&*t &va&iëit 2> erna# ledeteen op BERNDIJK SPRANG GAPELLE *0*r*4e r Nederland - België 1-0 •M KAHSSPet- cTÓAlérrfs DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 APRIL 1955 JAARMARKT Oranje stelde niet teleur rolt beter plakt beter brandt beter van „De Smashers" tegen „De Gla diatoren" I en II uit 's-Bosch. Smashers I won met 73, Smas hers II verloor met 37. Nachtelijke aanbidding. Zoals reeds meerdere jaren, zal ook dit jaar weer met Witte Don derdag op Goede Vrijdag een nach telijke aanbidding worden gehou den. De verschillende tijden en buurtindeling staan achter in de kerk aangegeven. Uitslag Rik-avond. De uitslag van de Rik-avond die door de K.A.J. in café Klerks werd gehouden, is als volgt: le prijs J. Titters met 139 pnt. 2e prijs C. v. Esch met 120 pnt 3e prijs C. v. Loon met 117 pnt. 4e prijs E. de Haan met 105 pnt. Damesprijs: Mevr. v. Esch met 36 punten. Troostprijs: Mevrouw Schapendonk met 60 nunten. Vergadering. In café v. Baardwijk te Nieuw- Nieuwkuijk hield de Bond van Har monieën en Fanfare-gezelschappen ,.De Langstraat" een vergadering, onder leiding van de heer P. Croes. Afgevaardigden van „De Volhar ding" uit Drunen en van „Wilhel- mina" uit Dussen, waren niet aan wezig. Daar nog niet alle leden aan de verplichtingen betreffende 't Bonds- solisteneoncours hadden voldaan, kon de secretaris-penningm. geen volledig verslag geven van de finan ciële resultaten. Het Bondsfestival zal verzorgd worden door Nieuwkuijk op 5 Juni a.s. De heer F. v. Abeelen zal als jury worden aangezocht. Bij loting werd tevens de volgorde van optre den bepaald. Het aftredend bestuurslid, de heer P. Janssen, werd met 6 van de 7 stemmen herkozen. De rondvraag bracht nog even het festival van Herpt ter sprake. Vergadering R.K. Boerenbond. Dinsdagavond zal de R.K. Boeren bond, afd. Drunen-Elshout, verga dering houden, die op boeten van 1.verplichtend is. De agenda vermeldt jaarverslagen en bestuurs verkiezingen. Aftredend en herkies baar zijn de heren F. Ploegmakers, H. Jehoel en M. v. d. Bosch. Collecte Bevrijdingsfeesten. Ter bestrijding van de onkosten, verbonden aan de bevrijdingsfees ten, zal 9 April a.s. een collecte wor den gehouden. De inzamelingscom missie zal Woensdag 6 April daar voor vergaderen in café v. Ooyen, waarbij verschillende dames-collec- trices zijn uitgenodigd. Met interessante vliegtuigplaatjes ZAAL-DEMONSTRATIE CHR. GYM- NASTIEKVER. „PRO PATRIA" De Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Patria" te Sprang-Capelle gaf Zaterdag, avond voor haar donateurs een zaal demonstratie in het gebouw van de Chr. Volksbond te Sprang. Na de opmars en de opstelling van de turners en turnsters, opende de voorzitter de heer P. Heurter deze bijeenkomst en ging voor in gebed, waarna hij in een kort openingswoord de aanwezigen har telijk welkom heette en er zijn blijdschap over uitsprak, dat de zaal zo goed bezet was en dat er nog zon medeleven was, waarin hij een bewijs zag van het medeleven met de vereniging, wat tot dankbaarheid stemt. Verder droeg hij de leiding van de avond over aan de leider oer vereniging de heer van Gerven uit Tilburg, die aanstonds begon met de af werking van het programma, dat op keu rige en vlotte wijze werd afgewerkt. Uit alies wat gepresteerd werd bleek dat de vereniging onder haar nieuwe leidei goede vorderingen heeft gemaakt en dat wanneer de leden hun best blijven doën er in de toekomst zeker nog veel gepres teerd zal kunnen worden. Ook de twee afdelingen aspiranten, die Zaterdagsmiddags onder leiding van de heer Jac. van Zeist oefenen, traden op en gaVen reeds keurig werk te zien, waaruit bleek dat deze afdelingen bij gej noemde leider in goede handen zijn. Tegen elf uur werd deze zaaldemon stratie beëindigd en sprak de heer W. J. van Willigenburg een kort slotwoord, waarin hij de donatrices en donateurs dankte voor hun steun in het verleden en dc hoop uitsprak dat de vereniging deze steun ook in de toekomst niet zal wor den onthouden, daar Pro Patria die steun niet kan missen. Hij dankte ook de leiders voor het mooie werk dat zij deze avond hadden geboden, waarna de voor zitter voorging in dankgebed. Het was een mooie avond en de aan wezigen gingen zeker voldaan huiswaarts voor hetgeen hun door Pro Patria werd geboden. 51e Bedevaart naar Hakendover. ■n-M°k dit jaar Said men vanuil Jilburg en Omstreken de le en 2e Paasdag naar de bedevaartplaats Hakendover in België. Inlichtingen omtrent deelname aan deze bedevaart kan men voor Berndijk en Kaatsheuvel krijgen by de Broedermeesters de heer C. J. Kemmeren, Antoniusstraai 21; de heer J. Bombouts, Heikant 11, en de heer J. Boelen, Akkerstraat 3. Voor Loonopzand by de heer C. v. d. Lee, Kraanven 8. üok zullen de ze heren voor overnachten etc. zorgdragen. Bij bovengenoemde personen zyn ook tot en met a.s. oensdag de kaartjes te verkrijgen a 6.25; kinderkaarten tot en met 14 jaar 4. De algemene intentie dit jaar is: Eerlijk en trouw beleven van ons heilig geloof. Enkele punten uit het program ma: Eerste Paasdag vertrek vanuit Berndijk vanaf de Jongensschool om 8.55 uur v.m. In Kaa»sheu,vel om 9 uur v.m. Loonopzand 9.10 u. v.m. De gehele colonne autobussen vertrekt om 9.3o uur v.m. vanuit Tilburg vanaf 't BBA-terrein. Kort na het middaguur komt men te l'ienen aan, waarna om 2.30 uur bijeenkomst in de kerk van de H. Germanus, daarna vertrek proces- siegewyze naar Hakendover. Om 5.15 uur Lof met Sermoen. Tweede Paasdag moet men al vroeg uit de veren; om 6 uur H. Mis voor de pelgrims, waaronder algemene H. Communie. Te 10 uur Hoogmis in Hakendover, waaria plechtige processie met het Aller heiligste over velden en akkers. Om 15 uur vertrek uit Hakendover. Agenda. Maandag 4 April 6.30 uur repeti tie Drumband St. Jan. 8 uur repetitie voor de Kon. Erk. Harmonie St. Jan. Dinsdag 5 April 7.30 uur repeti tie voor biljartver. Poedelvrees. Woensdag 6 April 3 uur ontspan ning voor ouden van dagen in het Parochiehuis. 7 uur trainen voor de jeugd van V.V. Berndyk. Donderdag 7 April trainen voor de V.V. Berndyk. GOEDE VRIJDAG DIENSTEN. A.s. Vrijdagavond (Goede Vrijdag) wordt in beide kerken alhier Dienst des Woords gehouden, om half acht. In de Ned. Herv. Kerk hoopt daarin voor te gaan Ds. C. Sreefkerk. In de Geref. Kerk hoopt voor te gaan Ds. Wilschut van Genderen. Zorgt dat Uw advertentie voor het PAASNUMMER van dit blad T IJ D I G in ons bezit is. Dat is Uw en ons belang. DE AMINISTRATIE SPRANG-CAPELSE GROENE KRUIS HIELD JAARVERGADERING. Voorstellen tot verhoging contributie en tot vaststelling rnleggeid aanvaard. Meerderheid voor terugkeer van Burge meester Smit in bestuur. Woensdagavond half acht hield de vereniging „Het Groene Kruis voor de gemeente Sprang-Capelle in Stations koffiehuis Pruijssers haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering, waarbij van het hoofdbestuur van de Prov. N.Br, Ver. Het Groene Kruis aanwezig waren de voorzitter Dr Kuit uit Tilburg en de secretaris de heer Ruitenberg uit Hooge Zwaluwe, alsmede de directeur van het Prov. Bureau van Het Grofene Kruis de heer de Goede uit Sleeuwijk. Dr. Winkelman, die de vergadering leidde, sprak een kort begroetingswoord, gaf een resumé van de werkzaamheden van de vereniging, welke zich niet uit sluitend bepalen tot de wijkverpleging, doch zich ook op ander terrein bewegen, zoals tbc-bestrijding, zuigelingen en kleu terzorg, etc. Spr. memoreerde het be danken door de Edelachtb. heer Burge meester Smit als voorzitter 'en lid van het bestuur en wees er daarbij op, dat Burgemeester Smit 20 jaren voorzitter is geweest en dat het de vereniging in die tijd goed is gegaan, het ledental verdub belde en steeg van 600 tot ongeveer 1300. Tenslotte kwam spr. tot de voor gestelde contributieverhoging, welke noodzakelijk was, omdat alles duurder is geworden en het werk belangrijk is toe genomen, zodat twee wijkverpleegsters zeker verantwoord zijn. De secretaris, notaris Waverijn, gaf voorlezing van de notulen der vorige le denvergadering, welke werden goedge keurd, evenals het keurig verzorgde over zicht van de toestand en werkzaamhe den van dc vereniging gedurende 1954. Het bleek, dat het ledental ook nu weer belangrijk was toegenomen en steeg van 1208 tot 1284, een vermeerdering van 76. Ia het verslag werd gewezen op het in functie treden per '1 Maar van de twee de wijkverpleegster, waardoor het mo gelijk werd "Ineer en ook beter werk te doen. Dit meerdere werk demonstreerde zich in de vooruitgang van het aantaL bezoeken voor wijkverpleging. 1952 gaf als resultaat 1208 bezoeken, 1953 lever de 2001 bezoeken op en het voorbije jaar kwamen de zusters aan het respectabele aantal van 4249. Aandacht werd besteed aan oudeliedenzorg. Het aantal bezoeken bij ouden van dagen varieerde van 8 tot 16 per maand en was over het gehele jaar 130. Het aantal bezoeken, in ver band met zuigelingenzorg, dat in 1952 en 1953 resp. 215 en 261 bedroeg, gaf in 1954 een vermeerdering te zien van 136. Het aantal nieuw ingeschreven kleuters bedroeg in het afgelopen jaar 38, zodat de belangstelling voor het kleuter bureau nog niet verflauwt. Het aantal consulten van -zuigelingen- en kleuter bureau beliep in totaal 1113, verdeeld over 46 zittingen van het zuigelingen- en 9 van het kleuterbureau. Met het oog op de tuberculosebestrijding hadden de wijk verpleegsters bemoeienis met 30 onder toezicht onzer vereniging staande gezin nen 'en de bezoeken in verband hiermee variëerden tussen de 30 en 40 p. maand. Op de scholen assisteerden de zusters 17 keer de schoolarts, terwijl 6 huisbezoeken nodig waren, verband houdende met het schooltoezicht Het financieel verslag dat door ziekte van de penningmeester, de heer van Nieuwenhuijzen, bij monde van de se cretaris werd uitgebracht, was in mineur gesteld, want de rekening 1954 sloot met een vrij groot nadelig saldo. Blijkens rapport van de financiële controlecom missie, waarin zitting hadden Mevr. Ben schop en de heer W. H. Spuijbroek, waren de rekeningen en verantwoordin gen met daarbij behorënde bescheiden over de boekjaren 1953 en 1954 in orde en werd de penningmeester over beide jaren decharge verleend. Tot leden van de commissie van controle voor het na zien van de boeken over het lopende dienstjaar werden benoemd de heren J. van Dommelen en J. Kerst. De aftredende bestuursleden mej. P. J. Rijken en C, D, Rempt werden herko zen en namen onder dankzegging voor het in h'en gestelde vertrouwen deze be noeming aan. Ter voorziening in de va cature, ontstaan door het bedanken door de Edelachtb. Heer Burgemeester Smit, was door het bestuur een dubbeltal op gemaakt, waarop geplaatst waren de he ren S. A. Oerlemans en G. A, van Dron- gelen, terwijl een groep leden als can- didaat voor deze vacature de heer C. H. van Caem voordroegen. Bij de stem ming ter vervulling dezer vacature bleek men zich in meerderheid met het besluit van burgemeester Smit te bedanken als voorziter en bestuurslid niet te kunnen verenigen, wat men tot uiting bracht door het uitbrengen zijner stem ten gun ste van de oud-voorzitter, die zodoende met stemm'enmeerderheid werd gekozen. Het voorstel tot vaststelling, ingaande 1 Jan. 1.1., van de contributie op f 2,50 per halfjaar, te betalen vóór 30 Juni en vóór 31 December, alsmede een voorstel van het bestuur tot heffing van een in- jeggeld ten bedrage van f 25, van men sen, die geen lid zijnde dit uit noodzaak worden, omdat zij hulp van de wijkver pleegster nodig hebben, of wel, wijl zij gebruik moeten maken van artikelen uit het magazijn, werden na een korte be spreking met algemene stemmen aange nomen. i Bij de rondvraag werden door enkele leden nog vragen gesteld, welke van be stuurszijde naar genoegen van de vraag stellers werden beantwoord. Dr. Kars, longarts te Breda, hield na afhandeling van het huishoudelijk ge deelte van de agenda een interessante, leerzame lezing over: Tuberculosebestrij ding en Het Groëne Kruis, waarna de voorzitter nog een slotwoord sprak, daarbij dank brengend aan de spreker voor de wijze, waarop deze zijn onder werp behandelde, en aan de leden voor hun belangstelling. te Waalwyk op Donderdag 7 April a.s. I i i 40 JAAR GETROUWD. Het echtpaar A. Roomer-de Bie hoopt Wo'ensdag 6 April a.s. zijn 40 jarige echtvereniging te herdenken. Aan be langstelling zal het de jubilerende echte lieden, wonende aan de Heistraat, om geving Bruggetje, op deze dag zeker niet mankeren. KERKDIENST. In verbanif met Goede Vrijdag wordt die dag des avonds half acht in de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse een kerk dienst gehouden, waarin Ds Trouwborst hoopt voor te gaan. Paaswijdingsdienst. Onder zeer grote belangstelling werd Zondagavond in de Gerefor meerde Kerk aan 't Bruggetje een Paaswijdingsdienst gehouden onder het motto „De kruisweg, de enige weg". Het eerste deel schetste de Kruisweg als de weg naar de dood, een lange, smartelijke, doch toch geen doodlopende weg. Het tweede gedeelte handelde over de kruisweg als de weg ten leven, de enige weg die daar is, tevens een weg die wij gemeenschappelijk, dit is in oecu menische verbondenheid, moeten betreden en naar welke weg wij on ze medemensen de richting moeten wijzen. Veel en enthousiast werd er sa- mengezongen. De samenzang werd afgewisseld door schriftlezing en declamatie, terwijl het jongenskoor onder leiding van de heer M. Rijken op zeer voortreffelijke wijze enige liederen ten gehoré bracht. Ook de organist liet zich niet onbetuigd; vooral het orgelspel na de meditatie was zeer geslaagd. Kort en kernachtig sprak Drs Blokland uit Waalwijk over Golgo- tha en Pasen. Hij waarschuwde er voor tegenover Golgotha een andere houding aan-te nemen dan die van een toerist, die Golgotha „doet", die er als 'n toeschouwer voorbij loopt, want dan komt men ongetwijfeld op een doodlopende weg, waar men hoogstens luchtspiegelingen ziet net als in een woestijn, maar meer niet. Hij, die zich door de duivel laat ver leiden om achteloos of aarzelend voorbij het kruis te lopen, ziet niet dat op Golgotha de poorten van het Paradijs wijd worden opengezet, dat daar eindeloos geluk cadeau gedaan i wordt. Het is dan ook de enige juis te houding als pelgrim bij 't kruis te komen en er te knielen. Dan wordt straks ook Pasen een heer lijke werkelijkheid, waar je bijna niet van spreken, doch alleen maar van zingen kunt, en zo zing je dan de liederen die het voorspel vormen van de Eeuwige lofzang Gods. Met voldoening mag men terug zien op een wijdingsavond die weer zo weldadig aandeed, omdat zovele mensen met zeer uiteenlopende ker kelijke naamkaartjes samen zongen ter ere van de gekruisigde, gestor ven en opgestane Heer en men heeft ondervonden dat samenzang het beste bindmiddel is in een kerke lijk zo verdeeld dorp als het onze. Laat ons ogenschijnlijk in onze voorbeschouwing ietwat aan de pessimistische kant zijn geweest, in ons hoopten we toch, evenals duizenden (wellicht millioenen) Neder landers, op een waarschijnlijke Nederlandse overwinning; sterker nog, we hebben cie overwinning in zekere zin ver wacht; we zijn namelijk niet verrast door deze overwin ning, al wil dit niet zeggen dat we er niet zeer aangenaam door zijn getroffen. Meer echter dan door dat ene doelpunt van de Eindho- vense kanonnier zijn we getroffen door het weldadige Ne derlandse enthousiasme, door de voortreffelijke samenwer king die dit Nederlandse elftal (zonder Wilkes (gelukkig) en zonder Lenstra) toonde. Geen uitblinkers waren er en men streefde niet naar de eer van persoonlijke wapenfei ten, men voetbalde met elf man, men hielp elkaar, men nain eikaars taken over en zo behaalde dit hechte, tactisch en technisch voortreffelijke Nederlandse elftal een verdiende overwinning op de sterke Belgen. COPPENS VOND ZIJN MEESTER. Er is eigenlijk geen sprake ge weest van een direct Belgisch ge vaar; weliswaar waren er perio den waarin onze Zuiderburen sterk doordrukten en hevig in de aanval waren, maar werkelijk gevaarlijk zyn zij niet geweest, konden zij niet zijn, omdat de Nederlandse verdediging hecht was en (en dit is zeer belangrijk) rustig en zelf bewust; dat kon die verdediging zijn, omdat de Munck een zeldzaam betrouwbare indruk maakte, voor treffelijk timede, zich uitstekend opstelde en enkele zeer scherpe scholen op een bijkans onwaar schijnlijke manier onschadelijk maakte; de Nederlandse verdedi ging kon rustig en zelfverzekerd zijn, omdat het grote gevaar van de Belgische voorhoede, Rik Goppcns, le middenvoor, zijn meester had gevonden. De Fortuna-spil van der Hart ging niet voor hem opzij, in tegendeel, Coppens vond in hem een tegenstander die niet beducht was voor zijn af en toe bedenkelij ke trucjes, die zich niet liet af schrikken door de grote faam van de Antwerpse vishandelaar, maar die frank en vrij met hem duel leerde en die deze duels byna alle maal won. Onze voorhoede was agressief en ijverig; zij zocht de kansen, kan sen (lie in voldoende hoeveelheid -werden geschapen door de twee binnen's, Timmermans en Schaap, (hoe volkomen is dit experiment gelukt!); dat slechts een van deze kansen werd benut en wel door de PSV-er Dillen een goal van uit stekend gehalte is niet te wyien aan een gebrek aan strijdlust, aan doortastendheid en overwicht van de Nederlandse voorhoede, maar dit danken de Belgen aan hun voortreffelijke achterhoede en hun uitstekende keeper enaan het fortuin, dat af en toe op hun hand was. Vanaf het eerste begirt hebben de Nederlanders de zaken flink aangepakt; liet was geen zoeken en tasten, maar fier en zelfbewust speelde dit elftal, alsof men al tien tallen malen met elkaar gespeeld had. Hetzelfde deden echter ook de Bode Duivels, die enkele malen akelig dicht in dc buurt van I)e Munck kwamen; de eerste hoek schop was voor hen en de Munck moest in den beginne meer hande lend optreden dan zijn overbuur. Ook Meert echter zag enkele keren de Nederlanders op zich af stormen en dichter hij hem komen dan hem lief was. Er kwamen enkele hoek schoppen voor Nederland, uit een waarvan Schaap rakelings over schoot; zowel aanvallend als ver bindend was deze voorhoede-de butant zeer goed. i liet was duidelijk: Nederland was niet de mindere van België; het werd duidelijker: Nederland overmeesterde de Belg'cn, zoals een van hen, spil van der Hart, de ge vaarlijke Coppens aan banden wist te leggen, en wel volkomen. I Coppens kon hier niet altijd even goed tegen en greep af en toe met gretige hand in zijn welvoorzien arsenaal bedenkelijke trucjes, maai de uitstekende Engelse scheids rechter Ellis, niet voor 'n kleintje vervaard en leider van diverse cup- finals, had de mentaliteit van de sluwe Coppens spoedig door en j aarzelde niet tegen hem op le tre- den. Een beetje wisten de Belgen zich ie ontworstelen aan dc Nederland se druk, maar dat wil in genen de le zeggen dat Meert het niet meer benauwd kreeg; een prachtige kop bal van Dillen belandde precies in zijn handen; uit een hoekschop (dc derde voor Nederland!) school Klaassens precies tegen de lat, ge lijk even later de doorgebroken Coppens zijn kans greep, echter niet volledig greep; zijn fliisend schot ging net naast. Dan nog 6 minuten waren er in de eerste helft te spelen ziet Hoosenburg, de sjouwende, zwoe gende midvoor, die overal was, zijn zwoegen beloond. Vanaf de buiten plaats volgt een voorzet op maai; liet was het kruit voor de kogel die kanonnier Dillen een seconde la ter afvuurde; een ^voortreffelijke voorzet werd meesterlijk in een doelpunt omgezet en Nederland had de leiding met 10. Enkele hoekschoppen van de op dringende Belgen, een kopbal van Dillen over de lat, waren de voor naamste overige feiten uit de eerste helft van deze wedstrijd, die door een stampvol stadion in groot en thousiasme werd gevolgd. Ook in de tweede helft waren de eerste aanvallen weer voor Neder land (o.a. een schot van Timmer mans, uitstekend gestopt door Meert) maar geleidelijk aan kwa men de Belgen sterk opdringen; zij kregen enkele hoekschoppon te ne men, resultaten van snelle flitsen de aanvallen. Geen ogenblik echter kwam Nederland werkelijk in de verdrukking' en van tyd tot tijd stormde onze voorhoede vervaar lijk naar het doel van Meert, die eenmaal erg veel moeite had met een gloeiend schot van Dillen. Dan kruipt Nederland door het oog van de naald, wanneer van dei- Hart volkomen onnodig binnen het strafschopgebied hands maakt. De scheidsrechter, die een seconde eerder een overtreding van de spil had geconstateerd buiten 't straf schopgebied, geeft een directe vrije trap, die echter net naast geschoten wordi. Het was hel begin van de nieesl hevige periode van deze wedstrijd de Belgen willen koste wat 't kost de gelijkmaker forceren; even den ken we Coppens inderdaad de ge lijkmaker te zien scoren, maar zijn zeer verrassend schot wordt op j, even verrassend goede wyze door de Munck onschadelijk gemaakt. De echte Nederland-België-sfeer komt in de Amsterdamse voetbal- kuip te heersen, maar hel is de grote verdienste van de Nederlan ders, van de achterhoede speciaal, dat men het hoofd koel houdt, dat men zeker en rustig speelt en dat juist schept de mogelijkheid voor gevaarlyke Nederlandse aanvallen die van tijd tot tijd op 't Belgische doel worden ondernomen; 'n kop bal van Dillen gaat juist naast, evenals even later een schot van hem; aan de andere kant echter maakt Givard met een kopbal de situatie niet minder gevaarlijk. Een goed schot van Timmermans gaat via de hand van keeper Meert net naast, liet wordt de eerste hoek schop voor Nederland (tegen drie voor de Belgen) die echier niets oplevert; de vierde en de vijfde hoekschop voor de Belgen volgen; Coppens is zeer gevaarlijk en ui terst beweeglijk in 't Nederlandse s rafschopgebied, maar nog is van der Hart, de sterke Oranje-spil, de situatie meester. Beide keepers moeten handelend optreden en zij geven elkaar weinig toe in voor treffelijkheid; Schaap schiet in en het zou een prachtig doelpunt zijn gewordenals Meert er niet ge weest was. Mees vuurt een kopbal af en het was wellicht de gelijk maker geweest als de Munck er niet was geweest. De laatste Belgische aanvallen zijn zeer gevaarlijk en het is een herademing wanneer de Nederlan ders weer op de Belgische helft zijn, waar in de laatste minuten dc goede spil Carré een gevaarlijke Nederlandse aanval moet afbreken. Dillen vu,urt nog eenmaal 'n schot af voor langs het doel; eenmaal is het een off-side positie van de Har der, die een Nederlandse aanval onmogelijk maakt en even later ne men de Belgen hun 6e hoekschop; en vlak na het nemen van deze hoekschop door Coppens klinkt het fluitsignaal en dit signaal brengt de duizenden Nederlanders uit de ban van een enerverend slotge vecht in de blijde roes van 'n wei- verdi en de o ver wi nning'. Inderdaad, 't was zeer verdien-l. CAPELLE. SPARTA-NIEUWS. Sparta 1 speelde Zaterdag een uitwedstrijd tegen HNC 1. Het was een harde, doch faire wedstrijd. Hoewel HNC er op gebrand was dc kampioenscandidaat een nederlaag te bezorgen, moest hy toezien dat Sparta haar toch aan de zegekar bond en de wedstrijd eindigde met een verdiende 30 overwinning'. De rust ging in met een 1-0 voor sprong, door een mooi doelpunt van de linksbuiten na een mooie voorzet van de rechtervleugel. On geveer 20 minuten na rust zien we Spana een hoekschop nemen, die nummer twee oplevert. Het derde doelpunt kwam na -een goed schot op doel. De bal veranderde door 'l effectvolle terrein van richting en nummer drie lag in de touwen. Volgende week SparlaVVN. Bij voetbal weet je nooit vooraf wat je krijgt. Dat bewees de wedstrijd tegen de Denen welEn wie had deze uitslag van Neder land-België verwacht? De keus van Uw vloei hoeft geen „gok" te zijn. Neem nooit „zomaar" vloei, met de kans, dat U daarmee 'n heel pakje kostelijke shag bederft. Vraag - met naém, om vergissingen te voor komen - Mascottedèn hebt U zekerheidMet Mascotte-vloei haalt U alles uit Uw shag, wat er aan kwaliteit in zit. 52 5 O M***'

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2