W&ALWYK Waalwijkse en Langstraaise Courant 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Woningnood thans erger dan na de bevrijding Raad van Drunen neemt motie aan waarschuwen legen VRIJDAG 14 JANUARI 1955 Uitgever WaalwÜ^sc Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad DE ECHO \M HEI ZUIDEN verschijnt 2 x per week 78e JAARGANG No. 5 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Burgemeester Snels sprak in de eerste vergadering die de raad in 1955 hield zijn nieuwjaarsrede uit en noemde 1955 een bijzonder jaar. Het is immers 10 jaar geleden dat wij werden bevrijd. De oorlog was een tijd van ellende, een tijd die ons allen op de proef stelde en de dappersten onder ons dikwijls het offer van hun leven vroeg. Ook Drunen heeft zijn dappere mannen gekend, die zich wierpen in het verzet tegen de over weldiger. Burgemeester Snels herdacht Dr Ackermans, die in de dagen der bevrij ding, in het uur van de hoogste nood, omwille van zijn plichtsvervulling zijn leven gaf. Zijn nagedachtenis zal in Drunen blijven voortleven en zijn naam zal met eerbiéd genoemd worden. Burgemeester Snels herdacht ook Henk Romijn, de vurige verzetstrijder, die zich kweet van zijn moeilijke opdracht en viel in de handen van de bezetter om zijn leven te eindigen voor het vuurpeleton. HULDE AAN WERKERS VAN EERSTE UUR. De bevrijding van Drunen werd ecu verbeten strijd tussen bezetter en be vrijder De tol die Drunen aan mensen levens betaalde was wel zeer zwaar en uit de oorlog trad in Drunen ook een geslagen, maar niet verslagen volk. Kerk, school, Zusterhuis, woningen en boerderijen vielen onder het oor ogsge- weld en dat na 10 jaren deze matenele schade geheel hersteld is, mogen wij toeschrijven aan de arbeidzaamheid de saamhorigheid en de vooruitstrevendheid der bevolking. 1 Spreker bracht hulde aan de werkers van het eerste uur, het Gemeentebestuur dat direct na de bevrijding voor een schier onmogelijke taak stond, om in de chaos orde en regel te scheppen. Wij zijn verplicht dank te brengen aan hen, de werkers die eigen belang ter zijde stel den om het gemeenschappelijk belang veilig te stellen. Tien jaren na de bevrijding kunnen wij constateren dat veel is hersteld en een gemeenschap die getoond heeft deze slagen te boven te kunnen komen, zal bij het betrachten van dezelfde arbeidzaam heid, saamhorigheid en gemeenschapzin het hoofd kunnen bieden aan al de pro blemen die zich in de toekomst zullen voordoen. In het verlopen jaar kwam de kerk gei eed, was de oude verwoeste kerk een symbool van geloof en godsdienstzin, deze nieuwe kerk is de trots van Dru nen en een monument van geloof, gods- c..enstzin, gemeenschapzin en saamhorig heid. De scholen zijn vervangen door nieu we en een fraaie Kleuterschool is bijna gereed, terwijl een plattelandshuishoud school op stapel staat. De Zusters, die zovele jaren zich aan het onderwijs hebben gewijd in onze ge meente zijn weer goed gehuisvest, iets waarover wij ons zeer verheugen en mochten de Zusters nog ruimte te kort komen, dan moet de oorzaak gezocht worden in de liefdadigheid der Zusters, die hun huis open zetten voor de ouden van dagen, om deze nog een goede en gezellige oude dag te bezorgen. Boerderijen, woningen en bedrijfspan den zijn weer herrezen en zwaar en min der zwaar beschadigde huizen zijn weer hersteld. De wonden van de oorlog zijn na 10 jaar in Drunen geheeld en onze gemeente heeft weer een normaal aan zien gekregen. Burgemeester Snels zette hierna de schijnwerper op het afgelopen jaar. Industrie geeft vertrouwen. Spreker begon met de oude schoenin dustrie, een historisch bezit en in onze gemeente een beproefde tak van nijver heid. Drunen heeft met zijn schoenindus trie een internationale reputatie. Kwali teit en kwantiteit stijgen nog steeds en deze industrie verschaft aan velen een goede bestaansmogelijkheid. De jonge Metaalindustrie in onze ge meente heeft ons verbaast door zijn groei enerzijds en anderzijds vertrouwen gegeven voor de toekomst. Was deze industrie door zijn kwetsbaarheid en ge aardheid voor ons eerst een zorg voor de toekomst .thans mag dit bedrijf, waarin ondergebracht is een Scheepsschroeven- fabriek, een Regeneratiebedrijf, een mes- singwalserij, een betongieterij en een ijzerrafinaderij niet meer tot een con junctuur-gevoelige industrie gerekend worden én ons vertrouwen in de toe komst is groot. Naast de economische kant van dit bedrijf, kenden wij dit jaar hier ook en kele hoogtepunten, nl. de grootste schroef ooit op het vasteland van Euro pa gemaakt, werd afgeleverd en dit jaar v-erd ook een fabriekscarillon in gebruik gesteld. i - De lederwarenindustrie, een jonge in dustrie, in de oorlog opgekomen, heeft in de voorbijgaande jaren zijn levensvat baarheid bewezen. De middenstand past zich wondergoed aan, aan de nieuwe eisen des tijds, die vooral voor onze gemeente gelden. -wfllW TuinbouwVooral de laatste jaren is een goede vooruitgang geboekt. De bij zondere groei is te danken enerzijds aan het te kort aan grond, anderzijds weet men door vakkennis en voorlichting, door intensievere bewerking een grotere opbrengst te verkrijgen. Op de veiling, een zegen voor deze streek, ziet men kwantiteit en kwaliteit steeds hoger op gevoerd. Overal verschijnt de rolbak, 't platglas en de kassen. De tuinbouw is in volle groei en men streeft naar nog hoogwaardigere producten. De Veiling onderging ook dit jaar weer enkele belangrijke uitbreidingen o.a. van koelhuis en emballageloods. Alle eisen welke men aan een Streekveiling mag stellen zijn aanwezig en in de rij van veilingen welke ons land kent, is Drunen er een die voortaan meetelt. De omzet bedroeg dit jaar meer dan 2% millioen. In dit veilinggebouw is tevens onder gebracht de tuinbouwvakschool, waar toekomstige tuinders zich kunnen bekwa men voor hun taak. De Zuivelfabriek mocht zich ook ver heugen in een gestadige aan en afvoer en groei. Ook hier gingen kwaliteit en kwantiteit omhoog. Deze zuivelfabriek, die gerekend wordt tot een van de beste van ons zuiden, is een zegen voor de boer met zijn gemengd bedrijf. Voor de landbouwer was het voorbije jaar ook goed. Onderwijs. Welstand zonder goed onderwijs is ondenkbaar. Geldt dit voor kleuteron derwijs en lager onderwijs, zeer zeker geldt dit ook voor het vak- en nijver heidsonderwijs. Spreker had woorden van lof over het vakonderwijs op de ge meentelijke vakschool voor schoenma kers. i De sport heeft ook de aandacht en het deed spreker genoegen te kunnen mede delen dat dezer dagen de hand aan de ploeg geslaan zal worden om een nieuw sportveld daar te stellen. De sport, al dus spreker, heeft recht op onze belang stelling, niet alleen voor de sportbeoefe- nende jeugd, maar Drunen moet meetel len. i Het culturele leven krijgt door de gro tere zaalruimte meer armslag. Wij zijn in het gelukkige bezit van goede mu ziek- zang- en toneelgezelschappen. Voor het sociale leven was minder be langstelling en verschillende oorzaken zijn een sta in de weg voor een gezon de uitbouw. Onze aandacht is nog voor kort gevraagd voor de bedrijfsjeugd met de z.g. levensscholen. De belangstelling zowel bij werkgever als werknemer is groot Wij hebben goed vertrouwen in de ontwikkeling. Burgemeester Snels bracht in zijn nieuwjaarsrede ook dank aan de diensten der gemeente: secretarie-personeel en technische dienst, allen van hoog tot laag: openbare werken, en met name Thomas van de Wiel, die zijn laatste jaar in gemeentedienst is ingegaan. In zijn dankwoord betrok spreker ook de Brandweer en de B.B., in één adem genoemd. Burgemeester Snels zeide, dat men trots mag zijn op de BB, die voor kort nog een grote oefening hield en wiens commandant in kring verband reeds bekendheid geniet. Sprekend over 't nieuwe jaar, zei bur gemeester Snels De jeugd zal dit jaar onze speciale aandacht vragen en plannen voor een goed en uitgebreid kampeerterrein liggen reeds gereed. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af t« komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daar na niets meer. want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tiJdeltjk vertragen, neem dan tgdelijk Carter's Lever pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter s Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 66 HUISVESTIGING EEN NACHTMERRIE. De huisvestiging noemde burge meester Snels, voor alle die er mee in aanraking komen, een nacht merrie. Het woonruimteprobleem is een probleem dat zijn stempel drukt op de bevolking. Al lijkt voor de buitenstaander de toestand moge lijk niet zo ernstig, de cijfers wij zen uit dat het erger is dan na de bevrijding en in al de jaren daarna. Het is nu eenmaal fout dat de Rijks- en Provinciale besturen de nieuwe industrie bevoordelen, nu 't woon ruimte en oude gevestigde indus trieën voorbij gaan, waardoor deze in ernstige moeilijkheden komen te geraken. Momenteel zijn er, aldus spreker, in onze gemeente 135 wo ningzoekenden, 94 samenwoningen en 85 aanvragen voor zelfbouwers. In 1945 waren er 110 woningzoe kenden en 76 samenwoningen. In de periode 1945-'55 werden 87 wo ningwetwoningen gebouwd, 30 noodwoningen, 22 particuliere bouw en 69 industriewoningen. De bevol king nam toe van 5300 tot 6263. Spreker hoopte dat spoedig midde len gevonden zouden worden om uit de impasse te geraken. MOTIE. De heer v. Sprang dankte als oud ste raadslid namens de andere le den burgemeester Snels voor de goede wensen die hij wederkerig aanbood. De heer v. Sprang had de rede van de voorzitter met zeer veel belangstelling gevolgd. Voor wat betreft 't woonruimteprobleem, ook hiermee had spreker zich de laatste tijd bezig gehouden. Terecht had de voorz. dit een groot probleem ge noemd, een probleem dat volgens de heer v. Sprang nu in dit nieuwe jaar maar eens flink aangepakt moest worden. De heer v. Sprang had dan ook een motie opgesteld, welke, zo de raad dit goedkeurde, en zij deed dat eenstemmig, ter kennis gebracht zou moeten worden van Ged. Sta ten, teneinde kracht bij te zetten aan de eisen die men nu eenmaal moest stellen. Deze motie had de volgende inhoud: De gemeenteraad van Drunenn in openbare vergadering bijeen op Dinsdag 11 Januari 1955, gehoord de besprekingen betreffende de wo ningtoestand in de gemeente Dru nen; dat als woningzoekende staan ingeschreven pl.m. 200 personen, dat 85 een aanvraag hebben inge diend voor premie-bouw, dat 501 krotwoningen zijn aangemerkt voor afbraak, dat in de gemeente pl.m. 30 noodwoningen staan met nog pl.m. 20 eigen gebouwde noodwo ningen wat een totaal betekent van 391 woningen. Dat de gemeente Drunen een aanwas tegemoet gaat in 20 jaar van 2500 zielen, wat neer komt op minstens 500 woningen. De gemeenteraad besluit deze motie ter kennis te brengen van Ged. Staten en te verzoeken het bouwvolume te verdubbelen en to brengen op 40 woningen per jaar. De heer v. d. Veer vond dat het beter was ineens 100 woningen te vragen om uit de impasse te gera ken. De voorz. beloofde deze motie, met een begeleidend schrijven, ter kennis te brengen van Ged. Staten en hoopte dat dit college aan dit stuk de aandacht zou schenken die het verdient. Twee hamerstukken werden hier na vlot afgewerkt. Het betrof het voorstel van B. en W. tot toekenning van premie op de voet van premie-regeling woning verbetering ten behoeve van pand Grotestraat no. 80 voor een ge meentelijk aandeel van ƒ291.67, en het voorstel tot beschikbaar stellen van gelden voor aanschaffing van meubilair en leermiddelen voor de Bijzondere Meisjesschool te Elshout voor een bedrag van 545. KAMPEERTERREIN. Aan de orde was verder het be schikbaar stellen van een eerste crediet in verband met de uitbouw van het gemeentelijk kampeerter rein en het nemen van een prin cipe-besluit inzake de exploitatie van 't toekomstige kampeerterrein. Hierover zegt het prae-advies: Zoals de raad bekend is, wordt 't van belang geacht dat het gemeen telijk kampeerterrein „De Klin- kaert" tot een beter geoutilleerd en verantwoord kampeercentrum wordt uitgebouwd. Het door de Ned. Kampeerraad voor dit doel opgemaakte overzicht omvat de bouw van een hoofdge bouw, alsook van een 12-tal volle dig ingerichte kampeer huisjes, de aanleg en inrichting van een terrein voor jongens, een terrein voor in dividueel kamperende meisjes, een terrein voor het kamperen van groepen onder leiding, een terrein voor het plaatsen van gezinstenten en een terrein voor het plaatsen van caravans (auto-aanhangwagens waarin gekampeerd wordt). In het hoofdgebouw moet een dienstwoning voor de directeur van het kampeercentrum worden onder gebracht, alsmede een recreatiezaal tevens cantine, keuken, winkel, kan toor, toiletten enz. Over het gehele terrein zou een watervoorziening moeten worden aangebracht. Men zal moeten kunnen beschikken over electrische stroom, nodig voor verlichting en krachtdoeleinden. Door de Kampeerraad wordt voor de uitvoering van bovengenoemd project een investering geraamd van circa 200.000.—. Voor de latere uitbouw (uitbreiding van de kam- peerhuisjes e.d.) wordt verwacht, dat nog een bedrag van circa 100.000.nodig zal zijn, dit ech ter naargelang de behoefte zich daaraan doet bevoelen. Ten aanzien van de exploitatie is het van zeer proot belang de meest geschikte vorm daarvoor te kiezen. De meest geëigende vorm daarvoor is naar de mening van B. en W. wel de Stichtingsvorm. Alsdan zal het nodig zijn een Stichtingsbestuur te formeren, waarin de gemeente uiteraard een belangrijke stem zal moeten hebben. Immers bij de uit voering der plannen is de medewer king van de gemeente onmisbaar met name zal het nodig zijn dat de gemeente garant blijft voor de door d© Stichting op zich genomen finan ciële verplichtingen. Met het oog hierop zou het allereerst gewenst zijn dat het voorzitterschap van de Stichting wordt vervuld door de voorzitter van B. en W., terwijl ook een raadslid zitting zou moeten ne men. Het bestuur zou verder uitge breid kunnen worden met een vijf tal ingezetenen uit de gemeente, waardoor het bestuur in totaal ge vormd wordt door 7 personen. Waar het opmaken van deze plan nen voor een kampeercentrum spe ciale kennis en ervaring vereist, was het de bedoeling een definitief en deskundig architect, t.w. archi tect Lentz te Hengelo, die zijn spo ren op dit terrein reeds verdiend heeft. Voor het opmaken van deze plannen zal voorlopig een bedrag van 6000.voldoende zijn. De voorzitter gaf op dit prae-ad- vies nog een uitvoerige toelichting. Dit plan is eigenlijk ter vervan ging van het plan Dordrecht, dat niet door kan gaan, daar Ged. Sta ten de grondverkoop weigeren toe te staan. In de Stichting zouden moeten zitting hebben, naar de mening van de voorzitter, een geestelijke, een man van de jeugdbeweging, een man van de Middenstand, een man die bekend is met het hotelwezen, en iemand van de werkgevers. De heer v. Sprang vond dat men beter kon wachten met het forme ren van een stichting tot de vol gende vergadering. De heer Brok had ook nog enke le punten. Hij juichte de plannen zeer toe, maar vroeg om een ver tegenwoordiger van de jeugdbewe ging in de stichting, wat de voorz. toen ook toezegde, en vroeg aan dacht voor de weg naar het kam peerterrein, alsmede om het zwem bad, dat ook in deze richting komt te liggen, onder beheer van dezelf de stichting ter plaatse. Tevens vroeg de heer Brok om een nauwe re omschrijving van de taak en werkwijze der stichting. De voorz. gaf op al deze vragen een bevredigend antwoord. De weg had de aandacht, en wat het zwem bad betrof, deze plannen spelen ook bij B. en W. een rol. Spreker bracht ook nog even in herinnering de zaak PNEM Giersbergen en baat belasting. De heer L. v. Drunen juichte deze plannen toe; t.z.t. had hij reeds be zwaar gemaakt tegen de plannen van Dordrecht, die een terrein had den dat veel te ver van Drunen af lag. Dit was in alle opzichten veel beter ook voor de neringdoenden in onze gemeente. De heer Brok vroeg ook of de plannen zo waren opgezet dat straks uitbreiding mogelijk zou zijn zon- Men zoekt nog steeds naar de diamantenter waarde van 10 millioen gulden die bij het vliegtuigongeluk op Prestwick over het vliegveld werden verspreid. Tot nu toe zijn reeds honderden diamanten teruggevonden, maar er missen er nog velen. Een luchtfoto van de werkzaamheden op Prestwick Airport. der schade aan natuurschoon en economische exploitatie. De voorz. kon hem geruststellen; de terreinen waren zelfs groter als die van Dordrecht indertijd. Met een en ander zal spoed be tracht worden. De raad keurde de voorstellen van B. en W. goed. Aan de orde was verder nog: Voorstel tot verkoop van een bouw terrein voor het dorpsplein. Door W. A. v. Gorp, Torenstraat 40, was een verzoek ingediend tot verkoop aan hem van een bouw terrein aan het dorpsplein, zulks voor de bouw van een winkel annex woonhuis. Zoals bekend, is momen teel nog een bouwterrein beschik baar tussen de percelen van L. van Engelen en M. Assmann. Bij ver koop van dit perceeltje zullen thans alle beschikbare bouwterreintjes aan het plein verkocht zijn. Met de bebouwing is reeds een aanvang gemaakt door de heer Ass mann en ook de bouwplannen van de andere kopers verkeren in een vergevorderd stadium. Zoals bekend, is de grondprijs ter plaatse door Ged. Staten vastgesteld op 5.55 per ms, zodat ook de ver koop thans tegen deze prijs ge schiedt. De heer v. Gorp is voornemens in dit pand een schoenwinkel te ves tigen. Nu alle bouwterreinen verkocht zijn, hoopte de raad dat spoedig alles zal zijn volgebouwd en het plein geheel zal zijn verfraaid. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. ZONDAGSDIENST 16 Januari 1955 Arts: Dr van Rooy Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 16 Januari 1955 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman Consulent voor Waalwijk-C. MOEDER ALPHONSINE VIERT ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Woensdag 2 Februari zal het 25 jaar geleden zijn dat de Eerw. Moe der M. Alphonsine haar klooster- professie aflegde in de Kapel van de Dochters van O.L. Vrouw van het H. Hart te Tilburg. U begrijpt, dit zilveren professie- jubilé zal voor Moeder Alphonsine niet onopgemerkt voorbijgaan. Als wijkverpleegster van het Wit- Gele Kruis kent immers heel Waal wijk haar. Aan tal van ziekbedden heeft zij gestaan, altijd heel liefde- j vol, altijd volkomen bereid te hel pen voor zover in haar vermogen lag. 21 Jaar reeds verricht zij haar prachtige werk in Waalwijk en in die jaren is zij als het ware de ver persoonlijking geworden van de on baatzuchtige, opofferende christelij ke charitas. De laatste tijd laat het haar gezondheid niet toe „de grote wijk" te verzorgen, maar nog blijft zij met hart en ziel aan het Wit- Gele Kruis-werk gebonden, nog wijdt zij iedere dag haar grote be kwaamheid en haar hulpvaardig heid aan de zuigelingen en de jonge moeders, nog legt zij de t.b.c.-be- zoeken af, nog komt zij dagelijks in veel gezinnen met een blije lach en een hartelijk woord, zich volkomen gevend aan haar schone taak. Inderdaad, weldoende is zij rond gegaan, 21 jaar lang. Dat wil zeer veel zeggen; maar nooit zal men de volle omvang van haar prachtig werk naar waarde kunnen schatten en kunnen belonen. Dat moge Onze Lieve Heer doen in nog een groot aantal jaren, gewijd aan Zijn dienst en die van de evenmens; dat moge Hij later doen in Zijn eeuwigheid. Niettemin, bij een gelegenheid als dit zilveren professiefeest, zullen ongetwijfeld toch tallozen van hun waardering, hun erkentelijkheid en hun sympathie willen doen blijken. Talloze patiënten zullen er zijn die Moeder Alphonsine niet verge ten en op zo'n feestdag vooral voor haar zullen bidden en haar komen gelukwensen. Hiertoe is gelegenheid op Zon dag 30 Januari a s., wanneer in het Klooster aan de le Zeine 7 't feest zal worden gevierd. Op die dag zal Moeder Alphonsine van 12 tot 1 uur de gelegenheid tot feliciteren geven. Moge Waalwijk nog heel lang haar vertrouwde, troost en gene zing brengende figuur door z'n stra ten zien gaan. G. VAN LOON BEGRAVEN. Zeer groot was het aantal derge nen, die Donderdagmorgen de heer G. van Loon naar zijn laatste rust plaats hebben vergezeld. De baar werd voorafgegaan door het perso neel van de lederfabriek P. v. Loon Gzn. C.V., die enkele kransen mee droegen, van het personeel en de Federatie van Verenigingen van Neder.l Lederfabrikanten waarvan de overledene voorzitter is geweest. De baar werd gevolgd door een groot aantal familieleden en door tal van autoriteiten, zoals 't Kerk bestuur van St. Jan, de voorzitter van de Kamer van Koophandel, af gevaardigden van de Federatie en veel vooraanstaande figuren uit de schoen-en lederindustrie, relaties en vrienden van de algemeen ge achte overledene. TRAGISCH STERFGEVAL. De jaarlijkse teeravond van het gilde St. Ambrosius te Baardwijk die Dinsdag in café 't Vosje werd gehouden, heeft wel een heel tra gisch slot gekregen. In de loop van de avond werd de gildebroeder A. van Tuyl plotse ling niet goed; hij ging naar huis, waar hij vrijwel onmiddellijk overleed. De heer van Tuyl, die o.m. voor zitter was van de Binnen- en Bui- tenpolder van Baardwijk en in landbouwerskringen een geziene figuur was, was 42 jaar en laat een echtgenote en drie kinderen in grote droefheid achter. Zaterdag om half tien zal hij met gilde-eer worden begraven. DE MIDDENSTANDS VERGADERING. Woensdagavond kwam de R.K. Middenstand afdeling Waalwijk in een vergadering bijeen in de ach terzaal van café M. van Bracht; de leden waren in een behoorlijk aan tal ter vergadering gekomen en zij luisterden aandachtig naar hetgeen de heer A. L. M. de Gruijter uit Den Haag te vertellen had over de onderwerpen „Modernisering van credietreg'eling voor en afschrij ving van bedrijfsoutillage in Mid denstandszaken''; de spreker deed dit zeer deskundig, zoals hij ook naar genoegen de enkele vragen die werden gesteld na afloop van zijn causerie, naar aller genoegen beantwoordde. Hij mocht de dank ontvangen van de leden, waarvan voorzitter A. Meijs gewag maakte, de voorzit ter dankte ook heel hartelijk het actiecomité, speciaal de ijverige voorzitter de heer de Visser; de Sint Nicolaasactie noemde spreker in alle opzichten geslaagd en het comité had veel vertrouwen van de leden hiermee gewonnen. Hij hoopte dat de commissieleden zich bij een eventuele volgende actie weer zo verdienstelijk zouden ma ken. Medegedeeld werd ook dat op Dinsdag 18 Januari de deelnemers aan de Middenstandsactie bijeen zullen komen; in deze bijeenkomst zal volledig verslag van de actie worden uitgebracht. De voorzitter vroeg ook de aan dacht van de leden voor de grote actie van het Nationaal Rheuma- fonds, voor welke actie de mede werking van de Middenstandszaken was ingeroepen. Ook werd gespro ken over de Productiviteitsdag' in Eindhoven. Aan de orde kwam in deze ver gadering ook de contributierege ling, waarna het bestuur de me ning van de leden peilde ten aan zien van een gezamenlijke reclame tijdens de marktdagen te Waalwijk. Vanuit de vergadering werd weer gewezen op de mogelijkheden de markt voortaan 's middags te doen houden; de marktbezoekers zou den dan meer gelegenheid hebben ook de Middenstandszaken te be zoeken. Besloten werd dat enkele bestuursleden deze aangelegenheid met het gemeentebestuur zullen gaan bespreken. DE EERSTE JEUGDIGE EHBO-ERS IN WAALWIJK. In de bovenzaal van de Gecroon de Leersse belegde de afdeling Waalwijk van de R.K. EHBO op Woensdagavond een bijeenkomst, die door de voorzitter dhr. Sper- ber, een mijlpaal \Verd genoemd in het bestaan van de afdeling, want op deze bijeenkomst reikte Dr. van Daal de diploma's uit aan de eerste geslaagde jeugd-EHBO-ers. Veel jongens en meisjes waren hiervan getuige, evenals veel ouders van ne

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1