LMGSTHMT Waalwijkse en Langstraatse Courant Binnen- en Buitenland. OBUNEN L00N-0P-ZAND SPRANG-CAPELLE SPRANG GAPELLE 8 Wrijf Kou en Pijn i Race-wagen school brandend tussen het publiek. Zeven-en-zeventig doden en 7G gewonden: dat is tot op deze Maandagmorgen de verplette rende balans van de bloedigste race uit de geschiedenis der au tosport. Duizenden die het zagen zullen tevergeefs trachten te ver geten, wat zich Zaterdagavond tegen zeven uur op het circuit van Le Mans heeft afgespeeld. Een Mercedes-Benz, die met 280 kilometer snelheid op een andere wagen botste, vloog over de af rastering heen, trok een spoor van verderf door de dichtopeen- gepakte toeschouwers en ont plofte temidden van hen. Op dat ogenblik werden mannen, vrou wen en kinderen door op schou derhoogte rondvliegend metaal aan het hoofd getroffen, verplet terd onder de wrakstukken of verbrand door vlammende ben zine. Maar de wedstrijd ging voort, nog negentien uren lang. Uren duurde het, voordat alle 250.000 toeschouwers iets van de omvang van de ramp begonnen te beseffen. Terwijl doden en ge wonden werden weggedragen en twee priesters de stervenden troostten, braakten de luidspre kers op het errein nog steeds harmonica-muziek uit. En de overgebleven wagens in de race draaiden met de regelmaat van een uurwerk hun duizelingwek kende ronden. Mercedes-officials hadden intussen de toedracht van het gebeurde gereconstru eerd. De ramp was onvermijde-; lijk geworden, toen de Engels man Mike Hawthorn met zijn Jaguar een Austin-Healy inhaal de. Hij reed vervolgens op een recht gedeelte van de baan naai de pits, waar hij stoppen wilde, remde krachtig en slipte. De in gehaalde Austin-Healy moest ook remmen en naar links uit wijken. De wagen slipte even eens en zo was de baan voor een ogenblik door de twee wagens geblokkeerd. Op dat ogenblik kwam de Franse coureur Levegh aanstor men in zijn Mercedes 300 SRY met een snelheid van bijna 300 kilometer per uur. Onder het af remmen had hij de tegenwoor digheid van geest de achter hem komende Fangio te waarschuwen voordat hij de Austin-Healy raakte. Levegh vloog over het talud heen met de rampzalige gevolgen. Een achterdeel van de wagen bleef op de baan staan. Het voorstuk met brandende ra- diateur boorde zich 'n weg dooi de toeschouwers, die hier 20 rij en dik stonden. De overblijfselen van Levegh kon men Zondag eerst identificeren aan de hand van stukken van zijn overall. Zijn vrouw, die de race op de tri bune volgde, was getuige van 't ongeluk. Op het ogenblik dat de wagen van Levegh ontplofte, stoof de coureur Fangio, eveneens met Mercedes, door de rondvliegende wrakstukken heen. Niemand be grijpt hoe hij het er levend heeft afgebracht. Zijn wagen werd be schadigd, maar hij reed door. VIJF DODEN BIJ RACE IN ITALIË. Bij autorennen in Italië zijn 5 toeschouwers gedood, toen een kleine Italiaanse race-wagen te Teramo explodeerde. SUPERFORT TEGEN BERG IN DUITSLAND: 10 DODEN. Alle tien inzittenden van een viermotorige Amerikaanse bom menwerper zijn om het leven ge komen, toen het toestel in mist en regen bij Stuttgart tegen een 700 meter hoge berg vloog. Het vliegtuig, een „superfort", was gestationneerd in Engeland en had boven Duitsland aan blindvlieg-oefeningen deelgeno men. De nadering van het vlieg veld Stuttgart op de instrumen ten verliep verkeerd, waarop dc piloot besloot op te trekken voor een nieuwe nadering. Tijdens de stijgmanoeuvre vloog het toestel tegen de berg te pletter. Osnabrück ontzet door tragisch busongeluk. Een golf van medeleven is on der de bevolking van de Duitse stad Osnabrück losgeslagen door het autobus-ongeluk, dat Zater dagmorgen om kwart voor negen een droevig einde maakte aan 'n vacantie-uitstapje van 43 jon gens en meisjes van 't Hervormd Jeugkoor uit de Overijselse ge meente Den Ham, waarvan er twee levend verbrandden. Reeds rond het middaguur werden in de stad openbare geldinzamelin gen gehouden en stroomden bloe den, fruit en geschenken het Mariënh'ospital en 't Stadtkran- kenhaus binnen, in welke beide ziekenhuizen vijf levensgevaar lijk en twaalf ernstig gewonde kinderen zijn opgenomen. Toen de 24 niet gewonde kinderen des avonds om 7 uur met een extra bus, beschikbaar gesteld door 't stadsbestuur, vertrokken, heeft de Oberstadtdirektor, dr. Walter Wegener, nog eens verzekerd dat men de zeventien gewonden vei lig in de zorgen van het stadsbe stuur zal kunnen achterlaten. Het zal hun hier aan niets ont breken en ze zullen de best denk bare verzorging krijgen, aldus dr. Wegener. Het was de enige troost die deze 24 kinderen mee naar huis konden nemen. Een thuiskomst bovendien die, zoals deze gehele dag, diep tragisch was. KONING BOUDEWIJN ENTHOUSIAST IN BRUSSEL ONTVANGEN. De Brusselaars was Zondag 't puurste royalisme in het bloed geslagen. Op een voor de Zon dag ongewoon vroeg uur en on der de nationale Belgische reffen hebben ze koning Boudewijn bij zijn terugkeer uit de Congo ont vangen op een manier, die aan de grote dagen van koning Al- bert en de bruidstriomf van Leo pold en Astrid herinnerde. Zo kon hel in het stadscentrum ge beuren, dat de ijzeren politiecor- dons onder het opdringende en thousiasme gevaarlijk doorbo gen. Oude Belgen herinneren zich niet ooit zulk een volksinbreuk op het ietwat stroeve hofceremo nieel hier te lande beleefd te hebben. weg met DAM PO Brillenspecialist VAN MAAREN •V MAANDAG 13 JUNI 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \M HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 48 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" LEVENSSTANDAARD DER ARBEIDERS HOGER DAN OOIT TEVOREN. Lonen gemiddeld een kwart hoger dan vóór de oorlog. In de gehele wereld is de levens standaard der arbeiders hoger dan ooit tevoren in het industriële tijd perk het geval is geweest, zo deelt het internationale arbeidsbureau in zijn orgaan mede. In de zeven en twintig landen* die inlichtingen hebben verstrekt aan het internationale arbeidsbu reau, waren de gemiddelde reële lonen in 1954 ongeveer een kwart hoger dan vóór de oorlog. Volgens de gegevens van het in ternationale arbeidsbureau zijn de geldlonen in Nederland van 1946 tot 1954 met 69 procent gestegen, terwijl de prijzen der verbruiks- goederen in hetzelfde tijdvak een gemiddelde stijging van 44 procent ondergingen. In België stegen de geldlonen met 43 procent en de prij zen met 23 procent, in de overige belangrijke industrielanden waren de stijgingen der geldlonen en van de prijzen van verbruiksgoederen respectievelijk als volgt: Amerika 67 en 38 procent, Canada 92 en 51 procent, Mexico 77 en 67 procent, West-Duitsland 86 en 32 procent, Oostendijk 118 en 107 procent, De nemarken 58 en 30 procent, Finland 265 en 147 procent, Frankrijk 344 en 304 procent, Ierland 79 en 36 procent, Italië 72 en 27 procent, Noorwegen 78 en 41 procent, En geland 48 en 41 procent, Zweden 10 en 42 procent, Zwitserland 26 en 12 procent, Australië 149 en 104 procent en Nieuw-Zeeland 69 en 54 procent. KONINKLIJKE SHELL OVER EERSTE KWARTAAL '55. De eerste drie maanden van 1955 heb ben de Koninklijke Shell Groep een net towinst opgeleverd van 34.143.213 pond sterling tegen 33,424,271 pond sterling in dezelfde maanden van 1954. De di recteur-generaal van de maatschappij jhi. mr J. H. Loudon, die deze cijfers op dc jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van de Koninklijke Petroleum Maat schappij mededeelde, verklaarde, dat de ze netto-winst verkregen werd uit de op brengst van verkopen en andere inkom sten tot een bedrag van 437,7 (429,5) millioen pond sterling. ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN DEKEN ROOYACKERS. Een carrillon in de Toren. Spontane huldiging door de jeugd en de volwassenen. Ondanks de speciale wens van de zil veren jubilaris om zich van uiterlijk feest- vertoon te onthouden, is dit feest in deze dagen in Drunen uitgegroeid tot een grootse manifestatie van hulde aan de priester en aan de persoon van Deken Rooyackers, die in een korte tijd reeds zoveel voor zijn parochie tot stand bracht. Brabant eert zijn priesters, maar in Drunen hebben ze dat nu op een bijzon dere wijze gedaan. Kinderhulde. Donderdag en Vrijdagmorgen was het feest voor de jeugd. Donderdag voor de meisjes en Vrijdag voor de jongens. In het Dorpshuis dat stijlvol was versiert, droegen de kinderen geschenken aan op hun eigen en ongedwongen wijze. Zij zongen de jubilaris toe en met dans en voordracht huldigden zij de priester en vierden uitbundig feest. grote verdiensten van Deken Rooyackers die door zijn bezielende leiding de gehele christelijke gpmeenschap in ons dorp weet op te trekken en te stuwen naar een ho ger plan. In de materiele welvaart weet Deken Rooyackers ons, aldus spreker, de weg te wijzen en ons het doel van ons leven steeds duidelijk voor ogen te stel len. Spreker was daarom blij dat een deel van de materiele rijkdom kon wor den overgedragen aan de kerk, die hier mede de hogere belangen der mensen zal kunnen dienen. De heer Lips, de klokken overdragend aan de kerk, sprak de hoop uit, dat deze door hun welluidende klan ken, de leiders van deze dorpsgemeen schap steeds zullen opwekken dat goede voor deze gemeenschap te doen wat nodig is en de vrome dorpelingen zal oproepen om de Naam des Heren te loven. Op de grootste klok staat dan ook het volgende opschrift Ik werd gegoten voor dees Kerk Als dank voor zegen op het werk, Ik roep U daarom saam van bov'en Om met mij 's Heren Naam te loven. Voor de kerk stonden drie luidklokken opgesteld, die de namen droegen van Maximiliaan, Johannes en Diederic. Na de overdracht werden de klokken door Mgr. Mutsaerts plechtig geconsa creerd. Vertrouwt ook Uw ogen toe aan DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughterstraat 25 Markt 32 Nwe. Ginnekenstr. 23 Zm zijn uw kottbaarate bezit en door onze vakkennis loopt u géén enkel risico I LEVERANCIER AAN ALLE ZIEKENFONDSEN Consecratie van het Carillon. Zaterdag was het al volop feest in Drunen. Mgr. Mutsaerts kwam het caril lon dat door de fa. Lips aan de kerk is geschonken, plechtig consacreren en de heer Max Lips droeg deze middag het klokkenspel aan de kerk over. Door een grote schare bruidjes werd de Bisschop met zang en dans, en klok kenspel, in Drunen begroet en Deken Rooyackers vertelde in zijn welkomst woord hoe trots hij was, thans de Bis schop de geheel voltooide kerk te kun nen tonen, een kerk die gebouwd kon worden dank zij de vele kleine en grote giften van de parochianen. Deze klokken en het klokkenspel zijn thans de kroon op het werk van de ganse parochie. De heer Max Lips wees in een kort woord, waarmede hij de klokken en het carillon aan de kerk overdroeg, op de De heer Sjef van Balkom, stadsbeiaar- dier van 's-Bosch, speelde hierna met medewerking van koperblazers der beide Drunense harmonieën het carillon. Uit gevoerd werd een fantasie over Wilt heden nu treden van Toon van Balkom. De heer J. Werner droeg hierna een gedicht voor van Rector Beex: De Klok ken van Drunen. In de prachtig versierde kerk droeg Mgr. Mutsaerts hierna een pontificaal Lof op. Bij het betreden der kerk zong het koor: „Ecce Sacerdos Magnus". Het parochieel koor, versterkt met jongens koor, onder leiding van de heer Joh. Ver hoeven, verzorgde de gezangen. Onder de tonen van het carillon verlieten be langstellenden en gelovigen hierna de kerk. De kerk in Drunen is weer mooier en rijker geworden 'en de vreugde hierover is in Drunen algemeen. Omhoog en onttrokken aen 's waerelts geteij, daer spelen de klokken voor en voor mij: daer zinghen de dagen met vallende slagen, God staet ons bij. Huldiging. Zondag naderden in de morgenuren alle parochianen ter H. Tafel. Om 10 uur droeg de jubilaris, die door een gro te schare bruidjes aan de pastorie werd afgehaald, een plechtige H. Mis op, ge assisteerd door beide Kapelaans. Na de Hoogmis had in het dorpshuis een huldigingsbijeenkomst plaats, alsme de een receptie, waarop practisch de ge hele parochie de jubilaris de hand kwam drukken. Kapelaan Vogels, die als eerste het woord nam, wees er op, hoe op uitdruk kelijk verlangen van de jubilaris er zo weinig mogelijk mocht gebeuren. Dit te kent, aldus spreker, de persoon van De ken Rooyackers, die alles, wanneer het de Kerk betreft, zo luisterrijk mogelijk wil vieren, maar wanneer het zijn per soon betreft, alles maar wil stil houden. Na geweien te hebben op de grote verdiensten van de jubilaris, die in Dru nen een fraaie kerk bouwde, noemde spreker twee karaktertrekken van de ju bilaris, welke hem algemeen geacht en bemind maakten. Op de eerste plaats was hij een di'cnaar voor de medemens die altijd klaar stond en voor wie nooit iets teveel was en ten 2de verfraaide hij het kerkgebouw tot stichting van het volk fen tot eer van God. In deze nieuwe kerk klopt, aldus spreker, door Uw werk en streven de hartslag van Uw parochie. Namens de parochie werd hierna het woord gevoerd door de heer C. Pijnen burg. Na gewezen te hebben op het grote feit van dit zilveren priesterfeest, waarop herdacht werd dat 25 jaar ge leden de jubilaris met heilige ijver en enthousiasme zijn taak began, merkte spreker op, dat jammer genoeg in deze 25 jaren donkere wolken aan dc heldere hemel de stralenglans moest verduiste- len 'en dat de jubilaris zich voorzeker heeft moeten vastklampen aan de woor den van de psalmist: Talrijker dan de haren van mijn hoofd zijn zij die mij onverdiend haten; mach tiger zijn zij die mij vervolgen en die irij zonder grond bestrijden. Om Uwent wil verdroeg ik hoon. De ijver voor Uw huis heeft mij verteerd, En de smaad van die U smaden valt op^mij neer. Vanzelfsprekend, aldus spreker, hebt U toen kracht gezocht in de voorspel ling van hem die U eens uitverkoos: „Heeft men Mij gehaat, men zal ook U vervolgen. Maar zoals onder ieder sneeuwveld de lente slaapt, zo is ook voor U de dag gekomen, waarop U mocht uitzingen: Als een wonder ben ik geworden voor velen, en God is mijn machtige helper. Ons is het voorrecht te beurt gevallen om U daarna als onze Deken en Pastoor in ons midden te hebben en met U hef fen wij vandaag het Te Deum aan, om dank te brengen, dat U gespaard mocht blijven, en om datgene, wat U met een rijke gave van geest en hart op zo n in nemende wijze onder ons mocht tot stand brengen. Als bewijs van medeleven en waarde ring hadden Uw parochianen naar Uw mening reeds genoeg geofferd door hun bijdrage voor de bouw van het Gods huis. Toch aldus spreker, menen wij vandaag niet met lege handen te kun nen staan en het is daarom, dat wij U alsnog onze gave voer de meubilering en verfraaiing van het priesterkoor aanbie den. Het woord werd ook gevoerd door Burgemeester Snels, die namens het ge meentebestuur en de gehele gemeente, met hartelijke woorden de grote staat van dienst van de jubilaris in herinnering bracht en bloemen aanbood, welke al dus spreker lang niet genoeg de gevoe lens van dank en waardering konden ver tolken, die men de jubilaris toedraagt. Deken Rooyackers dankte tot slot voor de hulde hem gebracht. De jubilaris vond dat er, ondanks dat hij had gewenst dat er niet veel gebeurde, toch nog genoeg geschiedde. Spreker had verzocht dat er niet veel feest gevierd zou worden, om dat anders de persoon te veel op de voor grond zou zijn gkomen en te weinig de priester. Dit was nu wel gebeurd en de jubilaris dankte allen voor hun hartelijke woorden, waarmede zij hem als drager van het priesterschap door Gods uitver kiezing hadden willen huldigen. Van de druk bezochte receptie maakte bijna de gehele parochie gebruik hun geestelijke leidsman persoonlijk geluk te komen wensen. PRACHTIG SUCCES VAN DE VRIJ WILLIGE BRANDWEER EN DE LIPS BEDRIJFSBRANDWEER. Bovengenoemde brandweren namen Zaterdag deel aan de Provinciale brand weer-wedstrijden te Steenbergen, waar zij beiden een eerste prijs wisten te be machtigen. De Vrijwillige brandweer uit Drunen kwam uit in de derde klas en van de 12 deelnemende korpsen behaalde zij de le prijs met het hoogste aantal punten. De vrijwillige brandweer stond onder leiding van de heer Portier. De Bedrijfsbrandweer van de N.V. Lips, welke uitkwam in de bedrijfsklasse A no. 4 behaalde van de 7 deelnemen de corpsen het hoogste aantal punten en daarmede dok een eerste prijs. Dit corps stond onder leiding van de heer Zeeuwen. Het was de eerste maal dat dit corps op wedstrijd ging. De Vrijwillige brandweer mag met het behalen van deze eerste prijs in de der de klasse deelnemen aan de strijd om de landkampioenschappen, welke wedstrij den op 16 Juli in Zeist zullen worden ge houden. Tevens promoveert Drunen naar de lie klas. Het valt te begrijpen dat er Zaterdag avond bij de thuiskomst van beide suc cesvolle corpsen een feeststemming heerste. In dc zaal van Th. Elshout wa ren aanwezig Burgemeester Snels met de beide wethouders, en de heer Max Lips met de voltallige directie der N.V.. Burgemeester Snels wenste de mannen geluk met dit succes en wees op de be tekenis hiervan, n.l. het bewijs van een steeds grotere vaardigheid der man schappen. Spreker sprak ook over de betekenis van de samenwerking van bei de corpsen, welke samenwerking naar hi: hoopte bestendigd zou mogen blijven. De heer Max Lips wenste zijn corps ook geluk met dit succes en evenzo de Drunense brandweer, welke hij tevens ook dankte voor de goede sam'enwerking en adviezen. Tentoonstelling Heemkunde. De groep Loonopzand van het „Heemkundig Genootschap Midden Langstraat" is voornemens op Za terdag 13, Zondag 14 en Maandag 15 Augustus a.s. een heemkundige tentoonstelling te organiseren en deze te houden in de zaal van de heer M. v. Onzenoord (achterzaal) Kerkstraat 1 te Loonopzand. Naast een zeer uitgebreide en fraaie verzameling Prae-historische gebruiksvoorwerpen, zullen te be zichtigen zijn een collectie oude handschriften, handmerken en wat hieraan annex is, waaronder ver schillende perkamenten voorwer pen op gebied van folklore, waar onder Gildezilver en attributen, een en ander op het gebied van 't oude ambacht der schoenmakerij, Oud- Brabants interieur en veel meer an dere zeer interessante bezienswaar digheden. Het groepsbestuur hoopt om met medewerking van burge meester en wethouders der gemeen te de entrée-prijzen zo laag moge lijk te doen zijn. Het doel dezer tentoonstelling is, op deze wijze ook ter plaatse meer belangstelling te wekken voor eigen streek in het algemeen en voor eigen gemeente in het bijzonder. Inzendingen van voorwerpen van oudheidkundigen aard, ook van de ingezetenen, worden ten zeerste op prijs gesteld. Auto-ongeval. Donderdagavond om circa kwart over zes had op de provinciale weg ter hoogte van het kapelletje een auto-ongeval plaats, waarvan kape laan van de parochie het „Goirke" te Tilburg de dupe werd. Op genoemd uur naderde uit de richting Loonopzand een volkswa gentje, waarin gezeten waren de pastoor van bovengenoemde paro chie, de eereerw. Heer v. Beurden en diens kapelaan de W.Eerw. Heer Ooyen, die de wagen bestuurde. Waarschijnlijk door het uitwijken van de wagen voor een naderende autobus, slipte het in vaart zijnde wagentje, met het gevolg dat het na enkele buitelingen geheel aan de linkerkant van de weg terecht kwam. De kapelaan, wiens toestand zich aanvankelijk vrij ernstig liet aan zien, werd door de in kennis gestel de Geneeskundige Dienst naar het Ziekenhuis te Tilburg overgebracht, waar bleek dat deze behalve een gekneusde arm, ook een paar rib ben gebroken had. Pastoor van B. kwam met de schrik vrij. De auto was danig vernield en moest op sleeptouw worden genomen.. Later vernemen we dat de toestand van Kap. O. zeer bevredigend is. Concordia's Drumband. De actie die de laatste drie maan den gehouden werd tot oprichting van een Drumband, is een waar succes geworden, niet het minst door de activiteit die de leden der harmonie betoonden bij deze don- deractie. Deze Drumband werd opgericht in verband met het feit dat de Kon. Erk. Harm. „Concordia" deze zo mer haar 40-jarig bestaan herdenkt. Reeds vanaf het begin van haar bestaan wist Concordia de mooiste successen te behalen tot op de dag van heden, nu zij de kampioene is der R.K. Federatie. Bij deze gele genheid zal het bestuur der Drum band aan de Kon. Erk. Harmonie Concordia deze Drumband aanbie den. Nu ook de uniformering van bei de een feit is geworden, zullen beide een mooi en waardig geheel vormen en als zodanig geheel aan gepast zijn aan de moderne tijd. Toen na de bevrijding door de mu ziekcorpsen meer en meer militaire parades werden gehouden, werden deze over het algemeen voorafge gaan door drumbands en de pu blieke opinie richtte zich sindsdien op de show en een zo goed mogelijk verzorgd uiterlijk van de muziek vereniging. In aanmerking geno men de successen en de eis des tijds is het volkomen gerechtvaar digd dat de Harm. Concordia thans een nieuw aanzien krijgt. Op Donderdag 16 Juni a.s. zal „Concordia's Drumband" aan het bestuur der „Kon. Harm. Concor dia" worden aangeboden, wat op enigszins feestelijke en officiële wijze zal geschieden. Zo zal te 7,30 n.m. de Drumband een wandeling maken door de straten van het dorp, waarna te 9 uur in de zaal van Concordia de aanbieding zal plaats hebben. Te pLm. 10 uur be gint een gezellig samenzijn in de zelfde zaal, waarbij de leden der harmonie, zowel als de donateurs en begunstigers van de Drumband met hun dames bij circulaire zijn uitgenodigd. CliR. VERlvENNEKSGROEP „JAN DE ROOIJ". Nu de helft van de patrouille-compe titie achter de rug is, is de stand van de patrouilles: 1 Spechten 94 punten; 2 Kie viten 92 punten; 3 Sperwers 89 punten; j 4 Eekhoorns 8/ punten. I L>e eerste twintig in het persoonlijk klassement zijn1 A. Braspenning 87 punten; 2 en 3 A. Willeboordse en J. de Cioe 84 p.; 4 G. Gouda 75 p.; 5 A. Dercksen 72 p.; 6 G. v. d. Poorte 71 p.; 7 C. Nieuwenhuizen 70 p.; 8 'en 9 N. Nieuwenhuizen en A. v. Vuuren 69 p.; 10 W. Kappert 68 p.; 11 R. de Roon 6/ p.; 12 en 13 B. Horn en H. Verduijn 66 p.; 14 S. Schouten 65 p.; 15 C. van Gammeren 64 p.; 16 Th. Roubos 63 p.; 17 C. de Cloe 60 p.; 18 H. van Oos terhout 59 p.; 19 A. de Roon 55 p.; 20 J. Pol 45 punten. HET ESMI-PERSONEEL OP REIS. Op Vrijdag 10 Juni j.l. maakte het per soneel van de ESMI Metaalwarenfabriek te Sprang een gezamenlijk uitstapje per autobus van de Alad. Om precies half 8 vertrok het gezelschap via Den Bosch Geldermalsen Vianen naar Utrecht, waar eerst koffie werd gedronken. Daar na bracht men een bezoek aan de Tech- ni-show. Dit is een tentoonstelling van machines voor de metaal- en houtbewer king, machinegercedschappen en staal; ongetwijfeld de grootste tentoonstelling ooit op dit terrein in Nederland gehou den. Begrijpelijk trok deze expositie veel belangstelling en weldra vormden zich aparte groepen, die vol interesse de al lermodernste machines en de werking hiervan bestudeerden. Een uiterst leer zaam bezoek, waarbij het kapitale ma chinepark ontzag inboezemde en zeer 1 zeker het enthousiasme voor het vak nog zal vergroten. Het was daarom moeilijk htt personeel om 12 uur bij elkaar te krijgen, maar om kwart over twaalf was het toch zover. Van 12,30 tot 13,45 werd er gedineerd, waarbij de ledige magen behoorlijk werden gevuld; men liet het zich goed smaken. Hierna werd er gestart voor de reis naar Amsterdam. De stemming zat er weer goed in en weldra werd Amster dam bereikt. Op het programma stond een rondvaart door de grachten ver nield. Temidden van vele buitenlanders voer men door de oude grachten en on der de vele bruggen door. Ook deze tocht viel weer goed in de smaak. Met de regelmaat van de klok werd nu het verdere programma afgewerkt. Eerst werd de thee gebruikt, om vervolgens een bezoek te brengen aan Schiphol. Het bezoek aan Neerlands grootste en druk ste luchthaven maakte op allen een gro te indruk. Intussen was het weer tijd geworden om de inwfendlge mens te versterken. In verband met het koude weer werd de reis naar Scheveningen van het pro gramma geschrapt en werd tot 9 uur de tijd in Amsterdam doorgebracht. De thuisreis naar Sprang verliep vlot en men arriveerde om klokslag 11 uur weer bij de fabriek. Allen waren uiterst voldaan over deze prettige reis. Tijdens deze reis besloot men nog tot het oprichten van een ES- MI-reisvereniging. i „LOOFT DEN HEERE" OP CONCOURS." De Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft dén Heere" zal a.s. Woensdag deelnemen aan het Concours voor zang en muziekgezelschappen te Huizen. „Looft den Heere" komt uit in de su perieure afdeling. Onder leiding van haar directeur de heer P. Christ heeft deze kleine vereni ging zich ernstig voorbereid, zodat wij met vertrouwen de uitslag van haar op treden mogen tegemoetzien. Wij wensen haar alle succes toe. DE EERSTE DRUIVEN. De groente- 'en fruitkweker, Adr. Dek kers, Wendelnesseweg-West heeft 1.1. Vrijdag de eerste druiven In dit seizoen ter veiling in Drunen aangevoerd. Deze brachten f 4.40 per kg. op. OUDEN VAN DAGEN uit Cape 11e en Vrijhoeve zullen Nijmegen en Arnhem bezoeken. De Ouden van Dagen van 's-Grevel- duin- 'en Vrijhoeve-Capelle zullen voor de zevende maal na de oprichting van 't indertijd op initiatief van de Oranjever eniging Wilhelmina gevormde en onder leiding van de voorzitter dezer vereni ging staande Comité Ouden van Dagen een uitstapje maken. Als datum heeft het comité in een dezer dagen gehouden bij eenkomst Dinsdag 5 Juli a.s. vastgesteld en besloten is Nijmegen en omstreken en vervolgens Arnhem te bezoeken.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3