VAALW7K t "VEND GESCHENK Een bijzondere nacht. BK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 APRIL 1955 'N DIERENPRAATJE Liopp' X Feuilleton II van de Engelse minister voor luchtvaart hij aangereden door een vrachtauto, be- aan minister Staf; van de burgemeester stuurd door de 35 jarige J. G. Zwaar van Londen aan burgemeester Schokking 1 gewond is het kind naar het ziekenhuis van Den Haag en van Lady Thurse, 1 Bronovo vervoerd, waar het 's middags echtgenote van de minister voor lucht- om vier uur is overleden, vaart, die destijds opdracht gaf voor de Dinsdagmiddag om half vier is een voedseldroppings, aan mevrouw Louwes, zevenjarig jongetje op de Korte Prinsen weduwe van dr Louwes, die het plan in 1 gracht in Amsterdam spelenderwijs onder 1945 opstelde. I een vrachtauto gekomen en op slag ge- Van 29 April tot 8 Mei voerde de dood. RAF 3341 vluchten uit boven Nederland, waarbij 6685 ton voedsel werd afgewor pen. VERKEERSONGELUKKEN 1500 Doden vorig jaar. Volgens de jongste gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn er in 1954 in totaal 100,055 verkeerson gelukken gebeurd. Hierbij zijn 13,200 personen licht en 17,000 personen ern stig gewond. Het aantal doden bij de ongegevallen bedraagt 1500. VERKIEZINGEN OOSTENRIJK. De communisten en de neo-nazisten hebben bij de gemeenteraadsverkiezingen in de Russische zone van Oostenrijk zware verliezen geleden. De katholieke Volkspartij boekte de grootste winst, ge volgd door haar coalitiegenoten, de so cialisten. Het verlies van de communis ten, een kwart van het stemmen aantal van 1950, wordt gezien als e'en reactie op de verwachting dat de Russische be zettingstroepen spoedig zullen vertrek ken. ADENAUER EN ODENAUER. Coalitievorming voor de bondsraad beslissend. De Duitse socialistische partij is als sterkste uit de stembus gekomen bij de verkiezingen voor de landdag, die Zon dag in Neder-Saksen Westduitslands grootste „provincie" zijn gehouden. Het zal de socialisten van Neder-Saks'en echter moeilijk zijn zich volledig uit te leven als tegenstanders van de buiten landse politiek van kanselier Adenauer, omdat hun coalitiegenote in de lands regering, de partij der ontheemden, een gevoelig verlies heeft geleden en ook omdat de christen-democraten en de Duitse Partij hun posities versterkten, ondanks een verlies aan stemmen, ver geleken bij de verkiezingen van 1953. Dt coalitie van socialisten en ontheem den krijgt in de nieuwe Neder-Saksische landdag 77 zetels; de oppositie 84. DRIE DODEN IN VERKEER. Twee kindeken en een volwassene zijn Dinsdag het slachtoffer geworden van het wegverkeer. In Bergen (N.H.) «Js Dinsdagmorgen op de hoek van de Loudelsweg en de Middengeestweg de 47 jarige B. Ide, ambtenaar van de Rijksverkeersinspectie te IJmuiden, verongelukt. Hij reed op zijn motor de Middengeestweg op, juist toen van tegenovergestelde zijde een militaire wagen deze wilde inslaan. Er volgde een botsing, waarbij de motorrijder zo ern stig aan het hoofd werd gewond, dat hij ter plaatse overleed. Om even voor half elf Dinsdagmorgen* is op <^e Strandweg te Scheveningen ter hoogte van het Seinpostduin de 4-jarige E. de Gruyter, wonende aan het Sein postduin, onverwacht hard lopend de Strandweg overgestoken. Daarbij werd TWEE SCHILDERS DOOR VAL VAN LADDER GEDOOD. Maandag in het middaguur zijn in Den Haag twee schilders van hun ladder ge vallen en aan de gevolgen daarvan over leden. De eerste, de 45 jarige J. B. viel aan de Renswoudelaan van een hang- laddertje, dat hij waarschijnlijk niet goed had bevestigd. Hij maakte een smak van 9 meter. Door de GGD naar het zieken huis Zuidwal vervoerd, overleed hij kort na aankomst. De 61 jarige schilder J. C. F„ die be zig was schilderwerk te verrichten aan het gebouw van de BPM, viel eveneens van een hoogte van 9 meter op straat. Hij was op slag dood. Waarschijnlijk is de man tijdens zijn werkzaamheden onwel geworden. DODELIJK AUTO-ONGELUK TE ST. OEDENRODE. Eén dode en één zwaar gewonde. Maandagmiddag omstreeks 12 uur is op de provinciale weg St. Oedenrode— Lieshout onder de gemeente St. Oeden rode een dodelijk auto-ongeluk geschied. Een personenauto, bestuurd door de 18- jarige Jan Swinkels, slipte bij het nemen van een scherpe bocht, de auto schoof zijdelings met volle vaart tegen e'en boom, waardoor de wagen werd inge drukt. De bestuurder, die was bekneld geraakt, overleed ter plaatse. Zijn me depassagier, de 16-jarige neef van de bestuurder, K. S. uit Lieshout, is in zorg wekkende toestand naar een ziekenhuis vervoerd. GRONINGEN VINDT OPLOS SING VOOR FIETSENSTAL LINGSPROBLEEM. ANWB beveelt toepassing ook in andere steden aan. De Toeristenbond ANWB heeft dezer dagen de gemeentebesturen in Nederland gewezen op de ma nier, waarop de stad Groningen 't euvel der tegen winkelruien en ge- euvel der tegen winkelruiten en ge- gelost, door het van gemeentewege aanbrengen van rijwielrekken op brede trottoirs. In vele steden vormt het stallen van ry wielen nabij van het plan is namelijk urgent gewor den en wel in verband met de aanleg van de nieuwe provinciale weg door de Buitenpolder en uitvoering van andere daarmede verband houdende werken. De ze weg loopt vanaf het Afwateringska naal nabij de grens met Drunen tot de Zomerdijkweg ten Westen van de ha ven, alwaar hij zodoende weder in ver binding komt met het bestaande wegen net. Hiervoor is het noodzakelijk, dat het Havenhoofd enigszins wordt ingekort, waardoor de bestaande loswallen ver vallen. Uitvoering van het eerste gedeelte van het havenplan, namelijk stadium I (zie sub C en D van de toelichting met plan) wordt daardoor noodzakelijk. Hierbij is inbegrepen het maken van een nieuwe zwaaikom. Het honorarium van het Ingenieurs bureau voor uitvoering van het gehele plan is in samenwerking met de Dienst van Gemeentewerken globaal becijferd op f 172,000,Voor het gedeelte van het werk, dat thans als urgent aan de orde gesteld moet worden, zoals boven is aangetoond, zal het honorarium belopen pl.m. 25 van het genoemde bedrag, zijnde f 43,000,Dit bedrag is te ver hogen met f 4,200,wegens kosten van tekenwerk door het bovengenoemde in genieursbureau, alsmede wegens kosten van de dienst van gemeentewerken, wordt totaal f 47,200, B. en W. stellen daarom de raad voor een crediet van f 47,200,— beschikbaar te stellen op de Kapitaaldienst 1955 we gens kosten van voorbereiding van een gedeelte van het Havenplan, n.l. stadium I, bestaande volgens de meergenoemde toelichting uit: •Het maken van het meest Zuidelijke gedeelte van de haven tot en met de zwaaikom, compleet met damwanden". Ontwerp-besluiten tot wijziging van de gemeente-begroting voor 1955 en van de begroting van de dienst van gemeente werken voor dit jaar bieden B. en W. ter vaststelling aan. B. en W. delen hierbij nog mede dat bij de desbetreffende overheidsinstanties subsidie in deze kosten zal worden aan gevraagd. Aangezien dit bedrag of het percentage daarvan nog niet bekend is, is de betreffende post op de suppletoir begroting pro memorie uitgetrokken. VERGADERING BINNEN- EN BUITENPOLDER VAN WAALWIJK. -Maandagmiddag en -avond wer den in Hotel De Twee Kolommen de vergaderingen gehouden van de Binnen- en Buitenpolder van Waal wijk. 'sMiddags vergaderden de stem gerechtigde ingelanden van de bui tenpolder. Zij hechtten hun goed keuring aan de rekening 1953—'54, die een voordelig saldo liet zien winkels een vraagstuk. Groningen heeft hier voor thans-, naar de mening van de ANWB, een afdoende oplossing ge- Tok- e? aan de hc8i"oting vonden. In de binnenstad van Gro- 7iino oo S met een ber,ra8 ningen zijn n.l. op hiertoe geschik- I van f I/93>28- te trottoirs stalen rywielrekken van uniforme afmeting geplaatst, na een proef met één rek, welke zeer goed voldeed. De rekken be staan uit elementen, waarin steeds vijftien fietsen kunnen worden ge stald. Een bewaker is hierbij niei aanwezig. Ter weerszijden van de rekken zy'n in het belang van de voetgangers hekjes van ca. 1 meter hoog geplaatst. ZONDAGSDIENST. Zondag 1 Mei 1955. Arts: Dr. v. Daal. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK. Zondag 1 Mei 1955. 10 uur: Ds. L. Schellevis. Collecte „Geestelijke belangen" BENOEMD. Met ingang van 1 September is benoemd tot leraar klassieke lette ren aan 't gymnasium van het Dr. Mollercollege de ZeerEerw. Pater B. V. Spuivenwolt van de Paters van de H. Familie te Kaatsheuvel. VOORDRACHT. 'bot leraar godslienst- en maat schappijleer aan de Nijverheids school voor Waalwijk en Omstre ken is aan het departement voor gedragen Ds. C. Schellevis, Ned. Herv. predikant te Waalwijk. CREDIET GEMEENTERAAD VOORBEREIDINGSKOSTEN HAVENPLAN. In een informele vergadering van de raad hebben B. 'en W. onlangs de raad zoveel mogelijk ingelicht omtrent het in voorbereiding zijnde Havenplan, omtrent welk plan zij ook reeds een toelichting met tekening verstrekten. Zoals bekend is, is het opmaken van het plan opge dragen aan Ir F. C. de Weger b.i. te Rotterdam. Een crediet voor uitvoering van het plan kunnen B. en W. thans nog niet voorstellen, ook niet voor een gedeelte daarvan. Wel zien zij zich thans ge noodzaakt bij de raad een crediet aan te vragen voor de kosten van voorberei ding van een gedeelte van het plan. Uitvoering van het bedoelde gedeelte De omslag voor 1955—1956 werd weer gebracht op 3.— per H.A.; vorig jaar had men besloten deze te brengen op 2.—, maar thans achtte het bestuur de verhoging weer noodzakelijk en de vergade ring besliste conform 't voorstel. In de avonduren vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van de Binnenpolder van Waalwijk. Na dat de notulen waren voorgelezen, keurde men de rekening 1953-1954 goed; deze had een voordelig saldo van 1290.99; de begroting sloot met een bedrag van 2650.19. De omslag voor 19551956 werd tot de helft teruggebracht; een uni cum in de geschiedenis van het waterschap. Tenslotte werd met algemene stemmen als lid van bet Dagelijks Bestuur herkozen de heer A. J. v. Huiten. R.K. MIDDENSTAND IS 'T NIET EENS MET AVONDMARKT. In de bijeenkomst die de R.K. Middenstand Dinsdagavond hield en tijdens welke de heer Kobben zijn lezing hield over het Uitbrei dingsplan waaraan we elders in dit blad aandacht besteden zijn ook nog enkele andere onder werpen ter sprake gekomen. Zo gaven verschillende leden lucht aan hun verontwaardiging over het besluit van de gemeente raad tot het ins,tellen van 'n avond- markt eens in de maand. Unaniem waren zij van oordeel dat deze markt in het nadeel was van de Middenstand; het publiek dat naar deze markt kwam bestond, meen den zij, slechts uit koopjesjagers- en de middenstandszaken zouden er niet liet minste profijt van hebben, integendeel. De leden vonden het erg dat er raadsleden waren die het beter meenden te moeten weten dan de vertegenwoordigers van de Mid denstand in de raad, die er op ge wezen hadden dat deze Vrijdag- avondmarkt niet in het belang was van de Middenstand. De voorzitter wees er echter op dat deze markt slechts hij wijze van proef voor de tijd van één jaar was ingesteld; en het bestuurslid van Oss betoogde dat men volgend jaar, wanneer de proef ten einde liep, niet alleen met argumenten, maar zelfs met bewijzen zou moe ten kunnen komen om aan te tonen dat de markt in strijd was mei, de belangen van de Middenstand. Hij drukte de leden op het hart nauw keurig de omzetten bij ie houden van de koopavonden waarop het markt was en die waarop het geen markt was. Met deze cijfers wel licht zou men de raad hopelijk kun nen overtuigen. De Middenstandsvereniging or ganiseert op 24 Mei a.s. een Moe derdag. Op deze dag zullen 's mor gens de dames-middenstanders •net bussen naar Onsenoort wor den gebracht, waar dan door De ken Dr. B. van den Hurk een plech tige H. Mis met assistentie wordt gecelebreerd, waar diverse spreek beurten zullen worden gehouden en waar de dames een lunch zullen krijgen, 's Middags gaat men weer naar Waalwijk, waar 's avonds de dames en heren leden een plechtig Lof zullen bijwonen, waarna men trekt naar een zaal, waar de ver dere avond, mei de heren dus, in gepaste vreugde wordt doorge bracht. De Middenstandsvereniging zal, zoals de bedoeling is, ook deelne men aan de optocht op 5 Mei; wel licht zal er nog een rikconcours of iets dergelijks door het actiecomité worden georganiseerd om de no dige gelden hiervoor te verzame len. Gesproken werd ook nog' over het verzoek van tie Middenstands honden, om zo mogelijk op Konin ginnedag de hele dag, maar anders toch in elk geval na de middag de winkels te sluiten. Hierover echter konden de leden -geen overeen stemming bereiken. De bakkers bij voorbeeld hadden reeds besloten Zaterdagmiddag hun winkels te sluiten en geen brood te bezorgen. De textielwinkels daarentegen wa ren voor het overgrote deel van mening dat het niet wenselijk was de winkels 's middags te sluiten en verschillende andere winkeliers sloten zich hierbij aan. TOERISME EN VERKEER. Wederom verscheen een welver zorgd nummer van „Toerisme en Verkeer", waarvan weer een be langrijk deel aan Waalwijk is ge wijd. Men brengt een bezoek aan het Schoenen- en Ledermuseum, men vindt er een artikel over „Waalwijk doorstond watersnood, brand, pest en verdrukking", en schrijft verder over de prachtige natuur der Loonse en Drunense Duinen in onze omgeving, 'n mooi geïllustreerd artikel over De Efle ling, over de natuurbaden en mo derne zweminrichtingen enz. Een zeer interessant nummer, dat niet zal nalaten opnieuw de aandacht op plaats en streek te vestigen. PROCESSIE WAALWIJK—HANDEL. Zondagmiddag vergaderde in De Gecroonde Leersse de Processie WaalwijkHandel. Men besloot dit jaar op Zondag 15 Mei ter bede vaart te gaan. De regeling en de dagindeling zullen hetzelfde zijn als het vorige jaar. Men zal de reis maken in bussen van Musa-Express. De aftredende bestuursleden van de processie, de heren P. Span en P. van Hilst werden herkozen. Ook niet-leden kunnen de processie meemaken. ST. JORISDAG. De Verkenners van de Andreas Zijlmansgroep hebben, zoals, alle verkenners, Zaterdag de feestdag van St. Joris gevierd. Welpen, ver kenners en voortrekkers waren s morgens in de kerk, waar dooi de aalmoezenier, de WelEerw. Heer Lempens, een H. Mis werd ote i» aarin rgiri-ei: Joedii eer val is van aken opv kar art en teil g* jtevro aanw ,n dan 01 Een e fiute been Copyright P 10 Bo« 6 Copenhogen De Egelkinderen, Egelbroer, Egelzus en Egelbaby kwamen op zekere dag pas heel laat uit hun bed. Het was al weer helemaal donker. Egelzus rekte zich eens lekker uit „O! Wat een mooie avond!" Het was heerlijk warm weer en met plezier dachten ze allemaal aan de fijne nacht die komen ging; overdag slapen de egels immers! De drie Egelkindeten renden rond, snvfielden en woelden in de grond en had den het erg naar hun zin. Ze liepen helemaal naar het Zomerhuisje, om ns te kijken of de mensen toch niet vergeten waren, voor hen een schoteltje melk buiten te zetten. Gelukkig waren ze het niet vergeten! Maar nu is het zo, al is de nacht dan donker, dat de ene nacht toch donker der kan zijn dan de andere. En het opvallende van deze bijzondere nacht was nu, dat het als maar donkerder werd, terwijl het toch eigenlijk al lang donker was. „Misschien waren we toch niet zo erg laat opgestaan", zei Broer Egel, „mis schien was het nog niet helemaal donker toen we wakker werden". Maar dat was het toch niet. Er kwam een onweer opzetten, maar dat konden de Egelkinderen natuurlijk niet weten, want ze hadden nog nooit een onweer meegemaakt... tenminste een heel echt onweer. Plotseling schoot er een felle bliksemstraal langs de hemel, 'en alles werd heel hcht, als- of het midden over dag was. „Wat is dat nu"... riep Baby Egel; „wie heeft er ooit zo iets gezien!" Maar voor de Egelbaby dit gezegd had, was het al weer donker geworden. „Wat was dat", riep Broer Egel. „Ik denk, dat de stoppen gesprongen zijn zei Zus, „want in elk geval is het licht uitgegaan." i „Ik bedoel niet, dat het licht uitging", riep Broer, „maar waar het vandaan kwam!" „Zeker van het huis", zei de baby; maar ze kon ook niet beter weten, want ze was niet veel groter dan een heel grote aardbei. „Onzin", zei Egelbroer, maar meer wist ze ook niet te vertellen. Opeens dreunde het heel erg, vlak boven hun kopjes rolde het zware geluid weg, en dan verdween het geluid snel ginds in het bos. Het leek op het geluid van de donder, en dat was er nog niet eens zo ver naast. „Eerst gaat het licht uit, en dan schieten ze met kanonnen", zei Zus Egel, „dit is toch wel een bijzondere nacht!" Toen bliksemde het weer, dzjiiing; oei!, dat was 'n felle!! „Ik vind het toch eigenlijk niet zo netjes, om drie brave Egelkindeben zo te laten schrikken, zei Egelbroer, die wel de pienterste van de drie was. Waarom doen ze dat toch! We zijn toch heel stil en kalm, en niemand heeft last van ons en dan gooien ze ons met niks als licht en lawaai." De drie Egelkinderen ging'en op hun staartje ynaar het onweer zitten kijken. Het was eigenlijk toch wel mooi om te zien, maar toch moesten ze iedere keer met hun ogen knipperen, wanneer er weer zon bliksemstraal langs de hemel suisde. „Als we thuis zo met het licht deden", zei Egelbaby, „dan zouden papa 'en mama zeker boos worden. Maar het is wel gezellig, al weet ik eigenlijk nog niet wat het precies betekent." Toen donderde het weer, en daar hielden de drie niet erg veel van, hoewel de donder toch geen kwaad kan. En toen kwam tenslotte dat, wat bij e'en onweer altijd komt: het begon te re genen. Eerst heel zachtjes..., dan een beetje harder... en eindelijk stroomde de regen over de drie Egelkinderen heen Toen was het uit. Ze konden best tegen e'en stootje, maar zo'n plensregen dat was te veel van het goede. Ze namen een groot rabarberblad, hielden dat als een parapluie boven hun kopjes en gingen naar huis. 3 men )laar 4icd< johi fted jde Vj :<niidc ;rCusor oor he el trek Duizel aren c ets va: De ku uisplei llhoff et mak wonch uide k ansere; ilo voe e jeugt f ster Korto -turieni vorn ys, en gonne EI P Wij w igen itie vs zij ee sion rs lui retai irotestr Haast nnen i van naren lun we en of 1 Ook i lie tijd nen, b.i den, dil aat op} en Wa neen bi opgedragen, onder welke H. Mis hij de verkenners toesprak. Na de H. Mis werd het St. Jorisgebed ge beden en de bloemen gewijd. Voor het hoofdkwartier werden hierna de vlaggen gehesen, waarbij de groepsleider de jongens aanspoor de deze dag een extra goede daad te doen. Dan zaten de jongens aan aan een gezamenlijk ontbijt. 's Middags speelden de verken ners een groot spel in de hei rond de Pessert, terwijl 's avonds de dag werd besloten met een kampvuur in het hoofdkwartier. Dr. SIS HEIJSTER VOOR HET VROUWENGILDE. Het Willem Het zi den te Vrijdag crum v heeft n over de ven vai kent W soon ft succesv tier Wil dio ho teld va; heeft la kelende Wille raiddel publiek Joop Gerard een fili ijke le Voor leden van het R.K. Vrou wengilde afdeling Waalwijk, en andere belangstellenden, die in groten getale naar Hotel Verwiel waren gekomen, hield de bekende paedagoge en kinderpsychologe DrMiederU Sis Heijster Maandagavond eenf artisten causerie onder de titel „Kinderen in de contramine". De president! van de vereniging, Mevr. v. Lood verwelkomde de spreekster en di vele belangstellenden en wees op, dat dit de laatste bijeenkom zou zijn van een goed geslaa van „De Echo van het Zuiden". door Bruno J. van Lheenke. 17). Het werd stil in de kamer. Toen na enige tijd Chainbricks wederom sprak, scheen hij een geheel andere politiek te willen volgen. „Kijk eens, Verhoef", sprak hij, „jouw positie in de organisatie is inder daad van dien aard, dat je er enig recht op hebt enkele dingen te we len. Welnu dan: Hilton was een verrader, waarvan wij geen last meer zullen hebben. Wat dat meis je van Renton betreft: die loopt niet vrjj rond, zoals jij schijnt te denken, maar die is in veilige han den." „En hoe moet Luigorro nu aan dat spul komen, dat hy van Hilton zou krygen?" vroeg Flaneur. ,yDaar zorg ik voor", zei Cham- bricks. „Je krijgt het nu mee. Wacht, 't staat in de kast, ik zal 't pakken". Hij stond op en liep naai de muurkast toe. „Dat wordt weer een fris par- ttflje worstelen", voorspelde De Weger zichzelf en hij bereidde zich voor. Chambricks opende de kast en kreeg onmiddellijk zulk een ge voelige tik op zyn hoofd, dat hij precies hetzelfde deed als de ver huizer, die een van drie hoog ko mende keukenstoel op zijn hoofd kreeg', namelijk volkomen buiten westen ineenzakken. „Doe ze maar weer omhoog, vriendelijke vriend", zuchtte De Weger. Flaneur werd al niet eens meer wanhopig, eerder apathisch. „Verhip", zei hij, „ben jy nog steeds hier?" „Ja, ik kon het niet nalaten even in die kast te gaan zitten. Je weel immers dat ik voor dat in de kast kruipen onder doktersbehandeling ben?" praatte John. „Hoe denk je overigens over onze lord? Wat is ie liefjes hè? En toch zou ik hem niet vertrouwen, Ben. Pas op het loze vosje, hij verliest wel zyn ha ren, maar nooit zyn streekjes. En dat zijn heel gemene streekjes jon geman, heel gemeen." Al kletsende was De Weger ach ter Flaneur gekomen en zeggende: „Als je een behoorlijke vent was, zou ik dit nooit gedaan hebben, maar nu voel ik myn geweten niet eens zo erg bezwaard", gaf hy zyn gevangene weer een portie van liet al zo bekende slaapmiddel. Met 'n spottend lachje om zijn lippen be keek De Weger de beide bewuste loze mannen. „Daar ligt nu de top van de organisatie", mompelde hij. Hy dacht bij het uitspreken van het woord „organisatie" weer sterk aan Mieke. Zyn fel-blauwe ogen fonkelden van woede en een onderdeel van een seconde maak te zich een soort paniekstemming van hem meester, een gevoel van onmacht om iets aan Geschenk's lot te veranderen. Dan had hy zich weer in bedwang. Snel overdacht hy wat hem ie doen stond. In de kast moest „het spul" zyn, dat de bankier wilde pakken, spul, dat liij over 't hoofd had gezien en dat dus waarschijn lijk verborgen was in een heel nor maal voorwerp. Dat moest hij nu eerst te pakken zien te krygen. „En wat", vroeg De Weger zich af, „is de methode van onderzoek in deze?" Hy antwoordde zichzelf: „deze methode, jongeman, is: het zoeken naar een voorwerp, dat weliswaar normaal is, maar dat jc toch niet in deze muurkast zou verwachten." Hy keek in de kast, waarin boeken, stapels papieren, rissen lege cognacflessen en wat kleine rommelarytjes lagen. „En die wandelstok is het", zei De Weger. Hy greep de stok en on derzocht hem. Het bleek inderdaad een juiste greep te zijn geweest: de stok was hol en verborg in zijn binnenste ettelijke linnen zakjes, die zorgvuldig waren dichtgebon den en afgelakt. ,,'t Is het een of ander poeder", zei De Weger, „maar dat het ge woon een verdovend middel is, ge loof ik niet. Enfin, de tijd en het onderzoek zullen het leren." Hy stak de zakjes bij zich. „En nu?" vroeg hij. „Een van de fuifnummers gaat met mij mee", besliste hij. „Maar wie? Neem ik Chambricks, wat ge beurt er dan? Dan is de organisa tie toploos. Deze loosheid op 'zich zelf mag nu aardig zyn, ik vrees dat Geschenk bij de dan komende verandering geen voordeel zal heb ben. Immers: alle kans bestaat dat onze vriend Flaneur dan 'n greep naar de macht zal doen. En Fla neur is en blijft nu eenmaal een haatdragend mannetje jegens Mie ke. Dat heb ik er vanavond wel uit begrepen. Dus wordt het dan toch maar Flaneur?" Hy doorzocht de zakken nog van Chambricks, maar het onderzoek leverde hem niets op. Alleen de sleutels hield hij zelf, de rest ging weer terug in de zakken. Even stond hy besluiteloos. „Nou, wat doene me? 't Is ver leidelijk om de knaap Chambricks als trofee mee te voeren naar Harrolds!" „Doe niet zo stom", zei stem in tuïtie, „je weet immers wat er dan gaat gebeuren?" „Nou, weten... weten..." sputter de De Weger tegen. „Ja, ik weet het. Je hebt het niet zelf gezegd. Neem jy nu maar je vriend Flaneur mee en wees daar voorlopig' tevreden mee. En op- J schieten nu maar." Stem intuïtie j was een beetje kortaf en De Weger j kon Stem eigenlijk geen ongelijk geven. „Oké", zuchtte hy, „jij je zin. Maar zonde blijft het!" Hij pakte zyn vulpen en tekende op de wangen van lord Chambricks twee mooie weegschaaltjes. „Opschieten!" jakkerde stem in tuïtie hem voort. „Ja, ja. Maar dat mocht ik toch niet nalaten", grinnikte De Weger, Dan nam liij Flaneur voor de tweede keer die avond op zyn schouders. „Kom dan maar weer, makker. Na dit intermezzo zullen wij het maar weer eens proberen", ino: pelde hij. Het licht liet hy branden, op het zou lyken of Chambricks aan het werk was. OngestoorJ kwam hij het huis uit, maar een maal buiten de keukendeur gel»- men, begonnen er geen belletjes io zijn hoofd te rinkelen, doch bel was een compleet carillon, dat ef lustig op los tingeltangelde. „Ho!" commandeerde -De We ger zichzelf. Van het gangetje, dat naar de buitenpoort leidde, klonk zacht ge kreun. „Lieve hemel, wie wordt er daar nu weer vermoord?" zuchtte De Weger. Hij gluurde liet gangetje in en begon te grinniken. „Ze vrijen zei hy, en er klonk toch wel iets van afgunst in zijn stem. „Wel, dan dienen wy te wachten of via de tuin te gaan. Ik inoet weliswaar die zijstraat met makker Flaneur doorflaneren, maar dat i> het risico van het vak." De Weger ging het trapje naar de tuin op. Het vrijende paartje had niets 'n de gaten. (Wordt vervolgd) Er is deeld o film er eensies de ven film. En k van de de hoe ten dei dan ni twijfelt lem Pa zien, zi willen horen tellen. Per o van He Hans I- ma is i recteur Windw Hagens ninger. voor d De f tot en Done wordt Zweep' film, z Wester De Het zich al Ameril fort, krijgsg door e soldatt een ge die iec nen a: reidt i Pingsp

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2