Waaiwijkse en Langsiraatse Courant JAN DE ROOIJ. m Gemeenteraad Heusden, VRIJDAG 12 NOVEMBER 1954 Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Auto on Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL - TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Grenswijziging Gelderland-Noord-brabar.i ECHO W HEI ZÜIDEN 77e JAARGANG No. 90 HOE 'N ILLEGAAL ONSCHAT BARE DIENSTEN BEWEES. Het was rustig aan het lange Maasfront tegenover de Langstraat in de week voor Kerstmis 1944. Een Canadese divisie, die gelegerd was geweest in de Langstraat, ver trok die week naar België in ver band met Von Rundstedt's groot offensief in de Ardennen. Zó rustig was het, dat de gealli eerde commandant had toegestaan om voor die Kerstnacht af te wij ken van hét verbod, zich na des avonds 6 uur en vóór 's morgens 7 uur op straat te bevinden. Toch loerde een dreigend ge vaar. Een gevaar, dat door de le den der ondergrondse afgewend werd. Waarin dit gevaar bestond? Von Bundstedt wilde zijn aanval in België vergezeld doen gaan van een doorstoot vanuit het Land van Heusden en Altena naar de Belgi sche grens. Er zouden bruggehoof- den worden gevormd ten Zuiden van de Maas, bij Keizersveer en Sprang-Capelle, om van daaruit Antwerpen te bereiken. In één nacht werden daartoe meer dan 16.000 Duitsers in het Land van Heusden en Altena saamgebracht, voorzien van zwaar en licht mate riaal, tanks, geschut en complete bruggen. Tegelijkertijd stonden pa rachutisten klaar, die ten Zuiden van de Maas vitale punten zouden bezetten. Er was echter een verzetsgroep van de Ondergrondse, die deze plannen in duigen deed vallen. Tot deze groep, de verzetsgroep „André" genaamd, behoorde Jan de Rooij. Hij werd op 20 Augustus 1923 te Sprang geboren, was daar opgegroeid, werkzaam op een schoenfabriek en in verband met zijn onwil om in Duitsland te wer ken, bij zijn broer, een landbouwer in Sprang-Capelle, ondergedoken. Met nog enkele andere onder grondse strijders had hij zich di rect na de bevrijding van Brabant geheel vrijwillig aangeboden om naar de overzijde van de Maas te gaan, teneinde daar spionnagewerk te verrichten en geheime zenders te bedienen. In het Land v. Heus den en Altena bevonden zich reeds leden van deze ondergrondse ver zetsgroep, waarmede hij samen moest werken. De wilskracht; en volharding van Jan de Rooij en zijn makkers bleek al wel bijzonder bij de aanvang van het werk, toen zij zich begin December 1944 naar de overzijde van de rivier moesten begeven. Tot driemaal toe werd in donkere nachten gepoogd over te steken. Steeds stootte men echter op de waakzaamheid der /Duitsers. Het kwam zelf zó ver, dat enkele per sonen hem afraadden, verdere po gingen te doen. „Het was immers veel te gevaarlijk." Het woord „gevaarlijk" kenden zij echter niet. Telkens weer werd getracht op een ander punt over te steken. Op een nacht, toen wederom een po ging werd gewaagd, werden deze ondergrondsen in een auto door hun commandant weg gebracht naar het punt, vanwaar zij zouden oversteken. De auto was voorts be laden met geheime zenders, die meegenomen moesten worden, en enkele handgranaten. Onderweg werden zij aangehouden door een lid van de O.D., die hun Engelse papieren niet kon lezen. Niemand mocht n.l. een z.g. militaire zone- lijn passeren zonder speciale En gelse passen. De hu,lp van een ge allieerde schildwacht werd daarop ingeroepen, die een Pool bleek te zijn en evenmin Engels kon lezen. Deze zag echter dat de inzittende leden der ondergrondse revolvers en handgranaten bij zich hadden en arresteerde hen en verwondde Jan de Rooij, zelfs bij eze arresta tie. Met behulp van de Field-Secu- rity werden vanzelfsprekend de gearresteerden onmiddellijk in vrij heid gesteld. Ook door dit alles lieten zij zich niet ontmoedigen. De tocht kon worden voortgezet, welke die nacht gelukte. Allen kwamen be houden in het Land van Heusden en Altena aan. Met de ondergrondse uit 't Land van Heusden en Altena was spoe dig het contact gevonden en de ge heime zender ging dagelijks wer ken. Het was via deze zender, dat Jan de Rooij zijn chef de gegevens verstrekte omtrent de gearriveerde 16.000 Duitsers en omtrent de plan nen, sterkte en geschutsopstellin- gen van de Duitsers. De geallieerden werden hiervan onmiddellijk op de hoogte ge bracht met het gevolg, dat in de Kerstnacht niemand op straat mocht, daar aanstonds de toege stane ontheffing van het verbod zich op straat te bevinden, werd ingetrokken; dat de uit de Lang straat vertrokken Canadese divi sie, die Eindhoven reeds gepas seerd was, onverwijld terugkeerde en tegen de avond de Canadese ka nonnen nog werden opgesteld en saris der Koningin in de provincie Noordbrabant, Prof. Dr. J. E. de Quay. Na de onthulling zullen de har monieën „Concordia" en „Sophia's Vereniging" van Loonopzand de volksliederen van Nederland, En geland, Amerika en Canada ten ge hore brengen. Gelegenheid tot kransiegging. Zang door de Zangvereniging „Excelsior" van Sprang. 1. Beati Mortui. 2. Wilt heden nu treden. Overdracht van het monument aan de gemeente Sprang-Capelle. Wilhelmus, 6e couplet, gemeen schappelijk gezongen met harmo niebegeleiding. Na de onthullingsplechtigheden is gelegenheid tot bezichtiging van het monument door genodigden, verenigingen en belangstellenden. dat diezelfde avond en nacht de geallieerde kanonnen, aan de hand van de gegevens, door de vrienden van Jan de Rooij verstrekt en door hem overgeseind, de Duitse opstel lingen in puin werden gebeukt. Aldus' werd door het werk der ondergrondse strijders, waarbij Jan de Rooij zulk een belangrijke rol speelde in het bedienen van zijn zender, de Langstraat, Bra bant en een gedeelte van België voor een vreselijk lot bewaard, af gezien nog van het feit, dat 't ver loop van de oorlog heel anders kon zijn geweest. Natuurlijk begrepen de Duitsers dat er hier spionnage in het spel was. Ze gingen op zoek en ontdek ten na enige tijd de zender van Jan de Rooij. Deze was op dat moment zelf niet thuis, daar hij met post voor de z.g. „line-cross" (die ook door deze ondergrondse werkers werd onderhouden) naar Werken dam was. Daarom namen de Duit sers vijf personen gevangen op de plaats waar de zender gevonden was, om deze ter represaille te fu silleren. Toen Jan de Rooij dat hoorde, nam hij zonder zich te bedenken, afscheid van z'n vrienden en meld de zich bij de Diutsers1, terwijl hij wist dat dit zijn leven zou kosten, en gaf de vijf onschuldige gijze laars op deze edelmoedige wijze hun leven en vrijheid. Doch, wat nog' belangrijker was voor de nationale, ja, geallieerde zaak, was het feit, dat hij ondanks alles ZWEEG. Ongetwijfeld begrepen de Duit sers dat hij medewerkers in het on dergrondse front moest hebben, die over een reserve-zender kon den beschikken. Kostbare gegevens had hij kunnen verschaffen om trent de namen van zijn opdracht gever, de namen zijner strijdmak kers, die in het Land van Heusden en Altena vertoefden en die nog geruime tijd het werk moesten voortzetten en dat ook tot de capi tulatie op 5 Mei 1045 hebben ge daan. Dit laatste is wél de grootste verdienste van Jan de Rooij ge- wee t. Zijn eerste heldendaad red de vijf mensen. Zijn tweede hel dendaad, zijn zwijgen, redde wel licht veel meer levens, zowel die zijner kameraden als van gealli eerden. Wederom hadden de bezetters zich vergist in de taaie aard van de ware Nederlander. Zij sleepten Jan de Rooij mee naar Amsterdam, waar hij de heldendood stierf. Naast de Langstraat, die aan Jan de Rooij alles verschuldigd is, mag geheel Nederland delen in de ver diensten van deze held en zijn heldhaftige medestrijders in het verzet. Hij kan gesteld worden als een lichtend voorbeeld voor geheel Nederland in moed, plichtsbe trachting en vaderlandsliefde. Als typisch voorbeeld, hoe alles als door een wonder ten goede is gekeerd en hoe ternauwernood aan het dreigende gevaar is ontkomen, zij nog vermeld, dat in het oude raadhuis te 's-Grevelduin-Capelle Dick Flemming zat, die het door Jan de Rooij geseinde opving. Diezelfde morgen dat Dick Flem ming opving: „Wees't paraat", en de gegevens, door Jan de Rooij ge seind, had genoteerd, kwam een V 1 aangeknetterd en viel met 'n donderend geraas op het oude raadhuis. Flemming was zeer zwaar ge wond, doch boven alle pijn en el lende dacht hij aan zijn plicht en toen hij uitgegraven was, had hij een schrift in zijn vuisten geklemd en riep: „Breng dit onmiddellijk naar de chef." Had hij deze tegenwoordigheid van geest niet gehad, dan was al les nóg tevergeefs geweest. MONUMENT TER NAGEDACH TENIS AAN JAN DE ROOIJ. ONTHULLING 20 NOVEMBER 1954 Programma 14.15 uur. Ontvangst van hoog waardigheidsbekleders ten gemeeu- tehuize yan Sprang-Capelle. 14.30 uur. Ontvangst genodigden bij het monument. 15 uur. Welkomstwoord door de voorzitter van het comité, de Edel achtbare Heer A. D. C. Snels, bur gemeester der gemeente Drunen. Onthulling van het monument door Zijne Excellentie de Commis- De raad der gemeente Heusden kwam Dinsdagavond 9 iNov. j.l. in openbare vergadering bijeen. Afwezig VS/ ethouder Buijs. iNadat de notulen van de vorige ver gadering zonder noemenswaardige opr of aanmerkingen waren vastgesteld, kwa men de ingekomen stukken aan de orde. t lierbij was onder meer een brief van vV. borsje c.s., waarmede men dank braent voor de vergoedingen van de bus- kosten voor hun kinderen, 22 in totaal, welke in Genderen de Christelijke lagere school bezoeken, 'levens verzocht men in dit schrijven om deze vergoedingen maandelijks uit te keren en wel aan één persoon n.1. dhr. A. Prins, welke ook voor allen de betalingen verzorgt. De voorzitter meent hieraan niet te zullen kunnen voldoen daar een maande lijkse uitkering veel administratie met zich mee brengt (berekening percentages enz.) en bij uitkering aan één adres krijgt de gemeente van ieder afzonderlijk niet de nodige bewijzen van betaling. Van het Centraal Orgaan blindenwe zen was een verzoek binnengekomen om subsidie voor het verbouwen van een hunner inrichtingen. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken. De heer van Herpt meent echter dat men voor deze blinden, welke men als de armste mensen ter wereld moet beschou wen, toch wel wat moet over hebben; wanneer het niet anders kan zag spre- 4er toch wel graag dat er tenminste een kleine bijdrage verleend zou worden. De voorzitter bleef echter van mening dat men hier niet op in moet gaan, voor al daar het een verbouwing betreft; wan neer het voor de verpleging was be stemd zou het nog wat anders zijn. De raad besloot hierop overeenkomstig het voorstel van B. en W. Circulaire van het Ministerie van Bin nenlandse Zaken betreffende de 6 sa larisverhoging. Hierin werd voorgesteld om voor het gemeentepersoneel dezelfde richtlijnen te volgen als voor het rijks personeel. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten ging de raad hiermede ac- coord. Verder was er een schrijven ingeko men van de heer M. Fitters B77 Herpt, waarin deze om schadevergoeding ver zocht voor de wateroverlast in de door hem gehuurde tuin van van Hooft aan de Herptsestraat alhier. Daar dit schrijven te laat was ingeko men om alsnog bij de stukken ter inzage te leggen en dit geval nader te onder zoeken, werd op voorstel van B. en W. dit schrijven tot de volgende vergadering aangehouden. Punt 4. Inzake het verzoek van het Departement Heusden der Maatschappij tot Nut van het Algemeen öm verhoging van het beschikbaar gestelde bedrag ter zake eerste inrichting ULO-school, deel de de voorzitter mede, dat het beschik baar gestelde bedrag met f 475.48 was overschreden. De Inspecteur van het ulo- orderwijs kan zich verenigen met deze hogere uitgave en adviseert alsnog dit bedrag van het Dept. Heusden der Mij. tot Nut van 't Algemeen uit te doen ke ren. De raad gaf hieraan zijn goedkeu ring. Punt 5. Besloten werd als aandeel houder toe te treden tot de N.V. Wa terleiding Mij. Noord-West Brabant, met eer. bedrag van f 30.000 en hiertoe een geldlening aan te gaan bij bovengenoem de Maatschappij, groot f 30.000 tegen 'n rente van 3]/2 Punt 6. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten over te gaan tot verhuring van een gedeelte van het perceel Sectie A 1632 gelegen aan de Wielstraat aan mej. M. P. van Laar hoven. Punt 7. Dit agendapunt bevatte een voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit van 2 Sept. j.l. strekken de tot verkoop van een gedeelte van perceel sectie A 1672 en tot verkoop van gemeld perceel ter grootte van onge veer 85 m2 aan de heer Pelikaan. Van het prijzenbureau was volgens de voorzitter nog geen mededeling ontvan gen over de te bedingen prijs, maar deze zal volgens spreker wel hetzelfde zijn als voor het gedeelte van het perceel zoals het eerst besloten was, n.l. f 1 per m2. De heer Verschuur zag er de nood zaak niet van in om dit gehele terrein te verharden en vroeg of dit ook werke lijk wel de bedoeling is. De voorzitter antwoordde hierop dat in de koopakte staat vermeldt, dat dit terrein verhard moet worden zoals het gemeentebestuur dit voorschrijft; dit slaat volgens spreker niet op het terrein, maar op de verharding. De koper moet vol gens spreker wel degelijk een betere verharding aanbrengen, want zoals het er nu bijligt is het maar rommelig. De heer van Herpt is na de vorige vergadering (waarin dit perceeltje zo n grote rol speeldeeens een kijkje gaan nemen op de bewuste plaats en aange zien de rommelige toestand waarin be doeld perceel verkeerde, verklaarde spr. Zich tegen dit voorstel. Spreker zag lie ver dat dit streepje grond, hetwelk aan vankelijk aan de gemeente zou blijven, ook werkelijk gemeente eigendom blijft. Op een vraag van de heer Verschuur omtrent de aanwezige beplanting ant woordde de voorzitter dat deze beplan ting, welke gemeente-eigendom is, inge val het perceel verkocht wordt, zoveel mogelijk verplant zal worden of wegge kapt. De heer Verschuur merkte echter op dat bij. verkoop van grond alles wat zich daarop wortelvast bevindt, mede van eiaendom verandert. "De heer Rijke zag ook gaarne in de koopakte opgenomen dat de eigenaar van dat perceel verplicht is dit terrein netjes en zindelijk te hebben en te hou den, opdat omliggende percelen geen last krijgen van rommel, enz. Tenslotte werd dit voorstel aangeno men met één stem tegen, n.l. die van de heer van Herpt. Punt 8. De heer G. Kampen te Veen, thans tijdelijk onderwijzer aan de open bare lagere school alhier, werd door de raad met algemene stemmen benoemd als onderwijzer aan bovengenoemde school, ingaande 15 November 1954. Punt 9. De heer Mr. L. H. A. Ver hoeven werd herbenoemd als lid van het College van Regenten der Godshuizen. De heer Verhoeven verwierf hiervoor 8 stemmen en de tweede candidaat de heer J. van de Broek kreeg 1 stem. Punt 10. Grenswijziging Gelderland Noord-Brabant (het prae-advies van B. en W. is opgenomen in ons blad van 8 Nov. 1954). Omtrent dit onderwerp hield de heer van Herpt een heel betoog; hij zeide hierin ondermeer dat B. en W. wel eens verweten was dat zij geen koopmans geest bezaten, thans blijkt wel overdui delijk het tegenovergestelde, want, zo zei spreker, nu wil men van hogerhand een gedeelte aan de gemeente toevoegen, maar ook een gedeelte ontnemen. B. en W. willen alleen maar gedeelten van an dere gemeenten naar zich toehalen en niets afgeven. Verder zegt spreker dat bij 'n vorige behandeling van een grenswijziging tus sen Gelderland en Noord-Brabant enkele jaren geleden, hij zich terdege verzet heeft tegen toevoeging van Bern bij Gel derland; de toen door hem naar voren gebrachte bezwaren zijn thans in het praé-advies van B. en W. opgenomen, zodat spreker zich volledig bij het voor stel van B. en W. aansluit. Alleen zag de heer van Herpt bij dit praeadvies nog aangevuld dat Nederhemert-Zuid in gro te delen op Heusden is aangewezen, zo als voor inkopen e.d. en dat in de zo mermaanden Nederhemert-Zuid het re creatieoord is van Heusden. Ook de heer Verschuur had hierover heel wat op z'n program; deze sprak o.m. over het Welvaartsplan van Noord- Brabant; dit welvaartsplan omvat een aantal nieuw te ontwikkelen streken, elk met een centrum. Eén van de centrums zou volgens spreker Heusden moeten worden. Daar dit welvaartsplan hoofd zakelijk industrialisatie betreft, moet men toch ook zorgen dat Heusden over vol doende industrieterrein beschikt. Op het openbaar (Congres voor Industrialisatie dat onlangs te 's-Bosch is gehouden, werd het gebied langs de Maas tussen Geertruidenberg en Heusden als een unieke gelegenheid gezien voor vestiging var. industrie. Daar het gebied langs de Maas, Westelijk van Heusden, hoofdza kelijk onder Heusden en Doeveren be hoort, zag spr. het als zeer gewenst dat deze plaatsen bij Heusden gevoegd zou den worden. Nadat nog door enkele andere leden van de raad een op- of aanmerking was gemaakt, besloot de raad aan de Com missie Grenswijziging te berichten: a. dat niet accoord wordt gegaan met de afscheiding van Bern van de ge meente Heusden. b. dat aangedrongen wordt om Ne derhemert-Zuid aan de gemeente Heus den toe te voegen. c. dat accoord wordt gegaan met het voorstel om Heesbeen en Doeveren aan de gemeente Heusden toe te voegen. d. dat kan worden ingestemd met het voorstel om de Gelderse Waarden, ge legen onder de gemeente Ammerzoden, te doen overgaan naar de gemeente Heusden. Punt 11. Op verzoek van de heer Tim mermans, voorzitter van de commissie voor Klokkenspel, gaat de raad accoord met het hergieten van enkele klokken uit het oude gemeentehuis voor het klokken spel voor het nieuwe gemeentehuis. Punt 12. Op voorstel van B. en W. verleende de raad machtiging tot het aangaan van een geldlening voor de bouw van 15 woningwetwoningen, waar voor dezer dagen de aanbesteding heeft i plaats gevonden. Hierna volgde sluiting. WSC—UNO ANIMO. Zondag a.s. wordt op het WSC- terrein de strijd uitgevochten om de tweede plaats. Immers! de win naar zal voorlopig stevig op de tweede plaats genesteld zijn. In deze wedstrijd, die een bijna plaat selijk karakter draagt, zal de WSC- achterhoede de handen vol hebben om de snelle en schietgrage voor hoede van Uno Animo het maken van doelpunten te beletten. De voorhoede daarentegen zal met snellen open aanvallen de stoere achterhoede van Loonopzand uit positie moeten trachten te spelen. Beide elftallen zulien zich tot het uiterste geven, zodat een snel op en neer gaande wedstrijd tegemoet gezien kan worden. Het overige programma luidt als volgt: 2 uur TOP 2WSC 2. 12 uur WSC 3—Ons Vios 2. 12 uur WSC 4Vlijm. Boys 3. 12 uur Waspik 3WSC 5. TAXANDRIARKC. Het staat voor iedereen wel vast dat de wedstrijd van a.s. Zondag voor RKC een zeer zware wedstrijd zal worden. Het zal niet meevallen de ongeslagen koplopers van de afdeling een of twee puntjes af handig te maken, hoewel het bij lange niet de eerste keer zou zijn wanneer iets dergelijks gebeurde. Taxandria is een prettige en een sportieve ploeg, waartegenover hét jonge RKC-elftal zijn beste spel kan ontplooien. Het kan dus min stens een zeer aantrekkelijke en spannende wedstrijd worden, en zou het nu zo helemaal onmogelijk zijn dat het geelblauwe elftal eens een bijzondere prestatie verricht Bij lange niet! Het is dus geen schande als er verloren wordt, mits men maar een goede partij geboden heeft, maar het zou werkelijk Eerste binnenopnamen van de nieuwe Nederlandse film „Het wonderbaarlijke leven van Willem Parel Regisseur Gerard Rutten geeft aanwijzingen aan v.l.n.r.: Wim Sonneveld Peronne Hosang en daarachter de nieuwe ontdekking Femke Talma. Ónder de camera zitten Joop Geesing - supervisor. prachtig zijn als een gelijk spel of een overwinning kon worden be vochten. En dat is niet onmogeiijk RKC-ers! RKC 2—OSS 2, half 3. RKC 3SVG 2, 12 uur. Heusden 2RKC 4, 2 uur. Jeugdprogramma: Zaterdagmiddag DESK 7—RKC 5. RKC 7RKDVC 8. RWBVIRTUS. Zondag 14 Nov. komt Virtus op bezoek. Deze club heeft tot heden nog geen succes gehad en is blijk baar niet zo sterk als vorig seizoen. Dit wil echter nog niet zeggen dat deze wedstrijd door RWB reeds bij voorbaat gewonnen is. Als Pluvius ons wat beter gezind is, kan het 'n uiterst spannende wedstrijd wor den. Virtus is stellig van plan ein delijk ook eens een wedstrijd te winnen. Aanvang half 3- 12 uur RWB 2RKTVV 3. 12 uur Baardwijk 3RWB 3. ii'ii*»; .1 1 I ZIERIKZEEBAARDWIJK. Zondag a.s. gaat de reis naar Zierikzee. Dit wordt voor de geel zwarten een zware opgave, maar met vol vertrouwen zien wij deze wedstrijd tegemoet. Het spel van Juliana is goed, maar er moet meer geschoten worden. Het 4e elftal gaat naar Berkdijk 3; zjj zullen daar evenals j.l. Zon dag tegen Vlijmen de punten wel mee naar huis brengen. Het 2e elftal gaat naar Dongen 2 en speelt daar om 2 uur. Na dé overwinning van j.l. Zondag op Willem II 5 verwachten we ook hier een overwinning. Tenslotte speelt het 3e elftal thuis tegen RWB 3, aanvang 12 u. Derde eiftallers, denk aan 't kam pioenschap, er is nog een klein kansje. Vertrek naar Zierikzee om 10 uur bij de Baardwijksestraat. De uitslagen van de jeugdwed strijden van j.l. Zaterdag zijn als volgt Drunen BBaardwijk A 13 Baardwijk BNEO B 30 Baardwijk GDESK C 50 Voor de jeugdwedstrijden voor a.s. Zaterdag hebben wij geen op gave ontvangen. SPRANG. S.D.O.-NIEUWS. Zaterdag j.l. speelde SDO 1 een thuiswedstrijd tegen PTT 1 Breda. In deze wedstrijd wist SDO voor de rust de beslissing te brengen door doelpunten van rechtsbinnen en midvoor, zodat de sltand op 3-0 kwam. Na de hervatting wisten de gas ten, alles op alles zettend tegen het kalm opnemend SDO, de achter stand te verkleinen tot 32, met welke stand het einde kwam. De leiding berustte bij de heer v. d. Velden, welke deze uitstekend vervulde. Zaterdag a.s. gaat SDO 1 op be zoek bij haar grote concurrent Sparta. Ook hier moet hard wor den gewerkt mannen en jullie moet laten zien wat je waard bent. SDO 2 krijgt ook een zware dob ber. Het speelt thuis tegen Good Luck 2. Van jullie, mannen van SDO 2, wordt dan ook hetzelfde verwacht.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 9