parkeerverbod en Waalwijkse ,en Langsiraaise Courant GEMENGD ZMEMMEN ORUNEN ELSHOUT SPRANG-CAPELLE VLIJMEN in Waalwijkse Raad, Brillenspecialist VAN MAAREN 78e JAARGANG No. 34 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \M HEI ZUIDEN ÊLj. MAANDAG 25 APRIL 1955. Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 - KAATSHEUVEL - TEL. 2002. Pr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Wanneer de gemeenteraad van Waalwijk Donderdagavond om half 8 in openbare vergadering bijeen komt, zal hij enkele belangrijke punten te behandelen hebben. B. en W. stellen o.m. voor het zwem bad uit te breiden met 23 cabines; en de mogelijkheid te openen voor gemengd zwemmen, zoals bij de behandeling der begroting al was aangekondigd. De kwestie van 't parkeerverbod in de Grotestraat, al eens eerder in de raad ter sprake gebracht, is door B. en W. op nieuw in studie genomen, met als resultaat een nieuw voorstel dat het parkeerverbod handhaaft, op werkdagen althans, en geldend voor een kleiner gedeelte van de Grotestraat dan in eerste instantie de bedoeling was. Punten van behandeling: r\. Vaststelling van de notulen dei- openbare vergadering, gehou- j den op 31 Maart 1955. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor uitbreiding van de kleedcabines aan de ge- meentelijke zweminrichting ,,'t Hoefsven". Prae-advies: De diensten van het zwembad en van gemeentewerken zijn momen teel bezig met het gereedmaken van de gemeentelijke zweminrichting „Het Hoefsven", teneinde deze on geveer medio Mei weer voor t pu- bliek te kunnen openstellen. Met j de ervaringen, vorig jaar opgedaan, zal uiteraard rekening worden ge houden. Bij afzonderlijk prae-advies hebben B. en W. een voorstel ge daan tot het aanbrengen van een kleine wijziging in de tarieven-ver ordening en wel met betrekking tot de rijwielstalling. Zij menen echter nog een voorstel te moeten doen inzake een andere voorziening. Vorig jaar is er over geklaagd dat op top-dagen de accomodatie onvol doende is. Het aantal kleedcabines (2 maal 23) is dan te gering. Om een enigszins behoorlijke gang van zaken mogelijk te maken, moet dit aantal naar de mening van B. en W. worden uitgebreid met minstens nog een serie cabines van 23 stuks. Op top-dagen bedroeg het aantal baders vorig jaar namelijk 1000 tot 1500. 4. Voorstel tot wijziging der ver ordening betreffende de tarie ven voor het gebruik van de ge meentelijke zweminrichting. Prae-advies: In de „Verordening betreffende de tarieven voor het „gebruik van de gemeentelijke zweminrichting", zijn diverse tarieven opgenomen voor het gebruik van de rijwielstal ling bij het zwembad en wel voor: 1. het éénmaal stallen van een rij wiel 0.05; 2. voor kaarten, recht gevende op het 10-maal stallen van een rij wiel 0.35; 3. voor een jaar-abonnement 2. B. en W. achten het gewenst de sub 2 en 3 opgenomen tarieven te laten vervallen, zulks o.m. met het oog op de uitoefening van een doel treffende controle. Mede gezien het geringe bedrag der vergoeding, wel ke wordt geheven, kunnen daarte gen op die grond volgens B. en W. generlei bezwaren bestaan 5. Mededeling inzake verleende ontheffing door B. en W. als be doeld in art. 51, letter b, der politieverordening, ten behoeve van het gemengd zwemmen in de gemeentelijke zweminrich- „Het Hoefsven". GEMENGD ZWEMMEN. Bij de aanleg van het gemeentelijk zwembad -.Het Hoefsven" is ervan uit gegaan, dat het zwemmen zou geschieden in "afzonderlijke en gescheiden gelegen heden voor mannen en vrouwen. Deze opzet kwam overeen met de gewestelijke traditie op dit punt, als uitvloeisel van de heersende morele begrippen. Niette min gingen reeds in de loop van het vo rig jaar stemmen op om ook in het ge meentelijk zwemb^ het gemengd zwem men toe te staan, zulks in navolging van andere gemeentelijke zweminrichtingen in Noord-Brabant. B. en W, hebben zich met betrekking tci deze aangelegenheid meermalen be raden, doch kwamen vooral uit hoof de van de daaraan verbonden morele aspecten niet aanstonds tot e'en defi nitief besluit. Het blijkt evenwel, dat aan het sy steem van gescheiden zwemmen ver- schillende bezwaren zijn verbonden. Een groot bezwaar is, dat het zwemmen in familieverband daarbij onmogelijk is, wat tot gevolg heeft, dat de populariteit van het zwemmen erdoor wordt geremd. Verder blijkt, dat het gem'engd zwem men en een loyaal gemengd oeverver- keer, ook naar de mening van tot oor delen bevoegde sportdeskundigen, psy chologen en geestelijken, niet die morele gevaren in zich draagt, welke aanvan kelijk ervan werden gevreesd. De moralisten vinden geen termen aanwezig om het gemengd zwemmen principieel te verwerpen. Zij zijn van oordeel, dat de gemiddelde zelfbeheer sing, die in de normale mens moet wor den verondersteld, inwendig zowel als uitwendig excessen kan voorkomen. De psychologen weten zelfs een po sitief goed aan te wijzen in het ge mengde zwemmen. Het gem'engde zwem men, mits verstandig geleid en loyaal beoefend, kan en moét dus de gezonde, onbevangen omgang tussen jongelieden van beiderlei kunne bevorderen. De deskundigen van het badbedrijf, de mannen en vrouwen van de practijk, wier uitspraken terzake allerminst mogen worden veronachtzaamd, weten bij er varing, dat een dergelijk gereglemen teerde gemengde zwemsport geen wan ordelijkheden teweeg brengt. Ten slote dient ook in aanmerking te worden genomen het gevaar, dat bij handhaving van een verbod tot gemengd zwemmen veel jongelieden op eigen ge legenheid buitenaf, bv. aan rivieroevers enz. gemengd gaan zwemmen. Het is van zelfsprekend, dat in deze sfeer van het verbodene de morele gevaren groter zijn, dan wanneer het gemengd zwemmen ge schiedt in de daartoe bestemde openbare gelegenheden. Het is op grond van vorenstaande overwegingen, dat B. en iW., op het voetspoor van tal van andere Noord- Brabantse gemeenten, besloten hebben ook ten aanzien van het gemeentelijk zwembad „Het Hoefsven", te beginnen met het komende seizoen, de gelegenheid tol gem'engd zwemmen waaronder te vens te verstaan gemengd oeververkeer open te stellen. B. en W. tekenen hierbij aan, dat een behoorlijk toezicht zal worden gewaar borgd 'en dat in ieder geval maatregelen getroffen zullen worden, dat voor vrou wen zowel als voor mannen gelegenheid tot gesepareerd zwemmen blijft bestaan. 6. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring der woning Westeinde 3. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor het aan brengen van een nieuwe bevloe ring in de spoorwegovergang te Besoyen. 8. Voorstel inzake vaststelling par keerverboden voor verschillen de wegen of gedeelten van we gen. PARKEERVERBOD. In de vergadering van 27 Jan. 1955 werd behandeld het voorstel tot intrek king van het bestaande parkeerverbod voor enkele wegen of gedeelten van we gen en tot vaststelling van een nieuw „verbod wachten' Tegen dit voorstel werden verschillen de bezwaren aangevoerd, welke gericht waren tegen het nieuw opgenomen wachtverbod van 8 tot 19 uur voor het gedeelte Grotestraat van de Kerkstraat tor perceel 304. De aangevoerde bezwa ren leidden er uiteindelijk toe, dat het voorstel door B. en W. werd aangehou den. B. en W. hebben zich andermaal over deze aangelegenheid beraden en zijn daarbij tot de conclusie gekomen, dat het treffen van maatregelen ter verhoging van de verkeersveiligheid in de Grote straat, voor zover gelegen in het cen- trum der gemeente, in ieder geval nood zakelijk is. Over deze noodzakelijkheid bestaat overigens naar zij menen te hebben beluisterd hoegenaamd geen verschil van inzicht. Met betrekking tot de wijze, waarop het beoogde doel te bereiken valt, zij allereerst opgemerkt, dat een ingesteld nauwkeurig onderzoek heeft uitgewezen: 1. dat in de Grotestraat slechts en kele voertuigen langdurig, bij herhaling en op dezelfde plaats parkeren: 2. dat met uitzondering van de Zondag de parkeerdrukte op alle da gen vrijwel even groot is; 3. dat in de Grotestraat voor zo ver gelegen in het centrum der gemetente het drukst wordt geparkeerd op het gedeelte tussen de Markt en de Wil- melminastraat, iets minder druk op het gedeelte tussen de Markt en de Mr. van Coothstraat en het minst druk op het gedeelte tussen de Mr. van Coothstraat en de Kerkstraat: 4. dat de parkeerdrukte het grootst is tussen 10 en il6 uur: 5. dat in de Grotestraat nergens het trottoir een zodanige breedte heeft, dat er een parkeerstrook zou kunnen worden aangebracht. Hieruit volgt, dat de bestaande moei lijkheden ondervonden worden in het ge deelte Grotestraat, gelegen tussen de Mr. van Coothstraat en de Wilhelminastraat, en dat de moeilijkheden niet worden ver oorzaakt door langdurig parkeren van dezelfde voertuigen op dezelfde plaats, doch door de menigte auto's die normaal enige tijd in de Grotestraat aanwezig is. Bij het zoeken van een oplossing in de richting van het invoeren van eenrich tingverkeer zijn B. en W. tot het in zicht gekomen, dat dit alleen op doel treffende wijze mogelijk zou zijn met ge bruikmaking van de Julianastraat, Sta tionsstraat en Bernhardstraat. Alleen reeds met het oog op de gevaarlijke krui sing van de Stationsstraat echter, is deze oplossing te verwerpen. Aan andere mogelijkheden voor eenrichtingverkeer zijn weer andere grote bezwaren verbon den. Door de heer van Leeven die op 27 Januari 1955 niet ter vergadering aanwezig kon zijn is nog schriftelijk de aandacht gevestigd op de mogelijk heid van eenrichtingverkeer, waardoor bij het verkeer WestOost gebruik zou moeten worden gemaakt van de rou'e Besoijensestraat, Floris V laan, Burge meester van der Klokkenlaan, Noorder- Parallelweg en Putstraat of andere stra ten ZuidNoord. Deze route komt B. en W. echter weinig aanbevelenswaardig voor, aangezien de omweg al te groot wordt en alleen een oplossing zou be tekenen voor het doorgaand verkeer uit de richting Tilburg. Bovendien kleeft aan het eenrichtingverkeer altijd nog het be zwaar, dat het geen oplossing brengt voor de ophoping van geparkeerde auto's in de Grotestraat als blijvende brond van gevaar voor de verkeersmoeilijkheden. Het invoeren van een wachtverbod met een interpretatie, volgens welke Zi uur stilstand buiten het verbod zou val len achten B. en W. te enen male onge wenst. Het aantal wachtende auto's zou er niet aanmerkelijk door verminderen, zodat de intentie van de maatregel niet bereikt zou worden. Het zou bovendien de vraag zijn, of de belanghebbenden er door gediend zouden zijn. Veel zaken lieden zouden nauwelijks in een half uur zaken kunnen afdoen. De controle zou buitengewoon moeilijk zijn en zou in ieder geval extra personeel vergen. Ten aanzien van het geopperde denk beeld, de autobussen een andere route.- buiten de Grotestraat, te laten volgen, kan worden medegedeeld, dat reeds ge ruime tijd een gedachtenwisseling met de betreffene directie gaande is, welke ech ter thans nog niet zover gevorderd is, dat daarover mededelingen kunnen wor den gedaan. Er bestaat dienaangaande bovendien weinig inzicht, dat de route der autobussen ook in de toekomst ge heel en al buiten het centrum der ge meente zal kunnen worden gehouden. Het is op grond van een en ander, dat B. en W. gemeend hebben, hun voorstel tot het uitvaardigen van een wachtver bod te moeten handhavten, met deze mi- tigatie evenwel, dat het verbod slechts zal gelden op werkdagen en dat het zich zal uitstrekken over het gedeelte Grote straat vanaf 50 meter ten Westen van de Mr van Coothstraat tot 50 meter ten Oosten van de Hertog Jansraat. Op Zon- en feestdagen zal het wacht verbod voor de Zuidzijde ook van dit gedeelte van de Grotestraat gehandhaafd kunnen blijven. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor voorberei- dingskosten inzake het ontwer pen van een havenplan. 10. Voorstel tot het verlenen der gevraagde medewerking inge volge art. 72 der lager onder wijswet aan het bestuur der Chr. School te Besoyen voor het aanschaffen van leermiddelen. 11. Voorstel tot aankoop van grond ten Noorden van de Winterdijk te Baardwijk. 12. Voorstel tot intrekking raads besluiten van 30 September '54 tot verkoop bouwterrein te Be soyen. 13. Voorstel tot verkoop van een woonhuis aan de Burgemeester van Grotenhuisstraat. 14. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Dr Mollerlaan. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor aanschaf fing kantoormeubelen en schrijf machine ten behoeve van de centrale administratie der ge meentebedrijven. AANSCHAFFING TYPEMACHINE. Voorgesteld wordt voor de centrale administratie aan te schaffen: een type machine. De aanschaffingsprijs bedraagt pl.m. f 750,zulks na vermindering met 10 overheidskorting. 2 ladekasten f 550,500 mappen f 350,diverse benodigdheden en voor zieningen f 100, 16. Wijziging begrotingen 1955. 1954 en Vertrouwt ook Uw ogen toe aan DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughterstraat 25 Markt 32 Nwe. Ginnekenstr. 23 Za zijn uw koitbaarste bezit en door onze vakkennli loopt u géén onkel risico I LEVERANCIER AAN ALLE ZIEKENFONDSEN MEJ. KLERKX GAAT HEEN. Mej. Klerkx, onderwijzeres aan de Meisjesschool alhier, zal in verband met hel bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd in Mei a.s. haar functie als on derwijzeres neerleggen. Mej: Klerkx vierde onlangs haar 40 jarig jubileum. Zij is ruim 40 jaar aan de Meisjesschool in Drunen verbonden geweest. TONEELAVOND. De toneelgroep van. de ontspannings vereniging van de N.V. Lips, voorheen Lima-toneel, gaf Zaterdag en Zondag avond in besloten kring voor personeels leden en genodigden een toneelavond in het Dorpshuis. Beide avonden was de zaal geheel bezet. Opgevoerd werd het bekende to neelspel „Rebeccanaar het gelijkna mige boek van Daphne Du Maurier. Dit spel waarvan de inhoud aan vel'en wel bekend zal zijn, werd goed ge speeld onder regie van de heer J. de Vrieze. Men oogste dan ook een harte lijk applaus.- De toneelliefhebbers hadden een zeer genoeglijke avond. GROTE SCHADEPOST. De landbouwer de Wit, Kasteeldreef alhier, kwam dezer dagen tot de ontstel lende ontdekking dat een hond zich toe gang had verschaft tot zijn kippenhok 'en daar pl.m. 90 kuikens had doodgebeten. De Wit was 20 minuten tevoren nog in het hok geweest. Het onheil werd dus in zeer korte tijd aangericht WACHTMEESTER MAASSEN VERLAAT DE RIJKSPOLITIE. De wachtmeester Maassen van de Rijkspolitie post Drunen zal met ingang van 2 Mei de dienst bij de Rijkspolitie beëindigen, na 13 jaar hierbij werkzaam geweest te zijn. Wachtmeester Maassen zal instructeur worden bij de Kon. Luchtmacht. In af wachting van zijn definitieve standplaats zal de heer Maassen nog in Drunen woonachtig blijven. VERTREK EN VESTIGING. De heer van Gooi, directeur van de dienst Bouw- en woningtoezicht zal deze week Drunen verlaten om zich te vesti gen in Vlijm'en, waar ook deze dienst is gevestigd. In de woning aan de Wilhel minastraat die de heer van Gooi verlaat, zal zich vestigen Dr de Groot, tandarts. Deze hoopt begin Juni zijn practijk te kunnen beginnen. OPENING MEIMAAND. Ten gerieve van de parochianen en nog meer van de honderden pelgrims die gedurende de Meimaand weer een bede vaart zullen ondernemen naar „De Won derbare Moeder" van Elshout, wordt vermeld, dat Zaterdag 30 April de Mei maand wordt geopend met een plechtig lof om half 8. Op de Zon- en feestdagen zijn er vijf H Missen nl. om half 6, half 7, half 8, 9 uur en half elf. Op werkdagen zijn de H Missen om half 7 en half 8. Zondag 1 Mei om half drie plechtig lof met grote processie naar de genade kapel. De overige Zondagen lof om 3 u. houden. Er was flinke deelname en de eerste wedstrijd voor de ploegen leverde een succes op voor Haarsteeg, die de eerste prijs behaalde, zijnde een wissel beker, met 198 pt., 2e prijs Berkel En- schot met 189 pt., 3e prijs Oisterwijk met 183 pt., 4e prijs Goirle met 178J^ pt. en 5e prijs Engelen met 169 punten. De leidersprijs werd na loting gewon nen door de heer Robben uit Berkel Enschot, die eveneens 77Yi pt. behaalde. Bij de dames behaalde mej. Ria van Oijen uit Haarsteeg met 54 pt. de leid- stersprijs, een Wisselbeker; 2e prijs mej. Jo Willems Engelen. De districtsvoorzitter Dr Martens hul digde Dr. Schroder uit Oisterwijk voor het vele werk verricht ten dienste van de EHBO. Voor deze wedstrijd was grote belangstelling en de vlotte afwer king van het program was een bewijs dat de EHBO afd. Vlijmen tot iets groots in staat is. Borstonderzoek. Het ligt in de beroeling van het j gemeeritebestuur van Groot Vlij- j men om weer een Borstonderzoek in te stellen. Reeds is huis aan huis een circulaire bezorgd die zo is op gesteld daar naar eigen keuze van de inwoners een dag kan worden opgegeven. Voor Vlijmen is de keu ze op 1, 2, 3 of 4 Juni 1955. Inwoners van Vlijmen, grijpt deze geboden kans. Zij wordt U gegeven in Uw eigen belang, voor Uw ge zondheid; de kosten zijn gering. Zijn ze werkelijk te hoog, dan valt daar over te praten, maar werkt al len mee voor het slagen van dit noodzakelijk gebeuren. In Nieuwkuijk zal het borstonder zoek worden gehouden op 25 en 26 Mei, Haarsteeg 27, 28 en 41 Mei. Zesduizend oproepingen moeten worden verzonden. Welk kerkdorp zal verhoudingsgewijze de grootste deelname hebben? AFSCHEID Ds. C. DE KRUIJK. J,l. Zondagavond nam de Weleerw. Heer Ds. C. de Kruijk, in verband met zijn vertrek naar Benschop, afscheid van de Geref. Kerk van Vrijhoeve's-Gre- velduin-Capelle. Het kerkgebouw was stampvol: o.m. waren aanwezig deputaties van de clas sis Den Bosch, van de genabuurde ker ken te 's Gravenmoer en Sprang 'en van de plaatselijke Ned. Herv. Kerken, als mede Burgemeester Smit en Wethouder Waverijn voor het gemeentebestuur. De scheidende herder en leraar die de Geref. Kerk van Vrijhoeve's-Capelle acht jaren heeft gediend, had tot tekst voor zijn afscheidspredikatie gekozten Efeze 6 23 en 24 „Vrede zij den broe deren, en liefde, met geloof, van God den Vader en den Heere Jezus Christus. De genade zij met al degenen die onzen Hcere Jezus Christus liefhebben in on- verderfelijkheid. Amen. Zijn Eerw. begon zijn afscheidspredi katie door. er aan te herinneren dat hij bijna 8 jaren zijn werk in de gemeente had verricht en dat nu de tijd was ge komen om de herderstaf hier neer te leggen en deze elders weer op te ne men. Z.E. herinnerde er er aan dat hij zijn werk hier was begonnen met een predikatie over Handelingen 2 36: hij wilde zijn werk beëindigen met de amb telijke bede, dat de gemeente alle. wel daden ontvangen zou door de Geest: daarom heb ik ook niet alleen om die Geest gebeden, aldus Ds. de Kruijk, maar heb Hem op li gelegd, de Geest van Christus. Als er onder U geen lief- Op werkdagen iedere avond om half 8. de js tot de broederen, hebt gij geen ge loof in God, maar het gebed moet zijn GYMNASTIEK. De meisjes van de Gymnastiekclub zullen voortaan 's Maandags trainen 'en wel de eerste groep om 6 uur, de tweede om kwart voor 7. NON-STOP SHOW CABARET AVOND. Zaterdag 23 April werd door de Vriendenkring Radio Luxemburg in 't Patronaat een Nonstop show cabaret avond gegeven. Jammer dat de belang stelling niet groot was, want wat door deze vereniging gepresteerd werd was van hoog gehalte, vooral Victoro Huber- to de kunstfluiter. Een waar genot voor de operetteliefhebbers: hij oogstte een daverend applaus, evenals Jo Roosten, accordeonist, voor zijn prachtige be- met liefde, in het geloof, van God de Vader en de Heere Jezus Christus. Jezus Christus, met Zijn schuldvergevende ge nade, die Zichzelf gaf tot verzoening van de zonde der gemeente, die is de vergadering der gelovigen. Maar dat sluit niet de zaligheid in; gij moet Gods ge nade aannemen, dan hebt gij God pas, als gij li aan Hem overgeeft, in het kruis van Jezus Christus. Zijn Eerw. besloot zijn predikatie met de gemeente op Hem te wijzen, Die alles geven wil 'en ook de gemeente eens daar zal brengen waar God zelf is. Na de dienst wordt de scheidende her der en leraar allereerst namens de ker- keraad 'en de gemeente toegesproken door ouderling P. Schouten, die Ds. de Kruijk zeer hartelijk dank zegt voor zijn vele werk in de gemeente. Het was geen ge makkelijk werk, maar gij hebt het altijd als 'n roeping beschouwd om te werken naar Uw beste krachten en vermogens. schaafde muziek. Zijn optreden was sue- 1 Spr. denkt vooral aan zijn arbeid in de gemeente, als ziekenbezoek en de ge- GESLAAGD. De heren H. Lommers en L. Brok slaagden voor het schriftelijk gedeelte Gemeente-Administratie. cesvol. The Honolulu strings, het prachtige hawai kwartet, viel bijzonder in de smaak; verder The Wytimers mondac- cordeon virtuozen. Wat deze jongens presteerden was werkelijk goed en ze oogstten een verdiend applaus. Daar was ook René van Dijk, de imi tator. Verder zorgde het cabaretduo, de Lachbrekers voor eten genoeglijk onthaal, telkens met prachtige nummers en scènes; de lachspieren werden losgerukt. De conferencier Tom Eikenaar vulde de avond tot ieders vermaak. De alge mene leiding was in goede handen bij René Frijters; de geluidstechniek werd door Pivado goed verzorgd. De weinige belangstelling was zeer zeker te wijten aan het vergevorderde seizoen. De be doeling is om in November 1955 nog eens naar Vlijm'en te komen; zeer zeker zal dan de belangstelling groter zijn en ook zal er dan meer gelegenheid zijn voor het aanwerven van nieuwe leden voor Radio Luxemburg. EHBO. Zondag 24 April werden te Vlijmen in het Patronaat EHBO-wedstrijden ge en hele pastorale arbeid. Uw pastorie, zegt dhr. Schouten, stond steeds voor de gemeente open: wij zijn U daar dankbaar voor en God zal het U vergelden. Ook Uw werk op het gebied van de Evan gelisatie en Zending was steeds met volle ijver, nooit was U iets teveel. Ouderling Schouten besloot zijn dank woord met Ds. de Kruijk toe te wensten dat hij ook in zijn nieuwe gemeente zich steeds aan zijn Heiland zou blijven geven, want dat God ook daar steeds met hem zou zijn. Spr. dankte ook Mevr. de Kruijk en de kinderen en wenste hen samen met dominee nog e'en goede levensavond toe. Ds. de Kruijk werd vervolgens staande de zegenbede uit Ps. 121 toegezongen Namens de classis Den Bosch sprak vervolgens Dr. van der Meulen, die Ds. de Kruijk dankte voor het vele werk ook in deze verricht. U hebt hard gestudeerd, aldus Z.E., om te mogen optreden als predikant, maar gij hebt het steeds met liefde en ijver gedaan 'en uw werk trouw vervuld en vooral met liefde tot Uw Heiland. De classis wenst U op Uw levensavond nog gezondheid toe, ook in Uw nieuwe, kleinere gemeente. Ook de afgevaardigden van de Geref. Kerken van 's-Gravenmoer en Sprang zeggen Ds. de Kruijk dank voor zijn werk in deze gemeenten gedaan en wen sen hem Gods zegen toe voor de toe komst Namens de plaatselijke Ned. Herv. Kerken sprak Ds. L. Trouwborst uit Capelle. Zijn Eerw. dankte Ds. de Kruijk zeer hartelijk voor de uitnodiging die hij mocht ontvangen; ik weet dat dit wel heel in het bijzonder van U zelf komt, aldus Ds. Trouwborst, daar gij het vooral Juist zo betreurt dat er niet die eenheid is in de kerken, die er be hoort te zijn, maar dat er zoveel is ver broken. We zijn uit elkander gegaan, maar ik ben blij, aldus Z.E., dat we één zijn in ons ambtelijk werk, in het Woord Gods. De scheiding is er, maar laten wij in het gebed die etenheid weer zoeken, want zoals het staat beschreven in Ezech. 37, over de dorre doodsbeenderen, die op bevel van God door de prefetie van Eze- chiël weer één worden, zo moeten ook wij proberen die eenheid te verkrijgen door Jezus Christus. Namens de Chr. School, waarvan Ds. de Kruijk bestuurslid was, sprak de heer M. M. Vos woorden van waardering 'cn dank voor het werk verricht voor het onderwijs. Dominee heeft zich altijd met liefde gegeven voor dit werk, aldus spr.; hij wenste hem Gods onmisbare zegen toe, met zijn echtgenote, in zijn verder leven. De heer van Hoogstraten sprak een woord van dank tot Ds. de Kruijk na mens de afdeling van het Ned. Bijbelge nootschap. Als ik het karakter zou moe ten beschrijven van Ds. de Kruijk, zegt spr., zou ik het zegg'cn zoals Paulus het eens gezegd heeft toen er in zijn ge meente grote verdeeldheid was omtrent de vraag welke leer er gevolgd moest worden. Is Jezus gedeeld? Neen, zegt Paulus, en ik zou dit op U kunnen toe passen, die zo graag zou zien dat er die eenheid was tussen de kerken. Met liefde en ijver hebt gij meegewerkt aan het Ned. Bijbelgenootschap, om het Evan gelie uit te dragen over de gehele we reld. Namens het gemeentebestuur van Sprang-Capelle sprak de Edelachtbare Heer Burgemeester A. Smit. Z.E.A, heeft zich wel wat geschroomd om te spreken, na al de lof die Ds. de Kruijk is toegezwaaid. Toch wil de burgemees ter dominee zeer hartelijk danken voor wat hij gedaan heeft in de gemeente; spr. wtl het eens iets anders zeggen: gij waart niet eng of bekrompten, maar had ook belangstelling voor alles wat er in dc gemeente gebeurde en daarom wenst he' gemeentebestuur van Sprang-Capelle Ds. de Kruijk het beste toe nu hij van hier gaat, zegt de burgemeester. Tenslotte dankte Ds. de Kruijk alle aanwezigen en in het bijzonder de spre kers voor de woorden tot hem gericht, waarna de dienst werd beslotten met het zingen van het laatste vers van Gezang „O Vader, dat Uw liefd' ons blijk", SINT JORIS-KAMPVUUR JAN DE ROOIJ-GROEP. Zaterdagavond j.l. werd op het terrein De Pesstert onder de gemeente Drunen het Sint Joriskampvuur ontstoken door de padvindersgroep Jan de Rooij alhier. Het kampvuur werd geopend met een kampvuurspreuk door een der P.L.'s, waarna door allen het „Hoort, zegt het voort", werd gezonden, alsmede een 2- tal coupletten van: Wij komen tot U, Vader. Hopman de Vries vertelde vervolgens op boeiende wijze de legende van Sint Joris en de draak, waarbij hij aan het einde wees op de plicht van de padvin der, om niet te zien op wèt Sint Joris deed, maar hoé hij het deed, nl in de kracht van God; wij moeten als padvin ders dagelijks strijden tegen de drakten in ons, maar laten we dit doen met de hulp van God. Nadat een der jongens nog een gedicht had voorgedragen, had de installatie tot padvinder plaats van Kees van Garame- ren, die alzo opgenomen werd in de wereldbroederschap van padvinders. De belofte werd vervolg'ens eerst door de Verkenners en daarna door de Wel pen vernieuwd, met gekruiste handen als teken van het wereldbroederschap van padvinders. Dit gedeelte van het pro gramma werd besloten met het zingen van enkele coupletten van: „God roept ons, broeders, tot de daad Het verdere gedeelte van het pro gramma werd gevuld met kampvuur creaties, zoals De Ontmoeting in het bos, door dé oubaas, en met wat de jongens zoal beleefd hebben met het werken voor hun heitje voor een karweitje. Het kampvuurverhaal: Psst, een Spook, viel ook geweldig in de smaak bij de jongens en bij het publiek dat tegenwoor dig was, waaronder verschillende ouders van de jongens; een en ander werd afge wisseld met het zingen van kampvuur liedjes met begeleiding met Gitaar door de oubaas 'en een der vaandrigs. Op deze kampvuuravond werd af scheid genomen van één der helpsters in de Jan de Rooij-horde, Mej. voor de Poorte, die naar elders vertrekt; zij werd door de hopman hartelijk toegesproken, die haar bedankte voor het werk in de horde en haar als blijk van waardering een aardige herinnering aanbood. Het kampvuur werd besloten met het zingen van het Jan de Rooij-lied. BEVRIJDINGSFEEST. Hedenavond houdt het comité ter organisatie van de feestelijkheden op 5 Mei een vergadering. Naar wij vernemen gaat het concert dat de Postharmonie uit Den Bosch al hier op 5 Mei zou geven niet door. Het ligt in de bedoeling dit concert thans te doen verzorgen door de plaatselijke mu ziekgezelschappen.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5