W&S1WYK r 1 KAATSHEUVEL ALTHOFF-STRASSBURGER BERNDIJK WIELRENNEN ATHLETIEK. VJ MAGNIFIEKE CIRCUSKUNST. fc I DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 APRIL 1955 JAARMARKT ft 5J v U "IS i widen; 46 67 Leo de Bondt; 48 L van Dongen; 50 89 L. Mossel veld' 51 71 94 W. van Heijst; 53 121 iqo 'm. Soeterboek; 54 Wim Ma ners* 6(| 91 .1. v. d. Linden; 57 87 van Boxtel; 58 A. Pijnenburg; '-li j. Broiwvcrs; 60 R. Timmers; 61 Muizelaar; 62 Gebr. Kuijs; 63 75 r'hr van Hccswyk; 65 102 137 H. Klis; 68 82 126 L. van Ree; 69 137 138 Jos van Wanrooy; 70 130 L. Hamers; 72 M. Lensveld; 78 H. Snoeren; 79 A. Verhoeven; 8ü C. Moreval; 84 B. Remmeren; 86 G. v d Linden; 90 Jac. Hoevenaars; 92 Ben van Heesch; 93 C. Snoeren; 95 p. Grootswagers; 97 107 L. Ver vers; 98 139 J. P. Brouwers; 100 110 P. Ligt voel; 101 134 W. Molen schot; 103 129 P. Dirksen; 104 A. Snoeren; 105 128 J. van Beers; 108 j. Oomens; 111 A. Pijnenburg; 115 .1 van Dongen; 117 11. v. Helvoirt; 118 M. Voogd; 134 J. Voogd; 136 j. Vesters. LOONOPZAND. De P.V. De Luchtbode hield Zon dag een wedvlucht vanuit St. Ghis- lain, afstand 158 km. Los 10.15 uur met N.O. wind. Uitslag als volgt: A. Spapens 1 23 31 58; C. Vrieiis 2 51 56; G. IJpelaar 3 7; A. J. van Dongen 4 12 44 46; M. v. d. Steen 5 33; M. Maas 9 13; C. v. d. Ven 8; L. Vermeer 6 52; G. Schoenmakers 10 35 54; G. Vermeer 11 29 30 43 48; Chr. van Gompel 14 5§ 60; L. Berendonck 15 47; M. Goutniers 16; K. van Esch en Verschuren 17 22 36; A. Aarts 18; Engel de Bresser 19 34; Jan Weyer v. d. Ven 20 24; Fr. Krol 21; H. v. d. Velden 25 44; W. Leermakers 26 40 41; H. Beren donck 27; M. v. d. Velden 28; L. v. d. Sanden 32; C. van Dongen 37; Weyer v. d. Ven 38; Jos v. Dongen 39; G. v. d. Dries 45; C. v. Dongen 49; P. v. d. Velden 50 55; J. Snoe ren 53; A. Valk 57.. H. Leermakers overduif. A. J. v. Dongen serie II. P. v. d. Velden serie III. VLIJMEN. Zondag 24 April hield de P.V. De Zwaluw een wedvlucht van uit Gishlain li.) afstand 170 km. Los 10.15 uur, wind N.N.O.eer ste duif 12,56,47, laatste prijs winnende duif 1,9,30. Uitslag als volgt: Jos Kuijs 1 11 45 52; M. Li- bregts 2 3 18 29 35; L. van Esch 4 41; H. Oosterwaal 5 12 14; M. Nicols 6 33 40 44; J. van d. Dun- gen 7 16 28 53; N. van Esdonk 8 19 24; De Laat-Parijs 9 13 55; ,J. Kiviets 10 22; J. Oosterwaal 15 25 38 47; C. van Hel voort 17 26; J. Verschuren 20; Th. van Over- dijk 21 51; A. L. van Hclvoort 23; J. van de Wiel 27 32; .1. van 'Engelen 30; H. Pelders 31; J. Verharen 34; Jan Kuijs 36; R. v. Esdonk 37; C. de Laat 39; H. de Vaan 42; J. van den Heusel 43; H. Mommersteeg 46 48 50; L. Aloserij 49; Th. van Esdonk 54; B. Parijs 56. Aan de wedstrijd was een ex tra prijs verhonden, zijnde een theeservies. Deze kwam in het bezit van M. Libregts, die de 2e en 3e prijs wist te behalen. VLIJMEN. De amateur Tini Wolfs nam deel aan de Ronde van Waspik achter motoren. De strijd was ze ker spannend voor de tweede en derde plaats. Met iets meer durf wav het een succes geweest. St. Michielsgestel. In deze snelle ronde waren de successen niet zo groot. By de amateurs was er niet veel succes te behalen. De nieuwe lingen deden het iets beter; J. van Dal werd 7e en A. Kiviets 9e. De amateur Fr. Libregts die 14 dagen geleden in de Ronde van Vlaanderen wegens een operatie uitviel, is Zondag weer thuis geko men. Hy was vol lof over de be handeling in België. Het medele ven was groot en dagelijks kwamen sportmakkers hem bezoeken. WAALWIJK. Onder voor deze sport zeer kou de weersomstandigheden en met een scherpe Noord-Oostenwind die de prestaties by de werpnummers belemmerde, werd gisteren od het RKC-terrein de eerste onderlin ge dameswedstrijd gehouden met als inzet de clubrecords. Gezien de korte speciaaltraining kunnen de prestaties toch zeer be vredigend genoemd worden en wij zien dan ook de wedstrijden met vertrouwen tegemoet. Op de 10o m. was het de gerou tineerde loopster Ted Vermeer die by de dames beslag wist te leggen op de eerste plaats. Goed wa« ech ter ook het lopen van de dames Bakkers, v. d. Ven en R. Pullens, die een spannende nek-aan-nek- race liepen om de tweede plaats. Bij de meisjes A was 't A. Adri- aansen en bij de meisjes B R. Dem- mers, die resp. op de 80 en 60 m. als eerste door de finish gingen. By het hoogspringen was het ook weer Ted Vermeer die als eerste eindigde. Met een sprong' van 1.25 m. wist ze juist nog 5 cm, boven B. rullens te blyven. R. Kuys was nr. I by de meisjes met een sprong van 1.10 m. Het nummer kogelstoten en speerwerpen leverde een spannend duel op tussen de dames G. van Engelen en D. Smolders, doch op beide nummers1 bleek G. van Enge len uiteindelijk de sterkste te zyn. By de meisjes waren het P. Wijkmans op speerwerpen en R. Demmers op kogelstoten, die de clubrecords wisten in te palmen. C. Baars wist de discus het verst te werpen, gevolgd door de eeuwi ge tweede D. Smolders. Het ver springen werd deze dag voor het eerst beoefend in de vereniging, dank zij de moeite die enkele athleten zich gegeven heb ben om een aanloop met afzetbalk aan te leggen, en dat deze prima was, bleek wel uit de resultaten. G. v. Engelen wist het versi te springen, n.l. 3.98 m. en bracht hiermede het derde clubrecord op haar naam. Proficiat. Tweede eindigden op dit num mer C. Baars en S. Bakkers, beiden met een sprong van 3.75 m. Hier volgen nog de gespecifi ceerde uitslagen van deze zeer ge slaagde wedstrijd. 100 m.: 1 T. Vermeer, 13.9 sec.; 2 S. Bakkers 14.4 sec. 80 m. meisjes A; I A. Adriaansen 12 sec.; 2 L. Pullens 12.9 sec. 60 m. meisjes B: 1 R. Demmers 9.3 sec., 2 C. v. üsch 11.6 sec. Kogelstoten: 1 G. v. Engelen 8.10 m., 2 D. Smolders 7.83 m. Speerwerpen: 1 G. v. Engelen 20.4() ni., 2 D. Smolders 17.40 m. Discuswerpen; 1 G. Baars 14.42 m., 2 D. Smolders 13.90 m. Hoogspringen 1 T. Vermeer 1.25 m., 2 B. Pullens 1.20 m. Ver springen: 1 G. v. Engelen 3.98 m., 2 C. Baar? en S. Bakkers 3,75 in. A.s. Zondag 1 Mei gaan de he ren strijd leveren om de clubre cords en gezien de prestaties op de training kan ook hier de span ning ten top stygen. Iedereen dus a.s. Zondag om 10.30 uur naar het RKC-terrein. De heren van WAC wensen wij een sportieve wedstrijd en veel succes. BLOED REDT MENSENLEVENS. Zoals reeds enige malen in deze kolommen werd aangekondigd, gaat de Bloedtransfusiedienst van 't Ne- derlandse Rode Kruis wederom zijn Plasma-avond in Waalwijk houden. Als datum voor deze jaarlijkse bloedafname was oorspronkelijk j vastgesteld 26 April. Door techni- sche omstandigheden echter is het noodzakelijk gebleken de avond te verplaatsen naar 17 Mei a.s. Inmiddels zijn reeds huis aan huis de propaganda-vouwbladen voor de plasma-actie bezorgd. Door middel van de aangehechte ant woordkaart, die ongefrankeerd kan worden gepost, kan men zich op geven voor het afstaan van een halve liter bloed op 17 Mei a.s.. Men krijgt dan nog een oproepkaart toe gezonden met opgave van plaats en uur dat men verwacht wordt. Dank zij de moderne techniek is het mogelijk uit menselijk bloed drooggevroren plasma te bereiden, dat onbeperkt houdbaar is. Met be hulp hiervan kan in spoedeisende gevallen in onze ziekenhuizen van menige patiënt het leven worden gered. Eveneens bij massale ram pen, vooral in oorlogstijd, wanneer grote aantallen levensgevaarlijk verwonden tegelijk moeten worden geholpen, brengt het bloedplasma, dat steeds direct bij de hand is, uit komst. De toegewijde medewerkers van de Bloedtranfusiedienst, die door haar perfecte organisatie een Euro pese reputatie heeft, zijn dagelijks in de weer om voldoende geconser veerd bloedplasma te bereiden. Er is echter maar één grondstof voor de vervaardiging, en dat is mense lijk bloed. Om in de behoefte van ons land te voorzien, zijn er per maand meer dan duizend flessen van een halve liter bloed nodig. Het Nedrlandse Rode Kruis re kent er vast op dat vele honderden Waalwij kers en Waalwij ksters zich zullen opgeven om op Dinsdag 17 Mei hun halve liter bloed bij te dragen. Elke gezonde volwassene kan zonder enig bezwaar voor zijn of haar gezondheid deze hoeveel heid bloed afstaan. Met een kleine moeite dient men aldus een grote zaak, want het is een feit: bloed redt mensenlevens. BRABANTS HALF-UURTJE. Degenen die Zondagmiddag om 2.50 uur hebben afgestemd op de K.R.O., en wij hopen dat het er velen zullen zijn geweest, zullen evenals wij genoten hebben van dit „Brabantse Halfuurtje", dat ditmaal geheel gewijd was aan „de Lang straat", een reportage die verzorgd was in elk opzicht, zowel wat vorm, inhoud als omlijsting betreft. Wij gingen van Den Bosch de Lang straat in, niet per trein, want die rijdt niet meer voor het vervoer van personen, slechts 2 maal per dag een goederentreintje, waarvan de machinist de bomen sluit en opent, en dat in onze tijd! Wij maakten kennis met de man denindustrie in Vlijmen-Haarsteeg, met de heer Prinsen die de weder waardigheden van deze tak van in dustrie duidelijk belichtte, maakten een uitstapïe naar de Drunense Duinen, 't prachtige recreatie-oord, bezochten Lips' Schroe vengieter ij, een wereldbedrijf van uitzonderlij ke allure, waar door de heer Liüs belangrijke bijzonderheden werden verteld, en brachten daarna een be zoek aan het genade-oord van O.L. Vrouw van Elshout. Daarna kwam Waalwijk, de cen trumplaats van de Langstraat aan de beurt, waar burgem. Teijssen een gedocumenteerd overzicht gaf van de activiteiten van deze groeiende stad; hij wees op de waterstaatkun dige moeilijkheden, die men hier voor een deel zelf gaat ondervan gen, op de leder- en schoenindus trie die aan 6000 personen werk verschaft (met een pendel van 2000), op de noodzakelijkheid van betere verbindingen door de weg 's-Bosch-Waalwijk-Moerdijk en van de weg Tilburg-Waal wij k-Gorin- chem. Vooral bracht hij de grootse havenplannen naar voren, die de grootste van Brabant beloven te worden. Ook Waalwijk als cultu reel centrum, speciaal wat het on derwijs betreft, werd duidelijk be licht. Mr Heere gaf een duidelijk beeld van de waterstaatkundige toestand in dit gebied, met de nodige aan wijzingen voor verbetering van de toestand. Vanuit het Oudheidkundig Mu seum van de Schoen- en Lederin dustrie te Waalwijk, gaf Drik Si mons een smeuig verhaal van de toestanden en gebruiken in de ou de schoenmakerij, gekruid met ver schillende snaakse opmerkingen. In Sprang-Capelle werd de no dige aandacht besteed aan de nage dachtenis van de held van de Lang straat Jan de Rooy en werd nog 'ns duidelijk gemaakt wat deze jonge held voor de Langstraat en geheel Nederland heeft betekend, hetgeen nog wel eens dikwijls te weinig wordt begrepen. Na de Theresia-bedevaart in Was pik kwam tenslotte de Amer-Cen- trale van de P.N.E.M., waar Ir de Voogd nadere bijzonderheden gaf en wees op de enorme betekenis van dit bedrijf voor de industriali satie van Brabant. Alles bijeen een hoogst interes sant half-uurtje, waarop de K.R.O. en de Langstraat trots kunnen zijn, zowel als de samensteller zelf. KATHOLIEKE WERKGEVERS OP EXCURSIE. Vrijdagmiddag hebben de Katholieke Werkgevers van het district de Lang straat een prachtige excursie gemaakt naar de DAF-fabrieken in Eindhoven; het werd niet alleen een zeer genoeglijk, maar vooral ook een uiterst leerzame middag in dit voortreffelijk ingerichte en zeer rationeel functionerende bedrijf. De deelnemers, ongeveer 'n 25 man, arriveerden om 2 uur bij de DAF, waar zij door de directie werden ontvangen, waarna een korte uiteenzetting volgde over de groei en de aard van het be drijf. In de filmzaal werden enkele films vertoond, met name over het bedrijf. Er volgde dan een rondgang door de ruime keurige fabriek, waarin de perfec te organisatie en de uitstekende discipli ne zeer opvielen. Spectaculair was het bezoek aan de proefbaan 'en de rit die de heren in een legertruck met 6-wielenaandrijving over deze baan maakten. Voor het afscheid verzamelde men zich in de koffiekamer, waar uiting werd gegeven aan de zeer goede indruk die dc heren van de DAF hadden opgedaan. Een gezellig samenzijn elders maakte dit uitstapje tot eén bovendien zeer ge noeglijk onderdeel van het verenigings programma. ST. ADELBERTVERENIGING. De door de St, Adelbertver'eniging op 2/ April geplande bijeenkomst zal wegens omstandigheden geen doorgang vinden. Einde Mei zal nu de volgende samen komst worden gehouden, waarin een in leiding gehouden zal worden over het onderwerp „De Vrije-tijdsbesteding der rijpere jeugd". STATIEDAG HARMONIE ST CRISPIJN. Zaterdag vierde de Harmonie St Crispijn haar jaai'lijkse statiedag en de feestelijkheid van deze dag werd nog verhoogd door het feit dat een bekend lid van de Harmonie zijn zilveren jubileum vierde; dat was de heer Frans Verhoeven, bekend als „de klepperkoning". Hem is een hartelijke hulde bereid. Nadat de Harmonie door een deel van de gemeente, namelijk de Sint Antoniusparochie, een muzikale wandeling had gemaakt, trok men naar de woning van de heer Ver hoeven, waar men enkele nummers ten beste gaf. Na door de heer Ver hoeven even binnengenodigd te zijn, voerden de muzikanten hun collega naar zaal Thalia, waar de verdere middag en avond werd dooVgebracht in gezelschap ook van de dames der leden. De voorzitter van de harmonie de heer F. Smolders, opende de bij eenkomst en huldigde in hartelijke en waarderende woorden de jubila ris, die hij een passend cadeau aan bood. De avond, waarvan de voorberei ding in handen was geweest van 'i. speciale commissie, die heel veel eer heeft gehad van haar werk, werd opgeluisterd door muziek van de Boerenkapel, en voorts waren er de eigen leden natuurlijk die zich ont popten als vermaarde kleinkunst artisten. Het werd dus een voortref felijke avond, niet in het minst door de goede zorgen van de heer Van Bracht, die het de feestelingen aan niets liet ontbreken. te Waalwijk op Donderdag 28 April a.s. VISSCHERSLUST. Zaterdag j.l. hield „Visschers- lust'' haar eerste algemene verga dering in 1955, welke vergadering tamelijk goed bezocht was en een prettig verloop had, hoewel een en ander soms zwaar te „verteren" was, doch door voorzitter Blom toi een heel goed einde werd gebracht. De voornaamste besluiten zijn: Besloten werd het onderlnge jaarlijkse concours te houden in het kanaal-Sioomgemaal-brug Doe veren op Zaterdag 11 Juni (de le- den ontvangen nadere berichtge ving) en op dezelfde dag 's avonds prijsuitreiking, gevolgd door een gezellig bal in liet clublokaal bij Ko de Nys. De kwestie Zuider Afwaterings kanaal-Oude Maasje schijnt baar oplossing te krygen in gunstige zin voor Visscherslust, zij het dat het bestuur 18 ogen open houdt voor eventueei daaruit voortvloeiende latere gevolgen. Als bestuurslid werd gekozen B. M. Schreuder te Tilburg in de plaats van het naar het buitenland vertrokken ex-bestuurslid Man gels,, die met een hem geschonken materieel aandenken aan de vere niging vertrok. In zijn plaats werd als bode der vereniging voor Sprang en Kaats heuvel benoemd de heer Han Ver steeg, Kerkstraat 111 te Sprang. Heden (Maandag 25 April) zal in het Noorder Afwateringskanaal- Oude Maasje worden uitgezet 20.000 stuks snoekbroed. Het voorstel van een 10-tal leden om het vissen op snoek en baars eerst aan het einde van het jaar, October-November, te doen plaats vinden, in plaats van te beginnen met 1 Juni, werd, mede door ont rading van het bestuur, met grote meerderheid van stemmen door de algemene vergadering afgewezen en wel op rond daarvan dat elk lid in de gelegenheid dient gestéld ie worden op zijn (geoorloofde) wijze en tijd te kunnen genieten "van de hengelsport; tevens omdat dit voorstel mede tot ondergrond had het vissen met de lepel (werp hengel) te beknotten. Omtrent het aanvangen van het looprecht langs de Maas (inplaats van op 1 Juli op 1 Juni) kon het bestuur nog geen mededeling doen, omdat de aanvraag daartoe via de A.H.B. vaceert hij de Waterstaat en Domeinen Wij hopen. Coördinatie, 1 Juni opening visseizoen, 1 Juni vernieuwen Van acten, 1 Juni open stellen van de toegang iot de Maas, kan toch niets in de weg staan. De vergadering, alsmede het daarna gehouden rikconcours, gaf duidelijk te zien dat de onderlinge kameraadschap meer en meer veld wint, waarmede zeker het tegen woordige bestuur zich gelukkig prijst. Nu nog het vergaderingbe- zoek opgevoerd en men is waar men moet zijn. Voor de Stichting '4U-'45 werd een bedrag van 25.- uitgetrokken. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Donderdagavond had er in de Floris V-laan een auto-ongeluk plaats met vrij ernstige gevolgen. Een bestelauto be stuurd door A. v. D. uit Breda reed over deze laan in westelijke richting; uit. de Kerkstraat reeds e'en motorrijder F. v. B. uit Waalwijk; de motorrijder lette niet op het van links komend verkeer en nam een grote bocht, de bestelauto gaf geen voorrang, zodat beiden op een gegeven moment met elkaar in botsing dreigden te komen; de bestuurder van de bestel auto haalde nog naar links uit, m; klapte tegen een boom langs de weg. Het bovenste gedeelte van de carros serie werd helemaal vernield en de weg lag bezaaid met brokstukken; een inzit tende, mevr. E. v. D.-B, uit Breda liep een hersenschudding op en inwendige kneuzingen, zoals Dr van Daal, die spoedig ter plaatse was, constateerde; hij liet het slachtoffer per ziekenauto naar hef Sint Nicolaasziekenhuis brengen, waar zij thans nog verblijft; haar toe stand is nu bevredigend. Een andere vrouwelijke inzittende liep lichte kneuzingen op en de motorrijder kreeg schaafwonden. Tegen beide bestuurders werd P.V. opgemaakt. BONTE AVOND VAN DE SPAR. Vrijdag j.l. was er 's avonds in de zaal van de Gecroonde Leersse e'en grote bonte avond voor Spar-klanten uit Was pik en Drunen. 1 Vrijdagavond wordt hetzelfde goede programma vertoond voor Sparklanten uic Kaatsheuvel en een gedeelte van Waalwijk; en Zondagavond aanstaande voor de overige klanten uit Waalwijk. Tot ons genoegen zijn wij in de gerekte renbaan stelde de berijders gelegenheid geweest een bezoek te in staat een hoge snelheid te ont wikkelen. Dompteur Natsch trad op met een brengen aan het grote circus Franz Althoff-Strassburger, dat afgelopen week-end met veel succes in Den Bosch speelde en dat morgen zijn reusachtige vier-master zal plaatsen op het Vredesplein in Waalwijk. We hebben het circus gezien in al zijn grootheid, zijn uitgestrekt heid, maar ook het circus met het prachtige programma, met zijn we reldvermaard dierenpark en zijn beroemde artisten op alle gebied; zijn program dat in een wervelende vaart werd gebracht, drie uren van, slechts door een pauze onderbro ken, pure circuskunst. Dat circus komt morgen naar Waalwijk en het is een hele eer voor Waalwijk en de Langstraat dat de directie dit gebied heeft opge nomen in haar Nederlandse tour nee, die zich slechts beweegt langs de grootste plaatsen. Wat wij zagen was een combina tie van twee zeer vermaarde circus sen, namelijk Franz Althoff en Strassburger, twee circusgeslachten I staaltjes zien van ongelooflijke be- die als zodanig heel veel roem heb- heersing en kracht; even later we- ben verworven, die zich door deze melde het in de nok van het reuze- roem grote verplichtingen weten 1 circus van alle mogelijke acrobaten- opgelegd en die verplichtingen in Maurice en May brachten op een het prachtige programma ten volle zeer, zeer goede manier een verma- zijn nagekomen. kelijk rijwielnummer, er waren Het is niet doenlijk alles, slechts messen- en bijlen-werpende cow- prachtige gemengde roofdieren- groep, met leeuwen en tijgers, met ijs- en kraagberen en panters en gaf verbluffende staaltjes van dres suur weg. Een hoogtepunt in 't programma was ongetwijfeld het optreden van de 14 olifanten, onder leiding van de heer en mevrouw Franz Althoff. prachtig gehoorzaamden de logge beesten aan iedere wenk en ze ble ken zelfs in staat een ballet uit te voeren. Verder was er een zeer goed zee leeuwennummer, in een Oosterse show zagen we een grote kudde kamelen en andere exotische die ren, en last not least zeer vermake lijke chimpansee's. En dan ontbraken de sensationele programma-onderdelen natuurlijk evenmin: hoogstaande antipode en balance-nummers, prachtige acro batiek en equilibristiek; de Span jaard Tonisko, de luchtpiraat liet even, te vermelden wat wij zagen. Laten we ons beperken tot de hoog tepunten van een programma dat eigenlijk één hoogtepunt was, want alle onderdelen waren van een in ternationaal niveau en tot in de kleinste details van een grote per fectie. Er is veel te zien; laten we bijvoorbeeld de menagerie eens ne men. De prachtige paarden: tijger- paarden, Arabische volbloeds, Frie se hengsten, Lipizzaners, nu eens prachtig gedresseerd in drie pisten tegelijk, dan weer met z'n 36 in de grote renbaan gebracht door Frank Jackson, de bekende Amerikaanse boys; een vijftal meisjes voerden in de nok een vaak huiveringwekkend luchtballet uit. De clowns mogen we natuurlijk niet vergeten te noemen. De kleine lilliputters zorgden voor vermakelijk entre-acts en eenmaal namen zij een geheel programma onderdeel voor hun rekening, waar bij heel wat emmers water werden leeggegooid. Tenslotte was er de cavalcade, toen op de vrolijke tonen van het uitstekende circus-orkest alle mede werkers, vertegenwoordigende 16 naties, en tal van dieren, eveneens regisseur en dresseur (de beste re- j uit alle windstreken afkomstig, in gisseur die er is, zei directeur Alt hoff). Er was vrijheidsdressuur en moderne ruiterij, Mevrouw Strass burger demonstreerde perfecte Hoo- geschool, als duivels renden de Ta- ressenko-'kozakken door de renbaan en haalden de onmogelijkste toeren uit met en op hun paarden, er wa ren Romeinse ruiterspelen en Ro meinse wagenrennen, en de lang- een grote parade door het circus trokken. Het was een groots besluit van een groots schouwspel, dat heel veel indruk maakte op ons en dat ook op het Waalwijkse publiek, dat met verlangen naar deze gebeurte nis uitziet (er bestaat, vernemen wij, voor de voorverkoop grote be langstelling), ongetwijfeld veel in druk zal maken. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden; diverse handschoen'en en wanten, hond je. boek, hondje, lila shawl, portemon- naie, oliefilter van tractor, gouden glad de ring, zakmes, witte schort motorbril. Verloren schaar, doublé schakelarmband, twee sleutels aan ketinkje, bankbiljet van f 10, step, doublé damespolshorloge met dito bandje, handfietspompje, ceintuur, broche, portefeuille met inhoud, halsket tinkje met hanger, boek, kinderspaar bankboekje, enveloppe met geldbedrag, step. AGENDA. Woensdag 27 April 7 uur repetitie dameskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. 8 uur repetiie dames en heren Oefening en Vermaak in ,,De Gecroonde Leersse" met orkest. Zondag om 12 uur repetitie dames en heren Oefening en Vermaak met or kest in Musis Sacrum. car. brt. h.s. J v d Kaa 200 21 62 A v Wanrooij 149— 21 33 A v Wanrooij 158 27 35 v d Heijden 200 27 38 Sj. Verhiel 200 26 32 H Snoeren 155 27 34 A v Wanrooij 200 10 70 H Snoeren 86 10 29 v d Heijden 149 33 31 Sj Verhiel 200 33 29 Ongetwijfeld presenteerde, ondanks de twee verliespartijen de jeugdige v. Wan- rooij >n zijn partijen tegen Snoeren iets, waarvoor we respect moeten hebben. Mag de partij in 10 beurten met een ge middelde van 20 een goede beurt zijn, als we daarbij opmerken, dat mogelijk de nonchalance van deze jonge speler hierbij 5 poedels liet noteren, dan wordt de opgave 200 caramboles te fabriceren in de overige 5 beurten met een hoogste serie van 70 toch wel een applausje waard. Agenda. Maandag 8 uur n.m. Kon. Erk. Harm. Apollo. repetitie CONTACTAVOND. 't Was een gezellige drukte Donder dagavond in het Apollo-theater, waar bijna 200 jonge dames uit de parochie bijeen waren in een feestelijk reünie, als dank voor het werk, dat zij in het voor bije jaar voor de parochie deden en als stimulans voor de volharding in hun schone taak. 't Waren de zelatricen van diverse genootschappen voor kerk en missie, de jeugdleidsters, de dames van de missienaaikring, de jonge dames van het mooie Ava-werk, de verzorgsters van de bibliotheek enz. enz. Kapelaan Verheij'en, die de leiding va nde avond had en aanwezig was met Pastoor v. d. Spijker, kapelaan van den Oort, vele eerw. Paters van het Missie huis en andere Eerw. Paters, sprak een welkom tevens een dankwoord tot de genodigden en bood hen als inleiding een heerlijke tractatie aan. Dan volgde door de directie van Biemans Bioscoop de vertoning van een keurig journaal en een leuke tekenfilm. De Zeereerw. heer Pastoor van de Spijker rekende het zich een eer ook op deze avond tegenwoordig te kunnen zijn en sprak zijn voldoening uit over Het feit in zijn priesterlijke loopbaan nog geen parochie getroffen te hebben, waar in zovele jonge dames mede aan het pa rochiële werk hun medewerking verleen den. Hij spoorde de dames aan in hun taak te volharden er op wijzende, dat het werk van de leek van zo grote invloed is in de vorming en de volharding van het katholieke leven in de parochie. Het Apollo-Theater vervolgde met de vertoning van de mooie „Lili film, waarna opnieuw een tractatie volgde en de dames om goed half elf zeer voldaan huiswaarts keerden. JAARVERGADERING BOERINNENBOND. De R.K. Boerinnenbond afdeling Kaats heuvel hield Donderdag in de R.K. Gil denbond jaarvergadering, met een zeer goede opkomst Mevr. Nouwens Verbo- ven richtte in haar openingswoord een speciaal welkom to de nieuwe geestelijke adviseur de Zeereerw. Pastoor van de Spijker. Als spreekster trad Mej. van der Linden op, die een practische uiteenzet ting gaf over algemene opvoeding. Er werd een verloting gehouden ten bate van de TBC-bestrijding. De secretaresse en de penningmeesteresse gaven keurige verslagen, waarvan dat van de kas met pen batig saldo sloot. Bij de bestuursver kiezing werid mevr. van Rooij-Vugts met 1 algemene stemmen herkozen. Na afwer king van de agenda, gav"en de leden van de sportclub der jonge boerinnen enkele nummers, waarmede zij veel succes oogstten, waarna de vergadering met de christelijke groet gesloten werd. OPGEDRAGEN. Het bouwen van een landhuis in de j Prinses Irenestraat voor rekening van de heer André van Boxtel, onder architec- j tuur van de heer Wijnands uit Waal- j wijk is onderhands opgedragen aan de i aannemersfirma Jan de Kort alhier, i Kegelconcours „Zet 'm op". De kegelclub „Zet 'm op", geves tigd in Eup"honia, gaat haar derde lustrum vieren en doet dat naiuur- lyk op „Kaatsheuvelse wijze" met een groot en goed georganiseerd concours onder auspiciën van de Tilburgse Kegelbond. We kunnen er van overtuigd zijn, dat dit con cours, evenals alle concoursen die Kaatsheuvel op dit sportgebied in het verleden te verzorgen kreeg, weer een concours van „standing" wordt. De TKB heeft steeds alle respect voor wat op dit gebied in Kaatsheuvel plaats vindt en „Zet 'm op" zal zeker de naam Kaats heuvel weer hoog weten te houden. Zaterdag 7 Mei wordt het festijn geopend met de korpswedstryden voor de aangesloten verenigingen by de TKB op drie banen voor de vijftallen en drietallen in korps- wedstrijd en de vrye baan-wed- stryden met zeer aantrekkelijke prijzen. BILJARTSPORT. Vrijdagavond vingen in café P. van Dun de wedstrijden aan om het persoon lijk kampioenschap van de Hoofdklasse libre in het district Kaatsheuvel. De uit slagen van de wedstrijden op Vrijdag 'en Zaterdag waren: Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitei R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo- theater „Storm over Lissabon", 14 jaar. Donderdag 7.30 uur n.m. repetli- tie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur n.m. repeti tie Gemengd Koor Bel Canto. Handbalvereniging D.E.S.K. Uitslagen van Zondag j.l. 24 April: De heren van DESK speelden in Waalre tegen Deto 2 en wonnen met 125. De dames van DESK gingen naar Valkenswaard en kwamen daar uit tegen V.H.C. Uitslag 41 voov V.H.C. DRIE TILBURGERS WERDEN GEDOOD BIJ AUTO-ONGELUK. In de nacht van Zondag op Maan dag, omstreeks 1 uur, is op de pro vinciale weg tussen Best en Oir- schot nabij de grens van die ge meenten, een personenauto met grote vaart tegen een boom gevlo gen. De gevolgen waren verschrik kelijk. Van de vier inzittenden, een meisje en drie jongemannen, allen uit Tilburg, werden er drie vrijwel op slag gedood. „\ZWARTE RUITER" BEKENT LANGE REEKS VAN MISDADEN De Bossche Justitie heeft de be ruchte roofoverval te Ravenstein, waarbij de postkantoorhouder Van Dieten werd gedood, grotendeels tot klaarheid gebracht. De 29-jarige au tohandelaar Hans G. uit Mierlo- Hout, alias de Zwarte Ruiter, die van deüe gruwelijke misdaad werd verdacht, heeft zijn medeplichtig- teid aan deze overval bekend. Uit het onderzoek is thans gebleken dat niet hij, maar een medeplichtige waarschijnlijk een uitgeweken ben- de-leider van de overvallen op de Duitse Autobahnen het noodlot tige schot heeft gelost. Toen deze onbekende, die vermoedelijk onder een valse naam met de Zwarte Rui ter samenwerkte, in het Raven- steinse postkantoor binnendrong, wachtte de Zwarte Ruiter op enige afstand in een tweede wagen.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 7