MALWYK LEVEND GESCHENK Uw huisapotheek WITTE KRUIS" BIOSCOOP-PROGRAMMA Goede belangstelling voor de optocht in Waalwijk. M DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 15 APRIL 1955 Gezellige avond in Besoijen. Musis Sacrum Luxor-Theater Maar nog niet alle buurten en ver enigingen gaven zich op. Feuilleton II sinds ongeveer een jaar bestaat Rpsoiien een Gemengde Zahgver- in rtin" (,ic hiistert naar (le in eIk CI".S /'eer originele naam van Sl'v phion". Amphion, moet men -•■M",, was een van de koningen Vhcbe, een collega van de be- va'mde Orfens, en evenals deze be rd niet een even krachtige als rJhiidendc stcm' V111 deze koning verielt de my- dat hij, toen zijn stad Thebe '"l' v j,,-woest, zo prachtig' en sterk nV'IS,, dat de stenen vanzelf weer /'0!VeWn(lcl' 8>ngen Üggen; zo zong nV. jiijslad op. (Dat was iets voor Jeesters die meer huizen wil- ï>ven!). elk geval, deze naam hebben „nlloncp 7anOprp««pn Pil 7!in- 'jfsoijense zangeressen en zan- .Jiiin vereniging gegeven en we >t>n slechts hopen dat nomen I omen ook deze naam een istig voorteken zij. Deze amper een-jarige vereni- ■flrf nu presenteerde zich Dins- j'avond den volke in de bovcn- !'j van de Besoijensc schouw- lJJrn, zoals Piet Borsten het pa- wnaat wijds betitelde. We hebben aan deze ontmoeting cjfChls allerprettigste hcrinnerin- was een vlot welkomstwoord T.,n voorzitter Harry Hidden, die h'een en ander vertelde van de vereniging en de Besoijenaren vroeg haar zoveel mogelijk te steunen. Dan zong het Gemengd Koor on der leiding van zijn dirigent, de heer Frans Wil mout, enkele ver duiveld aardige koorwerkjes; de PMC van de werkjes verraadt de ichting waarin het koor uit wil; lil is de richting van het frisse, vrolijk gezongen lied, het lied om het lied, als we liet zo eens mogen lfno'cn. Men zong a capelle een y'iaans lied, een Duits, en ook enkele door moderne componisten getoonzette en bewerkte oude Ne derlandse liederen; daar was ver der het Vilja-lied en tenslotte de 'eestige parodie op het „Slaap kindje, slaap", waar niet alleen Beethoven en zijn Noodlotssympho- nie werden bijgehaald, maar ook d: Duitse Wehrmacht. Het waseeir prachtige kolder, waarbij de da- ses en heren van het koor heus riet zo n ernstige gezichten moeten trekken, al geven we graag toe dat een dergelijke parodie zich niet al- (l even gemakkelijk zingen laat. Het koor maakte op ons de in druk gedisciplineerd te zijn en met vec\ pleizier en ambitie te zingen, en dal belooft heel veel voor de -(«komst, zoals trouwens het zin gen op zich tal van mogelijkheden biedt. In Richard van Dongen beschikt het koor over een goed solist; zijn stijl van zingen ontwikkelt zich unstig, hij krijgt hoe langer hoe meer allure en zijn optreden met een Italiaans lied en een Italiaanse aria werd een zeer te waarderen en zeer gewaardeerd onderdeel van liet programma. Het mooiste kwam na de pauze. „De Sultan van Babiloniën- broek" heette de bewerking, die <ie fantasierijke en handige Piet Bor sten maakte van de kindcroperctie De Prins van Sint". We houden ons na het horen van deze parodie toch maar liever aan de eerste betekenis van de twee die de heer Borsten van liet woord pa rodie gaf. Het was kostelijk in één woord; laat men niet te licht den ken over de kolder; niets is dik wijls zo moeilijk als het in elkaar draaien van een werkelijk kolde riek geval; lukt het echter, dan schatert men van het lachen en dat konden we Dinsdagavond in Be- soijen, toen we de avonturen mee maakten van Prins Jan van Besoij en en de boosaardige Prinses An- neliese van Babiloniënbrock. De meest gekke dingen maakten we mee; er waren prachtig idiote situaties en heel originele zetten, aardige verrassingen en actualitei ten van een bijzondere kleur. Daarbij kwam dat de dames en lieren van „Amphion" het wonder lijke geval op een zeer verdienste lijke manier voor het voetlicht brachten. De koren waren erg leuk en werden heel gezellig gezongen. A. van der Pluijm was een zeer voornaam Koning van Besoijen en later een waardig Sultan van Ba biloniënbrock; zijn slem excelleer de in het „O Baby mine" van het slottafereel. K. Hamers was een schone Prins die vlot en vrolijk (al zat ie wel eens even in de klei!) de hand en het hart van de prinses veroverde. Th. Muskens hebben wc in drie creaties gezien: als gouverneur, als politieagent enals Willem Parel; hij deed het allemaal voor treffelijk en wc hebben ons in hel eerste bedrijf tranen moeten lachen 0111 zijn huilen! Lenie Broos was een charmante Prinses, in wier boosaardigheid het heel moeilijk was te geloven. Betsy Didden was een vlotte charmante page, K. Hurkmans een clown van een troubadour en ten slotte maakte Hanny Toorians van de rol van dwergenkoning '11 ver bazend aardige creatie, levendig en vlot en heerlijk ongekunsteld. Het doet '11 mens goed af en toe eens een ontmoeting te hebben met de lichtvoetigste aller muzen! is niet compleet zon- der Witte Kruispoeders! Hoofdpijn of kiespijn, zenuw- of rheumatische pijnen wor- p den er direct en afdoende p door verjaagd 1 Ze zijn boven- dien onschadelijk voor de maag 1 Zorg ervoor, dat U p ze altijd in huis en ook op reis bij U heeft! lOok in tablet-en cachet-vorm.J it Vraagt Uw Apotheker of Drogist WAALWIJKS BELANG. De algemene jaarvergadering van Waalwijks Belang zal gehouden worden op Maandag 16 April a.s. ten 8 uur, in hotel Verwiel. Aan de orde 1. Opening en notulen. 2. Jaarverslag secretaris. 3. Jaarverslag penningmeester. 4. Periodieke aftreding der heren J. Bergmans, J. Spijkerman en J. Timmer mans. 5. Mededelingen over plannen voor t a.s. seizoen. 6. Rondvraag en sluiting. Wij mogen de hoop uitspreken dat vele leden deze vergadering zullen bij wonen. Waar de actie van W. B. voor t vreemdelingenverkeer c.a. zich meer en meer uitbreidt, is het ook gewenst en noodzakelijk dat bestuur en leden geza menlijk onder 't oog zien, wat 'en hoe er op dit terrein 't vruchtbaarst kan worden gewerkt en daarom is een zo groot mo gelijke opkomst een vereiste. BEKENTENIS ENER LIEFDE. De Franse filmindustrie weet ons van tijd tot tijd zeer aangenaam te verrassen met een product van uit zonderlijk gehalte. Zo'n verrassing is ook de film „La minute de véri- té", thans in Nederland uitgebracht onde r de titel „Bekentenis ener liefde". Het is een film voor mensen met onderscheidingsvermogen, die in hun ontspanning geen afkeer heb ben van het serieuse. Het is de geschiedenis van een 10- jarig huwelijk van een dokter en een actrice, die menen toch wel van elkaar te houden, maar in wier hou ding ten opzichte van elkaar on merkbaar een grote verkoeling is gekomen, 'n onverschilligheid voor elkaar, die beiden rijp maakt voor de „affaire", het avontuur in de liefde, de ontrouw tenslotte. Op een goede dag ontdekt de dok ter het portret van zijn vrouw in de zolderkamer van een jonge kunste naar die zelfmoord wilde plegen. En dan komt haar bekentenis, de be kentenis van een liefde die gedood werd door de onverschilligheid en die plaats moest maken voor een nieuwe liefde, hevig en hartstochte lijk. En ook de dokter heeft zijn be kentsnissen. Een nachtelijk gesprek van deze twee mensen, ondanks alles toch nog aan elkaar gehecht en veel voor elkaar betekenend, is de fijne draad die door de film loopt en die het heden verbindt met een in prach tige rythmischs beelden verteld verleden. Een film die werkelijk film is; die niet werkt met valse effecten en bedrieglijke hulpmiddelen, maar die enkel in de suggestieve taal van het beeld, deze boeiende geschiede nis verhaalt, in een van hel eerste tot het laatste ogenblik fascineren de taal. Een film dus, die we graag aan bevelen aan personen die de jaren des onderscheids hebben bereikt en die van een film ook iets werkelijk serieus durven verwachten. Michèle Morgan, Jean Gabin en Walter Chiari spelen de hoofdrollen in dsze film, die wordt vertoond van Vrijdag tot en met Zondag. DE RAZENDE REPORTER. Maandag en Woensdag komt er een heel ander soort rolprent in Musis Sacrum; een gezellige amu sante film, die vertelt van een on beduidend reportertie, dat onder inspiratie van zijn vrouw zich op een gegeven moment uitgeeft voor de razende reporter en een aantal (uitzonderlijke) mensen de vraag voorlegt: Welke invloed heeft een kind op Uw leven gehad? En dan krijgen we drie vermake lijke geschiedenissen: van twee jon ge mannen die in handen vielen van een kleine rover, en waarvan er een in handen viel van een aller- charmantst meisje, en dat was heel wat prettiger; van twee rare mu zikanten die de reporter 'n krank zinnig verhaal vertellen, waarin ook weer een meisje een belangrij ke rol speelt. En dan tenslotte in- tervieuwt onze razende reporter 'n beeldschone filmster, wier geschie denis we ook beleven. De artikelen serie wordt een ongekend succes Het zijn goede actrices en acteurs die deze film bevolken. OOK DE BESTEN KUNNEN VALLEN. De titel van deze film, die van Vrijdag tot en met Zondag in Luxor wordt getoond, zegt al vrij duide lijk in welke richting zich deze Ita liaanse film zal bewegen. Zij geeft de geschiedenis van een meisje, dat als kind van niemand in een internaat opgevoed, op 21- jarige leeftijd in het leven komt te staan, onbeschermd in het harde, wrede leven Zij dreigt een gemak kelijke prooi te worden voor een gewetenloos jong mens, maar in stinctief vlucht zij weg en vindt dan een vriendin die haar be schermt tegen „de wereld". Er ont staat dan een idylle tussen haar en een jonge paardenfokker. Dan ech ter moet de jongeman enkele dagen op reis, dan ook vertrekt de vrien din van het meisje en weer keert 't leven zich tegen haar. Een net van verdachtmaking en intrigue wordt rond haar bestaan gespannen, dooi de vroegere verloofde van haar gro te vriend, door het jongmens voor v/ie zij moest vluchten en men slaagt er inderdaad in het jonge meisje, dat al voorbereidingen trof voor het huwelijk met haar grote vriend, bij hem verdacht te maken, zó dat hij haar verstoot. Een zeer ellendige tijd voor het meisje breekt aan, wanneer zij van iedereen ver laten, door iedereen verstoten is, zij met hel kind, dat zij ondertus sen ter wereld heeft gebracht. Gelukkig keert zich tenslotte al les nog ten goede, wanneer haar vriend (Amedeo Nazzari) bemerkt hoezeer men hem bedrogen heeft en hoe integer de figuur van het meisje (Myriani Bru) is. De film is toegankelijk voor per sonen die 18 jaar zijn. STAAKT HET VUREN. - De film „Staakt het vuren" (Maandag en Woensdag) laat ons een dag meemaken in de hel van Korea. Het is mei 1953; de onder handelingen in Panmoenjon zijn in volle gang, maar hiervan is niets te merken aan de fronten, waar heel hevig gestreden wordt 0111 een zo gunstig mogelijke positie in te nemen, wanneer werkelijk 't bevel staakt het vuren wordt gegeven. We zien hoe een kleine patrouil le een opdracht krijgt, hoe zij, om de vijand te misleiden, door het vuur van de eigen artillerie gaan, hoe zij een heuvel moeten bezetten en grotendeels de moeilijkheden van een mijnenveld overwinnen, hoe zij dan tenslotte een sterke Chinese legergroep kunnen obser veren en er voor kunnen zorgen dat die groep wordt vernietigd nog juist voordat het signaal „Staakt liet vuren" wordt gegeven. Met medewerking van het Ame rikaanse Ministerie van Defensie werd deze film geheel op de slag velden van Korea opgenomen. j|p In de Central Hall ie Londen is een spoorweg tentoonstelling geopend, die na tuurlijk vooral veel bekijks trok van de F.ngelse jeugd. Twee schooljongens en de ontwerper bij het model van de „Hielan Lassie", die het wereld nonstop record op zijn naam heeft staan in 10 uur en 10 minuten met een snelheid van 112 KM per uur. Katholieke Jonge Middenstand; R.K. Jonge Boeren; Andreas Zijlmansgroep der R.K. Verkenners: We hebben al eerder meege deeld. dat het een zeer voornaam, zo niet het voornaamste onder deel van de feestelijke viering- van de tiende bevrijdingsverjaar dag, de grote optocht wordt, die 's middags door heel Waalwijk zal trekken en waarvoor onge twijfeld een grote belangstelling zal bestaan van heinde en verre. Diezelfde belangstelling constate ren we echter in niet minder grote mate in Waalwjjk zelf, waarin door tal van buurten en verenigingen al druk gewerkt wordt aan de voorbereiding van de deelname aan die optocht. Een behoorlijk aantal buurten en verenigingen hebben zich al met het onderwerp dat uitgebeeld zal worden, gemeld hij 't centraal comité of bij de vertegenwoordi gers van dit comité in de 4 stads gedeelten. Deze belangstelling is verheu gend, omdat ze bewijst hoe de" be volking van onze stad voelt voor een waardige en feestelijke viering van dit bijzondere bevrijdingsju- bilcum; omdat deze belangstelling de mensen in de verschillende buurten in een gezamenlijke acti viteit dichter bij elkaar zal bren gen; vooral echter ook omdat er door bewezen wordt dat de vrij heid, die wij tien jaren geleden herkregen zeer wordt gewaardeerd en nog steeds een oorzaak kan zijn van feestvreugde, zoals die bevrij ding dat was tien jaren terug, toen we maanden hebben geleefd in een vreugderoes, die alles mogelijk maakte en die al was ie wel 'ns een beetje te hevig' een grote gemeenschapszin deed groeien on der de mensen. Aan die dagen zullen we terug gaan denken hij de voorbereiding van het feest op 5 Mei en op die feestdag zelf. De onderwerpen die men opgaf aan het Comité, beloven heel veel; die doen vermoeden dat het niet alleen een feestelijke, maar ook een heel mooie, waardige optocht zal worden; er zijn buurien die waar lijk grootse plannen hebben en an dere buurten en verenigingen zijn er weer, waar men een zeer origi neel idee heeft gevonden. Maar er zijn nog enkele buurten en verenigingen die nog' niets van zich hebben laten horen. Het Cen- traal Comité (Secretariaat Mr. van Coothstraat 53 c) echter verzoekt al die verenigingen en buurten die zich nog niet voor deelname aan de optocht meldden, dit zo spoedig mogelijk te doen. En zijn er nog verenigingen of buurten die nog niet eens besloten hebben mee te doen, laten die zich dan helemaal haasten, want het is kort dag en het zou niet leuk zijn, vooral voor die buurten en verenigingen zelf, wanneer ze op het feestelijke appèl op 5 Mei zouden ontbreken. Men kan zich nog voor deelname opgeven tot en met 20 April, vol gende week Woensdag dus; maar dan stopt de inschrijving ook on herroepelijk, omdat het comité ook nog het een en ander te regelen heeft aangaande de samenstelling van de stoet en omdat ook nog be oordeeld moet worden welke ver eniging en buurt in aanmerking komen voor het beginbedrag van 25.Men make zich echter niet ongerust; in de praktijk zal het er wel op neerkomen dat iedere deel nemende buurt of vereniging hier voor in aanmerking komt; het co mité dient echter natuurlijk even te bekijken of men de 25.niet geeft aan een versierde kruiwagen, waaraan voor 0.05 aan papieren rozen is verwerkt. De deelnemers Hieronder laten we de buurten en verenigingen volgen die zich tot nog toe hebben opgegeven. Over de onderwerpen reppen we nog niet, daar zult U wel mee geconfron teerd worden als het zo ver is: De volgende buurten uit het centrum gaven zich met een wagen of groep op: Vïctorieslraat-Beatrjxstraat-Pool- scstraat-Canadesestraat-Engelsestr.; Julianastraat; Mr. van Coothstraat; Grotestraat (Markt tot Haven). Wilhelminastraat-Bernhardslraat- Vrcdespleiii-Paralielweg; Stationsstraat. U ziet, hier ontbreken nog diver se buurten, waarvan overigens al wel bekend is dat er actie is. Kun nen ze zich zo gauw mogelijk op geven? Uit de Antoniusparochie kwamen de volgende opgaven binnen: Kloosterweg' met gedeelte van Zeinen; Antoniusstraat met gedeelte van Zeinen; Burg. Smeelelaan met gedeelte van Zeinen; Transvaalwijk. Hier ontbreekt de St. Crispijn- s'.raat nog op het appèl, maar die zal toch niet achterblijven? Van de volgende verenigingen bereikte het comité ook bericht van deelname: R.K. Middenstandsvereniging; Kajotters; Gidsen en Kabouters uit de Sint Antoniusparochie; Kabouters uit de parochie Sint Jan; De Gidsen van de H. Oda-g'roep (Par. St. Jan). Colonne van het Ned. Roode Kruis afd. Waalwijk; Voetbalvereniging RWB; Voetbalvereniging RKC; Voetbalvereniging WSC; Voetbalvereniging Juliana; Chr. Gymnastiekver. Kracht en Vlugheid. In Baardwijk hebben de volgen de buurten zich voor deelnameaan (le optocht gemeld. Het zijn; het Vooreinde, het Hoogcinde, de Mi nister Loeffstr. en het Laagende. Alleen van de Baardwyksestraat ontbreekt nog een opgave, maar het is bekend dat men ook in deze wijk druk in de weer is en dat men daar ook zeker mee zal doen, zodat alle Baardwijkse buurten in de optocht acte de présence zullen geven. Van Besoijen konden wjj op dit moment niet achterhalen; maar wellicht vindt 11 daar elders in dit blad nog wel iets van, of anders zullen we in ons volgend nummer wel het een en ander weten te zeg gen over de Besoijense deelname aan de optocht. Wellicht had u de beide Gilden ook bij dit lijstje verwacht. We kunnen u meedelen dat Ambrosius en Crispijn en Crispinianus graag aan de feestelijkheden zullen mee werken en u zult ze dien dag zeker zien trekken. Hoe en wanneer dat wordt nog wel bekend gemaakt. Overigens zijn er nog wel andere verenigingen, waarvan men zeker een deelname aan de optocht kan en mag verwachten. Laten ze zich echter zo gauw mogelijk opgeven! AVONDMISSEN BIJ BEVRIJDINGSHERDENKING. De bisschop van Den Bosch, Mgr. W. Mutsaerts, heeft toestemming verleend, dat op 4 Mei, ter gelegen heid van de tiende verjaardag van de bevrijding van ons vaderland, in alle parochiekerken en rectorale hulpkerken in zijn diocees een avondmis wordt opgedragen. Deze H. Mis kan een gezongen requiem zijn, als anniversarium voor al degenen die in de laatste oorlog het "leven hebben gelaten. Tevens zal in het bisdom Den Bosch op Vrijdag 5 Mei in alle pa rochiekerken en rectorale hulp kerken een gezongen (plechtige) H. Mis worden opgedragen uit dankbaarheid en om Gods zegen at te smeken over ons land. "fl/i „De Echo van het Zuiden door Bruno J. van Lheenke. 13 John overdacht dit, terwijl hij in een snel rijdende auto lag. Dat dc auto snel reed, had hij wel in de Raten, maar waar de auto so snel heen reed en hoelang de auto zo snel al reed, daarvan had hij geen '<lee. Hij voelde dat hij op dc vloer lag en did c'r op de achterbank nie mand zat. Of er alleen een chauf feur was of nog iemand meer, dat kon hij niet zien, aangezien men hem had geblinddoekt. Ook was hij gebonden en het leek er angstig op dat hij aan zijn gevangenschap voorlopig niets kon veranderen. De twee mannen voor in dc wagen, Huston en nog iemand, die chauf feerde, waren er zelfs zeker van, dat hun gevangene niet kon ont snappen. De gevangene zelf echter liet niet alle hoop varen. Hij merkte namelijk dat men hem zijn bezit- tingen had laten houden, waar schijnlijk omdat men er zeker van ^as, dat hij met die bezittingen toch niets kon doen, omdat hij ge- honden was. De Weger nam zich voor om, als hij zelf ooit weer eens gevangenen maakte, deze al zijn bezittingen af te nemen. Je kon immers nooit weten? Stel je voor, dat zij ook eens zo'n rolletje zijde met inhoud bij zich droegen! En stel je voor, dat zij ook eens han dig met hun mond konden manoeu- vrcren! Dan kon hun heizelfde ge beuren als de mannen die John ontvoerden en dat was niet zo pret tig'. Want die mannen kregen, on geveer een kwartier nadat John bij was gekomen, dc schrik van hun leven. En dat is, zoals bekend, een verschrikkelijke schrik! Bus'.on voelde dc klap, die de chauffeur hoorde. De chauffeur voelde daarop twee handen 0111 z'n keel en twee duimen gedrukt op 'n plekje achter de oren, dat tegen niet zo heel erg veel druk bestand was. Buston was inmiddels onder uit gezakt, zo bewusteloos als de man Buston maar bewusteloos kon zijn. De chauffeur zou nu wel graag iets gedaan hebben, maar „iets" waarschuwde hem, dat hij maar gevolg moest geven aan het com mando van De Weger, een com mando dat luidde: „Sloppen en geen geintjes." Een hand van De Weger verdween in de zak van de chauffeur en kwam er uit met een revolver. „Compleet het Wilde Westen van vijf en zeventig jaar geleden" grin nikte De Weger, „alles sjouwt met grote kanonnen rond." Dc chauffeur voelde nu ook nog hel staal van zijn eigen revolver tegen zijn slaap en hij had de wa gen netjes aan de kant staan eer er een minuut verstreken was. Zij stonden op een brug en John had er geen idee van welke brug het was. Hij maakte zich daar- ech ter nog geen zorg over en verzorg de eerst zijn ontvoerders. De chauf feur stapte gewillig uit, gevolgd door John, die hem fouilleerde en die al wat de man bij zich had, van eigenaar deed verwisselen. Toen hij daarmee klaar was, liep hij naar achteren, 0111 het touw, waarmee hij zelf vastgebonden ge weest was en dat hij had weten door te snijden, uit de wagen te pakken. Op het moment dat hij de eerste stap achteruit deed, klonk er een schot vanuit de auto. „Als dat onze schone slaper niet ismompelde John en hij zocht dekking achter dc wagen, Buston waarschuwende dat de chauffeur een kort leven bescho ren zou zijn als er niet gauw ver andering in de situatie kwam, ver andering in dien zin, dat Buston met opgestoken armen de wagen uit diende te kruipen, teneinde zich bij de chauffeur te voegen. „Ik heb hem onder schot, schut tertje, en er is mij niets aan hem gelegen", waarschuwde John. Dit was nu een pertinente leu gen voor wat betreft het eerste. Dc chauffeur namelijk was niet zo heel erg gek cn hij had zich inmiddels al in veiligheid gesteld. De Weger keek door het achter raam. Buston stond voor dc auto, een revolver in zijn hand. j Dc chauffeur was niet te zien en De Weger vermoedde dat deze ge- bukt sluipende naar achteren zou komen. Naar rechts kon De Weger niet, want daar was de brugleu ning. Links zou hij de chauffeur in dc armen lopen en de chauffeur zou onmiddellijk hulp krijgen van de man vóór de wagen, zodat er alle kans was, dat de chauffeur het weliswaar niet zou redden, maar dat ook John daarna het loodje zou moeten leggen. „En wal", mompelde John, „als ik het eens van onderen probeer?" Hij bukte zich, keek onder de wagen door, mikte en schoot. Woedend gebrul van voren, een gemompel „Eureka" van* achteren cn een vcrschrikt-woedende brul van opzij. Vlak 11a het schot 11.1. besprong de chauffeur John. De laatste echter had zijn jiu-jitsu- lessen gehad, iets dat de chauffeur kennelijk niet naar waarheid van zichzelf kon beweren. En dat was weer iels, waar hij ongetwijfeld spijt van had. Want ware het, dat ook hij goed jiu-jitsu had gekend, de mogelijkheid zou niet uitgeslo ten zijn geweest, dat hij het even tegen De Weger zou hebben uitge houden. Nu echter lag hij in het water nog eer hij behoorlijk 0111 z'n mama had kunnen brullen. John besloot zich 0111 de chauf feur niet verder te bekommeren en liever eens naar zijn revolverheld te gaan kijken. Dze held was ver dacht stil en John vertrouwde het zaakje niet. Hy had de man in zijn been geschoten en dat pleegt men te overleven. Liefde met kapitale letters of helemaal geen liefde, het had op De Weger's reactievermo gen en op zjjn intuïtie geen invloed meer. Hoe gelukkig dit was, bleek een halve seconde nadat hij, gehoor gevend aan zijn intuïtie, zich na 'n fikse afzet op de wagen zwaaide. Na die halve seconde kwamen er twee kogels, vlak na elkaar, onder de auto doorjagen, kennelijk op zoek naar De Weger's benen. Bus ton was een goed leerling, maar net niet goed genoeg. Nu bleek zijn bukken zijn onge luk; voordat hij overeind gekomen was om zich 0111 had kunnen draai en, zat John, die van de wagen sprong, al boven op hem. Het was te veel voor Buston en voor de tweede keer die avond ging hij buiten westen. Toen hij ditmaal hij- kwam, lag hij in de auto, op de plaats waar eerst John had gele gen. En Buston had niets meer in zijn zakken „Charles is echt wel aan vacan- tie toe", zei die Maandagmiddag lady Chambricks tegen haar vrien dinnen. „Hij is de laatste dagen ontzettend uit zijn humeur en ik zou echt niet weten waarom. Van ochtend heeft hijDe 'theevi site boog het hoofd dichter naar My lady toe, om toch vooral niels te missen van het verhaal van wat Mylord 's ochtends wel met Mylady doet wanneer hij in een slecht hu meur is. 't Viel tegen. Want My lady kon slechts naar eer en ge weten verklaren, dat haar echtge noot die ochtend tegen haar had gevloekt. Zo maar gevloekt! „En waarom? Waarom toch?" zuchtte Mylady. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5