DE LBNGSTRmT Waalwijkse en Langstraaise Courant D RU N EN ELSHOUT NIEIMUUK VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG WASPIK ÜHVvlZB»üROI- Dames! Vooral nu geslaagd. =""rs zeer uitvoerig op de Doof dat zuurbranden op Uw maag mot 'n paar Bennies. 5: !onden en Li ppen CONTACT- EN BINDINGSAVOND DER B. B. VRIJDAG 18 FEBRUARI 1955 Uitgever YVaalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week E ECHO m HET ZUIDEN 78c JAARGANG No. 15 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" ZONDAG-AKTSENDIENST. Dr. Verhaak. voor verkoop van Sacksmotoren. SPREEKBEURT VOOR DE RKJB en de KKBB DRUNEN—ELSHOU r. In het dorpshuis hield de eerw. pa«. Arnoldus van de Manënkroon Woens dagavond een spreekbeurt voor ge Doeren en boerinnen van Dru nishout. bpreker had tot onderwerp, jcnge boer en boerin in deze »Jd- Op een buitengewoon geestig g dxlïjke, maar met .matter w ces spreker op de taak van de ^ocre i£a9d van deze van de ouderen zullen moeten taak die de boer heelt ia het maa^cbap- peujke levea en vooral ook p Kenis en het doel van het een katholiek. In het ra .e gedachte bouwde spreker zijp verde betoog uit. Alle -édelen ook m het erg an.sat,eleven zijn pas goedI als zij alle direct ot indirect de mens verder bren gen en stuwen in de richting van z„n geschetst te hebben de betekenis van de boerenstand met zijn op er neergang in de loop der tijden, behan delde spreker het doel van de jeugdver eniging van de Boeren, de RKjB en boennnenbond. welk doel is de gods- dienstig-zedelijke en economisch-techni- cche vorming van de leden. Deze moeten gelijk opgaan en spreker vieesde dat bij de RKjB van deze tijd de Godsdienstig zedelijke vorming bij alle technische cursussen welke gegeven worden nog wel eens te veel op de ach tergrond komt. Juist in deze tijd is godsdienstig zede lijke ontwikkeling noodzakelijk. Het ge loof, aldus spreker, bij onze boeren mag niet worden of zijn een traditiegeloof, maar een bewust geloof, waarvan men door kennis de waarde kent. Spreker behandelde nog tal van andere punten, waarmede de jonge boer iedere dag in aanraking komt, de omgangs vormen, de persoonlijke verzorging, de ontspanning, alles op een geestige en piactische wijze toegelicht. Tot slot van de avond waren wij nog getuige van het optreden van verschil lende leden met declamatie en spreken in het openbaar. Het was voor alle aanwezigen een zeer prettige en leerzame avond. 'n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten! Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden. Rennies kunt U altijd en over al innemen, onopvallend, zonder water of wat ook. LEZING. A.s. Donderdag 24 Febr. zal in café Klerkx le Elshout onder auspiciën van de N.C.B. een lezing worden gehouden over verzekeringen in het algemeen. JAARVERGADERING ONDERLINGE VEEVERZEKERING ST. ISEDORIS. De Veeverzekering St. Isedoris hield Woensdagavond in café P. Klerkx haar algemene jaarvergadering. Na de ope ning door de voorzitter volgde het jaar verslag, uitgebracht door de secretaris. Het jaarverslag noemde 1954 een slecht ia-. Voor 35 gevallen moest worden uitbetaald tot een bedrag van f 19280 tegenover in 1953 23 gevallen voor een bedrag van f 11400. De opbrengst van de 35 dieren was f 5210,67. Men had een nadelig saldo van f 1766,95 en de premie bedroeg 3 x ]/2 Het aantal verzekerde dieren was ho ger dan ooit te voren n.l. in Maart 1288 stuks, Juni 1270 stuks en December 1231 stuks. Van de rondvraag werd maar weinig gebruik gemaakt en M. Jehoel én Rob. van Drunen werden als bestuursleden herkozen. OUDERSAVOND S.H.J. De gymnastiek- en athletiekclub SH1 ,ag en Zondag een tweetal ouderavonden welke druk bezocht wer en. Aan het begin van de avond sprak welWitter heer van ^ls «én kort welkomstwoord, waarin hij de donateurs er- raCjlt VOOr ^un ^nanciële steun Snerk» ouders voor hnn belangstelling, kenn °°pte dat deze hernieuwde Jnn smaking een goede zou zijn en dat mrm S °p deze av°nd door deze de- monstraties weer een inruk zouden krij- beurd an ^een in de vereniging ge- Deze avond werd een fraaie sportshow aarin dansen, vrije oefeningen, pyrami- debouw en individueel werken aan de cru 05 1 n> 05 ro 3 C/1 Ui 05 C-X 05 CL H— 05 3 r-— S' u> >-i fD 3 werktuigen elkaar in een vlot tempo af wisselde. De vlotheid, waarmede het programma werd gebracht, moet een weerspiegeling zijn geweest van de geest welke er in deze bloeiende vereniging leeft. Het was een fraaie demonstratie avond en het zal iedereen op deze avond weer wel duidelijk zijn geworden dat een dergelijke gymnastiek- en athletiek- vereniging voor een gemeente als Dru nen een rijk bezit is. Algemene vergadering K.I.-vereni- ging Elshout en Omstreken. De K I.-vereniging Drunen, Els hout en Omstreken hield Dinsdag middag in café C. Klerkx te Els hout haar algemene jaarvergade ring. Op deze vergadering, die zeer druk bezocht was, waren ook aan wezig Dr Brus van de gezondheids dienst voor dieren, de heer Heiwig. Dierenarts uit Heusden, alsmede de directeuren der zuivelfabrieken van Drunen, Herpt en Berlicum. De voorzitter, de heer Th. Ploeg makers, riep allen een hartelijk wel kom toe, waarna de secretaris een verslag gaf over het afgelopen jaar. Er werden in het verlopen jaar jon ge stieren aangekocht, terwijl twee oude werden opgeruimd. De vereni ging bezit thans vijf stieren. Het ledental bedraagt 836 en men heeft geregeld drie vaste insiminatórs in vaste dienst en drie reserves. De stier Tom behaalde op de cen trale keuring in Den Bosch dit jaar het kampioenschap. Het financiëel verslag sloot met een klein nadelig saldo. Het aantal geïnsimineerde dieren bedroeg 5597. Het aantal insimina- ties 10159 met een bevruchtings resultaat van 84,96%. De resultaten per plaats was als volgt: <T> Q- ft) 3 Berlicum 195 1226 2332 815 Drunen- Elshout 203 1477 2725 86° Haarsteeg 93 560 1084 86°"% Herpt 94 772 1497 8717% Nieuwkuijk 65 391 836 83s Vlijmen 15 1 836 1 526 843 Waalwijk 36 320 604 78s Dr Brus gaf over deze resultaten, die hij zeer gunstig noemde, een uitvoerige beschouwing, terwijl de ze ook nog een zeer interessante le zing hield over het besmettelijk verwerpen. De dekgelden werden onveran derd vastgesteld op 5.per koe per jaar en voor jongvee 2.per insiminatie tot 4 maad. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt. Gecostumeer Bal met Carnaval. In Drunen gaan we dan ook met Vastenavond eens iets aparts bele ven. Maandag en Dinsdag zal er in de zaal van de heer Th. Elshout een echt carnavalsfeest zijn door het houden van een gecostumeerd bal. Om half 7 zal dit bal beginnen, dat afgewisseld zal worden met diverse attracties, waarvoor prijzen zullen worden uitgeloofd. Vanaf tien uur zal de zaal her schapen worden in een gezellig zit je, terwijl de Tempo Boys dan voor de nodige muzikale opluistering zullen zorg dragen. Gecostumeerde personen, paren of groepjes krijgen dan ook de gelegenheid om op te treden, terwijl het publiek zal uit maken wie de prijswinnaars zijn. Door het organiseren van dit Car navalsfeest wordt de gelegenheid geboden gezellig Carnaval te vieren in eigen gemeente. Reeds daarom moeten wij dit initiatief toejuichen. Voor nadere b:jzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad. Bal-avond. A.s. Zondag zal in de zaal van de heer Th. Elshout een bal-avond ge houden worden, waarvan de op brengst bestemd is voor het comité Ouden van Dagen. Ook deze zomer wil men de Ouden van Dagen uit onze gemeente weer een gezellige middag bezorgen. Op Zondag half vasten zal in Elshout een Bal-avond worden gehouden voor hetzelfde doel. CARNAVAL. Met Carnaval zal er voor de Elshout- se jonkheid en ook voor de ouderen volop te genieten zijn. Zondag en Maan dag zal in café Klerks gelegenheid zijn tot dansen, waarbij op Maandagavond enkele aardige prijzen beschikbaar zijn. Dinsdagavond zal voor de leden van Elshout Vooruit groot Carnavalsbal wor den gehouden, met daaraan verbonden een groepswedstrijd. Of deze nieuwig heid in Elshout zal slagen, daaraan be staat geen twijfel. Reeds 8 groepen heb ben ingeschreven en fraaie prijzen staan ter beschikking. Er wordt ten overvloede nog eens op gewezen, dat alleen leden en uitsluitend op vertoon van hun lidmaatschapskaart toegang hebben en dus geen personen beneden de 16 jaar. De buurtschap Wofshoek houdt Zon dagavond haar ontspanningsavond. VERZEKERING. Donderdag 24 Febr. a.s. zal in café Klerks een belangrijke uiteenzetting gege ven worden over enkele verzekeringen die de laatste tijd in de bijzondere be langstelling staan, zoals o.a. die tegen wettelijke aansprakelijkheid en de pen sioen- of levensverzekering. Aanvang half 8. I JAARVERGADERING BOERENBOND. I De R.K. Boerenbond hield in Café I Siegers haar algemene jaarvergadering. De voorzitter de heer Jac. Mostermans heette de aanwezigen van harte welkom, in 't bijzonder de spreker van deze avond de heer Crijs, landbouwconsulent en de assistent van de voorlichtingsdienst, j De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De aftreden de bestuursleden Jac. Mostermans, W. Pijnenburg en H. van Drunen werden j herkozen. De heer Crijs gaf in hoofd zaak een uiteenzetting in de ontwikke ling kostprijs melken. Mededeling werd gedaan dat er een nieuwe kunstmeststrooier was aange schaft. De vergoeding voor gebruik van deze strooier werd vastgesteld op f 6, voor de nieuwe én f 4,voor de oude Aan het slot bracht de voorzitter dank aan de secretaris de heer Ant. Mommer- steeg voor het verslag en diens keurig beheer. JAARVERGADERING BOERINNENBOND. Deze dag werd begonnen met des mor gens een H. Mis waaronder algemene H. Communie. Des avonds bracht mej. de Gouw ver slag uit, waarna de geest, adviseur een opwekkend woord sprak. Van de aftredende bestuursleden werd mej. Peijnenborg herkozen, terwijl mej. Mostermans zich niet meer herkiesbaar stelde. Na enkele besprekingen omtrent de te geven cursussen, retraite enz. volg de sluiting. JONGE BOEREN TE NIEUWKUIJK BIJEEN. De bestuursleden van de RKJB-afde- ling uit de Kring den Bosch zijn Maan dag j.l. op het Klooster Mariënkroon bij een geweest in een algemene jaarverga dering. Na een H. Mis in de kapel kwamen allen bijeen in de aula van het gymna sium voor de jaarvergadering die onder voorzitterschap stond van de heer J. Bekkers uit Olland, die in zijn begroe tingswoord speciaal mocht verwelkomen do heer Koopmans, de voorzitter van de RKJB in Brabant, de heer J. van Geffen, de algemeen secretaris, de heer Ir Wel len e.m.a. Hij kon zijn verheugenis uitspreken over de gang van zaken in de kring; in de interkring-proefwedstrijd bezette de Kring den Bosch de zesde plaats, het geen hij een aanmerkelijke verbetering noemde. De kring omvat thans 22 afde lingen, met ongeveer 800 leden. De gebruikelijke verslagen werden voorgelezen en behandeld én Ir Wellen hield vervolgens een spreekbeurt over de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie, die in de agrarische sector gestalte kreeg in het 't vorig jaar opgerichte Landbouw schap. Ir Wellen sprak over de taak, de bevoegdheid en de manier van werken van dit Landbouwschap en van het Pro ductschap. Dit waren nuttige instellingen, aldus de spreker, mits mén er voor waakte, dat het geen papierwinkels wer den ,die naast het bedrijfsleven kwamen te staan. Hij belichtte de taak die in dit kader voor de jonge boeren was weggelegd. Naast vaktechnische bekwaamheid was daarom studie in de sociaal-economische richting dringend noodzaak. Op de middagvergadering sprak de technisch adviseur van de Kring de heer A. Kamp over een aantal technische za ken, terwijl hij ook de uitslagen van de kringproefwedstrijd (tarwe) en van de kiingbedrijfswedstrijd (grasland) bekend maakte. De kringproef had als uitslag: le prijs afd. Olland, 2 St. Michielsgestel, 3 Am- merzoden, 4 Drunen, 5 Berlicum, 6 Herpt, 7 Nieuwkuijk, 8 Liempde, 9 Els hout en 10 Nuland. Uitslagen Kringbedrijfswedstrijd: 1 M. Goesten, Ammerzoden, 2 van Uden, Ber licum; 3 R. Hooyman, Vught; 4 Sj. Mus- kens, Elshout; 5 P. Mommersteeg, Vlij men; 6 G. van Heesbeen. Waalwijk; 7 A. Vissers, Drunen; 8 P. de Bekker, Em- pel; 9 C. Verhoeven, Herpt; 10 A. v£n den Brandt, Haarsteeg. De technische adviseur vroeg ook nog de nodige aandacht voor de kostprijsbe rekening teelt landbouwgewassen, met name aardappelen, welke wedstrijd in 1956 op hoger niveau zal plaats vinden. Het woord werd nog gevoerd door de algemeen voorzitter en de algemeen se cretaris, waarna de weleerw. Pater Adam sprak over de roeping van de jonge boer in deze tijd, die de geestelijke waarden, die Brabant in het verleden steeds een katholiek gewest bij uitstek deden zijn. moest bewaren. De Jonge Boer moest zijn karaktervol le zelfstandigheid stellen tegenover de voortschrijdende ontkerstening en onker kelijkheid, opdat het oordeel van de toe komst over deze generatie toch nog gun stig kon zijn. De laatste agendapunten waren de be stuursverkiezingen en het behandelen van enkele sportkwesties. Vergadering Visclub „De Hut". Op de gehouden vergadering van de Visclub „De Hut" werd het pro gramma vastgesteld voor het 50-ja rig bestaan dat 19 Maart a.s. zal plaats vinden. De' dag zal begonnen worden met een H. Mis voor de levende en overleden leden van de Hengelvereniging. Daarna gaat men naar het clublokaal, waar de dag verder zal worden doorgebracht. Het uur van receptie enz. zal nader worden bekend gemaakt. De verloting door de Hengelver eniging zal plaats vinden op Zon dag 6 Maart; trekking na de middag om 6 uur. Op Zondag 6 Maart zal een vete ranen-elftal van oud-spelers van de Vlijmense Boys een wedstrijd spe len tegen de veteranen van Haar steeg; de opbrengst is ten bate van de Visclub; genoemde wedstrijd zal plaats vinden op 'het terrein van de Vlijmense Boys. Verder zijn er nog grote plannen in verband met het 50-jarig bestaan. Hierop komen we nader terug. De Boschkat. Maandagavond werd in het Lido- Theater door de leden van de Zang vereniging Vriendenkring en het Dameskoor Levensvreugd uit Haar steeg opgevoerd de Operette „De Boschkat" in drie bedrijven, onder leiding van de heer M. Fitters al hier. Voor een goed bezette zaal werd deze prachtige operette netjes opgevoerd. De solisten waren zeer goed. Hiervan moeten zeker ge noemd worden „De Boschkat" door Mej. v. d. Brand en verder de heer Th. Boelen. De koren waren ook buitengewoon goed en het geheel was een keurige opvoering. Vrien denkring en Levensvreugd oogstten een groot succes. Carnaval te Vlijmen. Zondag 20, Maandag 21 en Dins dag 22 Februari a.s. worden te Vlij men de Carnaval-feesten gehouden. De Zondag begint met het afhalen van Prins Carnaval en zijn gevolg bij A. v. Vugt, Meliestraat alhier. Na de plechtige ontvangst zal wor den getrokken naar het Raadhuis, waar burgemeester Van Hout de Prins met zijn gevolg zal verwel komen. Na de ontvangst zal ere-wijn worden aangeboden. Daarna zal ge trokken worden naar het terrein van de Vlijmense Boys achter café H. Boom, waar dit jaar volop at tracties te beleven zullen zijn. 's Avonds is er een ballon-wed strijd voor de jeugd en de groepen zullen trekken naar de café's om de carnaval-stemming er reeds in te brengen; ook hieraan zijn prijzen verbonden. In de meeste café's zal (Zondag) gelegenheid zijn tot dan sen; in Hotel Prinsen en bij Ore mans zal gecostumeerd bal worden gehouden. Voor de mooiste cos- tuums zijn prachtige prijzen be schikbaar gesteld. Maandag en Dinsdag zullen groep- wedstrijden worden gehouden, waaraan prachtige prijzen zijn ver bonden, met als eerste prijs 100.-; twaalf groep ennemen hieraan deel en er zal volop strijd zijn. Groepen en belangstellenden, werkt allen mee om Carnaval 1955 weer netjes te doen slagen. Auto-ongeval. Dinsdagmorgen ongeveer 8 uur reed ter hoogte van de tweesprong een B.B.A.-bus met passagiers, als gevolg van de gladheid van de weg, in een sloot. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en de inzittenden kwamen met de schrik vrij. Boerengezinsdag. Op Donderdag 17 Febr. werd er te Vlijmen een Boerengezinsdag ge houden, waar grote belangstelling voor bestond. De dag begon met een H. Mis, waarna bijeenkomst in Ho tel Prinsen, waar tevens de jaarver gadering van de Boerenleenbank plaats vond. De heer H. v d. Meij- den van het Provinciaal Opbouw- orgaan, sprak met als onderwerp over het Boerenjeugd-vraagstuk. 's Avonds om 7 uur had er een grote bijeenkomst plaats in het Pa tronaat. De voorzitter sprak een openingswoord en huldigde de se cretaris. Tevens had er een soreekstoel- gesprek plaats tussen de Zeereerw. Heer Bekkers, adviseur van de NCB en Ir Wellen, secretaris van de NCB. De Boerinnenbond en de Jon ge Boerenstand gaven 'n gevariëerd programma, wat met een gul ap plaus telkens werd beloond. Volleyclub Ever Ready. Bovengenoemde vereniging hield West-Friese Flora 'te Boven karspel gaat Dinsdag open. West-Friese schonen namen reeds Maa dag een kijkje op deze lentebode-ten- toonstelling. een algemene vergadering, waarop de statuten en het huishoudelijk reglement der vereniging werden vastgesteld. Aan de Bisschop is ver zocht de Eerw. Heer Kapelaan Hen driks als geestelijk adviseur (der vereniging aan te stellen. Tevens werd besloten tot het aankopen van materiaal en het volgend seizoen in competitie-verband te gaan spelen. Na afloop van deze vlotte verga dering werd nog een film vertoond. TONEEL. Wel nimmer zullen liefhebbers van toneel, die vaak een of andere uitvoering bijwoonden, zo voldaan huiswaarts zijn gekeerd, als degenen die Zondag en Maandagavond in de zaal De Harmonie getuigen waren van het Passiespel, geti teld: „De Man van Karioth", voor het voetlicht gebracht door de leden van de toneelvereniging Ernst en Luim. Voor dit prachtige toneelstuk dat zich afspeelt in de Romeinse tijd en dat het leven en lijden behandelt vein Jezus Christus, be stond een enorme belangstelling; beide avonden was de grote zaal tot in de uiterste hoeken gevuld en moesten nog velen teleurgesteld worden. Het was ook de moeite waard, want war hier door Ernst en Luim is gepres teerd verdient alle lof. De uitbeelding van de diverse rollen zoals de rol van Judas, van Kaiafas de Hogepriester, van Barabas, van Maria Magdalena of Jo hannes de Doper, vergden het uiterste van iedere speelster of speler. Dat Ernst en Luim over zeer goede krachten be schikt is tijdens deze uitvoering wel be wezen. Een woord van lof verdient ze ker de heer P. van Oijen, die de regie voerde, voor de wijze waarop hij dit heeft klaargespeeld. Alles getuigde van eer diepgaande kennis op het gebied van toneel; daarnaast vervulde hij persoon lijk nog een rol die niet voor verbete ring vatbaar bleek. Ook de heer van der Zanden uit Den Bosch, die de costuums en de grime verzorgde, droeg tot het welslagen zeer veel bij. Een aparte ver melding verdienen zeker de drie neefs van Heijst, die hun schilderstalent ten toon spreiden en het geheel in Romeinse stijl optrokken; voor de wijze waarop zij dit hebben gedaan, ontvingen zij een welverdiend applaus. Aan het einde dankte de heer F. van Oijen allen die aan het welslagen hun medewerking hadden verleend. JAARVERGADERING R.K.J.B. De plaatselijke afdeling van de RKJB hield in café J. Siegers haar jaarvergade ring, die zeer druk was bezocht. Na opening en een woord van welkom wijd de de voorzitter enkele woorden aan de nagedachtenis vein de technische advi seur de heer Klijn, die zoveel in het be lang van de boerenstand heeft gedaan. Uit het jaarverslag bleek dat vooral de gevoerde acties de volle belangstelling van de leden hebben en dat iedereen die er aan deelneemt ook zijn best doet om een goed resultaat te bereiken. Uit het financiëel verslag bleek dat de kas er goed voorstaat. Vervolgens kwam de bestuursverkie zing aan de orde, in plaats van de af tredende leden L. van Veluw en A. van den Brandt werden gekozen Tini Beek- mans én Nic Siegers. De voorzitter dankte de scheidende bestuursleden. De bestuursfuncties zijn nu als volgt verdeeld: voorzitter P. van den Brandt Mzn.; ondervoorzitter P. van den Brandt Wzn.; secretaris T. Beekmans; verder H. van Oijen en N. Siegers leden. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd M. van Bijnen én L. Bran- ten, als bode werd aangesteld Jo van Bokhoven. Vervolgens werden de prij zen van de landbouwwedstrijd bekend gemaakt. Door iedere deelnemer werd een mondelinge toelichting gegeven om trent de bemesting, rassenkeuze, ziekte bestrijding enz. De prijzen die hiervoor beschikbaar waren gesteld werden aan de deelnemers overhandigd. Er werd be sloten een graanactie te organiseren in het kader van de Oost-Priesterhulp; eveneens werd besloten om een kring veldloop te organiseren, waarvoor ver schillende leden zich opgaven. De inza melingsactie zal plaats hebben op Zater dag 19 Febr. a.s. en het ligt in de be doeling de hele gemeenschap om een bij drage te verzoeken. De contributie werd vastgesteld op 30 cent per maand; de gelegenheid werd opengesteld om zich op te geven als lid van een te vormen sportclub. Na afhan deling van de agenda werd nog het woord gevoerd door de voorzitter van de N.C.B., die de leden tot nog grotere ac tiviteit aanspoorde. De technische advi seur de heer Jansen wees de leden op het nut van een goede samenwerking en spoorde allen aan meer aandacht aan het spreken in 't openbaar te besteden. Bii wijze van proef werden drie let'en aangewezen die op de eerstvolgende ver gadering het woord moeten voeren. Na dat de rondvraag aan de orde was ge weest, waarvan veel gebruik werd ge maakt, werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. Filmavond N.C.R.V. De N.C.R.V. komt naar Sprang-Capelle Het is eindelijk gelukt een NCRV- avond in Sprang-Capelle le krijgen. Reeds meermalen waren pogingen in het werk ges eld om in Sprang- Capelle een avond van dc Ned. Chr. Radiovereniging voor de vele leden te organiseren. Thans moclvt men bericht ontvangen dat- de NCRV op Vrijdag 11 Maart a.su al hier een filmavond komt verzor gen. Wij twijfelen er niet aan of de vele leden zullen dit bericht mei ingenomenheid begroe en. Onder meer zal de Jubo-fllm vertoond worden, die zeker bij de vele be zoekers aan de Jubo II op 2e Pink sterdag 1954 aangename herinne ringen zal opwekken. Wij komen hierop nog nader te rug. Hamea-Gelei voor Uw handen OPERETTE. Zaterdagavond a.s. zal de gemeende zangvereniging O.K.K. in de zaal van Hotel van Iersel de operette Franche- mont de Marskramer opvoeren. Dat men voor de jaarlijks uitvoering ditmaal een operette in studie heeft ge nomen staat in verband met de viering van het 25-jarig bestaan der vereniging. Aan de voorbereidingen heeft men de grootste zorg besteed. MISTIETENTOONSTELLING EN FANCY-FAIR. Zaterdag, Zondag en Maandag a.s. zal in het patronaat een grote missietentoon stelling worden gehouden, waaraan ook tevens een fancy-fair is verbonden. Di verse aardige atrracties en prijzen ma ken deze tentonostelling zeer aantrekke lijk. Er wordt ook een verloting gehou den waarvan de trekking zal plaats heb ben op Maandagavond a.s. De opbrengst is bestemd voor het Missiewerk van de Zeereerw. Pater Schiks, die binnenkort naar de Missie in Midden Afrika zal vertrekken. TONEELUITVOERING. Zaterdalg en Zondag a.s. zal in de kleuterschool naast de St. Theresciakerk een toneeluitvoering worden gegeven door de toneelvereniging Henri Belleta- ble. Opgevoerd zal worden het toneel spel Zolang er ménsen zijn, door Tom Bouws. Gezien de vorige uitvoeringen zal deze vereniging ook dit dit stuk een groot succes boeken. Vrijdagavond a.s. zal in de zaal van Hotel Van Iersel weer een contact- en bindingsavond worden gehouden van de B. B.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1