MJSIWÏR L00N-0P-ZAND ALS WASPIK RAAMSDONKSVEER KnuluHEUVEL L ALGEMENE BERICHTEN VfH ff WfïPff? ¥fl¥ 10 v u AuiAaAMuèi V V 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 OCTOBER 1954 2 3 SUCCES VOOR D.V.S.V. MET „VOGEL, VLIEG DE WERELD IN" JAARMARK1 fev V VfehJ hier Uw advertentie had gestaan was zij door dui n den abonné's gelezen bekomen. Belanghebbenden dienen zich hiervoor in verbinding te stellen met de bibliothecaresse Mevr. Poldervaartr Collee. i 'T NUT OPENT ZIJN WINTERPROGRAMMA. Het Dept. Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen opent het seizoen- programma 1954—1955 a.s. Donderdag 14 Oct. des 'avonds 8 uur in de zaal van Mevr. Cové-v. d. Haart aan de Nieuwe- vaart, met een filmavond onder 't motto „Met filmband door Rubberland". Een bonte avond, waarop men aanschouwe lijk en tevens op een prettige manier zijn kennis omtrent de rubber zal kunnen ver rijken. De avond staat onder leiding van de heer De 'Wijs van de Rubberstichting. Voor de Waalwijkse Nutsleden wordt deze avond een extra-bus ingelegd, wel ke kwart over zeven van het Raadhuis plein vertrekt en haar route via Sprang en Vrijhoeve neemt, zodat ook de daar wonende leden van 't Nut van deze dienst gebruik kunnen maken. BEROEPEN. Ds. H. K. van Wingerden, oud-predikant bij de Ned. iHerv. gemeente alhier, ont ving voor de '2de maal een beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Veen. FLINKE OPBRENGST. Een in de Ned. Herv. Kerk gehouden extra-collecte ter bestrijding van bijzon dere uitgaven door 't kerkbestuur bracht het mooie bedrag op van ruim f 363. BILJARTEN. Maandag begint de Waspikse biljart competitie weer. Het programma voor heden is als volgt samengesteld Vriendenkring I-Vriendenkring II café Verschuren. Het Groene Laken IHet Groene La ken II, café Montens. KOT I—KOT II, café Middenhuis. WK IVriendenkring III (café Het Haasje te 's-Gravenmoer. Altijd Raak IAltijd Raak II, café Chr. van Dongen. DODELIJK ONGEVAL. Zaterdagmiddag vond tegen half 5 een dodelijk ongeval plaats in de kom der gemeente, 'n Zekere de E. uit Terheijden kwam per bromfiets uit de Baterpolder gereden en wilde de richting van de kerk inslaan. Deze bocht is erg onoverzichte lijk. 'Op hetzelfde moment passeerde hier een tractor met volgwagen. De bestuur der heeft nog getracht een ongeluk te voorkomen, door uiterst naar links uit te wijken. Van E. werd door de achter wielen van de tractor gegrepen en was op slag dood. GESLAAGD. Op 7 October j.l. slaagde te Eindho ven de heer P. Orban voor het diploma vakbekwaamheid Herenkapper. BEZOEK AAN ONZE GEMEENTE. Het gemeentebestuur van Etten- Leur zal dezer dagen een bezoek brengen aan onze gemeente, om daar het zwembad „Het Hoefsven", het Badhuis, de woningbouw, stra tenaanleg e.d. in onze gemeente te bezichtigen. NIEUWE VUILNISSTORTPLAATS Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer, waarin het gemeentebestuur meedeelt dat een nieuwe vuilnisstortplaats is aan gewezen en de uren waarop dit kan geschieden. Het is ieders belang hiermee be slist rekening te houden. BELANGRIJKE GEBEURTENIS VOOR BAARDWIJKS VERENIGINGSLEVEN. Een belangrijke gebeurtenis voor het Baardwijkse verenigingsleven mogen we zeker noemen de zilveren bruiloft van de heer en mevrouw Jac. v. Mierlo-Boom, die Zaterdag j.l. werd gevierd en die door de Baardwijkse verenigingen is aange grepen als een welkome gelegenheid de heer v. Mierlo, die zo'n belang rijke rol in het gemeenschapsleven speelt, te huldigen en te danken. Zo was er een drukke receptie in café ,,'t Vosje", waar de besturen van de verenigingen, zoals daar zijn de Liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst", de Harmonie „St. Jan", de Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht", het parochiëel kerkkoor, van alle welke verenigingen de heer V. Mierlo voorzitter is, hun opwach ting kwamen maken. Namens het kerkkoor werd op die receptie het woord gevoerd door de heer Willem v. d. Mee Sr, ter wijl de heer Ad. Schoenmans na mens de Gymnastiekvereniging een hartelijk woord van gelukwens sprak, en ook de andere verenigin gen lieten het niet bij een simpele handdruk alleen. Daar waren bloemen en ge schenken ook van die verenigingen voor het zilveren paar. 's Middags hield de Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" een feestelijke naars door Baardwijk, waarna zij 'n keurige demonstratie gaf voor het woonhuis van de feestelingen in de Baard wij ksestraat. Terwijl de heren voor een levende afzetting zorgden, maakten de dames enkele mooie oefeningen, waarna de heren gym nasten een staaltje van hun kunnen lieten zien in een prachtige pyra- mide. Begrijpelijkerwijs was de dankbaarheid van voorzitter Van Mierlo heel groot. Toen het feest 's avonds in café ,,'t Vosje" weer voortgang vond, kwam de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunsteen klankenrijke sere nade brengen. Hierbij werd namens de vereniging het woord gevoerd door de heer Willem v. d. Mee Jr. En even later kwam de Harmonie „St. Jan", eveneens voor een har monieuze serenade. Van deze ver eniging was de heer J. Thijssen de woordvoerder; En beide sprekers roemden de grote verdiensten die de heer v. Mierlo zich verworven had voor de respectievelijke vereni gingen, maar vooral ook voor het hele Baardwijkse gemeenschaps leven. Ten aanhore van talrijke belang stellenden dankte de zilveren brui degom tot tweemaal toe. Tenslotte een enthousiast beroep doende op de Baardwijkse mensen, die de ei gen verenigingen moesten steunen, dié er voor moesten zorgen dat dit gedeelte van Waalwijk niet bij de anderen achter zou raken. Van de medewerking van het gemeentebe stuur was men verzekerd, getuige de prachtige vernieuwing van het Patronaat. Aan de Baardwijkse mensen was nu de taak en de plicht daadwerkelijke belangstelling te to nen voor het verenigingsleven, op dat dit zou bloeien en Baardwijks eigen karakter zou blijven houden. Het is een mooie dag geweest voor de heer Jac. v. Mierlo en zijn gezin, wie de hartelijke belangstel ling van de zijde der verenigingen, maar ook van tal van particulieren en vrienden, in alle mogelijke vorm, ongetwijfeld erg goed zal hebben gedaan. We hebben een zeer genoeglijke avond beleefd toen we Zondagavond de première bezochten van DVSV's nieuwe toneelstuk „Vogel, vlieg de wereld invan de bekende toneelschrijver A. P. Dearsly; laten we dit vooropstellen en laten we in deze zin al veel van onze bewonde ring en waardering leggen. Immers, men bezoekt een toneelspel om daar zijn genoegen aan te beleven, om er van te genieten, en dat kan men van dit stuk in alle mogelijke op zichten. Het is een voortreffelijk stuik, een stuk dat ons spontaan een felicitatie doet richten tot DVSV, dat ditmaal zo'n erg goede keus heeft gedaan. Het is een reëel stuk, gegrepen uit de werkelijkheid van alle dag, zich afspelend in een doodnormaal gezin; we zien geen te sterk gepro nonceerde karakters; we zien geen gechargeerde situaties, alles ver loopt, zoals dat in de werkelijkheid van onze eigen gezinnen zou kun nen verlopen. Het zijn allemaal doodgewone mensen met doodge wone ideeën en reacties, en juist daarom herkennen we er zo veel van ons zelf in en heeft het ons zo veel te zeggen. Het stuk is zoals het leven is, niet uitgesproken dramatisch, niet lou ter komisch, maar dat goede samen gaan van blijdschap en verdriet van uitgelatenheid en ontroering' zoals we dat ook in het leven zien' En dan is de uitgelatenheid steeds volledig gemotiveerd, en dan is er voor de ontroering alle reden. Kort om, dit stuk maakt ons niets wijs1 Dit moderne karakter maakt het stuk niet gemakkelijk te spelen; het is verduiveld moeilijk juist het ge wone, het gebeuren van alle dag aanvaarbaar te maken, en we kun nen niet anders zeggen, en dit wordt dan het tweede grote compliment voor DVSV, dat men hier zeer, zeer goed in is geslaagd. Terecht heeft de regie naar het beproefde middel van het tempo gegrepen en 't spel was meestal sprankelend en vlot en mankeerde het hier bijwijlen nog aan, dan zal een betere rol vastheid hier zeker nog verbetering brengen. De regie heeft met dit stuk trouwens in z'n geheel een goed succes gehad. We zagen veel kleine dingen, kleine gebaren en actietjes, die juist omdat ze zo gewoon, zo normaal waren, de „echtheid" 'van het stuk accentueerden. Een com- pliment ook dus voor de regisseur de heer Henk v. Engelen, die een zeer goede opvatting van het stuk bleek te hebben en die deze opvat ting bepaald heeft aan de hand van het materiaal dat voor het uitbeel den der diverse karakters beschik baar was. Mogen we enkele kleine opmerkingen maken, dan zouden we de regie op het hart willen druk ken zeer veel aandacht te gaan be steden aan het spreken van ver schillende medewerkenden. Zowel de techniek van het spreken als de goede verzorging van de tekst, het spreken van 'n behoorlijk algemeen beschaafd Nederlands, zonder klei- ne dialectische kenmerken, zonder slordigheden, kan nog heel veel ver betering ondergaan. Maar wat wil men, alles kan niet ineens en we hebben in dit stuk voor het eerst eigenlijk tenvolle kunnen constateren dat het DVSV volkomen ernst is met het streven naar beter toneel: het stuk was uit stekend, het spel was bijwijlen zelfs zeer goed en als men nu consciën tieus in deze richting verder gaat, dan komt dat andere ook wel in orde. Uit dit alles blijkt Wel dat ook de spelers individueel, de meesten al thans, op ons een goede indruk heb ben gemaakt. We zagen twee jonge krachten, die we persoonlijk nooit eerder za gen en waarin we een vlotte onbe dwongenheid mochten bewonderen, een zich spontaan en totaal geven aan de regie. We bedoelen Ad. de Graauw en Lientje van Ertrijck; vooral de laatste ging als een wer velwind over het toneel en wist haar zeer dankbare rol een spran kelend leven te geven. Hier echter demonstreerde zich een van de eu vels, waar we zo juist even de vin ger op legden, een verre van mooie stem, die anders zal moeten gaan „zitten", en dat is zeer wel moge lijk, wil zij geen afbreuk blijven doen aan juffrouw van Ertrijcks goede toneelkwaliteiten. Dan zagen we nog zeer goede rol len van de DVSV-steunpilaar Thijs Berkelmans als de vader Hapgood, die de gestalte van een in goede, verstandige, vlotte huisvader tot 'n volkomen leven wist te brengen. Naast hem speelde Thea Voogd de rol van zijn vrouw, de moeder, die haar liefde voor haar kinderen zo groot weet, dat zij hen niet zonder meer zich aan haar goede lieve zor gen kan zien onttrekken en dat brengt de conflicten in dit goede stuk. Met veel overgave speelde Mej. Voogd deze mooie rol en zij werd hierbij geholpen door haar goed acteertalent. Het praedicaat zeer goed verdien de ook Nel van Muilekom, als de charmante, zelfstandige oudste dochter, die haar eigen weg gaat, maar in haar grote liefde voor haar ouders altijd nog het -kind blijft. Een zeer beschaafd en met voorna me beheersing gespeelde rol, die een natuurlijke begaafdheid bewees. Sproetkop, de goeie sul, die zich zo heerlijk liet tyranniseren door Myra, het enfant terrible, werd de knap geschreven rol voor P. de Brouwer, die deze rol begreep, er naar speelde en zo een prestatie verrichtte, waarvoor we eveneens waardering kunnen hebben. Thijs Sleenhoff als Arthur, An- toon Leijtens als John Neilson en Betsy Didden tenslotte als Dandy, completeerden de bezetting van dit stuk; de eerste twee waren, hoewel we niet hiermee willen zeggen dat ze bepaald uit de toon vielen, in hun spel niet van de sterkte als de ove rige actrices en acteurs, hun zal een weinig meer natuurlijke, spontane vlotheid ongetwijfeld zeer ten goe de komen. Betsy Didden speelde haar kleine rolletje zo, dat het niet beter hoeft. Conclusie: een zeer goed spel, op volkomen verantwoorde wijze ge speeld, waarvoor we graag nog maals onze bewondering en waar dering uitsprekèn. Het is te hopen dat vanavond en morgenavond, wanneer gespeeld wordt voor de leden van de K A ra eveneens in „De Gecroonde Leers- se", de zaal vol zit. Werkelijk, het is meer dan de moeite waard. FIETS TERECHT. De fiets van welker verdwijnen we vorige week melding maakten, is dezer dagen gevonden. Ze werd aangetroffen in een sloot langs de Winterdijk in Baardwijk. Ook thans weer geen geval van diefstal, maar een of ander misplaatst grapje, ech ter een argument temeer voor het dringend verzoek van de politie, om fietsen niet onbeheerd weg te zetten. SCHOOLTJE SPELEN. Een aantal kinderen, blijkbaar graag schooltje spelend, gebruikten voor deze vorm van onschuldig spel de speelplaats en enkele lokalen van de huishoudschool, tijdens de schooluren. En toen was dat school tje spelen natuurlijk niet meer zo onschuldig. De politie heeft er dan ook met zachte, maar niettemin ge strenge hand een einde aan ge maakt. VERLOREN EN GEVONDEN. Gevonden: bruin gekleurde vul pen, veiligheidsspel met twee me dailles, een paar leren herenhand schoenen, zak knikkers, zwarte ac- tetas met bescheiden, wit linnen re genjas, witte regenjas, bril, nylon handschoen, een paar lichte glacé's. Verloren: gekleurde handschoen, een paar glacé handschoenen, vul pen en twee vulpotloden in etui, kalf, imitatie-lederen portefeuille met aanzienlijk geldbedrag, bril, legitimatiebewijs Kon. Marechaus see en Militair Rijbewijs, vaars, kettinkje, bruine portemonnaie met inhoud, hond (terrier), zilveren kinderarmband met figuurtjes. AGENDA. Woensdag 13 Oct. 8 uur repetitie dameskoor „Oefening en Ver maak" in Hotel Verwiel. Zondag 17 October 12 uur repetitie mannenkoor in „De Twee Kolom men". te Waalwjjk op Donderdag 14 October a.s. Afscheid van Henri Sicking als directeur van de Tilburgse Academie. Nadat hij al eerder ófficiëel af scheid had genomen als directeur van de Academie voor Beeldende Kunsten van de R.K. Leergangen wegens het bereiken van de 70-ja- rige leeftijd, werd Henri Sicking j.l. Zaterdagavond een huldigings avond bereid door zijn leerlingen in „De Looiersbeurs" te Tilburg. Ook veel oud-studenten en andere vrienden en vriendinnen van de heer Sicking gaven van hup be langstelling blijk. Toen de scheidende directeur met zijn familie de zaal betrad, werd hij begroet door een warm applaus en de studentenhymne „Jubelt nu blijde voor de Heer onze God". Het eerst werd hij toe gesproken door de voorzitter van de feestcommissie Cor Pas, waar na de student Bernard v. d. Eeren- beem de gevoelens van dankbaar heid en vriendschap der leerlingen vertolkte. Op deze vriendschap vooral ook legde de voorzitter van de studentenvereniging' der Leer gangen ,,St. Leendert", Christ van der Loo, de nadruk, de heer Sic king tekenend als een graag gezie ne gast. Een hoogtepunt van de avond was de onthulling van een geestig standbeeld van de oud-directeur, vervaardigd door een van zijn leer lingen, de beeldhouwer Van Eek uit Eindhoven. Voorts was voor deze gelegenheid speciaal inge steld de Orde van Leonard da Vin ei, Sicking's grote voorbeeld, waar in hij werd opgenomen. Tenslotte kreeg hij een in perkament gebon den heripneringsaljium aangebo den. I Alle aanwezigen maakten van de gelegenheid gebruik om de heer en mevrouw Sicking de hand te druk ken, waarna de scheidende direc teur zelf geestig dankte vöoi* de hulde hem gebracht en de- wciend- schap hem toegedragen. De rest van de avond werd met muziek en dans doorgebracht, waarbij een eigen orkest van leer lingen der academie optrad. Vooral het feit dat zijn «leerlingen hem deze avond hadden' willen aanbieden en dat zoveel oud-leer lingen en vrienden hem niet ver geten bleken te zijn, moet de heer Sicking goed hebben gedaan. XXX HET HOBOCA-NIEUW S. Moesten we in ons verslag van de Wtbkeliersvergadering van Dinsdag j.l. nog gereserveerd blijven met de vermel ding van alles wat ter tafel gekomen was, omtrent een kwestie van organisa torische aard, vlugger dan gedacht was, heeft de zaak haar beslag gekregen. Het betrof de HOBOCA-aotie. Een veertig tal winkeliers sloten zich reeds bij deze actie aan. i Wat deze actie bedoeld? Een reclame voor de aangesloten winkelbedrijven, m«jar dan een reclame waarvan de ko per profiteert. Nog. slechts korte tijd be staande, zijn thans reeds 75.000 winkels bij deze actie aangesloten in 22 verschil lende plaatsen van ons land. Een lichtend reclame-biljet is de aan duiding, dat .de zaak, waar U dat bil jet ziet hangen bij de Hoboca is aange sloten. De mogelijkheid een gratis reis met de spoorwegen te maken, is momen teel in onze tijd van reizen en trekken zeker iedereen welkom. Zelfs reizen naar Parijs, Keulen, Lourdes of Rome zijn mo gelijk. Niet in groepsverband, doch vrij op uw eigen houtje en naar eigen ver- kiézing, wanneer en waarheen ge dat zelf wenst. Voor elke 50 ct. die ge be steedt, ontvangt ge een Hoboca-kilome- ter bewijs. Deze kilometer bewijzen be waart ge, tot ge er zoveel bijeen hebt, da|t ge b.v, een reis naar Amsterdam kiint maken, gerekend b.v. op 220 km retour. (Hebt ge zoveel kilometer bijeen, dan wisselt ge uw bewijzen aan een Ho~ boca-kantoor in en ge ontvangt daar voor een reischeque van de Hoboca, waarmee ge op elk station van de Ne derlandse Spoorwegen terecht kunt. Voor jongelui die een huwelijksreis willen ma ken is het alzo mogelijk een gratis reis te maken, als ze hun uitzet in zaken 'kopen, die bij de Hoboca zijn aangesloten. On getwijfeld gaat deze reclame in Kaats heuvel een groot succes worden. Om meer bekendheid te geven aan de actie komt Woensdagmiddag een reclame ge luidswagen van de Hoboca naar Kaat- heuvel. Bij die gelegenheid zullen dui- zende extra cheques worden uitgedeeld, teifjrijl ook de Hoboca-zaken eveneens gratis bonnen uitreiken, 't Wordt een m^gsale verrassing voor allen, die de ge legenheid waarnemen om er van te pro fiteren. I 1 Pe Hoboca wordt een prettige attrac tie voor het kopend pubhek in Kaatsheu- v<* DE DESK-SUPPORTERSCLUB IS ER WEER. Het gemis werd al lange tijd gevoeld, Lapger kon niet meer gewacht worden. Dat wist iedereen, maarwie zou et weer aan beginnen. Er is echter aan be gonnen. Zaterdag kwamen een tiental enthousiaste Desk-aanhangers in Café Ger. v. d. Hoven bijeen en zonder veel gepraat werd besloten een supporters club op te richten en direct te starten met het aanwerven van leden. We ge loven, dat dit niet moeilijk zijn zal. Desk konit aardig in de running. De 21 over winning op Sarto in Tilburg heeft de burger moed en vertrouwen gegeven, met het absolute resultaat, dat de Desk aan hang er iets voor over zal hebben om de club te steunen. De oprichters hebben alzo met hun wervingscampagne de wind in de zeilen. Er is direct een voorlopig bestuur gekozen met de heer Harry Poo- ters als stuwende voorzitter. De verdere bestuursleden zijn: de heren W- Aus- sems, Andr. v. Boxtel, A. Ververs en H. van Nieuwstadt. Onder de enthousiaste bezoekers van de vergadering merkten wé ook op, de geestelijk adviseur Kape laan Verheijen, en de heren Toon Laros, Sj. Pijnenburg, Wim Dingemans, P. Vugts en andere oud-supporters, bij wie men zich als lid kan aanmelden. De con tributie is bepaald óp 60 cent in de maand. Begunstigers betalen f 10.per jaar, terwijl de naam Ere-begunstiger te winnen is met een bijdrage van f 25. per jaar. Alle leden van de supporters club ontvangen geregeld wekelijks het Desk-blad. EEN GESLAAGD VOLKSCONCERT. Twee jaren geleden maakten we ken nis met Tilburgs Knapenkoor en de in druk, die -we toen van het koortje kre gen op een concert van de Zangver. Bel Canto, was niet bijster gunstig. Zondag middag hoorden we het koor opnieuw, nu in een Volksconcert, gratis aangebo den aan de burgerij van Kaatsheuvel op de kiosk op de Markt enonze be oordeling kunnen we niet anders uitdruk ken dansubliem. Dirigent Koopmans Jr. heeft in die twee jaren iets bereikt, waarop hij trots mag zijn. Het Tilburgs Knapenkoor be schikt over uitstekend goed geschoold materiaal. Glasheldere sopranen en war me alten, goed gedisciplineerd en toch vrij en onbevangen in hun optreden. Hadden we gemeend, clat alleen een zomerse dag voldoende belangstelling zou kunnen geven, dan hebben we ons vergist. Er was zeer veel interesse voor het koor en er is door grtx)t en klein met aandacht geluisterd en genoten van JOi ïfit >-• de vele nummers die ten beste gegeven worden. Wij zijn er van overtuigd, dat dit koor opnieuw een welkome belang stelling zal ontmoetten, als het nog eens in Kaatsheuvel terugkomt. Aan de politie een woord van hulde voor de zorg de nodige stilte en orde rond de kiosk te handhaven. HENRIËTTE DAVIDS. Nederlands beste klein-toneel kunste nares Henriëtte Davids komt ook in Kaatsheuvel afscheid nemen. Dinsdag avond treedt zij voor het laatst op in het Apollo-theater, waar ongetwijfeld ve len van de gelegenheid zullen gebruik maken haar nog eenmaal te zien en te horen, die de grote kunst verstond zo wel met een lach als met een traan het publiek aan zich te verbinden. Herman Tholen, Peter Piekos, Truce Speijck en Harry van Groote vormen mede het en semble, waarmede Heintje de boel komt vermaken. ST. WI1LIBRORDUS. Maandagavond om'half acht houdt de Fabrieksarbeidersbdnd afd. Kaatsheuvel in de R.K. Gildenbond een algemene le denvergadering, waarop de 'hoofdbe stuurder de heer Schoormans een spreek beurt zal vervullen en daarna dé film zal vertoond worden: „Mensen kijken niet naar de hemel." De toegang tot de ver gadering is geheel vrij. AGENDA. Maandag 8 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. 7.30 uur nam. Ledenvergadering; Fa- brieksarb.bond St. Willibrordus, zaal R.K. Gildenbond. 8 u. nam. Radio-Televisie en Muziek- show Apollo-zaal. Onsdag 7.30 uur nam. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Dinsdag 8 uur nam. Afscheidsvoorstel- ling Henriëtte Davids, zaal Apollo. Woensdag 8 uur nam. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: Het Brui ne Monster, toegang alle leeftijden. Donderdag 7.30 uur nam. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8.30 uur nam. repetitie Gem. Koor Bel Canto. ORANJE-COMITÉ. Mochten 'we in ons laatste nummer op de medewerking wijzen, welke het co mité mag ondervinden van de RKMV en de Winkeliersvereniging, door een spon tane toezegging van een extra verzorging en verlichting van dé etalages bij de vie ring van het bevrijdingsfeest, ook van verschillende andere zijden, ontvangt het Comité dagelijks bewijzen van instem ming, steun en medewerking. Op de al lereerste plaats willen we dan hier noe men, de R.K. Fabrikantenvereniging, die de kas steunt met een flink bedrag, de leden in een circulaire opwekt hetzelfde te doen en, behoudens goedkeuring van de werknemers, Zaterdag 30 October een halve snipperdag geeft. We kunnen niet anders dan het bestuur van dé Schoenfabrikantenbond dankbaar zijn voor deze alzijdige medewerking. De leden van Hocres doen al niet on der voor de Fabrikanten. Ook daar werd in de ledenvergadering; besloten ieder persoonlijk de kas van het Oranje-co mité met een bijdrage te steunen. We zien zo, dat de medewerking al zijdig is en het Comité heeft daarom be sloten Vrijdag a.s. een algemene verga dering te houden in de zaal van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, waarop iedereen, die belang stelt in de viering van de Be vrijding welkom is. Persoonlijke uitno digingen gaan niet uit, maar wel worden verwacht de besturen van alle verenigin- gen, afgevaardigden van de verschil lende wijken, om de buurtversiering te bespreken, winkeliers, clubs of vereni gingen die wensen deel te nemen aan de Lichtstoet enz. Ja, we moeten trachten de Fakkeloptocht, die voor de avond is vastgesteld, om te 'bouwen in een licht stoet. Er werden al vragen gesteld, of het geoorloofd zal zijn in de fakkel-op tocht mee te trekken met een transpa rant of met een wagen, waarop een voorstelling is uitgebeeld. Natuurlijk gaat daar het comité mede accoord, als de medewerking in de vorm van een ver lichting de stoet versiert. Vooral de jeugdverenigingen kunnen op dat terrein iets voor de dag brengen, dat frappant is. Geheel Kaatsheuvel moet in de feest viering betrokken worden, waarom we Vrijdagavond veel belangstelling op on ze vergadering verwachten. Ook omtrent de kinderoptocht en het drumband-con cours worden daar zo nodig inlichtingen verstrekt. Met de bijdragen gaat het heus niet slecht. Als we dezer dagen dé aanbevolen giften nog kunnen verantwoorden van fabrikanten, caféhouders en vele andere sympathieke enthousiasten niet alleen met de mond, maar ook met de daad, dan komen we er wel en dan kunnen we ook iets meer doen voor de Kinderop tocht en het Drumbandconcours.. We sloten onze vorige verantwoor ding met f 253.50 Van de Broeders van Liefde mochten we als goed voor beeld ontvangen f 20. De fa. Wennekens laat zien dat van elke fabrikant minstens f 10. verwacht wordt. Onder initialen R.H. moeten we f 10. verantwoorden en onder W.S. f 5 en M.K. f jQ De R.K. Schoenfabrikantenbond trok ui t de kas f 25.— en de 4e caféhouder, Piet van Dun, kwam over de brug met f 10. L I 1 f 343.50 tien nele goeie raad is: wacht niet te lang met uw daad, want het comité moet voor de org'anisatie weten, over hoeveel geld het beschikken kan. 'De uitvoering der plannen hangt daarmede ten nauwste samen. Ons gironummer? Jan Tuerlinqs nr. 537028. Examen E.H.B.O. Dr Smals van Loonopzand en Dr Rijkers uit Oisterwijk namen al hier een 8-tal personen het examen af. Alle candidaten slaagden. Beide doktoren spraken woor den van gelukwens. De geslaagden zijn de dames L. Biemans, M. v. d. Velden, Joh. Maas, Joh. Simons en de heren A Broeders, Max Pijnenburg, Jan v. d. Velden en P. Simons. o'fac: Gildedag. Zaterdagmiddag vierde het gilde St Cnspijn zjjn jaarlijkse statiedag. s Morgens werd eep ,11. Mis opge- darg'en voor de levende en overle den leden van het gilde. In de na middag kwamen de leden bijeen in de gildekamer, waarna de gilde- koning aan zijn huis werd afge haald. Vervolgens had een korte vergadering plaats, waarna een muzikale rondwandeling voor het dorp. Hierna zaten de gildeleden met hum dames aan aan een wel voorziene dis. Een traditioneel bal was het slot van deze dag. Receptie. De receptie bij gelegenheid van het zilveren kloosterfeest van de Eerw. Frater Walbertus was druk bezocht en velen gaven blijk van medeleven met de Fraters en hun feestvierende directeur. Vergadering R.K. Fabrieksarbei- dersbond St. Willibrordus. De afdeling Loonopzand van de R.K. Fabrieksarbeidersbond hield Zondag een algemene vergadering in de zaal van Wjjtvliet. Een dis trictsbestuurder gaf toelichting omtrent de gevoerde besprekingen tussen de hoofdbesturen van werk gevers en werknemers betreffende de vergunning om de lonen met 6 procent te verhogen. De vergadering was goed bezocht zowel door schoenfabriekarbeiders als lederbewerkers. Ontwikkelingscursus. Woensdag 13 October a.s. zal in de zaal van Wijtvliet de eerste ont wikkelingsavond worden gegeven. De heer P, Coppes zal dan spreken over Waarom eigenlijk katholiek georganiseerd Er wordt een grote deelname uit alle standen verwacht. Om het be zoek aan deze avonden te stimule ren, heeft de plaatselijke K.A.B. zich de medewerking weten te ver zekeren van de beide harmonie-or kesten, die ieder op hun beurt voor muzikale afwisseling zullen zorgen. VROUW IN EINDHOVEN VERMOORD. In de late avond "«van-Zaterdag werd in 'n vrij stille-str-aat te Eind hoven het lichaam gevonden van 'n vrouw, die door een steek met een scherp voorwerp wias1 gedood. Het bleek de 32-jarige mevrouw v. d. V.-L. uit Gestel te zijn, moeder van drie kinderen. Omtrent de toedracht van het gebeurde is nog niets be kend. VERGAAN. Het Amerikaanse vrachtschip „Mormackite", dat sinds Vrijdag vermist werd en dat op weg was van Baltimore naar Buenos Aires, blijkt in de buurt van Kaap Henry gezonken te zijn. Door het ruwe weer was de lading gaan schuiven, met het gevolg dat het schip om sloeg. Minstens 12 opvarenden zijn om het leven gekomen. Nog 25 men sen worden vermist. GROOTKRUIS O.N. VOOR CH-LEIDER TILANUS. De heer H. W. Tilanus, voorzitter van de Christelijk Historische Unie en leider van de Tweede Kamer fractie van deze partij, is bij gele genheid van zijn op 5 October ge vierde zeventigste verjaardag be noemd tot groot-officier in de Or de van Oranje Nassau, Dit heeft minister-president dr. W. Drees Zaterdag meegedeeld tijdens een receptie, die ter ere van de jubila ris in het Haagse Dierentuinge bouw werd gehouden.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2