Waalwijkse en Langsiraaise Courant sn ff 5? jminim Hftr™b U V Mi L00N-0P-ZAND LAATSTE BERICHTEN m bruidszijde organdi Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur jan tielen Dit blad verschijnt 2 x per week E V V I u IËjI T afeltennistournooi. Eigestif Rennies - Om zuurbrand te blussea; óók om zuurbrand te voorkomen 1 VRIJDAG 4 FEBRUARI 1955 i ECHO mm ZUIDEN 78c JAARGANG No. 11 Abonnement 19 cent per week 2.43 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO' a/on uJ BEL CANTO-CONCERl^^ We inochcen^heT*als een zeer verheu- j jrcrhlinsel constateren, dat we ïcndagavond Bel Canto, ondanks een overdruk bezet Zondag-programma en zcke - ook om het feit, dat juist de be diening van ware kunst heden ten dage weinig interesse wekt. voor een volle zaal noorden musiceren. En nog meer ve/ heugend was dit, waar de prestatie van Bel Canto en bijzonder van de ge- euqageerde solisten, een waardering ge- noten m een dankbaar applaus uitge drukt, met een ware ovatie toen aan het slot, voorzitter Hoy nek van Papendrecht een dankwoord sprak en de dames bloe men aanbood. Bel Canto had een vrij zware taak op zich genomen, door de koorwerken uit Lente en Zomer uit „die van Haydn voor het eerste gedeeIt het programma te kiezen. Met de i solisten, die hiervan verscheidene recita tieven en aria's voor hun rel^eni"£> men, gecompleteerd door de Tuerlings Jr. in de terzetten en de b.e H. Kamp voor de bas Arias, kwamhet koor tot nagenoeg een halve ui vo van het kunstwerk van Haydn. De keuze van beide solistenmogenwe als een zeer goede betitelen. MevrAuk- je Roggen, beschikt over een zeer ge voelig aansprekend geluid van een om vang' en een volume in aUe ^ters, waarvan bezieling uitgaat. Bijz°nder in de Aria „welche Labung fur die Smne en na de pauze in de aria uit -Madame Butterfly' en het Vilja.lied uit „Die Lus- tige Witwe" genoten we van haar prachtig kunnen. De heer Peter Pendera is een tenor met scholing en muzikale begaafdheid, die reeds treft bij zijn eer ste inzet. Als hij met een treffende be heersing het „Sei nun gnadig inzet, weet hij zijn gehoor al te dwingen tot een irtense spanning, die een voelbare stilte afdwingt. Meester is hij in het recitatief, dat de ware „Evangelist" tekent in de door hem zo vaak gezongen „Bach Mattheus-Passionnu in recitatieven van het Haydn-werk en de Cavatine „Dem Druck erlieget die Natur Een ovatie werd het applaus na de Aria „Wenn der Freuden Tranen- flies- sen" uit de opera „Die Entführung van Mozart. Dat beide stemmen, geheel op elkaar ingezongen in de duo's een genot wa ren, mochten we beluisteren in het mooie duet uit „de Herfst" van „Die Jahres- zeiten", „Ihr Schonen aus der Stadt, kommt her" en de kleine Mozart duetten „Bei Mannern, weiche Liebe fühlen" en Reich mir die Hand, mein Liebe uit „Don Juan" van Mozart. Zoals we boven reeds schreven, trad de heer J. Tuerlings Jr. als „dritte" in de Terzetten, tussen de verschillende koorwerken op, en hij deed dit met een aanpassingsvermogen, dat de volle v.aardering van het gehoor had. De heer H. Kamp had een tweetal aria's voor zijn rekening genomen, waarbij wij moch,- ten genieten van de onfeilbare trefzeker heid en het sonore geluid van deze grote basstem. Verdiend oogstte hij een warm applaus voor zijn verzorgd zingen. In de koorwerken viel veel te prijzen, al was voor de kenner hier en daar te constateren, dat deze werken meer eisen stellen, dan een opera-koor, dat bij her haling voor de radio te beluisteren is. Toch mochten we het de voorzitter ho ren prijzen, dat Bel Canto zich de moei te gegeven heeft, dergelijke werken op zijn repertoire te zetten. Na de pauze liet Bel Canto zijn lie velingswerken van Verdi horen, waarin we de overgave aan de directie mochten bewonderen en prijzen. „Uw koor zingt heerlijke pianissimo's" was het compli ment, dat de directeur na afloop van de solisten mocht horen. De begeleiding van alle werken lag deze avond in handen van de Utrechtse pianiste Mevr. Elli van Wermeskerke, die zich schitterend van haar zware taak kweet en een apart compliment van de voorzitter in zijn slotwoord mocht ont vangen. Bel Canto heeft een uitstekende avond gehad, die een propaganda geweest is voor het koor, dat het laatste jaar door vertrek en andere omstandigheden enig verlies geleden heeft, wat in de laatste weken echter met de toetreding van ver schillende krachten weer aardig is aan gevuld. t Was op deze concertavond een hoog gewaardeerde geste van de fa milie Roelofs, expres uit Bergen op Zoom over- te komen, om hun geliefd el Canto te komen steunen, waarvoor de voorzitter een zeer gewaardeerd com pliment bracht. Naar we vernemen, neemt het koor thans een aantal „Zigeunerlieder" van Brahms m studie, onder leiding van de cer Tuerlings Jr. Voor nieuwe leden is er nog plaats. De Tafeltennisvereniging K.T.C. or ganiseerde Zondag jl. weer zijn jaarlijks 1ste klas-team-toumooit in de zaal van het Kon. Muz. Gez. Euphonia. Reeds om 10 uur in de voormiddag vingen de wedstrijden aan, waarvoor n 12-tal sterke teams hadden ingeschreven. De wisselprijs het „Zilveren Bat", 't vorig jaar gewonnen door BSM in Dongen, nu in een hogere klas spelend, was de inzet van de kamp. BSM nam mei zijn 2de team aan het tournooi deel. De deelnemende teams waren: NVR Kaatsheuvel: KTC I Kaatsheuvel: KAT Kaatsheuvel, Never Down Zaltbommel; BSM 2 Dongen: Haarsteeg te Haarsteeg: De Kring 's-Bosch; KTC 2 Kaatsheuvel; OTTC Oss; Amor, Breda; Helmond te Helmond en Silva. Voor de eerste ronde werd vrij geloot coor OTTC, Amor. Helmond en Silva. Uitslagen eerste ronde: NVR—KTC I 3—1; KAT—Never Down 50: BSM'Haarsteeg 50; De KringKTC 32. Tweede ronde: OTCNVR 50; AmorKAT 40; HelmondBSM 4j1; SiivaDe Kring 32. Halve finale: OTTCAmor 32; HelmondSilva 14. Finale: OTTCSilva 32. Om de 3de en 4de plaats: AmorHelmond 30. Alzo 1: OTTC Oss; 2 Silva s-Bosch; 3 Amor Breda en 4 Helmond. Met een zeer druk bezocht bal, ver zorgd door het Dans-orkest „De Glos- ters" onder leiding van Peer Severijns en met zang van Joyce Carl werd dit tournooi gesloten. KAMPIOENSCHAPPEN. Bij de KPV werden in het afgelopen jaar de volgende kampioenschappen ver diend. Vitesse 1954: 1 Fr. Damen ringnr. 643593 tot 472,22 punten; 2 L. van Geel ringnr 220251 tot. 453,39 pt.; 3 J van Heeswijk ringnr, 220017 tot. 438,20 pt; 4 Jac. Vloemans ringnr. 842986 tot. 422,19 en 5 J. van Heeswijk ringnr. 1279503 tot. 410,43. Middenfond: 1 Fr. Damen ringnr. 378543 tot. 1245,30 pt; 2 J. van Heeswijk ringnr. 1279503 tot, 1242,01 pt; 3 Ant Snoeren ringnr 221061 tot. 1003,95 pt; 4M Lensveld ringnr 220767 tot 1001.28 pt; 5 Jac Vloemans ringnr 220552 tot. 965,06 pt. Fond: 1 M Ververs ringnr 5J2195 tot. 2175,80 pt; 2 L Hamers ringnr 1279772 tot. 1895,3 A. van Kuijk ringnr 581335 tot. 1779,—4 G van der Linden ringnr 1282352 tot. 1719,19; 5 Pooters- Ligtvoet ringnr 380912 tot 1685,50. Kampioenschappen Jonge duiven: 1 W Hamers ringnr 756584 tot. 1178,77; 2 Th Netten ringnr 910310 tot. 1108,14; 3 Jac Klerkx ringnr 757484 tot. 980,71; 4 Fr. Damen ringnr 960073 tot. 839,51; 5 Poo- ters-Ligtvoet ringnr 766776 tot. 801,85. Orleans wisselbeker L. de Bondt. Generale kampioen Fr. Damen met 120 pt. ONTWIKKELINGS, EN ONTSPAN NINGSAVOND K. A. B. Ook de derde ontwikkelings- en ont spanningsavond van de afd. Kaatsheu vel St. Joseph van de KAB is een groot succes geworden. Voorzitter J. Beerens mocht dit met groot genoegen constate ren, toen hij Zaterdag voor een bom volle zaal zijn welkom uitsprak en daar bij in het bijzonder de spreker van de avond, de Zeereerw. Pater Crecentianus toesprak, die in plaats van Pater Fiden- tius, die door ongesteldheid verstek moest laten gaan, als redenaar op zou treden. Spreker vroeg dezelfde belang stelling voor de activiteiten van het KAB-bestuur, meer bijzonder nu de gou den viering der afdeling in Januari 1956 voor de deur staat. Hij deelde mede, dat plannen voor deze viering reeds in voor bereiding zijn, die tijdig ter kennis zul len worden gebracht. Ook de oprichting van een Gezondheidscentrum betrok hij in zijn openingswoord, de leden aanspo. rend hun volle medewerking te verlenen voor dit grote werk van onschatbaae be lang voor de volksgezondheid. Dan kreeg Pater Crecentianus het woord. „Waarom is Katholiek Onderwijs noodzakelijk", was de vraag, die hij in een zeer gedocumenteerde rede breed voerig uiteenzette. Hij schetste het grote verschil, dat voor ons katholieken be staat, tussen het openbaar en het bij zonder Katholiek onderwijs, dat in de verschillende vakken gelegenheid te over biedt, om God en de godsdienst te be trekken. Hij vraagt dan waardering voor de taak van de onderwijzer-opvoeder, door hem te steunen in zijn zware taak. Hij laakt het optreden der ouders, zo er dan al eens fouten in de school mochten worden begaan. Ook de onderwijzers zijn mensen met gebreken, maar niets werkt zo funest, dan wanneer de ouders de kinderen gelijk geven en steunen tegen de schoolkrachten. Waardering en sa menwerking kunnen iets tot stand bren gen, maar afbraak van het gezag van de leerkrachten wreekt zich onherroepelijk ten nadele van het kind. Een warm applaus dankte spreker voor zijn overtuigende rede. Doch er stond nog meer op het pro gramma. De onderafdeling van de KAB, de toneelgroep „Kunst naar Kracht" had voor deze gelegenheid het beroemde to neelstuk „Leontientje" van Felix Tim mermans, zijn meest gespeelde werk in studie genomen, 't Is voor regisseur Jan van den Hoven uit Waalwijk een waag stuk geweest, doch gezien het succes, dat Kunst en Kracht onder zijn leiding reeds twee achtereenvolgende jaren ge had heeft, mocht men de verwachting koesteren, dat ook „Leontientje" weer goed resultaat zou boeken. En deze veronderstelling heeft geen teleurstelling als gevolg gehad. „Leontientje" in zijn drie bedrijven met 10 taferelen en vier decors, stelt aan een amateursgezelschap zware eisen, doch het succes, dat Kunst naar Kracht ook deze keer boekte, is een bewijs ge weest, dat de KAB-toneelgroep iets in zijn mars heeft. Koos van den Assem fungeerde voor Pastoor; Jos van den As sem was Gommaer, z'n broeder; Leon tientje werd goed uitgebeeld door Mej. Anny Damen; J. Netten speelde „Isi- doorLeo Damen was van Mol, de wijnhandelaar; Jos van Heijst was Dr. Bos; Truus Dingemans was Mieke Zand; Anny van der Velden Sophie, de pas toorsmeid en Henk Damen de Speelman. Keurig vakmanswerk leverde de fa. van de Wijngaard met zijn grime. De zeer verzorgde decors waren van de To- r.celver. Kunst naar Kracht uit Dongen. Zeker er waren bemerkingen te ma ken, doch alleen reeds het feit, dat de overvolle zaal enthousiast was over het gebodene en dat opnieuw Zondagavond de zaal weer tot in de hoeken gevuld was, zegt genoeg over het spel van Kunst naar Kracht. Zaterdag wordt het spel opnieuw ge boden en ongetwijfeld zal ook dan de giote bondszaal weer dik bezet zijn. U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraag. Rennies bij Uw apotheker of drogist. PAARDENFONDS. Het Paardenverzekeringsfonds verga derde Maandagavond in de achterzaal van café „De Sportwereld De be langstelling voor deze jaarvergadering, was als steeds zeer groot. De huishou delijke agenda ging vlot onder de hamer van de voorzitter door. De kas mocht een flink batig slot noteren; de aftreden de bestuursleden de heren Jos v. Rooij en W. Hamers werden herkozen en tot schatters werden benoemd de heren Th. van Loon en A. in 't Groen. ZUSTER ANICETA JUBILEERT. MEK, - I: - Zuster Aniceta; ja, reeds enkele jaren is ze niet meer in Kaatsheuvel, doch we zijn er van overtuigd, dat geheel Kaats heuvel nog aangename herinneringen heeft aan die Wijkzuster, die gedurende een 10-tal jaren, als een engel verlichting en troost bracht in de vele gezinnen, die haar hulp en troost nodig hadden. Een engel in woord en daad, doch daar naast een zuster, die geen vrees of angst kende, wat we hebben mogen zien tij dens de bezetting, toen ze onbeschroomd en onvervaard met haar charitatief werk doorging, zonder zich iets gelegen te la ten liggen aan de niets ontziende macht van de overheerser. 5 Februari viert zij haar zilveren kloosterfeest in Eindhoven in het pensionaat St. Joseph, Hemelrij ken 119 te Eindhoven. Het zal velen een genoegen zijn, haar op deze dag nog een gelukwens te kun nen zenden, wat de jubilaresse een aan gename herinnering zal zijn aan haar ge liefd Kaatsheuvel. BOERENGEZINSDAG. De boeren van Kaatsheuvel hadden Woensdag hun Gezinsdag en dat wil zeggen, dat geheel de boerenstand in ge zelligheid en zakelijkheid bijeen was om te laten zien, dat de Boeren-organisatie nog steeds de stevigste en meest solidaire is van alle standen. Om 9 uur droeg de Weleerw. Heer J. Verheijen in de parochiekerk St Jan een gezongen H Mis op, 'bezocht door een grote massa boeren, boerinnen, leden van de RKJB en de VRKJB. Na de H. Mis trokken allen naar de grote Gildenbondszaal, waar de jaarver gadering begon. Eerst een welkom van de voorzitter, dan de ledenlijst, de no tulen van de laatst gehouden vergadering, het jaarverslag en het finantiëel overr zich. Uit alles bleek weer, dat de afde ling Kaatsheuvel een vereniging is waar samenwerking en verenigingsgeest heer sen en in samenwerking iets tot stand ge bracht wordt. Tot leden der kascommis- sie werden benoemd de heren C. Ver- boven en C. Kroot. Als bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd de he ren A. in 't Groen, voorzitter en J. Ha- mers. Om even te verpozen werden de leden getracteerd op koffie, gebak en sigaren, waarna als spreker optrad de zeereerw. Pater Tokke S.J., die een lezing hield over het „Boerengezin" en daaraan een propaganda vastkoppelde voor het hou den van een retraite. Zijn woord was niet aan dovemansoren gesproken, want nog staande de vergadering gaven zich een aantal leden op om een retraite in Vught bij te wonen. Een niet verwachte verrassing was het voor de vergadering, toen de ZcerEerw. Adviseur, Pastoor F. J. de Klijn het woord nam, om mede te delen, dat hij meende zijn taak, als geestelijk adviseur te moeten neerleggen. Zijn leeftijd gaf hij hierbij als reden op, doch daarnaast meende hij zijn heengaan te mogen mo tiveren, waar de afdeling Kaatsheuvel in de nieuwe Pastoor van de Parochie St. Jan een opvolger mocht begroeten, af komstig uit de Boerenstand, en met een hart, dat voor de boeren klopt. De af- ling Kaatsheuvel is zuinig geweest met zijn voorzitters en secretarissen, die hij maar twee gekend heeft, doch adviseurs heeft de afdeling vele versleten. Nu staat echter een niewe kracht te wachten, die gaarne zijn taak overneemt. De Zeereerw. Pastoor v. d. Spijker beaamde volmondig de woorden van Pastoor de Klijn. Hij aanvaardt met ge noegen de taak, die hem wordt aange boden en wil gaarne medewerken om de boerenbelangen te helpen bevorderen. De voorzitter verwelkomt de nieuwe geestelijke adviseur en is overtuigd, dat de belangen van de boeren bij hem in goede handen zijn. Hij brengt hartelijk dank voor het vele dat Pastoor de Klijn voor de afdeling gedaan heeft en de ver gadering gaat met een ovationeel applaus er mede accoord de aftredende adviseur tot ere-lid van de afdeling te benoemen. Dan wordt de contributieregeling be sproken, die in de naaste toekomst in verband komt te staan met de PBO. Plaatselijk moet hiervoor nog een re geling getroffen worden. Om hierin een inzicht te krijgen zal getracht worden in een expres daarvoor belegde vergadering een spreker over dit onderwerp te krij gen. Over de „jacht" wordt dan van ge dachten gewisseld en algemeen is men van oordeel, dat getracht moet worden te bereiken, dat de N.C.B. de jacht in handen krijgt, om die dan in totaal te verpachten. Waar de bouw van een gezondheids centrum voor de plaats van zeer groot belang is, werd met klem aangedrongen de daarvoor in te zetten actie s met raad en daad te steunen en royaal mede te werken aan het kopen en plaatsen van de loten van verloting, die getracht zal worden op te zetten. Met een verloting tot steun van de TBC-bestrijding en met een om de kosten van de dag mede te dekken, werd de voormiddagvergadering gesloten. De jonge boeren wisten de middag te vullen met sport en spel, maar reeds om zes uur in de namiddag werd de Gezinsdag voortgezet met het optreden van de jonge boeren en boerinnen met rei-dans en gymnastiekoefeningen, waar mede blijk gegeven werd, dat deze sport beoefening in de afdeling met ernst ge diend wordt en mooie resultaten ople vert. Om 8 uur trad voor een overvolle zaal de toneelgroep van de Jonge Boeren en Boerinnen op met het toneelspel van Jar. Fabricius: Onder één dak. Regisseur Monte heeft zeker geen ge makkelijke taak gehad met de leiding van dit werk, dat hij op zich genomen heeft, doch tot zijn eer en dat van de actrices en acteurs moet worden gezegd, dat iets bereikt was, dat verdiend de waardering van het talrijke publiek weg droeg Hartelijk was het applaus na elk bedrijf en een ovatie werd de spelers en de regisseur gebracht op het einde van het spel. Er was stemming en er bleef stem ming, die nog steeg, toen opnieuw een tractatie volgde en die zich vooral open baarde toen opnieuw een verloting ge houden werd. De afdeling Kaatsheuvel heeft weer 'n goedgeslaagde Boerengezinsdag gehad, die de verenigingsband weer nauwer heeft aangehaald en de leden een aange name afwisseling gebracht heeft in de rustige winterperiode. AGENDA. Zaterdag 8 uur nam. Apollo-Theater: Tarzan's Avontuur; toegang 18 jaar. Zondag 6 uur en 8,30 uur nam. Apol lo-Theater: Tarzan's Avontuur; toegang 18 jaar. MJaandag 8 uur nam. repetitie Kon.. Erk, Harmonie Apollo, SUS-LOTEN. Ook in Kaatsheuvel zit minstens al een gelukkige winnaar van de SUS-lo- terij. Lot no. B 190656 behoort namelijk tot de serie, waarvan de loten ter plaatse zijn verkocht. Op enkele punten o.a, bij van de Wygerde in de Marktstraat en bij D. Mateijs en in de Gasthuisstraat hangen de lijsten ter controlering. Leerzame excursie. Dat de verhouding tussen de Be schermvrouwe van de Kon. Harmo nie „Sophia's Vereniging" en de werkende leden van deze genoemde vereniging een zeer vriendschappe lijke is, blijkt wel uit het feit dat de beschermvrouwe, Mevrouw Ten Horn, geb. Mejonkvr. Em. Verheijen deze vriendschap zelfs uitstrekt tot de echtegenoten van de werkende leden. Bij wijze van excursie brengen deze dame.- in groepen van 10 een bezoek op het kasteel, waar ze gast vrij worden, onthaald. De leerste groep was na haar bezoek zeer ent housiast over een en ander en het waren vooral de werken van de ou de meesterwerken van schilder kunst, die ieders bewondering had- Bedrijfsautotentoonstelling in de R. A. I, te Amsterdam, Llit een lawine van kisten, kratten, dozen en verfpotten verrijst de 34e R.A.I.- tentoonstelling, welke tot en met 12 Februari zal zijn geopend. Een kolossale stortauto wordt opgepoetst. den. De kasteelbewoners gaven ex plicatie bij de verschillende beziens waardigheden. Groot vocaal concert. In verband met haar Statiedag op Zaterdag 12 Febr. a.s. geeft „Loon- op-Zand's Gemengd Koor" op Za terdag 5 Febr. a.s. een groot vocaal concert in de zaal van „Concordia". Aan dit concert, dat te 8 uur des avonds aanvangt, werken mee Nel Dupont uit Waalwijk, sopraan en Govert Janson uit Eindhoven, te nor. De pianobegeleiding is in han den van de heer Wim Vrinten. De uit te voeren koorwerken staan onder dirigent Henk Nieuwkoop. Uitgevoerd worden „Et Incarnatus Est" van J. S. Bach, ..Laudate Do- minum", W. A. Mozart, respect, voor 5-stemmig gemengd koor en So praansolo met koor, „Hymne", F. Mendelssohn, tenorsolo met koor, Aria uia de Math. Passion van J. S. Bach, sopraan, Duet uit ,.Die Jahreszeiten", J. Haydn, Sopraan en tenor, „In Diesen Heiligen Halle" W. A. Mozart, Aria „Des Belmonte" W. A. Mozart, voor tenor. Na de pauze zullen nog worden uitgevoerd de „Theresien Messe-" van J. Haydn, soli met koor en het „Halleluja" van G. F. Handel. Dit concert, dat wordt aangebo den aan de begunstigers en dona teurs van Loonopzand's Gem. Koor, zal traditiegetrowu weer grote be langstelling trekken, ook buiten deze kring, waar dit koor een uit stekende reputatie bezit. Grote Winteraitvoeririg. As. Zondag geeft de Liedertafel „Echo der Duinen" haar grote Win teruitvoering in de zaal van de heer Aartsen. Na een drietal nummers, waar onder „Lentekoor" uit het Oratori um „De Jaargetijden" van J. Haydn, „Morgengroet" van Schubert en „Gebed" van Handel, zal worden uitgevoerd „Gesloten Ogen", toneel spel in 3 bedrijven van Nic. Stam en „Sara Leeflanders", klucht in één bedrijf van G. Bon. Beiden on der regie van A. Molenaar. Toneelgroep van Sophia's Vereniging. De Toneelgroep van de Kon. Har monie Sophia's Vereniging zal op Zondagavond a.s. een grote Bonte Avond verzorgen bij de Fanfare „St. Joachim" in café de Bie-Maas te St. Joachimmoer. BURGERLIJKE STAND Van 115 Januari 1955. Vertrokken J A H de Wit naar Sprang-Capelle J W M de Jong naar St Michelsgestel H de Vries naar Zaandam AC Rensen naar Rijswijk H T J Hoevenaar naar Eindhoven A A PJ M van Boxtel naar St Michiels gestel A H v Dijk met gezin naar Breda A E M Frederiks-Hesselmans naar Oisterwijk GS Grobben naar Gendringen G N Verschure met ge zin naar Waalwijk L H de La Haije met gezin naar s-Gravenhage F W J Huijbregts naar Eindhoven AH Groothuis naar Almelo A Kimenaf net gezin naar Tilburg A v Drunen- v Onzenoord naar Udenhout PC Rekker naar Best I W T Desmares- Wijtvliet naar Tilburg FA Vugts naar Tilburg C C M Spaninks-Snap- haan naar Tilburg J H Vermeer naar Waalwijk AC Verdonk-Kleijngeld naar Waalwijk TM Strengers-Ver hof naar Waalwijk WA Schelle- kens-Verhoeven naar Schijndel J W Wilhart-v Osch naar Waalwijk J W Verhoeven naar Udenhout E Jansen- Aussems naar Valkenswaard MA Rietmeijer naar Oudenbosch J Bosk- ma naar ^Vaalwijk W A G Leijten- Brands naar Breda PC Brekelmans naar Waalwijk J W H Kruijssens naar Eindhoven. ZO JUIST ONTVANGEN de nieuwe sortering ook mooi voor bruidsmeisjes.'' J 57 A/vroM/i/ssr# Minister Cals heeft medege deeld, dat er volgend jaar ruim 2y2 duizend onderwijzers ie kort zijn. Door vrijstelling van militaire diendt en aanstelling van hulp krachten hoopt hij hettekort terug te brengen tot 68U. Hij vertrouwt dat de noodtoestand in 1962 zal zijn opgeheven. Ook zal het salaris worden verhoogd. Hij wenst tevens een spoed cur sus voor opleiding kleuter-onder wijzeressen ie geven en de kinde ren een jaar later naar de lagere school te doen. Men verwacht dat in Maart de regering haar voorstellen tot belastingverhoging en huurverho ging zal indienen. Peking China heeft nog geen antwoord gegeven op de uitnodi ging om de kwestie Formosa in de Veiligheidsraad te bespreken. Mr Schürmann van 't depar tement van buitenlandse zaken is benoemd tot opvolger van de heer Von Balluseck als permanent ver tegenwoordiger bij de Ver. Naties. De melkprijs in ons land gaat niet omlaag, de KVP-moties von den geen steun bij andere par tijen. In ons land kwamen 1 Septem ber 4000 bedrijven 61 duizend ar beiders te kort. OLIE BEDREIGT KUSTEN. Nog steeds drijven reusachtige olie velden rond in de Noordzee, dood en verderf brengend aan tienduizenden zee vogels en de kusten van Engeland, De nemarken en Duitsland bedreigend met hetzelfde lot dat reeds delen van de eilanden, waaronder het Duitse Sylt, heeft getroffen. Langs de stranden waar reeds olie is aangespoeld, patrouilleren honderden vrijwilligers met jachtgeweren, die duizenden stervende vogels, hulpe loos geworden doordat hun veren over dekt werden met de breiachtige olie, het genadeschot geven. Tegelijkertijd pogen bulldozers en honderden arbeiders de stranden te zuiveren Direct gevaar voor de Nederlandse kust bestaat op dit ogen- blik niet. „KANS OP BEHOUD VREDE VERBETERD". President Eisenhower meent, dat de kansen om vijandelijkheden te vermijden in het Verre Oosten na zijn boodschap 1 aar het Congres beter zijn geworden. Dit verklaarde de president op zijn i wekelijkse persconferentie

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5