Waalwijkse en Langsiraaise Courant PLUIMVEE WIELRENNEN 1 Regelement op het gebruik van het gemeentelijk zwembad „Het Hoefsven" te Waalwijk De Amerikaan heeft zich volkomen aan de welvaart „aangepast" 4--4 DEB VOV 18 12 2 17 12 0 18 11 2 18 9 1 18 8 0 18 8 0 17 G 3 18 5 4 16 5 3 18 4 1 4 2G 5 24 5 24 8 19 10 1G 10 16 8 15 9 14 8 13 13 9 le klas 104. Hilvaria 19 16 0 3 32 na besl.wedstr.) 19 13 4 2 30 18 10 18 G 18 18 18 18 18 18 4 24 G 18 9 1G 8 1G 9 14 9 14 G 10 10 2 13 8 3 ADENAUER NAAR MOSKOU NA OVERLEG MET WESTEN. V BIJDAG 10 JUNI 1955 Uitgever «aalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN pit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO m HET ZUIDEN Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 7Se JAARGANG No. 47 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. TELEGR.-ADRES „ECHO*' In 't belang der gebruikers van t zwembad laten we bier 't reg lement volgen, zodat iedereen weet waaraan zich te houden. Artikel 1. De bezoekers van het zwembad !en bijbehorende terreinen zijn gehouden zich te gedragen naar de in dit reglement vervatte be palingen. Zij zijn tevens verplicht de aanwijzingen en bevelen van het leiding gevende en toezicht houdende personeel op te volgen. Artikel 2. 1. Burgemeester en Wethouders stellen een regeling vast aan gaande de tijden en wijze van openstelling van het zwembad en bijbehorende terreinen. De ze regeling wordt tijdig ter al gemene kennis gebracht. 2. Burgemeester en Wethouders zijn in bijzondere gevallen, te hunner beoordeling, bevoegd van de algemene regeling, be doeld in liet vorige lid, af te wijken. Artikel 3. 1- Tot het zwembad en bijbeho rende terreinen worden niet toegelaten: a. zij, die niet in het bezit zijn van een géi dig toegangsbe wijs; b. kinderen beneden de leeftijd van 0 jaren, tenzij onder be geleiding van personen van 10 jaren en ouder; c. zij, die in kennelijke staat van dronkenschap verkeren; d. zij, aan wie ingevolge artikel 9 het verder gebruik van het zwembad en/of der bijbeho rende terreinen ontzegd is. 2. Tolde bassins en het ven wor den niet toegelaten: a. zij, die niet in het bezit zijn van een geldig toegangsbe wijs; b. zij, die naar het oordeel van de badmeester ogenschijnlijk, lijden aan open wonden, ern stige huidziekten of besmet telijke ziekten, tenzij een ge neeskundige verklaring van niet ouder dan één maand wordt overgelegd, dat de ziekte in het zwembad geen gevaren van besmetting op levert; c. zij,'die zich niet door middel van een daarvoor bestaande douche en waadgoot behoor lijk hebben gereinigd. Artikel 4. 1. Het' is verboden voor iedere persoon van het mannelijk ge slacht, behoudens het bepaalde sub 2 van dit artikel, zich te bevinden in het damesbad of op 't daarbij behorende strand. 2. Kinderen van het ene geslacht beneden de leeftijd van 41 ja ren, mogen uitsluitend onder geleide van een volwassen ge zinslid te allen tijde verblijven in het voor het andere geslacht bestemde bassin of op 't daar bij behorende strand. Artikel 7. De gemeente stelt zich niet aansprakelijk voor lichamelijk letsel, verdrinking of andere on- gelukken, noch voor het verloren raken en/of beschadigd worden van voorwerpen en daarmede verband houdende materiële schade. Voorwerpen van waarde kunnen gedurende de tijd dat men van het zwembad gebruik maakt, kosteloos bij het perso neel van de garderobe in bewa ring worden gegeven. 3. Onverminderd het bepaalde in de vorige leden, worden de op naam gestelde bewijzen voor het gebruik van het zwembad, waarvan misbruik is gemaakt, zonder restitutie van de be taalde gelden ingetrokken. Artikel 10. Klachten over het zwembad en over 't personeel behoren schrif telijk ter kennis van de directeur van Gemeentewerken te worden gebracht. Artikel 11. Artikel 5. 1. Hel is ten strengste verboden zich in het ven te begeven zon der uitdrukkelijke toestemming van de badmeester, welke toe stemming alleen wordt gege ven wanneer ten genoege van de badmeester van voldoende zwem vaardigheid is blijk ge geven 2. Het zwemmen in het ven ge schiedt immer op eigen risico. 3. Het is verboden in het ven ge mengd te zwemmen. De daar toe opgerichte afbakeningen mogen niet worden overschre den. Artikel G. Het is verboden: a. zich te ontkleden of te kleden op een andere plaats dan in de daarvoor bestemde kleedcabi nes; b. kledingstukken of schoeisel anders dan in de daarvoor be stemde garderobe op te ber gen; c. zonder zwembroek of zwem pak of op naar het oordeel van de badmeester ongepaste wijze gekleed in een van de bassins, het ven of op de voor 't strand bestemde gedeelten te verschij nen; d. zich in het voor restaurant be stemde gedeelte te bevinden tenzij normaal gekleed; e. het zwembad of bijbehorende terreinen door spuwen, het werpen of verspreiden van vuil of op andere wijze te ver ontreinigen; f- op enigerlei de goede orde of rust te verstoren, zich onbe hoorlijk te gedragen of door houding, gebaren, taal of han delingen de eerbaarheid te kwetsen. Artikel 8. Schade, toegebracht aan het zwembad en de bijbehorende ter reinen, alsmede aan de tot die in richting behorende goederen en voorwerpen, moet door de ver oorzaker worden vergoed tot een bedrag, door de gemeente bere kend, ongeacht de strafrechtelij ke aansprakelijkheid. Artikel 9. 1. Ieder, die de aanwijzingen en aanzeggingen van het leiding gevende of toezicht houdende personeel niet opvolgt, de be palingen van dit reglement overtreedt of schade toebrengt aan het zwembad en bijbeho rende terreinen of aan de tot de inrichting behorende goede ren en voorwerpen, wordt door de badmeester uit de inrichting verwijderd, onverminderd de straf- en burgerrechtelijke aan sprakelijkheid. 2. Degene, die, na eenmaal van de zweminrichting op grond van het bepaalde in het eerste lid van dit artikel verwijderd i te zijn geweest, andermaal han- j delen in strijd met de voor- i schriften van dit reglement, wordt verwijderd, wordt niet meer tot het zwembad en bij behorende terreinen toegelaten dan op een schriftelijke toe stemming van Burgemeester en Wethouders- In alle gevallen, waarin dit reglement niet voorziet, beslissen Burgemeester en Wethouders. Indien in het zwembad en/of op de bijbehorende terreinen ter- i stond een beslissing wordt ver eist, wordt die beslissing geno men door of vanwege de hoofd badmeester, die van zijn beslis sing terstond mededeling doet middels de directeur van Ge meentewerken aan Burgemeester en Wethouders. Artikel 12. De stalling van rijwielen, mo torrijwielen en auto's is voor de gebruikers van het zwembad en de daarbij behorende terreinen verplicht. dat men niet langer van defen sie-orders afhankelijk is om de fabrieken op gang te houden, met uitzondering dan van enkele ge specialiseerde fabrieken. Defen sie-orders maken de laatste tijd nauwelijks lü procent van het bruto nationaal product uit. De gewone man rekent natuur lijk niet met percentages, maar hij heeft ogen in zijn hoofd en vrienden om een praatje mee te maken en daardoor weet hij dat hij en zijn buren niet door de aanmaak van oorlogstuig aan '1 werk gehouden worden. Voor hem is het denkbeeld dat de wettelijke maatregelen, die in de laatste 25 jaar genomen zijn ter bescherming van het land te gen malaise, afdoende zijn ge bleken, dat de verzekering tegen de gevolgen van malaise een in tegrerend onderdeel zijn gewor den van de moderne economische samenleving en dat de regering over middelen beschikt om cor rectieven toe te passen, niet lan ger een zuiver theoretische kwes tie. Zij maken thans deel uit van zijn ervaringen in deze eerste 10 jaar na de oorlog en die ervaring is voor de Amerikaan van heden aanleiding geworden de toekomst met een gerust hart tegemoet te zien. Artikel 13. Men dient de aanwijzingen en bevelen van de bewaarder op de bewaarplaatsen op te volgen. Artikel 14. 1. Bij brand, diefstal, vermissing of beschadiging wordt door de gemeente geen schade ver goed. 2. Voor rijwielen, motorrijwielen en auto's die in de stalling niet behoorlijk worden afgesloten, aanvaardt de gemeente geen verantwoordelijkheid bij dief stal. 3. De gemeente neemt geen ver antwoordelijkheid voor aan de rijwielen, motorrijwielen en auto's bevestigde toebehoren of onderdelen. John Kerigan. WASHINGTON, 2 Juni. Wan neer men een tijdje het land heeft doorgereisd en weer in Washing ton is teruggekeerd, dan is het voorwaar geen geringe verras sing, wanneer de politici U vra gen of de mensen overal zo lus teloos en loom geworden zijn. Zij hebben reden genoeg tot het stel len van die vraag: hun pogingen echte „kwesties" te berde te bren gen belastingen, communisten in overheidsdienst en andere dergelijke onderwerpen, die nor maliter niet nalaten de gemoede maar dat wil niet zeggen dat zij zelfvoldaan of onverschillig zijn, zoals bijvoorbeeld ook duidelijk blijkt uit de talrijke brieven die op het Witte Huis over de inter nationale situatie binnenkomen. De ervaringen van de laatste tijd hebben slechts een gemoeds gesteldheid onderstreept, die zich in de loop der jaren bij de men sen gevormd had. De recente po litieke manoeuvres van de Sov jets in Europa hebben talrijke Amerikanen er toe gebracht hun hoop op een vreedzame toekomst KNVB. Uitslagen van Zondag 5 Juni. Res. 3e klas B. GW 2—DESK 2 1—3^ TOP 2—RKC 2 3—4 WSC 2—St. M.-Gestel 2 5—4 OJC 2—RKDVC 2 1—1 BW 4-OSS 2 niet gespeeld, daar OSS om 2 u. arriveerde inplaats van om 12 uur. KNVB Afdeling Noord-Brabant. Uitslagen van Zondag 5 Juni. Ie klas 103. Be ReadyTerheijden 34 DEB—VOV 2—3 le klas 104. BroekhovenViola 61 (Viola degradeert) BerkdijkHil varia 02 (Hilvaria kampioen) le klas 105. Noad 4Waspik le klas 106. TAC 2—Longa 4 VOAB 2—RKTVV 4 Noad 5Uno Animo 2 2e klas 209. SVG 2—Gudok 3 Veerse Boys 2UW 3e klas 310. Velocitas 2JPS 2 Ons Vios 3SVG 4 Korvel 3—DESK 4 4—3 onb. 3—3 D2 3—1 afg. 9—2 1—4 Hieronymus 4—Berkdijk 2 210 Competitiestanden tot en met heden bijgewerkt. le klas 103. ren in beroering te brengen, heb- j te richten, maar alles bij elkaar ben werkwaardigerwijs vrijwel geen gehoor gevonden. Het antwoord is natuurlijk niet in Washington, maar in de grote en kleine steden te vinden, op de boerderijen en in de fa brieken. In het gehele land heerst wel vaart; in enkele streken in de kolenmijngebieden en in enkele textielcentra maakt werkloos heid zich in zichtbare male voel baar. Tot het loskomen van dc regens, verleden week, waren de droge streken in het Zuidwesten een' stoffige vlek op het heldere oppervlak van het land, maar overal elders gaat het de mensen goed. Daar in Maart en April de lo nen gelijk of zelfs hoger waren en de belastingen lager dan ver leden jaar, is het loonzakje van de fabrieksarbeider behoorlijk gevuld en brengt hij elke week gemiddeld schoon 70 dollar naar huis. Deze week werd door het Mi nisterie van Handel bekend ge maakt, dat de waarde van alle geproduceerde goederen en ver leende diensten (het bruto natio naal product) even hoog was als in het record-jaar 1953. De win kelverkopen waren 11 procent hoger dan verleden jaar, nieuwe automobielen ziet men te kust en te keur op de wegen en de natio nale parken zijn zo overvol toe risten, dat de parkopzichters er zelfs over denken de bezoekers van tevoren toegangskaarten te laten reserveren, om op die wijze enigszins paal en perk aan het bezoek te kunnen stellen. Voor eenieder, die met de „vrouw op straat" en de „gewone man" gesproken heeft, is dit geen plotselinge ommekeer in de mens en geen explosieve zucht om nu eens echt de genietingen van de welvaart te smaken. De meeste mensen schijnen inderdaad de adempauze in de „koude oorlog" en de opschorting van het poli tiek gekrakeel te waarderen, genomen, kan het toch wel eens niet zo eenvoudig zijn als het schijnt. Dc naoorlogse jaren hebben de Amerikanen geleerd de wereld met een kalm en bezadigd oog te beschouwen, maar de jongste ge beurtenissen geven hem niette min aanleiding niet alle hoop te laten varen. Men is echter wel zo verstandig niet luidkeels om vermindering van de bewapening en verlaging van de belastingen te roepen, zodra de vrede maar even om de hoek komt kijken. Een andere ervaring, meer op binnenlands terrein, schijnt voor de gemiddelde Amerikaan van eVen groot gewicht te zijn, na melijk dat ups en downs in'het economisch bestel, volgens de tegenwoordige opvattingen, tot het verleden behoren of althans niet ernstig genoeg zijn om de welvaart niet te beschouwen als iets dat in de huidige Ameri kaanse samenleving een vrij sta biel karakter heeft aangenomen. Sedert het einde van de tweede wereldoorlog hebben drie econo mische inzinkingen al waren zij ook van niet veel betekenis de Amerikaanse economie en de wetten, die zijn opgesteld om te maken tegen een ernstige malai se, op de proef gesteld. In 1946 heeft de lang bedwongen vraag naar gebruiksgoederen er toe bij gedragen de slapte te boven te komen; in 1950 hebben bij het uitbreken van 't Koreaanse con flict de verhoogde regeringsuit gaven voor de bewapening de reeds herstelde economie nieuw leven ingeblazen. Ditmaal is de slapte, die het vorig jaar uitbrak geheel en al overwinnen door 'n verhoogde vraag naar niet-mili- taire goederen; orders voor de defensie werden teruggebracht tot een niveau, dat geacht kan worden op lange termijn vol doende te zijn. Uit een onderzoek, dat kort ge leden over het gehele land in za- kenkringen werd ingesteld blijkt Terheijden Jeka Raamsdonk White Boys Be Ready I VCW TPO Tet. Boys (Kampioen Berkdijk Oirschot V. RKSSS Broekhoven Audacia Korvel Gloria Velocitas Viola Degradeert le klas 105. DVVC Waspik Dongen 2 DESK 3 Willem II 5 Baardwijk 2 Noad 4 RWB 2 Hieronymus RKTVV 3 18 13 3 2 29 Kampioen 18 11 3 4 25 2 4 4 18 11 18 9 18 18 18 18 18 18 le klas 106. Gilze 2 Longa 4 VOAB 2 Uno Animo 2 Broekhoven 2 Taxandria 3 Zigo 2 Noad 5 RKTVV 4 TAC 2 17 11 1G 11 18 11 17 9 18 18 18 1G 18 1 11 4 12 Veerse Boys 2 Right 'Oh - Raamsdonk 2 Be Ready 2 Veerse Boys 3 Virtus 3 12 10 12 8 12 13 12 13 21 17 7 7 G 5 2 winstpunten in mindering. 2e klas 208. SET 3 14 10 3 1 23 Jong Brabant 2 13 10 2 1 22 Gilze 3 13 5 3 5 13 TAC 3 14 5 2 7 12 Gudok 2 13 4 3 G 11 JPS 13 2 5 G 9 Willem II 6 12 2 4 G 8 Uno Animo 3 13 2 5 G 9 2e klas 209. WSJ 14 13 1 0 27 Ons Vios 2 14 11 0 3 22 Sar to 3 14 10 1 3 21 WSC 3 14 8 2 4 18 Gudok 3 13 3 1 9 7 RKC 3 14 2 2 10 G SVG 2 13 1 3 9 5 Dongen 3 14 1 2 11 4 1G 13 2 1 28 1G 10 2 4 22 1G 8 3 5 19 15 7 2 G 1G 15 7 0 8 12 15 4 4 7 12 15 5 2 8 10 1G 4 3 9 11 16 2 2 12 6 tegen Velocitas 4 uit Tilburg. Ook onze 4e clftallers wensen wij veel succes in deze eerste ewdstrijd. SPRANG. N.E.O. A.s. Zaterdag speelt het eerste elftal zijn laatste thuiswedstrijd van deze competitie tegen Amci- de. Daar deze club reeds bij een gelijk spel degradeert, zal zij zich voor honderd procent inspannen om in Sprang nog enkele punten te halen. Op een prettige wed strijd kan men dus rekenen. Aanvang half 5. A.s. Maandagavond veteranen- voetbal. WAALWIJK. Onze plaatsgenoot P. Brouwer bekend door zijn werkzaamheden bij diverse wielerwedstrijden, is door de heer Peters, prov. consul te Arnhem, uitgenodigd voor mi- crofonist op de diverse wedstrij den met als district Gelderland en Oost-Utrecht. Een bewijs dat zijn reportages in de smaak vallen en worden gewaardeerd. VLIJMEN. Zaterdag neemt de amateur Fr. Libregts deel aan de grote wedstrijd voor amateurs Ainster- dam-Arnhem-Tiel en terug Arn hem-Amsterdam. Wij zijn be nieuwd naar de prestaties van deze pas gepromoveerde ama- teuf. Zondag starten de Vlijmense renners op drie verschillende plaatsen. Wie zorgt er ditmaal voor succes? 5 24 5 22 7 18 8 17 2 10 14 4 10 12 2 12 10 5 119 Degradeert 18 13 2 3 2ft Kampioen 4 24 4 23 G 23 7 19 9 16 9 13 12 10 9 8 Degradeert 2e klas 206. Madese Boys 2 12 9 3 0 21 2e klas 213. RKDVC3 Baardwijk 3 Haarsteeg 2 Vlijm. Boys 3 RWB 3 Heusden 2 WSC 4 RKC 4 Herptse Boys 2 winstpunten in mindering. Beslissingswedstrijd kampioen schap Reserve le klas. Op Zondag 12 Juni wordt op het PSV-terrein te Eindhoven de beslissingswedstrijd voor de le klasse der reservccoinpetilie van de KNVB gespeeld tussen PSV 2 en Eindhoven 2. Dc club die hier al overwinnaar uit de strijd komt kan zich kampioei\ noemen. De wedstrijd wordt gespeeld om 12 uur. INTERNATIONALE WEDSTRIJD. Op Maandagavond a.s. zal om 19 uur te Waalwijk een voetbal wedstrijd plaats vinden tussen een elftal van de S.V. Landis Gyr en de Zwitserse ploeg Wip- kingenZuerich. De Zwitsers brengen een bezoek aan Neder land en in verband daarmede is deze wedstrijd georganiseerd, in feite dus tussen twee „Zwitserse" ploegen. Landis Gyr is voor deze wedstrijd speciaal versterkt. Wipkingen-Zuerich komt uit in de Zwitserse „Liga". R.W.B. De voor a.s. Zondag bepaalde wedstrijd WVORWB is uitge steld. JulianaZierikzee. Zondag, a.s. 12 Juni heeft op 't Julianatcrrein de belangrijkste wedstrijd van het seizoen voor Juliana plaats, daar in deze wed strijd de beslissing om het kam pioenschap kan vallen. Maar dan zal er gewonnen moeten worden om de concurrenten Dongen en VOAB er onder te houden. De te genstander Zierikzee heeft de laatste wedstrijden nogal van zich laten horen door VOAB met 20 te verslaan en door tegen Hero, VES en Virtus gelijk te spelen. De Juliana-spelers weten wat er op het spel staat en wij vertrouwen dat zij hiermede ter dege rekening zullen houden, omdat bij zulke wedstrijden de zenuwen een woordje meespre ken. Het is zeker dat de Juliana- supporters in groten getale aan wezig zullen zijn om de geel zwarten aan te moedigen in de ze laatste wedstrijd, terwijl geen enkele sportliefhebber uit Waal wijk en omstreken deze wedstrijd zal willen missen. Aanvang half drie. Om 12 uur speelt Juliana 4 haar eerste promotiewedstrijd Een groot aantal vragen be reikten mij weer. Ik zal trachten deze naar mijn beste weten te beantwoorden. Een mijner Rhode Island Reds, dat is de eerste vraag, heeft een grote, opgezette krop, die zacht aanvoelt, precies of er lucht in zit. Wat is daar tegen te doen? Antwoord: Houdt het dier met de kop omlaag en tracht de krop- inhoud door kneden en drukken door de bek er uit te krijgen. U zult zien dat er al dadelijk een boel stinkend vocht uit loopt, waartussen onverteerde, harde graankorrels. Daarna kunt U 't eens proberen met een hompje ongezouten natuurboter, hier wat fenegrik onder mengen en enige druppeltjes slaolie. Hier van draait pillen en geeft er, ter grootte van een flinke erwt, zo nu en dan eens een van in. Verder weinig ander voedsel, voorlopig alleen wat rijst in melk gekookt. Duurt het lang, dan maar afmaken. De heer A. C. te A. Ik heb, behalve een zestal andere kip pen, in een afzonderlijke ren met hok 1 haan met 5 W. leg horns. De ren is groot genoeg, terwijl het hok ook uitstekend is. Vier weken geleden kreeg ik één ei, daarna is het afgelopen. Kam en lellen zijn flauw rood, om de ogen wit. Uitwerpselen zijn ge lijk mokka, ook zo dun. Ik zou denken, dat Uw dieren lijdende zijn aan leverziekte. Voert U niet te veel? Al Uw die ren tezamen moeten per dag niet meer hebben dan 4 ons zachtvoer en 8 ons hardvoer. Ik durf ver onderstellen dat het heel wat meer is. Die mokka-kleur der uitwerpselen komt telkens voor de da«' als de voedingsorganen gestoord zijn tengevolge van ver vetting. Midden in de zomer, als de dagen heel lang zijn en er toch niet veel meer gevoederd wordt, ziet men ze niet. KIPPENVRIEND. Bondskanselier dr. Adenauer heeft Woensdagavond besloten de Russische uitnodiging tot een bezoek aan Moskou te aanvaar den onder voorwaarde dat de Westelijke mogendheden daar mee accoord gaan. In Washing ton en Londen is meegedeeld dat de beslissing uitsluitend aan Bonn is. Een officieel woord voerder van de Westduitse rege ring zei na een kabinetszitting: „Dc bondsregering juicht de voorstellen van Moskou toe. De nota roert verscheidene vraag stukken aan, die 'n bestudering vooraf noodzakelijk maken. Dit is een begin. Het is te hopen dat is een begin. Het is te hopen dat 't zal leiden tot 't resultaat, dat besprekingen tussen de bonds kanselier en de staatslieden van de Sovjet-Unie mogelijk wor den." In Bonn en in de hoofdste den der andere Westelijke mo gendheden wordt thans de vraag bestudeerd, of Adenauer vóór of na de komende conferentie der Grote Vier naar Moskou moet gaan.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5