MALWYH DE LIN0ST1MT PHILIPS DRUNEN Ö/ERH0GÈNf DE KOPERKONING 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen BIOSCOOP-PROGRAMMA LAMPEN 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 FEBRUARI 1955 2 MEUBELBEURS TE UTRECHT GEOPEND. I 1 '"T waarschuwen tegen HOEST, GRIEP... OOK IN WAALWIJK j KVP - BLIKSEMACTIE. De Bliksem-actie die de Rijkskieskrin gen Tilburg en Den Bosch op 10 Maart hebben gepland, en die bedoeld is, om hec ledental van de Katholieke Volks partij in Noord-Brabant zo hoog moge lijk op te voeren, zal ook in Waalwijk zo goed en zo effectief mogelijk worden gevoerd. Vooral in Waalwijk wil het afdelings bestuur een goede actie ontketenen, om dat, naar zijn mening, de KVP hier door enkele laten we maar zeggen on gelukkige verkiezingen, enigszins in dis credit dreigde te geraken; en ook voor al in Waalwijk, omdat, vergeleken bij steden als 'Den Bosch en Tilburg, en veel andere plaatsen, de KVP-afdeling in Waalwijk steeds een sterke grote af deling is geweest en dit moet zien te blijven. Ieder begrijpt, dat het afdelingsbestuur, dat bovendien door vertrek en anders zins, sterk is gedund op het moment, al leen deze actie niet voeren kan; daar om prijst het bestuur zich gelukkig, in contact te hebben mogen treden met de besturen van de standsorganisaties. Dinsdagavond werd in in zaal Thalia een vergadering gehouden van het af delingsbestuur van de KVP met de af delingsbesturen der meeste standsorgani saties: en op die vergadering bleek de grote bereidwilligheid van deze besturen om mee te werken aan deze actie die van zo groot belang moet worden ge acht. Besloten werd dat in de komende we ken het afdelingsbestuur van de KVP van alle organisaties een opgave zal krijgen van al degenen die willen mee werken aan deze actie en dat dan op Dinsdag 1 Maart in Thalia een verga dering gehouden zal worden met alle medewerkenden om de actie op 10 Maart te bespreken en de werkzaamheden te verdelen. Het is zeer minimaal, wat van deze medewerkenden wordt gevraagd. Het afdelingsbestuur, hierbij geholpen door de besturen van de beide, hecht samenwerkende rijkskieskringen, zal een goede propaganda trachten te voeren, middels biljetten, folders e.d. en zal er ook voor zorgen, dat huis-aan-huis een circulaire wordt verspreid, waaraan een formulier is gehecht, waal-op iedere Ka tholiek die lid van de KVP wil worden of wenst te blijven zijn naam invult; dit formulier, zal dan in een grootscheepse actie in de avond van de 10e Maart door de vele medewerkenden moeten worden opgehaald. De medewerkers en medewerksters, die zich hiervoor beschikbaar stellen, hoeven dus niet meer te doen, dan dit formulier op te halen; het is niet de be doeling, dat er bij ieder huis een propa- gandaspeech wordt afgestoken, het zal natuurlijk zeer welkom zijn, wanneer al le medewerkers zich zullen ontpoppen als volbloed propagandisten, maar het blijft de bedoeling in één avond heel Waalwijk te bewerken, inderdaad een Bliksemactie te houden. Ieder zal overtuigd zijn van het be lang van de actie, die gezien moei wor den in het licht van de grote strijd die de KVP vooral in het Zuiden te voeren heeft tegen haar tegenstanders in poli- ticis. Bij de verkiezingen in 1956 zal de ze strijd in volle hevigheid worden gfe- svreden; de KVP dient dan zeer sterk te staan; laat ook Waalwijk een bolwerk zijn, in de hechte KVP vesting van het Katholieke Zuiden. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden en autoriteiten, onder wie de burgemeester van Utrecht en enige leden van het college van B. en W., de president van de Raad van Niet krabben. De helder Vn-TTVT- vloeibare D.D.D. kal- I l- l I ïi meert de jeuk in enkele ll Jlll 1% seconden, doodt de ziek- tekiemen en geneest tot p diep in de huidporiën. «NEESMIbDEl (EGEN *KTfc "Wfc T?TR| HUIDAANDOENINGEN II. BP g fcf VLOEISTOF BALSEM ZEEP Beheer van de Kon. Ned. Jaarbeurs en anderen, had Dinsdag in de Prins Bern- hardhal te Utrecht de officiële opening plaats van de beurs voor meubel- en woningtextiel. De Waalwijkse industrie is op uit stekende wijze vertegenwoordigd door de Dirks.van Oers Meubelfabrieken. In een prachtige, smaakvolle en ruime stand exposeert zij hare bekende merkproduc ten „Modesta" en Rustika-meubelen, die grote belangstelling van insiders en pu bliek trekken. In de „Actualiteiten" van de Televi sie-uitvoering van Dinsdagavond kon nien in de uitzending van de Meubel beurs een flits zien van deze smaak volle stand van Dirks-van Oers. „DE KRUIER". Tot voor enkele jaren werd er met de Vastenavond voor de Waalwijk- se toneelliefhebbers elk jaar in de KAB- zaal een blijspel gebracht wat, gezien de belangstelling tijdens die dagen, zeer bij het publiek in de smaak viel. De laatste jaren echter bleven deze, men mag wel Zeggen traditionele uitvoe ringen, helaas achterwege, wat aan vele ouderen de opmerking ontlokte: voor ons is er nooit iets te doen. Doch dit jaar zullen de ouderen weer een kans krij gen, want de Haagse Toneelvereniging „De Uylenspieghelwaarvan de oud- Waalwijker W. Rombouts, die sinds eni ge tijd in Den Haag vertoeft, lid is, komt op Zaterdag 19 Febr. a.s. het Waalwijk- se publiek een blijspel voorschotelen ge titeld: „De Kruier", waarin W. Rom bouts de hoofdrol speelt. Deze vereniging, die in Den Haag en omgeving een grote populariteit geniet (zij speelden reeds voor diverse militaire instanties) garandeert een avond die de zaal van Ko de Nijs op haar grondves ten zal doen schudden. En dat is het wat Waalwijk met Vastenavond nodig heeft. Gezien het feit, dat er slechts één avond gespeeld wordt, twijfelen wij er niet aan of de zaal zal Zaterdag 19 Fe bruari tot de nok toe gevuld zijn. Dus ouderen, ook gij komt dit jaar weer aan uw trekken. Voor plaatsbespreken ziet men de raamaffiches en strooibiljetten. De Kruier brengt U kruiwagens vol met Vasten avondlol JUDO-KAMPIOENSCHAPPEN Afgelopen Dinsdag werd in zaal de Lindeboom de eerste ronde gehouden voor de a.s. Waalwijkse Judokampioen schappen. De resultaten waren op die avond van dien aard dat de Waalwijkse judoka's op een reeks sportieve wedstrij den kunnen terugzien. De wedstrijden die gemaakt werden hadden een tijdsduur van 2 min. Ondanks deze enigszinst kor te tijdsduur, vergde de wedstrijden heel wat van het uithoudings- en reactiever, mogen van de deelnemers. Nadat de eer ste serie was afgewerkt had Meijer de meeste winstpunten behaald, n.l. 5, ge volgd door v. d. Meijdenberg met 4 en L. de Gouw met 3 punten. In de tweede serie wist Meijdenberg aoor goed aanvalswerk de zegen te be halen met 6 punten, Meijer volgde met 4 en L. de Gouw 3 punten. De eindresultaten na de 20 wedstrij den zijn: L. Meijdenberg 110 punten, 2 Meijer 9 p., 3 L. de Gouw 6 p., 4 van der Schans 4 p., 5 Laporte 2 p. A.s. Dinsdag worden in zaal De Lin deboom wederom diverse wedstrijden gehouden om het Waalwijkse Judokam pioenschap. De finale zal plaatsvinden op 5 Maart eveneens in de Lindeboom. MUSIS SACRUM: ONTEERDE MEISJES. De titel van de Zweedse film, die van Vrijdag tot en met Maandag in Musis vertoond wordt (de Nederlandse filmverhuurkantoren houden van zeer sensationele titels) wijst al naar het millieu waarin deze rolprent zich af speelt. Het probleem van het „onteerde meis je" wordt er eerlijk in gesteld en eerlijk in behandeld, aan de hand van een ge val, uit de duizenden die er zijn. Het geval van een meisje, een typiste, door Alkmaar, zaterdag. Hoe gevaarlijk een slechte verlichting (de zgn. „gloeiende spijker") is. heeft op een avond ook een inwoner van onze stad ondervonden. In zgn ge brekkig verlichte bijkeu ken viel hij over een rol schaats van zijn zoontje en kwam zo ongelukkig te recht,dat h(j ter observatie in het ziekenhuis moest worden opgenomen. V Dit is zgn koorts-kaart, waaruit biykt dat hij de goede kant weer op gaat, gelukkig maar. En dit is de les: Op keldertrappen, overlopen en zolders, in gangen, trappen huizen, schuren e.d. goed licht van Philips lampen. Om de kosten hoeft niemand het te laten. Op deze punten worden lampen immers maar weinig gebruikt. Bovendien zijn de Philips lampen Uiterst zuinig en laag in pry's. Méér LICHT voor WEINIG GELD! de andere lijkt op de aanstaande koning van Ruritania. Met deze aanstaande koning houdt de Engelsman aan de vooravond van diens kroning een vrolijk feest; maar de half broer van de koning, die ook begerig is naar de troon en vooral ook naar de schone aanstaande koningin (Deborah Kerr) heeft een slaapmiddel in de wijn laten doen; als de koning de volgende morgen bewusteloos wordt aangetroffen door enkele getrouwen, weten deze niet beter te doen dan de Engelsman te be wegen zolang de plaats van de koning in te nemen bij de Kroningsplechtigheid, om aldus te verhinderen, dat zijn tegen standers hun slag slaan. De pseudo-ko- ning, die helemaal onder de indruk is van de aanstaande koningin moet zijn rol nog langer spelen, wanneer blijkt dat de echte koning is ontvoerd. Hij is ge vangen op het slot van zijn half-broer, en na gevaarlijke pogingen gelukt het hem te bevrijden. Rudolfs rol is uitgespeeld en het is met grote weemoed dat hij af scheid neemt van prinses Flavia. Een avonturenfilm, die velen zal boeien. Een atoombunker voor 6 millioen dollar. Te Washington is de eerste schuilkelder voor atoombommen gereed gekomen. In het gehele gebouw is geen raam te vinden en de frisse lucht wordt automa tisch en gezuiverd toegevoerd. Verder bevat het gebouw een zeer modern hos pitaal; de kosten van dit enorme gebouw zijn 6.000.000 dollar. de omstandigheden verwijderd van haar vriend, door de omstandigheden ook verwijderd van een huwelijk met hem, zodat zij haar toevlucht moet zoeken in een tehuis waar zij met vele lotgenoten eer. goede verzorging krijgt. Voor dit meisje worden echter de om standigheden weer gunstig en haar vriend komt op een goede dag opdagen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, Is ei nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook En wel zo Drink ln de loop van elke dag enkelr glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - omde andere avond één. Daar na niets meer, want Carter's Leverptlletjes stellen uw Ingewanden ln staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever pilletjes om uweer opgang te helpen.Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 56 om haar als zijn vrouw mee te nemen r.aar een eigen goede en gelukkige toe komst. Maar zo vergaat het lang niet alle meisjes; de meesten blijven een zaam in het leven, dat voor hen wel heel moeilijk is. Deze Zweedse film kan gezien wor- der. door personen die minstens 18 jaar zijn. i HET ZWARTE COMMANDO. j Woensdag en Donderdag is er in Mu sis een film te zien met een zeer avon tuurlijk karakter; een film die tot titel draagt „Het Zwarte Commando" en ons brengt naar het Kansos van voor de Burgeroorlog, dat zeer te lijden heeft on der de aanvallen van bandietenbenden, j We maken kennis met de eerzuchtige onderwijzer Cantrell (Walter Pidgeon) j die aast op het baantje van districtcom mandant en op het hart van het meisje j Mary (Claire Trevor); met de districts- commandant (John Wayne) een een voudige cowboy, die Cantrell doorziet, maar aanvankelijk niets tegen hem in kan brengen. Als Cantrell echter leider wordt van een bende guerilla's betekent dit ook het begin van het einde; met de hulp van anderen (o.a. Roy Rogers en Gabby Hayes) lukt het hem de eerzuchtige schoolmeester te overmeesteren en ook het hart van Mary. LUXOR THEATER DE GEVANGENE VAN ZENDA. j In het Luxor-theater wordt op alle speeldagen de bekende avonturenfilm „De Gevangene van Zenda" vertoond. Het is een romantische geschiedenis waarin Stewart Granger en 'Deborah Kerr de hoofdrollen spelen. Stewart Granger is namelijk een En gelsman, die als de ene druppel water op 25-Jarig bestaan Schoenfabriek „Brabant". De Schoenfabriek „Brabant" (Ge broeders Spee) vierde Dinsdag haar 25-jarig bestaan. Deze fabriek, die het vorig jaar nog een uitbreiding heeft ondergaan, heeft zich in deze 25 jaren toegelegd op het vervaar digen van beter herenschoeisel. De personeelssterkte is momenteel 14 man en naar wij vernemen bestaan er momenteel nog plannen voor een uitbreiding. Het feest begon Dinsdag met een H. Mis van dankbaarheid om 9 uur in de parochiekerk. Om half 11 werd de zilveren ju bilaris, de heer Koos v. d. Putten, door de directie op hartelijke wijze gehuldigd en in de bloemetjes ge zet. In de namiddag had een recep tie plaats die zeer druk bezocht werd. O.m. merkten wij op de He ren Geestelijken, de Edelachtbare Heer Burgemeester Snels, vele fa brikanten uit de gemeente en za kenrelaties uit de schoenenwereld. In de avonduren was er nog een feestavond voor 't personeel, waar bij de directie werd gehuldigd, als mede de zilveren jubilaris, de heer v. d. Putten. Statiedag- R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix. De R.K. Kon. Erk. Harmonie Bea trix hield haar statiedag. Men had dit jaar drie zilveren jubilarissen, n.l. de heren A. v. Leest, Th. de Munnik en J. v. Son. Tijdens een muzikale wandeling werden deze aan huis afgehaald. In de zaal van Th. Elshout had een huldiging plaats, waarbij wederzijds hartelij ke woorden werden gesproken. De avond werd verder in gezelligheid doorgebracht, waarbij ook de dames van de leden tegenwoordig waren. Overgeplaatst. De postdirecteur, de heer H. Brok, is, naar wij vernemen, voor een op nog nader te bepalen datum over geplaatst naar Helden-Panningen. Vele zullen de heer Brok niet gaar ne zien vertrekken. Iedereen kent hem als een behulpzaam, plichtsge- De weldadige warmte van Ther- mogènc stilt de pijn ln keel en borst en verjaagt de aanval. trouw en accuraat ambtenaar. Wij wensen hem dan ook gaarne in zijn nieuwe standplaats alle goeds toe. Zondag-artsendienst. Dienst: Dr v. d. Wouw. De Benzine-koning. De Toneelclub T.O.G. gaf Zondag avond in het dorpshuis een toneel uitvoering. Opgevoerd werd het blijspel van Jack. Bess, getiteld „De Benzine-koning". De Toneelclub T.O.G. is 'n groep je jongelui die tesamen met het no dige enthousiasme het toneelspel aangrijpen als oefening voor hen zelf, en voor vermaak en genoegen van het geëerde publiek. Naar schatting zijn ze alle beneden de twintig en wij bewonderen de durf en de ondernemingsgeest van deze jongelui om voor een avond het dorpshuis af te huren, op hoop van zegen, dat zij er financiëel uitspe len. Of dit gebeurd is, weten wij niet; in ieder geval spijt het ons voor dit enthousiaste groepje dat het geëerde publiek maar dunnetjes vertegenwoordigd was. Alleen al om hun enthousiasme en durf had den zij meer verdiend; en als jeugd toch zeker de belangstelling van de ouderen, die het toneel een goed hart toedragen. „De Benzine-koning" is een aar dig blijspel, waarmee men soms hartelijk kan lachen. Het werd door T.O.G. vrij goed gebracht. Tekort komingen willen wij voor dit jonge groepje zeer gaarne door de vingers zien; er schuilen in dit groepje goe de en veelbelovende krachten. Decor en grime waren goed en de aanwezigen hadden een genoeglijke avond. Demonstratie-avond. De Gymnastiek- en Athletiekclub St Herman-Jozef geeft a.s. Zaterdag en Zondag 12 en 13 Februari een demonstratie-avond voor de ouders der leden, donateurs en verdere ge nodigden en belangstellenden. Even als andere jaren zal deze demon stratie-avond weer veel belangstel ling trekken. Gezinszorg. Blijkens het jaarverslag van de Gezinszorg, verstrekte de Gezins zorg alhier in 1954 44 maal hulp, met een totaal van 452 verzorgda- gen. Lijdens-meditaties. De lijdens-meditaties welke ieder jaar in de Vastentijd op Maandag- FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden EEN BOEIEND FAR-WEST VERHAAL door PIKE NORTON WILL'S. 25) i Toen hij weg was, snikte Eileen het uit-. Haar voornemen om hem te gaan helpen, was nu verdwenen. In plaats daarvan was nu de wil ge komen om zijn tegenstanders te helpen. Het besef was bij haar ge rezen dat ze Glan Silverring, ook al was hij haar vader, niet mocht steu nen in zijn misdaden. Ze stond op en opende haar ven ster. Zo had zij een prachtig over zicht. Ze zag hoe de wagen lang zaam maar zeker naderde. Toen zag ze de mannen van haar vader naar voren springen en de wielen van de wagen stuk slaan. Billy's jongens bestormden daarna het schuurtje en de mannen van haar vader trok ken terug. Alleen de wagen stond nog op het terrein en brandde ge heel uit. In de verte zag ze de an deren samentrekken en druk pra ten. Eileen wist, wat haar nu te doen stond. Ze meende dat ze hier achter het front zeer nuttig werk kon ver richten voor de goede zaak. Opeens schoot haar een gedachte binnen. Waar bevonden zich de sheriff en zijn mannen? Colonel Blackburry had gezegd dat ze door haar vader gevangen genomen wa ren. Maar waar zouden ze zich be vinden? Haar besluit stond vast. Ze zou ze gaan opzoeken en hen be vrijden en als het enigszins kon, hen van wapens voorzien. Op haar tenen liep zij naar be neden. Ze hoopte dat ze niemand tegenkwam. Ineens bedacht ze dat dit nu al de tweede maal was dat zij iemand uit haar vaders handen ging proberen te redden. Voorzich tig zocht ze haar weg door 't huis. Buiten hoorde ze nog regelmatig schieten. Men had nog steeds voe ling met elkaar. In het kamertje waar Buck ge vangen had gezeten, bevond zich niemand, maar er lag wel een grote hoeveelheid wapens. Die zijn waar schijnlijk van de sheriff en zijn mannen afkomstig, meende 't meis je. Dat moet ik onthouden. Ze kun nen nog zeer goed van pas komen. Ze zocht verder in het benedenhuis, maar nergens was iets te bespeuren. Lopend in de gang, die het woon gebouw met de achterliggende stal len verbond, hoorde zij iemand aan komen. Radeloos keek zij om zich heen. Waar moest zij zich verber gen? De gang was lang en kaal. De enige oplossing was de deur, die naar de nu buiten gebruik zijn de stallen leidde. In enkele spron gen wist zij de deur te bereiken. Nog voor de ander de gang bereikt had, was zij al in de stallen. Daar wachtte haar een nieuwe verras singLangs de wand lagen, keurig netjes gebonden, de sheriff en zijn mannen. Achter zich hoorde zij de man nu in de gang lopen. Het kon niet anders of hij moest hier binnenkomen. Zonder zich een moment te be denken stelde zij zich op naast de deur, na het boven de deur hangen de hoefijzer gegrepen te hebben. Zo wachtte zij hem af. De sheriff en zijn mannen had den haar eerst met verbazing gade geslagen. Spoedig maakte deze ver bazing plaats voor een begrijpende bewondering, toen zij zagen dat Ei- leen zich naast de deur opstelde. De voetstappen in de gang kwamen nader en nader. Nu stond iemand vlak bij de deur. Bewegingloos stond Eileen. Ze voelde zich merkwaardig kalm en omklemde het ijzer. Zich van niets bewust, opende de man de deur. Met inspanning van al haar krach ten sloeg Eileen toe. Zonder een kreet te uiten zakte de man in el kaar. Huiverend keek het meisje naar de roerloze gestalte aan haar voeten. Had zij hem gedood? Was de slag te hard geweest? De stem van de sheriff bracht haar weer tot bezinning. „Goed zo, zus, dat heb je goed gedaan. Dat zou ik je niet verbe terd hebben". Ze draaide zich naar hem toe en knielde bij hem neer. Hij was ste vig gebonden en zonder mes zou ze hem ,noch zijn mannen vrij kunnen maken. Er zat niets anders op dan weer terug te gaan naar het ka mertje waar hun wapens lagen en daar een mes uit te zoeken. Voor de tweede maal moest ze dus de ge vaarlijke gang door. Er was geen andere keus. Op haar weg door het huis ont moette zij gelukkig niemand. In het kamertje gekomen, zocht ze een mes uit en wilde teruggaan, maar daar viel haar opeens iets in. Als ze ae wapens ook eens mee nam? Dan konden de mannen weer bewapend worden en had ze een soort „vijfde colonne" binnen de muren van de ranche. Dat leek haar een uitste kend plan. Er ging een zacht gejuich op toen Eileen, beladen met geweren en re volvers, 't achterhuis binnenkwam. Eileen glimlachte even. Snel sneed ze de touwen door, waarmee de sheriff gebonden was en deze hielp haar weer de anderen te be vrijden. Binnen enkele ogenblikken stond de hele troep gereed om onmiddel lijk op te treden. De mannen brand den van verlangen om de vijand, die hen zo smadelijk overwonnen had, te lijf te gaan. Ze hadden nog een appeltje met hen te schillen. Allereerst informeerde de sheriff wat er zoal in de laatste tijd ge beurd was. Het meisje gaf hem een beknopt verslag van hetgeen zich rond de farm had afgespeeld. De sheriff was blij-verrast toen hij hoorde dat de cowboys van Dia- mond-G-ranche het beleg rond de ranche hadden geslagen, terwijl ze daarbij geassisteerd werden door de federale bereden politie. Verder vertelde het meisje wat ze wist van de mislukte aanval door een gedeelte der belegeraars, die nu waarschijnlijk nog in het bijge bouwtje zaten. Nadat het meisje verslag had uit gebracht, bleef het een ogenblik stil. Men dacht na over hetgeen nu gebeuren moest. Er moest spoedig raad geschaft worden ook, want ie der ogenblik kon er iemand naar de gevangenen komen kijken, of kon het uitblijven van de bewaker be merkt worden. Dit bracht hen op een idee: de be waker! Hij moest spoedig gebonden worden en van een prop in zijn mond voorzien worden. Enkele mannetjes belastten zich met dat karweitje en onderwijl legde Eileen de sheriff een gewaagd plan voor. Vanuit het hoofdgebouw, waarin zij zich thans bevonden, kon men juist op een klein stuk van de prairie uitkijken. Eileen zou nu trachten de cowboys van Diamond-G-ranche en de politietroepen te bereiken. Ze zou daar kunnen vertellen wat er op de ranche gebeurd was. Wan neer dan de cowboys een sein ga ven, zou de sheriff de verdedigers in de rug aanvallen, terwijl de be legeraars een stormaanval waag den. De sheriff vond het een uit stekend plan, maar tevens een erg gewaagde onderneming voor een meisje, overdag door de linies te kruipen. Eileen wist hem er echter van te overtuigen dat niemand be ter dan zij het terrein kende. Bo vendien kon geen der andere man nen gemist worden bij de komende strijd. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 8