Waalwijkse en LangsiraaCourant GEMEENTERAAD D RUN EN BESPRAK PACHTPROBLEMEN. Vergoeding per leerling werd verhoogd. VRIJDAG 3 DECEMBER 1954. Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECÏÏD W BEI ZUIDEN 77e JAARGANG No. 96 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" De raad der gemeente Drunen werkte Woensdagavond in 'n open bare vergadering 27 agenda-punten in 70 minuten af. De raad was vol tallig. Voorzitter was de Edelachtb. Heer Burgemeester Snels. Punt j der ingekomen stukken behelsde de mededeling van de Commissaris der Koningin, dat de Edelachtb. heer Burgemeester Snels met ingang van 16 Nov. is herbe noemd tot burgemeester van Dru nen. Dit was voor de heer v. Sprang als oudste lid van de raad een aan leiding om namens de raad burge meester Snels geluk te wensen met deze herbenoeming en de wens uit te spreken dat hij nog vele jaren in goede gezondheid mag blijven werken aan de belangen van Dru nen. Burgemeester Snels dankte voor deze wens en dankte tevens voor de goede geest van samenwerking die er steeds in de raad is en twijfelde er niet aan dat men door deze goe de samenwerking gezamenlijk veel zou kunnen bereiken. De andere ingekomen stukken werden ter kennisgeving aangeno men. Aan de orde was het voorstel tot het verlenen van goedkeuring aan de begroting 1955 van de dienst Bouw- en Woningtoezicht Boven- Langstraat. Het nadelige verschil is geraamd op 19308.voor rekening van Drunen komt 7686.40. Dit is 1.25 per inwoner, hetgeen ook voor 1953 en 1954 werd geraamd. De raad verleende zijn goedkeu ring. Het voorstel tot vaststelling ver goeding per leerling art. 101 der L.O.-wet voor het jaar 1955 werd ook vlot afgewerkt. Het vorig jaar werden de vergoedingen als volgt vastgesteld: 25.per leerling voor de Jongensschool te Drunen en de Meisjesscholen te Elshout en te Drunen, en 23.per leerling voor de Jongensschool te Elshout (bruik leen school). Door de Hoofdinspecteur van het Lager Onderwijs is tegen deze be dragen echter beroep aangetekend daar deze te laag zouden zijn en B. en W. stelden voor om de ver goeding als volgt vast te stellen: 30.per leerling voor de Jongens school te Drunen en de Meisjes scholen te Elshout en Drunen; 25.50 per leerling voor de Jongens school te Elshout en 45.per leer ling voor het V.G.L.O. Hierna volgde de aanbieding van de gemeentebegroting 1955, een door de wet voorgeschreven forma liteit. In de volgende raadsvergade ring, die volgens de voorzitter nog vóór Januari zal worden gehouden, zal deze begroting worden behan deld. Aan de orde was verder het voor stel tot vaststelling van het crediet in rekening-courant-overeenkomst bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Bedoelde overeenkomst is aange gaan op 8 Maart '49. Het maximum door de Bank te verlenen crediet moet van jaar tot jaar worden vast gesteld. Na overleg heeft genoemde Bank zich bereid verklaard voor het jaar 1955, overeenkomstig de voorwaar den van de rekening-courant-over eenkomst, een crediet te verlenen van 65000. Aangezien de gemeente momen teel een tegoed heeft bij de Bank van rond 100.000.zou men de mening kunnen zijn toegedaan dat een zodanig crediet overbodig zou zijn. In verband echter met de uitvoe ring van diverse kapitaalswerken, zoals kerkplein, wandelpad, school- bouw, brandputten e.a., met welke laatsten reeds een begin is gemaakt, zal dit tegoed spoedig tot het ver leden behoren. Uit genoemd bedrag zal boven dien nog de betaling moeten ge schieden van verschuldigde pensi oensbijdragen en diverse andere be talingen, die jaarlijks in de maand December plaats vinden. Hoewel B. en W. zich op 't stand punt stellen dat zo weinig mogelijk met rekening-courant-crediet moet worden gefinancierd, de rentevoet is momenteel n.l. 3%, menen B. en W. toch dat de gemeente, indien onverwachte uitgaven hiertoe no pen, uit een reserve moet kunnen putten om aan haar verplichtingen te kunnen voldoen. De raad keurde dit goed. Het voorstel tot toekenning van vergoeding in verband met 't aan brengen van voorzieningen voor vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimtewet werd goedgekeurd. Het gold hier het pand van de heer M. van Weert, Badhuisstraat. Ge- meentebijdrage ƒ100.Rijksbij drage 300. Het voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke verordening in zake de keuringsdienst van vee en vlees werd goedgekeurd. De heer Jac. v. d. Pennen werd op voorstel van B. en W. het recht van opstal voor 5 jaar gegeven voor de houten noodwoning aan de Badhuisstraat. De lonen van het gemeenteperso- neel werden op voorstel van B. en W. met 6% verhoogd, terwijl een herziene salarisregeling voor ge- meentepersoneel en nieuwe kinder toelage-verordening werd vastge steld. De heer J. v. Spijk werd eervol ontslag verleend uit zijn functie als arbeider le klas. De heer J. A. Jehoel werd eervol ontslag verleend als leraar aan de vakschool voor schoenmakers, zulks in verband met zijn benoeming tot hoofd der school alhier. Aan de orde was verder het voor stel tot benoeming van een leraar aan de Vakschool voor 't algemeen vormend onderwijs. De voordracht luidde: 1. W. M. Roozen; 2. P. C. A. M. v. Gils. Over de voordracht werd een korte gedachtenwisseling gevoerd. Gekozen werd de heer W. M. Roo zen. De uitslag van de stemming was: 8 W. M. Roozen, 1 P. C. A. M. v. Gils, 1 blanco en 1 J. van Delft (ongeldig). Het voorstel tot vaststelling van een verordening inzake het verle nen van een extra-premieregeling woningbouw 1953, zulks in verband met krot-opruiming, werd goedge keurd. Met ingang van 1 Februari is wij ziging gebracht in de premie-rege ling woningbouw 1953. Deze wijzi ging heeft tot strekking krot-oprui ming in den lande te bevorderen. Aan degenen die een premiewoning bouwen en deze zelf zullen bewo nen, kan naast de gewone rijkspre mie een extra-toeslag worden toe gekend tot een bedrag gelijk aan 30% van de toegekende premie, mits echter de bouw van die ore- miewoning gepaard gaat met af braak van het door belanghebben de bewoonde krot. Door het Rijk wordt daarenboven als eis gesteld dat deze 30% tezamen door Rijk en gemeente gedragen wordt en wel door elke instantie 15%. Om enig inzicht te geven in de daaruit voor de gemeente voortvloeiende kosten zij meegedeeld, dat de rijkspremie voor een nieuWe woning varieert van 3500.tot 4500.dit af hankelijk van de inhoud en inde ling van de nieuwe woning. De door de gemeente beschikbaar te stellen toeslag bedraagt derhalve 15 procent van dit bedrag. Door W. v. Wijk, Mariëndonkstr. 29 en L, Musters, Eindstraat 40, is een verzoek om een dergelijke ex tra-toeslag ingediend. Waar beide woningen op de lijst van krotwo ningen voorkomen en zonder twij fel als krotten kunnen worden aan gemerkt, hebben B. en W. de raad voorgesteld tot toekenning van het gemeentelijk aandeel in de extra toeslag over te gaan. Aan de orde was vervolgens het voorstel tot vaststelling van een verordening inzake het verlenen van een tegemoetkoming in de ver voerskosten voor het bezoeken van scholen voor L.O. buiten de ge meente. Ten overvloede wees de voorzit ter er op dat de vergoedingen al leen gegeven worden als het betref fende onderwijs niet in eigen ge meente kan worden gegeven. Voorts moet men ook de dichtst bijzijnde school kiezen. Na enige voorbeelden dienaan gaande te hebben besproken, keur de de raad dit voorstel goed. Dan kwam aan de orde verkoop van grond. Er werd o.m. voorge steld: 1. Aan te kopen van J. v. Delft alhier gedeelten van de percelen, sectie A nos. 3046 en 2047, ter groot te van 1075 m2 voor de prijs van 0.50 per m2; 2, te verkopen aan J. van Delft voornoemd een gedeelte van 't per ceel sectie A no. 2668 ter grootte van 533 m2, eveneens tegen de prijs van 0,50 per m2. Ten overvloede zij meegedeeld dat op de gemeente de verplichting rust de kosten van de aan te bren gen afrastering rond het gehele ter rein te vergoeden. Door deze transactie wordt het dus mogelijk de Schoolstraat door te trekken naar de Burg. v. d. Heij- denstraat en de Burg. v. d. Heijden- straat naar de Grotestraat. Weth. v. d. Wiel merkte op dat de afrastering pas zal worden be taald als zij is daargesteld. Vervolgens werd voorgesteld aan W. H. G. Mimpen alhier te verko pen enkele percelen grond langs de Eindstraat, kadastraal bekend ge meente Drunen, sectie A nrs. 51, 52 en 1414 tot een totale grootte van 2060 m2 en zulks voor de prijs van 0.40 per m2 voor de percelen 51 en 52 en 0.30 per m2 voor perceel nr. 1414. De heer Ploegmakers vroeg of 't niet beter was geweest de heer Mus ters dit perceel aan de Grotestraat indertijd niet te hebben ontnomen. De voorzitter was van mening dat dit toen goed gehandeld was en dhr Ploegmakers stemde er na deze kor te uiteenzetting mee in. Door de Gebrs de Munnik werd enige tijd geleden een verzoek in gediend tot verkoop van 'n bouw terrein, gelegen achter hun bedrijf in de Stationsstraat, deel uitmaken de van de percelen sectie A 2555 en 2558, ter grootte van 594 m2, waar op zij een dubbel woonhuis willen bouwen. De verkoopsprijs van de bedoelde terreinen is in overleg met het Prij- zenbureau vastgesteld op 6. per m2 L. J. van Engelen, Wolfshoek 1, verzocht om tot verkoop over te gaan van een bouwterrein aan het Dorpsplein, omvattende het Weste lijk hoekpand, alsmede 4 aangren zende blokjes. De koopprijs bedroeg 5.55 pèr m2. De raad keurde al deze aan- en verkopen goed en voor het geval de heer v. Delft, waardoor de door trekking van de Burg. v. d. Heij- denstraat een feit kan worden, vroeg de heer v. Sprang de bijzon dere aandacht. Vervolgens was aan de orde het voorstel tot vaststelling van de pacht van enkele percelen gemeen tegrond. Er werd voorgesteld de pacht van het perceel Kreek langs de Heidijk, verpacht aan A. Brekel- mans, ingaande 11 Nov. 1954 vast te stellen op een bedrag van 60. per ha. In 1953 werd na de slechting van de kade in het Herptse Ven een ge deelte van de ter beschikking ko mende grond ter grootte van ca. 1 hectare toegewezen aan Th. van den Bosch, Bosscheweg. Dit perceel kan thans als een volwaardig perceel worden aangemerkt, zodat zonder bezwaar de pachten worden gesteld op 74.per ha. De raad keurde dit goed, alsmede het voorstel tot overschrijving van de pacht van G. Vissers op diens zoon A. J. Vissers. Pachtperikelen. Het voorstel om ontbinding te vragen van de pacht-overeenkomst van enkele percelen gemeente-grond deed de tongen los komen. Het prae-advies zegt hierover: Uit een rapport van de Pacht- commissie is B. en W. gebleken dat G. J. Stevens, Achterstraat, on danks herhaalde waarschuwing het door hem gepachte land zeer slecht onderhoudt. Hoewel hij aanvanke lijk de. nodige beloften heeft gedaan tot verbetering van zijn land, met het gevolg dat een en ander èen grote ergernis is voor iedere bona fide landbouwer. B. en W. zijn dan ook van mening dat Stevens thans lang genoeg gelegenheid heeft ge had verbetering in de toestand te brengen. De enige juiste oplossing lijkt hun dan ook van een gedeelte van de door hem gepachte landerij en pachtontbinding te vragen, waardoor hij in de gelegenheid wordt gesteld de overige bij hem in gebruik zijnde percelen intensiever te verbouwen en waardoor hij ook in zijn bestaansmogelijkheid niet wordt aangetast. De heer Pijnenborg was van me ning dat door de laatste natte perio de de pachtcommissie dit niet goed had kunnen beoordelen. De heer Brok dacht dat er ook nog andere gevallen waren en vroeg waarom deze niet werden ge noemd. Wethouder v. d. Wiel betoogde hoe noodzakelijk het was dat men een krachtig standpunt innam ten aanzien van het verwaarlozen van pachtgronden van de gemeente. Hij wees er op dat Stevens reeds enke le malen was gewaarschuwd, zon der zich daaraan te storen. Er wa ren inderdaad nog meer gevallen, met name Verhoeven, van den Hoven en De Haan; v. d. Hoven moest men nog even bekijken en aanhouden, en De Haan was ook reeds gewaarschuwd, maar had reeds de pacht opgezegd, zodat dit voor deze niet meer behoefde te ge beuren. Over verschillende pacht- aangelegenheden rond deze geval len werd nog gesproken. De voor zitter vond het schrijnend dat er mensen waren die gemeentegrond in pacht hadden en die verwaar loosde, als anderen dit goed zou den kunnen gebruiken. Hii was van mening dat men een krachtig stand punt diende in te nemen. De heer v. Sprang was ook deze mening toegedaan, maar gezien het geheel een beetje verward was, stel de hij voor deze zaak nog eens op nieuw te onderzoeken. De raad keurde het voorstel tot ontbinding na de uitgebreide ge dachtenwisseling over dit punt toch goed. Aan de orde was verder 't voor stel tot a. verkoop van grond in de Over laat aan de Provincie, zulks ten be hoeve van wegaanleg: b. het vragen van ontbinding van de pachtovereenkomst van de daar bij betrokken pachters. De heer Pijnenburg was het niet helemaal eens met de genoemde prijs van 0.16 per m2. De grond was er zelfs beter dan op de Bra ken. De voorzitter antwoordde dat de deskundigen het hierover nog niet eens waren. De heer Pijnenburg vroeg hoe 't ging met dë schadeloosstelling der betrokken pachters. De voorzitter deelde mee dat o- verzoek van de Provincie deze zou lopen over de gemeentelijke pachtcommissie. De uitkeringen zouden echter geschie den door de Provincie. Vervolgens behandelde de raad 't voorstel tot a. intrekking van het raadsbe sluit d.d. 26 Februari 1954 inzake de aankoop van grond nabij de Pes- saert van de familie v. Heesbeen en de Graven d'Oultremont, alsmede van de grondruil met de Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten; b. het nemen van een nieuw be sluit tot aankoop van grond van de familie v. Heesbeen. Hierover zegt het prae-advies: Bij raadsbesluit van 26 Februari 1954 werd door de gemeente over gegaan tot aankoop van 2 percelen van de familie v. Heesbeen te Vlij men, tot aankoop van een strook duingrond van de Graven d'Oultre mont en tot ruiling van dit perceel met 2 percelen van de Vereniging tot behoud van Natuurmonumen ten. Ged. Staten echter hebben in tussen te kennen gegeven hunner zijds bezwaren tegen deze transac ties te hebben. Ged. Staten hebben bezwaar te gen de_ prijs van het land van de fam d'Oultremont en als tweede, en zeker niet onbelangrijkste, mo tief van Ged. Staten is te noemen de aandrang van Ged. Staten om 't gemeentelijk kampeerterrein meer geschikt te maken als kampeercen- trum, door de accomodatie daarvan belangrijk te verbeteren en uit te breiden. Het aanbrengen van de nodige accomodatie en de uitbrei ding van de kampeergelegenheid zal tot gevolg hebben niet alleen dat de trek van kampeerders naar de gemeente groter wordt, maar te vens dat een belangrijk aantal per sonen meer kan worden opgevan gen. Een en ander zal uiteindelijk gevonden moeten worden in de bouw van een aantal kleine gezins bungalows, een recreatiegebouw, toiletten, verlichting, watervoorzie ning enz. Uiteraard zal dan een per manente leiding aanwezig moeten zijn. Met de Provinciale Kampeer- commissie, die zo bereidwillig is in deze van advies te dienen, werd deze aangelegenheid meermalen be sproken. In verband met het vorenstaande hebben B. en W. de eer de raad voor te stellen zulks overeenkom stig het advies van Ged. Staten over te gaan tot: a. intrekking van het raadsbe sluit in de aanhef van dit prae-ad vies genoemd; b. het nemen van een nieuw be sluit tot aankoop van de twee per celen van de familie v. Heesbeen, waartegen geen bezwaar bestond. De raad keurde dit voorstel zonder op- of aanmerkingen goed. Aan de orde was verder het voorstel tot vernieuwing der straatverlichting in Grotestraat en Eindstraa. Het prae-advies zegt hierover: De huidige straatverlichting in de Grotestraat en Eindstraat is thans 20 ja ren oud. Deze verlichting voldoet in bei de bovengenoemde straten in 'het geheel niet meer aan de huidige eisen. De to tale kosten van vernieuwing worden ge raamd op rond f 14000. De begroting voorziet in vervanging van 40 nieuwe lichtmasten met een lichtpunthoogte van 7}/2 meter (thans S\/2 meter), met een Schrèder armatuur en een 125 Watt HRL lamp. Bij wijze van proef is een dergelijke lichtmast tegenover de brand- v eer kazerne geplaatst. Deze verlichting voldoet uitstekend en is het beste wat op dat gebied geleverd wordt. De vrijko mende lichtmasten en armaturen zijn j voor vernieuwingen op andere plaatsen i en bij de aanleg van nieuwe straten vol- j ledig te gebruiken, zodat van dit mate- riaal niets verloren behoeft te gaan. i De raad juichte deze verbetering toe. De heer Pijnenburg vroeg enkele lichtmasten voor het Sempke, die de voorzitter gaarne beloofde. De heer Ploegmaker vroeg reeds aan dacht voor 'Giersbergen. De voorzitter merkte op dat daar t.z.t. zeker aan ge dacht moet worden. Tot slot werden nog enkele begrotings wijzigingen goedgekeurd voor 1954, waaronder onder andere ook een crediet van f 82.90 zijnde een evenredige bij drage voor de uurloon-actie voor de vluchtelingenhulp, welke ook hier onder het gemeente-personeel werd op touw gezet. i ENGELAND OVERWON DUITSLAND MET 3—1. Veel roem is er niet meer over van de Duitse voetbal-wereldkam pioenen, die bij de reeds geleden nederlagen Woensdag een nieuwe hebben moeten voegen, toen zij het niet konden bolwerken tegen de gladde Engelse techniek van Stan ley Matthews cum suis. Spoedig na het begin begonnen de Engelsen uitdrukking te geven aan hun voetbalmeerderheid en na 25 minuten spelen belandde een prachtige voorzet van Matthews*, nog' steeds de ster van het veld, bij Allen, die met een kopbal de En gelsen een verdiende voorsprong gaf. Herhaaldelijk kwam de soepe le Engelse voetbalmachine tot vlak voor het Duitse doel, terwijl aan de andere kant slechts nu en dan de Duitsers gevaar brachtén. In de tweede helft werd het spelbeeld nog eenzijdiger; talloos waren de Engelse aanvallen, maar dapper hield de Duitse verdediging met Posipal en Liebrich stand, terwijl doelman Herkenrath wel zeer op merkelijke dingen deed. Maar ze hadden toch niet kunnen voorko men dat een minuut na de hervat ting Allen 't tweede doelpunt voor Albion maakte, een doelpunt waar aan zelfs een Herkenrath weinig' kon doen. S Even verslapte toen de aandacht der Britten en van die gelegenheid maakte de Duitse aanval gebruik j door de Engelse verdediging te snijden; en Beek scoorde het mooi- ste doelpunt van de wedstrijd, I waartegen keeper Williams niets kon uitrichten. i Even trachtte Duitsland door te drukken, maar Engeland herstelde zich en het was weer gedaan met het korte overwicht van de we- j reldkampioenen, die in de reste rende tijd: van de match zich een geweldige Engelse voetbalmeerder heid moesten laten welgevallen, die resulteerde in een derde doelpunt dat in de 30e minuut gescoord werd door de voetbalgoochelaar Shackleton. Hoe de Engelsen in de resteren de tijd nog trachtten de overwin ning zo groot mogelijk te maken, keeper Herkenrath was als 'n rots in de branding. Zo verloor wederom het Duitse kampioenselftal, waarin overigens nog maar drie van de spelers die het kampioenschap bevochten, op gesteld stonden. WSC—ZWALUW VFC. A.s. Zondag speelt WSC tegen haar oude rivaal uit de 2e klasse Zwaluw uit Vug'ht. Deze wedstrij den zjjn steeds* gekenmerkt door 't spannend verloop en de uitslag is steeds moeilijk te voorspellen ge weest. Wel werden steeds goede wedstrijden gespeeld, omdat het spel dat Zwaluw speelt, WSC ligt. Zondag a.s. zal voor WSC uitko men de ex-NAC-er van Onselen, wat een geduchte versterking voor de achterhoede zal betekenen. Wanneer WSC zich voor de volle honderd procent geeft van het be gin tot het einde, is er grote kans dat beide punten in Waalwijk blij ven, waardoor WSC in de running blijft voor de bovenste plaats van de ranglijst. RKDVCRKC. Het zal een zware strijd worden a.s. Zondag op het terrein van RKDVC in Drunen, wanneer RKC daarheen moet om de volgende competitiewedstrijd te spelen. Vol gens de standenlijst staat RKC wel iswaar iets gunstiger dan de Dru- nense voetballers, maar dat zegt heel weinig; Drunen heeft 'n ploeg die men zeker niet mag onder schatten en die zeer gevaarlijk kan zijn; vooral op het eigen terrein van DVC wordt het gevaar voor de Waalwijkers nog groter. En wan neer men bovendien bedenkt, dat RKC naar alle waarschijnlijkheid met twee invallers zal moeten spe len, dah kunnen we niets anders doen dan de geelblauwen op het hart drukken, alles te geven wat er gegeven kan worden, want het zal nodig zijn. Men begrijpe ons goed, er hoeft helemaal niet verloren te worden, Drunen is allerminst een onover winnelijk elftal, en RKC heeft de laatste weken getoond best te kunnen voetballen, als* ze willen; maar Zondag zal het beste van het beste moeten worden getoond door iedere speler, anders trekken dé Waalwijkers aan 't kortste eindje. RKC speelt om half drie tegen RKDVC 2 en ook hier kan 'n span nende en moeilijke wedstrijd tege moet worden gezien. Het 3e elftal bindt om 12 uur de strjjd aan tegen WSC 3 om de Ton Schröder-wisselbeker. Het 4e heeft vrijaf. RWB—WVO. Als de weergoden wat gunstiger gestemd zjjn, kan deze wedstrijd op 5 December waarschijnlijk ge speeld worden. Door de nieuwe stratenaanleg en nieuwbouw is het RWB-terrein zeer ongunstig ko men te liggen ten opzichte van de afwatering. Verder zal RWB ook weer wat sterker in het veld kun nen komen, wat ook meer moge lijkheden geeft voor een beter re sultaat. Waarschijnlijk heeft Sint Nicolaas een aangename verrassing voor RWB in petto, doch de RWB- ers zullen zelf hun beste beentje moeten voorzetten. Aanvang half drie. Om 12 uur RWR 3—WSC 4. Jeugdcompetitie Zaterdag: Heusden 3RWB 5, 3 uur. RWB 6Baardwijk 5, 3.30 uur, RWB 7Heusden 4, 2,30 uur. D.H.V.—JULIANA. Zondag a.s. gaan de geelzwarten naar Zevenb.hoek om aldaar DHV te bekampen. Dit is Juliana'» vijfde uitwedstrijd zonder een nederlaag geleden te hebben; 1 punt moest ze bij deze uitwedstrijden afstaan aan Dongen. Dit is een prachtig resultaat. Zal DHV in staat zijn de geelzwart gestreepten hun eerste nederlaag toe te brengen in deze reeks van uitwedstrijden? Juliana- lui, Zondag a.s. de tanden op el kaar en zo gespeeld als j.l. Zondag tegen VOAB, dan kan het niet an ders of Baardwijk heeft van 5 uit wedstrijden 9 punten binnen; dit zou een bijzondere prestatie zijn. Vele supporters zullen de reis me demaken om hun favorieten aan te moedigen. Vertrek 0111 1 uur aan de Baardwijksestraat. Juliana 3 moet naar Vlijmen om de strijd aan te binden tegen Vlijm. Boys 3, aanvang 12 uur. Juliana 4 speelt op eigen terrein tegen Waspik 3, aanvang 2 uur. Voor de junioren zijn Zaterdag de volgende wedstrijden vastge steld: Juliana ASprang A, 3 uur. RWB BBaardwijk B. Waspik BBaardwijk C. CAPELLE. SPARTA-NIEUWS. Zaterdag speelde het tweede elf tal een thuiswedstrijd tegen Good Luck 2. Daar het le elftal van G L vrij was, kwam hun 2e elftal nog al versterkt in het veld en kon dan ook een verdiende 42 overwin ning boeken. Het 3e elftal van Sparta speelde een slechte uitwedstrijd tegen ONI en moest daar ook de puntjes la ten. Zelfs een strafschop leverde ge,en doelpunt op. Jongens, jullie moeten uit een ander vaatje gaan tappen, dus volgende keer 'n over winning. De uitslag was 20. De jeugd moest met een geha vend elftal naar Drunen en verloor daar, doch slechts met 10. Een mooi resultaat voor die jongens die wel gingen eyn een schande voor die thuis* bleven. Als jullie er niets meer voor voelen, hang dan je schoenen maar aan de kapstok. Zaterdag werd de verloting uit gespeeld van de V.V. Sparta; on der toezicht van de politie vond de trekking plaats. De eerste prijs, 'n prachtige „Kapitein" werd gewon nen door L. de Jong uit Dongen op lot no. 1226. A.s. Zaterdag gaan drie elftallen naar Breda. Het le speelt dan te gen The Gunners, het 2e tegen PTT 2 en het 3e tegen DEB 2. Jongens, geef je nu voor de volle honderd procent, met open spel, dan komen er zeker punten mee naar Vrijhoe- ve-Capelle. KAATSHEUVEL. DESK-NIEUWS. WILHELMINA—DESK. Nog juist op lijd ontvingen wij het bericht, dat de wedstrijd DESK Wilhelmina omgezet is in Wil- helminaDESK. Dus de geelblau wen gaan Zondag naar Den Bosch om de Kanaries in eigen huis te be kampen. Als we eerlijk moeten zjjn dan noemen we dit weer een zwa re opgaaf. Natuurlijk, je kunt niet weten en daarbij is het surprise avond. Wie weet, komt er niet een surprise terecht in het boodschap- penmandje van DESK. Het is heus nog niet vol. Er kunnen nogal wat puntjes bijkomen eer 't overloopt. Waarmee we maar willen zeggen: Ga gerust je gang, je behoeft je heus niet in te houden. Onze achtervol gers komen schoorvoetend steeds naderbij en dat is nu niet precies wat je noemt. We hopen zo spoe dig mogelijk weer eens rustiger te kunnen ademhalen. We zouden dan ook niets liever zien dan Zondag a.s. maar meteen een overwinning. Trek Sinterklaas met z'n allen nu eens stevig aan zijn baard, wie weet dat hjj je uit angst of pijn een paar pepernoten toegooit. Wat zou den die smaken!

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5