V1MLWYK DRUNEN VLIJMEN Waalwijkse en Langsiraalse Courani ELSHOUT J ifo Een stralende Koninginnedag. Onderscheiding MAANDAG 2 MEI 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HET ZUIDEN 78e JAARGANG No. 36 Abonnement 19 cent per Week Advertentieprijs 10 cent per miln Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" De Oranje-zon was er op deze Koninginnedag en zij heeft de vele feestelijkheden die er in Waalwijk, vooral voor de jeugd, waren georganiseerd, overgoten met een feestelijke glans. Zo werd het, evenals vorig jaar, weer een stralende Koninginnedag, die door velen in opgewekte stem ming is gevierd. Bleven de feestelijkheden vooral beperkt tot de namiddag en de avond, in de St Antoniusparochie organiseerde de vereniging „Trouw aan Oranje" om 9 uur een tractatie voor de jeugd in de verschillende scholen, terwijl er in de kerk van St Jan om half negen een gezongen H. Mis was geweest tot intentie van H.M. de Koningin. Het grote evene ment In de voormiddag was na tuurlijk de doorkomst van de Ron de van Nederland, die die dag haar laatste etappe verreed van Roosen daal naar Amsterdam; langs heel de weg die de Ronde door Waalwijk zou nemen, stonden de talloze be langstellenden de komst van de renners af te wachten en ondertus sen de reclame-karavaan te bewon deren die de renners ver voor was. Eindelijk, om goed kwart over elf, kwamen de eerste renners, een kop groep van tien man, die een vijf honderd meter voorsprong had op het peloton, waarin de groten el kaar bewaakten en waarin ook de Oranje-trui meereed. De belangstellenden hebben in stukken en brokken de sprong van Gerrit Schulte kunnen zien. die op de Parallelweg wegliep uit het pe loton en even buiten Baardwijk de kopgroep al had ingehaald. Om half twee begonnen de diver se evenementen voor de jeugd. In Besoyen trok een bonte kin derstoet om 2 uur naar het RWB- terrein, waar onder grote belang stelling kinderspelen werden ge houden; hetzelfde deden de Baard- wijkse kinderen, die naar het Julia- na-terrein gingen en daar de hele middag aangenaam door de dames en heren van het comité werden bezig gehouden. Ook in de St An toniusparochie waren goed geslaag de kinderspelen, terwijl in 't Cen trum de grotere jongens eerst een stadsloop hielden, waarna ook hier op het RKC-terrein kinderspelen werden georganiseerd. Het weer was stralend en de kin deren en ook de ouders amuseerden zich uitstekend. In de St Antoniusparochie ver maakten de comité-leden zichzelf en het publiek door elkaar op de 100 meter te bekampen; om zeven uur trokken de kinderen zingend en met vlaggen en lampionnen achter de harmonie St Crispijn door de parochie. In het Centrum maakte de har monie van de H.K.I. uit Breda, keu rig geüniformeerd en gediscipli neerd een korte mars door 't Cen trum, waar het korps in de muziek- nis op het Raadhuisplein een mooi gevarieerd concert gaf, waarvoor 'n behoorlijke belangstelling bestond. Goede belangstelling was er ook voor het concert dat door de Chr. Gem. Zangver. Hallelujah en door de gerenommeerde Koninkl. Har monie Sophia's vereniging uit Loon op Zand in Besoyen werd gegeven. Eerst trad de Zangvereniging op met een gevarieerd en ten dele zeer toepasselijk programma en dan was het de beurt aan Sophia's Vereni ging, die de aanwezigen liet genie ten van voortreffelijk en* enthou siast musiceren. In Baardwijk werd om ongeveer 7 uur nog een wielerronde verre den, evenals vorig jaar, voor grote re jongens, die gewonnen werd door Beerends; verder was het hier, evenals op vele plaatsen elders in de gemeente, Oranje-bal; op al deze bals was er een prettige stemming en een kleine warmtestoring op 't einde van deze dag kon geen sto ring brengen in de feestvreugde, die deze stralende Koninginnedag tot een zeer genoeglijke maakte. oorlog en bij de bevrijding hun leven lieten. GESLAAGD. Voor de cursus R.K. Fröbel-oplei- ding „St Jozefzorg" te 's-Bosch, on der leiding der Zusters J.M.J., slaagde voor Fröbelonderwijzeres Acte A onze plaatsgenote Mej. Ger ry van Drunen. Te Leiden slaagde dezer dagen onze plaatsgenoot de heer J. Ver- wiel Joszn voor zijn Arts-examen. Proficiat. DRS G. DE VRIES. Er was geen enkele ruchtbaar heid gegeven aan het bijzondere ju bileum dat de heer Drs G. de Vries Zondag 1 Mei 1.1. herdacht, n.l. dat hij gedurende 50 jaren bij het Ka tholiek onderwijs werkzaam was, respectievelijk het lager, middel baar en hoger onderwijs. Toch was het bericht op het laatste ogenblik naar buiten doorgedrongen en heb ben verschillenden nog persoonlijk of telegrafisch van hun belangstel ling doen blijken, o m. de Hoogeer waarde Heer Deken v. d. Hurk. het plaatselijk bestuur van het Dr Mol- lercollege, rector en moderator en meer anderen. Gaarne voegen wij onze felicita ties hieraan toe, wetende te spreken namens de zeer velen, die als wij overtuigd zijn van de grote verdien sten die Drs de Vries heeft gehad voor het Middelbaar en Hoger Ka tholiek Onderwijs in plaats en ge west. ZILVEREN DIENST JUBILEUM. DODENHERDENKING. Het programma der Dodenherdenking op 4 Mei a.s. is als volgt 2 uur Bijeenkomst op 't Raadhuis plein. De stille tocht gaat langs de Gedenk steen achter t Raadhuis (Burgemeester MoonenJoep Hoffmans), voorts door Grotestraat. Mr. van Coothstraat, Bur gemeester Moonen laan naar 't oorlogs monument. 1Last Post. 2. Doden-appèl door de heer Willem van der Mee Jr. 3. Twee minuten pauze. 4. Wilhelmus. 5. Krans- en bloemlegging. 6. Rondgang langs 't monument. Direct na afloop Requiem van Mozart door de Liedertafel „Oefening en Ver maak" en Waalwijks Orkest in de Ge croonde Leersse. 22 uurAvond-Mis in de Kerk van St. Jan voor alle Waalwijkers die in de Aan de gevel van de Schoenfa briek H. J. van Bladel wapperde Vrijdagmorgen de Nederl. Driekleur ter ere van de chef van de stikkerij, de heer C. Dielissen, die die dag zijn zilveren dienstjubileum bij ge noemd bedrijf herdacht. In het privé-kantoor werd de ju bilaris een hartelijke hulde bereid in tegenwoordigheid van familie, directie en personeel. De directeur, de heer J. v. Bladel, begon met de jubilaris hartelijke gelukwensen aan te bieden. „Ge hebt het wel en wee van ons bedrijf bijna geheel mee gemaakt en ge bent er in geslaagd Uw carrière vrijwel zelfstandig op te bouwen. Heel bescheiden hebt ge destijds als bijtuiger in de snijderij Uw intrede gedaan. Vol toewijding en ijver hebt ge die doorlopen om vervolgens in de stikkerij te komen, van welke afdeling ge nu chef zijt". De heer v. Bladel prees de eervolle staat van dienst van de jubilaris. „Ge zijt een medewerker waarop we kunnen rekenen. Uw trouw is onkreukbaar en Uw werklust voor beeldig. Nimmer is er tevergeefs 'n beroep op U gedaan. Mede dank zij U, is ons bedrijf uitgebouwd tot een bedrijf dat tot ver over de lands grenzen bekend is geworden". Voor dat alles bracht de heer v. Bladel de jubilaris hartelijk dank. Uit erkentelijkheid bood hij de heer Dielissen een cadeau onder couvert aan, vervaardigd door de modeleur, de heer Bel. Ook Mevr. Dielissen werd in de hulde betrokken en mocht een ruiker bloemen in ont vangst nemen. Namens de stikkerij bood Mej. Klijn gelukwensen aan en bracht, de jubilaris dank voor alles wat hij steeds voor de afdeling doet. bent een goed chef", en als bewijs van dankbaarheid bood zij namens de afdeling een boekenkastje aan. Ook voor Mevr. Dielissen had zij een cadeau. Mej. Henkelman bood gelukwensen aan en hoopte dat de prettige samenwerking nog lang zal voortduren. Zij onderstreepte haar woorden met een cadeau. Namens de snijderij deed de heer Schilders het woord, die de zil veren jubilaris dankte voor zijn prettige samenwerking en zijn vriendschap. Zijn gelukwensen gin- f gen vergezeld met de aanbieding van een fraai schilderij. Dat de heer Dielissen zeer ge- troffen was door deze hartelijke huldiging, spreekt welhaast van- i Men bleef nadien nog enige tijd gezellig bijeen. I ,,'t NIEUWE CENTRUM". In de grote woonwijk beoosten de Putstraat, om precies te zijn in de Mgr Zwijsenstraat, is gisteren, Zon dag, een nieuwe zaak geopend, een zaak die daar, o.i., zeer op zijn plaats is. De heer en mevr. Speel man hebben in de Mgr Zwijsenstr. de beschikking gekregen over een zeer ruim pand om het in te richten als hotel-resaurant en lunchroom „t Nieuwe Centrum" is de naam van de zaak, waarvan gisteren voor het eerst de deuren voor 't publiek werden geopend. Tal van vrienden en kennissen kwamen de familie Speelman feliciteren en het béste succes toewensen. Er waren veel bloemen en gelukwensen in veler lei vorm. „'t Nieuwe Centrum" is een bij zonder gezellige zaak, ruim en licht, keurig ingericht en wat niet minder belangrijk is, de menukaart is zeer gesorteerd. Specialiteiten zijn o.m. Indische gerechten. Ook wij sluiten ons graag aan bij degenen die de familie succes voor de toekomst hebben toegewenst. PRACHTIG RESULTAAT OP HET INTERNATIONAAL CONCOURS TE WEERT. Wederom hebben enkele muzi kanten van de Harmonie St Cris pijn de eer hooggehouden. Ditmaal waren het de heren Jo v. d. Gouw (Cor-hoorn) en P. de Louw (Bari ton), die met een dikke eerste prijs thuis kwamen van Weert. Jo v. d. Gouw, die met de Serenade van Titl een eerste prijs behaalde met 86*6 pt. en P. de Louw met „Herfst bloemen" van Frits Jackma Sr een eerste prijs behaalde met 89 pnt. Zij werden aan de vleugel begeleid door een bekwaam pianist ter plaat se. Een woord van dank is zeker op zijn plaats voor de heer G. Duyve- laar, die voor een groot gedeelte zorg droeg voor het instuderen der solo's Zeer zeker wéér een succes vol resultaat voor deze beide muzi kanten en voor de harmonie in het algemeen. Nogmaals van harte pro ficiat. BLOCH STIBBE OPENT NIEUWE FABRIEK TE 's-HERTOGENBOSCH. Morgen om kwart over tien zal de burgemeester van 's-Hertogen- bosch, Mr H. J. Loeff, in tegenwoor digheid van de Commissaris der Koningin in de Provincie Noord- Brabant, Prof. Dr J. de Quay, de nieuwe fabriek van de N.V. Neder landse Schoenenunie Bloch Stib- be - Hollandia te 's-Bosch officiéél openen. 's Middags zal dit feestelijk feit gevierd worden met een receptie van half drie tot half vijf. J. A. KLEIJBERG t In het St Nicolaas-Ziekenhuis al hier overleed gisteren, na een korte ongesteldheid, de heer J. A. Kleij- berg, secretaris van het Gilde St Ambrosius, waaraan hij vele jaren verbonden was en dat zijn grote toewijding en sympathie genoot. Ook was de overledene vice-voor- zitter van de Handboogschutterij „Eendracht maakt Macht" en oud- vice-voorzitter en ere-lid van de Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht". Verliest het Baardwijkse gezel schapsleven in hem dus een sympa thiek en toegewijd medewerker, voor zijn gezin, waarin hij 'n voor beeldig huisvader was, betekent, dit heengaan een harde slag. Naar dit gezin, waaruit hij naar menselijke berekening te vroeg werd wegge rukt (hij was 54 jaar), gaat op de eerste plaats ons aller deelneming uit. Hij ruste in vrede. ERNSTIG ONGELUK. Zaterdagavond om pl.m. kwart over negen had er in de Grotestraat een aanrijding plaats met ernstige gevolgen. Zekere J. S. stak plotse- I ling de rijweg over, vlak voor de bromfietser L. H., die een aanrij ding niet meer kon voorkomen; de bromfiets schepte het slachtoffer, dat aan de andere kant van de weg werd neergesmakt. Dr v. Daal, die spoedig ter plaatse was, constateer- j de een hersenschudding en liet het I slachtoffer, wiens toestand zo ern- I stig was dat kapelaan Wassenberg i hem voorzag van de laatste H.H. Sacramenten, naar het St Nicolaas- Ziekenhuis overbregen. VERGADERING SPAARCLUB. Zondag om 12 uur zal bij Ko de Nijs de nieuw opgerichte spaarclub vergaderen. NIET IN PORTIEKEN HANGEN. De politie heeft het afgelopen week-end weer enkele opgeschoten jongens geverbaliseerd, die zich doelloos ophielden in portieken en hingen voor etalages. Men wijst er ons op dat de politie hiertegen streng zal optreden. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: motorbril, schakelarm band, grijze herendas, polshorloge, tabaksdoos met inhoud, kinderarm bandje, dubbele schakelarmband, rode portemonnaie, blauwe step, grijze wollen das, Amer.-gouden schakelarmbandje. Verloren: enveloppe met inhoud, rode step met zitting, damesbril in etui, damespolshorloge, combinatie tang en schroevendraaier, zwarte rechter dameshandschoen, boeken tas, bruin lederen portemonnaie m. inhoud, grijze portemonnaie met in houd, dameshandschoen, rood jasje, herenpolshorloge, blauw linnen ceintuur van jurk, Duitse herder. DINSDAGMIDDAG GEEN WINKELSLUITING IN WAALWIJK. In verband met de NationaleFeest- dag op Donderdag a.s., zullen de winkels morgen (Dinsdag) middag niet hoeven te sluiten. DE HEER H. VINK 25 JAAR BIJ TIMTUR. Op Koninginnedag is de heer H. Vink door directie en personeel van Timtur N.V. een hartelijke hulde bereid wegens zijn zilveren jubi leum in dienst van de N.V. Hij was vergezeld van zijn echt genote toen hem in de morgenuren ten kantore van de directie woor den van gelukwens en waardering werden toegesoroken door de direc teur, de heer J. Klijberg, die de ju bilaris een cadeau onder couvert en de gouden medaille overhandigde. Namens het kantoorpersoneel werd hem een hanglamp aangeboden. De heer Vink toonde zich zeer erkentelijk voor de hem gebrachte hulde en toonde deze erkentelijk heid door in een geestige toespraak de directie een boekwerk aan te bieden dat door hem was samenge steld over zijn werkzaamheid in het bedrijf. AUTO TEGEN BOOM. In de nacht van Zaterdag op Zon- dag is op de dijk tussen Waalwijk 1 en Capelle een personenauto tegen j een boom gereden. De heer en me- I vrouw B. uit Waalwijk, die in de wagen zaten, werden beiden ge wond. AGENDA. Woensdag 4 Mei, na afloop Doden herdenking, Requiem van Mozart in „De Gecroonde Leersse". Zondag 8 Mei 12 uur: repetitie Mannenkoor in De Twee Kolom men. De heer L. v. Wezel De lintjesregen is dit jaar ook in Dru nen niet ongemerkt voorbij gegaan. De heer L. van Wezel, die onlangs zijn 50- jsrig jubileum vierde bij de Kon. Erk. Harmonie De Volharding, werd Vrij dagmorgen door Burgemeester Snels ten gemeentehuize ontboden, waar hem werd medegedeeld, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem toe te kennen de zil veren draagmedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Bij de uitreiking van deze onderschei ding, welke geschiedde in de stemmig versierde raadszaal, waren aanwezig de heren Jo Vissers, J. van Delft en C. v. Delft, namens de Harmonie De Volhar ding en namens de K.A.B. de geestelijke adviseur Kapelan Vogels en de heer v. d. Veer. Burgemeester Snels bracht in een kort woord nog eens onder de aandacht wat het zeggen wil, 50 jaar lid te zijn van een vereniging. Maar naast dit 50 jaar lidmaatschap van de muziekvereniging had de heer van Wezel, aldus Burge meester Snels, nog andere verdiensten, n.l. door zijn lidmaatschap van de stands organisatie, in dit geval de KAB, die hij vele jaren in de onderafdeling in een be stuursfunctie heeft gediend. De heer van Wezel was geen man van het woord, maar wel van de daad en spreker stelde hem als voorbeeld voor vele anderen. De heer van Wezel was zichtbaar verrast met de onderscheiding, die Bur gemeester Snels hem hierna onder toe passelijke woorden opspelde. Het woord werd ook nog gevoerd door de vice-voorzitter de Harmonie De Volharding de heer Jo Vissers, die in een geestige speech ook mevr. van Wezel in de hulde betrok en haar bloemen aan bood. Ook Kapelaan Vogels voerde het voord, namens de K.A.B-, en deze vond het een eer ook voor de K.A.B. dat een zo trouw en hard werkend lid was on derscheiden. In éen kort woord dankte de heer van Wezel voor deze onderscheiding. Op de eerste plaats H. M. de Koningin en daarnaast de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, op wiens voordracht de onderscheiding werd toe gekend en allen die daaraan hadden me degewerkt. Men bleef hierna nog enige tijd in ge zellig samenzijn bijeen. RUILVERKAVELING EN WATER BEHEERSING IN DRUNEN. Donderdag had ten gemeentehuize een bijeenkomst plaats van een aantal des kundigen op agrarisch gebied, teneinde van gedachten te wisselen over de agra rische problem'en in dit gebied. Indertijd werd op een algemene ver gadering van de plaatselijke N.C.B. aan het bestuur volmacht gegeven om over de agrarische problemen in Drunen, met name de ruilverkaveling en de water beheersing te spreken. Naar aanleiding hiervan werd door de technische adviseur de heer Kamp in overleg met het gemeentebestuur deze bespreking gehouden. Hierbij waren aan wezig Ir Crijns, Rijkslandbouwconsulent, Ir Krügers, van de Cultuurtechnische Dienst, Mr. Vosters van het Waterschap de Dommel en voorzitter van het Wa terschap Noord-Brabant, de heer C. van Drunen van het Waterschap Hei 'cn Meerdijk en Polder van Drunen, de heer P. van Huiten van het Waterschap Oud-Heusden en Elshout, Ir van Vliet van de N.C.B.de heer C. Leenaerts van grond- en pachtzaken, J. Smit van Prov. Waterstaat, N. v. d. Arendonk en J. Vinken vleugel van de Voorlichtings dienst en verder de heer A. Kamp, Bur gemeester Snels en Wethouder L. van Drunen. Burgemeester Snels riep allen een hartelijk welkom toe en zette in een kort openingswoord het doel van deze bij eenkomst uiteen. Met de structurele ver andering van de gemeente worden pro blemen opgeroepen die de agrarische sector raken. Er zijn tal van aspecten waar te nemen, die alle door deskundi gen belicht kunnen worden. Gedachten- wisseling omtrent deze materie, speciaal die van de waterstaatkundige toestand en ruilverkavelingsproblemen achtte spr. zeer nuttig. Burgemeester Snels sprak de hoop uit dat deze bespreking vruchtbaar zou zijn voor de naaste toekomst. De heer Kamp betuigde zijn bijzondere dank in de gelegenheid te zijn de agra rische problemen van de gemeente te kunnen bespreken. Naast de problemen in de agrarische sector zijn er, aldus spreker ook veel voordelen, die gunstig afsteken tegen de omgeving. Veel is ge centraliseerd, dat betrekking heeft op de streek, b.v. Veiling, Zuivelfabriek, K.I.- vereniging. Pakhuis N.C.B., Pootbewaar- piaats enz. Het zou jammer zijn, als wij bij het vele goede wat wij hebben, in het meest essenciele voor onze boePen en tuinders tekort zouden schieten, n.l. het meer rendabel maken, dat een harde noodzaak zal worden voor al onze boe ren 'en tuinders en zeker ook voor Dru nen, waar de boer door steeds meer in dustrialisatie wordt teruggedrongen op een steeds kleiner gebied, Ruilverkave ling en goede waterbeheersing is nood zakelijk. Maar hoe hiertoe te komen. Be moeilijking van de waterstaatkundige toestand is er. Men beschikt in dit ge bied wel over een bevloeiing, die bij velen ten voorbeeld wordt gesteld, maar dat is nog geen waterbeheersing. En dan de ruilverkaveling. Niet nieuw in Drunen, want het was reeds in de dertiger jaren een punt van bespre king. Spreker echter was van mening, dat er e'en grotere samenwerking moest komen tussen de diverse waterschappen en dat er gestreeft moet worden naar sa- werking met andere gemeenten. Ir Crijns onderschreef de woorden van de heer Kamp. Spreker had in Drunen verschillende bedrijven bezocht en had overal moeten constateren een grote, ja veel te hoge productiekosten, door het verspreid liggen der percelen. Sprekende over de ruilverkaveling, wees spreker op de grote voordelen die de nieuwe ruil- verkavelingswet van 1954 biedt, o.a. van boerderijbouw, utiliteitswerken, etc. Momenteel is er een urgentieonderzoek in wording door de Prov. Directie. Veel is er reeds over d eruilverkave ling gesproken, maar belangrijk, aldus spreker, was, hoe is de mentale instel ling van de mens die er mee te maken krijgt. Dit is zeer belangrijk ten over staan van de ruilverkaveling en sane ring, die voorzorg, maar evenzeer na zorg nodig heeft. Landbouwscholen kun nen hier veel goed doen. Spreker kwam op voor een goede sa menwerking op alle gebied en vroeg de aandacht van het gemeentebestuur voor de landbouwbelangen, zonder daarbij het vraagstuk der industrialisatie uit het oog te verliezen. Ir Krügers ontvouwde de waterschap- kaart van een gebied van 9000 ha tus sen Maas, Dieze en Drongelse kanaal. Deze spreker kwam tot de conclusie dat de waterbeheersing niet deugt en bepleit te de vorming van twee waterstaatkun dige gebieden door samenvoeging van de verschillende waterschappen. Bij de re alisatie van het Deltaplan worden de waterstaatkundige problemen nog niet opgelost. Een beheersing van de water stand van het afwateringskanaal zal hiervoor noodzakelijk zijn. Een bijeen voeging der waterschappen achtte spre- kei noodzakelijk. Dat de ruilverkaveling nu nog moest gebeuren vond spreker niet j Ze heel erg, maar nu moet het ook ge beuren, desnoods met pachtdwang. De heer C. van Drunen stond niet af wijzend tegenover het bijeenvoegen van waterschappen. Mr Vosters was hiervan een voorstander; dit zou zowel de voor zorg als de nazorg van de ruilverkave ling ten goede komen. Ir van Vliet noemde de waterbeheer sing en ruilverkaveling als oplossing voor deze streek, het is alleen een kwestie die dringt en daarom is centra lisatie en samenwerking noodzakelijk. Burgemeester Snels deed tot slot de suggestie om zich over deze centralisatie in de waterschappen te beraden. FEESTPROGRAMMA 4, 5 en 7 MEI. Het programma der feesten rond de lustrumviering der bevrijding is voor Drunen als volgt: 4 Mei in de morgenuren dodenherden king voor de kinderen, om 10,30 uur, in het dorpshuis. 's Avonds om 7 uur avondmis in de parochiekerk. 5 Mei. Om 8 uur H. Mis van dank baarheid. 9.30 uur Kinderzanghulde voor het ge meentehuis, waarna tractatie op de scho len. 12.30 uur Kinderoptocht. 3 uur Sportwedstrijden, waaronder Wielerronde, Gymnastiekdemonstratie, Voetbal, Vendelzwaaien en Vogel schieten. Zaterdag 7 Mei 's avonds om 7 uur Concert op het dorpsplein door de plaats- selijke muziek- en zangverenigingen. Om pl.m. 11.30 uur tot slot Grvw Vuurwerk. AFSCHEID MEJ. KLERKX. Wegens het bereiken van de pensioen. gerechtigde leeftijd nam Mej. Klerkx i| I Vrijdag afscheid als onderwijzeres van de R.K. Meisjesschool. De dag werd be gonn'en met een H. Mis. In de loop Van de dag hielden de kinderen een af. scheidsuurtje, waarbij gezongen werd en gedeclameerd. Burgemeester Snels kwam met de gemeente-secretaris de heer Els' hout, Mej. Klerkx nog een hand drukkej, waarbij de burgemeester wees op di giote en goede verdiensten van mej. Klerkx voor het onderwijs. Het woord werd ook nog gevoerd door Deken Rooyackers namens het schoolbestuur en door het Hoofd der school. Mej. Klerkx is ruim 44 jaren aan de school in Dru nen verbonden geweest. Onlangs vierde zii nog onder grote belangstelling haar 40-jarig jubileum. Velen zullen aan mej. Klerkx een goede en aangename herin nering bewaren. Wij mogen hopen dat zij nog vele jaren in goede gezondheid van de verdiende rust zal mogen ge nieten. MARIAMAAND. De eerste Zondag van de Maria-maand heeft voor Elshout weer een grote druk te gebracht. Al vroeg in de morg'c-n wa ren er honderden pelgrims, die van hun devotie voor de Wonderbare Moeder blijk gaven. Na de middag had weer een grote processie plaats, waarbij na genoeg alle verenigingen vertegenwoor digd waren. Bijzonder viel daarbij weer op de O.L.Vr. Schuts. A.s. Zondag H. Missen om 5,30, 6,30, 7,30, 9 en 10,30 uur. MOOI SUCCES. In het biljarttournooi om het persoon lijk kampioenschap van Drunen, uitge schreven door OOC, wisten vier leden van EEBC, gevestigd in café Klerks, een eerste prijs te behalen, n.l. G. Kuijpers in de hoofdklasse, G. Klerkx, Th. v. d. Besselaar en C. Pulles, resp. Ie, 2e en 3e klas. Een zeldzaam succes. HERDENKING BEVRIJDING. Het programma voor 4 en 5 Mei is als volgt samengesteld. 4 Mei om 11,15 Dodenherdenking door de kinderen in het parochiehuis, met zang, declamatie en toespraak van de Burgemeester. Om 20 uur Avondmis, voorafgegaan door 2 minuten stilte. 5 Mei Om 10,30 uur kinderaubade met toespraak van de Burgemeester. Na afloop tractatie. Om 2 uur kinderoptocht. Na afloop prijzenuitreiking in het parochiehuis. 3 uur Wielerwedstrijd. 4 uur Gymnastiekdemonstratie. 4.30 uur Gecostumeerde voetbalwed strijd. Tijdens de rust demonstratie Ven delzwaaien van de O.L.Vr. Schuts. 17,30 uur Vogelschieten door de Schuts. Zaterdag om 20 uur concert door de Kerkelijke Fanfare en de Gem. Zang vereniging U.D.I. Daarna een groots vuurwerk tot besluit. WEDSTRIJD. Door de leden van de R.K.J.B. afde ling Elshout, werd onder leiding van de Rijksveeteeltconsulent de heer v. Laar hoven en de heer Sebastiaanse een vee- beoordelingswedstrijd gehouden. Als jury fungeerden de heren G. Pulles, .F Ver meer en P. van Huiten. Door elke deel nemer moest een roodbonte en een zwart bonte koe beoordeeld worden, waarna voor elk een mondelinge toelichting volg de. Door 16 leden van de RKJB werd aan deze wedstrijd deelgenomen. De 8 best geplaatsten waren: P. Vermeer 48 punten, Jos Muskens 47, Jan Muskens 45, S. de Wit 44, A. Pulles 43, H. van Huiten 40, A. Klijn en J. Klijn beiden 37 punten. Tot slot dankte de heer J. Mus kens de heren van Laarhoven en Sebas tiaanse en de jurijleden voor hun mede werking en de heren L. Klijn en G. Pul les voor het beschikbaar stellen van het R.K.J.B. Door de RKJB werd over een afstand van 16 km een oriënteringsrit gehouden. De best geplaatsten waren: 1 Wout Klijn A. van HuitenW. Biekens; 2 A. SmitsH. van Hulten; 3 M. SmitsJ. v. Logten; 4 G. MoonenJ. van Huiten; 5 A. KlijnMar. Muskens; 6 P. Muskens P. Vermeer; 7 W. van DelftH. van Balen; 8A. KolmansH. Klijn; 9 J. van BalenJ. Klijn. DE ZWALUW. Zondag 1 Mei nam de Postduivenver eniging de Zwaluw deel aan de wed vlucht Noijon Frankrijk. Dit was de eerste vlucht van de BCC met de aan gesloten verenigingen uit de omtrek. De Zwaluw boekte een mooi succes; het lid Cor van Helvoirt Haarsteeg behaalde dc eerste prijs van de B.C.C. BEDEVAART. Zoals ieder jaar gaat de bedevaart van Vlijmen naar Sint Jozef te Smakt weer door, namelijk op Pinsdag 10 Mei- Degenen die deelnemen aan deze bede vaart moeten zich opgeven voor 9 Mei aan het bekende adres.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 14