken. Het was niet om deze lof- - prijzingen begonnen, doch als mens is hij gevoelig voor deze eerbewij- j zen. Hij hoopt nog enkele jaren zijn krachten voor de vereniging en de i B. R. te mogen geven. Hij weet dat de geest er goed is en daarom is het prettig samenwerken. Hij dankt al- len voor wat heden gedaan is hij j deze huldiging en hoopt getuige te mogen zijn van de verdere groei en bloei van beide instellingen. Als de heer v. d. Hoven dan met een dankwoord aan de grote belang stelling met de christelijke groet de feestvergadering sluit, krijgen de talrijke aanwezigen de gelegenheid de beide jubilarissen persoonlijk ge luk te wensen. GOUDEN BRUILOFT IN DE MARKTSTRAAT. Op 6 November viert de Markt straat de gouden bruiloft van het echtpaar Jos Laros-Snoeren. Onder voorzitterschap van de heer Alfons Voogd is de gehele buurt reeds maanden lang .bezig voorbereidende maatregelen te treffen om voor bei de oudjes deze dag tot een onverge telijke te maken. Het bestuur, sa mengesteld uit de heren A. Voogd, voorzitter, A. Oppermans, penning meester, M. v. Dijk, secretaris en de heren A. Laros, N. Dekkers en L. Hoevenaars stelt alles in 't werk en sparen moeite noch zorgen om deze dag prachtig te doen slagen, zowel voor het echtpaar als voor de wijk „de Marktstraat". K.V.P.-JONGEREN. In de Zaterdag j.l. in het Dom- hotel te Utrecht gehouden verga dering van de Bestuursraad van de KVP Jongerenorganisatie werd de heer J. A. M. Reijnen gekozen tot lid van het algemeen partijbestuur der jongeren, terwijl hij tevens werd aangewezen als landelijk penningmeester. De heer Reijnen is reeds enige jaren voorzitter van de afdeling kaatsheuvel, vice-voorzitter van de Kring Tilburg en lid van de Be stuursraad en de Partijraad van de KVP. In een binnenkort te houden vergadering zal hij afscheid nemen als voorzitter van de plaatselijke afdeling. RECTIFICATIE GUNNING. Het bouwen van 'n middenstands woning aan de Hoek van de Leo- straat—Prins Hendrikstraat voor vorming, ontwikkeling en ontspan ning' voor de arbeidende jeugd. Hiermede wil de KAJ trachten de noden en gevaren van onze arbei- i dersjeugd op ie lossen. Daarom, jonge arbeiders van Kaatsheuvel, j word! lid van de KAJ, hel gaat om u en uw mede-jonge arbeiders. Aan de ouders van onze werken- de jeugd zouden wij willen vragen: j stuur uw jongen naar de KAJ. Jul lie zijn de opvoeders van deze jon- I gens, maar de KAJ wil u helpen. Kajotters, nogmaals, het slagen van het KAJ winterprogramma ligt mede in jullie handen. Zorg daar om dat u Vrijdagavond om 7.30 uur zeker present bent. Agenda Maandag 7.30' uur Groep. Dinsdag 8.30 uur n.m. Bestuurs vergadering. Dinsdag 9 uur n.m. Pioniers- groep. Woensdag 7.30 uur n.m. Ont spanningsgroep. Donderdag 7.30 uur nam. Groep. Vrijdag 7.30 uur n.m. opening' winierprogramma. Zondag 11.30 uur v.m. S udie- kring. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag' 7.309 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur n.m. Apollo-the- ater: „Moulin Rouge" toeg. 18 jaar. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag' 7.30 uur n.m. repeti tie Dameskoor Bel Canlo. Donderdag 8.30 uur n.m. repe'.i- tie Gemengd Koor Bel Canto. Donderdag van 78.30 uur in- manden wedvlucht Parkeslone in café De Sportwereld E.H.B.O. PLEISTERACTIE WEER GROOT SUCCES. De pleisteractie, die de R.K. EHBO gisteren weer hield, is ook nu weer een groot succes gewor den. Nagenoeg alle 2,4 millioen verspreide pleisters werden ver kocht en hun bruto-opbrengs't be droeg bijna 400.000. Aan de pastorieën werd het ge heim ontsluiSerd: bepaalde vakjes op de pleister moesten de woorden Pech, Niet, Geen, Niks, Neen of Raak te lezen g'even en in 't laatste geval moest de bezitter van zon pleister een nummer in Rotterdam opbellen, om te horen waarop hij recht had. Om 6 uur werd de geheimzinnig heid verbroken en reeds 6 minuten later meldde zich de eerste prijs winnaar, iemand uit Thorn, die zichzelf verrijkt zag met 2500. - en zijn parochiekerk met een fraai neon-kruis. Op 9 na zijn Zondagavond alle prijswinnaars! bekend igfclwordpn; onder deze gelukkigen was ook Mej. Bleijlevens uit Raamsdonks- veer, die zich spoedig de gelukkige bezitster wist van de som van 1000 gulden. De hoofdprijs van 5000 gulden ligt nog te wachten. Kijk dus uw pleisters nog maar eens goed na. BELGIE—DUITSLAND 2—0. Het Belgische nationale voetbal elftal heeft Zondag in Brussel met 20 van de Duitse wereldkampi oenen gewonnen.. De doelpunten werden gemaakt door Rik Coppens de ster van het veld, en Anouk De Duitsers speelden een teleurstel lende wedstrijd. In Moskou hebben de Russen met 1i gelijk gespeeld tegen Honga rije. GLAS IN LOOD EN SCHILDERSBEDRIJF Stationstraat 155 Cl WA GROTESTR. 207 C t- V* ?"t TELi 2190 Neen? Volg dan de Weet U, wat gij voor U en de Uwen moet doen en laten bij ongevalten en dergelijke? AANVANGSCURSUS E H B O. (36 lesuren) Meld U voor 15 OctoDer a.s. bij het Bestuur der afdeling Sprang Capelle van de Kon. Nederl. Ver. E.H.B O., Secretaris de Heer M. de Roon, Hoge vaart 25, Sprang-Capelle. Minimum leeftijd 17 jaar.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3