DE uKSÏIUT Waalwijkse en La GEMEENTERAAD WAALWIJK ALGEMENE BERICHTEN DRUNEN Lumbersale bracht minstens 4000 gulden op JAN TIELEN AGENDA- EN PRA OVERHEMDEN J. HOENDERVANGERS SPOORTARIEVEN WORDEN NIET VERHOOGD. NAT. KATH. THUISFRONT GEDENKT DE DODEN. MR. DR. VAN DEN HEUVEL KOMT IN DRUNEN. MAANDAG 25 OCTOBER 1954 Uitgever Waalvvykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \RN HET ZUIDEN 71e JAARGANG No. 85 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" De leden van de raad der gemeente Waalwijk zijn opgeroepen tot bijwo ning ener openbare vergadering op Vrij dag 29 October 1954 te 19H 46,1 gemeentehuize. Punten van behandeling 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden op 30 September 1954. 2. Ingekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten o.m.: 1. Mededeling verdaging beslissing omtrent de raadsbesluiten van 29 April 1954 tot eigendomsovername van een ge deelte van de Dijkweg te Besoijen van het Waterschap „Het Zuiderafwaterings kanaal" van 1 Juni .1954, tot aankoop van. en verkoop gronden taan de Kin deren H. A. J. Verhoeven te Heusden en van 1 Juni 1954 tot verkoop bouw terrein aan W. A. iM. Vis, P. J. A. Leng let en de Bouwstichting „H. Johannes de Dooper". 2. Mededeling onthouding goedkeu ring aan de raadsbesluiten van 1 April 1954 tot aankoop grond ten Noorden van de Winterdijk van het R.K. Burger lijk Gasthuis te Waalwijk en van 29 April 1954 tot verkoop van bouwterrein te Besoijen aan 'H. C. M. van der Meijs. 3 Goedgekeurd raadsbesluit van 28 Augustus 1952 tot aankoop van grond te Besoijen aan P. L. van Huiten te Guyk aan de Maas. 4. Goedgekeurde raadsbesluiten van 29 (October 1953 tot aankoop grond aan de Elzenweg te Besoijen vanj R. J. van der Hammen, tot aankoop grond aan de Eerste Zeine en ten Noorden van de Winterdijk van de R.K. Kerk van Waalwijk, parochie van de H. Joannes de Dooper, tot aankoop grond aan de Eerste Zeine van de R.K. Kerk van Waalwijk, parochie van de H. Antonius en tot aankoop grond nabij het zwembad te Baardwijk van de Erven Th. H. j. Raming. 5. Goedgekeurde raadsbesluiten van 4 Februari 1954 tot verkoop bouwter rein aan de Thorbeckelaan aan A. A. Leytens en F. P. C. Schuurmans. Goedgekeurde raadsbesluiten van 11 Februari 1954 tot verkoop b°uw<*r- rem aan de Thorbeckelaan aan C. Ph. van Eeten en J. H. Kipping. 7. Goedgekeurde raadsbesluiten van 25 Februari ,1954 tot verkoop bouw terrein aan de Thorbeckelaan aan P. A. Aerts en A. A. Trimbach. 8. Goedgekeurde raadsbesluiten van 29 April 1954 tot aankoop grond, ten Noorden van de Winterdijk van F. P. Raymakers en tot verkoop bouwterrein te Besoijen aan Juffrouw A. C. Kooien. Juni 1954 tot aankoop, grond tussen de Eerste en Tweede Zeine te Waalwijk van de Firma V. Hoffmans Zonen te Waalwijk en A. A. IS. Zijlmans te Bla de!. 10. Goedgekeurde raadsbesluiten van 2 Juli 1954 tot aankoop grond in de bui tenpolder te Waalwijk van de R.K. Kerk te Waalwijk, parochie van de H. Joan nes de Dooper, van de N.V. „Noord- Braband", Maatschappij van Verzekering oo het Leven, van J. van Loon Rzn., van R'. L. van 'Loon, van J„ A. Kuijsten en van W. C. Pullens. 11. Goedgekeurde raadsbesluiten van 2 Juli 1954 tot aankoop van stroken grcnd aan de Eerste Zeine te Waalwijk van de Kinderen P. J. De Boeck te Mortsel en van P. M. Klerkx te Waal wijk. 12. Goedgekeurde raadsbesluiten van 2 Juli 1954 tot ruiling van grond met de N.V. Chroomlederfabriek „De Amstel" en tot ruiling van grond in de buitenpol der met M. A. J. van der Rijken Smul ders te Dordrecht. 13. Goedgekeurde raadsbesluiten van 28 Juli 1954 tot verkoop bouwterrein aan de Jan de Rooijstraat aan P. J. C. Hens en tot aankoop van een terreintje aan de haven van de N.V. Noord-Braband Mij. van Verzekering op het Leven. 3. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid M. van Leeven. 4. Voorstel tot wijziging der gemeen schappelijke regeling met de gemeenten Druilen, Loon op Zand en Sprang-Ca- pelle inzake de keuringsdienst van vee en vlees. WIJZIGING GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING KEURINGSDIENST VEE EN VLEES. In art. 8, lid 1, van de gemeenschap pelijke regeling inzake de keuringsdienst van vee en vlees is bepaald, dat een eventuele winst over enig dienstjaar on der de aangesloten gemeenten wordt ver deeld in verhouding tot de keurlonen, welke in iedere der aangesloten gemeen ten in het betrokken dienstjaar zijn ont vangen. i De commissie van advies van de dienst deelt mede, dat deze verdelings sleutel haar verouderd voorkomt. B. en W. stellen daarom voor het ar tikel, der bedoelde gemeenschappelijke regeling voortaan te doen luiden als volgt „1. Wanneer de dienst in enig dienst jaar een batig saldo oplevert, wordt dit onder de aangesloten gemeenten verdeeld in verhouding tot het aantal inwoners van iedere gemeente per 1 Januari van het betrokken dienstjaar volgens de ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhage." Opgemerkt zij, dat dekking van een eventueel nadelig saldo geschiedt naar dezelfde maatstaf. 5. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Stichting „Hypo theekfonds" te Eindhoven inzake waar borging tijdige betaling rente en aflos sing van te verstrekken hypothecaire geldleningen voor particuliere woning bouw. 6. Voorstel tot goedkeuring van de begrotingen 1954 en 1955 van de inter gemeentelijke rijwielpadenplan-organisa- tie „Brabant's Gentrum". BIJDRAGE RIJWIELPADENPLAN. Door de intergemeentelijke rijwielpa denplan- organisatie Brabants Centrum te Hilvarenbeek zijn ingezonden de be grotingen voor 1954 en 1955. Onze ge meente is toegetreden tot de ter zake aangegane gemeenschappelijke regeling. Krachtens deze regeling heeft iedere gemeente jaarlijks te betalen een bijdra ge in de kosten. De berekening; daarvan is als volgt De helft van de kosten wordt omge slagen naar het aantal inwoners der ge meente in verhouding tot het aantal in woners der deelnemende gemeenten en de andere helft naar het aantal km rij wielpad, aan te leggen in iedere gemeen te. Volgens de bij de begroting 1954 over gelegde specifieke staat bedraagt het aandeel onzer gemeente voor dit jaar resp. f 22,35 en f 4,45, samen f 26.80, Het aantal kilometers rijwielpad in onze gemeente opgenomen in het plan, be draagt slechts' 2. Aangezien de begroting geen aanleiding geeft tot bemerkingen, stellen B. en W. voor de begroting goed te keuren en het genoemde bedrag ad f 26.80 als bijdrage beschikbaar te stel len. Ook de begroting 1955 geeft aan aan leiding tot bezwaren. Het totale aandeel der gemeente voor dit jaar is opgegeven op f 32,15. 7. Voorstel tot het verlenen van de gevraagde medewerking ingevolge arti kel 72 der Lager Onderwijswet, ten be hoeve van de vervanging van de gas- verwarming in de R.K. Jongensschool te Baardwijk in centrale verwarming. Medewerking ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920. Hef bestuur van de R.K. Bijzon dere Lagere Jongensschool, Baard- wijksestraat, wendt zich bij schrij ven van 5 September 1954 tot de Raad met het verzoek om overeen kom siig de bepalingen van artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920 medewerking te verlenen voor ver andering van inrichting van haar schoolgebouw, en wel vervanging van de bestaande gasverwarmings- inrichting door een centrale ver warmingsinstallatie. De bestaande installatie raakt versleten. Reeds van de aanvang af (1929) heeft men te kampen gehad met moeilijkheden en wel met te rugslaande dampen, uitwaaien der kachels door inslaande wind, enz. Alhoewel nadien nog verschillende verbeteringen werden aangebracht zijn deze toch nimmer afdoende geweest. Het is zelfs meerdere ma len voorgekomen, dat de leerlin gen naar huis moesten worden ge zonden in verband met de bedor ven atmosfeer door verbrandings gassen in de leslokalen. In verband met de voorgenomen uitbreiding van het bestaande schoolgebouw met een leslokaal en een bergruimte, wenst het school bestuur de bestaande verwarmings inrichting tegelijkertijd te doen vervangen door een centrale ver- warmingsinsfallatie. De wnd. inspecteur van het lager onderwijs heeft bij schrijven van 14 October bericht, dat hem uit een ter plaatse ingesteld onderzoek is, gebleken, dat de bestaande instal latie ondeugdelijk moet worden ge acht, zodat hij met de aanleg van een centrale verwarmingsinstalla tie accoord kan gaan. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking te verlenen. 8. Voorstel tot het verlenen van een tegemoetkoming in vervoerkosten voor schoolbezoek ingevolge artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920. 9. Voorstel tot het verstrekken van pen kasgeldlening aan de Stichting Mid delbare Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie te Waalwijk. Kasgeldlening Middelbare Vak school Leder- en Schoenindustrie. Het bestuur van de Middelbare Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie te Waalwijk ver zoekt bij brief van 7 October 1954 haar een kasgeldlening te willen verstrekken van ten ihoogste 65.000 gulden, teneinde daarmede voorlo pig te kunnen financieren de inrich ting van de afdeling leerlooierij, waarvan een uitbreiding thans in aanbouw is. Het gebouw der school is eigendom van het rijk, doch de inventaris is van de Stichting. Het is de bedoeling een vaste lening te sluiten zodra de inventaris geheel zal zijn aangeschaft en de kosten definitief vast staan, zodat de kas geldlening slechts tijdelijk nodig zal zijn. Het bestuur wil de gelden gaarne in gedeelten, naar behoefte, opnemen. In vorige jaren (laatst in 1950) zijn dergelijke kasgeldlenin gen ook reeds verstrekt aan bestu ren van in onze gemeente gevestig de nijverheidsscholen. B. en W. stel len voor aan het verzoek te vol doen. De looptijd is tot einde 1955. De rente ad 1 1/8% per jaar hebben B. en W. daarin gesteld op 't per centage, dat momenteel geldt voor kasgeldleningen met een looptijd van 1 a 1% jaar. 10. Voorstel tot aankoop van grond bij het zwembad. 11. Voorstel tot aankoop van grond ten Noorden van de Winterdijk. 12. Voorstel tot aankoop van grond tussen de Stationsstraat en de Wilhel- minastraat. 13. Voorstel tot verkoop bouwter rein aan de Thorbeckelaan. 14. Voorstel tot verkoop bouwter rein aan de Hugo Verrieststraat. 15. Voorstel tot intrekking raadsbe sluiten van 25 Febr. 1954 en '1 April '54 tot verkoop bouwterrein aan de Thor beckelaan. 16. Voorstel inzake huurverhoging van een gemeentepand. 17. Aanbieding gemeente- en bedrijfs- rekeningen over 1952 en van de rekening 1952 der gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. 18. Voorstel tot het aangaan van een rekeningcourant-overeenkomst met de Ned. IHandel-Maatschappij N.V. voor 1955. Rek.courant Ned. Handel Mij. N.V. voor 1955. De Ned. Handel Mij. heeft be richt, dat zij voor het jaar 1955 be reid is een overeenkomst aan te gaan onder de voorwaarden van 1954. B. en W. hebben een bereke ning doen opmaken van het ver moedelijk voor 1955 benodigde maximum-crediet voor gewone uit gaven, welke berekening 265.000 beloopt. Een maximum crediet van 150.000.op te nemen bij de N. V. Ned. Handel Mij. is voor 1955 naar de mening van B. en W. weer voldoende. Aan de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten is weder gevraagd voor 1955 een crediet van 100.000 in rekening-courant toe te kennen, evenals voor 1954. Het maximum uit te zetten be drag in rekening-courant bij de N. V. Ned. Handel Mij. stellen B. en W. voor weer te bepalen evenals voor 1954, op 1.000.000. Fablo Cojo in diverse kleuren en kwaliteit. Ook Am White en Tricoline. Fil.: M. v. d. Brand-Hens 19. Voorstel inzake beoordeling ont werpregeling grenswijziging van gemeen ten, grenzende aan Waalwijk. Grenswijziging GelderlandNoord-Brabant. Door de „Commissie Grenswijzi ging GelderlandNoord-Brabant" werd de raad toegezonden het ont werp ener regeling tot wijziging van de grens tussen de provincies Gelderland en Noord-Brabant, met verzoek, hierover vóór 13 Novem ber 1954 schriftelijk zijn gevoelen te doen kennen. Blijkens de overgelegde schets blijft de grens der gemeente "Waal wijk ongewijzigd en bestaat het be lang bij deze grenswijziging voor de gemeente Waalwijk slechts daarin, dat het gedeelte van de gemeente Eethen, gelegen ten Zuiden van de Bergse Maas (Doeveren, enz.) bij de gemeente Heujsden wordt ge voegd. B. en W. stellen daarom voor te betichten dat de toegezonden ont- werp-regeling geen aanleiding geeft tot opmerkingen. 20. Wijziging 'begroting 1954. ALLE ACCOORDEN OVER DUITSLAND IN PARIJS ONDERTEKEND. Om half twaalf Zaterdagmorgen moesten de laatste economische ge schilpunten tussen Frankrijk en Duitsland nog in een persoonlijk gesprek tussen de Duitse bondskan selier, dr Adenauer, en de Franse minister-president, Mendès-France, uit de weg geruimd worden. Vier uur later was niet alleen over het Saar-probleem volledige overeen stemming bereikt, maar konden ook de protocollen en verklaringen, die de vorige week op de conferentie van de twee, de vier, de negen en de veertien mogendheden zijn op gesteld, door de ministers van deze landen worden ondertekend. De bijna overstelpende diploma tieke oogst van deze onderhande lingen van de laatste dagen omvat: 1) een Frans-Duits accoord over het Saargebied; 2) een protocol betreffende het herstel van de souvereiniteit van de Westduitse bondsrepubliek en de opheffing van het bezettingsstatuut; 3) een protocol betreffende de vorming van een Westeuropese Unie binnen het kader waarvan de Duit se herbewapening zal worden toe gestaan en gecontroleerd; 4) een protocol, waarin Duits- lands toetreding tot de Atlantische Unie wordt geregeld. De tarieven van de Spoorwegen gaan voorlopig niet omhoog. Het verzoek van de Nederlandse Spoor wegen aan de minister van Verkeer en Waterstaat om toestemming tot het verhogen van de tarieven voor het vracht- en reizigersverkeer is afgewezen. Het werd Vrijdag be handeld in de Raad voor Économi sche Aangelegenheden van de Mi nisterraad (de REA). HONDERDEN VIETNAMEZEN OP VLUCHT VERDRONKEN. Het drama van de evacuatie van katholieke Vietnamezen naar het Zuiden, dreigt een catastrofe te wor den nu de Vietminh de wegen over land naar 'Haiphong heeft afgeslo ten en duizenden vluchtelingen in merendeels niet zeewaardige boot jes pogen het Zuiden of de Franse schepen, die op de rede van Hai phong voor anker liggen, te berei ken. Honderden Vietnamezen zijn bij deze pogingen reeds verdronken. PAUS BEPAALT: 31 MEI FEEST DAG VAN MAKIA-KONINGIX. Aan de vooravond van de grote plechtigheid der kroning van Maria tot Koningin van Hemel en Aarde, die op 1 November aanstaande zal geschieden, heeft Paus Pius XII door middel van een encycliek de bijzondere feestdag van Maria Ko ningin ingesteld. Voortaan zal dit feest gevierd worden op 31 Mei. De encycliek begint met de woorden „Ad coeli Reginam". SIGAREN WORDEN IETS DUURDER. Binnenkort zullen de sigaren in verschillende prijsklassen iets duur der worden. De prijsstijging zal ge middeld 2V2 percent bedragen. Ze is mede een gevolg van de nieuwe 6 percents loonsverhoging. Omdat de accijnsbanderolles slechts in af geronde centen beschikbaar zijn, zullen sommige grote sigaren met één cent in prijs worden verhoogd. Andere sigaren daarentegen blijven in prijs gelijk. Hetzelfde geldt voor de senoritas, die slechts ten dele een halve cent duurder worden. Op initiatief van Nationaal Kath. Thuisfront zal op Zaterdag 13 No vember in de Walburgiskerk te Arnhem een plachtige Mis van Re quiem worden opgedragen voor de gesneuvelden en overleden militai ren. De heilige Mis is met militair eer betoon en wordt bijgewoond door tal van geestelijke, civiele en mili taire autoriteiten. De Hoofdvloot- aalmoezenier Mgr J. de Sain zal de plechtige H. Mis opdragen. De ouders, de echtgenoten en fa milieleden van de oorlogs- en actie slachtoffers zijn door Nat. Katholiek Thuisfront uitgenodigd. Indien er familieleden zijn waarvan de adres sen niet bekend zijn bij Nationaal Kath. Thuisfront, kunnen toegangs kaarten worden aangevraagd aan Postbus 4 Den Haag. De kerk van de heilige Walburgis te Arnhem is uitgekozen omdat deze oorlogskerk tien jaar geleden bij de parachutisten-aanval het mid delpunt van oorlogshandelingen is geweest. De kerk zelf heeft nog enige tijd als lazaret voor gewonde militairen gediend. MOSKOU STELT WEER CONFERENTIE VOOR. Rusland heeft de Westerse Drie in een nota opnieuw voorgesteld 'n vier-mogendhedenconferentie te houden over Duitsland. Tevens zou de Sovjet-regering willen, dat de Grote Vier een Europese conferen tie bijeenroepen voor het uitwer ken van een systeem van collectie ve veiligheid. In de nota stelt Rusland voor vrije verkiezingen in heel Duitsland te houden, het land te herenigen en de bezettingstroepen terug te trek ken. De dames en heren die de Lum ber-Sale mee hebben doen gewor den, hebben Zaterdagavond af scheid genomen van deze gebeurte nis die, zoals de voorzitter Mr J. Hoek zei, niet alleen naar buiten, maar ook naar binnen, ook voor de medewerkenden zelf een succes is geworden. De heer Bergmans, de financiële expert van de organisatie, kon al cijfers, zij het slechts globale, mee delen en hieruit bleek dat dit bij zondere liefdadigheidsevenement voor de charitatieve verenigingen minstens f 4000.heeft opgebracht, een resultaat waarover de organi satoren en de verenigingen niet on tevreden zullen zijn. We hebben dit vroege moment voor de slotbijeenkomst gekozen, zei Mr Hoek, omdat we allemaal nog in de Lumbersale-stemming zijn, maar ook omdat we zo gauw mogelijk een punt willen zetten achter deze organisatie, die veel van onze tijd en werkzaamheden heeft gevergd. Hij dankte alle comité-leden voor de prettige samenwerking; vanaf 't begin had men in een goede geest samengewerkt. Heel speciaal dank te hij het Comité In- en Verkoop, dat het meeste werk had verzet en dat dit evenement z'n naam had gegeven. De andere comité's had den nooit met dit succes kunnen werken wanneer dit comité dit ori ginele en nieuwe idee niet tot rea liteit had gebracht. Maar ook de andere comité's dankte hij niet minder. We kunnen de Lumber-Sale slui ten met de idee dat alles goed is ge weest en dat het in een zodanige sfeer is verlopen dat we kunnen zeggen: 't is een succes geweest, niet alleen naar buiten, maar ook intern, ook voor ons. Mevrouw v. Loon dankte namens het Vrouwengilde en de St. Elisa- bethsverenigingen vooral de heren die hen_zo geweldig hadden ge steund. En de heer Dingemans voel de zich gedwongen de voorzitter eens speciaal te danken; deze had, toen hij, de heer Dingemans, om ge zondheidsredenen het voorzitter schap moest neerleggen, spontaan zijn taak overgenomen. De organi satie was zeer groot en had zeer veel aandacht en zorg van Mr Hoek vereist. Als voorzitter van de St. Vincen- tiusvereniging van Waalwijk dank te hij namens de verenigingen, ten bate waarvan de Lumber-Sale werd georganiseerd, allen die met de le den van deze verenigingen hadden meegewerkt om het gestelde doel te bereiken. Tenslotte was het woord aan de heer Bergmans, die een overzicht gaf van inkomsten en uitgaven, 'n overzicht dat globaal moest zijn, omdat nog niet alles definitief was geregeld, maar waaruit toch kwam vast te staan dat de opbrengst van de Lumber-Sale minstens vierdui zend gulden was. Een resultaat waarmee alle aanwezigen hun te vredenheid betuigden, hetgeen tot uiting kwam in een prettige stem ming, die na afloop van het officiële gedeelte nog enige tijd in de ach terzaal van Hotel Verwiel, onder de ex-lumber-salers heerste. A.s. Dinsdagavond 26 October des avonds om 8 uur zal in de zaal van Th. Elshout voor de Middenstandsvereniging afdeling Drunen-Ëlshout Mr. Dr. 'N. H. L. van den Heuvel een spreekbeurt ko men houden. Mr. van den Heuvel zal een nabeschouwing houden over de par lementaire behandeling van de Midden standsnota. Met Mr Dr van den Heuvel krijgt de afdeling Drunen een van de prominente figuren uit de Middenstands organisatie op bezoek. Mr van den Heu vel is lid der Tweede Kamer, alsmede lid der Kamerfractie van de KVP. Vele middenstanders zullen de gelegenheid op een der grootste voormannen van hun organisatie te kunnen beluisteren met beide handen aangrijpen. Tevens zal op deze avond een Dr van Beurdenclub worden opgericht, terwijl ook een bestuursverkiezing zal worden gehouden. ALGEMENE VERGADERING TUINBOUWVERENIGING. De Tuinbouwvereniging Drunen-Els- hout hield Vrijdagavond een algemene ledenvergadering in café Doomerik. Na de opening en notulen was aan de orde: Bespreking wedstrijd! bedrijfsver- zcrging. Besloten werd na een korte be spreking, om dit punt aan te 'houden tot het voorjaar. Hierna werd het winterprogramma be sproken, waarbij werd 'besloten om deze winter een cursus te geven voor sorteren eri verpakken. Deze cursus, waarvoor veel belangstelling bestond, werd' door de directeur der veiling warm aanbevo len. Verder werd besloten een tweetal praatavonden te houden, waarvan een over het teeltplan en een over de teelt van bonen. De heer Vinkenvleugel, hoofd-assis- tent van de Rijkstuinbouwconsulent hield hierna een spreekbeurt over het Borg stellingsfonds voor de land- en tuinbouw. Het woord werd verder nog gevoerd door de directeur der veiling; De Langr straat, die voor de toekomst enkele nieuwe regelingen aankondigde op de veiling, o.a. over het veilen zelf en over de 'emballage. De voorzitter van de Veiling de heer den Hollander, onderstreepte de woorden van de voorgaande spreker. De geestelijk adviseur Deken Rooij- ackers, sprak nog een algemeen opwek kend' woord. JIU-JITSU-AVOND. Zaterdagavond gaven de Judoclubs uit Waalwijk, Tilburg, Oisterwijk en Den Bosch in de zaal van Th. Elshout Jiu- Jitsu-demonstraties, terwijl tevens wed strijden werden gehouden. De belang stelling voor deze avond was zeer groot. Na de demonstraties van. de Judo- sport volgde een spannende wedstrijd, waarbij Tilburg de winnaar werd van 'n fraaie beker. Individuele winnaar werd de heer v. d. Wetering uit Tilburg. Tot slot werden ook nog gevechtsde monstraties gehouden. 'De leiding was in handen van de heer van Uden, directeur der Sportschool te Tilburg. Bij voldoende belangstelling zal men in Drunen ook tot vorming van een Judo-club overgaan. Zij die zich hier voor op willen geven kunnen dit doen bij de heer L. de 'Gouw, Grotestr. alhier. FILMAVOND. Voor de onspanningsvereniging der N.V. Lips wordt Woensdagavond in de kleine Cantine der N.V. een filmavond gegeven. De heer Dixhoorn zal de film draaien Circus Cavalcade, Met het cir cus door Afrika's Wildernis. ALGEMENE OEFENING BESCHERMING BURGER BEVOLKING. A.s. Zaterdag zal in onze gemeente een grote oefening in algemeen verband worden gehouden door de B.B. Aan deze oefening nemen alle onderdelen der BB zoals Brandweer, EHBO, redders- en op- ru-mingsploegen deel. Het begin en het einde der oefening wordt aangekondigd met de brandweersirene. De aanvang der oefening is drie uur. De leiding van deze oefening berust bij het waarnemend hoofd der BB te Drunen de heer H. Portier. Drunen is de eerste gemeente die een dergelijke oefening in algemeen verband organiseerd. EERSTE TONEELAVOND IN HET DORPSHUIS. Zaterdagavond werd in bet Dorpshuis de eerste toneelavond gegeven. De to neelclub der KAB ONA voerde er ten bate van de restauratie van het Dorps huis het reeds eerder met veel succes opgevoerde toneelspel „Ik heb gezon digd op. In het voorwoord op het pro grammablad spreekt de heer Koeman, directeur der Stichting Kinderdorp, en de secretaris der adviescommissie voor de noodkerk, er zijn vreugde over uit, dat de toneelclub ONA het batig saldo wil bestemmen voor de restauratie der nood kerk, een aanbod dat de Stichting gaar ne aanvaard en dat naar hij hoopt door meerderen zal worden gevolgd. De zaal was netjes opgeknapt, de ver lichting is prima en het grote toneel biedt vele mogelijkheden. De avond werd geopend door de heer A. Brok, die allen een hartelijk welkom toeriep en het een eer vond om als eerste in deze zaal te mogen optreden. Het spel werd evenals de vorige ke ren zeer goed gebracht en men oogstte een hartelijk en dankbaar applaus. Naar men ons mededeelde zal deze toneelgroep met Kerstmis weer optreden en dan met een blijspel. Wij kunnen dit toejuichen en wij willen iedereen aan raden eens naar deze groep te gaan zien. Tijdens de pauze sprak de E.A. heer Burgemeester Snels, als voorzitter der Stichting Kinderdorp. Burgemeester Snels bracht dank aan het Kerkbestuur, dat zij deze zaal hebben willen afstaan aan de Stichting Kinderdorp, waardoor aan de behoefte van een goede toneel- en con certzaal in de toekomst kan worden vol daan. Weliswaar zijn aan deze zaal nog slechts de hoogstnodige reparaties ge schied, maar deze zaal zal voor de toe komst als maatstaf kunnen dienen voor de behoefte die er is en de eisen welke men stelt. Spreker roemde de sympha- tieke geste van de toneelclub ONA, om het batig saldo van deze avond te be stemmen voor de inrichting van het Dorpshuis en sprak de hoop uit dat voor

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5