Revolutie Schoenenmode ïïïïf tóad Uit Binnen- en Buitenland DE „ECHO" UIT DE PROVINCIE PLUIMVEE LANDBOUW ovM^hoJirr? s Mmmmm cr^eïTbü^n de elJ^wS^1 VCTlopen' W J lil DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 MAART 1955 r„XfS-n»»« van dit oude hei>r£nS informeerde Geheel nieuwe Hakken en gedurfde kleurencombinatie. Naaldhak van 8 centimeter Hlmm - BNH9b 'wal Watteauhak 31/2 - 4 cm. UW BLAD i het was volkomen zakelijk, want net f. vroet» de neer Maüer5^^ komen er nog meer kos- "hc^ou nog wc. worden, meende tic .-jj. nogal aanbesteding. j een I)an hadden we net zo.«oeu nieuwe school k"nfen de heer meende de heer M« ye Twee Dekkers viel hen' hier gekomen nieuwe scholen waren t en de openbare school moe met het oude ze hierin verweet Ben W. r»et drt«e SK raCahd0,zeker achter dit voor- slel«-taan. niettemin in schoolgebouw. zakelyk- Tens'otte juichteto^e.. wilde (Je !ie,d He Bie in overweging geven d esc lie rpek a n .j es van zijn betoog 'Tn^ermT/was de kwestie afge- daan' Bevrijdingsdag. Nadat de raad het voordel een stihsidie te geven aan de Stichting ?4U0 '45 had goedgekeurd, besprak hü het voorstel subsidiering e g- rantie eventueel nadelig saldo van naar de plannen die er waren aaÊfdnerorzmereean.woorddeda. het officiële programma nog niet bekend was; maar er zou een km deraubade zijn, een tractat e, s mm daas zou er een toneelspel de open lucht, maar een paar da oen geleden scheen er een kink m de kabel te zijn gekomen. Binnen kort zou hierover nog een verga dering zijn. Mevrouw Gerlach vroeg of alle richtingen wel in het comité wa ren vertegenwoordigdde v00r"1" ter dacht van wel en de heer Vos stelde als lid van het dagelijks be stuur Mevr. Gerlach gerust; alle richtingen waren in het hoofdco- mité en in het werkcomité verte genwoordigd. De Oranjeverenigin gen in de gemeente waren neutraal en het was zeer juist gezien van t gemeentebestuur de organisatie van de feestdag op te dragen aan de Oranjeverenigingen. De heer v. Peer had graag gezien dat er ook iets gedaan werd voor de ouden van dagen. Men moest niet vergeten, ant woordde de voorzitter, dat die al hun jaarlijkse reis hadden en bo vendien, gaf hij de mening van het provinciaal bestuur weer, de feest viering moest niet altijd ten koste van de overheid gaan; als U iets voor de ouden van dagen gedaan wilt zien, zou U ook de wijze aan moeten geven waarop dat gefinan cierd moet worden. De heer Gen uit was het met de opmerkingen niet zo erg eens; het was toch gebruikelijk dat de ver schillende buurten versierd wer den door de inwoners en hiervoor werd ook al een collecte gehouden, en bovendien, de mensen die wil len feesten, moeten het altijd uit hun eigen zak doen, want de ge meente gaf niet iedereen zo maar een tientje om te gaan feestvieren. Hy pleitte nog voor een allego rische optocht; in naburige ge meenten werd die wel gehouden en was hier niet iets dergelijks, dan hield men de mensen niet in de gemeente. Het comitélid de heer Vos wees op het gebrek aan tijd en boven dien, er was nooit over gesproken. Nadat de raad met enkele begro tingswijzigingen accoord gegaan was, an'.woordde de voorzitter op een door de heer Dekkers in een vorige vergadering gestelde vraag of het niet mogelijk was een ge deelte van het bovengrondse elec- triciteitsnet aan de NVendelnesse- weg te vervangen door een kabel, ten behoeve van de tuinders, die bijvoorbeeld bij storm, wanneer er een tak op de draad viel, hiervan grote schade ondervonden. De voorzitter had de kwestie be sproken met de PNEM, maar deze achtte dit niet urgent en niet ren dabel. Bovendien had men hem te kennen gegeven dat er technische voorzieningen te treffen waren, die de schade bij een dergelijk gevaT zeer beperkten. Over deze technische voorziening ontwikkelde zich een kleine uit wisseling van gedachten tussen de heer Dekkers en de voorzitter, tot dat Mevrouw Gerlach vroeg of het niet mogelijk was een kleine nood voorziening te treffen zoals bij voorbeeld in een ziekenhuis en misschien was het wel mogelijk dat dit door de tuinders gezamenlijk kon gebeuren, hetgeen de voorzit ter de belanghebbenden graag in overweging gaf. Vergoeding voor Burgemeester. De voorzitter vroeg tenslotte aan de raad, goed te keuren dat tot op zekere hoogte aan hem werd ver goed het gebruik van zijn wagen binnen de grenzen van de gemeen te en natuurlijk in dienst van de gemeente. In Den Bosch had men hem een bepaalde vergoeding ge suggereerd en hij maakte hiervan graag gebruik, omdat het nogal eens voorkwam. De heer Maijers was hier niet te gen maar dan moest het behandeld worden bij de begroting voor 1956. De heer van Caem vroeg of deze kwestie ook in B. en W. behandeld was, hetgeen de voorzitter beves tigde. Dan had de heer van Caem geen bezwaar deze vergogding toe te kennen. De raad vond het uitstekend dal de vergoeding werd toegekend, maar de heer Maijers was er tegen; niet echter wanneer de vergoeding kwam op de begroting van 1956, maar de raad volgde hem hierin niet. Dit was het laatste op de sluiting na. VIER VERRASSINGEN UIT RUSLAND. De Sovjet-Unie heeft vier opzien barende stappen ondernomen, die kunnen wijzen op een ontspanning tussen Oost en West. 1. Molotof heeft de Oostenrijkse kanselier Ju lius Raab naar Moskou ontboden om te onderhandelen over Oosten rijks onafhankelijkheid. 2. Rusland heeft een nieuw voorstel gedaan voor een verbod van atoomwapens. 3. Rusland heeft officieel een uitno diging aanvaard voor een conferen tie in Augustus te Genève over het vreedzaam gebruik van atoomener gie. 4. De Russische vice-minister van buitenlandse zaken, Gromyko, is in Stockholm aangekomen voor besprekingen met de Zweedse re- gering. 1 k v PRESIDENT HEUSS TEKENT DE PARUSE VERDRAGEN. De Westduitse president, prof. Theodor Heuss, heeft de Parijse ver dragen getekend die het land sou- vereiniteit geven en de Duitse her bewapening mogelijk maken. Tevo ren had Heuss de grondwettigheid van de verdragen terdege onder zocht. Hij heeft de beslissing van 't Hof te Karlsruhe daarom niet af gewacht. Dit heeft bij de socialisten kwaad bloed gezet. DE SCHOOLSTRIJD IN BELGIË. De drie gewapende gordels, door de regering sinds Vrijdagochtend rondom Brussel gelegd, om de protesterende ka tholieken van buiten de hoofdstad te beletten hierheen te komen zijn niet af- doende gebleken. Vrijdagavond hoorde «en alle dialecten van dit land op de eVaJ en aut°riteiten menen te en, dat er al een voorhoede van tien uizend man binnen de bewaakte zone is innengeglipt. Terwijl op de toegangs- egen tot de stad overal rijkswachters in eÏÏe ac^ter Spaanse ruiters auto's aanhielden, bleven de vele spoor- en tramstations zonder controle. Zo kwam •et. dat de normale treinen en boe- rentrams naar Brussel de hele dag door een verrassend aantal reizigers spuiden, «e kalm huns weegs gingen om zich orgen te melden waar het actiecomité ze verwacht UNICEF SCHENKT 163.000 VOOR MALARIABESTRIJDING OP NEDERLANDS N-GUINEA. De uitvoerende raad van UNI CEF, het Kinderfonds van de Ver enigde Naties, heeft Maandag be sloten een bedrag van 163.400 toe te wijzen aan Nederlands N.- Guinca ter ondersteuning' van een een campagne ter bestrijding van de malaria. Onderzoekingen in de omgeving van Hollandia hebben aangetoond dat bijna elk inlands kind reeds in het eerste levensjaar door de ma laria wordt aangetast. Op grond daarvan wordt de malaria als een van de voornaamste oorzaken be schouwd van de geringe bevol kingsdichtheid en van de lage trap van ontwikkeling van de bevol king op Nieuw-Guinea. De Neder landse regering heeft voor de eer ste twee jaar van de malaria-cam pagne een bedrag beschikbaar ge steld van 950.000. De UNICEF-bijdrage aan deze campagne zal o.m. bestaan uit 38 ton insectenpoeder met bijbeho rende besproeiïngsapparaluur, als mede drie grote vrachtwagens met opleggers ter vervanging van de drie gouvernementstrucks die nu voor de campagne gebruikt wor den. Het uitgangspunt van de actie is Hollandia, van waaruit de cam pagne zal worden geleid door de Centralp Malaria Dienst in samen werking met de Wereldgezond heidsorganisatie van de Verenigde Nalies. Een nieuw tijdelijk malaria laboratorium, dat door UNICEF zal worden ingericht, komt in plaats van het entomologisch laboratori um, dat in December j.l. door een brand werd verwoest. In totaal zullen door deze campagne 200.000 personen legen malaria worden beschermd. Dit is de tweede maal dat UNI CEF een bijdrage levert voor ge zondheidsprogramma's op Neder lands Nieuw-Guinea. In September j.l. schonk het Kinderfonds van de Verenigde Naties een bedrag van 83.600.voor de framboesia-be- stryding. Het ziet er naar uit, dal de da mes dit jaar veel van haar oude schoeisel zullen moeten afdanken en door nieuw vervangen, want 't prille voorjaar heeft niet alleen 'n ware revoluüe in de hakkenbouw te zien gegeven, doch brengt ook n volkomen ander kleurengamma. De leesten zyn slanker dan ooit, al heeft men door kunstige techni sche prectalies de pasvorm verze kerd. Er is een „queenhak" ver schenen van 5—öy2 cm., die een slankmakcnd effect heeft en een nieuw type schoen, „queenie" ge naamd, welke men in de grote ste len van ons land al in de winkels kan aanschouwen, mogelijk maakte. Wie van hogere hakken houdt, kan kiezen uit populaire en pry- zige modelletjes met „silhouethak" (6 cm.) en de uiterst subtiele „naaldhak"' (7 tot 8 cm.!). Van de lagere soorten noemen we de „wat- teauhak" (3J^4 cm.) en de nieu we „pinethak" met holle voor- en achterzijde. Er zijn 1111 ook schoenen ver krijgbaar niet plastic i.p.v. boven leer. Wij zagen een doorzichtige schoen met witte bloemmotiefjes. Zeer apart is de sandaal, waarvan het koord gedompeld was in ge kleurde plactic, zodat een zeer sterk geheel werd verkregen van een bijzonder fijn cachet. Twee kleuren Bezit U reeds rose schoentjes Zy zullen deze zomer opgeld doen, net als de grijze modellen. Het zijn de modekleuren voor 1955. Daar naast is het de kleurencombinatie, die in het oog springt in de col lectie, welke ons door het Mode centrum voor de schoen- en leder branche getoond werd. En wat heeft men veel met die kleuren ge daan! Daar paradeerden dan in Carl- tonton het rose modelletje met zwarte queenhak en het zwarte blokje op de rose band, het witte schoentje om te zoenen met rose gesp en naaldhak in rose, de zwar te schoen van peau de suède niet blauwe hak en blauwe garnering en een geraffineerd product van dubbelleer in twee kleuren, mid den op de wreef omgeslagen, zodat afwisselend rose en wit boven lig gen (met naaldhak). We zagen zelfs een gestreept exemplaar, ver ticale banen wit en blauw, smal en daardoor fijn van uitvoering. Wat dacht U van een linnen schoentje met gesp, waar u diverse strikjes kunt insteken, precies in de kleur en het dessin van uw ja pon Ook een paar ballerina's van peau de suède ontlokte de aanwe zige journalistes zuchten van be wondering Bedrukt als textiel. Wy kregen de indruk, dat zich werkelijk een omwenteling vol trekt in de schoenenindustrie. Voor het eerst zijn de hakken genorma liseerd. Over de gehele linie komt men met kleurrijker ontwerpen, waarbij vaak zeer geslaagde, die kunnen wedijveren om een plaats in de wereldschoenenmode. Men heeft gezocht naar exclusieve toe passingen van de techniek en men slaagde daarin beter dan ooit. Zo aanschouwden we ook een opvallend model van uitgelezen glad leer, dat op kunstzinnige wij ze bedrukt was met een ruitmotief uit de textielmode. Het leek een kunslzydenstofje, dat over 't loop pad stapte. Nu nog kostbaar, straks wellicht even gewild en populair als thans de effen paren. Voor de heren heeft men gezocht naar soepele loafers, die nu in veel variaties uitgebracht worden in zwart of zwart met wit. Hier dus geen rijk kleurenpalet, doch in de allereerste plaats een prettig zit tende loopschoen. Soms geheel glad, dan weer van bewerkt leer. Eenvoud voert hier, in tegenstel ling tot de damescollectie, de bo ventoon. v. Naaldhak 7-8 cm. Silhouethak Queenhak 5 - 5 '/2 cm. Pinethak l'/2-2'/2 cm. KVP. OP MARS. Voortgezette grote ledenwerving der KVP. I)e ledenwervingscompagne der KVP, voor dit seizoen gepland, heeft in de provincie Noordbrabant tot een groots resultaat gevoerd. In aansluiting hierop zal thans in ge heel Nederland een grote leden wervingsactie worden gehouden. De actie, vindt plaats onder ver antwoordelijkheid der onderschei dene Kringbesturen wier plannen zoveel mogelijk zullen worden ge coördineerd in tijd en tempo. Deze grote actie reeds in ver schillende kringen aangevangen zal haar beslissende fase en haar afsluiting verkrijgen in de laatste week van April. Het Dagelijks Bestuur der pariij heeft een krachtige oproep gericht lot alle Kringbesturen om met niet aflatende geestdrift de actie te voe ren, daarbij bouwend op het en thousiasme dat in de partij reeds volop leeft. GROTE ZUID-AFRIKAANSE ORDER VOOR NEDERLAND? Werkspoor, Allan en Beynes hebben in combinaite en in concurrentie met het buitenland ingeschreven op een grote aanbesteding van de Zuid-Afrikaanse spoorwegen, die een waarde vertegen woordigt van 80 millioen gulden. De uit slag van de tender zal over enkele we ken bekend gemaakt worden. De heer J. P. Engels, handelsraad bij de Nederlandse ambassade in Pretoria, die op het ogenblik in Nederland ver toeft, verklaarde goede hoop te hebben op een gunstig resultaat Beschuldiging: Vrouw vermoord. LEVENSLANG GEËIST, MAAR DRIE UUR LATER VRIJ. In vrijheid gesteld, drie uur na dat de officier van Justitie levens lang had geëist. Dit overkwam Vrij dag de 32-jarige opperman M. J. v. d. V. uit Eindhoven, die beschul digd was van moord op zijn vrouw. De invrijheidstelling was de onver wachte wending van een rechts zaak, die Vrijdag voor de rechtbank in Den Bosch was begonnen met 't horen van negentien getuigen. Een hunner beweerde de verdachte op het tijdstip van de moord op de plaats van het misdrijf te hebben gezien; een andere, vrouwelijke ge tuige te Eindhoven, die de recht bank van haar ziekbed opzocht, zei, dat de man op dat ogenblik bij haar thuis vertoefde. De moord werd op 9 October van het vorig jaar in Woensel gepleegd. De vrouw van de opperman werd tussen kwart voor en kwart over elf op de avond van die dag met een mes in de borst gestoken. De offi cier van Justitie was van mening dat de verdachte in staat is geweest in dit tijdsverloop de moord te ple gen. Bovendien achtte hij hem tot een dergelijke daad in staat, gezien de slechte verhouding tussen hem en zijn vrouw. Toen hij levenslang eiste, bleef de verdachte volkomen rustig. Hij verklaarde opnieuw on schuldig te zijn. De verdediger, mr Scheefhals, zei dat het hem bevreemdde dat de of ficier met geen woord had gerept over een mogelijk motief. Volgens hem bestond dit dan ook niet. Hij achtte de bewijsvoering absoluut onvoldoende en betwijfelde boven dien of aan de verschillende getui genverklaringen wel de waarde mocht worden toegekend die de of ficier er aan gaf. De raadsman kwam na een pleidooi van een uur tot de conclusie, dat zijn cliënt moest worden vrijgesproken. Hij deed de rechtbank het verzoek tot onmiddellijke invrijheidstelling, wat geschiedde. Op 7 April zal de rechtbank uit spraak doen. (Volkskr.) Het schoonmaak sp ook in aantocht. Dit suggestieve plaatje vertelt ons mannen, dat grote gebeurtenissen in aantocht zijn. Met schoonmaak-spook werpt zijn schaduw reeds vooruit. PROVINCIALE STATEN VAN ,^p NOORD-BRABANT. De leden der provinciale staten van Noord-Brabant zullen op 31 Maart bijeenkomen om te luisteren naar een inleiding van Dr J. E. de Quay over de verkeersgeografische situatie in Nrd-Brabant. De hoofd ingenieur-directeur van de Prov Waterstaat in Noord-Brabant zal 'n V<^enz?ttine fieven °ver de sedert 1945 uitgevoerde en de nog uit te voeren werken. Voorts volgt een uiteenzetting van ir Hamers om- tient watervoorziening, waterke ringen en de aspecten voor Noord- Brabant van het Delta-plan. Ten slotte zal ir Hamers een voordracht houden omtrent de organisatie van de provinciale waterstaatsdienst. HET STANDBEELD VAN ZOETE LIEVE GERRITJE. Terwy! uit alle delen van ons land de brandewynschenkers, de chaperons en de vrijers zich aan melden als hd van het gevolg van Zoete Lieve Gerritje, zyn op uitno diging van de Bossche VVV twee beeldhouwers uit Brabant bezig met het ontwerpen van het reeds veel besproken standbeeld van het zoetelief. Het zyn de beeldhouwers Leo Geurtjens uit Berlicum en brans Verhaak uit Breda, die de zer dagen een opdracht hebben ontvangen voor het maken van een schetsontwerp, dat uiterlijk 1 Mei moet worden ingediend. Een com missie van advies, bestaande uit de heren drs. J. van Haaren, direc teur van de Bossche kunstschool, stadsarchitect Piet van Kessel, ar chitect H. Mens, literator drs. Jan van SI eeuwen, mr. Jules Dony en Domien van Gent, zal de ontwer pen beoordelen. Daarna volgt aan beide beeldhouwers of aan een hunner een opdracht voor een na dere uitwerking van het ontwerp, en tenslotte zal dan de definitieve opdracht moeten volgen. De adviescommissie heeft zich, behalve met het formuleren van de opdracht aan de beeldhouwers, voorts met zeer veel zorg bezig ge houden met het kiezen van de plaats waar het beeldje moet ko men te staan. Met algemene stem men is uiteindelijk gekozen de hoek die gevormd wordt door de Mo lenstraat en de Korenbrug'straat, dus een zeer charmant gedeelte van de oude stad. Met opzet is een plek gekozen, die enigszins uit de „loop" ligt. Ten eerste omdat de vreemdeling graag bereid is, op zoek te gaan naar dingen die zijn bijzondere belangstelling hebben, en ten tweede omdat de vreemde ling er toe gebracht moet worden méér te zien dan alleen de alge meen bekende stedelijke beziens waardigheden. En tenslotte moest een punt worden gevonden, dat de eerste honderd jaren niet gesa neerd zal worden. Hoe het beeldje er uit zal gaan zien, is thans onmogelijk te voor spellen. De beeldhouwers hebben uiteraard een grote mate van vrij heid, ook al heeft de adviescom missie enkele suggesties gedaan omtrent formaten van beeld en sokkel en van materiaalkeuze. De heren Geurtjens en Verhaak hebben de opdracht graag aan vaard, vooral ook omdat het hier een opdracht betreft, die heel an ders (maar zeker niet eenvoudiger) is dan de meeste opdrachten. ook SAMENSTELLING VAN FOKTOMEN. In de allereerste plaats moet de aan dacht gevestigd zijn op gezonde levens kracht, als die niet aanwezig is, ligt mis lukking voor de deur. Van de kracht van de haan hangt het aantal hennen af, dat in de toom geplaatst wordt. Maar ook van het ras en van de omstandigheden, waarin de fokdieren geplaatst zijn. In het algemeen kan men aannemen, dat een flinke haan van de zware en middelzware rassen in gesloten ren zes henhen tot gezelschap kan hebben, welk aantal tot acht uitgebreid kan worden bij vrije uitloop. Voor de lichtere rassen als Leghorns, Hamburgers enz. plaatst men niet meer dan twaalf hennen en bij onbeperkte uit lopen zelfs tot 15 hennen. Een bijzon der vurige haan heeft natuurlijk een gro ter toom dan een overjarig, rustiger exemplaar. In de winter zal ook het aan tal hennen minder moeten zijn dan in voorjaarstijd. Voor een toom, die als leg- toom moet dienen is het nodig, dat de haan een zoon is van een zwaar leggende hen. In bijna alle gevallen is het goed, dat de hennen haar eerste levensjaar voorbij zijn. Vanaf de achtste dag na het samenstellen van de toom, kan men goed bevruchte eieren verwachten. Nauwere verwantschap tussen haan en hennen blijft altijd riskant, tenzij dat er deskun dige ervaring bij meegewerkt heeft in de keuze. De invloed van een haan blijft gemiddeld nog een maand nawerken als hij uit de toom is weggenomen. Over het algemeen nemen de pluimveefokkers aan, dat de beste samenstelling is tweejarige hennen gepaard aan een geheel ontwik kelde, krachtige haan. De heer J. S. te L. Het is mij bekend, dat kippen soms muizen vangen en ze daarna verorberen. De heer N. te H. Uw voedermethode is goed, de huisvesting en verzorging eveneens, doch de terreinoppervlakte per kip is te klein. U ondervindt de nadelige gevolgen van overbevolking. Hoe meer kippen men houdt, hoe groter oppervlak iedere kip moet hebben. Wie een ren heeft van 5 m2 kan daar met succes bv. 5 kippen in houden (ik noem maar een willekeurig getal), doch in een ren van 500 m2 geen 500, dat begrijpt iedereen. Bii enige uitbreiding eist men per kip 10 m2 'en bij grote tomen zelfs 20 m2. De heer W. v. K. te D. Uw nacht hok biedt ruimte voor ongeveer 40 hen nen, doch de ren is te klein; ik raad U daarom niet aan, er meer te houden dan U er op het ogenblik heeft. Maak een gedeelte van de ren van boven dicht. KIPPENVRIEND. RITNAALDBESTRIJDING IN GRANEN EN BIETEN. Reeds enige jaren wordt in ons land ter bestrijding van ritnaalden of koper- worm'en de zaaizaadbehandeling met Lindaan toegepast. Deze bestrijdingsmethode is zo doel treffend en zo goedkoop dat wij iedere landbouwer adviseren in alle gevallen, waar maar de geringste kans op ritnaald- schade bestaat een zaadbehandeling toe te passen. De gehele bewerking komt hierop neer dat door het zaaizaad van granen en bieten een kleine hoeveelheid van de speciaal voor dit doel gefabriceerde Iin- daanmiddel'en, zoals Linda-rit wordt ge mengd. De benodigde hoeveelheid bedraagt voor 100 kg zaaigraan 300 gram; voor bieten 500 gram per 100 kg zaad. Het preparaat wordt eenvoudig ge mengd met het zaaizaad direct voor het uitzaaien, dus nadat ontsmetting heeft plaats gevonden. Mais mag uitsluitend met lindaanmid- delen (300 gram) worden behandeld, ten einde kiembeschadeging te voorkom'en. Behandeld zaaizaad dient bij voorkeur machinaal te worden gezaaid, omdat bij breedwerpig zaaien teveel van het mid del van het zaad kan wegstuiven. UITSTEL (MAAR) GEEN AFSTEL! Dit voorjaar geeft ons, meer dan an dere jaren het geval was, handen vol werk. Er zijn in de achter ons liggende herfst- "én wintermaanden weinig of geen meststoffen gestrooid. Het weer of de natte toestand van de grond belemmerde tijdige uitstrooi. Maar past nu op en laat dit noodzakelijke uitstel geen noodlottig afstel worden. Dat kost onnodig geld! Voorzover nog geen Thomasmeel is gestrooid, zij opgemerkt dat deze fos faat- en kalkmeststof in Maart nog ge strooid kan worden op kalkbehoeftige gronden die tevens in een niet te lage fosfaattoestand verkeién. Kali is er ook niet of zeer weinig ge strooid; een pracht gelegenheid om Tho masmeel en kali gemengd in één keer ever het land te brengen. Op percelen waar een kalkbemesting dringend nood zakelijk is, verzuime men niet de kalk zo goed mogelijk door de bouw voor te werken. De stikstofmeststoffen worden meestal gegeven vlak voor of na het zaaien en op grasland voor de aanvang van de grasgroei (ongeveer 2e helft van Maart).

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 7