Gemeenteraad Waalwijk DE L&NGSTBHT L00N-0P-ZAND Waalwijkse en Langsiraatse Courani DRUNEN M RANG *£fe vets/uipeïMfr van dvmsfe wuj. VLIJMEN ELSHOUT 25: 13 f «mandag^maart^ Agenda en Prae-Adviezen. „ar^KbSdbindUel 55ter, van het oearay, i_nPr onderwijs- UitgeverJ Waalwijk* Stoomdrukkerij Antoon Tielen v Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \M HET ZUIDEN 78e JAARGANG No. 26 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" a <\*t 1 Hoekeinde 8. onbewoond, ei- Openbare vergadering van de «ad ^"CTd-BrB- an en 1U SSfSTstoÏÏ'van Onderwijs. Maart Agenda Vaststelling vanFe- 2. Van Wetenschappen: Mededeling isrwrilUging vera „r 1954 de °P^" n Si"e vaststelling Kr!tt^b0" nedaa; het ajntaUeeriingen ier school niet ral medetelten aststelhng der bedrage" bedoeld in a. Kunsten en voor ten wet iwste Iberts.K it en akje ntalons, tamgare- e Amer tikel 55ter, eerste lid, onder b. de lid. onder 3 dier ^et- b. Van de Gedeputeerde Staten. Goedgekeurde raadsbesluiten. 3 Voorstel tot wijziging der veror e- ning op de heffing van vermakelijkheids belasting. 4. Voorstel tot wijziging der po i verordening. Geen voetzoekers meer. unt hos- rvaaro'i;; - en I„ artikel 178 der litieverordening voor deze te is onder a. opgenomen het ve bod (met mogelijkheid van^nUiei in Rh zwermers, voe zoekers, Bengals lodia vuur of dergelijke. vprhod e'e- on Overtreding van dit veroou ge ?J schiedt jaarlijks op grote schaal by rrkel celegenlieid van de jaarwisseling -90 afs voortzetting van hrt. oude ge bruik van Nicuwjaarschieten. lol ordeverstoring of overlast gaf gebruik overigens nimmer aanlei- ^BHjkens rapporten van tie ge meentepolitie wordt evenwel het .- «ebruik van vuurwerk, voetzoekcis ver ko' enz ieder jaar groter en neemt lie hazenht z0(ianige vormen aan, dat zowel ;baarln van ordeverstoring als van gevaar Jvoor het publiek gesproken kan 4ij worden. Op straat worden de voet- Ij zoekers en knalpatronen geworpen naar passerende wielrijders, waar- e/tfen*v door reeds verkeersongevallen ont- oeden v. stonden*. Verder worden bneten- »o\v\\t, bussen vernield door het inwerpen van ontplofbare voorwerpen, waar bij tegelijk ook de betrokken huis bewoners op onverantwoordelijke wijze aan het schrikken worden gebracht. Tenslotte werden gevallen ter kennis van de politie gebracht, waarbij door weggeworpen vuur werk brandwonden en schade aan kleding ontstonden. In de meeste gevallen gaan de schuldigen vrij uit omdat het uiterst moeilijk is hen op heterdaad te betrappen. Op grond van het vorenstaande en in -verband met het feit, dat dit gebruik van vuurwerk enz. zich iiiet langer beperkt tot een on schuldige viering van de jaarwis seling, achten B. en W. liet nood zakelijk, dat maatregelen worden getroffen teneinde met groter doel treffendheid tegen dergelijk mis bruik te kunnen optreden. Zij stellen voor, artikel 178 der algemene politieverordening aan te vullen in dier voege, dat het ver bod, opgenomen onder a, wordt aangevuld met: „in voorraad te hebben, te verkopen, te koop aan te bieden of bij zich tc hebben" (eveneens met mogelijkheid van ontheffing door burgemeester en wethouders). 5. Voorstel tot wijziging van de par tiële uitbreidingsplannen voor Besoijen en de St. Antoniusparochie. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN ST. ANTONIUSPAROCHIE. In de vergadering van 30 Septembe 1954 werd door de Raad een ontwerp uitbreidingsplan voor de St. Antonius parochie vastgesteld. Het plan werd daarna voor een na dere bestudering toegezonden aan de Provinciale Commissie voor Gemeente Jijke Uitbreidingsplannen te 's Hertogen bosch. Naar aanleiding van 'enkele door deze commissie naar voren gebrachte be zwaren is het nodig gebleken het onder havige ontwerp-plan op enkele punten te wijzigen. Bij deze wijziging is o.a. tegemoet ge komen aan het bezwaar tegen het ver schil in hoogte tussen de geprojecteerde woningen in twee woonlagen en de eens gezinswoningen voor ouden van dagen: deze laatste woningen zijn nu elders ge projecteerd, terwijl bij eerstgenoemde woningen boxen-garages zullen gebouwd worden. Voor de bouw van de nieuwe R.K. /S een n"mte gereserveerd. Als ge- vog hiervan zijn aan de Noordzijde van oe Pastoor Kuypersstraat geplande win- Kelwoningën verplaatst naar de Zuidzijde tan die straat. 6. Voorstel tot onbewoonbaarverkla- rjng van een vijftal woningen. Onbewoonbaarverklaring. p Het is noodzakelijk gebleken maatregelen te treffen tot onbe woonbaarverklaring van een 5-tal woningen, welke in zodanige staat verkeren, dat zij ongeschikt zijn ter bewoning en niet meer in bewoon bare staat zijn te brengen, B. en W. stellen voor de navol gende woningen onbewoonbaar te verklaren: band" Maatschappij van Verzeke ring op het Leven, Grotestraat 341, alhier; 2. Hoekeinde 8a, onbewoond, ei gendom van de N.V. „Noord-Bra- band" Maatschappij van Verzeke ring op het Leven. Grotestraat 341, alhier; 3. Hoekeinde 8b, eigendom van de N.V. „Noord-Braband" Maatschap pij van Verzekering op het Leven, Grotestraat 341 alhier, en in huur bij Th. Collard, vertegenwoordiger; 4. Winterdijk 45, eigendom van J. L. H. Keetels, bakker, wonende Grotestraat 359 alhier, en in huur bij J. de Man, schoenfabrieksarbei der; 5. Tweede Zeine 41, eigendom van M. de Haan, landbouwer, wonende Grotestraat 333 en in huur bii C. Rekkers, leerlooiersknecht. Wat de woningen 8 en 8a betreft, stellen B. en W. voor om, overeen komstig de adviezen van de Inspec teur, ter wille van de formaliteit, de ontruimingstermijn te bepalen op 1 dag. Wat de woningen Hoekeinde 8b, Winterdijk 45 en Tweede Zeine 41 betreft, stellen B. en W. voor om, in afwijking van de desbetreffende alviezen van de Inspecteur, de ont ruimingstermijn te bepalen op zes maanden, te rekenen van de dag, waarop de tijd tot voorziening is verstreken of het besluit tot onbe woonbaarverklaring is gehandhaafd zulks omdat het door de huidige woningnood vermoedelijk niet aan stond mogelijk zal zijn aan de be trokken gezinnen andere huisves ting te verschaffen. Toewijzing van andere woonruimte, aan de betref fende gezinnen is mogelijk wel te verwezenlijken binnen de gestelde tijd van een half jaar. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN Het in de vergadering van 28 Juli '54 genomen besluit tot vaststelling van de partiële herziening van het uitbreidings plan in onderdelen Besoijen met bijbeho rende bebouwingsvoorschriften en kaar ten is door gedeputeerde staten van N. Brabant goedgekeurd. Gedeputeerde Staten hebben evenwel in overweging gegeven om het plan als nog te wijzigen en in overeenstemming te brengen met een enkel door hen naar vo ren gebracht punt. Dit college oordeelde het nl. gewenst om wat meer hoogtever schil in de geprojecteerde woonbebou wing aan te brengen door op passende punten een grotere hoogte van de bouw blokken voor te schrijven. Van de gelegenheid is tevens gebruik gemaakt om het plan ook nog op enkele andere punten te herzien. De voornaamste wijzigingen betreffen 1. nabij de Molenstraat zijn in plaats van arbeiderswoningen openbare gebou wen geprojecteerd: 2. nabij het Prot. Kerkhof een kinder speeltuin benevens e'en aantal boxen garages: 3. toevoeging van half open bebou wing. 4. wijziging van de waterloop. 7. Voorstel tot toekenning van een premie op de voet van de premieregeling woningverbetering en -splitsing 1953. 8. Voorstel inzake de bouw van 20 woningwetwoningen aan de Dr Ringers- straat en de Eerste Zeine. 9. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Stichting Hypo theekfonds te Eindhoven inzake waar borging tijdige betaling rente en aflos sing van een te verstrekken hypothecaire geldlening voor particuliere woningbouw. 10. Voorstel tot intrekking van het besluit van 24 Februari 1954 tot hypo theekverlening tten behoeve van particu liere woningbouw. 11. Voorstel tot intrekking van het besluit van 27 Januari 1955 tot het aan gaan van een overeenkomst met de Stich ting Hypotheekfonds te Eindhoven in zake waarborging tijdige betaling rente en aflossing van een te verstrekken hy pothecaire geldlening voor particuliere woningbouw. 12. Voorstel tot vaststelling van straatnamen. 13. Voorstel tot het instellen van een V rijdagavondmarkt. Avondmarkt. De positie van Waalwijk als cen trum-gemeente voor de Midden- Langstraat brengt mede, dat bij voortduring mede aandacht ge schonken wordt aan de betekenis als marktplaats. Bij besluit van 1 April 1954 werd de bestaande maandmarkt op Don derdag omgezet in een tweemaal per maand te houden markt op die dag, zulks, naar gebleken is, met succes. Het marktbezoek door in woners van omliggende gemeenten neemt steeds toe en B. en W. zijn er van overtuigd dat ook de plaat selijke winkelstand hiervan voor deel ondervindt. Het komt hun daarom voor dat het gewenst is, ook te Waalwijk in navolging van andere gemeenten in Noord-Brabant een avond- markt in te stellen, zulks ten ge rieve van het publiek, dat niet in de gelegenheid is om in de voormiddag zijn inkopen te doen. Het houden van zulk een avondmarkt zouden Het houden van zulk een avond markt zouden B. en W. voorshands beperkt willen zien tot eenmaal per maand. Het meest geëigend lijkt de Vrijdag, in een week, waarin geen Donderdagse markt valt, derhalve de eerste of de derde Vrijdag van de maand. Hierbij ware de voorkeur te ge ven aan de eerste Vrijdag van de maand, omdat dan de koopkracht van het publiek in het algemeen groter is, In verband met het vorenstaande stellen B. en W. voor, in te voeren een maandelijkse warenmarkt in deze gemeente, te houden op de eer ste Vrijdag van iedere maand, van 16 tot 20 uur, behalve wanneer die dag samenvalt met een algemeen erkende christelijke feestdag, of met een in de gemeente Waalwijk ge vierd worden R.K. feestdag. 14. Benoeming van een gasthuis- meester bij het R.K. Burgerlijk Gasthuis ter voorziening in de vacature G. N. van Loon. Vacature bestuur R.K. Burgerlijk Gasthuis. Door het overlijden op 10 Janua ri 1955 van de heer G. N. v. Loon, is een vacature ontstaan in het be stuur van het R.K. Burgerlijk Gast huis alhier. Ter voorziening in deze vacature is door het bestuur overeenkomstig j artikel 1 der verordening voor het bestuur van het R.K. Gasthuis een aanbeveling van twee personen in gediend, luidende: 1. M. F. van Gurp; 2. J. A. F. de Kort. 15. Behandeling bezwaarschrift schoolgeld. 16. Vaststelling voorschotten op de vergoeding ingevolge artikel 101 der la ger onderwijswet 1920 voor 1955. 17. Voorstel inzake afrekening ver goeding voor vakleerkrachten over 1953. 18. Benoeming van 2 leden van de culturele raad. 19. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend crediet voor de her denking der bevrijding. Crediet bevrijdingsfeesten. In de vergadering van 24 Februa ri j.l. werd een crediet van 1000.- beschikbaar gesteld ten behoeve van de 5 Mei-viering. In hun prae- advies van 15 Febr. 1955 deelden B. en W. mede, van gevoelen te zijn dat door de feestcomité's ter ver krijging van de financiële middelen allereerst een beroep op het parti culier initiatief moet worden ge daan en dat de taak van de over heid in deze slechts een aanvullend karakter behoort te dragen. Bij de opzet van de feestelijkheden is dit ook toegepast. Door middel van col lecten en op verschillende andere wijzen worden gelden voor het be oogde doel door de buurtcomité's ingezameld. Het plan is opgevat een optocht te houden en voor de jeugd kinderfeesten, terwijl er 's avonds een concert zal zijn en een bal- champêtre zal worden gehouden. Bij de verdere uitwerking van de plannen is gebleken, dat het toege zegde crediet van 1000.ontoerei kend is en dat een aanvullend cre diet nodig zal zijn van 1500. 20. Voorstel tot aankoop van grond te Besoijen tussen de Loint en de Floris V-laan. 21. Voorstel tot aankoop van grond te Besoijen tussen de Elzenweg en het Richtpad. 22. Voorstel tot aankoop van grond aan de Westzijde van de Groensteeg te Waalwijk. 23. Voorstel tot aankoop van grond- stroken aan de Noorder-Parallelweg te Baardwijk. 24. Voorstel tot verkoop bouwterrein te Besoijen. 25. Voorstel tot verkoop bouwter rein aan de Floris V-laan. 26. Voorstel tot verkoop bouwterrein aan de Burgemeester Smeelelaan. 27. Voorstel tot wijziging der reke ning-courant-overeenkomst met het Wit Gele Kruis. 28. Voorstel tot verhoging der garan tie rente en aflossing geldlening van het Wit-Gele Kruis ten behoeve van de bouw van een gezondheidscentrum. 29. Voorstel tot wijziging van het al gemeen ambtenarenreglem'ent en van de arbeidso vereen komsten verordeni ng GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen te houden op Woensdag 30 Maart 1955, te 7,30 uur n.m. ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling notulen vergaderingen van 21 Dec. 1954 en 11 Jan. 1955. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van premie op de voet van de premieregeling Wo ningverbetering 1953. 4. Voorstel tot verkoop van bouw terrein in de Burg. van der Heijdenstraat aan de Rex Schoenfabrieken en aan de Stichting Lips Woningbouw. 5. Voorstel tot wijziging der uitke ringsregeling 1952. 6. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 1 Dec. 1954 tot vast stelling van een kindertoelageverordening voor het gemeentepersoneel 'en voorstel tof. vaststelling van een nieuwe verorde ning. 7. Voorstel om garant te blijven voor j stichting, belast met de exploitatie van het kampeerc'entrum; c. aanwijzing van een lid van de ge meenteraad als lid van het stichtingsbe stuur. 14. Voorstel tot verpachting van ge meen telanderijen 15. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1954 en 1955. 16. Schriftelijk verzoek van het raads lid P. J. N. van de Veer om toelichting aangaande door de gemeente aan de N.V. Lips verstrekte bouwvolumia. K.V.P. De KVP afd. Drunen houdt op a.s. Woensdag 30 Maart een algem'ene leden vergadering in café Th. Elshout. De agenda bevat: bestuursverkiezing; bestuursuitbreiding: mededelingen Blik semactie en bespreking streekprogramma. PROPAGANDA-AVOND. In het kader der bevrijdingsfeesten op 5 Mei zal ook een nationale inzameling worden gehouden voor de Stichting 1940 1945. Het comité Inzamelingsactie Stichting 1940'45 uit Drunen heeft op Daarna werd door de heer van Wely 1 de film gedraaid van Herwonnen Le- venskracht. Het doel en de voordelen verbonden aan het lidmaatschap van H.L. werden nog eens duidelijk uiteen gezet. De collecte ten bate van H.L. bracht ruim f 22 op. Het eigen orkestje zorgde voor de muzikale omlijsting. TUINBOUWCURSUS. In de cantine van de veiling had de officiële eindles plaats van de 2-jarige algemene tuinbouwcursus die werd ge geven door de heren J. van den Broek, fi. van Herpt en Vinkevleugel. Aanwezig waren Kap. Vogels als G.- A van de RKJB, de heer F. Broos als vertegenwoordiger van de tuinbouwcon- sulent, de heer W. van den Hovten als afgevaardigde van de NCB en de heren Vissers en van der Sanden namens de RKJBè. Nadat de leerlingen waren on dervraagd door de leraren 'en de heer Broos, die zeer etvreden was over de beantwooring der vragen, werden door de Weleerw. heer Kap. Vogels de diplo ma's aan de volgende cursisten uitge reikt: J. Boelen, W. van Delft, J. van Drunen, N. van Drunen, P. van Hulten, J. Jehoel, M. Jehoel, Th. van der Lee, N. Mimp'en, J. van Rooij, A. Smits, M. van Weert, W. van de.r Wiel en A. van de Wiel. Namens de leraren werd nog een kort woordje gesproken door de heer J. van den Broek. Bij monde van J. Boelen werden de leraren bedankt en eten kleine verrassing aangeboden. TAFELTENNIS. Voor de competitie van de NTTB werd door het eerste team van De Smashers gespeeld tegen Hartog I uit Oss. Elshout wan met 82. AVONDMIS. Vrijdagavond zal om half 9 in de pa rochiekerk een plechtige avondmis wor den opgedragen. KIJKMIDDAG. De kijkmiddag voor ouders en belang stellenden van de leerlingen der meisjes school is een waar succes geworden. Heel de middag was het een komen en gaan van klas naar klas en kon men veel lofspraken horen over het tentoon gestelde werk. Van de gelegenheid om met het personeel de belangen en even- tule moeilijkheden der kinderen te be spreken werd een druk gebruik gemaakt. RKJB. Door de RKJB afd. Elshout werd in de Jong'ensschool een algemene ledenver gadering gehouden. Na opening door de voorzitter de heer J. Muskens, met een speciaal woord aan de technische advi seur de heer D. van den Brink, en aan de assistent tuinbouwconsulent de heer H van Herpt, werden de verschillende punten afgewerkt. Besloten werd dit jaar in afdelingsverband een tuinbouw- gewassenwedstrijd en een aardappelwed- slrijd met kostprijsberekening te houden. Door de heer W. Klijn zal in kringver- band worden meegedaan aan de kring wedstrijd in grasland. Voor erwten be stond geen belangstelling. Met de a.s. kermisdagen, 23 tm. 26 April, zal men een oriënteringsrit houden en een vee- beoordelingswedstrijd. Voor de laatste gaven zich staande de vergadering reeds 20 leden op. Nadat de hersengymnastiek was afgewerkt, werd de vergadering na enkele korte mededelingen gesloten. Let op de naam RANG op het beschermende omhulsel Maandagavond 28 Maart des avonds 8 uur in de zaal van Th. Elshout een pro- paganda-avond georganiseerd, op welke avond de voorzitter van het District N. Brabant de E.A. heer A. D. C, Snels, Burgemeester alhier, de werkzaamheden en de verantwoordelijkheid van deze stichting nader zal toelichten. de betaling van rente en aflossing t.b.v. een door particuliere bouwers te sluiten hypothecaire geldlening voor de bouw van een premiewoning, op de voet van de gemeentelijke bouwcredietregeling. 8. Voorstel tot; a. verstrekking van een kasgeldlening aan het R.K. Kerkbestuur te Drunen ten behoeve van de financiering van de in aanbouw zijnde kleuterschool. b. verhoging van het maximumbe drag der ingevolge het machtigingsbesluit van 31 December 1954 op te nemen kas gelden. 9. Voorstel om: a. de normen van de regeling reis- vergoeding lager onderwijs van toepas sing te verklaren bij het otekennen van vergoedingen voor spraaklessen: b, burgemeester en wethouders te machtigten tot het nemen van een beslis sing te verklaren bij het toekennen van ken om vergoeding kosten spraaklessen. 10. Voorstel tot wijziging van de Po litieverordening. 11. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 1 December 1954 inzake het verlenen van het recht van opstal aan Jac. v. d. Pennen. 12 Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor: a. verbetering van de Duinweg: b. aanleg van eten nieuwe straat op daarna vijf zilveren jubilarissen n.l. de de Braken (in het kader van het uitbrei- j heren J. Dekkers, C. Brok, H. Kruijssen, dingsplan. P. Pullens ten H. Tabbers gehuldigd, 13. Voorstel tot: a. het beschikbaarstellen van een cre diet voor de bouw van een kampeercen- trum; b. het nemen van een definitief be sluit tot het in het leven roepen van een ST. JOZEFFEEST. Door de KAB afd. Elshout werd het St. Jozeffeest gevierd. De dag begon met een algemene H. Communie. In de grote zaal van het parochiehuis begon om half 7 het avondprogram. Na opening en wel kom door de voorzitter de heer G. Schapendonk werd gezamenlijk het strijd lied gezongen. De voorzitter drukte er zijn spijt over uit, dat ondanks het bij zonder karakter van deze bijeenkomst, de belangstelling erg gering was. Hij legde ook eten verantwoording af van de samenstelling van het program, dat sterk afweek van andere jaren. Door de geestelijk adviseur kapelaan G. van Veggel, werd daarna St. Jozef als lichtend voorbeeld voor de KAB-ers gesteld. Door de heer J. Schoremans, vertegen woordiger van het Hoofdbestuur werden waarbij hij tevens memoreerde de ver schillende activiteiten der KAB. De ju bilarissen werden eveneens toegesproken door de heer G. Schapendonk. Tijdens de pauze werden koffie met gebak en een rokertje geserveerd. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op Dins dag 29 Maart a.s., 's avonds om 7 uur ten raadhuize alhier. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot in trekking van het raadsbesluit van 3 Sept. 1954 tot aankoop van een perceel grond van Me vrouw de Wed. L. Goossens-v. Heesbeen, alhier. 3. Voorstel van B. en W. tot toe kenning van een vergoeding aan een ingezetene dezer gemeente in de reiskosten van één zijner kinderen, die een B.L.O.-school te 's-Hertogenbosch bezoekt. 4 Voorstel van B. en W. tot op zegging van de overeenkomst van 2 April 1895, aangegaan met het R.K. Kerkbestuur van Vlijmen, houdende o.m. de ver plichting voor genoemd Kerk bestuur om 6 ouden van dagen voortdurend te onderhouden en te verplegen in het St. Francis- cus Xaverius-gesticht tegen een prijs van 60.per jaar. 5. Voorstel van B. en W. tot be schikbaarstelling van een extra subsidie aan de Stichting 1940 1945 ter gelegenheid van het 10- jarig bevrijdingsfeest. 6. Voorstel van B. en W. tot be schikbaarstelling van een cre diet ten behoeve van de viering van het 10-jarig bevrijdingsfeest op 5 Mei a.s. 7. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de verordening op dp heffing en invordering van be lasting op toneelvertoningen en andere vermakelijkheden in de ze gemeente. 8. Voorstel van B. en W. tot 't ver lenen van medewerking inge volge art. 72 der L.O.-wet 1920 aan het R.K. Kerk-, tevens schoolbestuur, van de H. Lam- bertus te Haarsteeg, voor de bouw van een nieuwe 6-klassige jongensschool, aldaar. _9. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de arbeidsovereen komstenverordening, het alge meen ambtenarenreglement en de bezoldigingsverordening, juncto de vaststelling van een besluit ingevolge art. 1 dezer verordening, alsmede tot vast stelling van een studie- en kin dertoelageverordening voor het gemeentepersoneel. 10. Voorstel van B. en W. tot aan koop van enkele percelen bouw land, gelegen in 't uitbreidings plan „De Vliedberg", waarvan de eigenaren alsnog tot verkoop aan de gemeente hebben beslo ten. 11. Voorstel van B. en W. tot ont eigening van een aantal perce len grond, gelegen in het uit breidingsplan „De Vliedberg", welke percelen zijn vermeld op de lijst van eigenaren en zake lijk gerechtigden. 12. Voorstel van B. en W. tot uit voering van een plan tot aanleg van een drietal wegen met rio lering etc. in het uitbreidings plan „De Vliedberg". 13. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een nieuwe tarief regeling voor gebruik van het zwembad. 14. Voorstel van B. en W. tot be noeming van een lid der Com missie tot wering van schoolver zuim in de vacature, ontstaan door het vertrek van de Wel eerwaarde Heer W. C. Sloots. NEDERLAND—BELGIË. De belangrijke wedstrijd Nederland België is Zondag te Vlijmen in het Pa tronaat weer voor de televisie te zien. Voor de wedstrijd Nederland Denemarken was grote belangstelling. Zeer zeker wordt nu de belangstelling nog groter. Het is duidelijk te aanschou wen, dus allen naar het Patronaat U steunt een goed doel, opbrengst ten bate van de verfraaiing Patronaat. JAARVERGADERING KAB. Maandagavond 28 Maart jaarvergade ring van de KAB ard. Vlijmen in café van den Hout (De Braai). Zeer belang rijke agenda: jaarverslag secretaris, jaar overzicht van de penningmeester; Aftre den bestuursleden die allen weer herkies baar zijn. Alle leden worden zeker ver wacht. JAARVERGADERING BOER1NNENBOND. Woensdagavond jaarvergadering van de Boerinnenbond in het Patronaat.. Aan vang 8 uur. Met het oog op de belang rijke agenda worden alle leden zeker verwacht. BEKRONING. Onze dorpsgenoot de heer G. van Beurden behaalde op de Slagersvakten- toonstelling te Goes een eerste prijs voor sausijsworst en Haagse leverworst en 'n 2e prijs voor zult en levercoctail. Oprichtingsvergadering van Vereniging Vreemdelingen Verkeer. Woensdagavond had in hotel „Sweere" de officiële oprichtings vergadering plaats van het plaatse lijk V.V.V. De vice-voorzitter van het voor lopig bestuur, de heer Sweere, riep alle aanwezigen een hartelijk wel kom toe en verwelkomde speciaal de WelEd. heer Verwiel, de Direc teur van het Streek. V.V.V. Bra bants Centrum. De heer Verwiel schetste in den brede de grote voordelen die een goed geleide V.V.V. zowel aan de handeldrijvende middenstand als aan hen die zich op andere wijze op het toerisme willen instellen, te bieden heeft. In sprekers betoog kwam tot ui ting dat vorig jaar in Nederland 500 000.000 werd uitgegeven voor toerisme, waarvan 350.000.000 door Nederlanders en 150.000.000 door buitenlanders. Onder alles wat Brabant de toe rist te bieden heeft, behoort ook 't geweldig uitgestrekte natuurreser vaat ten Noord-Oosten van ons dorp, dat nog vrijwel geheel in ongerepte staat verkeert en. zo het al niet het grootste, toch zeker een der mooiste is van Nederland. Loon op Zand's V.V.V. kan dit ge bied productief maken ten voordele van z'n bevolking. Hiertoe dienen echter de handen ineengeslagen, hier immers liggen ongekende mo gelijkheden voor zowel neringdoen den als particulieren. Als voorbeeld noemde de heer Verwiel in dit verband het dorpje Arcen in Noord-Limburg, dat 1000 zielen telt. Vóór drie jaren had de bevolking van dit dorp den vreem deling slechts drie bedden te bie den. Thans kan het toerisme hier over ruim 300 bedden beschikken. Ook een flink bungalow-park zou Loon goed te stade komen. Drs v. Rooij, die inmiddels ter vergadering was verschenen, dank te de spreker voor diens leerzame en interessante uiteenzetting, waar na gelegenheid werd gegeven voor onderlinge gedachtenwisseling. Algemeen bleek men van oordeel dat het dringende noodzaak is om actief in de aangegeven richting werkzaam te zijn, teneinde de geop perde plannen te verwezenlijken. De plaatselijke overheid die, naar we menen, zeer sympathiek staat tegenover een poging tot activiteit in die richting, zal hier zijn mede werking niet weigeren. Zoals dit trouwens overal het geval is, be hoort het particulier initiatief voor te gaan, wil men tot resultaten ko men. De nieuwe vereniging zal worden opgericht in de vorm van een stichting. Het voorlopi0 bestuur werd als volgt samengesteld: Drs v. Rooij, voorzitter; A. Sweere, vice- voorzitter; J. v. Dongen, secretaris; P. Adr. v. Beers, penningmeester en Francois Michielsen, comm.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1