UIT EIGEN LAND Waalwijkse en Langsiraaise Courant UnmER DE „ECHO" Geen verlrouwen meer in het kabinet, Zware of lichte dagen? KRUIS Dameshcnden Wrijf Kou en Pijn v ra a en s au we9 met DAMPO UW BLAD VRIJDAG 20 MEI 1955. Uitgever Waalwjjkse stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad Verschijnt 2 x per week DE ECHO WH HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 41 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Dinsdagavond tegen half zes is in de Tweede Kamer de teerling geworpen over het lot van de re- gering-Drces. Nadat het kabinet meer dan jaar aan het bewind was geweest, verwierp de Tweede Kamer de Huurwet met 50 tegen 48 stemmen, wetend dat het ka- bient zijn ontslag in zou dienen wanneer dit voorstel werd ver worpen. Het is een verrassende uitslag geweest; meende men aanvanke lijk dat het lot van de regering in handen lag van de Anti-Revo lutionairen, die zich nog niet voor of tegen hadden uitgespro ken (in hun richting werden Dinsdag dan ook nog concessies gedaan door de regering), toen Dr. Schouten onder doodse stilte meedeelde, dat bijna heel zijn fractie de regering zou steunen, verwekte deze mededeling geen vreugde meer, omdat duidelijk ge worden was dat het gevaar uit een andere hoek dreigde. De rechtse splinterpartijen waren overstag gegaan; ze hadden zich van de regering afgekeerd. Welter, die vorigs week de in druk had gewekt de regering te willen sparen, draaide die rege ring de rug toe op een moment dat de uitslag van de stemming afhankelijk was van hem en zijn partijgenoot (achteraf bleek er inderdaad een verschil van maar twee stemmen); ook de Staat kundig Gereformeerden stemden tegen en dit was eveneens een verrassing; natuurlijk bleven communisten en liberalen ook in de oppositie; niemand had an ders verwacht. Blus dat Zuurbranden op Uw maag. Nog betervoorkom het. Met Bennies. tl hoeft geen vrees te hebb'en voor over tollig maagzuur en het pijnlijk zuurbran den dat daardoor ontstaat. Neem Rennies bij voorbaat, iedere keer dat gij iets eet dat wel eens „verkeerd zou kunnen val len". 't Zou interessant zijn, als ge in Uw om geving eens vroeg, wie wel allemaal Rennies gebruiken. Met Rennies behoort lijden aan zuur- brand tot het verleden. De brand is al geblust vóórdat ze uitslaat. Toen de zaken zo stonden, lag het lot van de regering in han den van de PvdA, waarvan de Tweede Kamer-fractie voltallig was. Het beroep van „hun" mi nister-president Dr. Drees, de grote voorman, waar de socialis ten altijd zo graag mee gedweept hebben, mocht geen succes meer hebben, noch de aanwezigheid van de „kroonprins" Minister Mansholt; zij brachten Dr. Drees en hun vier andere ministers ten val, zij stuurden hen de laan uit. Waarom dit alles begonnen was, is genoegzaam bekend. De regering had een voorstel tot be lastingverlaging ingediend, ge koppeld aan een huurverhoging en deze huurwet vooral was het, die heel veel bezwaren deed rij zen bij alle fracties; toen ver bond de regering aan dit voor stel de kabinetskwestie. De KVP en later de CHU en de AR, wil den het risico van een kabinets crisis niet dragen en zouden voor stemmen, hoewel ze het niet in alles met de voorstellen eens waren, maar zoals prof. Romme zei, een driekwart-ei is altijd j nog beter dan een lege dop; een kabinetscrisis immers zou het doorgaan van de belastingverla gingen van een half milliard per 1 Juli zeer twijfelachtig maken. 1 De andere partijen, de kleinere rechtse en linkse oppositiepartij en en de socialistische regerings partij lieten de regering vallen en zegden het vertrouwen op. Al verklaarden verschillende 1 woordvoerders alleen te stemmen tegen de voorstellen en hiermee met het vertrouwen in de rege ring op te zeggen, ze wisten wat de consequentie was van hun te genstemmen, en ze hebben niet geaarzeld. GEVAARLIJKE CONSEQUENTIES. De consequenties aan deze gang van zaken verbonden, zul- ni1 vei"strekkend en onaange naam zijn. we al zeiden is de kans Juli t be ^DngveHaging per 1 oïiL beslag zal krijgen, zeer KI! geworden. Het is immers t»m e vr?a8 of er voor die da ge vnrrnH m,?mYe regering zal zijn de t die _de voorstellen door KoeHi!2!e Kamer kan laten keuren. De Tweede Kamer is voor onbepaalde tijd naar huis gestuurd. Ja, die nieuwe regering. Eigen lijk zou de oppositie, die het ka binet ten val bracht, voor een nieuw kabinet moeten zorgen; maar deze oppositie is dermate heterogeen en de bezwaren van de diverse fracties tegen de huur wet hepen dermate uit elkaar dat men absoluut niet mag verwach ten dat deze oppositie er in zal slagen uit haar midden een kabi net te vormen. De PvdA zou volgens de regels van het spel voor een nieuwe re gering dienen te zorgen en het komt ons voor, dat zij daarbij niet zo erg veel medewerking zal ondervinden van Minister-presi dent Dr. Drees en de vier andere socialistische ministers, die in '1 demissionaire kabinet zitting hadden. De mogelijkheid van een zakenkabinet is, zoals de zaken zich laten aanzien, nog de meest voor de hand liggende. Een der gelijk kabinet zou de belasting voorstellen en de voorstellen in zake de definitieve ouderdoms voorziening weer in behandeling kunnen brengen en zou zijn be staan wel kunnen rekken mis schien tot de verkiezingen van het volgende jaar. Het is echter ook niet uitge sloten dat men aanstuurt op ver vroegde Tweede Kamer-verkie zingen. Nu. de politieke situatie zo verward is geworden, nu de samenwerking van de regerings partijen de laatste tijd zeer vaak in liet geding gebracht zo veel te wensen heeft overge laten, kan men naar dit uiterste middel grijpen om licht te bren gen in de politieke situatie; om de kiezers maar te laten uitma ken hoe de verhoudingen eigen lijk zijn. De kabinetscrisis zal ongetwijfeld ook haar terugslag hebben in de politieke partijen en de verhoudingen tussen deze partijen. We spraken al even over de „rooms-rode" samenwerking, die een ernstige knak zal hebben ge kregen, na al de kleine onaange naamheden die er op dit stuk al zijn voorgevallen. De socialisten hebben thans heel duidelijk laten merken dat hun aan deze samen werking heel weinig gelegen is, en dat zij liever 'n kabinet, waar aan zij zelf hebben meegewerkt, waarin vijf van hun ministers zitting hebben, waaronder hun geliefde Dr. Drees, zien sneuvelen dan hun starre principes prijs geven. Dames, Uw keus kan niet moeilijk zijn! Dank zij Witte Kruispoeders behoeft U niet tegen bepaalde dagen op te zien I Ze verdrijven pijn en lusteloosheid en zijn onscha delijk voor de maag I Een maal geprobeerd zorgt U ze ker ze altijd In huls te hebben. Ook in tablet- en cachet-vorm. It Vraagt Uw Apo theker oj Drogiit Het is interessant in dit licht te zien, wat Het Vrije Volk nog geen veertien dagen voor de cri sis schreef over Minister-presi dent Drees: Als Drees in de Ka mer het algemeen beleid verde digt, rustig en soms bijna huise- lijk, dan komen ook zijn tegen standers onder de indruk van 't vertrouwen dat deze man inboe zemt(we citeren de Volks krant). Zijn politieke vrienden zijn blijkbaar toch niet erg on der de indruk gekomen En dan komt de vraag, welke gevolgen zal deze gang van zaken hebben in de Partij van de Ar beid zelf. Duidelijk is het dat dit treffen tussen de socialistische ministers en de socialistische Ka merleden niet zonder consequen ties zal zijn, maar hoevele en welke zullen dit zijn? Zeker is 't dat bepaalde stromingen in de Partij zich zullen verheugen in deze gang van zaken, maar even zeker is het dat de grote massa van de socialisten het helemaal niet prettig zal vinden dat Dr. Drees en de vier anderen het slachtoffer zijn geworden van de houding der eigen afgevaardig den. De politieke hemel in Neder land is er niet helderder op ge worden en we moeten maar af wachten of het duistere wolken dek nog dichter zal worden, of dat men in korte tyd zal mogen constateren dat er beter weer op komst is; dit laatste lijkt ons ech ter niet waarschijnlijk. Neder land doet beter zich te kleden voor fikse regenbuien, waar schijnlijk gepaard met nu en dan een behoorlijke donderbui. RUSTIG DEBAT IN BELGISCHE KAMER. In Qngekend rustige sfeer is de Belgische Kamer gisteren begon nen aan het grote debat over de zo langzamerhand beruchte wets ontwerpen betreffende het on derwijs. Er ligt een heel pak amendementen te wachten van de katholieke oppositie en men schat dat de behandeling weken zal vergen. Premier Van Acker begon zijn rede met een beroep op de ver draagzaamheid der Kamerleden, waarbij hij herinnerde aan de onstuimige tonelen in het voor name gebouw, van de laatste we ken. Het was niet de bedoeling, zo zei hij, het katholieke onder wijs te verstikken, maar „wij wil len de Belgische ouders slechts de mogelijkheid geven, hun kin deren op scholen te doen die overeenkomen met hun overtui ging DE E 55 IS TE ROTTERDAM GEOPEND. H.M. de Koningin verrichtte de - plechtigheid. H.M. Koningin Juliana, die ver gezeld was van Z.K.H. de Prins der Nederlanden, heeft Dinsdagmorgen te Rotterdam de nationale mani festatie van Nederlands energie „E 55" officiëel geopend. Omstreeks kwart over tien wer den H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard in het stadhuis op de Coolsingel officiëel door het ge meentebestuur verwelkomd. Spoedig namen de Koningin er de Prins plaats in een calèche, be spannen met zes paarden. Begeleid door een escorte van twee groepen rijkspolitie te paard, elk van 24 ruiters in ceremoniëel tenue en voorafgegaan en gesloten door ruiters van de bereden briga de, reed de stoet met de vorstelijke personen door de nieuwgebouwde binnenstad naar de terreinen van de E 55. Overal langs de route ston den Rotterdamse schoolkinderen te juichen en te zwaaien. Nadat H.M. en haar gezelschap de voor hen bestemde plaatsen op de tentoonstelling hadden ingeno men, sprak de algemeen voorzitter van de E 55, ir J. W. Ernste, de ope ningsrede uit, waarin hij de hoge gasten verwelkomde en dankte voor hun bereidwilligheid. Toen Koningin Juliana na deze openingsrede met een kleine hand beweging de handle omhaalde, waardoor het kleurige energieteken in beweging kwam, was de E 55 of ficiëel geopend. Onmiddellijk daarna zette 't West- kappelse vrouwenkoor, dat gekleed was in traditionele klederdracht, 't lied „Holland is een heerlijk land" in. Om ongeveer vijf minuten voor half twaalf begaf 't gezelschap zich naar t in de nabijheid gelegen elf- provmciënplein. Daar begroette de Koningin de 24 jongens en meisjes kinderen die op 5 Mei 1945 zijn geboren die bij de hoge vlaggemasten stonden opgesteld. P- C. ROELS GERIDDERD. Blj KJl,is Benoemd tot ridder !!n h oVa,rï Onmje-Nassau de heei P. C. Roels, bedrijfsin- ^emcur bij de N.V. Provinciale Noord-Brabantse Electriciteits- Maatschappij te 's-Bosch'. HEIN JORDANS NAAR ITALIË. Eduard van Beinum leidt Brabants Orkest. De dirigent van Het Brabants orkest, Hein Jordans, is voor 'n vacantie- en tegelijk studiereis naar Italië vertrokken. 'Hij zal o.m. ook Sicilië, het einddoelvan zijn reis, bezoeken. Ter vervanging van de heer Jordans komt Eduard van Bei num naar Den Bosch. Hij zal bij het Brabants Orkest de repetities leiden o.a. van de Eerste Sym phonic van Brahms en de Derde Symphonie van Schubert, welke beide symphonieën de volgende week onder zijn directie in de tweede serie der lustrumconcer ten van Het Brabants Orkest in de vier grote steden van Noord- Brabant zullen worden uitge voerd. TELEVISIEZENDER BIJ ROERMOND. Toren van 175 meter hoogte. De PTT zal binnenkort begin nen met de bouw van 'n steun- zender te Roermond, zulks als onderdeel van het West-Europe- se televisienet (Eurovisie). De zender zal geplaatst worden op een hoog gelegen industrieter rein tussen Roermond en Her ten, vlak bij het schakelstation van de PLEM. Het wordt een to ren in gewapend beton van 110 meter, met daar bovenop nog een stalen mast van 65 nieter, in to taal dus een gevaarte van 175 meter. De toren is onderverdeeld in 26 verdiepingen van 4 meter. Aan de voet heeft hij een door snee van 13 meter. Op 80 meter boven de begane grond heeft hij een verbreding van drie verdie pingen, daar komt de zender- ruimte, voorts werkkamer, direc tiekamer. cantine en bureaux. Alle verdiepingen zijn via 'n lift te bereiken. Boven de zender ruimte worden de parabolen op gesteld voor de uitgebreide ont- vangapparatuur, want het wordt een ontvang- en zendstation te gelijk. Op de E 55 te Rotterdam is een maquette te zien van de zendtoren. Men hoopt met Kerst mis de bouw voltooid te hebben. De kosten worden op rond zeven ton geschat. OPLICHTING VOOR 40.000.— Oud-SS-er meldt zich. De 30-jarige vertegenwoordi ger van buitenlandse bladen A. J. H. v. B. uit Steenwijk, heeft zich gemeld bij de Officier van Justitie te Leeuwarden. Van B. zou de Steen wij ker Bank en en kele firma's elders hebben opge licht voor in totaal omstreeks 40.000.Van B. is een oud- SS-er, die sinds omstreeks on- dcrhalf jaar in vrijheid is en die tijdens de oorlog behoord heeft tot de groep soldaten die Musso lini van de Gran Sasso heeft ge haald. Hierbij heeft hij een been verloren. R.K. BOND VAN BEJAARDEN IN BRABANT. In Tilburg werd Maandag de jaarvergadering gehouden van de Diocesane Katholieke Bond voor Bejaarden en Gcpensionneerden, die thans ruim 5600 leden telt. Scherpe critiek oefende de voorzitter, de heer G. van Unnik, uit op het feit, dat in nog vele gestichten in Brabant oude man nen en vrouwen gescheiden wor den gehouden. Voor deze schei ding achtte de voorzitter en de vergadering stemde daarmee volkomen in geen enkele aan nemelijke grond aanwezig. Bij de bestuursverkiezing werd de heer v. Unnik bij acclamatie tot voorzitter herkozen, evenals de heer J. Spijkers. Tot bestuurs leden werden gekozen de heren C. de Gier, W. Heesbeen en W. van Hout. Tijdens deze bijeenkomst werd nog gesproken doof de geestelijk adviseur, rector W. Bekkers, over de mentaliteit van de ouden van dagen en door de landelijke voorzitter, de heer T. Steinmetz, over ue zelfwerkzaamheid. De Diocesane Bond telt thans 56 af delingen. BRAND IN CIRCUS ALTHOFF. Ramp op nippertje voorkomen. Het circus Franz Althoff is Zon dagmiddag ternauwernood aan een ramp ontkomen. Tijdens de middagvoorstelling te Gouda ontstond door nog onopgehelder de oorzaak een felle brand in een berg stro en mest, opgestapeld temidden van een carré van stal- tenten, waarin zich bijna 5U0 dieren bevonden. Het vuur woedde op slechts 3 meter afstand van de kamelen- stal en vlak bij de olifantenstal. De Goudse brandweer en het cir- cuspersoneel hebben met vereen de krachten het vuur geblust, terwijl de dieren, die juist gereed waren gemaakt voor een optre den, in paniek over het terrein holden. Met schoppen en dekzei len werd de brand tenslotte be dwongen. De voorstelling onder vond door dit alles geen vertra ging. SERGEANT DURFDE NIET TE VLIEGEN. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft Dinsdag de 23-jarige J. van de L. uit Eindhoven, conform de eis, vrijgesproken van 't hem tenlaste- gelegde feit dat hij als sergeant vlieger had geweigerd een vlucht te maken, omdat hij was gegrepen door een onoverwinnelijke angst voor vliegen. De krijgsraad had van de L. eveneens vrijgesproken omdat deze, evenals thans het hof, over macht had aangenomen. ZONDAGSDIENST. Zondag 22 Mei 1955. Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Nijman. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 22 Mei 1955. 10 uur: Ds. L. Schellevis. BENOEMINGEN. Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr W. Mutsaerts, Bisschop van 's-Hertogenbosch, heeft benoemd tot: Bestuurslid van de Stichting „Liturgische Federatie" voor 't Bis dom 's-Hertogenbosch de Weleerw. Zeergel. Heer G. Witlox, Geestelijk Directeur van het Klein Seminarie te Sint Michiels-Gestel. Geestelijk Adviseur van de Ka tholieke Stichting „Mater Amabi- lisschool voor Waalwijk en omstre ken" te Waalwijk de Hoogeerwaar de Zeergel. Heer Dr B. v. d. Hurk, Deken en Pastoor van de parochie St Jan te Waalwijk. H. VORMSEL. Z.H. Exc. de Bisschop van 's-Her togenbosch zal het H. Vormsel toe dienen op Vrijdag 27 Mei in de pa rochie van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen en op Zaterdag 28 Mei a.s. in de parochies van St Antonius van Padua, St Jan-Baptist en St Clemens. WAALWIJK, LET OP UW SAEK Waalwijk heeft de naam bij col lecten voor liefdadige doeleinden enz. zich van zijn beste zijde te la ten zien. Blijf ook nu bij de collec te van het Ned. Rode Kruis, die ge houden wordt in het tijdvak 23 Mei tot 6 Juni, niet ten achter en toont door gaarne en gul te geven, dat U sympathiseert met ons werk, dat aan de top staat van liefdadigheid en naastenliefde. Het Ned. Rode Kruis staat nacht en dag gereed om de lijdende en noodlijdende mensheid te helpen; onderscheid wordt niet gemaakt. Iedereen die onze hulp nodig heeft, mag daarop rekenen. Öns voorbeeld is het. werk van de barmhartige Sa maritaan. Wat een prachtwerk, dat door ons met volle overgave en geheel be langeloos wordt gediend. Indien U, evenals wij, meer in details ware ingewerkt, dan zoudt t ons werk een nog warmer hart i toedragen en er zo mogelijk nog meer mee sympathiseren. Helpt ons daarom helpen, opdat j wij voor onze taken paraat zijn j do°r Uw milde geldelijke bijdra gen. Beschouw 't als een ereplicht. Mogen wij U vriendelijk verzoe ken Uwe bijdrage klaar te leggen, opdat onze medewerksters niet voor niets komen door U niet thuis te treffen? Nederl. Rode Kruis, Afdeling Waalwijk. AANVRAGEN OF VERLENGEN VAN BUITENLANDSE PASPOORTEN. Er wordt ons opnieuw verzocht mee te delen dat aanvragen om bui tenlandse paspoorten of verlenging van deze, minstens 14 dagen vóór de aanvang van de reis ter gemeen te-secretarie moeten worden ge daan, daar er anders niet voor kan worden ingestaan dat het paspoort tijdig in het bezit van betrokkene komt. Bij de aanvrage moet worden overgelegd het reeds eerder uitge reikte paspoort of bewijs van Ne derlanderschap, alsmede 2 gelijke foto's, welke een duidelijk en goed- gelijkend beeld van de aanvrager moeten geven en schuin naar voren zijn genomen. De grootte van de fo to's moet zijn ±3 bij 4 cm.; de grootte van het hoofd 2 cm. De aanvragers van paspoorten behoren, indien enigszins mogelijk, steeds persoonlijk ter gemeente-se cretarie te verschijnen, opdat al daar kan worden geconstateerd dat de aangeboden foto's de aanvrager goed weergeven, dat deze van re cente datum zijn, terwijl voorts het signalement moet worden opgeno men. Zij die nog geen 21 jaar zijn, be horen een verklaring van hun ou ders of voogden over te leggen, dat er bij hen geen bezwaar bestaat tegen uitreiking van een buiten lands paspoort. In die verklaring moeten naam, voornamen, geboorte datum en geboorteplaats van aan vrager vermeld zijn. Indien een paspoort voor alle lan den van de wereld wordt verlangd, dient aanvrager voorts een verkla ring van de Inspecteur der Belas tingen over te leggen. STERRIT BOND ZONDER NAAM. De Sterrit van de Bond zonder Naam, waaraan een aantal vaders en moeders van grote en drukke ge zinnen zullen deelnemen, zal op Zondag 12 Juni weer worden ver reden, zoals we al eerder hebben bericht. De deelnemers uit Waalwijk 75 wagens hebben zich al gemeld rijden via paleis Soestdijk en Am sterdam naar Zandvoort. Na een kort verblijf in Zandvoort, waar de lunchpakketten weer worden uit gereikt, vertrekt men naar Heem stede, waar de middag verder in 't Minerva-theater wordt doorge bracht. Ook de deelnemers uit Kaatsheuvel zullen hier waarschijn lijk de middag doorbrengen. Door het feit dat men vanuit Heemstede kan vertrekken, zal men de thuis reis, die via Utrecht gaat, vroegtij dig kunnen beginnen, zodat de va ders en moeders vroeger thuis zul len zijn dan vorig jaar, toen 't dooi de enorme drukte in Zandvoort wel wat laat was geworden. AANRIJDINGEN. Maandag om kwart voor twee had er op het Hoogeinde een botsing plaats tussen twee auto's, die vrij ernstige materiële gevolgen had. De heer M. V. uit Kaatsheuvel reed met zijn personenwagen van Westelijke in Oostelijke richting; op een gegeven moment moest hij achter een met paard bespannen wagen afremmen om een tegenlig ger, een bestelauto, bestuurd door J de B. uit Loon op Zand, voorrang te verlenen. Hij slipte en schoot dwars de weg over, waarbij hij te gen de bestelauto botste. Beide wa gens werden zeer zwaar beschadigd en tot de politie arriveerde was het verkeer in beide richtingen geheel gestremd. Dinsdagmiddag tegen vier uur was er een aanrijding op de hoek Grotestraat—Mr v. Coothstraat tus sen een bestelauto van de firma L. alhier, bestuurd door B. v. B. uit Wijk en Aalburg en een motorrij der, de controleur J. v. E. uit Oijen. De motorrijder, die uit de richting Haven kwam, botste tegen de be stelauto die uit de Mr van Cooth straat kwam; de motorrijder, die geen voorrang had verleend, liep zware hoofdwonden op en was aan vankelijk bewusteloos. Dr Lange- meijer was spoedig ter plaatse en liet het slachtoffer ter observatie overbrengen naar het St Nicolaas- ziekenhuis. ATTENTIE. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende aan kondiging van het Instituut Jonkers te Groningen omtrent een lezing en een bespreking over redekunst en persoonlijkheidsvorming, die in de Twee Kolommen zal worden ge houden op Maandag 23 Mei a.s. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Frederikus C. M., zv. C. M. de Wit- Hochheuser te Loon op Zand; Cor nelia J. Th. M., dv. J. F. J. Mol-van den Broek; Adrianus L. J., zv L. L. de Vaan-Heeffer; Petronella J. A., dv. F. J. Brokken-Brands. Overleden: Hendrik Nultenbroek 66 j;, zv. H. Nultenbroek; Elise W. H. Smeets 83 j., gehuwd geweest met J. A C. M. Zijlmans; Chris- tiaan de Rooij 53 j., echtg. van E. Duister. Huw.-aangiften: J. Burghout 29 jaar te Waspik en A. W. Korthout 27 j. te Waalwijk; J. L. M. v. Delft 24 j. en A. M. D. van den Heuvel 24 j., beiden te Waalwijk; I. Both 30 j. te Sliedrecht en G. M. Th. v Venrooij 24 j. te Waalwijk; J. H. Snaphaan 28 j. te Loon op Zand en I. Szasz 34 j. te Waalwijk. Gehuwd: R. J. Maenhoudt 23 j. te Aardenburg en W. J. M. van der Eerden 23 j. te Waalwijk; A. M. Klerkx 25 j. te Drunen en C. G. M. de Leijer 20 j. te Waalwijk; C. Wij- nands 29 j. en C. A. v. Zeist 23 j., beiden te Waalwijk; J. A. C. v. d. Broek 24 j. te Loon op Zand en H. E. M. v. Engelen 24 j. te Waal wijk; A. W. Bruijstens 26 j. en A. M. v. d. Heijden 25 j„ beiden te Waalwijk; G. J. v. d. Steen 29 j. en Th. A. de Jong 28 j„ beiden te Waalwijk; C. W. v. d. Steen 25 j. en P. M. de Jong 23 j., beiden te Waalwijk; F. N. M. Engel 29 j te Tilburg en C. L. M. van de Griendt 27 j. te Waalwijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: G. Ligtvoet naar Drunen; M. Winters naar 's-Bosch; W. J. M. v. d. Eerden naar Aarden burg; N. L. Voogd naar Weert.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 9