W5AIWÏK H00GENB0SCH KAATSHEUVEL IS VLOEIKOPEN It, KORFBAL. HANDBAL DUIVENSPORT IN WASPIK 7 DE ECHO VAN HET ZWIDEN VAN MAANDAG 25 OCTOBER 1954 7 .ftKnram 10-JARIGE BEVRIJDING. SCHOENEN maand *ncuvtdcut Pc/toenen WAALWIJK - MARKT 2 TEL. 2817 gevonden en verloren. |o V V O EEN BRiE-DAAGSE BAZAR de stand op 32, terwijl in de 25e minuut aanvoerder v. Gorcum de stand gelijk maakt. Achttien minu ten voor het einde laat de scheids rechter op verzoek van Uno Ani mo de wedstrijd staken vanwege de regen onder protest van DVC. VLIJMEN. ONS VIOS 1—VLIJM. BOYS 1 0-1. Zondag speelde Vlijm. Boys 1 'n uitwedstrijd tegen Ons Vios in Til burg', een der sterkste elftallen van de afdeling. Vlijmen speelde met twee invallers, voor de rechtsbui ten en de rechtsbinnen. De inval lers, P. v. d. Heijden en Heesheen voldeden zeer goed Vanaf de af trap pakten de Boys flink aan, maar Ons Vios wist deze aanvallen te doorstaan en zette enkele 'tegen aanvallen op. Ook de verdediging van de Boys wist stand te houden. Toen ieder al dacht dat de rust met gelijke stand zou ingaan, kwam er een goede aanval van de Boys en H. van Overdijk benutte de kans en schoot hard in, 10. Ons Vios pakte hierna flink aan, maar de Boys wisten de aanvallen te weer staan en de riist kwam met 10. Na de rust weer een gelijkop- gaande strijd. Enkele goede scho len van v. d. Griendt en Maas die nen nog vermelding. Zeven minu ten voor het einde kwam een stort bui en de wedstrijd werd door de scheidsrechter gestaakt wegens de slechte toestand van het terrin. De Boys werkten zich weer en kele plaatsen omhoog' en behoren nu tot de leiders. VLIJMEN. Ondanks het slechte weer was er Zondag in Vlijmen grote belang stelling voor de korfbalwedstrij den. De junioren Never Down 3 moesten de strijd aanbinden tegen TOG uit 's-Bosch. Het was een lust de Vlijmense junioren te zien spe len. Voor TDG was het slechts ver dedigen en de wedstrijd werd op een helft van het terrein afge speeld. Never Down 3 slaagde er in zes maal raak te gooien. TOG was niet in staat de eer te redden; eindstand 60. Dit was de vierde achtereenvolgende overwinning. Never Down 2 speelde even eens thuis 'tegen TOG en al was op papier TOG de sterkste, Vlijmen speelde zo enthousiast, dat TOG overrompeld werd. Er werd snel gespeeld en het samenspel van Vlijmen was zeer goed. Met de rust had Vlijmen met 20 de leiding. Laat dat niet aan het toe val over!Zèg, welk merk U wilt. Vraag het merk, dat bijna alle zelfrollers kiezen: het 3 x betere Mascotte-vloei G Geeft Uw winkelier U an dere shag dan die waarnaar U vraagt? Nee natuurlijk - U vraagt immers naar Uw merk Doe dat ook bij 't vloei. Na de rust raakte TOG iets beter ingespeeld, maar wist niet raak te gooien. Ook Vlijmen wist haar voorsprong niet meer te vergro ten en de eindstand was 20 voor Never Down 2, dat hiermede haar eerste overwinning behaalde. DEUTEBEN-NEVEB DOWN 1 3-1. Never Down 1 kon het in Deu- teren niet bolwerken, maar speelde toch verdienstelijk en wist de eer te redden. Men raakt steeds beter ingespeeld en kan in de komende wedstrijden nog wel eens voor een verrassing' zorgen. WSC 1—LONGA 3—0 Buststand 20 Zondag j.l. speelde WSC tegen Longa uit Tilburg. Na de weder zijdse begroeting, die bij het begin van een handbalwedstrijd gebrui kelijk is, werd het spel begonnen. De Longa-dames die met 8 speel sters in het veld traden, konden met geen mogelijkheid tegen WSC op. Steeds was WSC in de aanval, zo dat de Longa-keepster menig schot te verwerken heeft gehad. Reeds na enkele minuten kreeg deze het na kijken, toen Lies Ketelaars een pri ma aangespeelde bal keihard in schoot; 10. Het tweede doelpunt liet ook niet lang op zich wachten. Hiervoor zorgde Jo Pulles die een heel kleine kans had, doch deze niet onbenut liet; 20. Met deze stand ging de rust in. Welgemoed werd met de tweede helft begonnen. Hierin nam Riet Bergmans nog een doelpunt voor haar rekening. De verdediging, die steeds op haar hoede was, heeft de enkele aanvallen van Longa vlug genoeg afgeslagen en de bal naar veiliger oorden geplaatst. Volgende week speelt WSC tegen EM.BE.E, in Bre da. W.S.C. 2—Be Fair 0—2 Ruststand 0—1 Het tweede elftal van WSC heeft niet zo gelukkig mogen zijn. Alhoe wel er door deze dames behoorlijk gespeeld werd, is het niet tot doel punten kunnen komen. In de voorhoede was het vooral Thea v. Delft die goed werk lever de. Veelal door niet goed plaatsen -en te weinig samenspelen is deze wedstrijd verloren, i Volgende week speelt WSC 2 te gen Sportief in Breda. Hopenlijk hebben ze dan meer succes. VLIJMEN. Op 3 October werd door verschil lende leden van de Postduivenver eniging „de Zwaluw" te Vlijmen deelgenomen aan de laatste vlucht van het seizoen, Parkestone (Enge land), georganiseerd door Breda en omstreken. Aan deze nationale vlucht namen 4093 duiven deel. De successen waren voor Vlijmen als volgt: Jan Kuijs 76, 326; J. v. d. Dongen 82, 889; D. Stupers 160; M. Nicols 639, 887; J. v. Engelen 760; J. Kiviets 938. HERDENKING Aanbieding geschenk gemeente. A.s. Zaterdag zal het 10 jaar ge leden zijn dat Waalwijk werd be vrijd. Bij die gelegenheid zal in de namiddag om half drie ten gemeen- tehuize een plechtige bijeenkomst worden gehouden, waarbij burge meester Teijssen een herdenkings rede zal uitspreken. Dan zal ook door de voorzitter van Waalwijks Belang het geschenk der gemeente naren, n.l. een bronzen buste van H.M. Koningin Juliana van Theo v. Delft, aan 't gemeentebestuur wor den aangeboden als herinnering aan de Stadsfeesten en de SLEM 1953. Hierbij zullen tegenwoordig zijn B. en W., de gemeenteraad, 't bestuur van Waalwijks Belang, het hoofd comité der Stadsfeesten, het dage lijks en hoofdbestuur van de SLEM. Een muzikale wandeling door de gemeente, met als slot het Wilhel mus voor het bordes van het Stad huis, zal de omlijsting vormen. ZELDZAAM JUBILEUM. Mej. Jans Jonkers herdacht Za terdag j.l. het feit dat zij reeds 35 jaar werkzaam is bij de N.V. Stoom- schoenenfabriek A. H. v. Schijndel te Waalwijk als perforeerster. Voor deze gelegenheid werd om 12 uur het werk gestaakt om de jubilaresse in de afdeling Stikkerij geluk te wensen met dit jubileum. Omringd door de meisjes van de ze afdeling en een deel van Y per soneel van de andere afdelingen, werd Mej. Jonkers door de Direc teur, de heer C. W. Pullens, harte lijk gelukgewenst onder dankzeg ging voor de al deze jaren verrich te trouwe diensten, terwijl hij de hoop uitsprak dat zij nog vele jaren in 't bedrijf werkzaam zou mogen zijn. Hij bood haar een gesloten couvert aan en een extra bloem stuk als waardering voor haar trouw en ijver. Daarna nam de heer P. v. Schijn del nog even het woord als oud directeur van het bedrijf om de ju bilaresse speciaal persoonlijk te fe liciteren onder aanbieding van een doos bonbons. Namens het personeel werden vervolgens de gelukwensen aange boden door de heer A. Mahieu, pro curatiehouder der N.V., die even memoreerde dat door dit jubileum er weliswaar geen nieuw lid was opgenomen in de grote kring van jubilarissen, die dit bedrijf reeds telt, omdat zij reeds daartoe be hoorde sedert haar zilveren jubi leum, doch dat dit 35-jarig dienst verband van een meisje wel reden had om bijzonder gevierd te wor den. Voor de prettige geest en de goede samenwerking onder elkaar was het hem aangenaam uit de bij dragen van het gehele personeel 'n mooie schemerlamp te kunnen aan bieden. Als chef van de afdeling Stikkerij prees de heer J. v. d. Griendt nog eens extra Mej. Jonkers voor haar werk en haar goede zorgen, dankte haar voor de goede samenwerking met de andere meisjes en feliciteer de haar nog apart namens deze af deling en hem persoonlijk onder aanbieding van een armband-harlo- ge, terwijl het jongste meisje, A. v. d. Heuvel, haar een bloemen- ruiker overhandigde. Getroffen door deze verrassingen en spontane gelukwensen dankte Mej. Jonkers daarna de Directie en het personeel voor dit alles en hoop te gaarne nog lange jaren haar bes te krachten te zullen kunnen blij ven geven. OCTOBER maand „DE POSTDUIF" GAAT TWEE JUBILARISSEN HULDIGEN. De jaarvergadering van „de Post duif" op a.s. Zaterdag 30 October, zal een feestelijk karakter dragen. Het aanvangsuur is reeds op half 8 gesteld om een flink stuk tijd vrij te maken voor het huldigen van de 25-jarige jubilarissen, de heren Ma- ri Leijtens en Jan Verhagen. Iedereen die iets van de' Waal- wijkse duivensport afweet, weet ook dat Jan en Mari daarin de on misbare steunpunten zijn. Zij heb ben dan ook met opoffering van vele honderden vrije uren in dienst gestaan van de mooie duivensport en alle liefhebbers ten zeerste aan zich verplicht. Het zal hun Zater dag dan ook niet aan belangstelling ontbreken. Ook de dames van de jubilarissen zijn op de vergadering uitgenodigd, want zij immers hebben hun man nen toch heel wat lieve uurtjes moe ten missen en dat alles ten genoege van de Waalwijkse duivenliefheb- bers. Het bestuur gelooft dan ook dat het de tolk is van geheel duivenmin- nend Waalwijk, wanneer het U reeds vanaf deze plaats hartelijk dank zegt voor alles wat jullie in 't belang van deze mooie sport hebt gedaan en de hoop uitspreekt nog vele jaren van Uw gewaardeerde krachten te mogen profiteren. VLAM IN DE PAN. Zaterdagmiddag' brak er een be gin van brand uit in de patates- frites-zaak van de heer M. v. H. in de St. Antoniusparochie, toen een pan, waarin vet lag te smelten, al te heet werd, met het gevolg dat het vet ging branden. Door kordaat optreden van de heer v. H. werd het gevaar spoedig bezworen; niet temin moest de brandweer er toch aan te pas komen om de in brand geraakte zoldering te blussen, wat heel spoedig gebeurd was. De schade was niet zo groot dat men er 's avonds geen pa'tates-frites kon eten jt. Gevonden Bruin lederen hand schoen; vulpen; 1 paar glacé hand schoenen kinderspaarbankboekje ipiet zegels; bruin wollen shawl. .1 Verloren oude damesfiets; twee huissleutels aan ketting; tennis schoen; schakelarmband van Ame rikaans goud; twee muntbiljetten; bruin loden jongensjasje; zilveren broche met steen; rood kinderjas- je; zilveren broche (.model vogel met medaille); lichtbruine heren- portemonnaie met inhoud; boekje met ziekenzegels; trubenijs kraag je; step; loonzakje met inhoud. AGENDA. Woensdag 8 uur: repetitie Dames- c, koor „Oefening en Vermaak" in j Hotel Verwiel. Zondag 12 uur: repetitie Mannen koor in „De Twee Kolommen". ,14. t k i i BEVRIJDINGSFEESTEN. In de vergadering van het Oranje- Comité, Vrijdagavond gehouden, werd het definitieve programma van de Be vrijdingsfeesten vastgesteld. Nu is het wachten op de medewerking van het weer envan de burgerij. Geen enkel feest kan slagen, lezen we in een proclamatie welke het Oranje- Ccmité van Tilburg tot de bevolking richt in verband met de bevrijdingsfees ten daar, als het publiek niet intens mee leeft. Wat voor Tilburg geldt, geldt ook voor Kaatsheuvel. Daarom vragen wij, de burgerij, zich geheel aan de feestviering van Kaats heuvel te geven met dezelfde spontani teit, als waarmede we eens onze defini tieve bevrijding in alle wijken en buur ten gevierd hebben. Viert opnieuw in vrolijkheid en gepaste uitgelatenheid feest en laat zien, dat ge het waardeert, dat er weer mensen bereid gevonden zijn, om U een feest te bereiden. Van vele zijden is er spontane mede werking, doch er zijn er daarnaast nog velen, die afwachten wat er komen gaat en dan mogelijk moeten erkennen, dat ze in gebreke gebleven zijn. Doch daarmede is niets op te bouwen en wordt verder initiatief niet gesteund. En als we op de medewerking wijzen, die het comité on dervindt, dan is dat op de allereerste plaats het Gemeentebestuur, dat in alles wat de plannen die gemaakt zijn betreft zijn volle goedkeuring en steun laat blij ken, wat geconstateerd zal worden, als de (Bevrijdingsfeesten eenmaal daar zijn. Even waarderend staat de geestelijke overheid tegenover de plannen, die ont worpen zijn, door voorzover het pro gramma op hun terrein komt spontaan hun diensten beschikbaar te stellen en de gelegenheid te bieden het programma doorgang te doen vinden. Verschillende wijken roeren zich da nig om te komen tot een grandioze straatversiering. De tijd is kort, doch met zoveel te meer energie wordt de zaak aangepakt. Hier zal weer geldén, wat we boven reeds schreven, van wie afwachten en niets doen, te laat zullen ze constateren, dat zij in gebreke bleven. En het meest fatale is dan, dat de ge hele gemeenschap dat zal kunnen con stateren. Daarom, versiert en verlicht al len uw huizen, desnoods met een enkel gordijntje van Oranje-crêpe papier en VLAGT!! Tooit uw huizen met de driekleur en siert uw ramen met oranje, staat er met grote letters op de Oranje-affiches, die het programma bekend maken. Wij ste ken onze vlag uit op Vrijdag 29 Octo ber namiddag om half drie, het moment van onze bevrijding op 29 October 1944. De vier klokken van onze toren zullen op dat moment hun sonore galmen laten horen en juist op dat ogenblik verwach ten we de driekleur uit alle huizen te zien wapperen, 't Is een kleine moeite die we er voor over moeten hébben. Zij die voor 10 jaren gevallen zijn, hebben er meer voor over gehad. Het volledige programma luidt Vrijdag 29 October 6.30 uur voorm., H.H. Missen in alle parochiekerken tot zielerust van de Kaatsheuvelse Oorlogs slachtoffers. 2.30 uur nam. De kerkklokken begin nen te luiden; wij steken de vlaggen uit. Zaterdag 30 October 9 uur voorm. Plechtige H. H. Missen van Dankbaar heid in alle parochiekerken. 10.30 uur voorm. Zang-aubade door de Schooljeugd en de Zangver. Bel Can to voor de Bevrijdingszuil op de Markt met medewerking van de Kon. Erk. Har monie Apollo. 1. Gelukkig is het land; 2. Brabants Volkslied, were di, 3. Laudate Dominum; 4. Quod Libet. Toespraak door de Weledelachtbare Heer Burgemeester Mr R. J. Th. van der Heyden. 5. Wilhelmus. Na afloop tractatie der Schoolkinderen aan de diverse scholen. 2 uur nam. Opstellen en beoordeling van de deelnemers aan de Kinderoptocht op de speelplaats van de St. Jansschool, waarna rondtocht met begeleiding van de Drumband van het Kon. Muz. Gez. Euphonia doorDr van Beurdenstraat, Hoofdstraat tot Missiehuis St. Antonius, terug Hoofdstraat, Peperstraat, Gasthuis straat, Leo-straat, Mgr. Volkerstraat, Hoofdstraat, Peperstraat, Markt, waar na afloop de beoordeling plaats vindt var. de deelnemende Jeugddrumbands. 5.30 uur nam. Sportdemonstratie op 't plancher op de Markt door de R.K. Gymnastiekver. K.G.V. en de Sport- groep van de R.K. Jonge Boeren en Boe- rinnenbond. De deelnemers worden aan de R.K. Gildenbond; en het Patronaat afgehaald door Euphonia s Drumband. 7.30 uur nam. Opstellen voor de grote lichtstoet op de Markt. Behalve de drie muziekcorpsen Eu phonia, Apollo en St. Jan, mogen hier aan alle verenigingen met hun vereni gingsbanier of met een transparant of ander verlicht embleem deelnemen. Het Oranje-comité zorgt voor fakkels. Te volgen route: Markt, Gasthuis straat, v. Heeswijkstraat, St. Josephstr., Wilhelminaplein, Dr Ariënsplein, Mgr. Völkerstraat, Hoofdstraat, Missiehuis, Hoofdstraat, Peperstraat, Markt. Na afloop Militaire taptoe op het plankier voor de 'Bevrijdingszuil omge ven door brandende fakkels en verlucht door Bengaals vuurwerk. 9 uur nam.12 uur nam. Vergunning voor muziek en dans in de verschillende café s en amusementsgelegenheden. •Zondag 31 October 7 uur nam.12 uur nam. Vergunning tot muziek en dans zoals op Zaterdagavond. Prachtig verzorgde Winkeletalages!!! Feëriek versierde en verlichte straten, pleinen en huizen. Siert uw huizen met de driekleur, tooit uw ramen met Oranje!!! Wie iets van organisatie weet, zal wel begrijpen, dat het Oranje-comité niet zonder reden bij herhaling om financiële steun gevraagd heeft. Zoals we in ons laatste nummer opmerkten, liep het de laatste week geen storm meer, nu ook de wijkversieringen een offer vragen. Het comité rekent er echter op, dat de laatste week nog met klinkende bewijzen zal komen, waaruit valt te concluderen dat het initiatief door het O.C. genomen op prijs wordt gesteld. Het eindbedrag was vorige week f 451 Figaro steunt met woord, maar ook in daad f 3 De Fa. Schalken-van Vugt liet haar accoord blijken met de inhoud van de circulaire van de Bond van R.K. Schoen fabrikanten in K'heuvel f 10 Als steeds van de medewerkende Fa. V. f 25 Die zijn er echter nog meer!! f Totaal f f 489 F akkeldragers. Wij herhalen onze oproep om fakkeldragers. Het comité heeft 220 fakkels voor de lichtstoet aange kocht. Hiervoor moet het comité ook de beschikking hebben over 220 fakkeldragers. Het heeft hiervoor een beroep gedaan op de georgani seerde jeugdverenigingen: de KAJ, de KJMV, de RKJB, de sportver enigingen DESK en Hockey DES, de R.K, Gymnastiekveren. KGV, enz. De fakkeldragers werken in ver enigingsverband. Elke harmonie krijgt een escorte van 26 fakkeldra gers. Daartussen komen groepen met of zonder eigen licht-emblemen, vaandel-, vlaggen- en lampiondra gers De naam van uw vereniging in een transparant mag hierbij gerust uw reclame zijn. Werkt mee, en ge zult voldoening van uw werk heb ben. Ontwikkelings- en Ontspannings avond K.A.B. Enorme belangstelling voor deze eerste K.A.B.-avond! Het K.A.B.-bestuur mag trots gaan op het grote succes van de eer ste Ontwikkelings- en Ontspannings avond, waarmee Zaterdag 23 Octo ber het Winterprogramtaa geopend werd. Een spreker als Pater Adam en een Toneeluitvoering onder re gie van de heer v. d. Hoven met 'n klaterend blijspel als „Zand en Klei zijn ongetwijfeld goede trek- pleisters geweest voor deze Zater dagavond, vooral als daarbij kan worden aangekondigd dat de toe gang gratis is. Enfin, hoe het ook zij, het is voor de K.A.B. een suc ces-avond geweest, tevens een pro- paganda-avond, die zijn doel niet gemist heeft. Tot in de uiterste hoeken was de grote Gildenbondszaal gevuld toen de heer J. Beerens om half acht in zijn openingswoord zijn grote vol doening uitsprak voor deze enorme belangstelling, die hij hoopte ook op de volgende ontwikkelingsavonden te mogen constateren. Pater Adam betrok hij vanzelfsprekend in zijn welkomstgroet, waarna hij deze graag gehoorde redenaar het woord gaf In een vloeiende, spontane re- de sprak Pater Adam o.m. over hei Bisschoppelijk Mandement, waaruit hij de conclusie voor de toehoorders trok, geen papieren, doch actief werkende K.A.B.-leden te zijn, die het geloof en de katholieke gedach ten mee uitdragen naar buiten, om zich te weer te stellen tegen de on- kerkelijkheid en geloofsvervlakking, om te trachten zoveel mogelijk le den voor de K.A.B. te winnen door een voorbeeld te zijn in fabriek en werkplaats en de neven-arbeider, die in het N.V.V. mocht georgani seerd zijn, te overtuigen van zijn verkeerde handelwijze, die in strijd is met de richtlijnen in het Mande ment aangegeven. Een uur lang hield de spreker zijn toehoorders geboeid in de ban van zijn overtui gend woord. Het dankwoord door de voorzitter aan spreker gebracht en zijn uitno diging Pater Adam nog meer in de Gildenbond te mogen horen, wer den met een waarderend applaus begroet. Dan kreeg de K.A.B.-toneelgroep „.Kunst naar Kracht" gelegenheid opnieuw zijn kunnen te laten zien en horen. „Zand en Klei" is een der bril- lantste blijspelen van de bekende humoristische toneelschrijver Henri 't Sas. Het is een -spel van de dolste zotternij, geschreven in een sappig Vlaams, maar van het begin tot 't eind, ondanks zijn dwaasheid en gijn, beschaafd en mooi. Regisseur J. v. d. Hoven uit Waalwijk heeft zijn meesterschap weer opnieuw ge toond in de opvoering van dit werk, dat drie uren een volgepakte zaal heeft doen bulderen van 't lachen en een avond bezorgd heeft die be slist bij allen nog lang in aangena me herinnering zal blijven. De decors van v. Erve uit Goirle waren schitterend, de grime liet niets te wensen over. Ook de Zondagavond was... een. succesavond voor de volle 100%, waarvan het resultaat voor de volle waarde terug mag worden gewezen op de eminente leider die „Kunst en Kracht" tot deze hoogte heeft weten op te voeren. Agenda. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-Theater „De Grote Caruso"; toegang alle leef tijden. Donderdag 7.30 uur n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto; 8.30 uur n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. De deerlijk gehavende Ned. Hervormde Kerk te Waspik. De steigers echter getuigen van het streven naar herstel dat aller steun verdient. ring en de Ned. Herv. Gemeente zal wel eens met de handen in 't haar hebben gezeten. Men is echter alle mogelijke moeilijkheden te boven gekomen en geruime 'tijd is men nu al bezig met het herstel, dat door diverse instanties wordt gefinan cierd, maar dat voor een groot ge deelte toch nog op de Gemeente drukt. Uit de Waspikse bevolking heeft zich echter spontaan een comité geformeerd, dat op zich heeft ge nomen voor de centrale verwar ming te zorgen. Als men bedenkt dat hiermee 10.000.gemoeid zijn, dan weet men dat de taak van dit comité niet erg' gemakkelijk is. Maar onder de enthousiaste leiding van de heer A. J. Bouman als voor- We hebben al eens eerder ge schreven over de Nederlands Her vormde Kerk in Waspik, 'n prach tige oude kerk, die steeds de trots was van de gemeente, maar die in 1944 bij de bevrijding veel heeft moeten doorstaan. Granaten heb ben de schoonheid van dit gebouw deerlijk geweld aan gedaan, het dak werd zeer zwaar beschadigd, muren werden vernield en de in vloed van weer en wind heeft de inderhaast provisorisch herstelde kerk nog verder geduwd op de weg naar de vernietiging. Toen kwam de 'tijd dat men aan herstel van dit bouwwerk kon gaan denken; de schade werd opgeno men, de kosten zouden 400.000 gulden bedragen. Dat is niet gé-

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 7