VBUDTCK KAATSHEUVEL ALGEMENE BERICHTEN L00N-0P-ZAND ALGEMENE BERICHTEN KORFBAL. DUIVENSPORT J DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 NOVEMBER 1954 7 HET BAARDWIJKSE GEMEENSCHAPSHUIS. AAA i>> V V L %3 15 minuten voor het einde ver richtte VersiChuuren de hattrick door de stand op 40 te brengen. VLIJMEN. In verband met het slechte weer werden alle wedstrijden voor Ne ver Down afgelast. VLIJMEN. KAMPIOENSCHAPPEN P.V. DE ZWALUW. Vitesse duif: 1. M. Nicol's 477 pnt.; 2 J. Kivits, 398 pnt.; 3 Ore mans-de haat 372 pnt; opvolgers: 4 M. Libregts 344 pnt.; 5 J. v. d. Dungen 332 pnt. Vitesise hok: 1 M. Libregts g'em. 402; 2 D. Stupers, 350; 3 J. van den Dungen 349; opvolgers: Oremans- de Laat 240; 5 C. v. Helvoori 238. Midfond duif: 1 J. v. d. Heuvel 764 pnt.; 2 H. Mommersteeg 745 pnt.; 3 Oremans-de Laat 718 pnt.; opvolgers: 4 N. van Esdonk 463 p.; 5 P. v. d. Loo 442 p. Midfond hok: 1 Hans Mommer steeg 506; 2 J. v. d. Heuvel 457; 3 N. v. Esdonk 405; opvolgers: 4 P. v. d. Loo 343; 5! Oremans-de Laat 304. Jonge duiven: duif: 1 J. van den Dungen 541 p.; 2 M. Nicols 511 p.; 3 L. van Esch 379 p.; opvolgers: L. Aloserij 355 p.; 5 de Laat-Parijs 353 p.; 6 J. Oosterwaal 336 p. Hokjongen: duiven: 1 H. de Vaan 90 p.; 2 M. Nicols 28 p.; 3 J. Oos terwaal 26 p.; 4 de LaaLParijs 25 p.; 5 C. van Heivoort 24 p. Fond duif: 1 de Laat-Parijs 400 p.; 2 C. Diepstraten 391 p.; 3 C. Diepstraten 337 p. Hok fond: 1 C. Diepstraten 199 p.; 2 de Laat-Parjjs 80 p. Generaal: 1 M. Nicols 6556; 2 J. v. d. Dungen 6540; 3 H. Mommer steeg 6463; opvolgers: 4 Oremans- de Laat; 5 Cor v. Heivoort. GESLAAGD. Onze stadgenoot de heer Jan v. d. Mee, ambtenaar ter secretarie al hier, slaagde Zaterdag te Utrecht voor de Acte M.O. Staatsinrichting. Onze hartelijke gelukwensen. ZIEKENHUIS. Naar wij uit goede bron verne men, is afgezien van de plannen tot uitbreiding van het bestaande St. Nicolaas Ziekenhuis en is het be sluit genomen tot de bouw van een nieuw modern ziekenhuis in de pa rochie van St. Jan. Voor het terrein waar, gaan de gedachten uit naar de gronden die vrij komen in de buitenpolder ten Noorden van de Grotestraat, zodra de nieuwe ver keersweg aldaar gereedkomt. AANBESTEDING NIEUWE WEG. Op 12 November zal te 's-Bosch de aanbesteding plaats hebben van de nieuwe verkeersweg vanaf Dru- nen onder de spoorbrug door tot aan het Drongelens Afwateringskanaal. In December volgt de aanbeste ding van het traject achter Waal wijk vanaf het Drongelens kanaal tot aan de haven van Waalwijk. HET RAADHUIS VERLICHT. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling als proef het stadhuis op Zaterdag- en Zondagavond met flood-light te blijven verlichten. Wij geloven dat dit door inwoner en vreemdeling zeer zal worden op prijs gesteld, waar deze verlichting een schitterend effect maakt en ze ker een attractie voor bezoekers van buiten zal vormen, zeker tegen de a.s. St. Nicolaas- en Kersttijd. Ged. Staten hebben hun goedkeu ring verleend aan het raadsbesluit, waarbij op de gemeentebegroting een crediet werd uitgetrokken voor restauratie en modernisering van het gebouw der voormalige openba re school aan de Minister Loeffstr. te Baardwijk. Bij deze modernisering zal tevens aandacht worden geschonken aan een grotere en betere accomodatie, waarbij gedacht wordt aan toneel- accomodatie, kleedkamers, gardero be, enz. We vernemen dat men reeds met de uitvoering van deze plannen is begonnen. In verband daarmee heeft het ge meentebestuur contact opgenomen met het bestuur van de Harmonie St. Jan, die eigenaresse is van de muzieknis voor dit gebouw. Door het doen verdwijnen van deze kiosk is het namelijk mogelijk de hoofdingang van het- gebouw in het voorfront te maken. Het gemis van deze kiosk voor de muziek- en zangverenigingen zal worden gecompenseerd door het ge bruiken van de gemeentelijke de montabele muzieknis, en het is deze overweging die het bestuur van de Harmonie St. Jan heeft doen be sluiten toestemming te geven tot 't verwijderen van de nis. Wij kunnen tenslotte nog meede len dat het gemeentebestuur, om 't voorfront van de oude openbare school meer cachet te geven, over weegt twee woningen te bouwen. Doch hieromtrent moeten nog na dere plannen worden uitgewerkt en ,de gemeenteraad ter goedkeuring •worden aangeboden. VISSCHERSLUST. Zaterdagavond hield „Visscherslust" haar „compensatie"-feestavond, in de Gecroonde Leersse, voor een volle zaal. We bemerkten dat anders regelmatige bezoekers onzer avonden waren vervan gen door hen die wij nimmer of nooit zagen. Echter ware dit niet het geval, wij zouden de naam „Chinezen van Eu ropa" oneer hebben aangedaan. De voor-avond werd onder zang en spel van het zeer aanbevelenswaardige cabaretgezelschap van Ton en Joop van Engelen, onder het motto: „Lach en ver geet", onder méér dan vrolijke humor doorgebracht, waardoor het „vergeten" zeer moeilijk zal worden. De vaak stormachtige ovaties aan het gezelschap bewezen dat het gebodene zeer in de smaak viel en tevens, dat de aan stilte gewende hengelaar bij1 tijd en wijle niet wezensvreemd is aan luidruch tigheid. I Mochten wij enige welwillende critiek op het gezelschap lanceren, dan menen wij dat de „jordaanse", overigens zeer goed benaderd, voor een juiste personifi catie ook de jordaanse klederdracht de- fa iteren. Overigens veel lof voor het gebodene van dit amateursgezelschap. In de pauze vond de prijsuitreiking van het op 1 November gehouden „snoek- en baarsconcours" in het kanaal plaats. De prijswinnaars waren: 1 W. van de Wiel Elshout met 89 cm (1 snoek van resp. 51 en 38 cm); 2 Tini van Haaren, Baardwijk met 65 cm (resp. 1 snoek van 34 en 31); 3 Driek Stevens, Waalwijk 1 stuks van 62 cm (tevens de langste) met extra prijs; 4 'H. de Bie te Snrang-Capelle, 1 st. van 50 cm.; 5 N.N. Waalwijk 1 stuks van 42 cm; 6 G. van Soelen, Tilburg 1 stuks van 38 cm; 7 C. Verhoeven, Waalwijk 1 stuks van 26 cm. (Maat op snoek is 40 cm.). Er waren 37 deelnemers, die onder grote publieke belangstelling hun krach ten, met elkander maten, voor zover de snoek zelf zich partij stelde, hetgeen overigens maar met 9 gevangen stuks het geval was, terwijl enkele aangesla gene de vrijheid bleven verkiezen. De weergesteldheid1 (mooi) leende zich die dag meer voor voornvissen, dan voor snoek en baars. Al met al een concours zonder hinder of stoornis. Na de prijsuitreiking een kostendek kende verloting waarvoor we hier gaarne onze erkentelijkheid betuigen aan hen die hiervoor ongevraagd, dankbaar aan vaard een duurzaam artikel te onzer beschikking stelden. Onder vrolijke tonen der muziek, zang en grapjes, van een bandje (ons is de naam ontgaan) kwam veel te vroeg het vcor het bal bijzonder vastgestelde einde, wat door vele bezoekers werd betreurd, doch met soepele en toch niets toege vende politieband werd bevorderd. Service en bediening van de Gecroon de Leersse, alsmede de leiding van onze voorzitter, waren alleen maar te roemen. EEN COMPLOT ONTMASKERD. De Waalwijkse politie is er in ge slaagd te komen achter een uitge breid complot van opgeschoten kna pen Deze jongelui vormden een or ganisatie, waarvoor wekelijks con tributie werd betaald; er werd ook getraind en geoefend en zij stelden zich als doel het weghalen en ook vernielen van tal van aanlokkelijke zaken. De politie heeft een aantal pro cessen verbaal opgemaakt, ook te gen een volwassene, zijnde de heler van de door de jongens weggehaal de spullen. Gelukkig is aan dit alles nu een eind gekomen. AANRIJDING. Zondag had er een aanrijding plaats in de nabijheid van de Ned. Herv. kerk aan de haven, die voor namelijk ontstond doordat de auto mobilist V. uit Kaatsheuvel in de flauwe bocht daar op het linker- w'eggedeelte reed. Zodoende kwam hij in aanraking met een tegenlig ger. Beide wagens werden bescha digd, maar de afdoening hiervan werd onderling geregeld. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden; halssnoer; portemon- naie met inhoud; diverse soorten handschoenen en wanten, rozen krans, hangertje met steen, step, portemonnaie met inhoud, pak split- leder, armbandje, airdale terrier, twee ceintuurs en gele shawl. Verloren: bos sleutels, bibliotheek boek, portemonnaie met inh., nog maals portemonnaie met inh., zil veren rozenkrans, discus, dames handschoen, step, zwarte hoofddoek, glacé handschoen, vulpen, step, em mertje en schopje, vulpen in etui, shawl. AGENDA. Woensdag' 8 uur repetitie Dames koor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in „De Twee Kolommen". eerder verboden Algerijnse Volks partij, buiten de wet gesteld. Bij 'n actie over het gehele land zijn Za terdag tonnen documenten en ar chieven van de nationalistische vereniging in de centra van de par tij in Frankrijk in beslag genomen. In Algiers deed de Franse veilig heidspolitie eveneens overvallen op zetels van de partij, waarbij de voornaamste leiders van een on dergrondse organisatie werden ge arresteerd en grote voorraden springstoffen en wapens werden buitgemaakt. Nog steed?' worden troepenversterkingen naar Algiers gezonden, die onmiddellijk na aan komst naar het woeste Aurès-g'e- bergte trekken, om de ongeveer drieduizend opstandelingen in dit gebied aan te vallen. AMERIKAANSE B-29 DOOR SOV- JET-MIG'S NEERGESCHOTEN. De Verenigde Staten hebben een protest hij de Sovjet-Russische re gering' ingediend wegens 't neer schieten Zondagmorgen van een Amerikaans verkenningsvliegtuig bij het eiland Hokkaido in Noord- Japan door twee Russische MIG- jagers. Van de twaalf inzittenden konden er zich tien met hun val schermen redden. VOOR DE VLUCHTELINGEN: BIJNA MILLIOEN VOL. Op giro 5100 van het Comité Vluchtelingenhulp 1954 was Zater dag de stand met een dagsaldo van 44.000 opgelopen tot 913 duizend gulden. De vorige week Zaterdag in het Bossche stadion De Vliert ge speelde beroepsvoetbalwedstrijd, heeft netto ongeveer 25.000 gulden voor het Comité opgebracht. VERKEER EIST 7 DODEN, 16 GEWONDEN. Zeven doden heeft het verkeer het afgelopen weekeinde geëist. Bovendien werden 16 personen ge wond, van wie 8 betrokken waren bij een ongeluk in Drempt op de Rijksstraatweg naar Doesburg. Er kwam hier 3 auto's met elkaar in botsing. Een vertegenwoordiger reed Zaterdagmiddag met zijn auto van de dijk tussen Nauerna en West- zaan en overleed aan de gevolgen van dit ongeluk. -Tussen Rotterdam en Dord recht greep Zaterdag een zware met aardappelen geladen vracht wagen een kleine bus, waarvan de bestuurder werd gedood en de vijf inzittenden min of meer ernstig werden gewond. Tijdens werkzaamheden op de spoorbaan bij het 'station Arnhem- Velperpoort is Zaterdag een schil der door de trein gegrepen en op slag gedood. In Ede is Zaterdagavond een 78-jarige man, toen hij met de fie'.s aan de hand de weg wilde overste ken, door een auto gegrepen en aan de gevolgen overleden. In Rotterdam was er Zondag middag' een botsing, waarbij een 59-jarige inzittende van een be-, stelwagen werd gedood; de be stuurder en zijn zoontje werden gewond. Voor de ogen van zijn vrouw is een 40-jarige slagersknecht te Heerlen eerst aan de dood ont snapt en onmiddellijk daarop toch nog gedood. Hij stak plotseling een dubbele weg over en ontkwam op het eerste wegdek nog juist aan een aanrijding, op de tweede baan echter werd hij gegrepen door een personenauto en op slag gedood. Op het haventerrein te Vlis- ingen is Zaterdagmorgen een 48- jarige werkman dood aangetrof fen. Hij moest een aanhangwagen aan een vlaswagen koppelen; toen het seintje dat het in orde was uit bleef, ging de chauffeur kijken en vond de man dood op de straat liggen. Bij een ongeluk in Drempt zijn 8 personen gewond; een personen auto wilde uit een colonne auto's, zijn voorganger passeren, moest plotseling afremmen voor een te genligger, slipte, kwam dwars over de weg te staan en werd gegrepen door de tegenligger. Tenslotte werd in Maastricht een melkslijter gegrepen door het treintje van de aardewerkfabriek en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. ALGERIJNSE CENTRA UITGEKAMD. De Franse regering heeft de „Be weging voor de zegepraal van de democratische vrijheden", die in de plaats is gekomen van de reeds GOUDEN BRUILOFT. Marktstraat-Zuiden vierde Zaterdag feest, want het echtpaar Jos Laros en Lena Snoeren, nog een kras tweetal, herdacht de heugelijke dag, dat het voor 50 jaren elkaar trouw beloofd had voor het altaar. En 't was niet alleen feest in Marktstraat 89, doch de gehele buurt vierde eensgezind en enthousiast de gou-' den bruiloft mede. Onder leiding van de heer Alphons Voogd, was een smaak volle versiering aangebracht, niet alleen voor de woning, doch in de gehele wijk. Om goed acht uur werd de stoet gefor meerd, om het gouden paar met de fa milie en het feestcomité kerkwaarts te leiden. Natuurlijk werd de stoet gecom pleteerd door keurige bruidjes, Een 20- tal luxe auto's waren beschikbaar gesteld en vormden een lange file, die veel be langstelling trok. Na de plechtige H. Mis werd het gouden paar door een tweetal bruidjes gehuldigd. Op het middaguur volgde een receptie,, waarvan velen ge bruik maakten om het jubilerend tweetal te complimenteren. De voorzitter van het feestcomité feliciteerde namens de buurt en bood een geschenk onder couvert aan. In de avond maakte de harmonie Apol lo de drukte nog groter en gezelliger, door het brengen van een serenade, waarbij de heer Andr. Schalken de ge lukwensen van de harmonie aanbood. Terwijl in het gezin het feest voor de familieleden werd voortgezet, verzamel den de buurtbewoners zich in de zaal van Café de Sportwereld, waar de gezellig heid geen grenzen kende, tot het slui tingsuur aanbrak, 't W*as weer eens een ech<- buurtfeest, dat de saamhorigheid van een wijk niet weinig versterkt. R.K. JEUGDRAAD. Op initiatief van de plaatselijke gees telijkheid is enige tijd geleden in Kaats heuvel een R.K. Jeugdraad gevormd, welke zich ten doel stelt de noden der jeugd ter plaatse in allerlei vorm tege moet te komen. Vrijdagavond om 9 uur werd de raad ten gemeentehuize ge ïnstalleerd en werden de eerste bespre kingen gehouden. In deze vergadering is komen vast te staan, dat een goed uit gangspunt is gelegen in het aanknopen bij de bestaande plaatselijke jeugdver enigingen en clubs, opdat door het be vorderen van de bloei van deze organi saties, steeds meer jeugdigen de voorde len van de jeugdbeweging kunnen gaan genieten. Omdat de Jeugdraad uiteraard dit terrein gaarne wil overzien, zal op Vrijdag 12 November a.s. in de R.K. Huishoudschool aan de Gasthuisstraat een eerste bijeenkomst worden gehouden, waartoe de leiders en leidsters der di verse clubs en verenigingen zijn uitgeno digd. Het bestuur van de Jeugdraad wordt gevormd door: A. Hoynck van Papendrecht, voorzitter, M. van Nieuw- stad, vice-voorzitter, C. Nouwens, pen ningmeester, G. Franken, secretaris, mej. Gielen, maatschappelijk werkster; F. de Vaan, voor de mannelijke jeugdbeweging, Jac. Stokkermans voor de KAJ, A. Mos selveld voor de Reclassering, Mevr. J. Emmers-Muizelaar voor de vrouwelijke jeugdbeweging; Dr R. Raaijmakers, W. Pepping, A. Wennekes en Kapelaan J. Verheijen. 1 In klank en kleur. Wij presenteren U de Jubileum Show Revue „In klank en kleur" luidt de aankondiging van de keurig verzorgde affiches, die Kaatsheuvel en omgeving kond doen van wat Zaterdag a.s. in de gala-première vertoond zal worden in de 5de re vue van „Ons Genoegen" in de zaal van de heer Jan v. Dun. Wat we te horen en te zien hebben gekregen van deze lustrum-vertoning mag met recht genoemd worden een vro lijk spel van zang, humor, dans en muziek, in een woord van „Klank en Kleur" een genot voor oor en oog, een waardig herdenken van de met zoveel succes opgevoerde Kaatsheuvelse revues. „In Klank en Kleur" speelt in 2 bedrijven met 25 taferelen van show, solo-ballet en ballet, sketches, scènes, muziek en zang in een non stop programma, dat de bezoekers drie uren in de ban van spanning en humor houdt. Medewerkenden zijn: de Gemengde Toneelvereni ging „Ons Genoegen", een grote bal letgroep o.l.v. Mej. Elly de Jong uit Eindhoven, het revue-orkest onder leiding van de heer Ant. Muizelaar, zang van Mej. Toos Vrinten en de heer B. v. d. Ven. Costuums zijn van Almo uit Antwerpen en de firma Ducheyne aldaar; decors van A. v. Houtum, requisiten van L. van den Hoven en J. de Mol; verlichting van Th. v. Wijngaard en Zn uit Tilburg; regie en algemene leiding Rini Heijs. De première gaat Zaterdag a.s. om 8 uur. Wie de vorige revues zag, en dat was nagenoeg geheel Kaatsheuvel, mag gerust de verwachting hebben rige in opzet en uitvoering zal over- dat deze lustrum-uitvoering de vo- treffen. WACHTMEESTER BAART JUBILEERT. Vrijdag 12 November zal Wachtmees ter Baart van de Rijkspolitie groep Kaatsheuvel de dag herdenken, dat hij 25 jaar aan het corps Rijkspolitie ver bonden is. Bijna 18 jaren van deze kwarteeuw was de wachtmeester aan de post Kaatsheuvel verbonden. Zeer zeker zal het deze tactvolle politieman Vrijdag a.s. niet aan belangstelling ontbreken. BEKRONINGEN. Op de 46ste Tentoonstelling van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Or- nithophilia in de Bernhardhal van de Ken Ned. Taarbeurs, op 4, 5 en 6 No vember gehouden, behaalde de heer J. P üishout met zijn inzending Zwart Mi norca kriel twee eerste prijzen; de heer Jan Tuerlings in hetzelfde ras een 4de prijs en met zijn inzending Wit Wyan dotte kriel een eerste, een derde en een vierde prijs. BOBKEN SHOWS. Aan de beide jongensscholen St. Jan en St. Bernardus werden het afgelopen weekend boeken shows gehouden, om de ouders der schoolgaande kinderen in de gelegenheid te stellen op de hoogte te komen welke leesstof het meest geschikt is aan te kopen bij gelegenheid van St. Nicolaas. Er werd een druk gebruik ge maakt niet alleen om een kijkje te ne men, doch vooral om tevens advies van het onderwijzend personeel, dat zich daarvoor bereidwillig beschikbaar stelde, in te winnen. DEKEN VAN DEN BREKEL. Zondag werd vanaf de kansel in de verschillende missen aan de parochianen van St. Jan medegedeeld, dat de Hoog- eerw. Heer Pastoor, Deken v. d. Brekel aan Zijne Excellentie de Bisschop van 's-Bosch zijn ontslag als pastoor heeft aangevraagd. Ruim 20 jaren is hij de sympathieke herder van de parochie St. Jan geweest, die zijn gehele persoonlijk heid gaf aan de taak hem door de bis schop toevertrouwd en daardoor de vol le sympathie van iedere parochiaan heeft weten te winnen. De dank der parochianen zal blijken uit het parochiegeschenk dat de schei dende pastoor zal worden aangeboden, en waarvoor dezer dagen een collecte zal worden gehouden. Het ligt in de bedoeling, dat Deken van dén Brekel zijn rust zal nemen in de in aanbouw zijnde Bungalow tegen over de Parklaan van het Natuurpark De Efteling. De benoeming van een nieuwe pastoor wordt binnen zeer af zienbare tijd tegemoet gezien. Reeds wor den voorbereidingen getroffen, de nieu we herder op waardige wijze te ont vangen. Aan het Oranje-comité, dat met zo'n groot succes de Bevrijdings feesten organiseerde is het vererend ver zoek gericht de entree van de nieuwe pastoor in de parochie te verzorgen. Het Oranje-comité heeft die opdracht gaar ne aanvaardt en hield in verband hier mede Zondagmorgen reeds zijn eerste be sprekingen. DUIVENSPORT. De onderlinge vereniging De Getrouwe Duif hield in Café G. v. d. Hoven een Vergadering waarin de uitreiking plaats had van de kampioenschappen het afge lopen seizoen door de leden in hun 'eigen vereniging behaald. Kampioenen Fond waren; 1 L. Hamers, 2 H. Klis en 3 L. van Ree. Kampioenen Midden Fond: 1 Th. Zeebrechts, 2 L. van Ree en 3 H. Kiis, en Kampioenen Vitesse: 1 L. van Ree, 2 H. Klis en 3 L. van Ree. FANCY-FAIR. Zaterdagavond om acht uur werd in het patronaat de jaarlijkse Missie-ten toonstelling, waaraan een fancy-fair ver bonden is, geopend. Kapelaan v. Oort richtte een woord van dank en felici tatie aan de leden van de Missienaai- kring, die weer eens heten zien, wat in opofferende arbeidzaamheid voor de Missiën kan verricht worden. Ben keur van paramenten voor de dienst aan het altaar leverde het bewijs, dat er in het afgelopen jaar weer heel wat klaar ge komen is en dat de dames met kunstige hand de naald weten te hanteren. Hij sptak de hoop uit, dat het bezoek en de waardering van het publiek weer-tot re sultaat zal hebben, dat het vruchtbare werk van de naaikring met hetzelfde suc ces zal kunnen worden voortgezet. 't Was Zaterdag en Zondag, ondanks het slechte weer geregeld gezellig druk bij de verschillende attracties, die in de grote zaal waren opgesteld. Maandag avond wordt het fancy-fair gesloten, met de trekking van de verlotingen hieraan verbanden. GROTE KAJ FANCY-FAIR. Op Zaterdag' 13, Zondag 14 en Maandag 15 Nov. organiseert de KAJ afd. Kaatsheuvel een groots opgezette fancy-fair in de R.K. Gil denbond ten bate van het jonge KAJ ontspanningsfonds. Het is uniek te noemen dat in Kaatsheu vel 'n dergelijke fancy-fair gehou den wordt met kermisattracties, zoals Balco, Rotors, Grijpkranen, Schiettenten, Werpspelen, Rad van Avontuur, enz. enz. Kortom, er is te veel om op te noemen. De mu ziekliefhebbers zullen er hun lie velingsnummers kunnen aanvragen bij „U vraagt en wjj draaien" en voegen we daar nog aan toe de tra ditionele koekloterjj, dan weten we zeker dat geen enkele bezoeker wordt teleurgesteld, ook al mocht hij dan niet een van die geweldige prijzen mee naar huis nemen die er te verdienen zijn. Heus, want er is werkelijk een enorme schat aan reuzeprijzen. En als de bezoeker dan nog het doel van deze grote fancy-fair in de gaten houdt, dan zijn we er van overtuigd dat het succes even groot zal worden als de opzet is. De jonge arbeiders zul len er u dankbaar voor zijn, want daar gaat het om. Uw jongen, uw zoon zal u dankbaar zijn en u helpt mede aan de verwezenlijking van het zo noodzakelijke, maiar ook zo mooie doel: een gezonde lichame lijke en geestelijke groei van onze jonge arbeiders, die het zo zwaar te verduren hebben in deze geïn dustrialiseerde en jachtende we reld. De KAJ heeft nog altijd de sympathie van de bevolking mogen ondervinden en daarom rekenen wij weer opnieuw op een massaal bezoek van de bevolking. Laat daarom reeds Zaterdag avond de Gildenbond volstromen. De officiële aanvang van de fancy- fair is Zaterdag om 19.30 uur nam. en zal geschieden door wethouder Beerens. Zondag 14 Nov. vanaf 11.30 v.m. tot en met 2 uur n.m. en vanaf 3 uur n.m. tot en met 24 uur. Maandag vanaf 7 uur n.m. tot en met 24 uur. Nogmaals: Steunt allen mee het werk van de KAJ. AGENDA. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Dinsdag en Woensdag 8 uur n.m. Apollo-theater: „Anna", toeg. 18 j. Donderdag 7.30 uur n.m. repeti tie Dameskoor Bel Canto, eetzaal Euphonia. Donderdag 8.30 uur n.m. repeti tie Gemengd Koor Bel Canto, eet zaal Euphonia. BOEKENTENTOONSTELLING. In de lokalen van de Fraterscholen werd Zondag een boekententoonstelling gehouden. Zoals ieder jaar was het be zoek aan deze tentoonstelling wederom zeer druk. Boekwerken op velerlei ge bied, naast een keur van jeugdboeken, waren geëtaleerd. Zaterdagavond werd de tentoonstelling geopend te 7 uur, ter wijl Zondagavond te 9 uur de sluiting plaats vond. GROTE FEESTVERGADERING. Zondagavond te 7 uur had in de zaal van de heer P. Coomans de jaarlijkse feestvergadering plaats van de R.K. Fa- brieksarbeidersbond. Deze vergadering werd gehouden in verband met de feestdag van St. Willi- brord. De vergadering stond in het teken van de propaganda en het was de 2e voorzitter van de Bond die de feestrede uitsprak. De zaal was goed bezet en het Jon genskoor der Fraterschool, onder leiding van Frater Angelico voerde zeer ver dienstelijk een negental zeer mooie lie deren uit. Verder was het S.K.O.-orkest aanwezig, dat voor verdere muzikale om lijsting zorg droeg. HIMMLERS LIJFARTS KWAM GETUIGEN. Een in Arnhem wonende dame, die tijdens de oorlog' een export bedrijf leidde, dat „Kriegsgewich- tige" materialen o.a. uit Zweden naar Duitsland transporteerde, zag geruime tijd geleden haar vermo gen in beslag genomen worden door het Beheersinstituut. Zfj was in appèl gekomen, omdat zij er van overtuigd was te kunnen aantonen, dat haar gedragingen de camouflage waren van haar wer kelijke activiteit: namelijk onder grondse strijd tegen hei Nazi-re giem. Als getuige vond zij naast zich dr. Kersten, de voormalige lijfarts van Himmler. Van dr. Ker sten is bekend, dat door zijn be middeling duizenden aan de Nazi- terreur zijn ontsnapt. De Arnhemse had hem menigmaal tips gegeven, zoals dr. Kersten getuigde. Het Be heersinstituut zal een nieuw on- derozek in deze zaak instellen. Interessant wa's, wat de appelan te vertelde over haar rol in de oor logstijd. Zij kende vele Nazi-bon- zert, ö.a.'Vön Ribheritrop. In April 1940 kwam zij, dank zij haar rela ties aan de weet, dat de Duitsers Nederland zouden binnenvallen. Zij stelde de Nederlandse gezant, Jrd. Mr. H. M. Van Haersma de With op de hoogte van wat zij wist. In 1943 wist zij haar vriend Ker- sien mee te delen, dat Himmler al le Nederlandse kunstschatten naar Polen wilde doen overbrengen. Kersten slaagde er in een spaak in het wiel van de Duitse rovers te steken. INFILTRATIES ONTKEND. Een lid van het Indonesische „Bu reau Irian", Papare, heeft ontkend dat Indonesiërs pogingen hebben gedaan op Nederlands Nieuw-Gui- nea te infiltreren. Papare sprak voorts berichten tegen dat de leider van de Republiek Zuid-Molukken, Soumokil, zou zijn overleden. Hij zou zich in Fak Fak „onder bescher ming van het Nederlands bestuur hebben gesteld". GEEN BRITSE STEUN AAN INDONESISCHE EISEN. In Londen bestaat na het bezoek van de Indonesische ambassadeur in de Britse hoofdstad, professor Soe- pomo, aan minister Eden de indruk, dat de Britse regering het Indonesi sche standpunt in de kwestie Nw.- Guinea in de algemene vergadering van de Verenigde Naties niet zal steunen. Verwacht wordt in Britse rege ringskringen dat Engeland zich zal verzetten tegen het aanvaarden van een Indonesische resolutie door de Verenigde Naties, waarin de UNO wordt verzocht Nederland en Indo nesië „bij te staan in het vinden van een vreedzame oplossing". AFP voegt hier aan toe. dat men in deze kringen van mening is, dat een der gelijke resolutie een gevaarlijk pre cedent zou scheppen voor Engeland met het oog op de Britse bezittingen in Borneo. WIJ ZIJN GESPECIALISEERD IN i GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWB RIEVEN EN -KAARTEN WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 7