DE LSNBSIBMÏ Waalwijkse en Langs Courant ORUNEN NIEUWKUIJK HAARSTEEG ALGEMENE BERICHTEN Grootse actie op komst tegen gevaarlijke volksvijand. Geertruidenbergs gezin woonde enkele' dagen op straat. tok Spierpijn Redt de oogst. B. en W. lieten niet met zich spotten. gezin op straat. RHFTJM ATI EK B£ STRIJDING IN NEDERLAND «ft» Amsterdam VRIJDAG 22 OCTOBER 1954 Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 77e JAARGANG No. 84 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 - Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL - TEL. 2002. - OPGERICHT 1878 - TELEGR.-ADRES „ECHO" Het meest spectaculaire dat er voorviel in de raadsvergadering te Geertruidenberg j.l. Woensdagavond, was ongetwijfeld de uiteenzet ting die burgemeester Mr J. Faure gaf van het opzienbarende feit dat een gezin' enkele dagen op straat had gewoond, als een demon stratie tegen een beslissing van B. en W., die hun niet toestonden het betreffende huis te bewonen en voet bij stuk hielden, zodat het gezin er uit werd gezet. Dezelfde avond van de raadsvergadering zagen we onder grote be langstelling gemeentewerklieden de huisraad van het gezin versjou wen. B. en W. hadden hiertoe order gegeven, aangezien zij de han delwijze van de familie als orde-verstoring aanmerkten. Het was overigens een vlotte ver gadering onder leiding van burge meester Faure, die zich al terdege had ingewerkt. De raad besloot ook voor het ge- meentepersoneel de 6% loonsver hoging doorgang te doen vinden, terwijl een besluit tot het aangaan van een geldlening van 600.000. op advies van Ged. Staten weer Werd ingetrokken. Voorts zou aan de Stedelijke Godshuizen een tege moetkoming worden gegeven van 50.per woonruimte, hetgeen een totaalbedrag vroeg van 1250. De begroting 1955 werd aangebo den. In de Commissie van Onder zoek werden gekozen de heren Schot (8 stemmen, 1 blanco), van Boxtel (8 st., 1 blanco) en de Jong (7 st., 2 blanco). Ook de gemeente rekening 1953 werd aangeboden, terwijl de opcenten personele belas ting hetzelfde bleven als vorig jaar. Een voorstel tot wijziging van de Vleeskeuringsverordening behelsde het aan banden leggen van de straat- en marktverkoop van vlees en vleeswaren, in het belang van de volksgezondheid. Het bedrag tot deelneming in de waarborgregeling van de Fraude risico-Onderlinge werd tot 12000.- verhoogd. INTERNATIONAAL MUZIEK CONCOURS. Van de Gemengde Zangvereniging Geertruidenberg was een verzoek ontvangen om in verband met een op 4 en 5 Juni te houden Interna tionaal Muziekconcours de markt te mogen gebruiken, daarop kramen te verpachten om zo de onkosten te dekken. B. en W., noch de raad hadden hiertegen bezwaar, mits de data verschoven werd tot na de Bergse kermis, dat er rekening gehouden werd met de Vrijdagse markt, dat de plaatselijke middenstand geen concurrentie werd aangedaan en dat aangaande de gunning van de staanplaatsen overleg werd ge pleegd met B. en W. «a rtwraatisehe pijnen gevoed werd door de aandacht die fotografen en pers er aan hebben besteed. Aan dit kamperen is Woensdag avond een einde gemaakt. RONDVRAAG. Dit was wat burgemeester Faure er over meedeelde. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt door de hier v. Erk, die vroeg hoe het stond met de Be scherming Bevolking in den Berg, waarop de voorzitter „slecht" ant woordde. Het was een van de zeer vele problemen die er waren, maar men was nu bezig met formatie van de groep en het benoemen van leiders. De heer v. Erk wees ook op het onverantwoordelijk rijden van de militairen in de buurt van de Ha ven. Deze kwestie werd bezien, over heel de rijerij in de gemeente was de burgemeester niet bijster tevreden. Op een andere vraag van de heer v. Erk deelde hij mee dat op 29 Oc tober een aanlat aannemers hun prijs voor het aanleggen van het Zuider hoofdriool zouden meede- I len. i De heer Schot wees er op dat nog steeds niet begonnen was met de nieuwe verlichting. De voorzitter zou de dwangsom I wel degelijk hanteren, antwoordde l hij; dergelijke grapjes werden ver velend. De heer v. Boxtel suggereerde de mogelijkheid van een kadaver- i huisje en de heer v. Alphen infor meerde naar het zwembad en de bioscoop, waarover de voorzitter l in een geheime vergadering mede- delingen zou doen. En dan wees 1 de heer v. Alphen op de grond aan de Markt, die nog steeds onrenda- 5 bel lag en in dit verband wees de voorzitter op de plannen t.a.v. een i nieuw politiebureau, waarvan het ministerie en speciaal de Rijksge bouwendienst niet veel wilden we ten in tegenstelling met de politie zelf. Tenslotte vroeg de heer v. Al phen of het niet wenselijk was een doorbraak tot stand te brengen van Oude Haven naar de Markt. De voorzitter antwoordde dat er ten aanzien van het verkeer voor het nauwe steegje maatregelen ge nomen zouden worden. Een even tuele doorbraak zou een onderdeel moeten vormen van een sanerings plan. Dat kan men niet in 't wilde weg' doen. En hiermee kwam het einde van de openbare vergadering. Hoewel B. en W. belast waren met de uitvoering van de Woning wet, stelde de burgemeester 't toch op prijs de raad voor te lichten en zeker nu het gezin Merriënboer uit de woning Spoorstraat 3 was verwijderd. Deze woning is eigendom van de heer Rijsdijk, werkgever van Mer riënboer. De beneden-etage van het pand staat al geruime tijd leeg. Op 30 Juni hadden B. en W. een opga- ve gevraagd aan de heer Rijsdijk van eventuele gegadigden. De door hem aanbevolen candidaat moest door B. en W. geweigerd worden omdat zijn gezin te groot was. Aan diverse mensen is toen de woning toegekend, die allen echter weiger den om allerlei redenen, o.a. omdat er daar in de buurt zoveel geschei den mannen en vrouwen woonden. Verscheidene keren heeft men de eigenaar gevraagd gegadigden op te geven en de laatste keer ver zocht hij Merriënboer het huis toe te wijzen. Door B. en W. werd dit geweigerd. Toen kwam het bericht dat het gezin in de woning was ge signaleerd. Men deelde echter mee dat het was om het schoon te ma ken; de volgende dag echter woon de het gezin er. B. en W. hebben toen gezegd dat zij zich moesten verwijderen voor 12 October. De woning Koestraat 62 werd hen ge deeltelijk toegewezen, maar ze wei gerden, hoewel deze huisvesting toch beter was dan waar ze eerst woonden. Toen kreeg het 'gezin de gelegenheid zich te vestigen op 'n zeer behoorlijk schip en in dit ver band werd de termijn verlengd tot Zaterdag 16 October. Meermalen is het gezin voor die datum meege deeld dat ze er uit moesten, maar o'p die Zaterdag waren ze er nog' niet uit en toen moest Maandag j,l. de uitzetting wel volgen. De burgemeester zag in het feit dat ze onder een tentzeiltje in de openlucht woonden, slechts een de monstratie, welke veronderstelling ZONDAG-ARTSENDIENST. Dienst: 'Dr. v. d. iWouw. ATHLETIEK. De leden van iS.H.J. die afgelopen Zondag deelnamen aan de Nationale Vennenloop te Oisterwijk, behaalden daar weer enkele mooie resultaten. Vooral in de 'C-klasse, waar C. v. d. Wiel no. 1, C. van Wezel no. 2 en J. Klerkx no. 3 werden. Fr. Kuijs nam Zondag j.l. deel aan de nationale uurwedstrijd te Rotterdam en wist in de A-klasse de derde plaats te bezetten. A.s. Zaterdag neemt Fr. Kuijs deel aan een wedstrijd te Harderwijk. VOETBALPROGRAMMA. Ondanks de interland-wedstrijd België —Nederland is er voor RKDVC I toch een wedstrijd vastgesteld. Uno Animo komt Zondag in Drunen op bezoek en RKDVC zal natuurlijk alles in het werkv stellen om na de onfortuinlijke wedstrijd van Zondag j.l. na een beter resultaat te behalen. De Uno-lui behoren echter tot de sterkste ploeg van de afdeling en wij kunnen dus een spannende wedstrijd te gemoet zien. Aanvang 2.30 uur. De overige elftallen zijn vrij. COLLECTE. iDeze week zal in onze gemeente een collecte worden gehouden voor de Ned. Ver. Sociale Zorg voor Minder Validen, bekend onder de naam van AVO. Deze vereniging die onder de hoge bescher ming staat van HM. de Koningin, be weegt zich op het terrein der sociale zorg door o.a. het verschaffen van in validewagens, kunstledematen, gehoor apparaten, bestrijding van kosten in re validatie en tewerkstelling van minder validen. i DRUNENS TONEEL. Drunens Toneel gaf dezer dagen in Vlijmen feen toneeluitvoering, waarmede zij veel succes oogste. Opgevoerd werd het toneelspel „Van Ander Ras", waar mede in Drunen indertijd zoveel succes werd geoogst. Zeer binnenkort zal Dru nens Toneel naar wij vernemen een nieuw toneelstuk in studie nemen. Do nateurs en verdere belangstellenden kun nen ook voor dit seizoen weer rekenen op een toneelavond. AANBESTEDING. De uitslag der aanbesteding voor de bouw van een woonhuis met winkel voor rekening van de heer M. Assmann is als volgt: fa. M. Kleingeld Waalwijk f26315; A. Rosenbrand Sprang-Capelle f26932; L. Kooien Waalwijk f27500; J. v. 'Lies hout Den Dungen f 28940; H. v. Delft Drunen f 29170; Gebr. v. d. Hout St. Michielsgestel f 29500; A. Hereijers Dru nen f 30773; M Schapendonk Drunen f 30810; W. A. den Teuling Kaats heuvel f 30880. RECTIFICATIE. Ir. het gemeenteraadsverslag van j.l. Maandag staat dat de kosten van aan leg van het trottoir rond f 10.000,zul len bedragen; dit moet zijn f 100.000, BURGERLIJKE STAND over de maand September. Geboren Hetty Theodora Johanna dv Th A Molenbrugge-van der Schans Adrianus Roberti Maria zv A W Ver- meuien-Verhoeven Fokko Marinus zv J Meijers-Bartlema Catharina Fran- cisca Maria dv A F Cales-van Wezel Antonius Maria zv J A v Drunen-Len- derink Wilhelmus Antonius zv A Smits-Bergman - Catharina Johanna Maria dv G C J van der Aa-v Keulen Theo zv G C v d Aa-Wassink. Overleden Hendrikus Adrianus Smits 78 ij Adrianus Aloisius van Delft 75 j Antonius Leijtens 65 j Petronella Maria Willemse 70 j. HuwelijkenGodefridus Hermanus Wassink 26 j en Anna Maria Gijsberdina van der Lee 22 j Johannes Petrus Egidius Appels 23 j en Maria Catharina van Herpt 27 ij Rocus Adrianus van der Mast 25 j en Catharina Johanna v d Staak 19 j Jacobus Martinus Lom- mers 29 j en Maria Martina de Vaan 25 j. I CULTURELE VERENIGING" „ONS NOORT" OPENDE WINTERSEIZOEN. De Culturele Vereniging „Onsenoort" alhier hield Zondagavond haar eerste avond in Mariënkroon, als opening van het nieuwe seizoen. De aulazaal was geheel gevuld met belangstellenden die gekomen waren om te luisteren naar de spannende en vaak humoristische verhalen van de Globe trotter Gerard Monnik. Zijn onderwerp voor deze avond was: „Egypte vóór, tij dens. en na de laatste Pharao". In zijn inleiding besprak de heer Mon- nig zijn tocht naar het land van de Nijl en verhaalde zijn vaak romantische avonturen. Aan de hand van 'n aantal lichtbeelden liet hij zijn toehoorders ge nieten van het natuurschoon van de Balkan, Turkije en Palestina. Uitvoerig verd het geval Faroek belicht. Volgens de heer Monnik was een van de voornaamste oorzaken het gebrek aan 'n troonopvolger, terwijl ook het deel nemen, zij het noodgedwongen, aan de weelderige feesten, reden tot zijn vlucht waren. Dat de heer Monnik Egypte als zijn tweede vaderland beschouwt, laat zich begrijpen, want hij heeft er zijn levens gezellin gevonden, daardoor was het ook begrijpelijk dat hij met enthousiasme over het land van de Pharao's, de Nijl en de zakkenrollers sprak. De inzet van On senoort was goed en belooft veel voor de toekomst. i MOEDERDAG. De Boerinnenbond hield in het paro chiehuis haar jaarlijkse Moederdag'. Des morgens werd om 8 uur een H. Mis van dankzegging opgedragen, waarna een ge zamenlijke koffietafel plaats had. 's Avonds om half acht, na-'t Lof, had er een feestvergadering plaats. Geduren de deze vergadering werd door de Wel- eerw. pater de Koning' een lezing gehou den over Afrika, die bijzonder in de smaak viel en zeer interessant was. Na een opwekkend woord van de- geest. adviseur werd het winterprogram- ma nog besproken en had een onderlin ge verloting plaats. NIEUWKUIJK—ZALTBOMMEL 3-4. In de eerste minuut was het al raak, toen midvoor Blom van ZB de score opende en 3 minuten nadien was het H. Kleeft die er 02 van maakte. Na 15 Het natte najaar na een slechte zomer dreigt een ramp te worden en waar er kans is om te oogsten is er gebrek aan wcrkkrachtenl Hoeveel van onze oogst zal verloren gaan? Dergelijke alarmerende berichten be kijken wij met Hollandse: nuchterheid. Zo lang wij op tijd ons natje en ons droogje hebben, bekommeren wij ons weinig om verloren oogsten en gebrek aan werkkrachten op het land. Maar er dreigt een veel grotere ramp voor een andere oogstde zielenoogst, die de Katholieken allen aangaat! In vele Missiegebieden staat de oogst blank, maar men kan het werk niet aan, te weinig missionarissen en te weinig middelen. Kerken, scholen, ziekenhuizen etc. In Japan werd aan Mac Arthur toe stemming gevraagd om toelating van 40 missionarissen Het moesten er 40.000 zijn antwoordde Mac. Arthur. In India 700.000 dorpen, doch slechts 3000 pries ters. Het aantal roepingen groeit gestadig... maar er is te weinig geld voor hun op leiding, te weinig seminaries, en de op brengst ivan de Pauselijke Missiegenoot schappen, Voortplanting des Geloofs, Kindsheid en Sint Petrus Liefdewerk ab soluut ontoereikend. Als men het Missie front niet zeer spoedig versterkt, dreigt er een ontzaglijke ramp, niet alleen voor de Kerk, niet alleen voor de betrokken gebieden, maar voor heel de wereld. Want millioenen mensen zoeken naar verlossing, bevrijding!! Wie haalt de oogst binnen? IDe dwaling of de waar heid, Communisme of het 'Christendom. Daarom ook hier in Nederland alge mene mobilisatie van alle Katholieken in het Missiefront op Zondag 24 Octo ber, U hoort er meer van. Wat kunt U doen om daadwerkelijk mee te helpen bij het binnenhalen van de overvloedige oogst? De pauselijke missiegenootschappen zijn er om uw me dewerking gemakkelijk te maken. De Kindsheid, de Voortplanting des Geloofs en tenslotte het Sint Petrus Lief dewerk. Van de geboorte tot de plechtige H, Communie kan men lid zijn van de Kindsheid, daarna van de voortplanting des Geloofs en ook van het Sint Petrus Liefdewerk, dat in het leven geroepen is als een fonds voor de opleiding van inlandse, priesters. Deze drie missiege- nobtschappen vragen geen hoog bedrag van degenen die er lid van zijn; maar in hun aantal leden ligt hun grote kracht. Denkt U er eens aan op Missiezondag! min. was het J. van Beijnen die met een prachtschot het eerste doelpunt voor Nieuwkuijk in de touwen joeg en twee min. daarna maakte een schot van F. Krol de stand gelijk. Het spel ging vlug op en neer en na 22 min. gaf H. Kleeft Z.B. alweer de leiding. In de 36e min. was het weer gelijk toen G. Moonen een penalty benutte, waarmede de rust in ging, 33. Na de rust was het spel 3 min. oud toen Z.'B. door v. d, Meijden weer de leiding nam. Nieuwkuijk zette er alles op, doch had geen geluk; paal en lat stonden in de weg. Er kwamen geen doelpunten meer en de gelukkigste heeft hier gewonnen. „Rheuma" kost behalve veel per soonlijk leed 2 ton per dag. Nederland heeft in de wereld een goede naam wat betreft de zorg voor de volksgezondheid. Het „sa menspel" op dit gebied tussen over heid en particulier initiatief heeft tot successen geleid, waarvoor men in 't buitenland grote bewondering heeft. In één opzicht heeft ons land echter een achterstand in te halen, n.l. op het terrein van de bestrij ding van rheumatische ziekten. Wel bestaat er reeds langer dan een kwart eeuw een Nederlandse Vere niging tot Rheumatiekbestrijding en zijn er over het gehele land ver worden. Voor rheuma-patiënten zijn op het ogenblik 350 bedden be schikbaar, terwijl het er 2000 zou den moeten zijn. Er moet nog veel wetenschappelijk onderzoek wor den verricht en daarvoor ontbreken de geldmiddelen. Bovendien is het dringend noodzakelijk, dat iedereen weet wat hij doen en laten moet om te voorkomen dat hij door rheuma tische aandoeningen wordt aange tast en ook deze propaganda en voorlichting kost veel geld. dat nog niet in voldoende mate beschikbaar is. Nationaal Fonds gesticht. Het gevolg daarvan is, dat vele Appel G V Groningen Ji Leeuwarden Wilder- V«endom# •vonk. Drachten —Stads ^kanaal Sneek Antn Hcerenveen Den Helder Stccnwijk Hooge een Meppcl Hor denberg ^Zoandom Veljen© e Bever Kampen Amstelveen Apeldoorn Bussum Noordwij Enschede Aalsmeer Leiden s Gravenhag 0Gouda Rot te r dam Winterswij k Dordrecht Breda O Helmond ngen A RHEUMAKLINIEK C ONS UL TA Tl E B U R E A U O NED VER TOT RHEUMA TIEK BESTRIJDING 5 44O0 VPPL-T. FILM. Niet minder dan vijf voorstellingen moest 'het dameskoor Levensvreugd ge ven, om Zondag- en Maandagavond alle belangstellenden tevreden te kunnen stel len, die de film die in de afgelopen zo mer over Haarsteeg werd gemaakt wens ten te zien. Het was een film in klank en beeld over 'het leven van de eigen in woners, die ook zeer in de smaak viel. De opnamen waren allen zeer goed uit gevallen en in regelmatige volgorde ver schenen alle bekenden op het witte doek. Allereerst kwam de schooljeugd aan .de beurt en onder leiding van het onderwij zend personeel zowel van de jongens-, als van de meisjesschool, werden dooi de kleinen allerlei spelen gedemonstreerd die vaak lachsalvo's opwekten. Vooral voor degenen die op de gevoelige plaat Waren vastgelegd, was het zeer interes sant, dat zij zich zelf op de film -kon den zien. Straat voor straat passeerde daarna de filmband en er waren zeer mooie opnamen te zien, o.a. van perso nen die :aan hun werk bezig waren; dit alles werd afgewisseld door mooie na tuuropnamen. Verder kwamen de ver- enigingen aan de beurt. Allereerst ver- j toonden de ruiters van de Ruitersport- vereniging Juliana hun kunnen, vervol gens 'kwam de EHBO aan de beurt, die bij enkele patiënten hun opgedane erva ring demonstreerde. Veel belangstelling ging ook uit naar de voetbalwedstrijd tussen twee Haarsteegse elftallen, die t aanzien ten volle waard was. Het défilé van alle verenigingen bracht het slot van deze interessante film, die zeker voor het nageslacht bewaard zal blijven. Het da meskoor kan met genoegen hierop terug- BRITTEN ONTRUIMEN SUEZKAN AAL-ZONE. Groot-Brittannië en Egypte staan op de drempel van „een nieuw tijdperk van vriendschap na jaren vap strijd", nu Dinsdagavond in Cairo tussen beide staten 'n over eenkomst is getekend omtrent de spreid 55 bureaux werkzaam, die ieder jaar 20.000 nieuwe patiënten helpen naast 55.000 „oude" patiën ten, maar toch kan men zeggen, dat eigenlijk pas nu de belangstelling voor de rheumabestrijding in ons volk aan het ontwaken is. Want al lijken de aantallen van 20.000 en 50.000 groot, toch vormen ze nog maar een bescheiden percen tage van de grote massa Nederlan ders, die lijden aan een van de vele soorten ziekten, die men pleegt sa men te vatten als „rheumatiek". Op elke 100 Nederlanders zijn er zeker 15, die aan een of andere vorm van rheuma in meer of minder ernstige mate lijden. Behalve het persoonlijk lijden veroorzaakt deze volksziekte een groter verlies aan arbeidsdagen dan welke andere ziekte ook. Per jaar kost de rheuma ons volk aan sociale uitkeringen en aan verple ging ruim 80 millioen gulden, dat is pl.m. 220.000.per dag Genezing is mogelijk. Nog al te vaak hoort men bewe ren, dat van rheumatiekaandoenin- gen „toch geen genezing mogelijk is". Dat is pertinent onjuist. Aan rheuma is wel degelijk iets te doen, wanneer de ziekte maar spoedig ge noeg ontdekt wordt. Maar er kan in ons land nog te weinig aan gedaan LEEFTIJDSOPBOUW van dt Nederlandse bevolking per 31 Dec.1953 patiënten, die op het ogenblik aan rheuma lijden, gedoemd zullen zijn als invaliden hun verdere levensda gen te slijten. Dat is een toestand, waarin zo spoedig mogelijk verbete ring gebracht moet worden. Van daar dat zoals dezer dagen in Den Haag bekend gemaakt werd, een „Nationaal Rheumafonds" gesticht is, dat zich ten doel stelt de moge lijkheden van de rheumabestrijding te verbeteren. Dat dit fonds inder daad „nationaal" mag heten, blijkt uit de samenstelling van het be stuur, erecomité en comité van aan beveling, waarin alle groeperingen van ons volk vertegenwoordigd zijn. Grote actie op komst. Het Nationaal Rheumafonds heeft het plan over enkele maanden een grootscheepse actie te gaan voeren in de vorm van een loterij, waarbij de middenstand volledig zal worden ingeschakeld. Nadere mededelingen daarover zullen nog volgen. Maar reeds thans mag de verwachting worden uitgesproken, dat het Ne derlandse volk spontaan zal mede werken aan hef welslagen van deze actie. Want de volksgezondheid is een zaak dat heeft het verleden bewezen die ons allen zeer ter harte gaat. LEEFTIJD 90 e.o Lijdend aan rheumatiek 70-79 VROUWEN MANNEN 50-59 70 60 50 40 30 20 10 0 120 110 100 90 PERSONEN X tOOO [54409 20 30 40 50 60 70 80 90 100 110 120 PERSONEN X IOOO ontruiming van de zone van Suez door de Britten. Tachtigduizend man Briise soldaten zullen binnen twintig maanden uit de zone wor den teruggetrokken. De militaire bases in het gebied zullen nog ze ven jaar door Britse technici onder Egyptisch bestuur worden onder houden. Mocht echter Turkije of enig ander Arabisch land in deze periode van zeven jaar door een andere mogendheid worden aan gevallen, dan zullen de Briise troe pen naar het gebied van Suez mo gen terugkeren. WESTERSE VIER IN BEGIN SEL ACCOORD OVER DUITSLAND. De vier ministers van buiten landse zaken van Amerika, Enge land, Frankryk en Duitsland zijn Woensdagmiddag in liet Palais de Chaillot in Parijs bijeengekomen. Zij hebben niet veel meer dan an derhalf uur nodig gehad om tot een beginselaccoord te komen tot beëindiging van de militaire be zetting van West-Duitsland en daarmee tot herstel van de West- duitse souvereiniteit. Dit feit mar keer! een snelheidsrecord, dat wel moeilijk zal zijn te overtreffen en dat in Parijs wordt beschouwd als een iutstekend voorteken voor het verdere verloop van de internatio nale onderhandelingen, die zullen worden gevoerd over de toelating van de Westduitse republiek tot de Westeuropes Unie en d Atlantische Unie.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 9