dag VROOM DREESMANN woens prijzen i \;m m BELANGRIJKE AGENDA GEMEENTERAAD LOON OP ZAND 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 2 NOVEMBER 1954 3 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 3 NOVEMBER: 'M s-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND VRIJE DEMOCRATEN TEGEN HET ACCOORD. Deze grote zeer voordelige boodschaptas, in groen, grijs en bruin, is ook geschikt als weekendtas voor onze militairen. Geheel 4 90 met leder afgewerkt Warme jongensskipet, met 2 ritssluitingen, rubber- klep en embleem, *550 in blauw en bruin Dubbele schooletui, van echt varkensleder, met een rijke inhoud, waaronder lange '525 kleurpotloden Kop met schotel, hoog model met blauw Sax deco ratie; een prachtige ACc keukenkop voor O» Fantasie wollen ruiten, keuze uit 10 verschillende dessins, 130 cm. br., C25 per meter Fantasie dameszakdoek, leuke geheel nieuwe dessins, was- en kleurecht 21c Uni keperflanel, in 8 div. kleuren, 70 cm. 1 0 breed, per meter Prima onvermengde java- kapok, grote zak ^60 van 2 kilo Speculaas, ook lekker op de boterham, 250 gr. 33c Zoetzuur, grote liters pot. De augurken zijn duur; neem enkele potten tCc in huis O 3 SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Warme kameelhaar kraag- pantoffels, in mooie ruit- aessins, met gevul- caniseerde zool, *350 maten 36-42 Rhodiashawl, uni fond met Warme gebreide heren- Charmeuse onderjurk, leuke ingeweven dessins, in handschoenen, met dub- met fijne kantgarnering en alle moderne kleuren ^50 bele boord, in een mooi kanten inzet, yjj 50 gerstekorrelpatroon, van alleen in wit prima gemengde wol, in bruin en grijs landse uitzendingen vanaf 1 Janua ri 1955; uitbreiding van de binnen landse programma's tot vijf a zes uur per week in de tweede helft van dat jaar. pit is het voornemen van de Nederlandse Televisie Stich ting, waarvoor zij toestemming heeft gevraagd aan minister Cals. Op diens antwoord wordt nu ge wacht. Het plan van de NTS komt er practisch op neer, dat de zender Lopik het komende jaar dagelijks televisie-uitzendingen geeft. VERBINDING HARDERWIJK EN LELYSTAD. Donderdag' is de verbinding tot stand gebracht tussen de twee de len van de Knardijk ,die in het IJs- selmeer tussen Harderwijk en Lely stad (de toekomstige hoofdstad van de gezamenlijke Zuiderzeepolders), is gebouwd. UITVOER BLOEMBOLLEN BEREIKTE NIEUW RECORD. De uitvoer van bloembollen heeft dit jaar opnieuw een record bereikt. Van de oogst 1954 aan tulpen, hya cinthen en narcissen werd 46.339 ton verscheept voor een bedrag van 127 millioen gulden. In 1953 ging 42.407 ton tulpen, hyacinthen en narcissen over de grenzen voor een totale waarde van 111.462 gulden. De belangrijkste afnemers voor de bolbloemen waren opnieuw de Ver. Staten, Engeland, West-Duits- land, Zweden en Frankrijk. ACHT JAAR WEGENS POGING TOT MOORD. Het gerechtshof te 's-Bosch ver oordeelde de beroeps-chauffeur B. M. uit Moergestel (N.B.) conform de eis tot dezelfde straf als werd opgelegd door de rechtbank te Bre da, n.l. acht jaar met aftrek wegens voortgezet misdrijf van poging tot moord od zijn echtgenote. M. was beschuldigd met voorbedachte rade geprobeerd te hebben zijn vrouw te doden door haar met een bijl op 't hoofd te slaan, haar vervolgens op de divan te leggen en dit meubel met benzine te overgieten en in brand te steken. De vrouw heeft zich echter kunnen redden. STRAALJAGER ONTPLOFT. Vrijdagmiddag is een straaljager van de RAF-vliegbasis Geilenkir- chen boven Munstergeleen in de lucht ontploft. De piloot had nog kans' gezien juist voor de explosie zich door middel van zijn schiet stoel te redden. Hij maakt het re delijk. VIJF NIEUWE PROFCLUBS. In verband met de aangekondig de uitbreiding van de Nederlandse Beroepsvoetbalbond heeft 't hoofd bestuur besloten over 'te gaan tot het oprichten van profclubs te Haarlem, Hilversum, Roosendaal, Den Bosch en Maastricht. Het ligt in het voornemen de profafdeling uit te breiden voor lopig tot 20 clubs; onder de can- didaten voor de vijf resterende plaatsen worden genoemd Eind hoven en Tilburg. Ondertussen deden er geruchten de ronde over toenaderingspogin gen tussen KNVB en NBVB; op een vraag van het ANP aan de urgen tiecommissie van de Bond kreeg men tot antwoord: geen commen taar. 20.000 GULDEN GESTOLEN UIT POSTAUTO. Donderdagavond is, op tot nog toe onverklaarbare manier, uit een postauto van de P.T.T. te Amster dam een zak verdwenen met afre keningsbedragen en aangetekende stukken van 8 bijkantoren, voor een waarde van 20.000.Toen de chauffeur en de besteller, die de zakken op de diverse bijkantoren hadden opgehaald, door Amsterdam naar het Hoofdkantoor reden, merk ten ze plotseling dat de achterdeur van de wagen open stond. Tot hun grote ontsteltenis bleek dat één van de postzakken, juist de belangrijk ste, was verdwenen; ze verkeerden aanvankelijk in de veronderstelling dat de deur was opengesprongen en dat de zak er was uitgerold en re den daarom terug; ze vonden niets en deden toen aangifte bij de poli tie. Beide P.T.T.-functionarissen zijn in hechtenis genomen om ter be schikking van de politie te blijven. De politie staat tot nog toe voor 'n raadsel. Men heeft nog niet de min ste zekerheid aangaande de manier waarop de postzak uit de rijdende wagen kan zijn gehaald. De misda digers evenwel moeten goed op de hoogte zijn geweest, omdat ze juist deze postzak hebben doen verdwij nen. EERST STERK EUROPA, DAN VERDRAG MET RUSLAND. De West-Duitse kanselier Aden auer heeft Vrijdag in Washington verklaard dat een verdrag met het Sovjet-blok het uiteindelijke doel zal moeten zijn van de Westelijke Buitenlandse politiek. Alvorens de volkeren van het Westen toenade ring zoeken tot de Sovjet-unie, moe ten ze eerst hun vrijheid veilig stel len door hun defensie te combine ren en een gezonde en stabiele eco nomie te vestigen. Men meent in Washington dat deze mening van Adenauer volledig gedeeld wordt door Eisenhower en Churchill. Men verwacht daar dat nog voor het einde van het jaar Amerikaanse, Franse, Engelse en Duitse deskundigen zullen bijeen komen voor het uitwerken van een verdragsontwerp, zoals door Aden auer is voorgesteld. Eerst dienen echter de accoorden van Parijs te worden geratificeerd door de Wes telijke parlementen, voordat men 't ontwerp aan Moskou aanbiedt. Adenauer waarschuwde echter ook tegen al te groot optimisme. Volgens hem heeft de laatste Rus sische nota geen enkel nieuw ge zichtspunt geopend; de Sovjet-unie, aldus Adenauer, blijft streven naar een verwijdering tussen de verenig de Staten en Europa. De richtlijnen waarlangs de Eu ropese buitenlandse politiek zich moest bewegen waren, aldus de Duitse kanselier: het veilig stellen van de vrijheid van het Westen door de verdediging te combineren; het gezond en stabiel maken van de economie van de vrije wereld; zich voorbereiden op de toekomst en ie der bondgenootschap zuiver defen sief houden op basis van collectieve veiligheid. DE LONDENSE STAKING. Leiders van de 44.000 slakende havenarbeiders zijn Vrijdagavond overeengekomen dat zij Maandag, gisteren dus, het werk zouden her vatten, althans op bepaalde voor waarden. De voornaamste hiervan is, dat de staking onmiddellijk zal worden hervat, indien zich geval len voordoen waarin werknemers „slachtoffers" worden van de werk gevers. Terwijl Adenauer in Amerika vertoeft om op basis van de Parijse accoorden verdere regelingen te treffen die de samenwerking tussen West-Duitsland en de andere Wes terse landen bevorderen, heeft de parlementaire fractie van de Vrije Democratische Partij in de Bonds republiek zich uitgesproken tegen het Saar-accoord. De Vrije Democraten vormen op een na de grootste partij in West- Duitsland. Nu zij hun stem niet zul len geven aan de Saarovereenkomst, zou de eventuele bekrachtiging er van in de Bondsdag gevaar kunnen lopen. Twaalf leden van de Chris ten-Democratische partij hebben zich namelijk ook tegen het accoord uitgesproken. EENSTEMMIGHEID IN DE POLITIEKE COMMISSIE. De politieke commissie van de Al- gemene Vergadering der Verenigde Naties heeft Woensdag eenstemmig een resolutie aanvaard, die was in gediend door de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk, de Sowjetunie en Canada gezamenlijk. In de reso lutie wordt er op aangedrongen de geheime besprekingen over ontwa pening in de sub-commissie van de ontwapeningscommissie voort te zetten. Het komt zelden voor dat een resolutie met algemene stem men (60 voor, geen tegen, geen ont houdingen) wordt aanvaard. Vrijdag a«s. om 7 uur zal de raad van de gemeente Loon op Zand in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling van een agenda die nogal wat belangrijke punten bevat, zoals uit onderstaand over zicht blijkt. Agenda. 1. Vaststelling openstaande notu len. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot benoeming van een commissie van advies als be doeld in de woonruimtewet '47. Prae-advies De commissie, wier mandaat pér 1 October is 'beëindigd, werd gevormd door de heren Kamer I (Kaatsheuvel): J. A. Vloemans, voorzitter; C. Nou- wens, (B. van Pelt, C. P. Snoeren, H. J. IJpelaar. Kamer II (Loonopzand) J. W. van Noije, voorzitter, J. Brands, J. J. van der Lee, W. Ligtenberg, mej. C. van Veldhoven. 4. Voorstel tot benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school te De Moer. Prae-advies Sedert 9 October 4953 is als tijdelijk onderwijzer (3e leerkracht) aan de open bare lagere school te De Moer werk zaam de heer F. C. A. van Pelt, Loven- seknaaldijk 39 te Tilburg. Intussen heeft het aantal leerlingen over het afgelopen jaar 1953 gemiddeld 76 bedragen, zodat de school in aan merking komt voor een vaste bezetting van twee onderwijzers van bijstand, het hoofd der school niet medegerekend. j De heer van Pelt is in het bezit van de akten r en j. Na- ingewonnen advies van het hoofd der school en in overleg met de inspec teur, dragen B. en W. ter benoeming voor F. C. A. van Pelt te Tilburg. 5. Verzoek van de besturen van de Koninklijke Harmonie „Sophia's Vereniging" en de Koninklijke Erkende Harmonie „Concordia" te Loon op Zand, om een bij drage in de extra-kosten van deelneming aan het Wereldmu ziekconcours te Kerkrade. Steun aan Loonse Harmonieën. Bij een brief van 30 Augustus 1954 hebben de 'besturen, van de twee in Loonopzand gevestigde muziekcorpsen I verzocht om in aanmerking te mogen komen voor een extra geldelijke bijdrage in de grote kosten die zij hebben moeten maken in verband met de deelname aan het wereldmuziekconcours te Kerkrade. j De voorbereiding voor en de deelna- j me aan dit unieke muziekconcours heb- J ben zware geldelijke offers gevraagd, namelijk ongeveer f 1000.per vereni ging. Het zal voorts bekend zijn dat deze beide verenigingen in wedijver met de beste, ook buitenlandse corpsen, in Kerk rade op loffelijke wijze de naam der ge meente hebben hooggehouden. B. en W. zijn dan ook van mening dar een tegenprestatie van de gemeente -hier op zijn plaats moet worden geacht, zodat zij voorstellen om aan elk der beide corpsen een eenmalige bijdrage in de kosten ad f 250.toe te kennen. 6. Voorstel tot wijziging van de begroting 1954. 7. Voorstel tot intrekking van de 4e wijziging van de begroting 1954. Prae-advies Bij raadsbesluit van 28 April 1954 werd de 4e wijziging van de begroting 1954 vastgesteld, betrekking hebbende op het verstrekken van een crediet voor de bouw van 5 middenstandswoningen nabij het natuurpark. Gedeputeerde staten maken bezwaar tegen de bouw van middenstandswonin gen door de gemeente en geven in over weging deze woningen te doen bouwen met gebruikmaking van de gemeentelijke hypothecaire 'bouwcredietregeling door de particulieren zelf. Nu het natuurpark „De Efteling" be reid is gevonden deze bouw van 5 mid denstandswoningen te verwezenlijken mei- gebruikmaking van de „bouwcrediet regeling 1954 voor de gemeente Loonop zand", stellen B. en iW. voor het raads besluit in te trekken. Ook dient de nodige bouwgrond aan deze stichting te worden verkocht. Aan de Beatrixstraat zal voor de bouw van twee woningen 35 m' aan de straat no dig zijn en aan de Irenestraat voor drie woningen 41 m'. De totaal benodigde oppervlakte bedraagt pl.m. 2900 m2. B. en W. stellen voor deze grond aan het natuurpark „De Efteling" te verko per: tegen de voor deze omgeving reeds vroeger vastgestelde prijs van f 3.40 per m2 en verder onder de gewone voor waarden. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor aan leg waterleiding in Klooster straat en om geving. Waterleiding in Kloosterstraat en omgeving. Bij schrijven van 24 November' 1953 verzochten een tiental bewoners van de Weteringstraat te Loonopzand, over te gaan tot het doen aanleggen van wa- erleiding in genoemde buurt. De N.V. Waterleiding Maatschappij „Noord-West-Brabant" te Oudenbosch bericht dat de aanlegkosten van de wa terleiding in de Kloosterstraat en omge ving, waardoor het mogelijk is 10 per celen, t.w. 18, 20, 21, 22, 22a, 23, 24, 25 en nog 2 nieuwe woningen aan te sluiten, pl.m. f 14.190.bedragen. Van deze kosten kan genoemde maat schappij f 9,595,voor haar rekening nemen, op voorwaarde dat a. de gemeente een bedrag van f 4.595.- a fonds perdu bijdraagt; b. jaarlijks voor de 2 in deze leidin gen aangebrachte brandkranen f 7.50 per kraan door de gemeente wordt betaald; c. de gemeente garant is voor de 10 aansluitbare percelen met dien verstande, dat voor elk perceel, dat niet zal zijn aangesloten, de gemeente f 16.50 per jaar verschuldigd is. Nu blijkens bovenstaande de bewoners zelf om aanleg van waterleiding hebben verzocht, waarmede impliciet te kennen wordt gegeven dat tot aansluiting -zal worden overgegaan, bestaat er naar de mening van B. en W. geen enkel be zwaar deze garantie af te geven. 9. Voorstel om de deelname in het maatschappelijk kapitaal der N.V. Waterleiding Mij. Noord- West-Brabant te verhogen en met die maatschappij een geld lening aan te gaan tot dekking van de daaruit voortvloeiende kosten. Prae-advies De statuten der N.V. Waterleiding Mij. „N.W. Brabant" zijn door de vergade ring van aandeelhouders onlangs vrij in grijpend gewijzigd. O.m. is daarbij aandacht geschonken aan en enige verandering gebracht in de status der bestaande gemeenten- aandeelhouders. De statuten geven de momentele deel name der gemeenten in het maatschappe lijk kapitaal aan, hetgeen voor onze ge meente 194 aandelen van f 500 nominaal beloopt. De mogelijkheid tot aandeel-deelname is in het algemeen verruimd; per geheel aantal van 500 inwoners der gemeente kan namelijk aanspraak worden ge maakt op 10 aandelen, zodat onze ge meente bij een inwonertal per 1 Januari jl, van 13849 haar aandelenbezit kan verhogen tot 270 aandelen. Op het aandelenbezit is het stemmen- aantal in de vergadering van aandeel houders gebaseerd. Ter financiering van de volgestorte aandelen is de N.V. bereid aan de ge meente Voor onbepaalde tijd een lening te verstrekken tegen een jaarlijkse rente gelijk aan het op de aandelen over dat jaar eventueel uit te keren dividend, doch nimmer hoger dan 3^2 ten honderd. B. en W. menen te moeten voorstellen de mogelijkheid tot verstevening der po sitie van onze gemeente in de vergade ring van aandeelhouders der N.V. ten volle te benutten en van de aangebo den geldlening gebruik te maken. 10. Voorstel tot voorlopige vaststel ling van de bedragen bedoeld in artikel 55ter, lid 1, van de Ja ger-onderwijswet 1920. Prae-advies 'Het bedrag dat de gemeente geduren- j de het afgelopen kalenderjaar terzake van de kosten van onderhoud, reparatie, aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ter vervanging van die, welke door lang durig gebruik in het ongerede zijn ge raakt, enz. werkelijk heeft uitgegeven be loopt voor 1953 f 3.325.38.; het bedrag dat in verband met het aantal leerlingen beschikbaar was gesteld beliep f 3400.-. Het verschil van deze bedragen dat voordelig is, beloopt derhalve f 74.62. 11. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling inza ke de keuringsdienst van vee en vlees. Prae-advies. In artikel 8. lid 1, van de gemeen schappelijke regeling inzake de keu ringsdienst van vee en vlees is be paald, dat een eventuele winst over enig dienstjaar onder de aangeslo ten gemeenten, te weten Drunen, Loon op Zand, Sprang-Capelle en Waalwijk, wordt verdeeld in ver houding tot de keurlonen, welke in iedere der aangesloten gemeenten in het betrokken dienstjaar zijn ont vangen. De commissie van advies van ge noemde dienst is van mening dat deze verdelingssleutel verouderd is. De commissie van advies is van oordeel dat het gewenst is de ver delingsformule in art. 8 van de ge meenschappelijke regeling te wijzi gen. Als maatstaf voor de verdeling beantwoordt 't aantal inwoners be ter aan het doel. Met het standpunt, ingenomen door de commissie van advies van de dienst, kunnen B. en W. zich ge heel verenigen. 12. Voorstel tot waarborging van tijdige betaling van rente en af lossing van geldleningen inge volge de Bouwcredietregeling 1954. Prae-advies. Ten behoeve van de bouw van 'n woonhuis met berging aan de Sweensstraat te Kaatsheuvel, op het perceel, kadastraal bekend, sectie L. nr. 41, door C. v. Dongen, Sweens straat 34 alhier, verzoekt de Gel ders-Noord-Brabantse bouwkas NV te Utrecht de waarborging van de tijdige betaling van rente en aflos sing van de geldlening door genoem de N.V. aan v. Dongen te verstrek ken. Uit een ingesteld onderzoek blijkt dat wordt voldaan aan de eisen, terwijl betrokkene over voldoende eigen middelen beschikt. 13. Voorstel tot uitbreiding van de bezetting en wijziging van de toongroepen van het personeel in dienst van gemeentewerken. Prae-advies. Personeelsbezetting. Na een diepgaand onderzoek is B. en W. gebleken dat het voor een goede uitoefening van de dienst noodzakelijk is om het aantal ar beiders bij gemeentewerken, dat thans 27 bedraagt, uit te breiden tot 35. De werkzaamheden van deze dienst zijn namelijk de laatste jaren tengevolge van verschillende om standigheden sterk toegenomen. Van deze oorzaken, die een uitbrei ding van het werkterrein van ge meentewerken tot gevolg hebben, noemen B. en W. o.a. de aanleg van een aantal nieuwe straten en de verbreding van andere straten, aan leg van trottoirs, plantsoenen en an dere beplantingen, toename van de dienstgebouwen en gewone wonin gen in beheer bij de gemeente, meer onderhoud aan de bestaande riole ring en uitbreiding van de werk zaamheden der gemeente-reiniging. Daarbij doet zich vooral de behoef te gevoelen aan meer vaklieden, terwijl daartegenover in de laagste klassen met minder arbeiders zal kunnen worden volstaan. De salariëring van de arbeiders is thans in de salarisverordening neer gelegd in 5 toongroepen, waarbij de functie-indeling in de praktijk niet klopt en ook nooit kloppen kan. Na overleg met de bonden van Over heidspersoneel is gebleken dat in de toekomst de volgende indeling aan beveling verdient. Bestaande indeling en bezetting: klasse 11: voorlieden 2 klasse 12: bijz. vaklieden 4 klasse 13: vaklieden 5 klasse 14; half vaklieden 7 klasse 15: routine arbeiders 7 klasse 16: ongeschoolden 2 27 Voorgestelde indeling en bezetting: voorlieden bijzondere vaklieden vaklieden halfvaklieden arbeiders hulp-arbeiders 3 6 12 9 3 2 35 14. Benoeming van 2 leden van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg wegens periodieke aftreding van de he ren C. Hendriks en J. Jansen. Prae-advies. B. en W. stellen voor over te gaan tot benoeming van twee leden 'ter vervulling van de open plaat sen uit de volgende in overleg met het bestuur door hen opgemaakte voordrachten. Vacature Hendriks. 1. Hendriks (aftredend); 2. A. Dekkers. Vacature Jansen. 1 J. Jansen (aftr.); 2 C. Pepping. 15. Voorstel tot het aanschaffen van een kolkenzuiger. Prae-advies. Voor het reinigen van de putten der rioleringen wordt bij wijze van proef, sinds enige tijd vier maal per jaar gebruik gemaakt van een kolkenzuiger der gemeente Til burg. De resultaten hiervan zijn bevredigend, doch gebleken is dat, wil vervuiling en op de duur ver stopping van het riool worden voorkomen, de reiniging der put ten tenminste acht maal per jaar dient te geschieden. Ongerekend de personeelskosten bedragen de kosten van het 4 maal reinigen met de kolkenzuiger van Tilburg per jaar 3000.-; de nood zakelijke verdubbeling van 't aan tal reinigingen zou deze kosten op 6000.- brengen. B. en W. hebben nagegaan of het aanschaffen van een eigen kolken zuiger thans verantwoord is, om dat hieraan bepaalde voordelen zijn verbonden. Op de eerste plaats moet in het oog worden gehouden dat men in deze niet meer afhan kelijk is van een andere gemeente, hetgeen vooral spreekt bij spoed gevallen. Veredr wordt de moge lijkheid geopend tot het leeghalen van faecaliënputten bij particulie ren. In een door gemeentewerken ge maakte exploitatieopzet is als jaar lijkse kosten een bedrag becijferd van 8780.Daartegenover mag naar hun mening als ontvangst voor het ledigen van faecaliënput ten a f 5.per put op een bedrag van f 2500.per jaar worden ge rekend; de zuivere kosten zijn zo doende te berekenen op f 6280. hetgeen nagenoeg overeenkomt met de kosten welke aan de ge meente Tilburg zouden moeten worden betaald. Hierbij moet nog worden opgemerkt dat het aan schaffen van een kolkenzuiger geen uitbreiding van het personeel met zich brengt. B. en W. stellen voor een cre diet beschikbaar te stellen van f 36.000.—. 16. Voorstel tot het verlenen van medéwerking aan de nationale hulpactie ten bate van vluchte lingen. Prae-advies. Zoals U ongetwijfeld bekend zal zijn, heeft de regering, evenals het bedrijfsleven 'besloten om de bedra gen, welke worden bijeengebracht door de rijksambtenaren, die in 't kader van de nationale hulpactie ten bate van vluchtelingen een uur loon afstaan, te verdubbelen. De minister van binnenlandse zaken heeft verzocht een gelijke maatre- gel met betrekking' tot een hulp actie van het personeel van deze gemeente te bevorderen. B. en W. zijn er van overtuigd, dat deze nationale hulpactie geen i speciale aanbeveling nodig heeft. 17. Rondvraag. UIT POSTAUTO VERDWEEN 60.000 GULDEN. De Amsterdamse politie heeft j meegedeeld dat bij de geheimzinni- ge diefstal uit een .bestelauto van i de P.T.T. vorige week Donderdag een bedrag van ruim zestig duizend gulden is verdwenen. Aanvankelijk nam men aan, dat in de vermiste geldtrommel een bedrag van onge veer 20.000 gulden zat. 30.000 OP NO. 4838. In de tweede klasse van de 525e Staatsloterij is een prijs van 30.000 gulden uitgeloot. De prijs viel op tot nummer 4838.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3