da#. VROOM DREESMANN VS&ALWYK \f woens HEUSDEN L00N-0P-ZAND WASPIK prijzen 95 45 79' DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 NOVEMBER 1954 3 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 10 NOVEMBER 's-HERTOGENBOSCH TILBURG - HELMOND JAARMARKT VERDRAG TUSSEN VOETBALBONDEN. Moderne warme dames japon, mouw, met pikant kraagje of leuke halsuitsnij ding, in diverse kleuren en dessins, 4 maten 38-44 Uni hoofddoek motief, diverse frisse ruitdessins, warm en glijdt niet af met ajour kleuren of heerlijk *«70 Warme kinder-, dames- en herenpantoffels, kameelh., prima gevulcaniseerde rub berzolen, maten 41-46 1.95 36-40 1.5 5 30-35 1.30 25-29 1.1 0 20-24 Gestreept pyamaflanet, in nieuwe frisse dessins, blijft prima in de 85 was, 70 cm. breed Herenalpino m. lederen binnenband, een originele Baskische baret, in bruin blauw en zwart, ^20 waterafstotend Bad- of keukenkrukje, van prima gelakt beukenhout, erg handig, neemt practisch geen plaats in 3'® Enkalonkousen, fijngewe- ven, in zeer mooie kleuren met uni of donkere 4 95 naad Prima jumper- of sokken- wol in diverse kleu- 4 35 ren, per grote knót Suiker speelgoed, leuk assortiment, 250 gram Boerenkaar, heerlijk belegen, 250 gram SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Marokkaanse vijgemand, een practische en ook vlotte boodschappentas 75 „Rotor" de bliksem-express, die zich overal doorheen slingert, prima vliegwielaan drijving, 3-delig, «175 verpakt in doos Aardig plastic bandschort je in div. kleuren en dessins, zeer practisch in de 4 45 huishouding Boucléloper, in degelijke kwaliteit met mooie frisse streepdessinSj 50 cm. breed, per meter 340 Eventuate onteigening i.v.m. die woningbouw. Het voorstel inzake de verdeling van het gemeentelijk bouwvolume sl 955 (waarover wij ook in ons laatste num mer uitvoerig spraken), was het volgen de punt van de agenda en bij de be handeling daarvan moest de voorzitter de minder aangename mededeling doen, dat het gemeentebestuur onmogelijk tot overeenstemming kan komen met de eige naren van gronden in Vrijhoeve, waar een vorig jaar beloofd was het meren deel der woningen van het bouwplan 1955 te bouwen. B. sen W. zijn zeer af kerig van onteigening, aldus de voorzit ter, maar zij zulten er tenslotte toe moe ten overgaan. Toen ontspon zich 'n dispuut, dat ge ruime tijd in beslag, nam, waarbij de heer van Caem als eerste sprak over de moei lijkbeden met de Z..ed. 'Bouw- en Han delscombinatie en de mogelijkheid opper de om met de woningen die in Vrijhoe ve niet gebouwd konden worden, een voortreffelijke entourage te vormen voor het plein bij de Koesteeg. De voorzitter antwoordde dat het traag uitvoeren van de werken door de Z. Ned. Bouw- en Handelscombinatie niet aan deze combinatie geweten mag wor den en dat de bouwruimte aan het plein voor middenstandswoningen gereserveerd was. i De heer Maijers meende 'het industrie terrein met succes te kunnen gebruiken voor de woningbouw, omdat hij van oordeel was, dat iSprang-Capelle nooit industrie zou krijgen. We hebben die grond bestemd voor industrieterrein, aldus de voorzitter, en ik ben er van overtuigd, dat er industrie zal komen. Dat kan morgen zijn, dat kan over 10 jaar zijn, maar industrie zal er ongetwijfeld komen. Als de heer van Caem heeft opge merkt dat het aantal particuliere bou wers zeer gering blijkt, dan zegt de voorzitter dat er nog verschillende aan vragen voor bouwterrein kunnen en ze ker ook zulten komen. B. en W. za' tot onteigening van grond moeten overgaan willen er huizen gebouwd worden in Vrijhoeve. De heer Ros meent dat het industrie terrein voor industrie beschikbaar moet blij ven en noemt de houding van de hardnekkige verkopers verre van voor beeldig. Op slot van rekening krijgen zij er 't volle pond voor betaald. De voorzitter heeft n open oog voor de belangen van de boer en weet dat de boer op z'n geld z'n koeien niet kan la ten grazen. Het plan dat ontworpen is, is van dien aard, dat daardoor de minste schade aan de eigenaren wordt toege bracht. Dan wordt er gememoreerd dat bij de toekenning van woningen eenieder op kwam voor zijn dorpsgedeelte, voor Sprang en voor Capelle, maar dat Vrij hoeve toch ook rechten heeft, waarop de voorzitter zegt dat B. en W. getracht hebben zoveel mogelijk huizen in Sprang- Capelle te krijgen. Hij vraagt of de raad een principebesluit kan nemen om even tueel tot onteigening van grond over te gaan. De raad kan dit besluit nemen, na dat hij de zekerheid heeft gekregen dat de betrokkenen grond zullen kunnen be houden die zij voor het geref van hun bedrijf nodig hebben. Een accoordverklaring volgt dan ook voor de verdeling van het woning,-con tingent 1955, zoals B. en W. dit voor stelden, n.l. 2 gemeentewoningen aan de Hoofdstraat te Capelle, 2 gemeen tewo- ningen voor de rijkspolitie aan de Nieu- wevaart, ,13 woningen te bouwen door de N.Ned. (Bouw- en Handelscombinatie aan de Schrevelstraat en te Sprang en 7 woningen t.b.v. diverse particulieren. Op dit voorstel volgde dat van de vet koop van bouwterrein aan de N.Ned. Bouw- en Handelscombinatie te Vlissin- geu. Aan M. van Vugt te ISprang-Capelle zal bouwterrein worden verkocht. Gronden van 'het z.g. Bergesepad zul len worden verkocht en geruild en met de verpachting van gemeenteeigendom- meii was het de raad ook eens. De Dreef zal worden verhard en de heer 'Maijers juichte dit van harte toe en vroeg of met de uitvoering daarvan op korte termijn een aanvang kan wor den gem'aakt. De voorzitter zegt dat dit buiten 't gewone bestel van de gemeente gaat, maar er zal een voorlopige regeling worden getroffen, evenals op de Witte- dijk, waar het wegdek met puin zal worden verhafd totdat men met de aan leg van het klinkerwegdek kan beginnen. Ook de heer de Raat had hiernaar ge ïnformeerd. 1 Het voorstel tot wijziginq van de ge meentebegroting il 954 werd op verzoek van de heer Genuit aangehouden tot na 'n geheime zitting, waarna het werd aan genomen. Vervolgens vond de aanbieding plaats van de gemeentebegroting 1955 en werd een commissie van onderzoek benoemd bestaande uit mevr. Gerlach en de 'heren Genuit en Maijers. Ook werd de gemeenterekening 1953 aangeboden en de heren Dekkers, Vos j en de Bie werden benoemd tot leden van j de commissie van onderzoek die reke- I ning. Bij de mededelingen deelde de voor zitter nog mede dat het pandi van dhr. van Riel door B. en IW. was. vrijgege ven voor bedrijfsruimte, omrede geen gegadigden gevonden konden worden het pand als woning, te betrekken. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De vergadering werd op de gebruike lijke wijze gesloten. GESLAAGD. De heer H. A. M. Baars slaagde aan de R.K. Hogeschool te Tilburg voor het doctoraal examen Econo mie. DE UNIVERSITEITS-AVOND IN ONZE GEMEENTE. Naar aanleiding van de grote Universiteitsavond, die op Dinsdag 9 November a.s. te 8 uur in Musis Sacrum zal worden gehouden, wil len wy nog een korte beschouwing wijden aan de noodzaak van een eigen Katholieke Universiteit. Een Rooms-Katholieke Universi teit is, zoals alle andere universi teiten, een plaats waar universela wetenschap wordt medegedeeld en verspreid. Universele wetenschap, dat is Inzicht in het bestaan en kennis van de waarheid, waarop uiteindelijk iedere levensbeschou wing moet steunen. Onze katholieke levensbeschou wing steunt in laatste instantie op ons geloof, dat ons door de H. Kerk wordt voorgehouden. De ka tholieke levensbeschouwing is we zenlijk verschillend van alle ande re levensbeschouwingen, en omdat alle speciale wetenschappen moe ten steunen op een algemene le vensbeschouwing, is voor katholie ken de hulp van de Kerk aan een universiteit onmisbaar, en is de instandhouding' van een R.K. Uni versiteit, zoals, zij in Nederland reeds ruim 30 jaar beslaat, 'n zaak van levensbehoud. De ontwikkeling en cultuur van het verstand zijn voor iedere mens zeer nodig. Anders komt men tot gepraat in de ruimte waarmee nie mand en geen enkel belang wordt gediend. Dan ziet men geen moei lijkheid in de moeilijkste zaak. Maar is het versland behoorlijk ge oefend en gevormd tot het verkrij gen van inzicht in de dingen, dan kan het naar ieders aanleg zijn krachten op de juiste manier to nen. Voor een katholiek is de ontwik keling van het verstand op de eer ste plaats van zeer groot belang voor het geloof. Wij zijn niet ge baat met katholieken-uit-sleur, die zich de waarheden welke zij belij den, nog nooit hebben gereali seerd Op de tweede plaats is de ont wikkeling van het verstand van katholieken zeer nodig voor het Nederlandse katholieke volksdeel. Daarin moeten zich leiding geven de mannen |en vrouwen bevinden, die zich een duidelijk beginsel als grondslag hebben gesteld, waarop hun intellect kan bouwen en waar van zij ook de consequenties Jtun- nen overzien. Ou dé derde plaats is het voor ons staatsbestel nodig dat de ka tholieken posities innemen, amb ten bekleden of andere bezigheden hebben, waarop zij, gezien hun ge talssterkte en capaciteiten, recht hebben. Op grond van dit alles is de Ne derlandse Rooms-Katholieke Uni versiteit een harde noodzaak. Daar wordt de universele wetenschap naar katholiek inzicht gedoceerd. Voor iedere katholiek, voor ie dere parochie, is het steunen van de R.K. Universiteit en de R.K. Economische Hogeschool 'n plicht. Niemand zal zich kunnen veront schuldigen, die niet naar vermogen gebed èn geld, het een kan niet zonder het ander, bijdraagt, waar toe de jaarlijkse inzameling een ge makkelijke gelegenheid biedt. R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING AFD. WAALWIJK. Algemene ledenvergadering op Maandag 8 November in „De Twee Kolommen". Agenda: 1. Opening. 2. Bestuursverkiezing wegens pe riodiek aftreden van twee be stuursleden. 3. Mededelingen betreffende Sint Nicolaas- en Kerstmis-acties. 4. Ontwikkelingswerk. 5. Retraiten voor de middenstand. 6. Spanje en Rome. Mei of Sept. 1955. 7. Beroepskeuze voorlichting. 8. Betekenis Van numerieke en kwalitaitieve activiteit (Actie U). 9. Spreekbeurt door de heer H. v. Well over de middenstandsnota 1954 (vervolg). 10. Wat verder ter tafel komt. 11. Rondvraag en sluiting. I te Waalwijk op Donderdag 11 November a.s. HET BRABANTS ORKEST. Aan het concert dat op Donderdag 18 November a.s. door Het Brabants Orkest wordt gegeven in zaal „Mu sis Sacrum" te Waalwijk onder aus piciën van de Waal wij ksë Kring voor Kunst en Wetenschap, wordt 'solistische medewerking verleend door Evert van Tright, hobo. Evert van Tright werd in 1930 te Rotterdam geboren. Als zoon van zeer muzikale ouders zijn vader was opera-dirigent in Frankrijk kreeg hij reeds op 6-jarige leeftijd pianoles. Toen hij 9 jaar oud was studeerde hij hobo bij Jaap Stotijn op het Koninklijke Conservatorium in Den Haag. Op 19-jarige leeftijd behaalde hij zijn einddiploma. Als solist debuteerde hij al op zijn elfde jaar met een recital in Rotter dam. Hij gaf sindsdien recitals o.a. te Rotterdam, Den Haag, Amster dam, Brussel, Parijs en trad met verschilende orkesten op in Rotter dam, Den Haag, Leiden, Neuchatel en Zürich. Ook trad hij reeds di verse malen als solist op met Het Brabants Orkest. FEESTAVOND CHR. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE NEDERLAND Afd. Waalwijk. Bovengenoemde afdeling kwam Donder lag j.l. in feestvergadering bijeen, ter gelegenheid van haar 35- jarig bestaan, onder leiding van voorzitter, de heer M. Faro. De vergadering werd geopend met Schriftlezing en gebed, waarna de voorzitter een openingswoord sprak naar aanleiding van het ge lezen Schriftgedeelte. Hij riep een hartelijk welkom toe aan alle aan wezigen, in het bizonder de heren C. van Baren, Bondsvoorzitter, C. Braspenning, Districtsbestuurder en J. Faro uit Tiel, één van de mede oprichters van de afdeling. De Voorzitter memoreerde in het kort de geschiedenis van de afde ling. Groot moet onze dankbaarheid zijn jegens God, die onze afdeling zo rijk gezegend heeft. God de Heere vraagt dankbaarheid van Zijn volk Israël. Maar ook in onze harten moet die dankbaarheid gevonden worden. Het volk Israël wordt er op gewezen, om zich toch niet te ver heffen en God te vergeten. Dat- zelfde geldt ook voor ons. Zo kwam dan in 1917 een afdeling j tot stand onder de naam Baardwijk- Besoyen, maar helaas bleef ze niet bestaan. In 1919 werd opnieuw een i afdeling opgericht. Men" kwam bij- j een in de Ned. Herv. Kerk te Baard- j wijk. Men begon met 12 leden met de I heer H. Nieuwenhuizen als voorzit- ter. Op 10 September 1919 kwam uit deze combinatie de naam afdeling I Waalwijk te voorschijn met 20 le den. In Augustus 1941 werd de af- deling opgeheven door het verbod i van de Vakorganisaties door de be- zettende macht. In 1944, direct na de bevrijding, werd het bondswerk weer hervat en begon de afd. Waal wijk weer met 17 leden, welk aantal geleidelijk aan weer hoger werd. i De voorzitter memoreerde verder de arbeid van de heer H. Nieuwen- 1 huizen, die 33 jaar onafgebroken de motor van de afdeling is geweest in de functie van voorzitter, maar wegens het bereiken van de 65- jarige leeftijd zich terugtrok. Hem werd dank gebracht voor al 't werk door hem verricht. Spreker bracht ook dank aan de heer J. Faro uit Tiel, die als mede-oprichter zijn verdiensten voor de afdeling heeft gehad. In het bizonder wees spreker op de heer A. Varossiau, die vanaf 1926 als lid en vanaf 1929 als be stuurslid zijn beste krachten heeft ingezet voor de arbeid van de Chr. Vakbeweging. Na dit openingswoord kreeg de heer C. van Baren het woord. Hij begon met zijn blijdschap uit te spreken, dat hij mede namens het Hoofdbestuur de gelukwensen over mocht brengen aan de feestvierende afdeling, die terug mag zien op 35 jaar arbeid temiddén van de arbei dende stand. Hij wees vervolgens op de taak en roeping, die de chris ten heeft te vêrvullen in deze we reld. Hij wees op de toestanden van 30 a 40 jaar terug. Lage lonen, ar beidsvoorwaarden waren er niet. Alleen de werkgevers beslisten over de lonen. De arbeider stond toen eenvoudig rechteloos. Daarom mo gen we dankbaar zijn voor de voor uitgang van de arbeider in 't maat schappelijk leven. Dat is niet van zelf gegaan, daarvoor is gestreden. Zware offers werden er voor ge bracht. Maar dat ligt achter ons. De tijd van„rood en anders geen brood" is voorbij. De arbeidende stand is geworden een meesprekende stand. Spreker wekte ook de aanwezige jonge leden op, om toch actief mede te leven met hun vakorganisatie. Al die ver beteringen worden als vanzelfspre kend aanvaard. En men denkt, dat knapt het afdelingsbestuur wel op en anders het hoofdbestuur. Maar het is voor de jonge leden ook nodig dat zij dejgeschiedenis kennen van de Chr. Vakbeweging. Nodig' is, dat er mensen komen met kennis van zaken. Hoe moeten anders straks de arbeiders verte genwoordigd worden in de P.B.O. en de Ondernemingsraden. Spr. wees ook op de doorbraak. Op het gevaar er van. We moeten ons nooit laten bekoren door het zoet gefluit van de doorbraak. Het gaat om de ziel van ons volk. We moe ten staan in deze wereld als refor matorische christenen. Er moet bij ons gevonden worden levendig be sef van onze beginselen. Er moet strijd gevoerd worden tegen de tijdgeesten. En dan denken we aan het „humanisme", dat onder ops volk steeds meer aanhangers krijgt. Daarom is 't onze taak en roeping invloed uit te oefenen op onze om geving. Er is geen toekomst zonder Jezus Christus, die Koning is óók op 't terrein van het maatschappe- lijk-sociale leven. Vijfendertig jaar afdelingsarbeid ligt achter U. Maai er is nog werk genoeg. Verkeerd of niet georganiseerden moeten be arbeid worden. Het ledental moet uitgebreid worden. Daar moet kracht van U uitgaan. „Voorwaarts in Gods kracht." Niet in eigen kracht. Dan alleen krijgt onze ar beid ook perspectief. Tenslotte spreekt de Bondsvooi- zitter nog enige woorden van hul de aan het adres van A. Varossieau die 25 jaar aaneen als penning meester mocht fungeren. Namens het hoofdbestuur bood hij een zil veren vulpotlood aan. Ook het af delingsbestuur en de leden bleven niet achter. Namens hen mocht 't lid A. de Rooij, die eerst in 'n hul digingslied de gebeurtenissen der afgelopen 25 jaren de revue liet passeren, aan vriend Varossieau 'n prachtige vulpen overhandigen, terwijl zijn vrouw een schaaltje bonbons werd aangeboden. In welgekozen woorden dankte de jubilaris voor deze hulde en zei, dat hij niet meer had gedaan dan' zijn plicht. In de pauze werd een verloting gehouden voor het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten".. Door diverse afgevaardigden werd het woord gevoerd, terwijl er ook schriftelijke gelukwensen waren binnengekomen en 'n mooie bloemenmand van de Chr. Bestu renbond Waalwijk de bestuursta fel 'sierde. Op deze feestvergadering werd ook nóg een opwekkend woord ge sproken door vriend C. Braspen ning', districtsbestuurder. De avond werd verder gevuld met voordracht, zang en muziek. En zo mag de afdeling terugzien op een geslaagde feestavond. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op 9 November 1954 's avonds 8 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vergadering 15 Oct. '54. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Verzoek van het Departement Heusden der Maatschappij tot Nut van het Algemeen om ver hoging van het beschikbaar ge stelde bedrag terzake eerste in richting ULO-scholen. 5. Voorstel om toe te treden als aandeelhouder van de N.V. Wa terleiding-Mij „Noord West Bra bant" met een bedrag van 30.000.—. 6. Voorstel van B. en W. tot ver huring van een gedeelte perceel Sectie A 1632 aan Mej. M. P. v. Laarhoven. 7. Voorstel van B. en W. tot in trekking van het raadsbesluit van 2 Sept. j.l., strekkende tot verkoop van een gedeelte van perceel Sectie A 1672 en tot ver koop van gemeld perceel ter grootte van ongeveer 85 M\ 8. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor ge woon lager onderwijs alhier. 9. Benoeming lid College Regenten Godshuizen wegens periodieke aftreding van de heer Mr L. H. A. Verhoeven. 10. Brief „Commissie Grenswijzi ging Gelderland—Noord Bra bant" met ontwerp grenswijzi gingsregeling „toelichting en kaarten. Aanbesteding. Donderdag 4 November j.l. vond ten gemeentehuize alhier de aanbe steding plaats voor de bouw van 15 woningwetwoningen voor rekening van de gemeente Hesuden. Er werd als volgt ingeschreven: J. v. Bokhoven, Vlijmen 237500 Th. v. Horen, Herpt 235475 Fa. J. Zonneveld Zn., Veen ƒ234600 G. v. d. Eijnde, Herpt 233220 D. N. Colet, Genderen 232988 W. v. Engelen, Vlijmen ƒ231550 Fa. G. Nieuwkoop Zn. 231354 A. Smits, Heusden 194600 Fa. P. A. Kramer, Waalwijk 189942 M. B. Schapendonk Zn., Drunen 189164 Architect is A. J. v. Gerwen al hier. DE BAZAR. i A; die ons hielpen, wie ze zijn, wat ze deden, i De bezar is geslaagd en wij zijn tevreden. I Wanneer wij soms nog eens aan de slag j Doen we weer een beroep op U, daar kunt ge op aan. zouden gaan, j De pers die ons hielp, brengen wij graag t onze dank, Dat vond bij de mensen in 't oor goede klank, Omdat zij het lazen, daarom kwamen er meer Dan wij durfden vermoeden; hartelijk dank en tot de volgende keer. Nu komt nog het mooiste van heel de bazar: De centen zijn binnen en wij zijn uit de war. En nu het geld afgedragen, dat is iets u j apart, Hn dan... in de 'kerk wordt bet warmer; zal het zo ook zijn in ons hart? Burgerlijke Stand over de tweede helft van Oct. 1954. Geboren: Johannes M„ zv. C. v. Gulik-Grootswagers; Wilhelmina j! F. C., dv. H. P. van den Hoven-Ver meer; Anna M. A. P., dv. J. A W Reekmans-v. d. Sanden; Maria J. P., dv. C. J. Brekelmans-de Bont; Jo hannes M. G., zv. G. Ligtvoet-Bool- Petronella M. H., dv. A. C. Boter- mans-Haest; Adriana J. G. M„ dv P. A. M. Coomans-Evers; Cornelia J. ,T.' G., dv. M. C. W. van den Hoven-v. Zon; Adrianus P. M., zv. M. M. Bie- mans-Veraa; Jochem, zv. A. T. Zwart-Versteeg; Henricus M. T., zv. H. M. Voogd-v. d. Linden; Josina, dv. P. C. Akkermans-v. Ree. Overleden: Gerardus J. M v. d Velden, echtg. van P. G. Laros, 79 jaar. Huw.-aangiften: J. C. Aarts en M. P. P. van den Broek, beiden te Loonopzand; W. A. J. Desmares te Tilburg en I. T. W. Wijtvliet te Loonopzand; J. Damen te Kaatsheu vel en H. M. C. v. Grootel te Gel drop; P. A. M. v. Beers te Kaats heuvel en M. L J. v. Loon te Loon opzand; G. J. J. Boons en A. H. A. Snoeren, beiden te Loonopzand; C. J. v. Loon te Loonopzand en A. M. Bool te Kaatsheuvel; C. J. M. Oo- men te Loonopzand en C. J. P. M. v. Kieijnenbreugel te Den Bosch; M. Fiora en A. C. M. Donders, bei den te Kaatsheuvel; H. C. Masuger te Waalwijk en L. A. C. Stokker- mans te Kaatsheuvel. Gehuwd: W. H. v. Dalen te Kaats heuvel en J. C. J. Timmers te Loon opzand; J. F. de Hart te Waalwijk en A. Koks te Loonopzand; H. A. Schellekens te Schijndel en W. A. Verhoeven te Loonopzand; L. T. A. C. Sips te Uden en P. M. T. van Dongen te Loonopzand; A. W. Spoor en J. Snoeren, beiden te Loonop zand; P. J. M. Kooien en W. J. M. Kemmeren, beiden te Loonopzand; J. C. Klerx te Waalwijk en A. M. J. Sprangers te Loonopzand. Ingekomen: M. J. Kruidenier, ev. Waalwijk J. T. v. d. Stelt, Michël, van Rhoon; J. F. de Hart van Waalwijk; J. T. v. d. Stelt, ev. Kruijf. van Dussen; H. M. Boelaars van Maastricht; N. J. W. de Jong van Voorhout. Vertrokken: Geen. RAADSVERGADERING. Tegen Donderdag 11 November is de raad der gemeente in openbare vergade ring bijeengeroepen. De agenda omvat o.m.: aanbieding van de gemeentereke ning 1953 en de begroting 1955; subsi dieregeling van het Wit Gele Kruis; vaststelling van de vergoeding aan de bijzondere scholen voor 1955; benoeming woonruimtecommissie en tenslotte her nieuwde vaststelling van de bouwcrediet- regeling. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond en het bestuur van de Nederlandse Be roeps Voetbal Bond hebben, na de besprekingen van de Urgentie- Commissie van de KNVB met een NBVB-delegatie, een accoord be reikt. Nadat zij elkaar gevonden hadden op drie belangrijke uit gangspunten, ontwierpen zij een aantal voorstellen, die de voetbal eenheid in Nederland moeten her stellen en ter goedkeuring zullen worden voorgelegd aan de beide bonden. De KNVB heeft deze „vre desvoorwaarden" op de agenda ge plaatst van 'n buitengewone bonds vergadering, die Zaterdag 13 No vember in Utrecht wordt gehou den. Vóór deze bondsvergadering zullen de Urgentie-commissie en 't KNVB-bestuur over deze voorstel len nog besprekingen voeren met de afdelingen, de lagere-klassers en de eer'sle-klassers.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3