WAAROM een eigen katholieke universiteit? D.D.D. i 5/ermogénf popent i VIJF DAGEN NAAR PARIJS 5 doktoren Een lange Hiddenslandsvergadeiing. |ptol$lll DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 NOVEMBER 1954 waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Waalwijkse Middenstand gaat actie voeren doodt FEUILLETON n Mn i dnrge d betcog «eerde Prof Dr J Wj's d e s er e drgumt rttn aar. Op de vraag „waarom eigen katholiek hoger onderwijn" heeft cic A megènse hoogleraar Prof. Dr J. Wils Dinsdagavond in u - J acrum een duidelijk en afdoend antwoord gegeven. i> 'ji asi ?Pfeker op een uvond, georganiseerd door de Sf. Radooutsticiiting, een instelling tot instandhouding van de atholieke Universiteit in Nijmegen en de Katholieke Econo mische Hogeschool in Tilburg, en voorbereid door een comité waarin vertegenwoordigers van alle Waalwijkse standsorgani saties zitting hadden. Al'e rangen en standen van de Waalwijkse katholieke be voi cing waren dan ook vertegenwoordigd in het groot getal aan wezigen dat deze avond bijwoonde, een getal dat de organisa toren, zoals hun voorzitter de gemeentesecretaris de heer N. Vlaar graag verklaarde, veel genoegen deed. „IK VRAAG UW HART EN UW GEBED". Bij deze bijeenkomst zagen we aanwezig de Zeereerw. Heer Deken Dr B. v d. Hurk, de Zeereerw. Heer Pastoor v. Haren, de Weleerw. He ren Kapelaan Wassenberg en Mode rator Stevens, de edelachtbare he ren Burgemeester Teijssen van Waalwijk en Snels van Drunen, wethouder Smolders en voorts ver tegenwoordigers en vertegenwoor digsters van alle maatschappelijke groeperingen van ons katholieke volksdeel. Het was de heer Vlaar een bij zonder genoegen de vele aanwezi gen welkom te mogen heten, vooral de Zeereerw. Heer Deken (de zaal applaudiseerde toen de nieuwe De ken voor het eerst als zodanig werd begroet), Pastoor v. Haren en de beide burgemeesters; uit hun aan wezigheid bleek dat de geestelijke en wereldlijke overheid overtuigd is van de grote waarde van het bezit van een eigen Katholieke Univer siteit. Bijzonder heette hij ook Prof. Wils welkom, die prof. Asselbergs als spreker zou vervangen. De avond was gevat in een waar dige omlijsting; dank zij de mede werking van Mej. v. Boort en haar gemengd koor, konden de organisa toren de aanwezigen een vocaal concert aanbieden dat volkomen paste in het kader van deze avond. In enkele woorden, daarbij de aartsb.sschop-eoadjutor citerend, wees de heer Vlaar er op dat de katholieke universiteit gedragen moet worden door heel het katho lieke volksdeel, het Waalwijkse ka tholieke volksdeel niet uitgesloten, en vandaar dat het comité deze avond organiseerde. Dan zong het gemengd koor, tot grote instemming van de aanwezi gen, een drietal guitige oud-Neder landse liedjes. EEN WAPEN IN ONZE STRIJD. l I I *1 M i Een drietal argumenten ontwik kelde Prof. J Wils om te bewijzen dat de Katholieke Universiteit en de Katholieke Economische Hoge school van grote betekenis zijn voor het katholieke volksdeel. Als eerste argument voerde hij aan dat het Katholiek Hoger onder wijs een wapen was in de strijd, de strijd namelijk om in cultureel op zicht onze achterstand in te halen. Die achterstand werd gedemon streerd met getallen: ongeveer 1/3 van het Nederlandse volk was ka tholiek; 1/5 van de studenten bij 't Hoger onderwijs was katholiek en van de hoogleraren was slechts 1/10 deel katholiek. Het leven was zeer veranderd, was toegesplitst en problematisch geworden; het vroeg experts op al le gebied en de katholieken hadden lang nog niet overal de experts die er nodig waren. In de politiek haal de men wel het 1/3, ook de arbei- N t l r„ TI??TFf 'i'eert "de euw m', II 111 I 1% seconden, doodt de - tekiemen en geneest lot - diep in de huidporiën. 6ENEESMII/DEI lEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF uuiupunen. BALSEM ZEEP dersorganisaties haalden kwantita tief wel wat men van hen kón ver wachten, en ook ten aanzien van de radio was de positie der katholie ken niet ongunstig. Maar neemt U nu eens de pers, aldus Prof Wils die vervolgens betoogde dat de ka tholieke pers niet die hoogte heeft die bijvoorbeeld de liberale pers heeft bereikt. Als U in het Westen reist, neemt U dan „De Nieuwe Eeuw", neemt U „De Linie?" U neemt natuurlijk „Elsevier". Het js de katholieke emancipatie niet gelukt een maandblad in stand te houden, zoals het liberale „De- Gids". Zijn we in sociaal en economisch opzicht klaar en ook in de politiek. Neem de kwestie Indonesië eens, waar het ging om een bevolking van 70 millioen zielen; hoe weinig is toen in ons katholieke volksdeel ge dacht aan de missie, wier werk practisch onmogelijk zou worden. Hoe zijn we vertegenwoordigd onder de ambtenaren? Van de onge veer 100 hoofden van departementen zijn er 11 katholiek; zo is het ook m de rechtspraak, bij de burgemees ters. De voortreffelijke socioloog Prof. v. Heek van Leiden noemt het ka tholieke volksdeel een „geëmanci peerde minderheidsgroep". Sinds de Hervorming hebben we in een min derheidstoestand geleefd en ook nu rust op ons nog steeds het stempel van te zijn opgekomen; het ritme echter, waarin ons opkomen zich voctrekt, neemt toe. De Universiteit en de Hogeschool kunnen de krachten leveren, de ex perts, die we nodig zullen hebben, om ons katholieke volksdeel op alle gebieden redelijk vertegenwoordigd te doen zijn. EEN EIGEN KATHOLIEK MILLIEU. BÜ de aanvoering van zijn twee de argument citeerde Prof. Wils Kardinaal Faulhaber, die zei Die Seele der Kultur, ist die Kultur der Seele de katholiek moesi trachten in de profane cultuur dit geestelijk niveau te halen, moest bij alle cu.tuur-arbeid (hetgeen was, volgens Denis de Rougemont, een „penser avec les mains") de grote evangelische principes toe passen. Ook op dit terrein ligt een grootse taak, op deze zaken moe- en we studeren, in een eigen mil- lieu. Het is nodig de typische ei gentijdse moeilijkheden en vragen van het leven le behandelen in eigen kring vraagstukken, zoals daar zijn de P.B.O., de geestelijke volksgezondheid, vragen op pae- dagogisch gebied, op medisch ge bied. In dit verband wijst de pro fessor op de Medische Faculteit van Nijmegen, die een enorme ze gen zal kunnen zijn voor het katho liek volksdeel, en waar thans door professoren en studenten enorm hard wordt gewerkt. Professor Wils spreekt over de oproep van de Paus tot lekenapos- tolaat, over de katholieke actie, over de noodzakelijkheid de leer van het evangelie telkens weer op nieuw in ieder 'tijdsgewricht, in ieder land en iedere streek tegen woordig te stellen. Het evangelie is geen paedago- gisch handboek, geen sociale co- Op de vliegbasis Soesterberg zijn de eerste Amerikanen met hun „Sabre" straaljagers gearriveerd ter versterking van de Nederlandse luchtverdediging. FotoDe gewone Holl. trapfiets van deze Ned. luchtmachtsoldaat mocht zich in de bijzondere belangstelling van de „snelle Amerikanen" verheugen. i dex, maar in eigen kring moeten de Katholieken studeren de prin cipes zoals Christus die stelde en zoals die in het evangelie zijn vast gelegd op de eigentijdse vraag stukken toe te passen dat gebeurt aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen en aan de Katholieke Economische Hogeschool van Til burg, waar anders dan op de an dere universiteiten, maar ook meer gewerkt moet worden. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - omde andere avond één. Daar na niets meer, want Carter s Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 56 DE ERE GODS. In laatste instantie, aldus profes sor Wils, zjjn derde argument ont wikkelend, staat men voor de vraag van de ere Gods, die ook gediend moet worden in de wetenschap. De 19e eeuw had de waan van een „Vororteilsfreie Wissenschaft" maar een geleerde is ook maar een mens en al de dingen van de we tenschap worden gedragen door een wereldbeschouwing. Techniek en wereldbeschouwing kunnen on mogelijk van elkaar gescheiden worden. Het gaat nooit om zuiver zakelijke dingen, het gaat uitein delijk altijd om dingen waar God bij betrokken is. God klopt ook in de wetenschap aan onze deur en vraagt om zijn rechten. Niet voor niets worden in Nijmegen en Til burg alle colleges met gebed geo pend en gesloten de ware wijs heid komt van God en gaat terug naar God. KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijnstillende Thermogène; de weldadige warmte verjaagt ver koudheid. Sprekend over het Bijzonder Hoger Onderwijs, noemt hij deze kwalificatie eigenlijk verkeerd. Zou Leiden, vraagt hij, niet even bijzonder liberaal zijn en de Ge meentelijke Universiteit van Am sterdam niet even bijzonder socia listisch als Nijmegen en Tilburg en de Vrije Universiteit van Amster dam bijzonder zijn iedere studie is immers „bijzonder" Als een Universiteit, en zeker een hoogleraar, niet bijzonder zijn, dan is het geen goede universiteit en geen goede hoogleraar. Ze moe ten immers toch de laatste dingen geven, ze moeten hun wereldbe schouwing' geven, ze moeten bij zonder zijn. En het is ons goed recht onze diepste overtuiging als basis te nemen en daarop verder te bou wen. Ik vraag, besluit professor Wils, U niet om Uw geld, maar ik vraag U iets wat veel kostbaarder is, ik vraag uw hart en uw gebed. We kunnen niet voort, als we niet ge dragen worden door het volle en thousiasme en de medewerking van het katholieke volksdeel, door hun liefde en hun gebed. Het labo- rare en orare moeten met elkaar verbonden zijn. Inderdaad, het was zoals de voorzitter, de heer Vlaar, in zijn dankwoord zei Prof. Wils [heeft duidelijke en klare 'taal gesproken, daarbij deed hij dat met grote lief de, met grote deskundigheid en op een zeer sympathieke, ieder voor zich innemende manier. Na 'n kleine pauze beantwoord de hij op interessante wijze een aantal interessante vragen, die door de vergadering werden ge steld en zong tot slot het gemengd koor van Mej. Al da van Boort frag menten uit Tannhauser en Martha. Bij het verlaten van de zaal kon den de talrijke aanwezigen middels een daartoe uitgereikt formulier, hun financiële steun toezeggen aan de instellingen van Katholiek Hoger Onderwijs mogen zij het rijkelijk hebben gedaan en mogen zij gevolgd worden door zeer vele andere Katholieken. Want het is zeer hard nodig. 'C Men kan van de vergadering die de R,K. Middenstand afdeling Waal wijk Maandagavond in De Twee 'Kolommen hield niet zeggen, dat ze niet geanimeerd was. Verre van daar, er is heel wat gepraat en soms waren de gemoederen wel een een beetje verhit. Met name is de actie die de middenstand gaat voeren in de weken voor Sinterklaas een punt van lange bespreking geweest; een bespreking, die eigenlijk als mosterd na de maaltijd kwam, want het actie-comité had na genoeg alles al in kannen en kruiken gestopt en de actie, zoals die was voorbereid, kreeg uiteindelijk dan ook de instemming, van alle aanwezigen. Veel andere punten zijn nog ter sprake geweest, met name hield de heer H. van Well een belangwekkende spreekbeurt over de Middenstandsnota, speciaal waar die handelt over fiscale aangelegenheden. De bespreking hiervan moest echter worden afgebroken omdat het middernachtelijk uur zeer dicht genaderd was en het bestuur bang was, dat de lange duur van de vergadering een volgende maal reden van wegblijven zou zijn. Nadat de heer A. Meijs de aanwezi gen, die in vrij behoorlijken getale aan wezig waren, en de heer H. van Well, economisch adviseur van de Midden stand, welkom had geheten en de secre taris de heer J. van Drunen, de notulen had voorgelezen, werdén de bestuursle den de heren van Mil en Snels, die aan de beurt van aftreden waren, met grote meerderheid herkozen, zij kregen resp. 21 en 15 stemmen, terwijl er ook stem men werden uitgebracht op de heer Pul lens (3), P. Dekkers (2), van Loon (2), Braun (1), v. d. Ven (1) en een stem blanco was. BONNENACTIE. Toen werd de actie voor de Sinter klaastijd besproken, nadat de heer de Visser, de voorzitter van het actie-comi té de stand van zaken uiteen had gezet. Het zou weer een bonnenactie worden, die vergezeld ging van een stunt met een helicopter die de heilige man naar Waal wijk zou brengen. Er was al een goede deelname aan deze actie, maar het kon helemaal geen kwaad wanneer er meer deelnemers kwamen, integendeel. De heer de Visser miste nog enkele winke liers, die anders steeds van de partij wa ren. De sigarenwinkeliers hadden ook ge vraagd mee te mogen doen, en de voor zitter van het comité had alle pogingen :n het werk gesteld, deze medewerking mogelijk te maken, in welke pogingen h:j was geslaagd, maar toen vonden de betreffende winkeliers de deelnamekos ten weer te duur. Vrijdagavond zouden in Thalia de bonnen en bijbehorende papieren worden uitgereikt. De nodige advertenties zouden bekendheid geven aan de actie, en iedere Maandag zouden onder politietoezicht aantrekkelijke prijzen worden uitgeloot. Wanneer de deelname van de winke liers algemeen was, dan zou het risico practisch nihil zijn; kon men er echter niet aan uit, dan zou het garantiefonds, waarin iedere deelnemer f 10.stortte, aangesproken worden. Toen kwamen de tongen los en wer den er verschillende tegenwerpingen ge maakt; er waren leden die de helicoptere veel te duur vonden en van mening wa ren, dat een dergelijke stunt de midden standers niet direct ten goede kwam; an deren vonden de dag waarop dit zou ge beuren, Zondag 21 November namelijk, niet geschikt; anderen betoogden dat de ze actie door de jonge middenstand ge voerd werd ten koste van de grote mid denstand. En hiertegenover werd gesteld, dat de helicoptere ook een prachtige reclame zou zijn, nademaal hij duizenden strooi biljetten boven de omgeving zou uit gooien; dat men inderdaad samenwerkte met de jonge middenstand, die ieder jaar de intocht van (Sinterklaas verzorgde, maar dat de opbrengst toch bestemd zou zijn voor de armen; er waren aantrek kelijke prijzen tot een bedrag van f 1500 enz. enz.; voorzitter de Visser moest harde woorden zeggen tegen degenen die het bezwaarlijk vonden, dat de actie al geregeld was, terwijl de middenstanders er niet in gekend waren. Hij betoogde, dat het altijd al zo was geweest, dat het comité zelf de Zaken moest regelen; be legde men een vergadering, om met de andere middenstanders van gedachten te wisselen, dan kwam er toch niemand. Enfin, het slot was, dat de actie, zo als die was gepland door het actie comité toch de instemming, kreeg van de vergadering. Het comité had geen plannen ten aan zien van een eventuele Kerstmisactie; de Sinterklaas-actie zou dan nog te kort achter de rug zijn. Er werd ook gesproken over een ac tie, die het gehele jaar door zou duren; de voorzitter van het actiecomité vond dit een te zware belasting voor de mid denstanders, en de voorzitter van de Middenstandsvereniging stelde voor eventuele suggesties bij een volgende gelegenheid 'ns rustig te bespreken, de agenda was hiervoor nu te lang. Hij gaf vervolgens een korte uiteen zetting van het ontwikkelingswerk, wees oo de kadercursussen, de dr van Beur- denclubs, de gewestelijke sociale avond scholen en vroeg speciaal de belangstel ling van de middenstanders voor de plaatselijke Dr van Beurdenclub, aan de, lessen waarvan men altijd 'ns kon deel nemen, om er 'ns kennis mee te maken. Waalwijk mocht ook nog enkele deel nemers leveren aan de voortgezette ka dercursussen te Nieuwkuijk, waar men ook een proefles mocht meemaken. Dan vroeg hij de aandacht voor de Middenstandsretraite van 13 tot 16 No vember, evenals voor de genoemde cur sussen konden adspirant-deelnemers zich opgeven bij de heer van Oss. Dit was ook het geval met de reizen naar Rome en naar Spanje die volgend jaar weer worden georganiseerd. Ander half jaar was men hiervoor aan 't spa ren, maar degenen die nog niet hieraan meededen en toch interesse hadden, konden alsnog in deze spaaractie worden ingevoegd of eventueel het benodigde bedrag ineens voldoen. Het punt van de beroepskeuze voor lichting kwam ook ter sprake en de voorzitter maakte de mogelijkheid be kend, dat voor een psycho-technische test, de diocesane Middenstandsbond een gedeelte van de kosten zou betalen. In het kader van de actie U, een actie cm het ledental groter te maken, spoorde hij de leden aan, zelf ook propaganda te rAT EN Mt//£ doos a 90 ct nan „De Echo van het Zuiden". door Tom Lodewijk. 29). Wanneer ik afga op wat mijn ogen en die van anderen gezien hebben, juffrouw Mertens, dan heeft u ge probeerd illegaal een waardevolle partij diamanten over de grens te smokkelen. Ze zaten in uw koffer en u hebt verklaard ze er zelf te hebben ingestopt. Dat u niet wist wat er in zat, moeten we maar ge loven. Carla begon te beven, ze begreep dat het er nu om ging. Ze preste haar knieën tegen elkaar om niet le laten merken hoe ze trilde. -We hebben zo even uw vin gerafdrukken genomen ging Stollenga voort en dat was geen kwestie van routine. Ziet u eens: er waren vingerafdrukken op de fles, waarin de diamanten zaten, of liever... er was er maar één. Men was heel voorzichtig geweest, maar nog niet voorzichtig genoeg. En er waren ook vingerafdrukken op het papier. Dat mag wel een wonder heten, maar u hebt toen zeker een beetje vettige vingers gehad, crème of zo Carla knikle opeens, zich herin nerend heel onduidelijk, maar toch wel overeenstemmend met de uwe. De vingerafdruk op de fles is niet van u. Die is van een ander. Die stemt overeen met die van een Marthe Rochard, ook wel bekend a's Celestine d'Anguignon, ook wel bekend als Rachel Leetown, ook wel bekend als Maria Magdalene den Dekker.die laatste is waar schijnlijk de juiste naam. Het was ons niet bekend dat deze dame zich inmiddels ook mevrouw Perland is gaan noemen. In ieder geval niet omdat ze getrouwd is met meneer Perland. Want meer Perland heet Jacques Meulebroek, geboren te Antwerpen, en eveneens in het be zit van een dozijn namen en waar schijnlijk niet minder paspoorten. Het duizelde Carla. Maar lang zaam begon er iets in haar te da gen. De knoop werd ontward. Misschien is het bewijs wel wat zwak ging Stollenga voort maar daar komt bij dat ik u heb gadegeslagen zo goed als die me vrouw Perland, dat ik over u in middels inlichtingen heb ingewon nen die kloppen met wat u zelf hebt verteld, en dat u de schijn., in uw voordeel hebt.Ik ben ge neigd aan te nemen, juffrouw Mer tens, en meneer de commissaris hier eveneens, dat u inderdaad on wetend behulpzaam bent geweest bij een grootscheepse diamanten- smokkel. Alleen één dingwat zoudt u met het pakje gedaan heb ben als u het over de grens had gebracht? Ik zou het zei Carla en trok een papiertje uit haar tasje ge stuurd hebben aan madame Per land, Poste Restante, Hoofdpost kantoor, Amsterdam. En aan dat adres zou ik ook het geld overge maakt hebben, dat ik haar schuldig was.... dat ze me geleend heeft voor die jurk. Mooi zei Stollenga en hij kauwde voldaan op zjjn sigaar nu, dat moet u dan maar doen. Wij zullen het pakje weer netjes in pakken, zonder de diamanten na tuurlijk. U verzendt het, mèt de postwissel, aan 't opgegeven adres. Dan bent u nu maar weer eens en dan niet per ongeluk, medeplich tige, maar ditmaal van de politie. Maak u daarover geen gewetensbe zwaren, juffrouw Mertens. Want mevrouw Perland heeft opzettelijk uw gezelschap gezocht, ze heeft expres verplichtingen geschapen, opdat u te minder zoudt kunnen weigeren aan haar verzoek te vol doen. Waarom juist ik? vroeg Carla. Omdat u er betrouwbaar en discreet uitziet, en helemaal niet als iemand die zich tot zulke din gen zou lenen zei Stollenga op recht, en zij bloosde, want 't klonk als een compliment. Het spijt me voor alle onaangenaamheden, die u hebt moeten doorstaan, juffrouw Mertens, maar u zult begrijpen dat het niet anders kon. Het onderzoek is nog niet afgelopen, de zaak is nog niet rond, want we moeten de Perlands hebben. Maar er is, en dat vindt de commissaris hier ook, geen reden meer om u in bewaring te houden. Die magische woorden deden de kleur uit Carla's gezichtje wegtrek ken. Ben ik dusvrij vroeg ze onthutst. Om te gaan en te staan waar u wilt zei Stollenga. De commis saris lachte opeens vriendelijk een blinkend gebit bloot van onder z'n grote snor en de jonge agent was een en al glimlach. Zelfs Stollenga was ontdooid. U kunt alleen vanavond niet meer weg, zei hij. U moet mor gen verder naar Holland gaan. Maak u geen zorgen, ik zal een te legram zenden aan uw ouders... Die heb ik niet meer zei Carla stil. Achhij keek 'n beetje beschaamd nu ja, aan Mijn hospita. Goed, aan uw hospita, dat u de volgende dag pas thuis komt en alles oké is. Dan komt uw vrien din, denk ik, het vanzelf wel aan de weet. Ja, natuurlijk peinsde Car la hardop. En dan moet ik nog een paar maatregelen treffen, die wou ik even met u bespreken zei -Stol lenga tot Frans. Ik ben eigenlijk erg blij dat u er bij bent gebleven, want van u moet ik ook nog een paar inlichtingen hebben. En dan zullen we voor u beiden een hotel opzoeken, dat is niet zo gemakke lijk in St. Quentin, d'r is hier nog al wat kapot, maar Monsieur le Commissaire weet daar wel raad op. Tenzij mademoiselle hier wil logeren stelde de barse commis saris minzaam glimlachend voor. Heel aardig van umaar liever niet lachte Carla. Een steen was haar van het hart geval len, al wemelden nog tal van vra gen haar door het hoofd. Maar in ieder geval, dat vreselijke was niet gebeurd., zij, alleen in 'n vreemd land, in handen van de politie. koude rillingen liepen haar nog over de rug als ze er aan dacht. Koud had ze het. Vreemd koud. En haar benen waren zo zwaar. En wat werd het opeens donker in dat bureauze gleed opzij en Frans kon haar nog net opvangen. Te veel opeens zei Stollen ga met iets van medelijden in zijn stem. Nu, ze zal wel gauw weer bijkomen. De commissaris had al een paar woorden in de telefoon gesnauwd en even later droegen 'n paar ster ke politiemannen Carla naar een andere kamer, waar een dokter zich spoedig over haar heen boog. Niets bijzonders legde hij aan de bezorgde Frans uit mis schien te veel opwinding of in spanning? Een beetje kalm aan, meteen maar naar bed en dan is ze morgen weer in orde. Een uur later lag Carla, bemoe derd door een hartelijke Franse matrone in een frisse hotelkamer. Haar barstende hoofdpijn zonk langzaam weg. Vaag tevreden keek ze rond. Hier lag ze nu, in een vreemd Frans hotel. Maar alles was goed.... alles was- goed. En met een glimlach sliep ze in. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2